VULPENHOUDERS en MISSAALS TOT 15 OCTOBER A.S. DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Militaire benoemingen. Naar wij vernemen zijn bij Kon. Besluit met ingang van 1 November 1932 be noemd a. bij het wapen der infanterie: lo. tot luitenant-generaal d© generaal- majoor P. Donk, commandant der Ille di visie, tevens bevelhebber in de 3e militaire afdeeling: 2o. tot generaal-majoor, de kolonel H. Zeeman, commandant der He infanterie 'brigade b. bij het wapen der artillerie tot ge neraal-majoor de kolonel A. M. Geesink, commandant der Ille artillerie-brigade; is op het daartoe door hem gedaan ver zoek een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend ter zake van langdurigen dienst: a, met ingang van 1 November 1932, aan: den luit.-generaal P. Donk voornoemd; den gen.-maj, A. M. Vorstman, hoofd-in- tendant den gen.-maj. J. H. Hardenberg, van den staf der infanterie, inspecteur van het wapen; den gen.-maj. H. Zeeman, voornoemd; den kolonel A. C. Breebaart, comman dant der IVe infanterie-brigade de luit.-kolonels H. C. Bouffaer, F. W. H. v. Straaten en J. T. v, Beijeren, resp. van den staf der Xlle, der VIII, en der Ve in fanterie-brigade den luit-kol. H. A. Ephraim, commandant van het 18e reg. infanterie den majoor-tit. G. H. J. Gijsberti Hoden- pijl van het regiment Jagers; den maj.-tit. G. H. Vürtheim van den staf der infanterie, werkzaam bij het Dept. van Defensie; den gen.-maj. A. M. Geesink voor noemd den luit-kol. B. T. Pacts, commandant van het 8e reg. veld-art. en den majoor W. Buëll Engelman van het dienstvak der mi l.-ad minis tra tie. b. met ingang van 1 Jan. 1933: aan den luit-kol. F. J, C. A. Boel© van den staf der VlIIe infanterie-brigade; is den tot luit.-generaal bevorderde gen.- majoor P. Donk, alsmede den generaal- majoors A. M. Vorstman en J. H. Harden berg allen voornoemd, dank betuigd voor de veeljarige en belangrijke diensten, door hen aan den lande bewezen is met ingang van 16 Jan. 1933: de titulaire rang van luitenant-generaal toegekend aan den generaal-majoor J. H. Hardenberg, voornoemd met ingang van 1 November 1932: de titulaire rang van luit-kol. toegekend aan de majoors-titulair G. H. J. Gijsberti Hodenpijl en G. H. Vürtheim, beiden voor noemd; zijn met ingang van 1 November 1932 benoemd a. tob generaal-majoor, commandant van de Ille divise de kolonel H. A. F. G. v. Erinel Scherer van den generalen staf, directeur van de Hoogere Krijgsschool b. bij het wapen der infanterie bij den staf van het wapen, tot generaal-majoor de kolonel C. J. H. v. d. Horst, van dien staf, gouverneur der Kon. Mil. Academie. KERKNIEUWS VEERTIGJARIG KLOOSTERFEEST. In het Carmelietenklooeter te Oss vier de gisteren de hoogeerw. Pater dr. Cypria- nus Verbeek zijn veertig-jarig professie- feest. 's Morgens droeg de jubilaris aan het riikversierde hoogaltaar een plechtige H. Mis op, daarbij geassisteerd door de Eerw. Paters Aloysius en Hyacinth als diaken en sub diaken. Het koor der eerw. Paters zong do Gregoriaansche gezangen. De H. Mis werd bijgewoond door zeer velen uit Oss alsook door de Rector magnificus der R. K. Universiteit prof. dr. Titus Brands- ma O.Garm. In den ochtend ontving de jubilaris vele bloemstukken, terwijl ter re ceptie zeer vele hunne gelukwenschen kwamen aanbieden. Het zangkoor „Cantemus Domino", waarvan de jubilaris sinds 1912 moderator i.s, zong hem in het klooster het te Deum van J. Schrijvers toe. „Msbd." GOUDEN FEEST. Dc eerw. Zuster Hermana (Anna Joanna Schmier, geb. to Leiden) zal op 2 Octo ber a.s. haar gouden professiefeest her denken als Zuster van Liefde van de con gregatie van O.L. Vrouw Moeder van Barm hartigheid te