DONDERDAG 6 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 NOORDWIJKERHOUT. Vergadering van het Crisis-Comité. Dinsdagavond vergaderde het Plaatselijk Crisis-Comité in het gemeentehuis. Te 8 uur opende de Voorzitter, de Edel achtbare Heer A. A. C. M. van Iersel, bur gemeester, de vergadering, heette alle aan wezigen hartelijk welkom en verzocht de secretaris de notulen van de vorige verga dering voor te lezen. Deze notulen werden onveranderd vastgesteld. Alvorens o^er te gaan tot vaststelling van de rekening van het crisis-comité over het tijdvak 2 Januari2 September 1932, sprak de voorzitter zijn bijzonderen dank uit aan de dames en heeren, die de le rond gang bij de ingezetenen hebben gedaan, de dames collectrices die de wekelijksche bijdragen ophaalden en aan de leden van het werkcomité. Veel arbeid is door deze verricht en met goede resultaten. De rekening door het werkcomité aange boden is onderzocht door èen commissie uit het crisis-comité, bestaande uit: Mevr. H. W. A. Gevers van Kethel en Spaland, ge boren van Weideren, Baronesse Rengers, Dr. de Witt-Hamer van het Maria-Gesticht en Dr. Sengers van het St. Bavo-Gesticht. Bij monde van Mevr. Gevers bracht de commissie verslag uit van hare bevindin gen. De rekening met bijbehoorende bewijs stukken zijn aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. De commissie adviseerde de rekening onveranderd vast te stellen. Hier na werd de rekening door den voorzitter voorgelezen. Hieruit stippen wij het volgen de aan: Inkomsten: 1. Ingezamelde giften vol gens lijsten 807.85; 2. Giften van verschil lende personen ineens: f 328; 3. Wekelijk sche bijdragen: 3066.861/*. Bij deze post mag niet onvermeld blijven dat de Voet- i»alvereeniging „St. Bavo" op 13 Maart 1932 ten bate van het Crisis-comité een wedstrijd hield tegen de Voetbalvereeni- ging N.V.C., alhier. De opbrengst bedroeg 110.45, welk bedrag aan de dames Sen gers als collectrices van de bepaalde wijk werd ter hand gesteld; 4. Opbrengst too- neeluitvoering door de Tooneelvereeniging ,.O B.K." 74.35; 5. Opbrengst zanguitvoe ring door de Zangvereeniging „Concordia" alhier 6.25; 6. Terugontvangst van het N.C.C. van de voor amoniaklevenng ge storte gelden 102.Betaalde amoniak- levering aan particulieren 14.—; 8. Terug boekingen 22.50; Totaal inkomsten 4421.81 l/j. Uitgaven: 1. Wekelijksche uitkeeringen 3804.2. Storting aan het N.C.C. voor de levering van amoniak aan particulieren 118—3. Afgedragen 10% der ontvangen bijdragen aan het Nationaal Crisis-comité 417.71; 4. Aankoopen van giften in natu- ra 49.80; 5. Klefne uitgaven 9.50; 6. Terugboekingen 22.80. Totaal 4421,81. Op voorstel van den voorzitter wordt de rekening vervolgens met algemeene stem men vastgesteld. Daarna richtte de voorzitter een zeer hartelijk woord van dank tot den secretaris, den weled. heer J. A. M. Pijnenburg voor de vele en veel omvattende werkzaamheden in het afgeloopen seizoen verricht door dezen. De door den secretaris opgemaakte reke ning met toelichting en het verslag over de werkzaamheden gedurende genoemd tijd vak zijn uitvoerig en zeer overzichtelijk sa^- mengesteld, ongetwijfeld blijkt uit een en ander, dat genoemde heer zich vele ver diensten voor het crisis-comité heeft ver worven. De voorzitter zeide dat in deze rekening niet zijn verwerkt de door het werkcomité B. (Steun aan werkloozen) verstrekte on dersteuning