A 2.ATERDAG 1 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 AFDEEL1NG LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan één der redactieleden: Mejuffrouw Jo van der Laan, Kijnsburgerwog 20, Leiden; Zr. L van den Abeelen, Willem de Zwijger- laan 25, Uegstgeest; Mevr. FehmersBoerKnottnerua, Warmonderweg 37. ZATERDAG 2 October 1932. Feestdag van den H. Remigius. Een groot Frans oh geschiedschrijver zegt: De Bisschoppen hebben Frankrijk gemaakt, zooals de bijen hun korven bou wen. Remigiue, de moest beroemde onder hun, werd ondanks zichzelf op de aarts bisschoppelijke zetel van Ileims verheven. Waakzaam herder, als hij was, ondernam hij, na zijn kudde te hebben bevestigd m het geloof en zijn geestelijkheid versterkt in de tucht, een bekeeringsreis in België, waar hij het Bijk van Jezus Christus ves tigde. In den Kerstnacht van het jaar 496 doop te hij de koning van het Frankenland, Clo- vis, met drieduizend van zijn strijders. „Buig het hoofd", zeide hij, „aanbid, wat gij hebt verbrand; verbrand wat gij hebt aan beden". De H. Remigius ging tot het hemelsch leven over op 13 Januari 533. Hij was toen zes en negentig jaar en had vier en zeven tig jaar gezeteld op den Bisschopszetel van Reims, het langste wat ooit in de geschie denis is opgeteekend. De H. Kerk viert al tijd zijn gedachtenis op 1 October, verjaar dag van de eerste plechtige overbrenging van Zijn H. Relieken. EEN NABETRACHTING. Gij hebt natuurlijk allen het uitgebreide verslag gelezen, wat de „Leidsche Courant" heeft gegeven over onze eerste ledenver gadering IJ. Donderdagavond. Was onze inzet niet bizonder goed? Gaan wij niet allen met vreugde de wintercampagne oe- ginnen? Na zoo'n heerlijke met zon-overla- den zomer voelen wij ons krachtig om alle moeilijkheden, en die zullen er dezen win ter in overvloed komen, het hoofd te bie den. Onze presidente sprak in haar inlei dingswoord: Wij zijn met God begonnen, we zullen met God ook eindigen. Dat houdt in, dat wij op het laatst van den win ter rekening en verantwoording af moeten leggen van alles wat wij zullen gedaan heb ben in het belang van onze naaste. Wie zorgt voor de noodlijdenden en armen en voor degenen die geestelijke hulp noodig hebben? Doet dat de vrouwenbond niet? Dus laten wij dan ieder voor zich ook met onze talonten bëgraven, maar er mee woe keren, zoodat wij als het aanstonds weer zomer wordt niet met ledige handen staan. Nu kunnen wij, als wij de handen ineen slaan zoo geweldig veel goede doen. La ten wij ons dan niet in slaap sussen met de bewering dat anderen het werk wel zul len doen. Iedereen moet medewerken, dan bereiken wij iets. Onze geestelijke adviseur sprak ons on der het openingslof over onze dubbele taak als katholieke vrouw, onze taak in het so ciale leven en onze taak in het huisgezin. Wij moeten wel degelijk 'n taak vervullen in het sociale leven, anders schieten wij in onze christelijke plichten gruwelijk te kort. Iedereen van ons heeft haar eigen vrien denkring en aan die vrienden geven wij graag bet beste wat wij hebben. Het beste, wat wij, katholieke vrouwen hebben, is ons Geloof, dat is onze nooit uit te putten schat. Hoe meer wij ons H. Geloof leeren kennen, hoe meer wij ons Geloof leeren beminnen. Dan kunnen wij ook ervan mee deden, het tegen aanvallen verdedigen. In onze Vrouwenbond leeren wij ons H. Ge loof beter kennen, ons leven er naar inrich ten, leven volgens ons H. Geloof. Neen, dat ie geen grootspraak. Wat waren de on derwerpen van de conferenties op onze theemiddagen verleden jaar? En hier komen wij op de eerste fout waar Rector Reynen ons op wees: het mislukken van de theemiddagen, door ons gebrek aan be langstelling. 