jDINSDAG 27 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Amsterdam (H. Vine, k Paulo) den welèerw. heer H. P. J. Figelet tot kapelaan te Haarlem (H. Lfduina) den weleerw. heer J. D. Sister- mans; tot kapelaan te Rotterdam (H. Ant. Abt) den weleerw. heer W. G. van der Burg; tot kapelaan te Haarlem, Oud- Schoten (H. Bavo) den weleerw. heer 0. de Koster; tot kapelaan te Delft (H. Hipp.) den weleerw. heer N. Bijl; en tot kapelaan te Roelofarendsveen den weleerw. heer B. Verbeem (neom.). DIAMANTEN ORDESFEEST. 3 October hoopt in het Minderbroedere klooster te Megen Pater Hugoline Ruyter zijn 60-jarig Ordesfeest te vieren. Achter eenvolgens is hij kapelaan geweest in Delft, Rotterdam, Leiden, Bols ward, Hern en. Thans is hij rustend te Megen. Mogen de velen, die hem gekend heb ben, hem dien dag in him gebeden her denken. Zilveren professiefeest. Den 25sten September viert de zeereerw pater C. Hafkenscheid C.ss.R., verblijven de in het Redemptoristenklooster te Am sterdam, zijn zilveren professiefeest. Kard. Hlond opvolger van Kard. Van Ross urn? Naar Kipa uit Praag meldt, wil de „Deutsche Presse" uit welingelichte krin gen te Warschau vernomen hebben, dat de aartsbisschop van Posen kardinaal Hlond, naar Rome zal worden geroepen, om ais opvolger van kardinaal van Rossum de lei ding van de Congregatie der Propaganda Fide over te nemen. Als opvolger van kardinaal Hlond op den aartsbisschoppelijken zetel van Posen wordt de bisschop van Kattowitz, mgr. A dam ski, genoemd. LUCHTVAART LUCHTVAARTVERBINDING MET INDIE. Het vliegverbod der Perzische regeering treedt 1 Oct. a.s. in werking. Eenigen tijd geleden maakten wij mel ding van een dreigend vliegverbod van de Perzische regeering voor de buitenlandsche luchtlijnen, waaronder de K.L.M., die tot heden van de Perzische vliegvelden ge bruik maakte, als tusschentations op den weg AmsterdamBatavia v.v. Met 1 Oc tober a.s. zal dit vliegrvtrbod in werking treden, dat voor de K. L. M. zeker een stagnatie in de luchtverbinding met Indië zou beteekenen, want de vliegvelden aan de andere zijde van de Perzische Golf moeten nog aangelegd worden. Naar de „Tel." verneemt, is men bij de K. L. M. ten opzichte van de voortzetting van den luchtdienst op Indië via Perzië op timistisch gestemd. Hoewel nog geen posi tieve toestemming voor het verdere gebruik der Perzische vliegvelden is ingekomen, heeft de K.L.M. reden om aan te nemen, dat ook na 1 October de vliegtuigen van de Indië-route in Perzië zullen mogen lan den. DE ZEPPELIN WEER NAAR Z.-AMERIKA. De .Graf Zeppelin" is gistermorgen om streeks zeven uur' voor de zevende maal naar Zuid-Amerika vertrokken, onder per soonlijk bevel van dr. Eckener. Er bevin den zich acht passagiers aan boord. Kort voor het vertrek uit Friedrichsha- fen werd aan boord van het luchtschip een verstekeling gevonden, een zeventienjarige Pool, die reeds eerder een poging had ge daan, op deze wijze een tocht met de „Graf Zeppelin" mede te maken. Ook toen was zijn poging mislukt. Noodlanding van een militair vliegtuig. Gistermiddag is een militair vliegtuig uit Soesterberg, gemerkt 503, wegens een defect aan den motor in de Biesbosch ge land, onder de gemeente Dubbeldam. Het toestel is nagenoeg niet besohadigd en de inzittenden, twee onder-officieren, kwamen met den schrik vrij. Het toestel zal worden gedemonteerd en naar Soesterberg worden getransporteerd. Ode Uiec: óftfrassc*%! Zeker, de wachter zorgt voor Uw veiligheid. Maar., hij kan falen. En daarom: óók bij BEWAAKTE overwegen geldt het parool: OPPASSENI UIT DE OMGEVING KATWIJK Nieuwt Raadhuis. In aansluitinug aan ons verslag bij de ope ning van het nieuwe raadhuis, zij nog ver meld, dat door den ambtenaar ter secretarie, de heer P. C. Bjoot, bij de opening aan den burgemeester bet volgende gedicht werd ter hand gesteld: Raadhuis Katwijk. 