in den vorm van kleeding, schoeisel, beddegoed. In verband met de door het N.C.C. vastgestelde bepalingen zal deze rekening in Januari a.s. over 1932 pas kunnen worden opgemaakt. De voorzitter stelde vervolgens aan de orde de vaststelling van een bloempjesdag. Na eenige discussie welke dag het meest ge schikte zal zijn werd besloten de bloempjes dag op 1 November a.s te houden. Aange zien de kas van het comité momenteel is uitgeput en het zich laat aanzien dat de nood in den komenden winter minstens zoo groot zal wezen als in het afgeloopen seizoen, sprak de voorzitter de hoop en verwachting uit, dat deze bloempjesdag een goed resultaat moge hebben. Voorts werd besloten, dat, zooals in het vorige seizoen de leden van het comité een le rondgang bij de ingezetenen zullen maken en dat te beginnen met 14 November a.s. tot 1 Mei 1933 de dames-collectrices wederom de we kelijksche bijdragen zullen ophalen. Met de ondersteuning zal 30 November a.s. weder om aangevangen worden. Hierna volgde sluiting. Uit het verslag stippen we aan dat op 11 Januari 1932 een 2e vergadering van het comité gehouden werd, waarin met meer derheid van stemmen besloten werd toe te treden tot het N.C.C. Het gevolg hiervan was, dat van de ter plaatse ingezamelde gelden 10% aan het N.C.C. moest worden afgedragen. Het werkcomité was samengesteld uit de volgende heeren: De Edelachbb. Heer Bur gemeester, Voorzitter; P. J. Warmerdam, Adr Pennings, P. W. Warmerdam, C. Bouwmeester, J. H. Pennings, leden; J. A. M. Pijnenburg, Secretaris. Dit werkcomité vergaderde regelmatig eiken Woensdag om na te gaan wie in aan merking kwamen voor geldelijke ondersteu ning of ondersteuning in natura. De volgende levensmiddelen werden re gelmatig tot 1 Mei en gedurende 16 weken verdeeld 15 brooden van 8 ons, 7 brooden van 4 ons, 37 pond rijst of boonen en erwten ter keuze, 5 pond spek, 2 pond boonen of erwten, naar keuze, 80 pond spek, 32 pond boonen. Voorts werden ineens verdeeld: 2 zij spek van 25 pond ieder, 4l/2 mud aard appelen, 1 paar schoenen en een binnen- en buitenband. Verder zijn nog verdeeld 476 liter melk tegen inkoopprijs. Dat de aansluiting bij het N.C.C. zeer nuttig is geweest moge blijken uit de hoe veelheden kleedingstukken en beddegoed van het N C.C. ontvangen. Ontvangen werd: 12 Febr. 1932 15 wol len 2-persoonsdekens; 15 2-persoons kunst wollen dekens; op 16 Febr 5 suffolk pakjes, 10 kinderpakjes, 34 jongens overhemden en 10 jongenspetten; op 2 Maart: 12 jongens onderbroeken, 12 jongensborstrokken, 12 meisjesdirectoirs en 12 meisjes borstrok ken. 2 April: 15 wollen 1-persoons dekens; 15 kunstwollen 1-persoons dekens en 10 wol len 2-persoons dekens; 29 April: 20 paar jongensschoenen, 20 paar vrouwen schoenen 20 paar meisjesschoenen en 20 paar vetlee- ren mannenschoenen, 4 dozijn vrouwen di- rectoirs, 4 dozijn vrouwen camisoles, 4 do zijn meisjesdirectoires, 4 dozijn meisjes- borstrokken. 4 dozijn mannen onderbroeken, 4 dozijn jongensonderbroeken, 20 truitjes, 20 speelpakken, 20 jurkjes, 20 broeken, 20 broekjes, 20 rokjes, 2 schipperstruien en 20 kussens. Al deze goederen waren van een prachti ge kwaliteit en de ondersteunden waren er uitermate dankbaar voor. Ook het St. Bavo gesticht gaf aan het het comité een zending moltondekens en kleedingstukken. De uitreiking van deze goederen had in den avond plaats door den heer Secretaris, die dan ook menigen avond voor dit mooie doel geheel belangeloos heeft opgeofferd. Met voldoening kan worden vermeld dat de ondersteunden zonder uitzondering dankbaar waren, zoowel voor de genoten geldelijke ondersteuning als voor de ver strekte kleeding, schoenen en beddegoed. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Vrijdagmiddag te 2 uur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Beroepschrift van E. Bakker te Noord wijk houdende ver zoek hem alsnog vergunning te willen ver- leenen voor den bouw van een noodwoning; 3. Verzoek van H. J. van der Woerdt, al hier en van J. W. Th. van de Water, alhier, om overeenkomstig artikel 13 der L. O.-wet 1920 steun uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor de kosten van vervoer van een leerling naar Noord wijk aan Zee; 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling eener nieuwe verordening, regelende de heffing en invordering van een haven- en kadegeld; 5. Verzoek van het bestuur van de 'R'. K. Bijzondere Lagere School „Het H. Hart van Jezus" in de Zilk om medewerking ingevolge de Lager On derwijswet 1920, om een nieuwe tweede school aan de Beeklaan te kunnen stichten; 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging van de met de Landex- ploitatie Mij. „Noordwijkerbout", te Sas- senheim gesloten overeenkomst; 7. Voor stel van Burgemeester en Wethouders om van de Landexploitatie Mij. „Noordwijker- hout'', gevestigd te Sassenheim aan te koo- pen den eigendom dier Mij in den verhar den 's-Gravendamschenweg; 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om le van E. Hoogervorst te Noordwijk en C. Th. Willemse alhier, kosteloos te aanvaarden een perceel grond aan de Havendwars straat, zulks in verband met den aanleg dier straat en 2e den hierbedoelden grond in gebruik te geven aan de Vereeniging tot stichting en instandhouding van Nederl. Herv. Scholen met den Bijbel, alhier; 9. Schrijven van den Minister van Economi sche Zaken en Arbeid, ter zake van de ver ordening tot afwijking van enkele bepalin gen der winkelsluitingswet; 10. Aanbieding der rekening 1931 va-n het Grondbedrijf; U. Aanbieding der gemeenterekening, dienst 193112. Wijzging der gemeente-be grooting, dienst 1932; 13. Vaststelling van het kohier der bedrijfsbelasting 1932. Personalia. Tot 3e geneesheer aan het Maria-Gesticht in het Langeveld is be noemd Dr. F. J. v. Hellemondt uit Delft. Geslaagd. Op Dinsdag 4 October 1932 is op het vanwege den R. K. Nederland- schen Politiebond „St. Michaël" te 's-Her- togenbosch gehouden examen ter verkrij ging van het politie-diploma geslaagd de heer A. G. Klinkenberg, wonende te De Zilk, onder deze gemeente. Geslaagde is pas 17 jaar oud en wist na een studietijd van slechts 10 maanden bedoeld diploma te behalen. Hij werd voor dit examen opge leid door den Chef van politie, alhier. Daar in dienst zijnde politiemannen bij her haling voor dit diploma worden afgewezen, is het behalen van dit diploma zoowel voor geslaagde als voor zijn leeraar een groot succes. Uitvoering. De Congregatie van de Parochie St. Victor, alhier, geeft op Maan dag- en Dinsdagavond 10 en 11 October a.s. een uitvoering in het patronaat ten bate van de armen dezer parochie. ZOETE RM EER—ZEGWAART. Huisslachtingen. Nu den tijd van huis slachtingen van varkens aangebroken is, worden zij, die dergelijke plannen hebben aangeraden, minstens 4 dagen