1. Het bekendmaken van goe de katholieke lectuur. 2. De opvoeding van het kind in het katholiek gezin. 3. Het Monfcessori-onderwijs op de katholieke school. 4. De Gregoriaansohe zang, van zoo'n groote beteekenis in onze Katholieke Eeredienst. En dan zouden wij voor de vijf de middag krijgen 'n piano- en zangmuziek- middag. Deze laatste middag is niet door gegaan. Waarom? De eerste middag kwa men veertien vrouwenbondsleden genieten van de boeiende uiteenzetting van mevrouw Ellen Russe. De tweede middag hoogstens tien, en dat aantal is steeds gedaald tot aan den middag, dat Professor J. van der Wiel kwam spreken over den Gregoriaan- schen zang en dat niet alleen, hij liet ons door middel van zijn gramophoon de schoo- ne gezangen hooren, gezongen door de mon niken van Solesmes, do groote leerschool van het Gregoriaansch en de Paters Fran- eiskanen van Wychen. Nu zoudt u denken, daar kwamen meerderen naar luisteren! Neen: drie vrouwenbondsleden, die verle gen waren, dat er zoo weinig belangstelling was in Leiden. Zij hebben genoten, het was boeiend en de zang bizonder mooi. Is het nu wonder, dat do moed ontbrak de laat ste middag te organisceren, want voor 'n muziekmiddag is er meer noodig dan al leen 'n zaal te huren. Het bestuur had niet graag het figuur geslagen mejuffrouw Irma Timmermann 'n leege zaal aan te moeten bieden als gehoor. Dus de theemiddagen organisatie is een mislukking geworden. Waar ligt de fout? Bij het bestuur of bij de leden? De vraag er naar is van de leden gekomen, het bestuur heeft gehoor gege ven, al het mogelijke gedaan; wat kon zij anders verwachten dan belangstelling? Nu is ons 'n nieuw winterprogramma van onze ledenvergaderingen voorgelegd. Wat zegt het ons? Groote voorzichtigheid van het bestuur, 'n Tasten naar de gevoelens van de leden. Laten wij dan ook dankbaar zijn, ons één voelen en komen profiteeren van hetgeen geboden wordt. De eerste avond is een succes geworden. Niet, dat alle leden present waren, o neen nog niet de helft. Maar de kapel van het St. Elizabeth-Ziekenhuis was goed gevuld, we hebben samen met aandrang Gods ze gen afgesmeekt over onze winterwerkzaam- heden, het meisjeskoor heeft Maria's hulp ingeroepen, Rector Reynen heeft ons op onze fouten gewezen en moed ingesproken op onze weg ter verbetering. En na Het Lof zijn we opgewekt naar de Kleine Zaal getrokken, waar ons oen ware verrassing wachtte. De heele zaal was versierd met de mooiste herfstbloemen, het was een har telijk welkom, 'n uiting van geluk, dat wij allen ons weer ontmoetten na den langen zomer. Den heelen avond bleven wij in feeststemming, we hebben onze secretaresse gehuldigd, die nu als bruid voor het laatst in ons midden was, we hebben haar plaats vervangster verwelkomd met blijde ver wachting, dat zij haar voorgangster mag evenaren, we hebben geluisterd naar de lieve en aardige liedjes, gezongen door net koortje van mejuffrouw Jo Kortman, lest best hebben we gelachen om de geleende 'n Volgende keer gaan wij verder ons winterprogramma bestudeeren. JO VAN DER LAAN. „SANCTA VERONICA". De lange winteravonden zijn weer be gonnen. De tijd, om lang te schemeren is voorbij, want 't wordt al vroeg donker. We hebben heel wat uitgesteld, om in die winteravonden te zullen «maken. En ook staat er op 't programma een kleedingstuk voor de stille armen. Onnoodig uitlegging te geven, hoeveel kracht we noodig hebben. We geven zoo circa 70 nieuw gemaakte kleedingstukken per maand uit. En al die stukken zijn eigenhandig