't Oud Gemeentehuis van Katwijk Was reeds jaren lang te klein En elk, die 't bezocht, betoogde, Dat mag zoo niet langer zijnl Zou men een nieuw Raadhuis bouwen? Is dat noodig? Ja of nee? 't Blijft in 't Rijndorp 1 riep de eene And'ren, 't komt in Katwijk Zeel Zij, die vóór den gevel stonden, Vonden nieuwbouw overdaad. Doch zij zagen slechts het masker, Dat bedeksel was van 't kwaad. 't Is zei eens een burgemeester 'n Meisje met een mooi gezicht Maar van binnen een Xantippe Waarvoor elk de hielen licht. Ja, bij 't bouwen van een Raadhuis Doen zich vele vragen voor En voor- dat men een besluit neemt, Gaat dan ook veel tijd te loor. Doch in Juli negentien achttien, Kwam 's Raads principieel besluit, Om het bij den Tol te bouwen Dure tijden stelden 't uit. Tien jaar later werd besloten, Om, vóór men zou bouwen gaan, Eerst een prijsvraag uit te schrijven Waar 't ontwerp uit zou ontstaan. Heel veel moois werd ingezonden En de eerste prijs bekwam Onder motto: „Door de branding", Hooykaas-Lockhorst, Rotterdam. Doch het bouwplan „Door de branding", Moest nog door de branding heen, Want „een voorstel" van acht Raadsleên, Bracht 't voorloopig van de baan. Toen het Rijk, door nieuwe reeg'ling, Katwijk meerder' inkomst bood, Kwam op 18 Juni '30, 't Raadhuis bouwplan uit den nood. Spoedig volgde aanbesteding, Van het nieuw te bouwen pand. Laagste der inschrijvers waren De gebroeders Ouwehand. Na de gunning aan die heeren, Ging men spoedig aan den slag, D'eerste steen lag doctor Schokking, Juist op Koninginnedag. En nu na slechts één jaar bouwen, Staat het Raadhuis kant en klaar, En men hoort door velen zeggen: 't Is een schoon geheel, voorwaar! D'opening zal thans geschieden, Door een vorstelijke hand, Telg uit 't stamhuis van Oranje, Kroon-prinses van Nederland. Zijn het minder goede tijden, Waarin d' opening geschiedt, Hoop, dat straks de zon weer stralend Op ons allen nederziet! Blijve Katwijk zich ontwikk'len! Moedig thans den strijd gestreên! Dan zal dra de kreet weerklinken: Wij zijn door de branding heen! Geboren: Louise d. van J. Guyt en G. Varkevisser Johan Willem z. van D. van Duyvenbide, en A. Kloos Jacoba d. v^n H. v. d. Bent en D. de Jong Jacob z. van H. Zwaan en A, Klok Johannes z. van W. den Heyer en J. van Duyvenbode Pieter Cornelis z. van C. Ippel en P. H. Verburg Leuntje d. van C. v. d. Plas en J. C. v. d Boon Floris z. van C. v. d. Niet en J. Var kevisser. Ondertro u wd A. Imthorn en J. Nijgh W. Buyt en W. Messemaker. Getrouwd: K. Dijkdrent en W. Klok P. J. Soeteman en J. Vianen C. Guyt en J. Kraayenoord. Overleden: levenloos kind van K. v. d. Oever en A. van Beelen Cornelis Freke 10 j. z. van P. Freke en W. van Duyvenvoorde. KATWIJK AAN DEN RIJN Na de lol op hol. Eenige heeren studiosi hadden zich bij de schietbanen met enkele groentjes .vermaakt" en togen weer huiswaarts. Het paard van een der rijtuigen scheen ook onder de invloed van z.g. feeststemming, want bij het gemeentehuis ging hij aan den haal. On derweg braken de boomen van het rijtuig af en in de Kerkstraat alhier werd het dier door den agent van politie J. gegrepen. Toen bleek, dat het paard niet meer voor den wa {en ge spannen kon worden, wisten de heeren spoe dig raad door van de geawocgen hulpvaar digheid der groenen gebruik te .naken. Deze werden voor den wagen gespannen en toen toog men voor verdere feestviering naar het naburige Katwijk aan Zee, waar de jool werd voortgezet. Botsing. De haringhandelaar V. zou met zijn auto in het Overrijn voor een wielrijder uitwenken, nam, naar zijn zeggen, gedwon gen, zijn draai wat kort en pikte toen de groentenkar van den handelaar D. de M. uit Rijnsburg. De 'kar ging omver, groenten en aardappelen over den weg, doch voerman en paard kwamen er met enkele schrammen af. De auto was op meerder plaatsen flink be schadigd, doch