vóór de huis slachting daarvan kennis te geven ter se cretarie van hun woonplaats. Op de goede naleving hiervan zal streng worden toege zien. Bij overtreding vervalt men in groote kosten. - ZEGWAART. Geboren: Hendrika d. van M. van Viegen en van P. de Koning. Ondertrou w d: Th. van den Berg, 32 j. en J. van Weenen 18 j. te Schoonho ven. SASSENHEIM. Gemeente-begrooting 1933. De ont vangsten en uitgaven voor hot jaar 1933 zijn geraamd op f 348.200.68. Kapitaaldienst ontvangsten f 34.471.25 en uitgaven f 103.546.25 met een nadeelig saldo van f 69.075. Gevonden voorwerpen. Een belasting- merk in etui, een gulden, een achterdeur van auto, een R. K. Kerkboekje, een num merplaat van auto, een koffer met kleeding, een belastingmerk zonder etui, een zwarte damesportemonnaie met inhoud. Verloren voorwerpen, Een paar bre telles, een actetasch met inhoud, een auto band met velg, een blauwe garbardine regenjas, een autoband met wiel, een rol met inhoud, een belastingmerk in bruin lederen etui, een bruin lederen ceintuur met koperen gesp, een witte rozenkrans, een damesportemonnaie met inhoud, een rozen krans in bruin lederen etui Geboren: Wilhelmina Maria, d. v. J. C. Schrama en M J. de Groot. Josephus Leonardus, z. v. L. Verdegaal en M. C. H. J. Woudenberg. Theresia Maria, d. v. H. van Steijn en G. van Velzen. Getrouwd: Aart Pluim, 41 jaren en Antje Gerarda Ciggaar, 37 jaar. Gerhard Klein Kranenburg, 29 jaren en Maria Geer- truida du Croix, 32 jaren. Gevestigd: Th. van der Geest-Los en kinderen, Hoofdstraat 148 van Noord- wijkerhout; P. H. Weijers, Charbomlaan 4, van Woerden; Th. Marmsen, Hoofdstraat 82, van Boxmeer; G. van der Tand, Kastan jelaan 14, van Lisse. Vertrokken: A. G. Ciggaar en kin deren, Rijksstraatweg 26 naar Ede; M. G. du Croix, Molenstraat 15 naar Lisse; M. C. Hoogervorst, Zandslootkade 10 naar Lei den; G. Esman, Hoofdstraat 82 naar Box meer; M. C. Th. Witteman, Kastanjelaan 11 naar Apeldoorn; L. G. van der Meij, Hortuslaan 8 naar Noordwijkerohut; D. Kersten, Teijlingerlaan 3 naar Bodegraven. KERKNIEUWS PASTOOR F. KARSKENS t De St. Agnesparochie te 's-Gravenhage is plotseling in diepen rouw gedompeld door het overlijden van haar beminden her der, den zeereerw. heer pastoor F. Kars- kens. Het einde van pastoor Karskens is vrij onverwacht gekomen. Dinsdagmiddag was hij nog bij parochianen op huisbezoek ge weest 's Avonds voelde hij hevige pijn in den buik. De dokter werd ontboden en con stateerde bindedarmontsteking, die zich met vernieuwde hevigheid openbaarde. Heel ernstig zag de dokter den toestand evenwel nog niet in. Toen hij echter gistermorgen den pa tiënt opnieuw onderzocht de pijnen wa ren intusschen zeer toegenomen achtte hij onmiddellijk ingrijpen noodzakelijk. Om 10 uur gistermorgen werd pastoor Karskens naar het R. K. Ziekenhuis aan het West einde vervoerd. Met het oog op de zwakte van zijn hart, werden pastoor Karskens de laatste H.H. Sacramenten toegediend al vorens om half 12 tot opereeren werd over gegaan. Te ongeveer 2 uur ontwaakte pastoor Karskens uit de narcose. Hij was toen zeer zwak, maar men verwachtte nog niet het einde, dat echter om 4 uur na een hevige benauwdheid nog vrij plotseling kwam. Kapelaan Karskens uit Delft, een neef van den pastoor, was o.a. bij het afsterven tegenwoordig. Pastoor Karskens werd in 1878 te Zaan dam geboren en in 1901 priester gewijd. Na eenige jaren