UIT DE OMGEVING Wat anderen er van zeggen WILT U IETS WETEN? f DONDERDAG 6 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 1 GEMEENTERAAD VAN WARMOND Onder groote belangstelling op de pu blieke tribune, hield de Raad dezer ge meente een openbare vergadering onder voorzitterschap van den lieer Alb. Ouds hoorn, wethouder loco-Burgemeester. Aan wezig waren alle leden. Nadat de vergade ring op de gebruikelijke wijze was geopend deelde de voorzitter mede, dat hij het pre sidium op zich had genomen omdat de ver gadering was belegd in verband met een eventueel te bouwen ambtswoning voor den Burgemeester, die daarom deze ver gadering liever niet leidde. Alvorens tot behandeling van de agenda over te gaan, deelde de voorzitter mede, dat de notulen der vorige vergadering in een volgende vergadering zullen worden voorgelezen. De heer Breedijk had een woord van gelukwensch van den voorzitter in ontvangst te nemen, bij zijn algeheel herstel. Deze zegde den Burgemeester dank voor het door hem gesprokene. Een ambtswoning voor den Burgemeester. Vervolgens kwam aan de orde punt 1 der agenda: „Verslag van de benoemde Com missie inzake ambtswoning Burgemeester". Hierbij sprak de voorzitter als volgt: Zoo als u allen bekend is, en ook officieel aan den Raad is medegedeeld, heeft de Burge meester dezer gemeente zich enkele we ken terug, verloofd. Als apotheose volgt op een verloving gewoonlijk een huwelijk en in verband daarmede hebben de wethou ders zich afgevraagd: „Wat moet er nu gebeuren wat betreft een woning". Na on derling overleg hebben wij destijds beslo ten de Raadsleden bijeen te roepen ten einde deze aangelegenheid nader onder het oog te zien. Het kardinale punt dezer bij een kornet was: „Is in Warmond voor den Burgemeester een geschikte woning te vin den, zoodat kan worden voorkomen, dat hij na zijn huwelijk uitwoning zal vragen. Una niem was men van meening, dat uitwoning zeer zeker niet in het belang der gemeente zou zijn. Wij allen weten, aldus spreker, dat geschikte woningen als voor den Bur gemeester, zeer schaars te vinden zijn. Daarbij komt nog, dat volgens de bestaan de bepalingen de Burgemeester slechts als huur voor een ambtswoning in rekening kan worden gebracht 15 pet. van zijn aan- vangswedde die bedraagt 2700.in dit geval dus 405.Voor deze huur, aldus spreker, is het ten eenenmale uitgesloten, een geschikte woning te vinden. De vraag was dus: „Kan men in deze gemeente een geschikte woning koopen." Teneinde dit vraagstuk nader onder het oog te zien, werd een oommissie ingesteld, bestaande uit de wethouders Oudshoorn en Zwet sloot, zoomede het Raadslid de heer Heit- lager. Deze commissie is een kijkje gaan nemen in het huis van den heer v. d. Kwast waar men al spoedig tot de conclusie kwam, dat dit huis te duur zou worden, mede in verband met do verschillende ver anderingen die zouden moeten worden aangebracht. Daarop is bij de Commissie het plan gerijpt een huis te bouwen, het geen volgens onze globale schatting in een bijeenkomst een bedrag met zich zou bren gen van 25.000.waaronder