„Zij" Crème ZATERDAG 1 OCTOBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TILECRAFISCH WEERBERICHT BMr waarnemingen verricht in den morgen van 1 Oct. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometorst.765.8 te Miinc'lien. Laagste barometerst.746.1 te Serna en HernÖsand. Verwachting tot den avond van 2 Oct.: I Matige tijdelijk nog toenemende Zuid-Wes telijke tot Noord- Westelijke wind. Meest zwaar bewolkt I met opklaringen. Waarschijnlijk re genbuien en iets koeler. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 12.8 gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS e.su: Van Zaterdagnamiddag 7.07 uur tot Zondagmorgen 5.32 uur; van Zondagnamid dag 6.06 uur tot Maandagmorgen 5.33 uur; van Maandagnamiddag 6.05 uur tot Dins dagmorgen 5.34 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 2 October voorm. 3.45 uur en nam. 4.10 uur; Maandag 3 October voorm. 4.25 nur en nam 4.50 uur; Dinsdag 4 October voorm. 5.10 uur en nam. 5.35 uur. DE LEIDSCHE WINKELSTAND. Schoenmagazijn van Vorst. Gistermiddag heeft de officieele opening plaats gehad van het schoenmagazijn der tinna J. J. van Vorst, Haarlemmerstraat 173. Réeds vroeger was hierin een schoenen zaak gevestigd, doch deze had niets uit staande met deze van de firma van Vorst, die hiermede haar zesde zaak opende. Vijf zaken heeft do firma reeds in Rot terdam. Zeventig jaar geleden werd de eer ste zaak op den Schiedamsche Dijk ge opend door den heer J. J. van Vorst. In 1918 kwam dezes zoon, de heer C. M. P. v. Vorst in het bedrijf en achtereenvolgens volgde de opening van filialen op de Hoog straat, Binnenweg en Maashaven, resp. in de jaren '23, '£4 en '25. In 1926 werd de zaak aan den Binnenweg overgeplaatst naar een ander pand, dat grooter is, terwijl ten slotte in 1931 een filiaal werd geopend in de Zwartjanstraat. Dat de firma van Vorst een uitstekende reputatie geniet, bleek gistermiddag wel bij de opening. Van heinde en verre wa ren schoenfabrikanten gekomen, om van de officieele opening getuigen te zijn, waar bij het aan toespraken niet ontbrak. Hier uit bleek trouwens eens te meer op welke hoogte de firma van Vorst staat. 't Is onze gewoonte niet openingsspee- ches te verslaan, doch, hoewel heel be knopt, willen we hierop een kleine uitzon dering maken. De heer C. van Vorst heette allen harte lijk welkom en herinnerde eraan, hoe ze ventig jaar geleden zijn vader de eerste zaak in Rotterdam begon en erin slaagde voor zijn zaak een goeden naam te verwer ven. De opening van deze Leidsche zaak beteekent de eerste schrede op den weg naar expansie en spr. hoopt, dat de sociale taak, welke de firma zich ten doel stelt: het distribueeren van schoenen naar draag kracht, ook in de toekomst verwezenlijkt zal kunnen worden. Na nog gewezen te hebben op de origi- neele reclame, die door de firma en haar leveranciers gevoerd wordt, spraken ach tereenvolgens nog de heeren Huys, accoun tant der zaak, Leenheer, fabrikant uit Waalwijk, Lommen, van de schoenfabriek „de Ooievaar" te Groesbeeken de heer Ros van de firma Knoek en Ros te Den Haag. Allen waren vol bewondering voor de mooie zaak. Veel veranderd is deze niet. Er is wat meer bergruimte gemaakt langs de wanden, de zitjes voor de klanten zijn veraangenaamd en het geheel maakt een prettigen indruk. Toen te 5 uur de winkel voor het pu bliek werd geopend, liep het storm, zoodat de politie regelend moest optreden. Het is een nieuw adres en toch ook een oud adres, dat wij thans in de