kapelaan te zijn geweest te Medemblik en te Rotterdam (Afrikaan- derplein) werd hij door den bisschop be noemd tot leeraar aan het Seminarie Hage- veld. Na aldaar tot 1918 aan de opleiding van de jonge priester-studenten te hebben gearbeid, volgde zijn benoeming tot pastoor te Egmond-Binnen, waar hij tot 1924 werk zaam bleef. In dat jaar werd hem het zware pastoraat over de St. Annaparochie te Am sterdam op de schouders gelegd. Toen in 1929 de zielzorg over deze parochie aan de eerw. paters van de H.H. Harten werd op gedragen, werd pastoor Karskens benoemd tot pastoor te Hoofddorp. Slechts korten tijd is pastoor Karskens in deze rustige lan delijke parochie werkzaam geweest, want in 1930 werd hij geroepen pastoor Vermeulen op te volgen als herder der St. Agnespa rochie te 's-Gravenhage. In de nauwelijks 2l/3 jaar, dat hij in de St. Agnesparochie werkzaam is geweest, heeft pastoor Karskens daar veel goeds ge sticht door zijn leerend en leidend woord, maar vooral ook door zijn stichtend voor beeld van de stipte vervulling zelfs van zijn kleinste plichten. Pastoor Karskens bezat een bijzonder muzikale gave en had een groote liefde voor de kerkmuziek. Vrijdagavond te S uur zullen in de St. Agneskerk aan de Beeklaan de zielemetten gezongen worden. Zaterdagmorgen om half 10 uur worden de Lauden gezongen, om 10 uur zal de nlechtiee Fbquiemmis worden gecelebreerd, waarna de begrafenis zal plaats hebben in het nriestergraf op het R. K. Kerkhof aan de Kerkhoflaan. „Msb." PROF. RENARD WORDT DOMINICAAN Prof. Georges Renard, de bekende hoog leeraar in het administratief recht aan de universiteit te Nancy, die onlangs bij een auto-onge.uk zijn vrouw verloor, is op 85- jarigen leeftijd hei noviciaat van de Doan- nicanen (prov. Amiens) ingetreden. GENEZING TE L0URDES. Een zeer belangwekkend geval, dat nog nader onderzocht wordt. Op Dinsdag 22 September gebeurde we derom in het genadeoord van Lourdes een merkwaardige genezing. Dokter Vallet, voorzitter van het „Bu reau des Constatations'' getuigde dat, in dien do genezing aanhoudt, ze als een van do meest merkwaardige moet doorgaan. Ziehier volgens de „Journal de la Grotte" van 25 September, eenige bijzon derheden omtrent deze genezing, zegt do Bru&selsche „Standaard". Mad. Brancolini Concotta, in 1900 gebo ren te Pistoie, bij Firenze in Italië, was nog enkel een menschelijik wrak. Op twee en twintigjarigen leeftijd ge huwd, werd haar in 1923 een eerste kind geboren. Als gevolg van een nierziekte had ze sedertdien drie miskramen. In 1924 leed ze zoodanig aan de reohter nier, dat ze voor goed ziek werd en bedlegerig bleef. In 1927 moest de rechternier weggenomen wordende operatiewond bleet geduren de vier maanden open. Met moeite was de wond genezen, of er openbaarde zich een maagzweer. Nieuwe heelkundige bewer king, gevolgd door verscheidene andere in de streek van den twaalfvingerigen darm. In 1930 werd de linkernier aangetast. Er openbaarden zich - verschijnselen als bloedwateren en eiwituitscheiding. Mad. Brancolini kwam verleden jaar naar Lourdes, maar bekwam geen beter schap. Zo werd als ongeneeslijk beschouwd, daar men mmers niet kon denken aan het wegnemen van de linkernier, die alleen overbleef en in welken staat! De heer Dokter Bordoni, van Firenze, medegekomen met deze bedevaart van 1932, zeide gedurende het verloopen jaar dikwijls deze jonge vrouw gezien te