DINSDAG 27 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 27' Sept. 1932, medegedeeld door bet Kon. Ned Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.769.8 te Blacksod. Laagste barometerst.: 749.4 te Vardö. Verwachting tot den avond van 28 Sept.: Zwakke tot matige wjnd uit Westelijke later Noordelijke richtingen. Meest half bewolkt, weinig of geen regen, kans op nachtvorst, wei nig verandering in temperatuur overdag De Noordelijke koele luchtstroom heeft op het vaste land bijna overal een flinke afkoeling gebracht en vooral in West- Frankrijk zware regen, Biarritz 25 m.m. Bij IJsland verscheen een nieuwe depressie, die de koude stroom zal onderbreken, zoodat in verband met de uitbreiding van de hooge drukking naar het Oosten voor- loopig opklaring met weinig of geen neer slag is te wachten. Op de Britsche eilan den waait het nog krachtig uit het Noor den. In Scandinavië nam de neerslag af maar daalde de temperatuur plaatselijk tot onder het vriespunt. In West-Zwitserland viel vrij veel regen, in Oostenrijk en Polen liouüt i.et 'ie weer nog aan. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te balf drie 15.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e,a.: Van Dinsdagnamiddag 7.18 uur tot Woensdagmorgen 6.23 uur. - WATERTEMPERATUUR: Zweminr., Hooge Rijndijk hedenmorgen 7 uur 16, 12 uur 16 en 3 uur 16.5 gr. C. Zweminr. „De Zijl", hedenmorgen 7 uur 15, 12 uur 15.5 en 3 uur 15.5 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 28 September voorm. 2.05 uur hulp en inspiratie gewend tot ons Electri- citeitsbedrijf. Is dit omdat onze fabriek haar 25-]arig bestaan herdenkt of is het omdat gij in deze donkere dagen naar licht puntjes zoekt en u tot de meest nabijliggen- de bron hebt gewend? Zoo ja, ge hebt ver standig gehandeld. Dank zij haar hulp, zal door uw toedoen althans op Leiden in deze week een groot licht schijnen, dat tot verre in den omtrek gezien moge worden en ve len tot zich moge trekken. De Leidsche Winkelweek open ik met den innigen wensch, dat zij tot voordeel van deze Gemeente moge strekken en be antwoorden aan het doel, dat de flinke lei ders er van zich voor oogen stellen. Na de rede van den Burgemeester zon gen de aanwezigen staande het Wilhel mus. De heer Meyers dankte den burgemees ter voor zijn moedgevend openingswoord. Spr. bracht nog dank aan de leiders van de Lichtfabrieken voor hun groote mede werking en feliciteerde hen met het jubi leum der fabrieken, terwijl hij voorts dank bracht aan den commandant van de brandweer, die eveneens zijn zeer gewaar deerde medewerking heeft toegezegd. De heer Pel, voorzitter van de afdeeling Leiden van de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat.'', sprak daarna een woord van gelukwensch en sprak daarbij speciaal zijn dankbaarheid uit over do groeiende samenwerking tusschen het Winkelweek- Comité fen Nederlandsch Fabrikaat. Moge deze samenwerking zijn tot heil van produ centen, tusschenhandel en consumenten. Namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland werd het w^oord gevoerd door den heer Molkenboer, voor zitter van de Afdeeling Kleinbedrijf. Spr. bracht hulde aan het energiek pogen van den Middenstand om in dez-en moeilijken tijd nog te maken wat er van te maken is. De middenstand moet in deze tijden een drachtig samenwerken, zoowel onderling als met de organen, die in zijn belang zijn gesticht. Zulk een orgaan is ook de Ka mer van Koophandel. De