vervaardigd door de dames, die op de zitting komen. We vragen geen geld, we vragen alleen uwe bereidwilligheid. Komt eens kijken op onze zitting iederen eersten Donderdag middag van de maand. De goederen zijn ge knipt. Er is ook overvloedig wol aanwe zig voor die dames, die liever haken of breien. Donderdagmiddag 6 Oct. van 35 uur kunt u tereoht in het Zita-gebouw, Pieters- kerkkoorsteeg 15. DE VOLMAAKT GEHUWDE VROUW. In dit voorjaar zijn we begonnen met 'n kort resumé uit de hoofdstukken van bo vengenoemd boekje. We willen nu in eeni- ge weken het vervolg geven. Ter herinne ring wil ik nog even herhalen, dat het ge schreven is door den Spanjaard Fray Luis de Leon, die in de 16e eeuw leefde. Hij heeft hierin behandeld Spreuken 31 vers 10—31. In vers 16 lezen we: „Zij rioht het oog op eenen akker en koopt dien; en van de vrucht haxer handen plant zij eenen wijn gaard". Dit is geen nieuw voorschrift, dat zich van de andere onderscheidt, integendeel, het is als iets wat daaruit voortkomt en daaruit ontstaat. Want het is zeker dat de vrouw, die met zooveel overleg hare uitga ven regelt, die aan den eenen kant zoo wak ker en van den anderen kant zoo huiselijk, waakzaam en omzichtig is, niet alleen zal behouden, wat haar man van zij a winst overhoudt, maar dat bezit zelfs zal ver meerderen. Dat is het, waar hier op gewe zen wordt. Want het kan niet anders, of de vrucht van zooveel ijver en oplettend heid moet groot zijn. Door dus te zeggen, dat zij van de vruoht harer handen een akker koopt en een wijngaard plant, leert men wat de vrouw trouwens geboden is zuinig te zijn. Het ware doel is echter, daar niet stil bij te blijven staan en niet tevreden te zijn met alleen slechts in de behoefte van het huisgezin te voorzien. Zij moet wel degelijk probeeren het bezit te vermeerderen. Met vreugde en trots zal zij er naar zien, als door haar bijzondere zorg iet-s nieuws aan haar huishouden kan «vos- den toegevoegd. Maar zelfs nog verder kan zij het brengen, luister wat hier op volgt in vers 17, 18 en 19: „Zij omgordt hare lendenen met kracht en sterkt haren arm. Zij ondervindt en bemerkt dat haar zaken goed gaan; des nachts gaat haar lamp niet uit. Zij slaat haar hand aan groote dingen en laar vingeren grijpen het spinrokken". Wanneer een vrouw wilskracht bezit, zal zij een wijngaard planten. Wanneer zij den arbeid bemint, zal zij haar bezit uitbrei- IMTERPAROCHIEELE WIJ GAAN DEMONSTREEREN. Nog slechts één week scheidt ons van den met zorg voorbereiden Zaterdag van 8 October! Nog slechts één week en alle Gezellen, zoowel uit Leiden als daar buiben zullen met vlaggen en fakkels voor één avond de Leidsche straten beheersohen! Nog slechts één week en wij hebben onze Districtsdemonstratie, waarnaar door velen met steeds groeiende belangstelling wordt uitgezien. Wij, St. Joseph's Gezellen, Jongeren van onzen tijd, begrijpen dien, gaan demon- streeren, en wij doen allen mee! Dat staat vast! De leden dienen voor onze demons'-ratie het volgende in acht te nemen: 1. Iedereen verschijnt zonder hoed of pet! 2. Tijdens de demonstratie wordt niet gerookt 3. Wij maroheeren 3 aan 3, in flink tempo 4. Geen enkel Leidsch Gezel brengt naar het opstellingsterrein een rijwiel mee' en 5. Alle Gezellen zijn Zaterdag 8 Oc tober des avonds te uiterlijk 7 uur op het Pieterskerkhof aanwezig. De weg, die de optocht zal volgen: Kloksteeg, Rapenburg, Breestraat, Hoo- gewoerd, Watersteeg, Hooigracht, Peli kaanstraat, Haarlemmerstraat, Jan V ossen- steeg, Oude Vest, Mare, Haarlemmerstraat, Turfmarkt, Nieuwe Beestenmarkt, le