ZATERDAG 1 OCTOBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad van Leiden vergadert op Maandag 10 October 1932, des namiddags te 2 uur. in het gebouw „Tot Nut van 't Alge meen" (Steenschuur 21). Te behandelen onderwerpen*, lo. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het Engelsch aan de Kweekschool voor onder wijzers en onderwijzeressen. 2o. Voorstel tot verhuring van het perceel weiland, gelegen achter „Pomona", Sectie P, no. 657, aan de vereeniging „Ajax-Sportman- Combinatie". 3o. Voorstel tot verkoop aan het Rijk, voor zooveel het aandeel van de gemeente betreft, van gedeelten van den Haarlemmertrekvaart - weg met berm, kad. bekend gemeente Sassen- beim, Sectie B, Nis 971 en 528, beide ged. 4o. Voorstel in zake den verkoop van een gedeelte van het perceel aan de Korevaar- straat,- Sectie D, No. 961, aan de N.V. Leid- sche Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen. 5o. Voorstel tot het aangaan van een over eenkomst van dading met W. K. Bekooij, in zake de overdracht van rechten op een ge deelte grond aan den Zijlsingel, Sectie K, No. 3808. 6o. Voorstel tot aanvaarding van de voor waarden, waaronder Gedeputeerde Staten ver gunning hebben verleend tot het leggen en exploiteeren van hoogspanningskabels naar de Coöperatieve Graanmaalderij „Ons Belang" te Nieuwveen en „De Tijdgeest" te Benthuizen. 7o. Voorstel in zake het sluiten van kasgeld- leeningen gedurende het 4de kwartaal 1932. (Evenals in het 3de kwartaal tot een maxi mum van 1.000.000 bij de N.V. Bank). 8o. Voorstel in zake het instellen van be roep tegen de beslissing van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, waarbij de aanslag in de plaatselijke inkomstenbelasting dezer gemeente over het belastingjaar 1930—1931 aan een persoon opgelegd, is vernietigd. 9o. Voorstel: a. tot het verleenen van een subsidie over 1932 aan de „Vereeniging tot verzorging van kleine kinderen": b. tot vaststelling van den desbetreffenden begrootingsstaat. lOo. Voorstel tot verlenging van den termijn van ontruiming van verschillende onbewoon baar verklaarde woningen in de Lange Para dijssteeg en de Lange Bouwelouwensteeg. llo. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ter uitvoering van het raadsbesluit tot toekenning van eene schadeloosstelling aan F. N. Schroder, wegens de stopzetting van zijn personenveerdienst over het Galgewater. 12o. Voorstel om B, en W. te machtigen met de Vereeniging tot Bevordering van 't Vreem delingenverkeer een overeenkomst aan te gaan, inzake den bouw van een Inlichtingen bureau op het terrein gelegen tusschen Zo- rnerzorg en den Spoorwegovergang. 13o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de verbouwing van het perceel Mare 15 en het voormalige ijkkantoor, ten be hoeve van de uitbreiding van de kantoorruim te van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon en voor de ver bouwing van perceel Nieuwsteeg 46, ten be hoeve van de verbetering van de huisvesting van de Gemeentelijke Bank van Leening en de inrichting van de bovenverdieping van dat perceel tot kantoor van den Armenraad. l^o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de uitvoering van noodzakelijke herstellingen en vernieuwingen aan het gebouwencomplex de Burcht, de Graanbeurs en het voormalig Notarishuis. 15o. Praeadvies op het verzoek van den Leidschen Bestuurdersbond, in zake de ver zekering van werklooze arbeiders ingevolge de Ziektewet. Commissie Lakenhal" Drie leden van de Commissie voor het Sted. Museum de Lakenhal zijn aan de beurt van aftreden en wel de heeren B. J. Huurman, prof. Dr. L. Knappert en prof. Dr. W. Martin- De Commisie beveelt de volgende dubbel tallen aan: vacature B. J. Huurman: 1. B. J. Huurman, 2. Mr. C. Beekenkamp; idem prof. dr. L. Knappert: 1. prof. dr. L. Knappert, 2. A. Krantz; idem prof. dr. W. Martin: 1. prof. dr. W. Martin, 2. prof. dr. J. Huizinga. Leeraar