de groentenkar was bijna ge heel vernield. De politie was spoedig aanwe zig. De schuld ligt bij den autobestuurder die te veel links hield. Kostelooze inenting. Donderdag 29 Sep tember a.s. des namiddags om 2 uur, zal er in het voormalig gemeentehuis gelegenheid ge geven worden tot kostelooze inenting of her- inenting. HILLEGOM. Voksbond. Eebige weken geleden is door den heer Ruten, pachter van den R.K. Volksbond, alszoodanig onlslag gevraagd en verkregen. In verband met dit feit, m3ende het bestuur dat nu de tijd gekomen was, om tct algeheele reorganisatie over te gaan. Be sloten werd daarom niet meer tot de benoe ming van een pachter, maar tot die van een concierge over te gaan. Uit de talrijke sollicitanten welke, na een oproeping onder de leden, waren binnengeko men, had het bestuur geen gemakkelijke taak om er één naar zijn meening geschikt persoon uit te kiezen. Door de benoeming van den heer D. Hage- man meent het bestuur een goede keuze ge daan te hebben. Er is voor ons geen reden aanwezig om hieraan te twijfelen en wij wen- schen daarom gaarne en bestuur en den nieu wen concierge veel succes in 't belang van de katholieke beweging. Zondagavond had de plechtige officieele her opening plaats. Om 8 uur waren alle besturen van de aangesloten organisaties aanwezig, be nevens enkele genoodigden. Met .de geestelijk adviseur was ook de zeereerw. heer pastoor Krook van „St. Martinus" aanwezig, terwijl er van de eerw. geestelijkheid van de St. Joseph- parochie bericht was binnen gekomen niet aan wezig te kunnen zijn, vermoedelijk, volgens den voorz., wegens den verjaardag van pastoor van Leeuwen. Ook van wethouder Klaver was bericht van verhindering binnen gekomen, ter wijl namens de R.K, Raadsfractie een viertal raadsleden aanwezig waren. Voorz. C. Seijsener sprak allereerst een kort openingswoord, waarin hij de aanwezige geestelijkheid benevens de besturen welkom heette. Vervolgens werd door den geestelijk ad viseur kapelaan W. van Benten van „St. Mar tinus" het H. Hartbeeld geintroniseerd, terwijl zijneerw. hierbij op treffende wijze de betee- kenis van het intronisatie-werk, dit in verband brengende met 't organisatiewerk, uiteenzette. Na deze plechtigheid, welke in devote stem ming door alle aanwezigen werd medege maakt, sprak pastoor Krook nog een kort woord over de vereering van het Goddelijic Hart en herinnerde hierbij aan den eers en Vrijdag van de maand, waarop ruim vóór den aanvang van de werkzaamheden in de St. Martinuskerk gelegenheid bestaat een H. Mis bij te wonen en ter H. Tafel te naderen, als voorzitter van de grootste aangesloten orga- Tenslotte sprak de heer B. N. Loerakker nisatie, die zich verheugde, over de princip<eele wijziging, welke door het Volksbondbcstuur inzake de, exploitatie van het hondsgehouw is gemaakt. Evenals door de voorgaande sprekers werd ook door den heer Loerakker aanbevo len vooral door een goed voorbeeld propagan dist te zijn voor de katholieke zaak. Met een woord van dank tot alle aanwezigen gericht sloot de voorz. dit officieele gedeelte en verklaarde het bondsgebouw, na deze reor ganisatie, voor heropend. NOORDWIJK Gemeente-administratie. B. en W. stellen aan den Raad voor definitief te besluiten tot splitsing van téchnisch beheer en kasbeheer en boekhoudkundig beheer voor de gemeente lijke bedrijven en den dienst van openbare werken, zoodat er zal komen een centrale kas voor al deze bedrijven en diensten bij den ge meenteontvanger, terwijl alle boekhoudingen zullen worden bijeengevoegd onder leiding van den boekhouder van het gas en waterleiding bedrijf. Gemeenterekening. De rekening dienst 1931 wijst aan op den gewonen dienst aan in komsten ƒ984.994.92, aan uitgaven ƒ902.699.28, zoodat de gewone dienst sluit met een voor- deelig saldo van ƒ82.295.64 en op den kapi- taaldienst aan