DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 VAN HET SMOKKELFRONT. EEN WILDE JACHT TUSSCHEN SMOKKELAARS EN DOUANE. BEAMBTEN. Een der smokkelaars doodelijk gewond. De Duitsche douanebeambten van het district Dusseldorf hebben Dinsdag een smokkelbende kunnen aanhouden, die sinds eenigen tijd groote hoeveelheden wa pens en munitie van Belgische afkomst vanuit Yenlo naar Dusseldorf vervoerde. In den loop van verleden week hadden de beambten verschillende inlichtingen over dit wapensmokkelbedrijf gekregen en lagen sinds dien op den loer, ten einde te trach ten deze gevaarlijke bende te arrestee ren. Dinsdagavond omstreeks half elf werd te Buderick bij Dusseldorf een Hollandsche luxe-auto gesignaleerd, waarop de douane eenige verdenking had. Toen de bestuur der van den auto de douaniers bemerkte, sprongen alle inzittenden weer in den wa gen en reden vlug weg. De beambten open den direct het vuur op den auto en achter volgden per auto en motorrijwiel de vluch tende smokkelaars. Een der beambten wist tijdens de achtervolging op de treeplank van den Nederlandschen wagen te sprin gen en sommeerde tot stilstaan, terwijl hij met zijn dienstrevolver dreigde. Een der smokkelaars greep daarop den beambte bij den keel en probeerde hem te worgen, terwijl de andere inzittenden hem den dienstrevolver uit de hand sloegen. De overige beambten, die inmiddels den vluchtenden auto hadden ingehaald, her openden met nieuwe hevigheid het vuur, waardoor de bestuurder van de smokkel- wagen een schot kreeg juist beneden het hart en ernstig werd getroffen. De auto reed hierdoor tegen een haag langs den weg, waardoor hij tot stilstand kwam. De smokkelaars probeerden nog het veld in te vluchten, doch werden spoedig door de beambten achterhaald. Ook de gewonde bestuurder traohtte, on danks zijn ernstige verwondingen nog een heenkomen te zoeken, doch zakte op den weg in elkaar. De smokkelaars werden naar Dusseldorf overgebracht. De zwaar gewonde bestuurder, die de lang gezochte bendeleider 3. afkomstig uit Elberfeld en wonende te Yenlo, bleek te zijn, werd naar het gevangenis-ziekenhuis te De-zenburg overgebracht. Tegen S. zijn ongeveer een twintigtal arrestatiebevelen voor diverse smokkel- vergrijpen uitgevaardigd. In den auto, die in beslag genomen werd, vonden de be ambten 100 stuks nieuwe Belgische auto matische pistolen, kaliber 7.65 en 25000 Munitiepatronen van hetzelfde kaliber. Onder de gearresteerde smokkelaars be vindt zich een Hollander, de bekende C. uit Yenlo, eigenaar van een op slagplaats van goederen langs de grens. Met de arrestatie van S. heeft de Duit sche douane een buitengewoon goede vangst gedaan. Deze had in smokkelaars kringen de reputatie van een roover- hoofdman uit de middeleeuwen. De Duitsche douane hoopt spoedig te slagen uit te vinden, voor wie deze wapens bestemd waren. Men vermoedt, dat deze aan de een of andere politieke organisatie, waarvan de leden voor terreurdaden niet terugschrikken, geleverd moesten worden. VUURGEVECHT BIJ G0IRLE. Groot aantal schoten gelost tusschen kommiezen en smokkelaars. Zondagavond heeft langs den nieuwen Goirlescbeweg een hevige schietpartij plaats gehad tusschen een bende smokke laars en een groep kommiezen en veld wachters, zooals reeds kort gemeld. De „N. Tilb. Crt." geeft daaromtrent het volgende relaas Tot tweemaal toe ontstond een hevig vuurgevecht, waarbij in totaal zeker niet minder dan 40 schoten zijn gelost, doch ge lukkig geen slachtoffers zijn gevallen. Aan de grens bij Poppel was Zondags avond de beruchte met pantserplaten uit geruste smokkelauto van de bekende smok kelaars de