Gemeentelijke Kweekschool. In verband met de ziekte van den heer C. Kok, leeraar aan de Gemeentelijke Kweek school voor onderwijzers en onderwijzeressen, was het noodig een voorloopige voorziening te treffen met betrekking tot het onderwijs in dc Engelsche taal aan die school. In afwachting van de beslissing van den Raad, hebben B. en W. goed gevonden, dat het onderwijs in het Engelsch aan genoemde school voorloopig wordt gegeven door den heer drs. G. J. Visser te Utrecht. B. en W. geven nu den Raad in overweging, den heer drs. G. J. Visser te Utrecht, te re kenen met ingang van 20 September 1932, tot wederopzeggens, te benoemen tot tijdelijk leeraar in het Engelsch aan de Gemeente lijke Kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen. Verhuring terrein achter „Pomona". Op 30 September a.s. eindigt de huur van het terrein achter „Pomona", groot 2.28.40 H.A., gepacht door de vereeniging ..Ajax- Sportman-Combinatie" voor 700 per jaar. Van de vereeniging is een verzoek ingeko men om het land weder te mogen inhuren. De met haar gevoerde onderhandelingen hebben er toe geleid, dat overeenstemming is bereikt inzake een nieuwe verhuring voor den tijd van 5 jaren, tegen een pachtsom van 500 per jaar. z Met een huurprijs van 500 kan in de te genwoordige tijdsomstandigheden, nu boven dien de gemeente niet meer met het onderhoud van het terrein is belast, naar de meening van B. en W. genoegen worden genomen. Overdracht aan het Rijk. Door den Hoofdingenieur van den Rijks waterstaat in het arrondissement 's Gravenhage is de medewerking van de gemeente Leiden ingeroepen voor de overdracht aan het Rijk van een gedeelte, groot plm. 827 M2., van de Haarlemmertrekvaart onder de gemeente Sas- senheim en van een gedeelte, groot plm. 387 M2. van het daarlangs loopende jaagpad, zulks ten behoeve van de verbreeding van den rijks weg naar Amsterdam (wegvak bewesten Oegstgeest) en de daarin gelegen bij het Rijk in onderhoud zijnde Postbrug. De bedoelde gedeelten water en grond be- hooren aan de gemeente Leiden en Haarlem gezamenlijk in eigendom. Tegen de overdracht van deze eigendommen bestaat, voor zooveel het aandeel van de gemeente Leiden betreft, bij de Commissie van Fabricage, noch bij het College van B. en W. bezwaar. De koopsom is bepaald op 16.Hierin is respectievelijk 5 en 10 begrepen wegens toe te kennen schadevergoedingen aan de pachters van het grasgewas en van het visch- recht. Het restant ad 1 is de eigenlijke koopsom. Aangezien het hier openbaar vaar water en weg betreft, waarvan het onderhoud clus niet langer ten laste van de gemeente zal komen, zou de overdracht om-niet hebben kunnen geschieden; vermits echter het Rijk overdracht bij koopakte wenscht, werd de koopsom pro forma op ƒ1.gesteld. Verkoop bouwterrein. Van de firma J .'t Hart en D. Aanen, alhier, is een verzoek ingekomen om van de gemeente te mogen koopen het perceel bouwterrein, ge legen aan den Lammenschansweg, hoek Kas tanjekade. Adresante biedt voqr dit terrein, dat 'n op pervlakte heeft van plm .966 M2., een prijs van 12.50 per M2. B. en W. stellen den Raad voor dezen ver koop goed te keuren. Verkoop terrein aan „Lemvog". In de Raadsvergadering van 2 November j.l. werd besloten aan de N.V. „Leidsche Ex ploitatie-Maatschappij van Onroerende Goe deren", tegen den prijs van 11.250, en op de voorwaarden van de gehouden openbare inschrijving, te verkoopen de perceelen aan de Korevaarstraat, sectie D, Nis. 1683'en 961, roet uitzondering van een gedeelte, groot plm. 18 M2, van het perceel No. 961. Dit gedeelte werd buiten den verkoop gehouden met het oog op de plaatsing van een urinoir. Inmiddels is van de vennootschap een ver zoek ingekomen, om ook het terreingedeelte van plm. 18 M2. te mogen koopen, ter verkrij ging van een behoorlijk geheel. Aangezien bij nadere overweging voor een urinoir in de omgeving van de Korevaarstraat wel een andere