Tilburg. Van die vijftig ja ren heeft Zuster Hermana er 40 doorge bracht in het St. Veronica Gesticht aan het Spaarnc te Haarlem. Het zal de Zus ters, die al die jaren aan de le en 2e klas do beginselen van godsdienst en weten schap heeft ingeprent, zeker dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken, daar ook vele moeders van de kinderen, die thans in haar klas zitten, tot haar oud-leerlingen behooren. ZILVEREN JUBILé DER MINDER BROEDERS TE NIEUWE- NIEDORP. Behalve de vele gelukwenschen, welke de Minderbroeders van Nieuwe-Niedorp bij het zilveren bestaansfeest van hun klooster mochten ontvangen, mocht de zeereerw. Pater Gardiaan ook een schrij ven ontvangen van Z. H. E. Mgr. J. D. J. Aengenent, waarin Z. H. E. zijne hartelij ke gelukwenschen aanbiedt en tevens zijn innige dankbaarheid betuigt voor de vele niet hoog genoeg te schatten diensten, die door de Paters van Nieuwe Niedorp go- durende vijf-en-twintig jaren aan zoovele parochies in het Bisdom zijn bewezen. BROEDER IGNATIUS, t In het Instituut St. Louis te Oudenbosch is gisteren in den ouderdom van 59 jaren overleden, d© eerw. broeder Ignatius (W. ALA. van Kijn, uit Zoeterwoude). Broeder Ignatius was uit een gezin met 7 kinderen, van welke er vier den geestelij ken staat hebben gekozen. In 1889 deed Ignatius zijn intrede in de congregatie van den H. Aloysius te Oudenbosch. De thans overleden Broeder was sedert 1914 belast met de leiding van een der kloosters, eerst als overste te Roosendaal, vervolgens te Laren (N.-LL).; daarna tot 1929 te Oudenbosch, waar hij tevens vi caris was van den algemeenen Overste en lid van het hoofdbestuur. De laatste 3 ja ren was hij weer overste te Roosendaal, dooh moest wegens ziekte verleden maand zijn post verlaten om in het moederhuis verder te worden verpleegd, waar hij thans is overleden. UIT DE OMGEVING Gemeentelijke Aankondigingen VOORSCHOTEN. Geboren: Cor, z. van W. Segaar en O. H. Verhaar. Ondertrouwd: D. van Dijk, oud 29 jaar en M. J. Brouwer, 19 jaar. Gevestigd: A. van der Marei, Veur- scheweg 51, van Wassenaar. C. de Wa ter en eohtgenoote, Leidscheweg"212, van Leiden. N. A. Storm, Leidscheweg 219, van 's-Gravenhage. H. Voorbaoh, Leid scheweg 219, van 's-Gravenhage. J. W. Graafland 185f, van Wassenaar. J. Vooijs Papelaan 96 van Leiden. A. C. Timmers en ocht.genoote, Rijndijk 158c, van Leiden. F. W. T. Hunger, Veurscheweg 54, van Amsterdam. G. O. Scholtes en gezin, Donklaan 40, van Nootdorp. V ertrokken: A. C. van Wissen, naar Wassenaar. A. G. Veelo, naar Wasse naar. W. Th. Alting, naar Leiden. A. H. P. J. Ingenhoes van Sohaik, naar 's-Gra venhage. J. H. Th. M. Bazelmans, naar Eindhoven. EE stellen wij wederom een een aantal GRATIS beschikbaar voor degenen, die voor dien EE datum drie nieuwe drie-maand-abonné's op „DE LEIDSCHE COURANT" aanbrengen. Naar verkiezing voor het aanbrengen van één abonné, een EE Vulpotlood. DE DIRECTIE. OEGSTGEEST. Boerenleenbank. Gisteravond hield de R.K. Boerenleenbank een alg. vergadering in verband met de gepleegde malversatie door den ex-kassier. De vergadering die geleid werd door den onderdirecteur, den heer C. F. J. Paardekoo- per, werd bijgewoond door den directeur en twee bestuursleden der Centrale Bank te Eind hoven. Ook pastoor de Vetten was aanwezig. De voorz, memoreerde in zijn openings woord den goeden geest, die steeds op de vergadering heeft geheerscht en hoopte dat alle leden zullen medewerken door eendrach tig samenwerken de moeilijkheden te helpen oplossen. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing goedgekeurd en tot secretaris dezer vergadering benoemd de heer J. W. v. d. Post. De directeur der Centrale Bank, mr. Du- bois, gaf vervolgens een uiteenzetting van de ontdekking der fraude, hetgeen reeds eerder in dit blad is vermeld. Door het maken van valsche schuldbekentenis en kwitanties heeft de ex-kassier verduisterd een bedrag van to taal 132.000. De eerste zorgen waren om de schade zoo min mogelijk te doen zijn en is beslag ge legd op de roerende en -onroerende goederen van den ex-kassier. Ter dekking van het tekort zal een belang rijk bedrag door de Centrale Bank worden be schikbaar gesteld, terwijl voorgesteld werd een gedeelte van het reservefonds aan te spreken en jaarlijks ook een gedeelte van de winst ter dekking te gebruikea. Het overblijvende wordt door borgstelling gedekt. De bespreking daarover waren meer van in- tiemen aard en kunnen wij dus niet weergeven. Het voorstel werd met alg. stemmen aan genomen. De voorz. dankt de vergadering voor dit besluit, waardoor wederom bewezen is, dat men vertrouwen heeft in de Bank. Ook de spaarders hebben nog steeds het vaste ver trouwen in de Bank, wat wel blijkt uit het feit dat slechts een tweetal spaarders hun gelden hebben opgevraagd. Pastoor de Vetten brengt dank aan de Cen trale Bank voor de ondervonden medewerking en vertrouwde, dat de Bank door eendrachtige samenwerking in verdere bloei zal toenemen. Mr. Dubois, directeur der Centrale Bank, is getroffen door den geest van saamhoorigheid, die hier heerscht en de leden tot eer strekt. De heer Paardekooper sluit zich namens 't bestuur aan bij de woorden van den pastoor, terwijl de heer P. Molenkamp zeker namens alle leden het bestuur dankt voor de vele werkzaamheden, in het belang der leden ge daan (instemmingen). Door de heer Wesseling werd voorgesteld een commissie te benoemen, om de mogelijk heid te onderzoeken de lasten der borgtocht stelling te verminderen. Dit voorstel werd met alg. stemmen aangeno men. en in de commissie benoemd de heeren J. B. Wesseling, Noordam en Peters. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN Aanrijding. Op den Achterweg reed de woonwagenbewoner H. met een vierwielige wa gen uit de richting Noordwijk. Uit richting W. kwam de heer C. uit Leiden, met een auto, zonder voldoende acht te geven op den wagen van H., die hij aanreed en beschadigde. C. be kommerde zich niet om H. en scheen zelfs nog pleizier in het geval te hebben. Naam en num mer is de politie intusschen bekend, zoodat C. over eenigen tijd wel een ander gezicht zal WASSENAAR. Ingebruikname Storm van 's-Gravesandeweg. De Storm van 's-Gravesandeweg, de nieu we verkeersweg tussohen den Katwijksche- weg en den Schouwweg is voor het ver keer opengesteld. Hoewel de weg nog niet geheel gereed is in het voorjaar zal eerst de bituine op de deklaag worden ge bracht is hij toch reeds een welkome verbindingsweg voor hen die komende uit de richting Katwijk met vermijding van 't Dorp naar de parken of verderop willen. De weg, die bijna 1 K.M. lang is, heeft een rijweg van 7 Meter breedte. Ter weerszijde daarnaast is ruimte voor verbreeding ge reserveerd, terwijl vervolgens ruime tegel paden voor wandelaars en fietsers zijn aangebracht. De weg leidt voor een deel van het landgoed Duinrell en biedt een aangename wandeling. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Burgerwacht. De schietoefeningen van de Alphensche Burgerwacht vangen wederom aan Dinsdag 4 October en worden vervolgens iederen Dinsdag gehouden van 7 tot half negen in het schietlokaal aan de Rozenstraat. Jubilea in de Marthastichting. Ter ge legenheid van het 25-jarig jubileum van ds. A. W. Voors als directeur der Marthastichting en van den heer Welvaarts, adj.