dan ook be grepen was het b'edrag benoodigd voor aankoop van een perceel grond. Gezien de tijdsomstandigheden achtte de Commissie zich niet verantwoord een dergelijk bedrag aan de gemeentekas te onttrekken. Bij na dere informatie is de Commissie evenwel gebleken, dat met een belangrijk kleiner bedrag zou kunnen worden volstaan en werd voorloopig een bedrag aangenomen van ƒ20.000. Rest nu nog de vraag: „Waar zal gebouwd worden". De commissie is er in geslaagd dit vraagstuk op zeer bevredigen de en zeer voordeelige wijze op te lossen. Zooals u allen bekend is, ligt langs den Heerenweg even over het spoor een stuk grond te koop in eigendom toebehoorende aan den heer Dungelmans te Beekbergen ter grootte van ongeveer 2400 M2. Na ©eni ge onderhandelingen en besprekingen die ik persoonlijk met den heer Dungelmans gevoerd heb, bleek deze bereid, bedoeld perceel grond te verkoopen tegen 4.50 per M2., ouder beding, dat de gemeente het geheele perceel kookt, hetwelk voor het bouwen van een ambtswoning echter veel te groot w.as. De lieer Dungelmans was wel bereid een gedeelte va.n het terrein te verkoopen maar dan tegen een aanmer kelijk hooger bedrag per M2. Ook hierin is de commissie geslaagd een oplossing te vinden, daar wij een kooper gevonden heb ben voor de andere helft va.n dit terrein, zoodat de gemeente 1200 M2. kan koopen tegen den prijs van 4.50 per M2. hetgeen voorzeker een lage prijs genoemd kan wor den. De heer Dungelmans was bereid zijn aanbod gestand te doen tot uiterlijk 15 October a.s., zoodat den grootst mogelijken spoed moest worden betracht. Waar hier ook de goedkeuring van e>en hoogere instan tie vereisobt. wordt, heeft de commissie zich gewend tot heeren Gedeputeerde Sta ten, die officieus hebben medegedeeld, to gen het bouwen van een ambtswoning voor den Burgemeester geen bezwaar te heb ben, mits men er in zou slagen voor dezen bouw een geldleening te plaatsen, rente en aflossing te voldoen uit de gewone midde len. Hierna hebben wij een onderhoud ge had met de Directie van de Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten, welke instelling bereid bleek voor het beoogde doel een geldleening te verstrekken van 20.000 koers k pari rentende 5 A pet. af te lossen in 40 jaren. Met de tegenwoordige geld markt mag deze aanbieding voordeelig ge noemd worden. Waar de heer de Vroomeu, gemeente-opzichter, zich van deze zaak liever afzijdig hield, hebben wij ons ge wend tob den heer Wouters, architect te Wassenaar, die na ©enige bespreking ge negen was geheel belangloos een ontwerp- teekeruing en bestek te maken mits hem bij uitvoering van het werk het toezicht op den bouw zou worden gegeven. De commis sie had den Raad gaarne ©enige bedenktijd gegeven, doch dit was nu eenmaal niet mo gelijk, wijl het besluit, kon het nog voor 15 October goedgekeurd worden, 4 Octo ber in den Haag moest zijn. De kosten van den bouw zullen bedragen als volgt: Aan koop grond 6000. Aanneemsom en oentra- Ie verwarming 12.250. Toezicht architect 1470. Tuinafrastering 280. Dezen bouw zaJ voor Warmond weer