belangstel ling van het publiek aanbevelen name lijk de kapperszaak van den heer J. Sam- pion, Apothekersdijk 2. Het adres is oud, omdat er vóór dien reeds een kapsalon ge vestigd was; het adres is nieuw, omdat de zaak van eigenaar veranderd is, die een grondige vernieuwing heeft aangebracht. De winkel maakt een prettigen en frissc-hen indruk. De heer Sampion, die jarenlang leeraar was aan de Antwerpsche Kapsohool, zal met deze zaak zeker succes hebben. Voor bizonderheden inzake de bediening verwijzen wij naar de advertentie in dit De Wethouder van Onderwijs is verhin derd Woensdagmiddag a.s. spreekuur te houden. BESTRIJDING VAN DE RATTEN- PLAAG. Wanneer de ratten, die in de omgeving van de Stadsgehoorzaal huizen, gisteravond goed geluisterd hebben, zullen hun ooren wel getuit hebben, want er is van hen niet veel goeds verteld. De heer C. Bach Jr., Directeur van het Bach-Laboratorium „Ratin" te 's-Graven- hage heeft namelijk in de Stadsgehoorzaal voor een zeer groot publiek gesproken over „Ratten, rattengevaar en rattenbestrijding". Na een welkomstwoord door den Direc teur van de gemeentelijke reinigingsdienst, den heer de Jong, ving de spreker zijn le zing aan. De mensch heeft van nature al tijd 'n afkeer van ratten gehad. De Phoeni- ciérs, de Romeinen waren reeds op ratten- jacht, zooals oude berichten ons leeren. De pijper van Hameln, die de zaak groot scheeps opzette, is wel aan ieder bekend. De menschen hebben zoo 't land aan rat ten om twee redenen: om de schade, die zij veroorzaken en om de hygiënische gevaren. De schade, door ratten veroorzaakt, is enorm. Honderd ratten verslinden per jaar voor f 250.aan voedsel. Ons land met zijn vele water is een eldorado voor de lang staarten. De schade kan jaarlijks op 30.000.000 geschat worden, ongerekend het nadeel veroorzaakt door het vernielen van eigendommen en het bevuilen van le vensmiddelen. Hygiënisch is de rat een groot gevaar, wegens de rol, welke deze dieren spelen bij het overbrengen van besmettelijke ziek ten. Tot deze ziekten behooren de ratten- beetziekte, de pest, trichninose, mond- en klauwzeer, ziekte van Weill. Deze ziekten zullen alleen bestreden kunnen worden, als men de ratten afdoende bestrijdt. Rattenbestrijding mag dus een sociaal- economisch en sociaal-hygiënisch belang heeten. Maar alvorens men gaat bestrijden, dienst men volkomen op de hoogte te zijn van de leefwijze dezer dieren. Spr. noemde de verschillende soorten ratten op en hun eigenaardige leefwijze. Een rat is buiten gewoon slim. Met vallen zetten bereikt men niet veel succes, omdat de dieren de men- schenlucht ruiken. De verdelging door die ren (hond, kat, egel, fret, uil) haalt even min veel uit. Gassen zijn alleen te gebrui ken in ermethisch afgesloten ruimten, zoo als schepen. Met vergiften is 't hetzelfde als met vallen; de ratten zijn er spoedig ach ter en bovendien is 't een gevaar voor onze huisdieren. Het beste middel blijft de verspreiding van bacterie-praeparaten en bloedvergiften welke alleen de ratten aantasten Hiermede zijn zeer goede resultaten bereikt. Dit zijn de actieve bestrijdingsmiddelen. Tot de passieve mogen gerekend worden een goed gesloten rioolstelsel (de riolen worden bevolkt door ratten in ongeloof lijk aantal), het plaatsen der vuilnisbellen ver buiten de kom en allerlei bouwtechni sche maatregelen, zoodat geen gelegenheid tot nestelen wordt gegeven. Ook waar schuwde spr. voor het wegwerpen op straat van etensresten. Spr. drong tenslotte sterk