Bin- nejivestgracht, Steenstraat, Princessekade, Kort-Rapenburg, Breestraat tot de Gehoor zaal. Voor de Gehoorzaal bijeenkomst en de opvoering van het leekenspel „Ma ran A t h a" zijn nog slechts een klein aantal kaarten beschikbaar. Men vervoege zich daarvoor bjj onzen Huismeester, Rapen burg 52, of aan het secretariaat L. Pieters- kerkkoorsteeg 17. De prijs is, zooals bekend, 10 ets. per stuk. De leden worden nogmaals herinnerd aan de marsch-oefening van hedenmiddag te 4 uur op het Kolpings Boys-terrein. O. ADOLF KOLPING. Voordat Kolping afscheid nam van de Eeuwige stad, had hij nog een tweede par ticuliere audiëntie bij den H. Vader. Dr. Gruscha, die hem met een derden praeses vergezelde, vertelt er het volgende van: „Mij zal deze dag heilig in het geheugen blijven, waarop ik met Kolping het geiuk en de genade had, aan de voeten van Chris tus' Stedehouder geknield te zijn en van Hem den zegen te ontvangen. Kolping, de man, wien nooit het woord ontbrak, kniel de daar sprakeloos, weenend als een kind en zijn aangezioht verbergend in de plooien van 's Pausen kleed, voor het hoogste Ker kelijk gezag op aarde. Een zegen, die nooit vergaan kan, daalde op dat oogenblik op hem en de gansche vereeniging van den Hemel neder. Nauwkeurig had de H. Vader zich te vo ren omtrent de Kabh. Gez. Ver. door Kar dinaal Reisa-oh op de hoogte doen stellen en aan Kolping reeds bij voorbaat van zijn volkomen welwillendheid de verzekering doen geven. Ten bewijze daarvan had hij een kostbaar miskleed uit zijn privaat-ka pel laten afzonderen en bepaald dat het aan Kolping na de audiëntie tot eten ge dachtenis zou worden gegeven. Het is wit, rijk met goud bestikt en op ziohzelve reeds van groote waarde; deze waarde wordt hierdoor verhoogd, dat de H. Vader zich den. Wanneer zij haar handen uitsteekt, naar alles wat tot haar levenstaak behoort en niets daarvan geringschat, zullen haar rijkdommen aangroeien. Zij moet haren gordel niet afleggen, dat wil zeggen, zij moet de ledigheid niet als een èer be schouwen en zorgeloosheid, zoowel als laag slapen, niet voor iets houden, wat bij een zekeren stand behoort. Neen, zij moet hare armen sterk maken, hare oogen aan het waken gewennen, haar geluk in den arbeid vinden en het niet beneden zioh achten, hare handen aan alles te slaan, wat tot de taak der vrouw behoort, hoe gering en hoe onbeduidend die ook moge schijnen. Dan zal zij zien, hoeveel waarde haar arbeid heeft en hoe ver zij het daarmede zal bren gen. Salomo eisch hier drie dingen van de vrouw en elk in een afzonderlijk vers. In 't eerste wil hij, dat zij werkzaam zij, in 't tweede, dat zij waakzaam zij en in het der de, dat zij spinne. Hij wil niet dat zij goe de sier maakt, maar dat zij arbeidt. Veel is er reeds door menigeen geschreven tot lof van den arbeid en dat alles is weinig in vergelijking van het vele goede dat de arbeid vergezelt. De luie, trage huisvrouw moest weten welk ten intense vreugde de arbeid geeft; zij zou alles in 't werk stel len om haar verzuim te herstellen en haar gezin te laten deelen van de krachten en gaven, die zij van God ontvangen heeft en waar zij door den arbeid zelf van geniet. (Wordt vervolgd). bij het opdragen der H. Mis zeer dikwijls daarvan heeft bediend". (Praeses Kemperman z.g. heeft boven vermeld kasuifel gedragen, toen hij voor de Keulsche reizigers, in 1927, de H. Mis opdroeg op Kolping's graf, in de Minoriten- kirche te Keulen). Op den eersten Juli vertrok Kolping weer naar Keulen, waar zijn gezellen hem met ongeduld verbeidden. Hartelijk werd ixij ingehaald door den Senior, terwijl velen hem