een maand of vier werk met zich mede brengen en wanneer Warmondsche werkloozen tewerk gesteld zullen worden, zal dit voor de gemeente toch ook weer een besparing geven in de uit te keeren steungelden. De Burgemees ter heeft zich bereid verklaard aan huur te betalen een bedrag van 700, zoodat de gemeente eveneens jaarlijksc-h 700 zal moeten bijpassen. De heer Breedijk verlangde de toezeg ging, dat in geen geval boven het bedrag van 20.000 zal worden gegaan, hetgeen de voorzitter toezegde, de mededeeling er aan toevoegende, dat eerder getracht zal worden beneden de 20.000 te blijven. De voorzitter zegt, dat wel een oppositie zal ontstaan, maar het is nu eenmaal in de wereld onmogelijk een ieder naar den zin te maken, hetgeen hij trouwens ook niet wil nastreven. Het zijn wel slechte tijden, aldus spreker, maar die hebben toch ook weer invloed op den bouw, zoodat thans veel goedkooper gebouwd kan worden. De heer Weyers motiveerde zijn voor stemmen op de volgende gronden: 1. De Burgemeester moet in Warmond wonen, hetgeen reed® vroeger toen de oud-Burge meester buiten Warmond woonde, duide lijk gebleken is. 2. Wijl particulieren wei nig werk laten uitvoeren moet zulks zoo veel mogelijk geschieden door de overheid, teneinde de werkloosheid te bestrijden. 3. De zeer voordeelige voorwaarden waarop een geldleening kan worden verkregen. De heer Zwetsloot meent, dat men deze zaak moet bezien in het licht van een ge woon bedrijf, waarbij de gemeente het be drijf voorstelt. Een bedrijf eischt, dat de bedrijfsleider nu eenmaal bij het bedrijf woont en dat kost in het particuliere leven ook wel offers. Spreker wees in dit-geval op verschillende omliggende ge-meenten. De voorzitter wilde nog een woord van dank brengen aan den Burgemeester, om dat ook hij een offer heeft gebracht door een vrijwillige huur* erhooging. Hierna werd het voorstel tot den bouw van een ambtswoning met algemeene stemmen aan genomen. Eveneens werd goedgekeurd het aangaan van een geldleening van 20.000 koers a pari rentende 5A bij de N.V..Bank voor Nederlandsche gemeenten te 's Graven- hage, aflosbaar in 40 jaar. Bij do gebrui kelijke rondvraag sprak de heer Weyers er zijn spijt over uit dat de Raad met zulke groote tusschenpoozen bij elkaar geroepen wordt. De laatste vergadering, aldus spre ker, was 30 Juni en was er dit nu niet tusschen gekomen, hadden wij nog langer moeten wachten. De voorzitter zegt het ge sprokene ter kennis te zullen brengen van den Burgemeester. De heer van Schie wenschte meer toezicht op het harde va ren in de Leede, waardoor schade aan de wallen en kanten wordt veroorzaakt. De voorzitter zal ook deze aangelegenheid met den Burgemeester bespreken. Hierna werd de bijeenkomst gesloten. //AT MOET IK MET MYN PRODUCTEN BEG INNEN ZUCHT TEGENWOORDIG &E FABRIKANT WASSENAAR. J. Th. Wouters, t In den ouderdom van 66 jaren ie heden na een smartvol ziekbed alhier overleden do heer Johannes Thomas Wouters. De- heer Wouters heeft zich in deze gemeente gevestigd omstreeks 1910. Wassenaar was toen nog bij lange na niet het