plaats kan worden gevonden, ontmoet het bij B. en W. geen bezwaar, dat de bouw van een zoodanige inrichting daar achterwege blijft en deze terreinstrook mede wordt verkocht. Daardoor zal tevens worden tegemoet gekomen aan de bezwaren, welke bij de Nederlandsche Israëlietische Ge meente tegen de oprichting van een urinoir in de onmiddellijke nabijheid van de synagoge bestonden. Adressante kan zich vereenigen met den gevraagden prijs van 50 per M2. overeenko mende met den prijs per M2., welke voor het reeds 'verkochte terrein werd verkregen. Van deze gelegenheid maken B. en W. ge bruik een kleine wijziging van de verkoop voorwaarden voor te stellen. Eén van de voorwaarden luidt, dat één of twee winkels met verdiepingen of winkels met bovenwoningen moeten worden gesticht. In verband met een bij B. en W. ter goedkeuring ingediend plan voor den bouw van drie win kels met bovenwoningen, tegen welke afwij king bij B. en W. op zichzelf geen bezwaar bestaat, is het gewenscht, bedoelde voorwaar den in den hieronder aangegeven zin te wij zigen. Om een stukje grond aan den Zijlsingel. Bij raadsbesluit van 17 Maart 1930 werden verschillende gedeelten van particuliere voor tuinen aan den Zijlsingel om niet overgeno men. De gemeente had bij het bezit van den grond belang, omdat daarover zou moeten worden beschikt, indien te zijner tijd aan den Zijlsingel ter plaatse, de m het uitbreidings plan voorziene breedte werd gegeven. Als contra-prestatie werd door de gemeente het oude, slechte riool in bedoelde gedeelten voortuin verbeterd. De N.V. „Gebroeders van Hoeken's Hout handel", gevestigd te Leiden, droeg op den voet van het aangehaalde raadsbesluit over de strook grond, deel uitmakende van haar perceel sectie K, No. 687. Zij verklaarde zich echter bij die gelegenheid bereid om tevens i kosteloos afstand te doen van de rechten, die zij door verjaring beweerde te hebben op het gedeelte van het naastliggende perceel, sectie K, No. 3808. Aangezien het met het oog op de toekomstige verbetering en verbreeding van den Zijlsingel gewenscht was, dat de gemeente ook over bedoeld gedeelte van het perceel No. 3808 kon beschikken, werd deze afstand van rechten voorloopig aanvaard, zulks in af wachting van verder te doene stappen ter ver krijging van den vollen eigendom. Daartoe werden onderhandelingen gevoerd met den heer W. K. Bekooij, alhier. Het per ceel No. 3808 staat op het kadaster geheel te zijnen name en hij meent ook overigens eigendomsrechten op het terreinstrookje te kunnen doen gelden. Uit een ter zake inge steld onderzoek is gebleken, dat deze rechten van den heer Bekooij inderdaad niet on gegrond kunnen worden geacht. Met den heer Bekooij kon intusschen over eenstemming worden verkregen over een naar de meening van B. en W. alleszins aanneme lijke regeling van deze aangelegenheid. Be langhebbende heeft zich n.l. bereid verklaard het strookje grond, dat een oppervlakte heeft van plm. 16 M2., bij een akte van dading aan de gemeente over te dragen, tegen den prijs van 10 ner M2. B. en W. stellen den Raad voor, aldus goed te keuren. Werklooze arbeiders en de ziektewet. Een adres van het bestuur van den Leid schen Bestuurdersbond, houdende verzoek om, door het sluiten van een vrijwillige ziektever zekering, de werklooze arbeiders te doen ver zekeren ingevolge de Ziektewet en de even tueel daarvoor verschuldigde premies voor re kening van de gemeente, respectievelijk van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappe lijk Hulpbetoon te nemen, geeft B. en W. aan leiding het volgende onder de aandacht van den Raad te brengen. Zoowel in de reglementen van de verschil lende werkloozenkassen als in het reglement voor de gemeentelijke steunverleening komt een bepaling voor, dat bij ziekte of ongeval geen uitkeering wordt verleend en het zou ook in strijd zijn met de beginselen van de werk loosheidsverzekering en de