gebrs. Van H. gesignaleerd. Bij het douanekantoor op den weg van Goirle naar de grens hadden zich daarom eenige kommiezen geposteerd, die niet lang op den wagen behoefden te wachten, doch aan het bevel tot stoppen werd geen gehoor gegeven en met 'razende snelheid stoof de auto over den weg terwijl de kommiezen zich achter de boomen in vei ligheid moesten stellen om niet overreden te worden. De smokkelauto verdween in de richting Goirle aan wier gemeente-politie onmiddellijk werd doorgegeven, dat de auto van H. met smokkelwaar op weg was naar Tilburg, waarheen de tocht van de grens af gewoonlijk gaat. Politie en kommiezen kwamen in Goirle bij elkaar en achtervolgden van daaruit over den Nieuwen Goirlescheweg den auto, die zijn wilden tocht in de richting van Tilburg had voortgezet. De veldwachters en enkele kommiezen reden den auto per rijwiel achterop, maar intusschen waren ook reeds kommiezen ge posteerd op de grens der gemeenten Til burg en Goirle, die dwars over den weg een hindernis hadden uitgelegd. Ook op 't teeken dezer kommiezen werd niet ge stopt, en de auto reed met dezelfde vaart over de hindernis, waardoor echter de beide voorbanden sprongen. Een kommies zag nog kans zijn rijwiel onder den auto te werpen, waardoor een der pantserpla ten naar beneden zakte, den grond raakte en als rem werkte. De wagen gleed van den weg af en kwam op een boerenerf langs den weg terecht. De smokkelaar» sprongen uit den wagen en begonnen on middellijk met het uitladen der smokkel waar, bestaande uit een groot aantal balen suiker. De uit de richting Goirle komende poli- tie-ma-nnen en kommiezen voegden zich in tusschen bij hun collega's en gezamenlijk ging men op de smokkelaars af, die een eind verder in koortsachtige haast hun waar in veiligheid trachtten te brengen. Nauwelijks hadden zij echter de gewa pende macht ontwaard, of zij openden het vuur en schoten in de richting der beamb ten. Deze beantwoordden het vuur. Het was echter pikdonker, zoodat in het wilde- weg geschoten werd. De beambten zochten dekking achter de boomen, terwijl de smok kelaars zich achter hun gepantserden auto gelegerd hadden. Nadat aan beide zijden ongeveer 20 schoten gelost waren, trokken de smokkelaars zich eindelijk terug. Po litie- en douanebeambten kwamen daarop naderbij en legden beslag op den auto en zijn inhoud, die bleek te bestaan uit 42 balen suiker, waarvan er reeds 13 waren uitgeladen. Terwij! de beambten zich rondom den auto bevonden, weerklonk plotseling op nieuw een schot. Het bleek, dat de smok kelaars waren teruggekeerd en een laat ste poging met nieuw aangevoerde ammu nitie wilden wagen om hun buit alsnog te verdedigen. Van politiezijde werd het vuur beantwoord, echter zonder dat iemand werd getroffen. De smokkelaars gingen op de vlucht en de balen werden daarna in een anderen auto geladen en opgeborgen, terwijl men den smokkelauto naar een garage bracht. Vermiste trouwring na 33 jaar te voorschijn gebracht. In 't jaar 1899 verloor in het Limburg- sch plaatsje Horst-America mej. van Hel denDonders, enkele maanden na haar hu welijk, den trouwring. Vorige maand was dit 33 jaar geleden. Sedert woonde zij nog 9 jaren in Engeland en daarna weer 22 jaar in Horst-America. Vorige week hebben de kippen bij het oude huis de geheime ver blijfplaats van dezen ring ontsluierd, door hem uit den grond te voorschijn te halen. De namen der echtgenooten in den ring be vestigden hierbij, dat de verloren ring van 1899 was weergevonden, aldus de „N. Venl. Courant1'. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Er zijn tot heden 14 vereenigingen uit het Leidsche District, die zich aangemeld hebben voor de junioren-competitie. De achterblijvers worden verzocht zich nog zoo spoedig mogelijk op te geven. De junioren-kaarten worden hedenavond ver zonden," zoodat de vereenigingen wel wil len zorgen, dat de junioren allen hun kaart a.s. Zondag in bezit hebben. Hieronder vermelden wij de indeeling der competitie. Afd. A.: R. W. D. 1; V. V. L. I; Teij- lingen I; S. M. C. I; Lisse I; S. N. A. I; N. V. C. I. Afd. B.: Leiden I; V. V. L. II; Meer burg I; V. V. B. I; A. S. 0. I; K. F. C. I; R. W. D. II; Nubia I. Afd. C.: S. M. C. II; Foreholte I; Lisse II; B. W. D. III. De afd. A. - C. worden hoogstwaar schijnlijk nog uitgebreid, maar vast staat, dat afd. C een dubbele competitie speelt. Het wedstrijdprogramma voor a.s. Zon dag 2 October luidt: Afd. A: Teijlingen IR. W. D. I 1 uur J. Graafmans; S. M. C. IV. V. L. I 1 uur M. Heuzen; N. V. C. I—S. N. A. I 1 uur H. van Veelen, Afd. B.: V. V. L. II-Leiden 1, 2 uur; Meerburg IV. V. B. I, 1 uur. Afd. C.: R. D. W. Ill—S. M. C. II, 2 uur, Jac. Tetteroo. Daar er nog steeds een tekort is aan scheidsrechters worden de vereenigingen nog eens verzocht mede te werken om hierin te voorzien. De vereenigingen V. V. L. en Meerburg willen wel zoo goed zijn om er voor te zorgen, dat er een scheids rechter aanwezig is. H. VAN HAASTEREN, Competitieleider. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE AMSTERDAM. Drie renners reeds gecontracteerd. Gisteren werd in een der zalen van het Oarltonhotel te Amsterdam een perscon ferentie gehouden, waar de verschillende persvertegenwoordigers een en ander werd medegedeeld omtrent den Zesdaageohen Wielerwerstrijd, welke van 1824 Novem ber a.s. te Amsterdam in het R. A. I.-ge- bouw wordt gehouden. Het is thans reeds zeker, dat de Neder- landsche renner Jan Pijnenburg deel zal nemen, terwijl ook het Duitsche koppel RauschHuert-gen reeds gecontracteerd is. Alle drie renners nemen deel aan de Zesdaagschen van Berlijn en Keulen. In totaal zullen in het R. A. I.-gebouw 6000 plaatsen ter beschikking komen, waar van 3S00 zitplaatsen, 1000 staanplaatsen, in het midden en 1200 staanplaatsen op de tribunes. De middagprijzen zijn 80 cent, staan plaatsen, 1.00—2.50 zitplaatsen en 3.— loge. De avondprijzen zijn 1.50—2.00 staan plaatsen, zitplaatsen van 2.006.50 en loge 8.verhoogd met belasting. Deze prijzen zijn dezelfde als Dortmund en Keu len, die in Parijs en Berlijn zijn veel hoo- ger. De achitect Schmitz uit Keulen, zal bij den bouw der winterbaan toezioht houden. Ongeveer 400 M3. hout is benoodigd, ter wijl de baan een lengte heeft van 166 2/3 meter (6 ronden 1 km.), precies als de winterbaan te Stuttgart, Keulen enz. Het programma vangt op 18 November des avonds te 8.30 uur aan met een inter nationalen amateurwedstrijd. Om half tien zullen de deelnemende koppels aan bet publiek worden voorgesteld en om 10 uur precies valt het startschot. De neutralisatie vindt plaats van des morgens 6 uur tot 12 uur, des Zondags neu tralisatie van 7 uur 's morgens tot 1 uur en van 5—8 uur 's avonds. In den anderen tijd wordt gereden. Om 3.15 uur en 4.30 uur 's middags, des avonds om 10 uur en des nachts om 2 en 3 en 4 uur vinden sprints om punten plaats, be halve om 10 uur des avonds, telkens over 5 ronden. Vermoedelijk zullen 5 Hollandsche en 7 Duitsche koppels deelnemen. Najaarsrit „Le Champion." Zondag 9 October organiseert de A. R. en F. C. „Le Champion" (Amsterdam) haar groote jaarlijksche open „Najaarsrit" 1932 en wel: om den grooten „Kaveweeprijs" van of ter waarde van 125.Verder schitterende prijzen w. o. Racerrijwiel, banden, wielen, bekers, kransen, takken, medailles