inkomsten 1.218.079.85, aan uitgaven 1.341.487.73, zoodat op dezen dienst een nadeelig saldo voortvloeit v. 123.407.88. Werkloosheid. Het aantal werkloozen is ir deze gemeente reeds gestegen tot over de 400, waarvan er meer dan 100 door de ge meente worden tewerk gesteld. Er zijn in deze gemeente alleen reeds bijna 100 bouvakarbei- ders werkloos. Gymnastieklocaal. B. en W. stellen den Raad voor medewerking te verleenen aan een verzoek van de beide R.K. scholen om gel den beschikbaar te stellen voor den bouw van een gymnastieklokaal. WASSENAAR. Uit een auto gevallen. Nabij de Haag- sche Schouw viel Mej. S. uit Den Haag uit een auto, die bestuurd werd door den tijde lijk te Haarlem vertoe venden heer W. Mej. S. bekwam ontvellingen aan beide beenen, alsmede een hersenschudding. Nadat door dr. Janse de eerste hulp was verleend, is zij per ziekenauto van den heer Goeman» over gebracht naar 't Diaconessenhuis te Haar lem. Aanrijding, Nabij de v. d. Oudermeu- lenlaan had een aanrijding plaats tusschen een auto bestuurd door dr. B. uit Den Haag en den motorrijder S. uit Rijswijk. Laatst genoemde, die aan een der beenen gewond werd, is door eerstgeuoemden ter plaatse verbonden. Ter hechting van de kniewond is de heer S. daarna per ziekenauto van den heer Goemans overgebracht naar het Zie kenhuis Zuidwal te Den Haag. Daar con stateerde men nog een hersenschudding waarom men de heer S. daar hield. ZILK. Santos. De opbrengst van den bloem pjesverkoop voor „Santos" heeft alhier op gebracht f 70.—. Gezien de tijdsomstandig heden een zeer mooi bedrag. Een woord van besten dank past aan de ijverige ver koopstertjes en.aan de milde gevers TER AAR. Kiesvereeniging. In het café Verhoef aan het Papeveer werd een ledenvergade ring gohouden van bovengenoemde ver- eeniging onder praeeidiuin van haar voor zitter den heer Togni. Wanneer ongeveer half acht de voorz. de bijeenkomst opent, zijn er ruim 85 leden aanwezig. Na het uitspreken v. d. Chr. Groet heet hij allen van harte welkom inzonder den zeereerw. heer pastoor en kapelaan. Naar aanleiding van de a.s. Tweede Kamerverkiezingen, al dus spr, wordt in onze R.-K. Staatspartij een groote actie gevoerd, spr. doet een be roep op alle leden v. d. R.-K. Kiesver. hier aan mede te doen, en te trachten dat wij de verkiezing tot een goed einde bren gen. De notulen worden gelezen en na een op merking vastgesteld. De voorz. deelt mede aan de hand van van art. 25 van het Reglement n.l. „De vereeniging wordt zoo mogelijk bijgestaan door 'n geestelijk raadsman" dat in het ver volg onze zeereerw. heer pastoor de gees telijk© raadsman is van de vereeniging. Voorts is er een schrijven gericht aan de Tweede Kamerfractie onzer R.-K. S. P. luidende als volgt: „De R.-K. Kiesver. van Ter Aar verzoekt de Tweede Kamerfrac tie beleefd doch dringend in het belang van den Tuinbouw, welke met ondergang bedreigd wordt, de te behandelen steun maatregelen voor den Tuinbouw, welke eerlang tegemoet kunnen worden gezien, wel te willen steunen." Gekomen zijnde aan het kardinale punt: „Becerpeking Program van Actie 1933 van de R.-.K S. P." leest de voorz. het con cept-program voor. Hierna werd de gele genheid gesteld amendementen in te die nen. Het volgende amendement van den heer Markman wordt met algemeene stemmen aangenomen: „Ten behoeve van hypo theek-boeren en tuinders worde ten spoe digste een moratorium ingesteld voor hy potheken en een regeling, die het moge lijk maakt, in verband met de abnormale omstandigheden, een verlaging van de ren te te eischen. Voorts onmiddellijke afschaf fing der grondlasten". De heer Stiohter wil voorstellen dat de Staat de rente harer leeningen verlaagt met 7 1/2 pet., want, wanneer de Staat zoo hoog blijft staan, gaan de andere ook niet lager. De heer Ant. v. d Hoorn zegt, dat dit niet zoo gemakkelijk zal gaan