K. v. K. wil den middenstand steunen en zal zich gelukkig achten als zij iets doen kan in zijn belang. De Kamer rekent intusschen daarte genover op de medewerking van den mid denstand. Met zijn beste wenschen voor het welslagen van de Winkelweek, besloot spreker. Vervolgens werd het woord gevoerd door Ir. Klinkenberg, directeur van de Stede lijke Lichtfabrieken. Spr. dankte voor de gelukwenschen die tot hem in verband met het jubileeren van de Lichtfabrieken, zijn gericht. De Lichtfabrieken jubelen niet, maar worden bejubeld. De tijdsomstandig heden laten geen groote feestelijkheden toe, maar intusschen zijn de Lichtfarbrieken dankbaar, dat zij, zij het in bescheiden mate, aan deze Winkelweek hebben kun nen medewerken. Moge deze week een vol komen succes worden Hierna werd overgegaan tot het uitrei ken van het lied van Louis Davids: Doe het electrischLoui§ Davids zong het voor op de gramophoon en er waren reeds po gingen onder de aanwezigen om het re frein mee te zingen. De officieele opening van de Winkelweek was hiermee geschied. WAT IS ER VAN DEN NACHT....? De winkelweek vandaag. De eerste dag der Winkelweek "belooft reeds vele interessante en amusante genie tingen, waarvan wij hier even melding wil len maken. Muziek. Het winkelweekfeest, dat hedenmiddag in de Stadsgehoorzaal officieel is geopend, zal vanavond muzikaal worden ingezet door de muziekvereeniging „Werkmans Wils kracht", die om acht uur een muzikale rond wandeling zal maken door do stad langs de volgende route: Drie Octoberstraat. Heérenstraat, Doe- zastraat, Steenschuur, Gangetje, Boter markt, Korcnbeurssteeg, Br eestraat, Kort Rapenburg, Princessekade, Steonstraat, Stationsweg, Stationsplein (keeren), Sta tionsweg, Steenstraat, Haarlemmerstraat, Mare, Oude Vest, Janvossensteeg, Haar lemmerstraat, Donkersteeg, Hoogstraat, Nieuwe Rijn, Hooigracht, Pelikaanstraat, Haarlemmerstraat, Havenplein, Haarlem merstraat, Vrouwensteeg, Apothekersdijk, Kort Rapenburg, Breestraat, Maarsmans- steeg, Vischmarkt, Korenbeurssteeg, Bree straat, Hoogewoerd tot Rijnstraat. Voorts is er de demonstratie van de brandweer met het oogenspel „Water en Licht" waarbij het volgende programma van 9 tot 10 uur op het Galgewater tegenover de tads timmer werf zal worden afgewerkt: 1. Gouden regen hoogte 25 meter. 2. Vier lichtfonteinen in kleuren. 3. Bloemkelken in kleuren. 4. Gouden regen met bloemkelken in kleuren. 5. Gouden regen met vier lichtfonteinen in kleuren. 6. Vier lichtfonteinen in kleuren met bloemkelken. 7. Gouden regen met vier lichtfonteinen en bloemkelken in kleuren. De aankondiging van demonstraties op volgende avonden zal geschieden door mid del van de lichtreclame, aangebracht aan den zijgevel van heb transformatorhuisje staande aan het Kort Galgewater. Versiering. Voorts zijn ook de versiering in de stad, de prachtige verlichting en de schitterende etalages de moeite van een wandeling waard. Een aardige versiering is er in de Dief- steeg. Doezastraat, Pieterskerkkoorsteeg en Hoogl. Kerksteeg in welke laatste tevens iederen avond muziek zal worden ten ge- hoore gebracht. Natuurlijk zijn er nog stra ten, waar een mooie versiering en verlich ting te aanschouwen is, terwijl de verlich ting door de Lichtfabrieken hier en daar in de stad aangebracht een bijzondere attrac tie vormt. In de etalage van den heer G. Wolfslag v/h firma Lancel, Langebrug 54, valt nog een aardig staaltje van uit de hand ver vaardigd