Wassenaar van tegenwoordig. Integendeel, er bestond toen nog slechts het oude dorp met en kele groote buitenplaatsen als De Paauw, Backershagen, Groot Haesebroek, Oud Wassenaar, Tcijlingerhorst-, de Wittenburg en andere. Bij dc komst van den heer Wou ters, die voorheen was verbonden aan het architectenbureau Hoek <fe Wouters te 's-Gravenkage, welk bureau de ontwerpen heeft geleverd voor onderscheidene villa's in Park Zorgvliet te 's-Gravenhage en ui Groot Haesebroek onder deze gemeente, wa-ren enkele dezer buitenplaatsen reeds onder den hamer gekomen en overgegaan in eigendom van de Exploitatie Maat schappij Groot Haesebroek. De heer Wou ters werd er de Directeur van en aldra werd een groot deel van Wassenaar voor de exploitatie blootgelegd. Daarnevens verrees de Expl. Maatschappij Park de Kie viet en Orderbosch, waarvan nu wijlen de heer J. Mutters directeur werd. Van dien tijd af dateert de verandering van aspect van Wassenaar en ontstond het villadorp Wa-ssenaar. De heer Wouters was een goed koopman met een helder verstand en met een goede blik in de toekomst en de ontwikkeling van Wassenaar is dan ook groobendeels zijn werk. Als directeur van onderscheidene maatschappijen had hij het voor een deel in zijn hand, maar voor een ander deel was zulks het gevolg van zijn liefde voor de gemeente waar hij woonplaats gekre gen had. Tijdens de oorlogsjaren ging de ontwik keling niet zoo vlot, doch daarna verrezen er ontelbare landhuizen en werden tiental len nieuwe straten aangelegd. Wij behoe ven slecht® te wijzen op de omgeving van het Dorp bij de Molen en op de wijk Nieuw Wassenaar, gesticht door het'Syndicaat van dien naam, waarvan de thans ontslapene tevens directeur was. „TJA...TOCN ALLEEN LOOR A&VERTEEREN I^AAKT U.UW VAN LÉ. HAN& V Ook aan de totstandkoming van de tram- verbinding heeft hij loyaal medegewerkt. Behalve op particulier terrein bewoog de heer Wouters zich ook op openbaar tei- rein. Ongeveer 18 jaren was hij lid van den Gemeenteraad en in de vergaderingen van dat College werd graag geluisterd naar zijn oordeelkundig advies Steeds heeft tiij in dat College, het belang der gemeente op den voorgrond gesteld en nooit propagan da gemaakt voor eigen zaak Daarvoor was de man te eerlijk, te rechtschapen. Bij de periodieke verkiezingen in 1931 heeft hij voor een hernieuwde candidatuur bedankt. Nog mogen wij niet besluiten zonder te releveeren dat de heer Wouters een der op richters is geweest van de parochie van „De Goede Herder". Hij was het, die het terrein beschikbaar stelde, waarop thans de monumentale kerk en het schoone schoolcomplex is verrezen. Van de stich ting af was hij lid van het Kerkbestuur en had in dat college ook veel gezag. De heer Wouters heeft tha.us na een ar- beidvol leven het hoofd nedergelegd en zal naar wij hopen het loon voor zijn werkzaam leven hebben ontvangen. Gevestigd: C. M. Janse geb. Greep uit Utrecht. J. M. J. ten Brink uit Den Haag. Wed. J. Tel geb. A. O. M. Ver- kooij uit Den Haag. L. Lazarewicz uit Amsterdam. M. Schermuly uit Mengei- kirchen. S. M. Krantz