enz. enz. Deze wedstrijd, welke opengesteld is voor onafhankelijken, amateurs, nieuwelin gen en junioren belooft een groot succes te worden voor de wielersport. LUCHTVAART LUCHTDIENST NEDERLAND—INDIE. Aan Perzië moet per keer toestemming worden gevraagd. Naar men weet, heeft er eenigen tijd ge vaar gedreigd, dat de luchtdienst Neder landIndië de route over Perzië niet meer zou kunnen nemen, daar de Perzische re geering de vergunning om over dat land te vliegen per 1 October had ingetrokken. De aanleiding tot het intrekken van dit verlof lag in een kwestie, waar Neder land feitelijk niets mee te maken had, nl. in een geschil met Engeland. Voortdurend heeft onze regeering po gingen in het werk gesteld om het vlieg verbod boven Perzië ingetrokken te krij gen. Thans is dit dank zij een bijzondere omstandigheid gedeeltelijk gelukt. De En- gelschen hebben namelijk eigener beweging hun route veranderd en vliegen in het ver volg niet meer over Perzië. Nu de Engelsche kwestie uit deze aan gelegenheid is geëlimineerd, heeft do Per zische regeering aan de K. L. M.-vliegtui- gen het vliegen over Perzië weer toege staan. Evenwel zal voor elke vlucht op nieuw vergunning moeten worden ge vraagd. Dit is wel een zeer lastige en omslach tige voorwaarde, maar zij is toch beter dan wanneer de route over Perzië met 1 Octo ber heelemaal voor ons gesloten zou zijn. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Liefdadigheidspredikatie. Door den pater-missionaris P. C. van der Lans al hier werd Zondag een liefdadigheidspredi- catie gehouden in de St. Josephkerk alhier, waarna collecte voor zijn Missiewerk in Oeganda. De opbrengst beliep ruim 350. een schitterend bedrag. Verfraaiing. Door de Dir. der N.V. Hillegomsche Houthandel is aan de Van Meerbeekstraat een nieuw en groot kan toor gebouwd, terwijl alle houten schotten en loodsafsoheidinggen door keurig metsel werk en groote, mooie deuren zijn vervan gen. Het ziet er daar thans schitterend uit; voor de Van Mcerbeekstraat een groote verfraaiing. LEIMUIDEN. Werkloosheid. Bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling stonden Woensdag 28 Keptember als werkzoekende ingeschreven: 25 landarbeiders, 1 opperman, 1 soheepma- ker, 1 grondwerker, 1 schilder. Overleden; Anne de Boer, 4 maan den, zoon van R. de Boer. ST0MPWIJK. Huisslachtingen, De Burgemeester der gemeenten Stompwijk en Veur brengt ter algemeene kennis het navolgende oe- sluit van den Directeur van het Openbaar Slachthuis te 's-Gravenhage. De Directeur van het Openbaar Slacht huis te 's-Gravenhage, tevens hoofd van den Keuringsdienst van Vee en Vleeseh m den Kring 's-G«ravenhage, waartoe o.a. be- hooren de gemeenten Stompwijk en Veur; gelet op art. 13 sub. b. van de beschik king van den Minister van Economische Zaken en Arbeid dd. 12 Augustus 1932; bepaalt hiermede: dat de wegingen van varkens gealacht voor huiselijk gebruik, voor zoover zij on derworpen zijn aan de heffing bedoeld m art. 6 van de Crisisvarkenswet 1932 (Staats blad no. 374), moeten geschieden in slach terijen, waar een behoorlijk weegtoestel aanwezig is. Als zoodanig worden aange wezen de slaohterijen in de gemeenten Stomwijk en Veur, daaronder begrepen 'lie van J. v. d. Berg, Leidsohekade 39 te Leid- sohendam. De Directeur voornoemd, (get.) Van Haneveld Ter informatie van belanghebbenden wordt nog medegedeeld dat de bovenbe doelde slaohterijen zijn, die van: A. van der Geest te' Veur, G. Vreebrug te Veur, J. Sohuijt te Veur, G. C. Scholtes tc Le;J- schendam, M. J. Roozenburg te Leidscheu- dam,J. v. d. Berg te Leidsohendam, C. van Veen te Stompwijk. SASSENHEIM. HET GOUDEN JUBILEUM VAN DEN PASTOOR. Een feest voor de kinderen. Dinssiagniiddag was er feest voor de jeugd. Dat hadden ze nog te goed van 15 Augustus toen de Zeereerw. heer pastoor Thus 50 jaar priester was. Wat hebben ze genoten eerst de jongens van aille klas sen later de meisjes om de goocheltoe ren van professor Antonini en de spreken de pop. 