aan. op een wet tot bestrijding der ratten. Hierna werd de film „De Rat" vertoond, welke het leven van deze onsmakelijke dieren in al zijn viezigheid illustreerde. Ongetwijfeld is van dezen avond een goede propaganda uitgegaan om de rat tenbestrijding hier ter stede flink ter hand te nemen. SOCIËTEIT „AM IC IT IA". Hedenmiddag te 4 uur heeft de officieele opening plaats van het nieuwe gebouw „Amicilia" aan de Steenstraat. Zooals vroeger reeds gemeld is de nieuwe sociëteit gebouwd onder architectuur van den heer Buurman door de aannemers Gesman en Zcetemeyer te Alphen aan den Rijn. Het gebouw heeft behalve den hoofdin gang nog drie ingangen. De eerste is aan den rechterkant gelegen en dient voor namelijk om toegang te verleenen aan de dames der ledpn, die in de bovenzaal bij elkaar kunnen komen om te bridgen. Aan de achterzijde bevinden zich twee in gangen, een dienstingang en een ingang voor de leden, die per fiets komen en deze achter het gebouw naast de kegelbaan stallen. Als men den hoofdingang is binnengeko men komt men in een portaal, waar van daan men rechts de. trap naar boven ziet en links toegang heeft tot de sociëtiets- zaal, die een oppervlakte van ongeveer 100 M.2 heeft. De zaal maakt een deftigen, gezewigen indruk. Zij is in teakhout opge trokken tot deurhoogte, afgezet met palis sanderhout. Boven deurhoogte zijn de wan den bekleed met Japansch papier. Ook de parketvloeren zijn van teakhout. Tegen den breed'en achterwand bevindt zich een schouw, waarin een open vuur ge brand kan worden. Noodig is dit niet, want er is overal centrale verwarming! Boven den schouw bevindt zich een fraaie werk- teekemng van den heer Buurman, een ge zicht op den Westkant der stad, van pa lissanderhout ingelegd. Achter de voorzaal bevindt zich de bil jartzaal van gelijke grootte en ingericht voor vier biljarts. Ook hier alles in dezelfde omlijsting en afwerking. Boven de voorzaal ligt de z.g. bridge- zaal voor de dames. Hier is een eschdoorn betimmering aangebracht. Volgens modern systeem zijn hier rook- en luebtafzuigers geplaatst waardoor er steeds voor versche lucht gezorgd kan worden. Voor het gebouw bevindt zich een ruim terras, dat met de sociëteitszaal verbon den. is door een apart kamertje. De archi tect is n.l. van het standpunt uitgegaan, dat deuren tusschen voorzaal en terras slechts hinderen. Hoogstens twee maan den in den zomer heeft men er pleizier van. Vanuit het gebouw heeft men een aardi- gen blik over Stationsweg, Rijnsburger- en Morschsingel. Wanneer het politie-posthuis- je naar de overzijde is geplaatst, wordt ook het uitzicht naar links beter. DE L. E. M. V. 0. G. Obligatie-houders vergaderen in Krasnapolsky. Op de vergadering van houders van 5.5 pet. Obligaties van de L. E. M. V. O. G„ hedenmorgen in Kasnapolsky, te Amster dam gehouden, was vertegenwoordigd een obligatie-kapitaal van 86.500, uitbrengen de 86 stemmen. Daar het quorum niet aan wezig was, werd geen beslissing genomen over de voorgestelde wijziging in trustacte, waardoor het mogelijk zou worden de jaar- lijk»che aflossing van 4000 nominaal te doen behalve door uitloting ook den in koop van obligaties. In de plaats van notaris Bon, die als trustee had bedankt werd benoemd de heer Op de Coul, lid van de bankiersfir ma v. d. Werff en Hubreoht te Amsterdam. De heer de Cler, deelde nog mede, dat de positie van de L. E. M. V. O. G. thans vrij safe is. De rentebetaling per 1 Oct. is mogelijk, de bankschuld ad 50.000 is verdwenen en er