uit Hengelo (O.). J. Engbers uit Lonneker. A. Tschere- moucliina, Wed. S. Sozonoff uit Londen. G. A. E. Janssen uit Hamburg. S. van Calcar geb. Verrips uit Leiden. J. E. M. Wijnane uit Leiden. W. Geurts on gez. uit Den Hdag. Chr. van Grieken en gez., uit Den Haag. C. J. Vinkesteijn en gez. uit Den Haag. Mv J. K. G. Leijerzapf en gez. uit Den Haag. J. J. Slauergoff en vr. uit Den Haag. J. A. E. M. Driebeek en gez uit Maastricht. G. A. Stout en gez. uit Stompwijk. F. A. van Velfckoven uit Den Haag. C. M. v. d. Meer uit Oegstgeest. J. van Stigt uit Leiderdorp. G. Koopman uit Scboter- land. M. J. van Schip uit Den Haag. J. H. A. Mijsberg uit Amersfoort. C. W. J. Rink uit Amersfoort. J. Stoltje uit Duitsc-hland. M. Dros uit Amsterdam. A. Luig uit Dortmund. E. M. Kander uit Rijswijk Z.-H. -r- A. B. Bernstein uit Duifrschland. M. Ludwig uit Langen- bochum. Vertrokken: W. van Duyvenbode naar 's-Gravendeel. C. A. v. d. Klis naar Bodegraven. S. H. Larsson naar Stock holm. R. Dijkstra naar Zaandam. S. Pickl naar Helmond. G. D. A. van Paas- sen en gez. naar Den Haag. J. Dieden hof en en vt. naar Voorschoten. M. J. Willemsen naar Den Haag. I. Dostal naar Den Haag. M. Ris naar Den Haag. Wed. A. C. Schoep geb. Pa-rmentier naar Den Haag. G. Pellikan naar Maartens dijk (U.). W. Bervoets naar Stompwijk. A. Wa-lzenbach- naar Den Haag. M. Sander naar Den Haag. N. Üudshoorn naar Rijnsburg. G. J. Murenbeold geb. Broer naar Den Haag. H. Noorder vliet en gez. naar Leiden. J. A. Moerkerk- Leewen® naar Den Haag. M. M. Krom naar Zandvoort. L. M. H. L. Dahlsehen naar Den Haag. J. J. W. Ruygrok naar Den Haag. I. Glagola naar Rotterdam. M. Schwarz naar Amsterdam. C. L. A. Nepveu en gez. naar Brussel. M. Zuwvenne naar Munster. K. Albors naar Munster. R. K. Roth naar Den Haag. Geboren: Cornelis Johannes, z. van L. Goulooze en J. C. Wassenaar. Neeltje, d. v. C. van der Wildt en N. van der Lugt. Kees Jan, z. van H. Bos en T. de Graaf. Ba-rtholomeus Adria-nus Wilhelmus, z. van B! A. W. Snelderwaard en E. C. G. Rooyakkers. Cornelia Jozina Johanna, d. van J. L. Ruijrok en C. M. Westgeest. Ella Maria, d. van P. G. Westgeest en G. van Leeuwen. Ondertrouwd: J. Molner en O. G. Vogels. A. P. Kraaij en W. E. BruiL N. van Eenige en E. E. Blase. Overleden: Antje de Boer 67 j., wed. van G. Houwink. Clara Visser 55 j. Gerardus Hubertus Knijnenburg 25 j. ongeh. Trijntje Maria Leeflang 60 j„ echtgen. van J. H. van Koolbergen. Eile Maria Westgeest, 4 d. Aangehouden. Als verdacht van de deze week gepleegde rijwieldiefstal ten na- deele van den heer Gis door de politie aangehouden een zekere H alhier Proces verbaal is opgemaakt. Werkloosheid Het aantal ingeschre ven werkzoekenden bedraagt deze week 322 Mijnheer de redacteur. Vergun me 'n noodzakelijke rechtzetting te plaatsen in uw blad .Vriendelijk dank bij voorbaat. 