kwamen gelukwenschen met zijn be noeming tot Geheim Kamerheer. Zelfs de Burgemeester van Keulen kwam zijn op wachting maken en bood hem namens het stadsbestuur rijke geschenken aan. Om volledig te zijn moeten wij thans nog even eenige data's vermelden, die we reeds eerder hebben vermeld, doch waar van de kennis noodzakelijk ie. In 1860 zag Aken de 14de vergadering der Duitsche vereenigingen, waar Kolping de vergadering praesideerde van de daar aanwezige bestuurders. In 1863 deed hij zijn bekende reis naar het Zuiden en Zwit serland en in '64 legde hij den eersten steen voor het nieuwe hospitium. In Sept. van hetzelfde jaar werd te Würzburg de Algemeene Katholieke Vergadering gehou den en Kolping leidde er de presidenten vergadering in het seminarie. Het was daar dat de organisatie der Gez. Ver. vol ledig werd vastgesteld en een promemorie voor het Episcopaat opgesteld. Het was in die jaren, dat zich bij Kol ping een ziekte openbaarde, die naar het oordeel der artsen zeer bedenkelijk was. Zijn zorgen en zwoegen, vaak met koorts achtige inspanning, deden hun nadeeligen invloed gelden. Een boosaardig gezwel met sterk bloedverlies vormde zich aan zijn rechterarm en toen de pater Jezuiet Feld- haus hem bezocht sprak hij: „In deze week heb ik een bizonder soort van geestelijke oefening gehouden met zeer treffende in structies over dood en eeuwigheid, die mij door jas en vest gingen, tot midden in mijn hart". In ernst richtte hij zich van toen af naar het eeuwige. Zijn persoon gaf hij weg voor het heil der mannelijke jeugd en zijn on sterfelijke ziel gaf hij de verdiensten van een arbeidzaam, heilig leven. S. M. MARAN-ATHA. Als de Koning van den nieuwen tijd. Het lijkt ons niet ondienstig hier een kleine verklaring te geven van dit spel, dat door een 75 onzer Gezellen zal worden uit gevoerd. op onze Districtsbijeenkomst van 8 October a.s. Het is e-en massaspel, waarbij de regie in de gelukkige oplossing van het individu en de groepen rijke en ruime beweging en dic tie vindt opgelost. Het gegeven is actueel. De bedoeling immers van een leekenspel van en door jongeren, kan slechts zijn de jongeren te laten zeggen en uitbeelden wat er in hen leeft in dezen tijd en zóó tot de menigte te gaan, aan wie zij iets te zeggen hebben en die in natuurlijke reflex moeten reageeren op hetgeen de jongeren in sim pel woord en gebaar te spreken weten. De spelers zijn: een geloovige; de dood; een werkschuwe; een opstandige; de noodlijdenden; de werkloozen; de moedeloozen; de gebrokenen; de zoekenden en vragenden; de biddenden en strijdenden; In indrukwekkend woord en gebaar be- teekenen de groepen noodlijdenden, werk loozen en moedeloozen de angst van dezen tijd om in een massaal koor te zeggen wat er leeft in de groote massa jongeren: Nood en dood, Brood en nood, Wij allen zijn in hoogsten nood! In vertwijf'ling wringen handen, en geen scheem'ring En verbeet'ring. IJdele hoopl Nood Nood Wij allen zijn in hoogsten nood! De groepen zoeken oplossing in „het lok kend rood", tot de „stern van Christus'' de verdoolden toeroept: ik heb meelij met de scharen. Jonge mannen, Ziet ge Mij aan 't Kruis? „De geloovige" wijst de oplossing van de geestesworsteling in het begrijpen van het Kruismysterie. „Goeden Vrijdag, bloedbepereld, lost het raadsel van de wereld l In het licht van Goeden Vrijdag, Duidt, o jeugd, uw tijdsgewricht''. In halfkoren smeekken nu zoekenden en vragenden den weg én het licht en 't le ven Christus is de weg, de waarheid en het leven Nu leert „de geloovige" aan de massa van dezen tijd: Keert tot U zeiven in Het heeft