't Was voor de meesten hunner voor het eerst dat zij die kunststukken zagen en hoorden. Echt genoten hebben ze van dat alles, vooral als tor afwisseling lekkernijen werden gepresenteerd. Het hoofd der school den heer Matze, dankte namens de kinderen den pactoor voor dit mooie feest en hoopte, dat het zien van al die vroolijke snuitjes den pa- etoor nog meer zou doen herstellen, dan nu reeds het geval is. Hierna word de mid dag besloten en keerden allen huiswaarts, waar in kleuren en fleuren de pret van dezen middag werd verteld. Geboren: Marinus, z. van P. Staring en P. van der Heiden. Ondertrouwd: Lourens van der Kwaak, 25 jaar en Barbara Rhijncburger, 28 jaar. Gevestigd: P. A. Hoogstraten, Rijks straatweg 26 van Oegstgeest. H. E. Be- ijk, Bijdorpstraat 6, van Oegstgeest. G. Kortekaa-s, Hoofdstraat 238 van Nieuwer- Amstel. J. H. van der Burgt met gezin, Zandslootkade 25 van Noord-Scharwoude. Vertrokken: H. M. Gertner, Hortue- laan 13 naar Hengelo. P. A. Tesselaar, Beukenlaan 9 naar Noordwijkerhout. L. M. G. G. Burton, Hoofdstraat 354 naar Haarlemmermeer. LEIDSCHENDAM. B. V. L. Dinsdagavond te 8 uur werd door den Bijzonderen Vrij willigen Land storm, afd. Leidschendam een groote feest avond gegeven in het Patronaatsgebouw bij gelegenheid van de aanbieding van het nieuwe vaandel aan de afdeeling. De voorzitter van de plaatselijke com missie, burgemeester N. Keijzer, opende de bijeenkomst en heet allen hartelijk wel kom, in het bijzonder majoor van Schelve, overste Eingaard enz., en ook kapelaan Bangert, den spreker van dezen avond. Hij beschouwt de groote opkomst ale een be wijs van medewerking en sjmpathie voor den B. V. L. en ook om te protesteeren tegen hetgeen de vorige weck Dinsdag in Den Haag ia geschied. Hij dankt de initia tiefnemers voor het nieuwe vaandel en bij zonder ook den heer Klusmanen verder de zusterafdeelingen voor hunne aanwe zigheid en medewerking en wenscht allen een genoeglijken avond. Dcor allen wordt dan onder begeleiding der Harmonie „St. Cecilia" uit volle borst het Wilhelmus gezongen. De heer Klusman biedt vervolgens on der hartelijke en toepasselijke woorden aan den voorzitter en de afdeeling het nieuwe vaandel aan en spoort nog alle B.V.L.'crs aan trouwe en ijverige leden te zijn en te blijven van den B. V. L. on hen, die nog geen lid zijn, dezen avond zich ais lid op te geven. De voorz. dankt den heer Klusman voor zijn werk en alle ingezetenon voor hun bij drage voor het vaandel en bijzonder ook kapitein v. d. Sande, de plaatselijke leider, die het vaandel heeft besteld. iWat hij doet, is af. Kapelaan Bangert verkrijgt dan het woord en in eeu enthousiaste en schitte rende rede zet hij op duidelijke wijze het werk en het doel van den B. V. L. uiteen. De spreker werd vol aandacht gevolgd en had op het einde een dankbaar en enthou siast applaus en een hartelijk dankwoord van den voorzitter te accepteeren. Verschillende sprekers voeren dan het woord en brengen hulde aan de afd. voor het vele en mooie werk en dezen schitte ren/Jen avond. De R.