't Is voor mij en alle Alpb. Boys onbegrij pelijk en in booge mate ergerlijk, dat in 't erslagj© van den wedstrijd Leiden 2 A. B. onder 't mom van 't zoetige „Jammer is 'tvan 'n ruwe wedstrijd wordt ge sproken, waarbij dan nog de ruwheid aan de Boys geweten wordt! Mijnh. de redac teur. wij gaan er groot op, dat wij faire voetballers in 't veld brengen, 'n insinuatie als bedoelde is dan ook ontoelaatbaar! Ik vraag in. gemoede aan alle eerlijke Leiden- spelors èn scheidsrechter én publiek: durft één uwer te beweren, dat de wedstrijd ont sierd is door ruw spel1?! De verslaggever zal misschien bedoelen, dat één Leideu- speler in de laatste halve minuut 'n sohop tegen z'n been kreeg. Maar mag hij daarom zóó schrijven? Weet hij, dat hij door zulke lasterpraat onze jonge vereeniging, die z'n best doet om netjes voor den dag te ko men, onverdiend 'n slechte reputatie be zorgt? Hij moest 'ns met de hand op 't hart 'n antwoord geven op deze in'n vraag: „Laat u uw gevoel met te veel spreken? U kunt misschien niet verkroppen, dat op 't laatste nippertje de overwinning aan Leiden ontging?" 'n Bevestigend antwoord hierop zou tenminste nog als verontschuldi ging kunnen dienen! Wees wiar in uw be schuldigingen Diep voelend 't schrijnende van 'n on ware óritiek, moet mij 'n ware beschuldi ging van 't hart: de scheidsrechter was in enkele beslissingen partijdig ten gunste van Leiden; enkele malen ging zijn fluitsignaal zelfs gepaard met 'n luiden spottenden lach, wat steeds aan de waardigheid van zoo iemand en aan deu goeden geest af breuk doet. Ik ben bereid dit geschrevene waar en tegen wie ook te verdedigen. Hoog de sportieve verdraagzaamheid en de recht vaardigheid in onze Rooinsohe Sportwe reld! Voorzitter „A lp h. Boy s". Vraag inzake verhuurkantoor voor dienstboden in Den Haag. Antwoord: Er is in Den Haag een verhuurkantoor in v. Speykstraat 153; an dere kennen wij niet. V raag: Betreffende route Bodegraven- üden. Antwoord: Deze vraag hebben we reeds in ons nummer van Donderdag 29 September beantwoord. Vraag v. d. B. te N. inzake boedel scheiding. Antwoord: Nu de eerste taxatie zoo lang geleden gedaan is, zal een tweede taxatie inderdaad moeten gebeuren. Dat de notaris zoo lang gewacht heeft, behoeft geen schuldige nalatigheid te zijn geweest. Hebt u den notaris wel opdracht gegeven om behalve de boedelbeschrijving ook de boedelscheiding op zich te nemen? Bij een eventueel faillissement of surséance gaan de sohuldeischers voor, omdat ook de minder jarige kinderen erfgenamen (dus schulde naars) zijn. Het is niet noodzakelijk, dat de boedelscheiding afgewerkt is, alvorens het faillissement wordt uitgesproken of de sur séance wordt verleend. Vraag: Wij ontvingen dezer dagen van een dokter «buiten de plaats onzer inwoning een nota voor verleende geneeskundige hulp voor onze dienstbode. Zij heeft er echter met ons nooit over gesproken en had bij ge volg ook geen toestemming van ons. Zijn wij nu verplicht die nota te voldoen? Antwoord: 'Wanneer u dezen dokter niet geroepen hebt of laten roepen, is u niet verplicht zijn rekening te betalen. Vraag: Wanneer ik aan iemand schuld betalen moet, heeft dan een deur waarder het recht om beslag te leggen op mijn huisboel, wanneer de schuld niet be taald xs. Kan ik dat weigeren ja of neen? Antwoord: Neen, u kimt dat niet weigeren, beslaglegging is een dwangmid del. Wanneer u meent, dat de beslaglegging onrechtmatig is geschied, kunt u protestee ren bij de rechtbank. In Leiden gevestigd: W. Th. Alting, kantoobediende, Kernstr. 