gemeentelijke steunverleening, indien aan non-valide werk loozen uit werkloozenkassen of uit de ge meentelijke steunverleening uitkeering werd verstrekt. Op grond hiervan worden kastrekkende werkloozen behoudens in geval aan hun vakvereeniging een ziekenkas te verbonden en steuntrekkende werkloozen, indien deze ziek zijn of een ongeval hebben bekomen, ver wezen naar de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon, welke Commis sie, voor zoover B. en W. bekend is, nimmer een aanvrage van een invaliden georganiseer- den werklooze, welike ondersteuning behoef de, heeft afgewezen. Aangezien ziektegevallen van vorenbedoel de categorieën van werkloozen betrekkelijk sporadisch zijn voorgekomen, is het door de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappe lijk Hulpbetoon aan hen gedurende de laat ste jaren uitgekeerd bedrag nog beneden 1000 per jaar gebleven, een bedrag, dat zeer zeker niet hoog kan worden genoemd. Wat nu invoering van den door den Leid schen Bestuurdersbond gewenschten maatregel betreft, verwijzen B. en W. allereerst naar een in de Leeskamer ter visie liggende uiteen zetting van den Voorzitter van den Raad van Arbeid in deze gemeente. Hieruit blijkt, dat, nevens de moeilijkheden, welke de Ziekte wet voor de toepassing te dezer zake oplevert, met eene eventueele invoering van den maat regel, naar de Voorzitter van den Raad van Arbeid heeft berekend, een bedrag van plm. 18.000 per jaar voor de gemeente zou zijn gemoeid. De Sub-Commissie voor de Steunverleening merkt in haar ter zake uitgebracht advies op, dat bij genoemd bedrag geen rekening is ge houden met het feit, dat verschillende orga nisaties bij werkloosheid de ziektepremie door betalen en dat de werkelijke kosten mitsdien lager zullen zijn. B. en W. betwijfelen zulks ten zeerste, aan gezien die organisaties uit den aard der zaak de doorbetaling van de ziektepremie zullen staken, zoodra blijkt, dat de gemeente de premies voor haar rekening neemt. De door de subcommissie gestelde vraag, of de ziekteverzekering niet langs andere nor men kan worden bepaald, zoodat de uitkee ring aan het steunbedrag gelijk wordt, moeten B en W. ontkennend beantwoorden. Immers, zooals terecht in het. advies van den Voorzit ter van den Raad van Arbeid alhier wordt opgemerkt, treedt ingevolge art. 81 der Ziek tewet voor „loon" ten aanzien van den vrij willig verzekerde in de plaats het inkomen dat hij uit anderen hoofde geniet, i.e. de kasuit- keering of de steun. Bij ziekte zal den werk looze dus 80 pet. van dat bedrag (kasuitkee- ring of steun) worden uitgekeerd. De door de gemeente Deventer getroffen re geling, waarbij de premie van de ziektever zekering der steuntrekkers voor hare rekening zoude komen en naar welke regeling de sub commissie vervolgens verwijst, is met de door adressant beoogde regeling niet op één lijn te stellen. De gemeente Deventer toch vergoedt aan de arbeiders, die, indien zij bij werkloos heid geheel vrijwillig de premie voor de ziek teverzekering hebben doorbetaald en dus ook tijdens hun werkloosheid verzekerd zijn geble- ben, bij den overgang naar de steunverleening de premies, indien zij dit verzoeken. Van een algemeene regeling is dus geen sprake en het is B. en W. dan ook gebleken dat slechts 8 personen in Deventer hebben verzocht in aan merking te mogen komen voor vergoeding van premies. Op grond van een en ander meenen B. en W. het treffen van een regeling, als door den Leidschen Bestuurdersbond gevraagd, een re geling, waarmede voor de gemeente een extra uitgave van niet minder dan plm. 17.000 per jaar zou zijn gemoeid, zonder dat de be trokkenen er bijzonder veel profijt van zou den hebben, ten zeerste te moeten ontraden. Onbewoonbaar verklaarde woningen. Bij Raadsbesluit van den 21sten Maart j.l. werd een 46-tal woningen, gelegen in het com plex Lange BouwelouwensteegLange Para dijssteeg, in verband met het