-K. Hamonie ,.St. Cecilia" en de Zangvereeniging „Euphonia" uit Den Haag brachten eenige keurige muziek- en zang nummers ten gehoore, welke er zijn moch ten en welke bij allen zeer in den smaak vielen en vol aandacht werden gevolgd eu waarvoor beide vereenigingen telkens een daverend en verdiend applaus in ontvangst hadden te nemen. Gedurende de pauze werd er een collec te gehouden, welke de mooie som van ƒ76.17 opbracht; de voorz. bracht hier voor allen hartelijk dank. Door de afdeeling Rijswijk werd een prachtig tableau gegeven, wat eveneens al ler aandacht had en een dankbaar applaus oogstte. Het was werkelijk een grootsche en pret tige avond, zooals wij er don laatsten tijd zelden in het Patronaatsgebouw zagen en den geheelen avond heerschte er in de propvolle zal een aangename stemming. De plaatselijke commissie kan dan ook vol trots en met groot genoegen op dezen al leszins geslaagden avond terugzien. Burgemeester Keyzer dankte dan ook op het einde allen allerhartelijkst voor de groote en spontane medewerking, in het bijzonder ook de Harmonie en de Zang vereeniging en sprak de hoop uit steeds op deze medewerking te kunnen blijven rekenen tot nog grooter groei en bloei van don B. V. L. Jubileum. Gisteren herdaoht de bank werker P. de Ha-as zijn 2ö-jarig ambtsjubi leum bij de Ned. Spoorwegen, alhier. In 1907 werd hij aangesteld bij de Z. H. Elec- trisohe Spoorweg Mij. De jubilaris, welke ook een groot aantal jaren zitting heeft, in het Burgerlijk Armbestuur, ontving van de Directie de gebruikelijke gratificatie en van het werkplaats-personeel een mooie schemerlamp. RIJNSATERWOUDE. Het blijft nog bij twee. Bij het Agent schap der Arbeidsbemiddeling stonden Woensdag 28 September als werkzoekende ingeschreven 2 landarbeiders. WARMOND. Hanze. Het moet voor het bestuur van de Hanze afdeeling Warmond toch wel een zeer teleurstellend feit zijn, dat de leden dezer vereeniging nog maar steeds niet voldoende doordrongen zijn van het groote nut hunner organisatie. De op komst voor de algemeene vergadering gaf hiervoor het duidelijkste bewijs. AI ont plooit het bestuur nog zoo'n groote acti viteit, iets waarvan een ieder toch wel over tuigd is, zonder medewerking en belang stelling der leden, blijft de vereeniging lam en machteloos. Vooral voor de mid denstanders is een krachtig aaneensluiten noodzakelijk, hetgeen de aanwezigen op de vergadering toch wel duidelijk gebleken zal zijn. Hier in Warmond staat de mid denstand op het oogonbiik in het brand punt dor belangsteling en allen weten wel de oorzaak hiervan. Laat de aansporing, die rok de nieuw© geestelijke adviseur gaf om trouw de vergaderingen on bijeenkom sten te bezoeken, geen ijdelijkc klank zijn, en laat de leden toch inzien, dat mea door lid te zijn eener vereeniging ronder meer, men aan zijn verplichtingen ten op zichte dier vereeniging zeer tekort schiet» Te half negen opendo de voorzitter, do heer F. Slager, op de gebruikelijke wijze do bijeenkomst zijn leedwezen er over uitsprekende over de slechte opkomst» Hierna werden door den secretaris de no tulen der vorige vergadering voorgelezen en onder dankzegging zonder op- of aan- morkingen vastgesteld. Bij de ingekomen stukkon was een schrijven van den vroe ge ren adviseur, kapelaan Lampe, waarin deze de vereeniging dank bracht v^r het hem aangeboden geschenk bij zijn vertrok uit deze gemeente. In een paar welgekozen woorden schetste de voorzit ter de groote verdiensten van kapelaan Lampe voor de vereeniging, waaraan hij zijn hart verpand had. Zijn wel doorwroch te adviezen, aldus spreker, waren steeds van het grootste belang voor de vereeni ging en vooral het Santosfonds had zijn bijzondere belangstelling. Van deze plaats breng ik hem dan ook oen woord van har- telijken dank terwijl de vereeniging aan zijn adviseurschap