kunstbindwerk met bijzondere goudversiering te bewonderen, waarvoor met recht de aandacht gevraagd wordt. Leidsche winkelstand. Wanneer men iederen dag uit den treure hoort jammeren, dat de tijden zoo slecht zijn, dan doet het als een verfrissching aan als een zakenman mededeelt, dat hij geen klagen heeft. Op een dergelijke verfris sing hebben ons de heeren Kanbier. meu- mel'bandelaren, Haarlemmerstraat 198, ge- tracteerd, toen wij hedenmorgen de uit bouw van hun bedrijf kwamen bezichtigen. Woorden waren eigenlijk niet noodig ge weest. Uit het feit reeds van deze uitbrei ding, blijkt klaar en duidelijk, dat de zaak florisseert. De meulelzaak van de Gebrs. Kanbier staat in stad en omgeving uitstekend be kend. Het is een winkel, waarmen pleizie- rig koopt en degelijk. Maar er was één maar en deze „maar" is bij de nieuwe verbouwing verdwenen: de etalage-ruimte was voor zijn groote zaak klein, en deze etalage is thans aanzienlijk uitgebreid, met een prachtige toonkamer. Wat zijn er tegenwoordig mooie meubelen te krijgen voor weinig geld Men staat er verbaasd van, wanneer men de prijzen ziet. En al gaan de zaken goed de firma Kanbier is voorloopig nog niet uitverkocht. Welk een voorraden in de zwaar-beladen opslag plaatsen welk ,ecn werk voor vele han den in de eigen stoffeerings-ateliers, waar meubels worden vervaardigd volgens de nieuwste modellen en naar ieders smaak. (Herplaatst wegens misstelling). De Mij. der Ned. Letterkunde zal Vrij dagavond 7 October haar gewone maande- lijksche vergadering houden in het Nutsge- bouw alhier. Als spreker zal optreden de heer Prosper Verheijden uit Antwerpen met het onderwerp „Beelden en teksten op boekbanden in Noord-Nederland vóór 1550". De agenda vermeldt verder de verkie zing van een voorzitter en voorziening in een vacature in het bestuur, door het tus- schentijdsch uittreden van dr. J. L. Walch Vanwege het Leidsch Universiteitsfonds zal ook dit jaar een cursus worden gege ven voor student in elementair Latijn door prof. dr. C. de Boer. De inschrijving ge schiedt kosteloos bij de pedellen. De colle ges zullen gehouden worden des Vrijdags avonds van 7 tot 9 uur, met ingang van 14 October in de collegezaal van het gebouw Noor-deinde cn zullen gedurende een 16- tal weken worden gegeven. Tot ridder in de orde van Oranje Nassau is benoemd de heer J. de Lange, alhier. Aanbesteding. Namens B. en W. is hedenmorgen door den Directeur van Gemeentewerken in het openbaar aanbesteed het bouwen van een bewaarschool aan de Atjehstraat. Er wa ren 39 biljetten ingeleverd, waarop als volgt was ingeschreven: Gilens en Zn. den Haag ƒ30.900; v. Duyu en Vink, Noordwijk ƒ31.400; van Drunen en Go., den Haar ƒ19.281; v. d. Vliet, den Haag ƒ28.865; Gebr. v. d. Putten, Hecmstedo 28.100; Fa. Sanders en Co., Gouda 2-1.573; fa. v. d. Wal, Amsterdam ƒ26.167; C. H. Deeren- berg, Alphen a. d. Rijn 26.490; Gebrs. de Graaf, Voorschoten ƒ32.750; N. Tummeis en Co., Leiden 21.800; Vooys cn Verdoe, Katwijk 31.200; v. Wijk en Smit, den Haag en Voorschoten ƒ32.500; J. de Wit, Leiderdorp ƒ31.200; Warnaar, Leiden 28.138; Nic. v. Wiermgen, Oude Wetering ƒ35.495; Heemskerk, Leiden ƒ27.354; Scheepsbouwer en Giltjes, Castricum en Broek op Langendijk ƒ26.495; Stikvoort, Leiden ƒ33.990; I. Th. Cornet, Leiden ƒ27.217; Ransdorp, Lisso ƒ28.318; Stolk, IJmuiden 27.580; A. en J. den Ouden, Oegstgeest en Alphen a. d. Rijn ƒ26.800; G. en J. Verkuil, R'dam 28.442; v. d. Wal