VRIJDAC 30 SEPTEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 GEMENGDE BERICHTEN T VRACHTAUTO TEGEN AUTOBUS. Daarna te water gereden. Op den Utrecitschen straatweg onder Jutphaas is meteen groote snelheid rij dende vrachtauto, die onvoldoende uit week voor een ajtobus van den dienst- GorincheinUtreéit met deze bus in bot sing gekomen. De vrachtauto vloog daarop van den weg, botte tegen een boom en reed vervolgens in een sloot. Van de twee inzittenden brak e>n zijn been terwijl de ander met verwondngen aan arm en bee- nen bewusteloos uit den wagen werd ge haald. Ze werden pir auto van den ge neeskundigen dienst uit Utrecht naar het ziekenhuis overgebr^ht. Een juist passeeretde wielrijder werd door een vallend luik van den vrachtauto van zijn fiets geslagei en verwondde zijn rechterhand. De autobus werd sfechts licht bescha digd en kon de reis v<brtzetten. HEISTELLING 0V1GEVALLEN. Een zwaar gtwonde. Gistermiddag is bij htt Centraal Sta tion te Amsterdam een zeer ernstig onge val geschied. Tusschen de Kamperbrug en het wachthuisje van de Noord-Ilolland- sche tram voor het verrichten van hei werkzaamheden ter pliatse. Voorzoover oogetuigen dit hebben kun nen constateeren is te tien minuten voor vieren een motorboot van de Noord-Hol- landsche tram door nog niet bekende oor zaak tegen de heistelling: gevaren, met het noodlottig gevolg, dat het gevaarte met een vreeselijken slag neerstortte. Een der bij het werk betrokken arbeiders, die boven in de heistelling zat maakte den val mede en werd daarbij zeer ernstig gewond. Een andere arbeider, die op een schuit stond liep een wonde tan het hoofd op. Spoedig was de G. G. er. G. D. gewaarschuwd, die den ernstig gekvetste per auto naar een der ziekenhuizen heeft vervoerd. De om gevallen stelling trekt buitengewoon groo te belangstelling van het publiek. De poli tie heeft de zaak in onderzoek. VAN HET SMOKKELFRONT. DE WAPENSMTKKELARIJ LANGS DE LIMBUFGSCHE GRENS. Was de munitie \oor de nazi's bestemd? De Dinsdagnacht te Biiderich gearres teerde wapensmokkéaars onder leiding van den bekenden ïnokkelkoning S. zijn in den loop van gisteren door de Dussel- dorfsche politieke poitie aan een kruis verhoor onderworpen. |3ij dit verhoor spra ken de aangehoudene^ zich herhaalde ma len tegen. De gearresteeerde Rtz, uit Elberfeld verklaarde o.m dat de gesmokkelde wa pens Dinsdagmorgen vaauit Roermond via Venlo over den grooten weg langs het grenskantoor over de Djitsche grens was gebracht in een auto, de een dubbelen bodem had. Op Duitsch gebied heeft men vanuit dezen auto de wapens in den kof fer geladen en overgebrèht in den luxe auto, die bestuurd werd door S. S. was met dezen auto langs een binnenweg over de heide ongehinderd Dutschland binnen gekomen en had zich te leuss bij de an der leden der bende gevoegd. S., die ongeveer 30 jaar oud is, woonde sinds geruimen tijd te Verilo in een bo venhuis nabij de Duitsche pens. Hij gaf zich uit als groentehandelaar en ook wel als vertegenwoordiger eener Duitsche bief- brouwerij. Hij ging zeer veel uit en maak te groote verteeringen. S., dit dan vaak in luidruchtige stemming verkeerde, ontpopte zich in gesprekken meerdere malen als een vurig aanhanger van Hitiet. Het schijnt wel ongeveer zeker te zijn, <kt de ge smokkelde wapens bestemd zjn geweest voor den nationaal-socialistisqie organi satie. FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN DICTATOR ROMAN VAN EDGAR JEPSON. Vertaald door F. van Velsen. (Nadruk verboden). 