3. W. van Baarle, buffetchef, Leeuwerik- straat 23. G. Berger® en fam., slager, P. de la Courtstr. 24. E. Beunen, dienst bode, Rapenburg 1. M. J. I. Stork-Blom en fam., Rijnsb.singel 22a. 0. Beer, Wit te Rozenstr. 16. W. den Boer, 3 October- straat 26a. W. J. M. van Noort-van Bo- hemen, Tomatenstr. 12a. M. Bökel, dienstbode, Zoeterw.singel 106. H. G. Bonnet, off. L. d. H., Joubertstr. 12a. M. Pols-van -den Bo® en fam., Korte Mare 32. v- C. C. M. Broeken, Rijnkade 8. A. J. M. Brouwers, Wasstr. 31. J. M. F. Brugman, dienstbode, Langegr. 89. J. M. Dekker, onderwijzeres, Warmonderstr. 2. A. Diedenhofen, dienstbode, Rijnsb.weg 18. J. van Dissel en fam., loswerkman, Schutterstr. 3. D. Dumbar, Schelpenkade 13. J. C. M. Evers, Zijlsingel 44. H. Poortman-Faber, Fagelstr. 53. J. D. Fled- derus, Apothekersdijk 26a. F. Frohauf, monteur, Hooigr. 47a. L. W. J. Geboers, Witte Rozenstr. 22. C. M. ter Haak-de Goede, Oude Singel 94a. J. P. N. Jan- sen-Gordijn, Iv. Galgewater 6. G. Hal- bertsma, Witte Singel 70. E. Th. H. j Thiel-Hauthal, Rijnsb.weg 130. H. Hiller, dienstbode, Rijnsb.weg 130. G. G. Jagtr man, Rapenburg 24. G. P. Jansen, hof meester, K. Galgewater 6. J. C. Jonker. Maricnpoelstr. 39. S. Klopper, Rapen burg 115. H. Kühler en fam., leeraar M. O. Lich. Oef., Wa-sstr. 7. R. Kylsti Groenhovenstr. 11. J. H. J. van de Las landbouwk. ingen., Zoeterw.singel 105. Leer, kellner, Steenstr. 27. R. A. L visson, Oude Singel 72. Chr. van der Li den, H. Rijndijk 192. J. van Lith, ha delsreiziger, Roodborststr. 51. J. Lc Oude Singel 138. J. Luijmes, timmerma Heijnsiuspl. 2a. J. B. Mader, stuoadoc St. Jacobsgr. 14. O. B. van der Maese Oegstgeesterl. 26. A. Massaro, grame werker, N. Beestenmarkt 23. G. van di Meij, winkelierster, Lammermarkt 41. Mas S. Moewalladi, Buitenruststr. 7. I J. van der Molen, de Ridderstr. 8. B. Moolenaar en fam., proc. Twenntsche Ban Rijnsb.weg 130. E. Muth, dienstbod Rijnsb-singel 22a. P. A. h. L. Nelisse Rapenburg 24. M. van der Neut, diens bode, Morsohstr. 24. P. van der Neut fam., smid, Vestestr. 8. J. Ooijendij dienstbode, Houtmarkt 8a. C. J. Paard kooper, Hoogewoerd 19. M. Ohr. Pose Rijnsb.weg 177. W. Putters, Schelpei kade 36. C. O. Pijpers, Oegstgeestei 25. C. E. Rahder, Vreewijkstr. 4. 1 J. Remmerswaal, bloembollenkw., St. J; cobsgr. 14. H. Rijnsburger, dienstbod v. d. Tasstr. 5. P. van Rigteren, Rapei burg 131. B. M. de Roo de la Faill Witte Singel 70. C. J. Rijnbeek, diens bode, Rapenburg 113. H. M. Schuber dienstbode, Plantsoen 99. G. A. Rother Schulz, Schutterstr. 12. J. F. Snik e faan., logementhouder, Sfc. Jacob6gr. 14. - C. K. van Soest, dienstbode, Kraaierst 1. A. M. J. A. Stael, Noordeinde 50. - J. D. Stam en fam., betonwerker, Have 9. H. E. C. Starkenburg, Varkenmarl 8. E. van Trioht, Rapenburg 103. Tuns, dienstbode Donkerst. 