en Woudenberg, Utrecht en Vlaardingea ƒ27.940; J. H. v. d. Blij ƒ25.430; A. v. Haf ten, Haarlem 26.900; J. v. Rijn en Zn„ Delft 28.900; Ir. Bur. voor Bouwnijver heid, Oegstgeest 26.875; J. en A. C. Joelo, 's Gravenhage ƒ28.976; Ft. Klein, den Haag 32.700; Aann. Mij. Noord-Holland, Heemskerk ƒ29.992; W. Oudshoorn en Zn., Leiden 29.935; Kranenburg, Delft ƒ28.100; Alg. Haagsche Aann. Mij., den Haag 27.665; Lange veld, Leiden ƒ30.930; Kort en v. d. Wiel, Rijnsburg en Noordwijk ƒ28.979; M. Kool, Warmond ƒ32.400. De gunning is aangehouden. Hedenmiddag te 12 uur werd door do Commissie van Beheer over de Gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest aan besteed: De levering van volle Melk en Karnemelk in 2 perceelen gedurende het 4e kwartaal 1932 en le kwartaal 1933. In geschreven was als volgt: T. O. v. d. Stoel, zoete 7.38, Karnemelk 4.88, C. Verberg, zoete 7.20, Karnemelk 4.50, G. v. d. Poel, Zoetemelk 6.25, Karnemelk 4. Onze stadgenoot de fa. H. Scheffer, in Heeren- en Kinderkleeding, breidt zich steeds uit. Bij haar filialen hier ter stede en te Alphen aan den Rijn, opende hij een groote zaak te Rotterdam, Hoogstraat 232. Een bijzondere reclame bezigde hij hier voor in dezen crisistijd. Zoo schrijft het „R'damsch Nieuwsblad": De voorbijgangers op de Hoogstraat heb ben Zaterdagavond maar vooral ook gister avond op den hoek van de Hoofdsteeg en de Hoogstraat een ietwat zonderling schouwspel kunnen waarnemen. Een aantal mannen en jongens had zich in het portiek van het kleedingmagazijn van de firma H. Scheffer „geïnstalleerd''. Zij bleven met vol harding de wacht voor het magazijn betrek ken en zelfs het nachterijk duister was niet bij machte hen te verdrijven. Er werd een gezellig potje gekaard en tegen bedtijd kwam een groote rietmat voor den dag, welke, uitgespreid over een laag couranten papier, een wel wat ongewoon maar nog niet zoo onzacht bed opleverde. De geheele vertooning stond in verband met de door de firma Scheffer gedane be lofte om een groot aantal petten gratis be schikbaar te stellen, terwijl regen- en win terjassen voor prijzen, varieerend van 1 tot 8 cent, beschikbaar werden gestelek Zij, die den nacht voor het pand hebben doorgebracht, hebben vanmorgen de beloo ning van hun werk gekregen. Tegen 8 uur was de menigte gegadigden sterk aange groeid en moest de politie regelend optre den. De meesten zijn niet ongetroost naar huis gegaan. Er werd een groot aantal petten uitge deeld, terwijl ook eenige leeren jassen en regenjassen tegen bespottelijk lagen prijs w*erden verkocht. Verleden week Zondag hadden gegadig den een lodikant in het portiek gebracht om daarin den nacht door te brengen. Naar wij vernemen, is de toestand van den heer Wolters, die Zaterdagmorgen op de Aalmarkt door een auto werd aan gereden en ernstig letsel bekwam, heden naar omstandigheden redelijk wel. Levens gevaar schijnt op het oogenblik niet aan wezig te zijn. Gisteren werd in het St. Elisabethge- sticht het staatsexamen voor ziekenverple ging afgenomen van een viertal ziekenzus ters van genoemd ziekenhuis. Alle vier de candidaten slaagden, n.l. de Eerw. Zusters Dymphna, Genoveva, Pancratia en Theo dora. Een mooi resultaat. Voor het examen politiediploma van den Ned. R.-K. Politiebond St.. Michaël is te 's-Hertogenbosch geslaagd de heer .J. Schmale, agent van politie alhier, voor het diploma van den Alg. Ned. Politiebond is geslaagd de heer M. Wielinga, alhier. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent gevonden rijwielen op de Botermarkt en in de Genestetstraat. H. M. de Koningin is hedenmiddag 3 uur per auto deze gemeente gepasseerd op weg van Den Haag naar het Loo. Wegens de opening van de Winkelweek sloeg een groote menigte op de Breestraat het passeeren der Koningin gade. Tot bestuursleden van de Nederlandsche Vereeniging- voor Volkscredietwezen en Woekerbestrijding zijn gekozen de heeren P. A. van Aggelen, prof. mr. D. van Blom, mr. P. A. Pijnacker Hordijk en prof. dr. J. H. Boeke, allen alhier. RECHTZAKEN DE UITH00RNSCHE BRAND STICHTING. Verdachte wegens uitlokking tot brand stichting veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf. Het Gerechtshof te Amsterdam vernie tigde heden het vonnis der Arrondissements Rechtbank, waarbij een postbode-bloembol lenhandelaar te Uithoorn wegens brand stichtingen een café aldaar en uitlokking tot brandstichting werd veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Het Hof, opnieuw rechtdoende, veroor deelde den man tot één jaar gevangenis straf wegens uitlokking tot brandstichting in het café. De procureur-generaal had bevestiging van het vonnis geëischt. Aan den man wa ren verschillende feiten ten laste gelegd; zoo zou hij de vrouw van den caféhouder het café was verd.'s eigendom verschil lende malen hebben trachten over te halen, brand in het café te stichten. De vrouw was echter op zijn Voorstellen niet inge gaan. Voor dit gedeelte van de tcnlaste legging werd hij veroordeeld: Hij werd door het Hof echter vrijgespro ken van de drie andere punten der tenlaste legging, n.l. 1. brandstichting in een schuurtje bij het café behoorend en uitlokking daarvan door aan een schilder een som gelds te beloven; 2. brandstichting in den nacht van 5 op 6 Juni in zijn café. Ten aanzien van dit punt achtte het Hof het met zeker of verd. of anderen den brand in het perceel had den gesticht. Ten derde was verd. ten laste gelegd, dat hij zijn compagnon en zijn vrouw zou heb ben overgehaald om brand te stichten in hun woning. Voor de verzekeringspremie zou een nieuwe bloembollenschuur worden gebouwd. De vrouw was op verd.'s voorstel ingegaan, doch de brand kon spoedig wor den gebluscht. KIND MISHANDELD De arr. rechtbank te Utrecht heeft heden morgen uitspraak gedaan in het strafproces tegen een 26-jarige koopvrouw en een 35-jari- gen schipper, verdacht van het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, althans zware mis handeling den dood tengevolge hebbende op een ongeveer 5-jarig meisje, wier lijkje zij later onder de gemeente Moordrecht hadden begra ven. Nadat de Officier tegen den man 4% jaar gevangenisstraf had geëischt en tegen de vrouw, de moeder van het kind, twee jaar en acht maanden, verwees de rechtbank de zaak ech ter terug naar den rechter-commissaris, ten einde een nader onderzoek in te stellen naar de schuldvraag, zulks in verband met een in gekomen brief van iemand die tot duver nog niet gehoord was. Veertien dagen geleden werd deze zaak op nieuw door de rechtbank in behandeling geno men en deze -keer eischte de officier tegen den man vier jaar gevangenisstraf en tegen de vrouw één jaar gevangenisstraf. De rechtbank uitspraak doende veroordeelde heden den man tot vier jaar gevange nisstraf en sprak de vrouw v r ij, daar zij het haar ten laste gelegde niet bewezen achtte Verdedigers waren mr. v. d. Brand en mr. v. d. Waag. HAAGSCHE