32) XX. Een les in goede manieren. Dat ik niet geweerd, werd door het hof had ik waarschijnlijk te danken aan de his- schenkomst van prinses Ottilie, die in mij 'n mededinger zag van den prins. Zij be greep wel, dat Emma mij niet onverschillig liet. De prins werd voortdurend meer tegen mij ingenomen. Dat hij mij zoo dikwijls in gezelschap van Emma zag, hinderde hem, hoewel ik hem daartoe feitelijk geen bij zondere aanleiding gaf. Maar een man, die zich telvirgesteld voelt is al spoedig met een verdenking gereed. Dat ik gravin Ru- dini nog al in 't oogloopend het hof maak te, scheen hem niet op te vallen, doch Emma lette er te meer op en het wekte zichtbaar haar misnoegen. Gedurende een bal had ik echter gele genheid om haar te laten blijken dat mijn genegenheid voor haar niet verminderd was. Aan haar opgewektheid zag ik, dat zij daarom verheugd was. Later, op den zelfden avond zat ik met tante Agnes op S. verkeert nog in een ernstigen toestand De kogel, die hem getroffen heeft, is langs operatieven weg verwijderd en er schijnen geen edele lichaamsdeelen te zijn geraakt. Wanneer er zich geen compli caties voordoen, neemt men aan, dat hij binnen eenige weken weer genezen is. De gearresteerde smokkelaars Ritz uit Elberfeld, Campo uit Arcen, bij Venlo en de Duitscher Schankweiler, eveneens te Venlo wonend, verklaarden allen in op dracht van S. te hebben gehandeld. In Schankweiler meent men den persoon ge vonden te hebben, die in geregeld contact heeft gestaan met de terroristische radi cale organisaties in het Rijnland en in het Westfaalsche industriegebied. Het is reeds vast komen te staan, dat het Schankwei ler is geweegst, die de vuurwapens in Bel gië heeft opgekocht. Groote hoeveelheden revolvers, munitie, en zelfs machinegewe ren moeten reeds door deze bende naar Hamburg geleverd zijn en men zoekt ijve rig deze wapens nog op te sporen. Dc in beslag genomen revolvers dragen het merkteeken van de „Fabrique d'annes de guerre Herstal Liège". Naar men ons nog mededeeldt, is de mo gelijkheid niet uitgesloten, dat tegen S. een aanklacht wegens hoogverraad zal worden aanhangig gemaakt, zulks ingevol ge de terreurnoodverordening, wegens het leveren van vuurwapenen aan een staats- vijandige partij. „Msbd." ONTROUW KASSIER. Uit Hoorn wordt aan het „Vad." gemeld: Bij den gassier van de Coöp. Aankoop- vereeniging te Venhuizen is een aanzien lijk tekort in de kas geconstateerd, als ge volg, naar men meent, van fraduleuze han delingen van dien kassier, P. B. geneamd, wien in verband daarmee op staanden voet ontslag is aangezegd. De man is gevanke lijk naar Alkmaar overgebracht. Ernstige vechtpartij. Naar eerst thans bekend wordt, heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag tij dens de kermis te Weert een ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij met mes sen gestoken werd. Daarbij liepen P. J. Vaessen en P. J. Jan sen steken in rug en schouder op. Eerstge noemde werd zoodanig in de linkerlong ge troffen, dat voor zijn leven gevreesd wordt. De vermoedelijke dader J. M. van D. was voortvluchtig en is later te Maastricht aan gehouden. Na met de getroffenen gecon fronteerd te zijn, welke hem herkenden, is hij naar de strafgevangenis te Roermond overgebracht- Een verdacht geval. Gistermiddag omstreeks kwart voor vier bemerkte oen werkster in de R.