ontworpen sa- neeringsplan, onbewoonbaar verklaard. Voor de 24 woningen, ten aanzien waarvan bij Gedeputeerde Staten dezer provincie geen voorziening van de onbewoonbaarverklaring werd gevraagd, eindigt de termijn van ont ruiming den 23sten October a.s. Blijkens een ingesteld onderzoek konden van de bedoelde woningen de hieronder ver melde nog niet door de bewoners worden ont- Er bestaat geen bezwaar tegen den termijn van ontruiming met zes maanden te verlen gen; ook de geldigheidsduur van het besluit tot voorloopige goedkeuring van het onteige ningsplan werd bij Koninklijk besluit met ge lijk tijdvak verlengd, in afwachting van de de finitieve beslissing van de Regeering op het verzoek der gemeente om de financieele me dewerking van het Rijk te verleenen bij de uitvoering van het saneeringsplan. In overeenstemming met het advies van de Gezondheidscommissie dat van de Commissie van Fabricage geven B. en W. den Raad mitsdien in overweging te bepalen, dat uiter lijk op 23 April 1933 moeten zijn ontruimd: de woningen Lange Paradijssteeg Nis 6, 6a, 14, 30. 34, 36, 46. 48, 52. 54. 9, 9a. 19, 19a en 41 en de woningen Lange Bouwelouwensteeg Nis 14, 16, 21 en 35. Gistermiddag te 2 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester J. B. V. M. J. van de Mortel. Alle raadsleden zijn aanwezig behalve de beer J. Vink, wegens een vrij ernstige ongesteldheid. De voorz. opent de vergadering met gebed. Bij de mededeelingen vraagt de heer C. W. Alkemade, nogmaals eenige voorzienin gen te treffen op het kruispunt Beeklaan Vinkenlaan. Het is daar werkelijk levens gevaarlijk. Er is pas weer een ongeluk ge beurd. De heer van der Meer wil de haag daar weg hebben, terwijl de heer C. W. Alkemade meent dat het verlagen van de haa.g niet helpt daar een vreemdeling daar geen weg verwacht. Het is beter de in gangen van de Vinkenlaan af te schuinen. B. en W. zegen onderzoek toe. o Herbenoemd worden tot leden van de Commisie voor Openbare Werken de hee ren C. G. J. Alkemad, G. H. Krau en H. Liefferink, die hun benoeming aannemen. Tot leden van de Commisie voor Perso neelsaangelegenheden worden herbenoemd de heeren A. Caspers, D. v. d. Niet en J. Soeteman, terwijl als voorzitter wordt aan gewezen weth. A. C. Meijer. Aan het bestuur der R.-K. Jongensschool wordt op grond van art. 72 der LagenOn- derwijswet voor het aanschaffen van schoolbanken voor 48 leerlingen medewer ing verleend. Ingekomen is weder een aanvrage van het bestuur der beide R.-K. scholen om medewerking voor de stichting van een gymnastieklokaal. Op een vroegere aan vrage van hetzelfde bestuur voor hetzelfde gymnastieklokaal was door den Raad gun stig beschikt, doch Ged. Staten hadden op formeele gronden in beroep bezwaar ge maakt tegen de beslissing van den Raad. Burg. en Weth. stellen thans weer voor de gevraagde medewerking te verleenen omdat de aanvrage aan alle wettelijke eischen voldoet en de normale eischen aan het onderwijs te stellen, waar de beide sohoïen door méér dan 80 leerlingen wor den bezocht, niet worden overschreden. De heeren Liefferink en Krau verzetten zich uitvoerig tegen dit voorstel, dat zij in deze tijden geldverspilling achten. Zij hadden van B. en W. verwacht, dat zij met een ander voorstel zouden komen. De centra lisatie van het gymnastiekonderwijs wordt op deze wijze onmogelijk. De heer C. G. J. Alkemade verzet zioh in een uitvoerig ge documenteerd betoog tegen de voorstel ling van zake nals door de heeren Lieffe rink en Krau gegeven. B. en W. konden aan de hand van de wet niet anders han delen dan zij hebben gedaan. Op deze wijze wordt evengoed centralisatie be reikt als op de wijze die de heeren Krau en Liefferink hebben aangegeven. Het is ook veel billijker en logischer dat 100 kin deren naar een gelegenheid voor 800 kin deren komen, dan dat 800 kinderen zich moeten voegen naar 100 kinderen. Ook de heer van der Niet steunt het voorstel van B. en W. De heeren schermen telkens, dat er niets wordt gedaan voor het onder wij-s en als er wat geschiedt zijn zij er te gen. Het groote aantal R.