-directeur de zer stichting, had deze week de huldiging plaats van beide jubilarissen. In de groote kerkzaal der Stichting, werden beiden toege sproken namens het personeel door den heer J. Tuinman onder aanbieding van verschil lende geschenken. Maandagavond had in de feestelijk versier de zaal een bijeenkomst plaats, welke afge wisseld werd door muziek, zang, voordracht en tableau, welke een kijkje gaven van het werk in en van de Stichting. Dinsdag was een sport- feest georganiseerd, terwijl des avonds de ju bilarissen door de kinderen werden gehuldigd, welke huldiging door vele oud-verpleegden werd bijgewoond. Aanrijding. In de Wilhelminastraat werd gisteren het fietsend zoontje van den heer B. aangereden door een autobestuurder. Be halve een beschadigde fiets en kleeren kwam de jongen met den schrik vrij. Landstorm. De schietoefeningen van den Bijz. Vrijw. Landstorm vangen Woensdag 5 Oc tober a.s. weder aan in het schietlokaal aan de Rozenstraat. Nieuwe leden kunnen zich zich tijdens deze, oefeningen aanmelden. Eet vitaminen. Gistermiddag en -avond gaf de heer W. H. Verhoeff, directeur Pomova C. U. V. Utrecht, een voordracht met demonstra tie in de goed gevulde Nutszaal over „Nieuwe re inzichten omtrent onze voeding". Hoofddoel was meer bekendheid te geven aan de vitami- neleer, de z.g. rauwkost. Op bijzondere aange name wijze en heel goed volgbaar en begrijp baar voor leeken, liet de heer Verhoeff de aanwezigen zien de groote waarde die vitami nen hebben voor de gezondheid. Door tal van interessante voorbeelden werd een en ander verduidelijkt. In de pauze werden de aanwe zigen getracteerd op eenige lekkere rauwkost- hapjes en aan het einde der leerzame lezing was er gelegenheid de artikelen die meege bracht waren nader te bezien. Zeker zal door velen goede winst worden gedaan met het ge hoorde. NIEUWVEEN. Autobotsing. De heer W. Plomp, die met zijn auto naar de Kattenbrug reed, kreeg op de brug plots een lekke band, hetgeen met een hevige knal gepaard ging. Hij stopte, toen juist een auto uit Alphen de brug over wilde. De chauffeur uit Al phen meende dat de andere auto uit zou wijken, hetwelk niet gebeurde. Het gevolg was, dat de wagen van den heer Plomp in I de flank werd aangereden en zwaar geha vend uit den „strijd" kwam. De aanrijden de auto bekwam eveneens sohade, doch i kon toch nog op eigen kraoht verder tuf fen. Persoonlijke ongevallen deden zich- I wonderlijk genoeg niet voor. Gunning weg. Het asphalteeren en verbreeden van den weg naar de Katten- brug is door de Prov. Z.-Holland gegund aan de Fa. Bakker uit Gouda. „Bekroring" Nieuwveensche geiten. De heer C. Bezwijen alhier, behaalde met zijn geiten op de Geitenkeuring te Papen veer een eerste en een tweede prijs. Geboren: Gozewina, d. van A. Len- ting en C. M. Wijfje. Jacobus, z. vau G. v. Doorn cn M. D. Broer. STADSNIEUWS Dr. J. BRUINING f Vannacht is na een langdurige ziekte op 59-jarigen leeftijd in het Diaconessenhuis alhier overleden dr. J. Bruining, algemeen geacht geneesheer hier ter stede. De overledene bewoog zich meer in het bijzonder op het gebied van de behande ling der suikerziekte en tuberculose en stond ook in wetenschappelijke kringen hoog aangeschreven. Dr. Bruining werd 20 Mei 1873 te Wijnal- dum geboren en werd 27 Sept. 1893 aan de Leidsche Universiteit als student in de ge neeskunde ingeschreven. Jarenlang was hij assistent van prof. Nolen. Na zijn promotie vestigde hij zich hier ter stede als arts en mocht zich weldra in een zeer drukke practijk verheugen. Van 1905 tot 1912 was hij privaat docent in de Duitsche diagnostiek aan de Leidsche Universiteit. Voorts was hij jarenlang se cretaris van de afd. Leiden van de Ver- eeniging tot