-K. kerk te Veghel een man, die zich zeer verdacht gedroeg. Toen de man de werkster be merkte, Verliet hij het kerkgebouw. De vrouw zag direct daarna, dat een der of ferblokken opengebroken en geledigd was. Zij waarschuwde de gemeentepolitie en de marechaussee. Zij kon een duidelijk signa lement van den man opgeven. Bij onder zoek bleek, dat de man die aan dit signa lement beantwoordde, met den trein van 4.06 van Veghel in do richting Uden was vertrokken. De marechaussee te Uden werd gewaarschuwd, die den man bij aan komst van den trein in een coupé ontdek te en hem arresteerde. Hij werd op trans port naar Veghel gesteld en geconfron teerd met de werkster, die hem pertinent herkende. De aangehoudene blijft ontken nen. Hij is echter in voorloopige hechtenis gesteld. „Hbld." Schat's Glijspanten. In aansluiting op het gisteren door ons geplaatste bericht inzake de glijspanten van Schat, kunnen wij nog mededeelen, dat de spanten zelf wel vervaardigd worden in de fabriek van Zimmerman te Utrecht, doch de iepen blokken, die er aan beves tigd zijn als schokbrekers, door de fa. G. P. van Tol en Zn., van Leenbergstraat 8, te Leiden. een bank in de lange gang, dicht bij de dikke gordijnen, waarmee de kleine zaal was afgesloten, toen wij zacht en gedempt hoorden spreken. Tante Agnes onderhield mij juist over mijn omgang met gravin Ru- dini, toen duidelijk een mannestcm hoor baar werd. „Dat is lord Peeke", zei ik lachend. „Wat een walgelijk jongmensch is dat toch, vindt je niet?" vroeg tante. „Zoo was hij altijd", antwoorde ik „als schooljongen was hij al zoo'n onaange naam sujet." Plotseling werd het gordijn op zij ge rukt en kwam Emma te voorschijn. Zij leunde tegen de deurpost, bleek als een doode, haar oogen schitterden en haar lip pen trilden. „De bruut', mompelde zij, „de bruut". Toen stokte haar stem. Achter haar klonk de gemeene lach van Peeke. Verschrikt keek zij mij aan, haar wangen kleurden, haastig liep zij de gang uit, wankelde bijna. „Ik geloof, dat juffrouw Cumberland niet wel is", zei ik tegen tante Agnes. ,,'t Zal misschien goed zijn als u haar helpen wilt." „Ik bemoei mij niet graag met dergelijke menschen", zei tante Agnes, die aanstal ten maakte om op te staan, doch bleef zit ten. ,,'t Is merkwaardig in u, dat u meer luis tert naar huw hart dan naar uw. verstand", zei ik bits. Zij keek mij verstoord aan, maar stond onmiddellijk op en liep in de richting waar in wij Emma naar den tuin hadden zien verdwijnen. Langzaam stond ik ook op en ging dc zijkamer in. Op een sofa zat Peek, met de armen op zijn knieën naar het tapijt te staren. UÏT DE (MGEVING KATWIK. Onveilig duin. Wgens het schieten met scherp zal het dujterrein achter de Rijksschietbanen onveife zijn op: Maan dag 3 Oct. van 9 uur vn. tot 2 uur n.rp. Dinsdag 4 Oct. van 9 uu1 v.m. tot 2 uur n.m. en van 5 tot 8 uur n.m; Woensdag 5 Oct. van 9 uur v.m. tot 2 ur n.ni.; Donderdag 6 Oct. van 9 uur v.m. t»t 7 uur n.m.; Vrij dag 7 Oct. van 9 uur v.i. tot 7 uur n.m. en Zaterdag 8 Oct. van 2 tot 7 uur n.m. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Warende totaaluitkomsten van de aardappelen teet, de vroege zoowel als de late, gedurend. de zomermaanden zoowel als op hedei slechts waardoor, niettegenstaande een gootcre aanvoer van ruim 100 pet. de omze in geld aanzienlijk lager was dan vorig jar. Ten opzichte van de uitkomsten der bbemkool, het hoofd product, is de verwarring veel beter en' de loop van zaken wis tot heden al veel gunstiger dan van ch aardappelen. Met een aanvoer van ongaeer 30.000 stuks per veiling kunnen de prizen zich niet alleen handhaven, doch b.v. Woensdag bleek er tegen het einde der valing zelfs te kort te zijn, waardoor de prijs nog opliep. Dit vind z'n oorzaak vornamelijc hierin, dat er wei nig bloemkool, en vjoral weinig goede bloemkool, in andere streken wordt aau- gevoerd. Katwijk xeeit, wat do twee hoofdproducten, bloenuool en bospeen, be treft, een zeer goede mam, en vandaar ook dat de prijzen van hjBr in het algemeen tot de hoogste noteerhgeu behooren. Ook is het in de tegenwoordige omstandighe den een voorrecht met to behooren tot die streken die "op expfrt zijn aangewezen doch het afzetgebied voornamelijk vinden in Den Haag, Amsteriam, Leiden. Nu de bloemkool zeer gevrtagd is, komen ook koopers uit Utrecht, Arnhem, Nijmegen, Amersfoort. Voor peen was ieri minder vraag met lagere prijzen en mei de aardappelen is het nog steeds misère Alleen de bekende Katwijksche duinaarckppelen vinden gre tig koopers tegen relelijke prijzen, doch de teelt van kleiaardappelen is verliesge vend. Gebleken is, dat cr tuinders zijn die de voorschriften van de jemeenie ten opzich te van het teelen van sommige aardappel- soorten niet meer kennen. Geconstateerd is n.l. dat een tuinder Bravo's teelde, het geen vanwege het gevaar voor de bekende wratziekte niet geoorloofd is. Direct is er door de politie op gevezen, doch het lijkt toch niet overbodig de tuinders op het ge vaar hiervan nog eens te wijzen. Het is bekend, dat alle aardappelen geteeld in een streek waar wratziekte voorkomt, niet geexporteerd mogen worden. En waar b.v. Bravo's en Gem-iaaf r«3u Wet zeer vatbaar zijn voor deze ziekte, is bij gemeenteveror dening verboden deze aardappelen hier te teelen. De meeste tuinders beginnen dc werk zaamheden voor het tulpen- en Narcissen- planten. Hierin is alles gebaseerd op een minimum loonuitgave. Want in verband met de uitkomsten van dit artikel is iedere uitgave te veel. Verwacht wordt dat al hier een aanzienlijke teeltinkrimping zal plaats hebben. Ten eerste als gevolg van het slechte gewas van dezen zomer, ten tweede doordat het kleine goed voor een gedeelte vernietigd wordt en ten derde omdat in verband met dc lage prijzen zoo veel mogelijk dient te gelde te worden ge maakt. VALKENBURG. Werkloosheid. We vernemen, dat we gens de slapte in de bouwbedrijven de pannenfabriek alhier vanaf 2 October zal worden stopgezet. Hierdoor komen vele arbeiders werkloos. „Ik veronderstel, dat u juffrouw Cum berland beleedigd hebt", zei ik. „En u komt optreden als haar bescher mer', antwoordde hij verachtelijk, een po ging doende om te geeuwen. „Dus u verwacht de afrekening", zei ik opgewonden en gaf hem een harden slag in zijn onnoozel gezicht. Hh 1 :el