-K. kinderen mo tiveert volkomen een gunstige beschikking op het verzoek. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 3stemmen tegen, n.l. die van de heeren Liefferink, den Hol lander en Krau Het voorstel van B. en W. om aan de gymnastiekvereeniging D.O.S. een lokaal van de voormalige openbare school om niet beschikbaar te stellen wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. Ingekomen is een verzoek van een aan tal kleine kweekers om een steunregeling vast te stellen. Overeenkomstig het voor stel van B. en W. wordt besltoen met de besturen der omliggende gemeenten over deze zaak te confereeren. B. en W. hebben afwijzend geadviseerd op een verzoek van A. Rodenburg om een electrischen kabel in de Beeklaan naar zijn panden te leggen. De heeren van der Meer en Soeteman willen Rodenburg helpen in dien deze een rentevergoeding voor den kabel betaalt en noodigen B. en W. uit als nog overleg te plegen. Aldus 'wordt beslo ten. Zonder hoofdelijke stemming wordt over eenkomstig de voorstellen van B. en W. besloten credieten beschikbaar te stellen van resp. groot ƒ7560 en ƒ7189 voor de verbetering van den Zwarte weg en van den Duinweg. De werkzaamheden aan den Duinweg zullen worden opgedragen in ac- coordloon aan werklooze straatmakers en bouwvakarbeiders. B. en W. bieden aan den Raad de ge meenterekening en de bedrijfsrekennngen over het jaar 1931. Tot leden van de oommissie tot onderzoek van de rekening 1931 en de begrooting 1933 worden be noemd de heeren Liefferink, Van der Meer en van der Niet. B. en W. bieden aan den Raad aan een wijziging van de begrooting 1932, waaruit blijkt, dat verschillende posten als onder stand aan behoeftigen en kleine kweekers, steunverleening aan werkloozen en werk verschaffing, alsmede subsidie aan werk loozenkassen over het jaar 1932 een be drag zullen vorderen van naar raming 52.100 of ruim 110.000 méér dan is ge raamd op de oorspronkelijke begrooting. Deze kosten gullen worden gedekt door eenige meevallers op de inkomsten, alsme de door te beschikken over een gedeelte van de méér dan 300.000 groote reserve. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Meer tegenstand ondervindt een voorstel van B. en W. om definitief te besluiten tot splitsing van technisch-boekhoudkundig- en kasbeheer bij de drie gemeentebedrijven en den dienst van Openbare Werken, om zoo wel het kasbeheer als het boekhoudkundig beheer van deze bedrijven en diensten ieder in één hand te brengen en te benoe men tot centraal kassier van de bedrijven den heer A. Dekker, gemeenté-ontvanger en tot centraal-boekhouder den heer A. VAN NOORDWIJK van Spanje, thans boekhouder-kassier van het gas- en waterleidingbedrijf. De heer Krau betwijfelt of de voorgestelde bezui- uiging op de personeelsbezetting wel zal worden bereikt. De heeren Liefferink, den Holander en van der Niet willen dit zeer belangrijke voorstel nog een vergadering aanhouden omdat zij geen kans zien het behoorlijk te beoordeelen. Ook is de Com missie voor personeelsaangelegenheden hier niet over gehoord en zijn. niet alle ingeko men rapporten ter inzage geweest voor de leden van den Raad. Zij achten het ook gewenscht eens in andere gemeente te gaan zien waar dit in de practijk bestaat. De heer Braun steunt het voorstel van B. en W. van harte. De hoofden van dienst krij gen dan meer tijd vrij voor andere dingen. De heer van der Meer zegt, dat centralisa tie, mits goed op pooten gezet, voordeel moet opleveren. De voorz. en de heer Meijer verdedigen krachtig en uitvoerig het voorstel van B. en W. en toonen de daarmede te bereiken bezunigingen aan. Zij zijn verbaasd over den heer Lieferink,f die altijd om bezui niging roept en steeds meent dat B. en W. op dit gebied niet