geen nut Alleen te weten Wie en wat ons redt, tenzij wij ook den moed bezitten ons te zullen laten redden. In verrukkelijke smeeking vragen nu de ■ddenden en strijdenden aan den Chris- is htm steun te zijn en dat zij voor Hem in taak mogen volvoeren. „Laat ons zijn de schalen waarop Gij draagt I Uw Licht! gevormd uit U, gevuld van U, stralend door U1M Sn alhn getuigen en hun getuigenis moet getugen zijn van alle jongeren van de- tijd: Gij zijt de Christus, Koning /an den nieuwen tijd 1 fot di bijeenkomst waarop dit spel wjdt ui'gevoerd, hebben vrije toegang alle délnemes aan de voorafgaande fakkelop- toht ende leden van de afd. Gehuwden. Die alln nemen plaats beneden in de Stldsgeborzaal. PP degalerij zijn nog een 300 plaatsen vn vooriiet-leden. Toegangsbewijzen hier voor zijnverkrijgbaar k 10 ets. Aanvang vai de ljeenkomst 8.15. 45|TE STICHTINGSFEEST. De tosangsbewijzen, die aan de leden worden ]rstrekt tot bijwoning van de Uit voering ji-n onze Vereenigingsrevue „We zijn er it niet'*, moeten door de leden worden [gehaald Dinsdag 10 October as. na de vblichte bijeenkomst. Bij deze toe- gangsbejjzen ingesloten vinden zij een cir culaire ^oudende bijzondere mededeelin gen betiffende onze Lustrumviering. lAANDVERGADER ING Dinsdi a.s. maandvergadering voor onze afd. Gefcwden. Na het officieele gedeelte zorgt he Commissariaat voor .eenige aan gename fwisseling. Tevens behandeling van het igekomen schrijven van de afd. Gehuwde te Amsterdam, die in November haar 60-jrig feest viert. LEESBIBLIOTHEEK. Na eeigedwongen sluiting van twee maandenioodzakelijk voor het nazien en herstelleiionzer bibliotheek, wordt deze Zondag a. van 1 tot 2 uur wederom open- gestled vor de leesgrage leden. Door dj goede zorgen van den ijverigen bibliotheqris en zijne assistenten is de bi bliotheek n deze weken met een vijftig nieuwe bfken uitgebreid, waaronder ook een aanta zeer mooie jongensboeken. Het leejeld blijft voor ontspanningslec tuur 5 ce; per deel per week en boeken uit de afdeling Ontwikkelingslectuur wor den grati verstrekt. STOOBVAARTBERICHTEN STOOIVAART MIJ. NEDERLAND. MAR NE TAN SINT ALDEGONDE (uitr.) verr. 30 Sept. van Genua-. POEL Ay LAUT arr. 30 Sept. van Ham burg te Hemen. TARAKiN arr. 29 Sept. van Amsterdam te Hambug. CON. PAKETV. MIJ. TAS MAI arr. 29 Sept. van Batavia te Port Nata ION. HOLL. LLOYD. ZAANLiND (uitr.) arr. 30 Sept. te Mon tevideo. j H0U.AND—AMERIKA LIJN. DELFTÜJK vertr. 28 Sept. van New Westrainstr naar Rotterdam. NEBRA1KA Rott.-Vanc. pass. 29 Sept. Mumbles aar Swansea. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. GAASTIRKERK (uitr.) arr. 30 Sept. te Antwerpen H0LLAHD—BRITSCH-INDIE LIJN. STREEFKERK (thuisr.) vertr. 30 Sept. van Gibrahir. H0LI\ND—00ST-AZIE LIJN. SEROOSIERK vertr. 30 Sept. van Rot terdam naap Dairen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAP(>ERA (thuisr.) vertr. 30 Sept. Sept. van (jibraltar. STOIMVAART MIJ. OCEAAN. ALCINOtJS, Batavia-Amsterdam pass. 30 Sept. Priwle Point. ELPENOS, Rotterdam-Japan vertr. 29 Sept. van lenang. EURYMEDON, Bafcavia-Amsterdam arr. 30 Sept. te Suez. LAOMEDON, Batavia-Amsterdam vertr 29 Sept. vaa Colombo. PEIS ANDER, Batavia-Amsterdam vertr 30 Sept. vat Belawan. PERSEUS, Japan-Rotterdam, pass. 29 Sept. Perim PERSEUS, Japan-Rotterdam, vertr. 30 Sept. van Port Said. ULYSSES, Liverpool naar Batavia, ver trok 29 Sept van Singapore. „k/eest op uw Ucedc" Waar dit bord (met rooden rand) staat, dreigt onverwachi gevaar. Wees daar extra oplettend, ver minder de snelheid. Uit voorzorg I

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6