Ip-icruit o de sofa en sprong op. Hij wilde zich op mij werpen doch ik was hem voor en p een tweeden slag, zóó hard, dat hij over de sofa heentuimelde. Enkele oogcnblikken zag ik het gespartel van zijn beenon, toen werd het stil. Ik schoof de sofa opzij, om hem te laten opstaan. Ik was gereed om hem een derde portie toe te dienen Ik was over mijn woe de heen. Op datzelfde oogenblik kwam Wyse binnen. „O. ben je hier, Hulston", zei hij, „lady Hazelrigg vroeg of ikmaar wat betee- kent dat"', vroeg hij opeens vol verbazing. „Pat beteekent een jongmensch, dat les krijgt in goede manieren", zei ik en ver liet met Wyse de kamer. Het gordijn trok ik achter mij dicht. „Wat heb je in 's hemelsnaam uitge voerd Zoo iets komt toch niet te pas. „Hij heeft iets gedaan dat niet te pas komt en dat heb ik hem afgeleerd. Vraag nu maar niets meer, want ik praat er niet graag over en hij waarschijnlijk ook niet." ,,'t Is een ongunstig type. 't Is maar be ter om niet al te diep in zijn doen en laten door te dringen", zei Wyse. „Hij zag er niet uit alsof hij nog veel moed had. Zijn ver diende 'oon zal hij wel hebben." Wij dronken samen een glas chamnasrne or. kwamen juist in do balzaal toen he* or- ke t een nieuwe wals inzette. T; g r. v' Emma, noch tante Agnes. Ik wilde he- eerst gaan zoeken, maar oordeelde 't bij UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 1 October. Huizen, 296 M. K.R.O.-Uitzending. 4.005.00 H.I.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Zigeunermuziek (Gramofoonplaten.) 10.30 Modern blaas-, tokkel- en slagwerk (Gramofoon). 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pater lector J. Dito O.P. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-scx- tet ol.v. Piet Lustenhouwer. 2. Gramofoonplaten. 2.30 Kiuderuurtje. 4.00 Afgestaan aan den H.I.R.O. 5.00 Hot K.lt.O.-Orkest od.v. Joh. Ger ritsen. 5.45 Sportpraatj'o door S. Borsten. 6.00 Het K.R.O.-Orke«t. 0.45 De heer P. Heilker over do a.s. Es- peranto-cursus. 7.00 Het Don-Kozakkenkoor (Gramofoon). 7.10 lr. A. S. Fransen v. d. Putte over Rusland en Siberië. 7.45 Jhr. C. (Jitters over het Nationaal Crisiscomité in de naaste toekomst. 8.00 Unze Zaterdagavond m.m.v. het K. R.Ü.-Orkest o.l.v. Joh. Gerritsen, de K.R.O.- boys O.I.V. Piet Luslenliouwer en A. baron dc Vos van Steeuwijk (kunstfluiten). Om 9 uur Microfoon vertelsel door Bernard Bekman „Vijftig jaar vrijgezel". 11.30 Granioloonmuziek. Hilversum 1875 M. V.A.R.A.-Uitzending. 10.00 v.m. V.P.R.Ü. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: Trio L. Cohen, V.A.R.A.-tooneel ol.v. W. v. Cappellen cn J. Brookhouse MacCartliy (orgel). 12.00 Trio W. Drukker. 12.45 Voordracht door Hetty Beck. Hior- na tot 1.46 Vervolg concert. 2.00 Gramofoonplaten. 2.40 J. v. üoveren: Een praatje uit de circuswereld. 3.00 Voor de kinderen. 4.00 Opening v. h. Gebouw „Voorwaarts" te Eindhoven. 5.00 V.A.R.A-Balalaika-orkcst oJ.v. Iwan Powarjef. 5.20 Dr. H. Peterse. „Gas-Oorlog". 5.40 Vervolg Balalaika-orkest. 6.00 Gramofoonplaten. 6.15 Uitz. v. d. Vercen.^van Geheel-Ont houders onder Ned. Spoor- en Tramweg personeel Joh. Jong (orgel), Ad. Bouwmees ter (voordracht), Mevr. J. Hekkert-Vau Eysden (zang). Fr. Uyttenboogaard (pia- noj en Ir. B. Wouters (toespraak). 