voldoende doen en die nu afwijzend staat tegenover hun voor stel, dat behalve groote organisatie voor- deelen ook zeer duidelijk bezuinigingen breigt, Ook de heeren C. W. Alkemade en Van der Wdel komen krachtig op voor. het voorstel van B. en W. De heeren die altijd zeggen dat er van B. en W. niets uitgaat maken zelf allerlei bezwaren als B. en W. met ingrijpende voorstellen komen in het belang der gemeente-financiën. Ook de heeren van der Niet, Krau en Liefferink motiveeren nog nader uitvoerig hun stand- unt. Zij zijn niet onder alle omstandighe den tegen dti voorstel maar willen dit nog een keer aanhouden. Het voorstel van B. en W. wordt ten slote aangenomen met 10 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Liefferink, Krau, den Hollander en Van der Niet. B. en W. hebben afwijzend geadviseerd op een adres om het venten door niet inge zetenen méér moeilijkheden in den weg te leggen, dan aan het venten door ingezete nen, o.m. door voor hen een hooger leges bedrag te eischen Het voorstel wordt aan genomen na-lat Weth de Witt zijn stem als minderheid van het College heeft ge motiveerd. Op verzoek van de huurkoopnemers van de 2 in huurkoop-uitgegeven gemeentewo- ningen wordt besloten de huurkoop 5 jaren stop te zetten en tijdelijk in gewonen huur te doen overgaa-n. De heer J. van Kan pachter van het ge- mee %'elijk autopark aan den Noord-Boule vard heeft verzocht vermindering van pachtsom omdat in dezen zomer verschil lende particuliere autoparken aan den Noord-Boulevard zijn aangelegd. B. en W. adviseeren afwijzend. Zij meenen, dat het hier een normaal bedrijfsrisico betreft en wijzen ook op" het zeer drukke en toegeno men verkeer. Het voorstel wordt aangeno men. Na een niet belangrijke rondvraag wordt de openbare vergadering 'gesloten. UIT DE OMGEVING TER-AAR. Het was een mooie avond. Donder dagavond werd in het R. K. Vereertigings- gebouw een serie lichtbeelden vertoond door Pater Stichter uit Aarlanderveen. Nadat de kapelaan allen welkom had geheeten en bedankte voor hun opkomst, wat getuigde van missieijver, vroeg spr. aller aandacht voor den Missie-Pater. De eerste lichtbeelden die we te zien kregen, waren meestal gewijd aan het eiland Ce lebes. We zagen de uitgestrektheid van dit eiland, de groote vuurspuwende ber gen, de nog dorre velden, groote rijstvlak- ten, oneindig veel cocosbooanen. Ook de nog primitieve kerken en pas to ri es verschenen op het doek, verschillen de catechisten onder leiding van een Pa ter enz. De meest gevaarlijke dieren zagen we in actie. Tot slot namen we een kijkje in het huishouden van de menschen, waar de beschaving nog niet op peil was. Het streven van de missionarissen om Inland- sche Priesters te krijgen heeft wel resul taat. Aan het einde gekomen van dezen avond dankte de Pater allen voor hun aandacht, hoopte dat zij de missie zouden blijven steunen met geldelijke offers, maar op de eerste plaats en voornaamste: de Missio narissen niet zouden vergeten in het ge bed. Bidt veel voor hen, opdat zij het be- keeringswerk met succes irpge voortzet ten tot eer van God. VOORHOUT. R. K. V. V. Foreholte. Morgen krijgt het eerste elftal van onze club bezoek van de pas opgerichte club uit Oegstgeest K. F. C. I. Daar het twee pas opgerichte clubs zijn, kunnen wij over dezen wedstrijd niet veel voorspellen. We zullen hopen, dat beide clubs hun best zullen doen. De wed strijd vangt aan om half drie. Het derde elftal gaat op bezoek naar Lisse IV. Daar dit nog een jong elftal is zullen ze him beste beentje voor moeten zetten, om met een overwinning naar huis te komen. Dus jongens, doe je best. Degenen, die lid wensohen te worden van Foreholte, moeten zich zoo spoedig mogelk opgeven. Dan kan het derde elftal ook nog in de competitie uitkomen. Zich op te geven aan het secretariaat C. Th. Heuzen, Jacoba van Beierenweg 64.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10