Bestrijding der Tuberculose en eveneens vele jaren had hij zitting in de commissie belast met het afnemen der arts examens. Ook was hij lid van den Univer siteitsraad van het Leidsch Universiteits-' fonds. R. K. PROP. CLUB „Dr. SCHAEPMAN". Zooals wij gisteren in ons verslag der vergadering van de R. K. Propagandaolub „Dr. Schaepman" reeds meldden heeft het bestuur voor de debatvergadering met de R. K. Volkspartij zekere voorwaarden ge steld, die als volgt aan het bestuur der R. K. Volkspartij zijn kenbaar gemaakt: lo. De bedoelde debatvergadering wordt uitgeschreven door en zal onder leiding staan van het bestuur van onze propa- gandaclub 2o. Deze vergadering zal worden gehou den in de groote zaal der Stadsgehoorzaal; 3o. Toegang tot deze vergadering zullen alleen hebben katholieken en wel op ver toon van een toegangsbewijs, verkrijgbaar tegen betaling van 0.10 per stuk; 4. Ons bestuur stelt uw bestuur een aan tal dezer toegangsbewijzen besohikbaar, tot een maximum van 500, waarvan het verschuldigde bedrag uiterlijk 3 dagen vóór de te houden vergadering aan ons bestuur moet zijn voldaan; 5o, Op deze debatvergadering treden slechts twee sprekers op, namelijk één spreker door uw partij aan te wijzen en als debater één spreker, aan te wijzen door ons bestuur; 6o. In eerste instantie zal het woord worden gevoerd door den spreker, aan te wijzen door uw partij, waarvoor drie kwar tier wordt beschikbaar gesteld, daarna zal den spreker, door ons bestuur aan te wij zen, drie kwartier worden toegestaan voor debat, vervolgens voor repliek aan uwen spreker nog een half uur en aan onzen de bater eveneens een half uur voor dupliek, waarna het slotwoord van onzen voorzitter volgt; lo. Buiten deze twee sprekers zal aan niemand het woord worden verleend; 8o. Uiterlijk veertien dagen vóór de te h'.uden vergadering moet aan ons bestuur mededeeling door uw bestuur worden ge daan, wie als spreker namens uwe partij zal optreden en moet ons bestuur in het bezit zijn van de stellingen, door uwen spTeker te verdedigen; 9o. Colportage zal op deze vergadering Diet worden toegestaan. Om eventueele moeilijkheden en onaan genaamheden te voorkomen, verwachten wij eene schriftelijke verklaring, dat uw bestuur met dezo voorwaarden acooord gaat en bereid is dien-overeenkomstig te handelen. Zoodra deze schriftelijke verklaring in ons bezit is, stellen wij ons voor nader met uw bestuur overleg te plegen over den datum van de te houden vergadering en zullen wij U binnen veertien dagen opge ven, wie onzerzijds als debater zal optre den. In afwachting van uw antwoord, tee kenen namen-s het bestuur, Voorzitter en lste Secretaris. Het Academisch Historisch Museum is weer voor het publiek opengesteld n.l. op Dinsdagen en Vrijdagen van 1012,30 en van 1.305. De toegang is kosteloos. SCHOUW VAN WEGEN, LANEN, ENZ. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat te beginnen op Dinsdag 4 October 1932, krach tens het bepaald- bij artikel 17 der veror dening van den 6en Juli 1899 (Gemeente blad no. 15), laatstelijk gewijzigd bij de verordening xan 'en 9en Juli 1928 (Ge meenteblad No. 22) op wegen, lanen, stra ten enz. en wateringen en slooten, schouw zal worden gedreven over alle wegen, la nen, paden, straten, kaden, pleinen, hof jes. stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorende ruggen en andere kunstwer ken, voorzoover die bijzonder eigendom zijn, en, zonder verhindering door of van- t've recht' enden, voor het publiek verkeer open staan, alsmede over alle wa teringen en sTooten, en de riolen ter ver vanging daarvan gemaakt-, benevens de daartoe behoorende sluizen, duikers, bui zen, toegangskokers en dergelijke werken, voorzoover die bijzonder eigendom zijn. Leiden, 28 Sept. 1932. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRUEN, Secretaris. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan de firma Gebrs. Blonk en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een graanschoonderij en -mengerij in het perceel Kort Galge water No. 12 Sectie B., No. 2901. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 29 September 1932. AGENDA LEIDEN. Dé avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt xan Maandag 26 Sept. tot en met Zondag 2 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313; Maan dags Oct. neemt waar apotheek D. Pelle Kort Rapenburg 12, tel. 594. DE 3 0CT0BER-FEESTVIER ING. Feest voor de jeugd als inzet. Het 3 Octoberfeest is gisteren weer op de gebruikelijke wijze ingezet met het feest voor de jeugd, de Kinder-revue in de Stadsgehoorzaal. Opgevoerd werd: „Twee dagen en een nacht uit het leven van een Leidschen Schooljongen", blijspel in drie bedrijven van Dick van Peursen. Een vroolijk spel met ondeugende sna- kerijen van enkele schooljongens, die het leven van vader en moeder, van den schoolmeester en van den „bwajen" agent nu niet bepaald vroolijk maken. De jeugd, ja, ook de ouderen hebben genoten van het aardige spel van dit tooneelgezelschap, waarvan ons alleen de namen der speelsters en spelers be kend zijn. Hiervan noemen we in de eer ste plaats Greta Sohoonenberg en Dick van Peursen, die resp. de rol van Jantje Brink, den ondeugenden schooljongen en van den „kwajen" agent vertolkten. Hartelijk is er om hun spel gelachen, maar soms zaten de jeugdige toehoor ders ook in angst, wanneer de agent hun Jantje op de hielen zat. 't Leek somtijds wel een poppenkast, zoo leefde de jeugd mee met hetgeen op het tooneel te zien werd gegeven. De zaal was 's middags nog niet half gevuld, 's avonds was zij goed bezet, terwijl het bestuur der 3 Oct. Ver. de kinderen uit de volgende instellingen tot bijwoning had uitgenoodigd: Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis; R. K. Gesticht „de Voorzienigheid"; Centraal Israëlietisch Wees- en Door gangshuis; Kinderhuis „Voordorp" te Leiderdorp; Kinderhuis „Nieuw Voor dorp" te Voorschoten; R. K. Weeshuis, St-. Jacobsgracht;* St. Jozefshuis „St. Ger. Majella"; „Voorgeest" te Oegstgeest; Toevlucht v. d. Ver. „Chr, Jeugdhulp". Voor de pers was, als steeds bij de Kinder-revue, al heel slecht gezorgd. Kaarten waren niet verstrekt, zoodat wij ons door enkele commissie-leden plaatsen lieten aanwijzen. Tegen dat het spel be gon, kwam de voorzitter der commissie deze plaatsen opeischen, omdat ze be sproken waren. Toen we daarop vroe gen waar dan de persplaalsen waren, zeide de voorz., dat hij daarmede niets te maken had. Dat hadden we van den voorzitter, voorzitter zelfs van de 3 Oc- tobervereeniging, niet verwacht. We zul len er dan ook in den vervolge rekening mede houden! DE LEIDSCHE WINKELWEEK. Er zit leven in de brouwerijDat is het werk der Winkelweek-commissie. Gis termiddag, den vrije Woensdagmiddag, zijn er duizenden en duizenden op de been ge weest en 't was een gezellige drukte in de stad. Vanaf een groot-en vrachtauto wer den tallooze ballonnen van „Moeder en Kind" uitgedeeld en het behoeft wel niet gezegd, dat zij een grettig onthaal vonden. Hedenmiddag was het eerste deel van de omgeving aan de beurt: Oegstgeest, Rijns burg, Katwijk, Voorhout, Piet Gijzenbrug. Ook daar zullen de ballonnen met waarde bonnen wel een goed onthaal gevonden hebben. Des avonds was het eveneens een heele drukte op straat. Daar zorgde dc mu ziek wel voor.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2