RECHTBANK. De 24-jarige schilder W R. uit Voor schoten, heeft zich te verantwoorden gehad, wegens diefstal van een taschje, dat hij aan een Duitsch meisje met wie hij ken nis gemaakt had. ontrukte. Overeenkomstig den eisch werd R. veroordeeld tot 8 maan den gevangenisstraf UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST Bevolkingsregister. Volgens de wettelijke voorschriften is het noodig dat jaarlijks con trole wordt gehouden over de bevolking in de gemeente, ter bijhouding van de bevol- kings-boekhouding. Dat zulk een voorschrift voor een ge meente als deze geen sinecure is, mag worden afgeleid uit het feit, dat dit jaar tot dusver 889 personen werden ingeschreven en 634 per sonen naar elders vertrokken. Dat het bij zoo veel mutatiën voorkomt, dat ondanks scherpe controle sommige personen in het bijzonder kamerbewoners en dienstpersoneel aan de aandacht ontgaan, ligt voor de hand. De controle is heden aangevangen. Velen nozer bewoners zullen een formulier ter invul ling hebben ontvangen, welk formulier in een bijgesloten enveloppe ongefranceerd kan wor den teruggezonden. Het wordt dus wel gemak kelijk gemaakt. En dat het van groot belang is, niet voor het gemeentebestuur alleen, maar voor de be langhebbenden in niet mindere mate, dat zij staan ingeschreven, daar, waar zij werkelijk wonen, spreekt voor zichzelf. Aan aller me dewerking behoeven wij in deze dus zeker niet te twijfelen. Kiesvereeniging. Onder verwijzing naar een advertentie in dit nummer, deelen wij ook hier mede, dal de algem. vergadering van Woensdag 28 Sept. wordt gehouden op Don derdag 29 Sept. LAATSTE BERICHTEN DE WERKL00ZEN-STEUN. De minister van Staat, Minister van Bin- nenlandschc Zaken heeft thans ingesteld een commissie, aan welke wordt opgedragen na te gaan en den regeering va t voorlich ting te dienen over de vraag, of niet, ge'et op de moeilijke tijdsomstandigheden, het tijdstip aangebroken is, dat, teneind*» tot BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johanna Susanna Catharina d. dr. van D. Teske cn M. J. Berkhout Maria Elisabeth d. van J. C. Jacobs en A. E. Houps Johanna d. van J. Serdijn en J. Bij Geer- truida Jacoba d. van W. J. Roose en P. Koene Johannes Andries z. van J. A. v. d. Blom en A. M. Rous Adriaan Jacob z. van J. Krekelaar en J. S. Holverda Johanna d. van J. van Leeuwen en A. B. Nagtegaal Anto- nius Adrianus z. van W. B. Roman en S. Bro- met Batje d. van C. v. Marsbergen cn C. Kuiken Johannes Gerardus z. van J. van Rijn en H. J. E. Kasteelen Wilhelmus Pau- lus Jacobus Maria z. van J. van Dorp en E. Chr. Smit Peter Wilhelm z. van L. Jansen en J. Schroef Nicolaas z. van P. van den Hoed M. Tierolf Martinus Joannes z. v. C. M. van Heel en M. A. Brokx Ali Corrie d. van A. de Bondt en J. Chr. Le Cointre Martinus Johannes Christinus z. van M. J. Chr. Simons en J. Langeveld. Hermanus z. van G. van den Bogaard en G. Flippo Lydie d. van A. C. van Tuijn en B. Rietra Ger- dina Maria d. van G, W. van Goozen en A. C. Doeswijk. Overleden: P. J. GoossensHoefnagel, vr. 64 j. een meer doeltreffende besteding van de overheidsgelden te komen, do hulp, welke aan werkloozen wordt verleend, geheel of ten deele in natura zal dienen te worden verstrekt. Tot lid en voorzitter dezer commissie is benoemd J ,M. J. II. Lambooy, burgemees ter der gemeente Hilversum, tot lid en secretaris G. W. F. van Hoeven, Rijksin specteur voor de Steunverleening en tot leden II. J. Borghols, lid