is aan contanten en effecten thans 30.000 aanwezig, terwijl nog enkele be langrijke grondtransacties loopende zijn. De vergadering sprak nog als haar mee ning uit, dat den heeren de Cler en Paarde- kooper alsnog elk een bedrag van 2500 toekomst als belooning voor hun be- moeiingne. Gouden jubileum. Heden herdacht de heer P. J. van Buu- ren zijr gouden jubileum als typograaf bij de firma E. J. Brill, alhier. De jubilaris is hedenmorgen ter gelegen heid van dat feit allerhartelijkste gehul digd .Hij werd toegesproken door den di recteur der N.V., die hem een gouden hor loge met inscriptie en een gouden ketting overhandigde. Vervolgens deed de burge meester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, mededeeling van 't feit, dat de jubilaris be giftigd was met de gouden medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Naussau. De jubilaris werd daarna toegesrpoken door prof. Duyvendakde jubilaris is een van de weinige typografen, die op de hoogte is met het zetten van Chineesche karakters. De jubilaris werd daarna gehuldigd in de kring van het personeel, waarbij hem een couvert met inhoud en een souvenir werd aangeboden. In het Rijksasyl voor psychopathen. Men schrijft ons: 't Geeft altijd een prettig gevoel als je hier of daar oude kennissen ontmoet en ze komen je dan tegemoet op een wijze waar uit je duidelijk kunt voelen dat de belang stelling niet van eene zijde komt. Zooiets was 't Donderdagavond in de Turnzaal van het Rijksasyl voor Ps^chpathen. We troffen er oude kennissen. De Man dolineclub „Krebustlipo'', directeur L. C. Veerman en het Dubbel Mannenkwartet „Sempre Avanti* onder leiding van Joh. van den Broek. Oude kennissen, die hunne artistieke ga ven opnieuw binnen de Asylmuren kwamen brengen. Krebustlipo is een der beste Mandoline gezelschappen uit ons mooi Nederland, daarvoor spelen zij trouwens op de con coursen in de hoogste afdeeling en zeker niet zonder succes, hetgeen niet te verwon deren is als men de leiding van den direc teur aanvoelt. Het achttal van Sempre Avanti is 'n be nijdenswaardige combinatie Wat andere gezelschappen vaak aan stemmateriaal te weinig hebben, hebben zij, ik zou bijna zeg gen, te veel. Een ding is jammer. Waarom moet zoo'n muzikaal souper altijd bestaan uit gerechten welke in de Fransch, Duitsche of andere vreemde artistieke keulcens zijn toebereid? De Vlamingen zeggen het zoo leuk: Geen mooier kroon dan eigen schoon. Er is toch voldoende Nederlandsche mu ziekliteratuur. Natuurlijk heeft dit niets te maken met de prestaties van de acht. Mu zikaal was 't meer dan voldoende en de uit spraak, ook al een groote factor, was be slist beschaafd. En als men dan weet, dat een gedeelte der acht tot de werkloozen behoort, die daardoor toch groote zorgen hebben, dan is 't des te prettiger te mogen waarnemen, dat deze menschen zulke artis tieke prestaties weten te verrichten. De ontmoeting van deze oude kennissen was werkelijk een aangename waarvoor ook den leider van den Broek een woord van erkenning toekomt. Dr. Wiersma dankte na faloop, waarbij hij het herhaaldelijk applaus als bewijs aan haalde hoe het gebodene bij de aanwezigen in de smaak was gevallen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 3726. T. D. van den Bosch, Leiden, Jan van Goyenkade 20/21, wijnhan del. De zaak is verplaatst naar Leiderdorp, Hoogmadescheweg 13. De filialen te: Utrecht, Klaverstraat 19 en Amsterdam, Oude Schans 9, zijn opgeheven. Opheffing. 