heb ben, als echtgenoote van een bediende der Trammaatschdppij, waarvan dokter Bor doni officieel geneesheer is. Ze kon haar bed n:et verlaten, at bijna niet en leed geweldig. Op 22 September, voor de processie van het Allerheiligste, loed ze zóó hevig, dat ze vroeg in haar bed in het ziekenhuis te mogen blijven. Maar dokter Bordoni gaf haar een inspuiting met morphine. Ze werd nu op het Rozenkransplein ge bracht. Zoodra ze den zegen van het H. Sacrament ontvangen had, voelde ze zioh plotseling zeer wel en zei aan dr. Bordoni: „Ik ben genezen". En inderdaad lijdt ze ab soluut niet meer, en heeft grooten eetlust; haar urine schijnt geen eiwit meer te be vatten, en geheel normaal te zijn. Er blijft natuurlijk tot in zekere mate een toestand van algemeene uitputting, maar die zal waarschijnlijk verdwijnen, in dien zo verder voedsel zal gebruiken. Ze werd langdurig onderzocht door het „Bureau des Constatations" dat verklaart zich voor een zeer belangwekkend geval te bevinden. Men zal voortgaan haar bloed en urine te onderzoeken en vooraleer zich uit to spreken zal men eenigen tijd laten verloo pen. RECHTZAKEN DIEFSTAL UIT EEN AUTOMAAT STRENG GESTRAFT. De 32-jarige gedetineerde F. O. is door de Haagsche Rechtbank, wegens diefstal uit een sigaretten-automaat veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. Het Haagsche Gerechtshof heeft dit von nis thans bevestigd. EEN GRENSK0MM1ES BEDREIGD. Voor de rechtbank te Almelo stond Dina dag terecht een 18-jarige schilders knecht uit Zwolle, die in gezelschap van een 19- jarigen gedeserteerclen militair bij Losser door een kommies was aangehouden, toen zij op weg naar Duitschland waren. Tij dens de visitatie had de militair plotseling een pistool op den kommies gericht en ge roepen: „Handen omhoog", waaraan deze, die zijn leven bedreigd zag, voldeed. Daar op gelastte de militair zijn burger-kame raad den kommies te visiteeren. Bij deze visitatie werd een revolver buit gemaakt, waaruit de militair de patronen verwijder de, terwijl de verdachte het pistool op den kommies gericht hield. Met veel moeite kreeg de kommies zijn revolver terug, doch niet te patronen. Verdachte bekende, terwijl de militair een en ander bevestigde. De officier van justitie, mr. Wolfson, vond het een ernstig feit en eisohte een jaar gevangenisstraf met aftrek. De verdediger, Jhr. mr. Von Bönning- hausen, achtte wederrechtelijke bevoor deeling niet aanwezig en pleitte vrijspraak subs, ontslag van rechtsvervolging. R00VERS IN DEN NACHT. Voor de rechtbank te Almelo werd Dins dag voortgezet de zaak tegen twee veen arbeiders te Sibculo en een schilder uit Daarlerveen, verdacht van de berooving in den nacht van 10 op 11 Juni jL in de woning van W. Aman te Vriezenveen, waarbij deze en zijn vrouw deerlijk toege takeld werden en een bedrag van 500. gestolen werd. De ambtenaar der reclasseering had een rapport uitgebracht inzake de levensom standigheden van de verdachten. Deze ad viseerde een onvoorwaardelijke straf, waarna reolasseering van de beide veenar beiders kan worden overwogen, echter voor den derde niet. De officier van justitie, mr. Wolfson,. ersisteerde bij zijn eisch, luidende vier jaar gevangenisstraf voor den schilder en drie jaar en zes maanden voor de veen arbeiders. LAND- EN TUINBOUW AANKOOP VAN ZAAIZAAD EN P00TGOED. Het secretariaat van den Nederlandsohen Algemeenen Keuringsdienst