7.45 Jhr. S. van Citters: Het Nationaal crisis-comité in de naaste toekomst. 8.00 „Bij de Pomp door Teun de Klepper man. 8.15 V.A.R.A.-Orkcst oJ.v. H. de Groot. 9.00 Zang door Edwin Doorenbos (chan- Boiinier-troubadour). 9.15 Uitz. v. d. ALg. Ned. Bond van Arb. i. h. Bakker®-, Choc.- en Suikerbewerkings- bodrijf. Opvoering van „Het versche broodje", een bonte geschiedenis. 10.15 Vervolg V.A.R.A.-Orkeet. 10.30 Toespraak door A. de Vries en V.A.R.A.-Varia. 10.45 Vervolg V.A.R.A.-OrkesL 11.00 Vaz Dias. 11.10 Vervolg V.A.R.A.-Orkest. 11.4512.00 Gramofoonplalen-Conoert. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. RIJNSBURG. Tuinbouw. Bloomkool i« het voornaam ste product van den aanvoer. Tooh. is de aanvoer maar maiig. Dit vanwege do slechte gewassen. Vooral in de kleigronden is op het gewas veel aan te merken. Ook de kwaliteit is dan als gevolg hiervan niet best. Er wordt te veel 2de soort gehakt die weinig opbrengt. 1ste soort bloemkool ging van 9.20 tot 14.60, tweede soort 1.505.60, voor gele cn roodo kool, waar- nader inzien toch beter om die twee maar bij elkaar te laten. Mijn hulp 'was nu toch overbodig. Eerst danste ik met gravin Rudini en la ter met prinses Otillio. Na dezen dans was Emma nog niet terug on de prins, Cum berland en enkele andere bewonderaars van Emma stonden bijoen cn vroegen mij of ik wist waar zij was. 't Deed mij genoe gen dat zij zoo iets aan mij vroegen want er bleek uit, dat zij mij als het ware ver antwoordelijk voor haar achtten. „Toen ik haar voor het laatste zag, ging zij met lady Hazelrigg den tuin in", ant woordde ik. Ik liep naar het zijzaaltje om eens te gaan k ij ben naar Peeke, maar hij was er niet meer. Net voor het begin van den volgenden dans kwam Emma binnen aan den arm van tante Agnes. Zij was bleek, doch iemand, die haar niet terdege kende, zou niet gezien hebben, dat zij nog ontdaan was. Het deed mij goed zooveel geest kracht in haar te ontdokken. Zij danste met den prins, die daar echter weinig genoegen in scheen te vinden, want nadat hij haar naar een stoel had geleid, verliet hij met gebogen hoofd en een sombere uitdrukking in zijn oogen de zaal. Ik zocht tante Agnes op. „Je hebt toch geen dwaasheid begaan hoop ik", vroeg zij. „Ik bega nooit een dwaasheid", ant woorde ik kort. ,,'t Was schandelijk! Een jong meisje... en dat aan dit hof 1" „Wat is er eigenlijk gebeurd?" vroeg ik. .Hij schijnt zich zeer incorrect te heb ben gelragen. Hij is een ploert." „Emma is weer wat van den schrik be komen, nietwaar 1" vroeg ik. 12.20 Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge. 1.05 Orgelconcert Reg. New. I.502.50 Commodore Grand-orkost o.l.v. J. Mu scant. 3.50 Sydney Baynes' Orkest m.m.v. Billy Mayerl (piano-syncopations). 5.05 Orgelspel Reg. Foort. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 7.05 Welsh Intermezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Studentenliederen door A. Cranmer (bariton) ou Radio-Mannenkoor oJ.v. S. Robinson. 8.20 Promenadeconcert uit de Queen's Hall door BBC-Symphonie-orkest en solis ten o.l.v. Sir Henry Wood. O.a. Ouv. „Dio Meistersiiiger", Wagner on Bolero, Ravel. I.d. pauze om 9.50 Berichten. II.0512.20 Dansmuziek door Anibros» en zijn Band. „R a d i o-P r i s", 1725 M. 8.05, 12.20 Gramofoonplaten. 7.50 „Nam o una", Lalo (Grnmofoonpl.) 