1320. J. J. van Kempen, Leiden, Heerenstraat 47, huishoudelijke ar tikelen. Dr. J. W. F. Borleffs, toegelaten als pri vaat-docent in de Latijnsclie Patristiek aan de Leidsohe Universiteit zal zijn lessen aanvangen met een openbare les op 18 Oc tober des namiddags te 4 uur in een van de zalen van de kweekschool. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in het kleedingmagazijn de „Faam" aan de Vischmarkt. Een schrijfbu reau en een brandkast worden opengebro ken. Voor zoover na te gaan wordt niets ont vreemd. Dé inbreker(s) zijn vertrokken door de achterdeur, die uitkomt in de To rensteeg. werkt zacht en weldad^fT~Uw huid ont waakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van ZTf, 30, 45, 75 ct. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd City: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Bij het te 's-Gravenhage gehouden exa men vanwege de vereeniging Bond van leeraressen bij het modevakonderwijs, goed- gek. bij Kon. besluit, slaagde voor het diplo ma costumière Mej. G. Houps, leerlinge van Mej. H. M. Goddijn, Hooigracht 70a, alhier. In aansluiting op het gisteren ge plaatste verelag van de Ver. tot Bev. der belangen van Sleohthoorenden wordt ons nader gemeld, dat als leidster der nieuwe Pantomime-club V.O.D.O. is benoemd mej. de Houars, Witte Singel alhier. Voor het examen politiediploma van den Ned. R. K. Politiebond „St. Michael" is te 's-Hertogenbosch geslaagd de heer H. J. Marijnissen, alhier. BIOSCOPEN. Casino. Het programma, dat Casino deze week het puibliek aanbiedt, moeten we tot onzen spijt afkeuren. Luxor. De directie van het Luxor Theater heeft voor de 3 October-week een aardig pro gramma samengesteld, dat ongetwijfeld zeer vele belangstellenden zal trekken. Voor de pauze gaat de film „Zeebonken", een vlot gespeelde, geestige film, (jie het, hoewel niet zoo zeebonkerig als de filmtitel zou doen vermoeden, wel doet en drie kwartiertjes weet te boeien door het 6pel van den verliefden matroos (Robert Mont gomery), die in Dorothy Jordan een goede tegenspeelster heeft. Na de pauze wordt „Hans dor Sieger" gedraaid, een film zooals we die alleen van Hans Albers kennen. Deze film is in derdaad wel alleen in staat volle zalen te trekken. We zien hier de geschiedenis van den levenslustigen Hans Kühnert, telegraaf- beambte, die de wijde wereld in wil.... Voor één zijner chefs moet hij 50 cigaretten k 5 pfennig halen. In den sigarenwinkel is men juist druk bezig met het wedden voor de rennen, die gehouden worden en Hans merkt, dat de bookmaker hem 50 op 5 heeft gegeven. Hij is er niet mee tevreden en als hij den keelen boel overhoop dreigt te gooien, rinkelt de telefoonpaard 5 heeft gewonnen en Hans is 900 mark rijk. Hij geeft zijn baantje eraan, gaat op avontuur, is spoedig straatarm, maar het geluk lacht hem nu eenmaal toe en behalve een fortuin krijgt hij ook nog een lief meisje.... Voor volwassenen. City. Na een goed voorprogramma met o.a. het bekende Orion-journaal, dat de aankomst I van Maurice Chevalier in Amsterdam uit voerig weergeeft, mitsgaders het onvermij delijke bezoek aan Volendam, draait na do pauze het eerste deel van de reeds lang van to voren aangekondigde Tarzan-cyclus. Aan het talrijk opgekomen publiek was het te merken, dat een avonturen-film vol j romantiek het in deze minder prettigs tijden nog hel goed doet. Het publiek heeft niet intens genot de fantastische Tarzan-geschiedenis ge volgd. Een geschiedenis van barbaarsch geweld en menschelijke hartstochten van wraakzucht