als oppervlakkig schijnt, en het wel eenige nadeelige gevolgen zou kunnen opleveren met het credietwezen moet men voor zichtig zijn. De pastoor kan er zich volkomen mee vereenigen, dat een ieder zijn meening zegt. In de verschillende afdeelingen wordt het aan den lijve gevoeld, in welken toestand wij zitten. Wij beleven een ab- normalen tijd, waarin door een ieder of fers gebracht moeten wordende sociale rechtvaardigheid eischt dit. Er is geld ge noeg, er is kapitaal. Wanneer men nagaat hoe vlug een leening van enorme bedragen volgestort is, dagelijks kan men het nog lezen in de dagbladen, dan zijn er toch nog wel kapitalisten. Eischt de ohristelijke liefde en rechtvaardigheid dan niet dat men elkander helptwe zijn toch allen maar rentmeesters over onze eigendom men. Het is niet te ontveinzen dat er ge brek geleden wordt in dezen tijdde weelde is groot tot spijt en ergernis van hen die niets hebben. De Land- en Tuin bouw, het nuttige bedrijfsleven moet in stand gehouden worden. Van katholiek sociaal standpunt gezien is er niets op te gen dat het kapitaal een veer moet laten om te helpen. Spr. stelt voor een amen dement in te lasschen om ineens een crisis- heffing te doen van 500 millioen gulden. Met applaus werd dit amendement aangenomen. De heer Post stelde voor een amende ment in te dienen dat de Regeering een extra-belasting zal heffen van het geld dat in het buitenland op de diverse ban ken staat. Dit werd aangenomen evenzoo het voorstel-Stichter. Verder zou de heer Stichter den polder besturen meer vrijheid willen geven aan gaande het vaststellen van salarissen b.v. naar draagkracht, daar nu dit Ged. Sta ten doen. De pastoor is hier niet voor, want met verlaging van loonen wordt de toestand nog ellendiger; iemand moet toch een menschwaardig bestaan hebben. Verder zegt spr.: moeten wij het aan de boeren overlaten?Op het platteland heerschen hieromtrent groote misstanden. Hierna trekt den heer Stichter zijn voor stel in. De voorz. deelt mede, dat na 30 Sept., wanneer a! de amendementen inge diend zijn van den Kieskring Leiden, deze gezonden worden naar de verschillende Kiesver. ter bespreking. Nu vraagt het bestuur de goedkeuring dat men die zal be handelen in een bestuursvergadering. Dé vergadering wilde echter liever een leden vergadering. Alzoo besloten. Deze verga dering wordt gehouden omstreeks 714 October. Een schrijven is binnengekomen, dat de beide wethouders om ernstige reden ver hinderd zijn de vergadering bij te wonen. Vooraleer de rondvraag begint drukt de Pastoor de leden op het hart, kort te zijn met do rondvraag. Als zij iets hebben te vragen, moeten zij goed letten op het doel van de kiesvereen. Allen zijn we lid van de ver. laten wij in eendracht en waardee ring trachten vooruit te komen, niet elkan ders bedoelingen becritiseeren. Ik wil gees telijke raadsman zijn van de ver. Dit is, wanneer er eens vragen naar voren komen over geloof of zeden, maar verder zal ik ook mijn be3t doen, en alle mogelijke mid delen te baat nemen om de eendracht en liefde in sterke mate te bevorderen in het belang van onze mooie R.-K. Staatspartij. Den heer Hogervorst wekt het eenigs- verbazing dat er geen schrijven is binnen gekomen van de ver. van R.-K. Gemeente raadsleden en van de R.