9.05 Populaire liedje® door M. Flat eau. 9.50 Lichte muziek (Gramofoonplaton). Kalundborg 1153 M. 12.202.20 Concert uit Rost. „Wivex". 2.503.20 Gramofoonplaten. 3.505.50 Ümroe;>orkest o.l.v. L. Gröndahl mjn.v. A. Lhoir (piano). 8.20 L. Preil's orkost O.a. Canzonetta, Friml. 9.05 Strijktrio's van Haydn (\iool-viola- cello). 9.30 Vervolg concert van 8.20. 11.05 Vervolg concert. Oa. Spaansohe Zigeunerdans, Marquinu. 11.2012.35 Dansmuziek Langenberg 473 M. 7.258.20 Gramofoonplaten, 12.20 Concert o.l.v. Wolf. 1.202.50 Concert door werklooze musici o.l.v. Dr. H. Paulig. 2.55—2.45 Gramofoonplaten. 5.206.35 Concert m.m.v. Cithertrio, so praan en pianist. 8.20 Vroolijke Avond „Musikalisches Dur- oheinander". 10.4012.50 Dansmuziek o.l.v. Wolf. 12.501.20 Gramofoonplaton (Dansmuziek). Rome 441 M. 9.05 Italiaansoho Opcra-Muzick. Werken van Giuseppe Mulè. Solisten, koor cn or kest o. 1. v. den componist. Brussel 508 on 338 M. 508 M.: 12.20 Max Aloxys' orkest. 5.20 Concert o. 1. v. Walpot. 6.206.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert o. 1. v. K. Walpot. I. d. pauze: Radio-tooneel. Oa. Was die Do- nau erzahlt, potp. Morena. 10.30 Concert uit dc Memlinc-zaal to Antwerpen o. 1. v. Paul Moreau. 333 M.: 12.20 Zi» 508 M. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauvcur. 6.50 Kamermuziek (viool, alt, collo). 8.20 Duitsche Opera-muziek o. 1. v. Hans Liohtenstein. Üa. Ouv. „Wildsohuetz", Lortzing en uit „Figaros Hochzeit", Mo zart. Hierna tot 11.20 Zie 508 M. Zeosen 1635 M. 8.20 Operettcconcert m. m. v. orkest cn solisten o. 1. v. Hans Rosbaud. 10.10 Berichten cn hierna tot 12.50 Dans muziek door Gerhard Hoffmann's orkest m. m. v. vocale solisten. voor weinig is, wordt van 4.40 tot 5.33 betaald. Uien per 100 K.G. 3.40 tot 4.10. Peen per 100 K.G. 2.tot 2.60. WIE ZIJN TIJD BEGRIJPT, PROPAGEERT DE KATHOLIEKE PERS „Ja, zij heeft een flink karakter. Veel meisjes van haar leeftijd zouden geheel van streek zijn geweest." Zij zweeg even en scheen na te denken.. Toen keek ze mij scherp aan en zei langzaam: „Ik geloof dat je oordeel over haar goed was. Zij is een allerliefst meisje. We zijn samen naar haar kanier gegaan om dc tra nen weg te wasschen. Haar toilettafel was opvallend eenvoudig, geen poeders cn geen crème's, niets van die soort dingen, 't Is bui tengewoon voor een meisje van haar leef tijd." XXI. Ik loop een blauwtje. Mijn tante werd door andere bezoekers aangesproken en ik kreeg daardoor gele genheid mij te verwijderen. Ik zocht overal naar Peeke doch slaagde er niet in hem te vinden. Do*i volgenden dans deed ik met Emma, maar ik zag al spoedig dat zij oververmoeid was. „Dat gaat zoo niet meer", zei ik deelne mend, „u hebt rust noodig. laten wij in den tuin gaan en wat praten." Zij streefde tegen, ik meende op te mer ken. dat zij ©enigszins beschaamd was, omdat ik haar in die onaangename situatie zoo opgewonden had gezien. Maar ik nam haar mee. naar buiten en wij namen op een bank plaats. Ik praatte over allerlei onbe langrijke dingen en gaf haar zoo min mo gelijk gelegenheid om iets te zeggen. Opeens wendde zij zich naar mij en keek mij recht in mijn oogen. „Hebt u gehoord wat ik zei, toen ik uit dat zaaltje kwam?" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13