te Wageningen deelt ons het navolgende mede: Zij die in 1933 hun gewassen willen la ten keuren, worden er opmerkzaam op ge maakt, dat volgens de algemeene keurings- voorechriften alleen die rassen worden aan genomen, welke in do Beschrijvende lias sen lijst van het Instituut voor Plantenver edeling, die dezer dagen is verschenen, zijn opgenomen. Voor rassen, die niet in de rubrieken A (aanbevelingswaardig) B (boproevings- waardig) of N. (nieuwe rassen) vermeld zijn, moet het Dag. Bestuur vau den N. A. K. toestemming voor de keuring geven. Dit zal slechts bij hooge uitzondering het ge val zijn. Voor de keuring worden verder alleen die perceelen aangenomen, waarvoor zaai zaad en pootgoed gebezigd is, dat voor- zoover het binnenlandsch zaaizaad of poot goed betreft in 1932 was goedgekeurd of voor eigen gebruik was goedgekeurd. Men eische dus aanwezigheid van certifi caat en plombe. Buitenlandsch zaaizaad wordt alleen voor de keuring aangenomen, voorzoover dit voorzien is van het door het dag. be stuur van den N. A. K. erkende origineel© certificaat. Wordt van buitenlandsche ras sen hier te Lande origineel zaad verbouwd, (b.v. Origineel Petküser Rogge, Origineel Krafft's Siegenlander Tarwe) dan wordt het buitenlandsch origineele zaad niet voor de keuring aangenomen. Ook bij de aardappelperceelon zullon do certificaten moeten worden overgelegd, be halve wanneer de perceelen beplant wor den met eigen goedgekeurd of voor eigen gebruik goedgekeurd pootgoed. Van buitenlandsche aardappel raasen wordt alleen buitenlandsch pootgoed voor de keuring aangenomen nadat het dag. be stuur van den N.A.K. hiervoor toestemming heeft verleend. Is het in het algemeen gewenscht, dat de landbouwers met het oog op een te ver wachten goede opbrengst alleen door den N.A.K. goedgekeurd zaaizaad en pootgoed gebruiken, waarvoor men waarborgen krijgt, dat bet zaaizaad of pootgoed af komstig is van raszuivere en gezonde go- wa-ssen, zij, die in 1933 hunne gewassen willen laten keuren, dienen met het boven staande bijzondor rekening te honden. Men beware de certificaten om deze te kunnen overleggen. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de Secretariaten van de Keurings diensten en door het secretariaat van den N.A.K. te Wagcningen. Uitvoer pootaardappelcn. De M A K. deelt aan belanghebbenden mede, dat door den Minister van Economi sche Zaken en Arbeid is bepaald, dat door den Nederlandschcn Algemeenen Keurings dienst in het vervolg alleen nog maar se- lcetieverklaringen voor gekeurd pootgoed, dat naar Frankrijk of Algerie wordt uitge voerd, mogen worden afgegeven, indien de pootaardappelen, waarop die documenten betrekking hebben, voor tenminste 95% de maat van 60 m.m. niet te boven gaan. LETTEREN EN KUNST Mevrouw Rie Batenburg is uitgenoodigd op 12 October in het Holland Huis te Brussel een matinee te geven, waarop zij voor de pauze optreedt- als Declamatrice en na de Pauze met een Chopin-recital als Pianiste. Ook uit verschillende plaatsen van ons land mocht mevr. B. uitnoodigin- gen ontvangen. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. Koopman, Aalsmeer, café- cn ho telhouder. Cur mr. P. Tideman, Haarlem. A. Buurman, Leiden. Cur.: mr. M. B. Vos, Leiden. WIE ZIJN TIJD BEGRIJPT, PROPAGEERT DE KATHOLIEKE PERS ik den tuin begin te bespuiten, gaat het regenen".

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7