-K Raadsfractie. De voorz. doelt mede, dat er wel een schrijven is binnengekomen van onze R.K. Raadsfractie, maar dit was gerioht aan het bestuur, met een verzoek of de Kiesv. de contributie van de Raadsleden wilde betalen voor de Ver. van Gemeenteraads leden.'Wij hebben geantwoord, aldus .spr., dat gezien de groote uitgaven waarvoor aanstonds de Kiesv. komt te staan, onmo gelijk hieraan kan worden voldaan hoezeer wij ook sympathiseeren met zoo'n dergelijk voorstel. Do heer Hoogervorst vindt het jammer dat dit schrijven niet aan do ver gadering gezonden was, dan had hot nu be handeld kunnen worden. De Raadsleden komen tooh al voor vele uitgaven te staan en de kosten voor de Kiesver. zijn toch niet zoo groot om deze extra-uitgaven te veroorloven. Na eenige discussies ging men verder en werd een voorstel van den heer Post „gezien de omstandigheden waarin sommi ge menschen verkeeren een schrijven t-e richten aan de gemeente, om aan die menschen die onmogelijk kunnen betalen vrijstelling te geven van licht en waterlei- dingkosten, na vaststelling van een maxi mum-gebruik"aangenomen. De heer Hoogervorst bracht hierbij nog naar voren dat het electrisch bedrijf al reeds soepel is met het innen van de reke ningen. De pastoor stelde eveneens voor aan de gemeente te vragen om het ventert op Zon dag te verbieden, wegens storing van Godsdienstoefeningen. Aangenomen. Na nog eenige huishoudelijke punten besproken te hebben dankte de voorz. allen voor hun pleizierige medewerking. Voetbal. Zondagmiddag speelde een combinatie van Kolping 1 en 3 tegen de R. D.S.'ers. Werkelijk was dit een leuk par- tijtjer en tot de rust bleef de stand gelijk, maar toen, ja toen beschikte Kolping nog over een flinke hoeveelheid uithoudings vermogen. De R.D.O.'ers hadden zich voor de rust te veel gegeven, en op d'r slofjes kuipte Kolping R.D.O. in, met niet min der dan 60. Hierna speelde het 3e elftal tegen O. K. V. uit Aarlanderveen, laatstgenoemde wist met 30 te winnen. Het 2e elftal was naar Kudelstaart om aldaar een vriendschappelijken wedstrijd te spelen tegen D.E.S. 2. Niemand had dur ven verwachten dat Kolping daar met een heldere 70 overwinning uit het veld kwam. Bravo De Junioren, die speelden tegen de Ju nioren van D.E S., kregen op het laatste moment nog met 10 voor d'r broek. Hoe wel de uitslag wel geflatteerd is. Gezellen. Woensdagavond om half acht precies, Gezellen 1 Op een flinken op komst wordt stellig gerekend, aangezien nog eenige mededeelingn aangaande de a.s. demonstratie gedaan zullen worden. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Donderdag den 29 September 1932, des namiddags om 8 uur. De punten van behandeling zijn: Notu len; Ingekomen stukken en medcdeelingen Schrijven van Godep. Staten omtrent de subsidie van het Patronaatswerk, met voor stel van B. en W.; Huur gemeente-plant soen. B. en W. stellen voor het terrein te huren van jaar tot jaar, met een opzeggings termijn van 2 maanden. Huurprijs f 70. jer jaar. De verhuring kan daarenboven met een termijn van twee maanden tusschcn- tijds worden opgezegd. Indien echter tenge volge daarvan den ontruimingstermijn valt tusschen 1 April—1 November, zal verhuur der den opstand met muur (behalve kiosk) overnemen voor f 250.Voorstel van B. en W. tot vaststolling der noodige veror deningen tot heffing van 50 opcenten op de Vermogensbelasting; Voorstel van B. en W. tot vaststelling dor noodige verordeningen tot heffing van 85 opcenten op de Perso- neele belasting; Verlenging van het Regle ment en Tarief der gemeentelijke waterlei ding; Wijziging gemeentebegrooting dienst 1932 Concert Gisteravond heeft de Muziek vereniging „St. Cecilia" alhier, haar laat ste concert gegeven in de muziektent, waar van het program bestond uit de navolgende nummers 1. Vieux Camarades, marsch; 2. Ouver ture Antigose; 3. Ouverture Atalantes; 5. Grysanthéme Fantasie; 5 Am Frullings- morgen Grande Valse; 6. Divertissement, Un jour de Fête; 7. Marsch finale. Het program werd onder de bekwame lei ding van den directeur goed en voortreffe lijk ten gehoore gebracht. De publieke be langstelling was voor dit laatste concert niet groot, hetgeen zijn oorzaak wel zal ge vonden hebben in de steeds kouder worden de avonden. Hiermede sloot de muziekver- eeniging haar reeks concerten deze zomer gegeven. den der begrooting voorstelt.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7