de prettigste herinne ringen zal blijven behouden. (Applaus). Nog doelde de voorzitter mede, dat na mens de voreeniging bij het 25-jarig jubi leum van den Dioccsanen Bond aan dezen bond een bloemenhulde was gebracht. Hierna werd overgegaan tot installatie van den nieuwen adviseur, kapelaan van Beek, die door den voorzitter met een paar hartelijke woorden verwelkomd werd. Met een paar kernachtige woordon, waa-rbij hij vooral de noodzakelijkheid van eens eensgezinde vereeniging naar voren bracht, aanvaardde deze het adviseur schap, de hoop uitsprekende, dat hij met medwerking van het bestuur en de leden, voor de vereeniging veel goeds tot stand zou kunnen brengen en een waardig opvol ger mag worden van kapelaan Lampe. Op voorstel van liet bestuur werd besloten aan de stichting Voorschotbank een bij drage toe te kennen van ƒ15.Vervol gens doedel e de voorzitter voorlezing van het winterprogramma. Hot rijk gevarieer de programma laten wij hier volgen. Octo ber spreekavond door Pater Laurysscn. November een lezing te houden door Rec tor Bots, December een rede tc houden door den heer Bol, Januari het vieren van het jaarfeest, Februari of Maart een le zing te houden door prof. Cleophas van het Philosophicura alhier. Het moest, al dus de voorzitter, toch overbodig zijn de leden nog aan te sporen deze avonden vrij te houden voor genoemde bijeenkomst maar gezien de droevige ervaringen die wij te dezer zake hebben opgedaan, moet dit wel geschieden. Spreker vertrouwt echter, dat thans de leden wel tot het besef geko men zijn, dat een grootere belansstelling van hen op dit ooenblik zeker geboden is. Hierna werd overgegaan tot benoeming van de leden der Commissie voor het aan staande Kerstfeest en werden als zoodanig aangewezen de heeren Witsenburg, Kortr- kaas, Zandbergen en van Berkel, terwijl als leden der commissie voor het jaarfeest werden benoemd de heeren van Stijn, Koks, Papot en v. d. Voorn. De heer C. M. Stijn Jr. bracht hierna een keurig verslag uit als afgevaardigden naar den Centralen Raad, uit welk verslag bleek, dat hij de besprekingen in deze ver gadering met bijzondere belangstelling ge volgd had, zoodat de leden een duideliik inzicht kregen van de onderwerpen die er behandeld waren. Hij had dan ook een woord van bijzonderen dank in ontvangst te nemen van den voorzitter. Bij de ge bruikelijke rondvraag deelde do voorzitter mede, dat er door leden geklaagd was dat de kaartavonden die vanwege de vereeni ging in het afgeloopen winterseizoon wa ren gegeven, voor verschillende leden te duur waren geweest. Spreker vindt bet jammer, dat deze klachten niet waren ge uit op de plaats waar zij thuis hooren n.l. bij het bestuur. Op grond hiervan heeft het bestuur besloten in plaats van deze kaartavonden noeiëteits-avonden in de plaats te Htellen, welke voor de leden geen enkele verplichte uitgaaf medebracht. De heer Papot zou gaarne zien dat door het bestuur pogingen in het werk worden gesteld om, nu de middagbe .t^'Mnv posterijen vervallen is, gelegenheid gegeven zou worden des middags de post op een nader vast te stellen uur ten kantore af te halen. De voorzitter zegt dat het be stuur dit voorstel gaarne in overwoging zal nemen en zal zien wat le dezer kan worden gedaan. Hierna werden nog ©eni ge zaken van huishoudelijken aard afge handeld waarna de voorzitter de bijeen komst, die een zeer geanimeerd verloop had sloot. Wij achten een aansporing der leden het winterprogramma in zijn geheel te volgen overbodig want een ieder die dit programma leest zal niet thuis kunnen blijven.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11