van Gcd. Staten van Zuid-Holland, vertegenwoordiger van de drio Nederlandsche Middenstandsbon den te 's-Gravenhage; A. C. de Bruyn, voor zitter R. IC. Werkliedenverbond in Neder land te Utrecht; C. H. Claassen, directeur van het Marktwezen te Amsterdam; F. J. Claes, chef der Economische afdeeling van de firma P. de Gruyter Zn., te 's-Herto- genboech; Jac. Groen Azn., voorzitter van den Tuindersvakbond, vertegenwoordiger der drie Landbouworganisaties te Zuid- Scharwoude; K. Kruithof, voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond to Utrecht; M. M. A. MicTiels, inspectrice Nij verheidsonderwijs te 's-Gravcnhage; L. C. Ef. Schmutzer, geboren Hendrikez, bestuurs lid van den R. K. Vrouwenbond te Utrecht; F. V. Valstar, voorzitter van het Centraal Bureau voor de veilingen in Nederland te Naaldwijk: Meyer de Vries, hoofdinspecteur voor de Werkverschaffing; F. M. G. van Walsum, directeur van den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Rotterdam; en J. Westrik, burgemeester der gemeente Barneveld. Tot adjunct-secretaris is benoemd mr. J. H. J. Schouten. HET ONGELUK TE LAREN. De eenige doode bij het ongeluk op de kruising van den Rijksweg te Laren bleek te zijn de 50-jarige vrouw Lewecft uit Bür- Scholvcn in We-stfalen. Zij had haar doch ter, die in Amsterdam werkzaam is, be zocht. Het lijk is heden naar het Wilhelmi- nagasthuis te Amsterdam vervoerd, waar de sectie zal plaats vinden. De chauffeur van de verongelukte autobus zal morgen voor den officier van justitie te Amster dam worden geleid. Kapitale boerderij afgebrand. Uit Wemeldinge wordt ons gemeld: He denmiddag omstreeks 1 uur is brand uitge broken in de kapitale boerenhofstede van den heer Mol te Katendijke. De boerderij is tot den grond toe afgebrand. Persoon lijke ongevallen kwamen niet voor. Omtrent de schade is tot nu toe niets bekend. Verzekering dekt vermoedelijk de schade. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 Sept. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.401.20, kroten ƒ1 —1-80, komkommers 1.10—7.50, bloem kool I 4.20—13.50, bloemkool II 1.00— 5.80, roodekool 1.905.savoye kool 4.409.40, groenekool 1.90—4.40, me loenen 222, pieterselie 0.50—1.20, prei 1.10—2.40, kropsalade 0.501.00, selde rie 0.501.40, bloekselderie 422, knol- selderie 3.10—6.10, wortelen 1.10—6.90, per 100 kg.: kroten 1.001.90, kroten, gk. 58, snijboonen 1042, stokboo- nen 52-1, pronkboonen 46, stam- boonen 319, boerenkool 24, poste lein 7—10, spinazie 9—15, tomaten A 2.00, B 2.40, C 1.70, CC 1.10, sprui ten I 7—9. 27 Sept. Vette Varkens. Aanvoer 394 stuks, waarvan 363 zwaar 2828 cent en 31 licht 2627 cent per k-g. levend gewicht Handel tamelijk vlug. ROTTERDAM, 27 Sept. Vee. Ter vee markt aangevoerd: 196 paarden, 1027 ma gere runderen, 210 vette kalveren, 779 graskalveren, 5 varkens en overloopers, 9 bokken of geiten, 19 veulens, 890 vette run deren, 545 nuchtere kalveren, 239 schapen of lammeren. Prijzen per half kg: koeien 1417.5, 2628 en 3133 cent, ossen 17 18, 22.525' en 2730 cent, stieren 1518, 2022 en 2420 cent, vette kalveren 30 35, 37.542.5 en 47.552.5 cent. Prijzen por stuk van mager vee: melkkoeien 120 230, stieren 60^—300, graskalveren 20 40, werkpaarden 110280, slacht|>aarden 110100, hitten 60120, veulens 40 70, nuchtere fokkalveren 816. nuchtere slaohtkalveren 4—7.50, kalfkocien 130 240, pinken 4085, vaarzen 80125.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3