16. M. L. Vaessen, Wasstr. 31. A. A. Voorvelt, ve pleger, Oude Rijn 32. P. Wassenaa Oude Singel 108. D. Th. Alting-Weijer Kernstr. 3. H. E. Wiecherink, dienstb< de, Rijnsb.weg 27. C. J. Wijdeveld e fam., magazijnbediende, 3 Octoberstr. 61< A. J. Zitvast en fam., loswerkman, Blo* mistenlaan 4. C. W. Zoutendijk, diensl bode, Zijlsingel 30. B. Zwiers, dienstbod! Zoeterw.singel 104. Uit Leiden vertrokken: J. P. M. Balet, Sindangihlaja. C. Bon Nijmegen, Muchterstr. 22. J. Bosman e fam., Amsterdam, v. Woustr. 43 I. W. 54 E. van den Brinks Voorschoten, Oranjeka de 37, G. J. P. van den Broek, Oegsl geest, Koninginnelaan 6. J. E. Broeri Haag, Columbusstr. 19. G. Brussel Rijnsburg, Katwijkscheind 17. E. Hof! I knecht-Biisoher, Kriehhellen, Ekel be 1 Dorsten 443. H. B. G. Casimir, Zurich. - A. .Commandeur, Sittard. F. Cornelissc Bloemendaal, Brederodeweg 47. P. I Damstê, Oegstgeest, Koninginnelaan 11. - T. Dekker, Cairo. J. 0. A. Dexel, Haas Trekweg 267. Th. Ebelt, Chesham, Beu House. E. Moehker-Engels, Leiderdorp Oranjelaan 5. S. van Evert, Oegstgeest de Kempenaerstr. 113. J. Prak-Flamai en farö., Haag, Hoefkade 1348. J. W Friedhoff, Delft, Oorn. Trompstr. 17. J Ohr. Fris, Amsterdam, Hoofddorppl. 11 II L. de Geus, Haag, Bronovolaan 5. H. G. Giljam, Haag, Madoerastr. 4. J G. Goes en fam., Oegstgeest, Geverssti 47. J. p. G. Goossen, Haag, Nassai Odijksti'. 8. E. W. Gorter, Oegstgeest Warmonderw. 12. C. W. ter Haar et fam., Delft, Corn. Trompstr. 17. A. Vol ker-van Hattem, Portugal. A. C. der Hertog en fam., Voorschoten. Leidschew 198. C. A. Hesta, Bussum, 'sGravenl.wej 77. J. L. Hombergen, Oegstgeest, Rhijng.- straatweg 40. S. Hoope, Haag, Hof- manpl. 77. A. Onvlee-Hulsmof, De Hel der, Ruyghweg 165. W. J. Th. Jeursen, Haag, Wagenstr. 158. S. C. van Vloo- dorp-de Jong, Leiderdorp, v. d. Valk Bon- man weg 15. A. Kern, Haag, Laan v, Poot 162. J. Koolhaas, Haag, 2e v. Ban- kenb.str. 127. J. W. van Loon, Amster dam, le Helmersstr. H. J. de Lijster en fam., Maastricht, Hofmeijerpl. 3. W. H. A. Mazel, Haag, Gr. Hertoginnenlaan 227, M. Müller, Gelsenkirehen. H. Naber, Alphen a. d. Rijn, Hortensiastr. 2. L. C. Nadort. Oegstgeest, Fr. Hendrikalan 17. S. N. van Opstall, Amsterdam, Nic. Mae®- straat 90. M. van Os, Voosohoten, Leid- scheweg 14. L. H. Ram bonnet, Haag, D edels tr. 5. W. H. G. Reilingh, Middel burg, Loskade P 264. C. Ruis en fam.,! Leiderdorp, Hoogmadeschew. 17. W. E. de Ruiter, Oegstgeest, Weth. Boonstr. 2. F. M. A. Schokking, Haag, Waalsdorperw. 84. F. H. Sundermann, Oegstgeest, Em« maJaan 37. H. van Traa, Rotterdam, Ro- - zenburglaan 58. G. P. P. Tummers, I Oegstgeest, Emmalaan 46. A. M. Alofs- Vlasveld, Haag, Altingstr. 125. J. A, Wamsteker, Rotterdam, Persoonsdam 14c. G. J. Wolhoff, Heemstede, Landzicht- laan 4. F. A. E. van Wouden, 's Herto genbosch, Vughterdijk 56. M. C. Zut, Alkmaar, Fuidsen 107. Zeg, Jantje, kun je mij ook zeggen, welke veranderingen de kaart van Europa in den laatsten tijd heeft ondergaan?" Ja, meester, de kaart is opnieuw ge vernist.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10