en begeerigheid, van liefde en haat: een geschiedenis die zich afspeelt te midden van het Afrikaansche oerwoud waar de dieren zeer menschelijke en de menschen zeer dierlijke eigenschappen schijnen te beziten Wij kunnen dit prgoramma aan ieder die van spanning en sensatie houdt van harte aanbevelen 1 Trianon. Een feestprogramma in een feestweek, zooals dat deze week in Trianon gegeven wordt, is wel in staat den bezoekers eenige kostelijke uren te bezorgen. En reeds den eersten avond trok dit programma een zeer groot aantal bezoekers, die hebben zitten schudden van 't lachen om de dwaze avonturen van Watt en Half-Wat, die via kellner musicus in een zooveelste rangs café, via matroos op een zeestoomer terecht komen bij de kannibalen in Afrika. Zij zijn kostelijk in deze film, de twee j Deensche dwazen, die onafscheidelijk de malste avonturen beleven, nu met twee rijke meisjes, die belust waren op een avontuur en er meer van kregen dan hun lief. Watt en Half-Watt zij de helden, die niet versagen en haar in alle omstandig heden bijstaan. Alleraardigst is ook vooral de film „Eine Nacht im Paradies" waarin Anny Oudra en Herman Thunig weer zoo kostelijk sa menspelen. 't Is wel weer: de rijke meneer en het arme meisje, dat zich als een deftige dame voordoet, maar deze twee bezitten als geen ander het geheim hiervan iets spronkelend geestigs te maken. Natuurlijk krijgen zij elkaar, maar voor dat het zoover is, zijn er tal van kostelijke situaties met als hoogtepunt het feest des nachts in het deftige huis waar Monica's Vader nachwaker is. Het is een kostelijke film en een eerste klas-programma, dat de aanwezigen wel zat vermaken. BODEGRAVEN FEESTELIJKE INTOCHT VAN DEN ZEEREERW. HEER PASTOOR A. W. J. LUHN. Onder buitengewoon veel belangstelling is gisteravond onze Pastoor ingehaald Aan de grens der parochie werd zijneerw. begroet door den weleerw. heer Kapelaan J. H. van Hes- sel, den zeereerw. heer Huibers, rector aan het St Jozefspensionaat en het Kerk- en Arm bestuur. Ter hoogte van de boerderij Paarden burg stonden enkele patronaatsjongens in het patronaatscostuum met de patronaatsvlag, en de dames- en heeren-gymnastiekvereenigingen met de vlag. Te ongeveer kwart voor 7 zette de stoet zich in beweging in deze volgorde: een tambour, een vaandeldragster, dames-gym nasten, een vaandeldrager, waarachter de hee ren gymnasten, en tenslotte 3 auto's, waarin de Pastoor, de Kapelaan, Rector Huibers, Kerk- en Armbestuur. Langs het St. Jozefspensionaat werd zijn- eerw. begroet door de eerw. zusters en de kin deren van het pensionaat, welke allen met de geel-witte vlag zijneerw. een luid hoera toejuichten. Aan de kerk gekomen, begaven de dames- en heeren-gymnasten zich respec tievelijk aan de linker- en rechterzijde het kerkhek, terwijl in het midden van het kerk hek een lange rij fleurige bruidjes, ieder met een frisch bouquetje, den nieuwen Pastoor begroette. Toen de Pastoor zich uit de auto naar de pastorie begaf, brachten de gym-leden de Romeinsche groet, waarna men zich in de kerk begaf. Het Plechtig Lof werd gecele breerd door den zeereerw. heer Pastoor als agens, diaken de weleerw. Kapelaan, en sub diaken de zeereerw. Rector. Allereerst werd een welkomstlied gezongen, waarin alle aan wezigen hun nieuwen Herder begroetten. Het zangkoor voerde enkele meerstemmige gezan gen uiL Morgenavond 7 uur plechtige installa tie. Aan de verwondingen overleden. Het 4- jadig zoontje van v. V., hetwelk verleden week zoo ongelukkig getroffen werd door een trap van een paard, is heden aan de bakomen ver wondingen overleden. Verloren voorwerpen. 1 speelgoedpopje Gevonden voorwerpen. een zak met in houd een zilveren broche 3 dameshand schoenen. Inlichtingen politiepost op Maan dag. ZEVENHOVEN Installatie pastoor. Morgen zal door den Deken van Alphen de nieuw-benoemde Pas toor, de zeereerw. heer C. A. Moons, voor de Hoogmi som 10 uur worden geïnstalleerd. NOORDEN. Speldjesdag. Do ten bato van do R K Drankbestrijding gehouden speldjosdag heeft opgebracht f 19.70. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Dp. de Haas t Naar wij vernemen is dr. P. de Haas, sedert eenige weken ver pleegd in het Diaconessenhuis te Leiden, hedenmorgen overleden. Filmavonden Alphensche Boys. Voor na dere bijzonderheden betreffende deze avonden verwijzen we naar de advertentie in dit blad Het beloven zeer mooie filmavonden te wor- MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Oct. Boter. Prima fabrieks- boter 1.60, id. Boerenboter 1.501.65, goede boerenboter 1.401.45. Aanvoer 12/8 en 15/16 vaten, wegende 1595 K.G. Handel matig. 1 Oct. Turf. Aanvoer lange turl 130.000. Per 1000: 7—8. 1 Oct. Eieren Aanvoer 8278 stuks. Kipeieren 4.755.40, kuikeneieren 3.50 4.25, eendeieren ƒ3.304.40. Handel matig. 28 Sept. Melkveiling. Verkocht om ge durende de week van 29 Oct. per dag te le veren 22260 liter, 5.506.40. 29 Sept. Groentenveiling. Per 100 st. Andijvie 0.401.10, Kroten 11.40, Kom kommers 1.406.40, Bloemkool I 3.50 11.90, id. II ƒ1—3.10, Roode Kool ƒ3.50— 5.40, Savoye Kool 4.607.90, Groene Kool 1.405.30, Meloenen 223, Pieterselie 50—90 ct., Prei 1.40—2.06, Radijs ƒ0.50— 1.40, Kropsalade ƒ0.401.90, Selderie ƒ0.50 1.30, Bleekselderie 423, Knolselderie 2.30—5.80, Wortelen 1—6.20. Per 100 Kilo: Kroten ƒ11.90, id. gek. 38, Snijboonen 538, Stokboonen 432, Pronkboonen 3 8, Stamboonen 228, Postelein 511," Spinazie 416, Uien 4.105.20, Wortelen 715, Spruiten I 26. N00RDWIJKERH0UT, 30 Sept. Vei ling „de Eendracht". Snijboonen 1.05 2.80, Dub. z. <lr. 251.15, Stam z. dr. 1.25 1.85, Enk. m. dr. 351.35, alles per 10 K.G. TER AAR, 30 Sept. Centrale Veiling. Snijboonen f 0.251.Kas-boonen f 2.70 3.20, Kasstek f 0.40—2.10, Princessoboonen f 0.602.25, Witte Pronkers 2065 oent, Stamboonen f 1.101.70, Peulen per 10 pond 90 oent, Bloemkool 113 oent, peen 24 oent, Kroten 12 oent, Postelein 58 oent, Spinazie 6 oent, Andijvie f 0.601.40, Uien 4 cent, Sla f 0.903.10, Herfstknollen 2 oen:., Meloenen 717 oent, Witte Kool f 1.20, Sa voye kool 23 oent. Prei f 1.70, Peren per pond 21 oent, Tomaten A f 12.90, B f 1—3.20, C f 1.—. R VEEN. 50 Sept. Groenteveiling. Bloemkool 213 ct. per stuk. Spinazie 11 ct. per K.G. Tomaten A 1.102.10, idem B 1.902.50, idem C 0.700.90 por 50 K.G. Andijvie 0.801.00, Sla 0.403.10 per 100 krop. Snijboonen 1.20. Kassnijboonen 2.70 3.10, idem stek 1.001.70, Prinsesseboonen 0.600.65, Dubb. stam 0.450.55 per 10 KG. KATWIJK ad RIJN. 30 Sept. Groente veiling. Eigenheimers per kist van 25 K.G. 0.50—0.90, Poen per 100 bos 2.70—5.10, Peen per kist van 20 K.G. 0.450.70, Bloem kool lo soort per 100 J0.5O—15.30. Aanvoer: 230 kisten aardappelen, 4800 bos peen, 1800 K.G. peen. 31.500 bloemkool. ZEVENHOVEN, 30 Sept. Eierenveiling. Aanvoer 3237 stuks. Prijs: kippeneieren 4.645.10, eendeneieren 3.453.80 per 100 stuks. Kaas 0.180.22 p. p. Wortelen 0.03 per bos, bananen 0 .150.25 per K.G. Kippen 0.350.65 Der stuk.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3