DINSDAG 27 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 Aan de gevolgen overleden. Het 9-jarig dochtertje van den heer J. te Velsen-Noord, dat tijdens de harddra verij te Beverwijk op 15 September j.l. door den op hol geslagen harddraver „La dy Bond" werd omver geloopen en daarbij ernstige verwondingen opliep, is in het Roode Kruisziekenhuis te Beverwijk aan de gevolgen van het ongeval overleden. DE MOORD OP AGENT BAAS. De verdachte ingesloten. De in verband met den verleden week Dinsdag te Den Haag gepleegden moord aanslag op den agent van politie Baas ge arresteerde J. van B., die van dezen aan slag wordt verdaeht, is gisteren naar het Huis van Bewaring overgebracht en daar ingesloten. SCHIETPARTIJ AAN DE GRENS. Smokkelauto in handen van de politie. Gisternacht heeft een schietpartij plaats gehad aan de Belgische grens, waar com miezen een gepantserden auto van de gebr. H. te Tilburg wilden aanhouden. Zoodra de auto de grens naderde, werd een hoe veelheid sprijkers op den weg geworpen, met het gevolg, dat de beide voorbanden van het voertuig leeg liepen. De bestuurders reden een eind verder een boerenerf op eu gingen onmiddellijk over tot lossing van de balen gesmokkelde suiker. Terwijl men daarmede bezig was kwamen de commie zen, die den auto hadden achtervolgd, als mede de politie te Tilburg eveneens het boerenerf op. De smokkelare deden of zij de vlucht namen, maar toen de politie be slag wilde leggen op de balen, werd uit de nabijheid een twintigtal revoverschoten gelost. De politie beantwoordde het vuur, waarna de smokkelaars op de vlucht sloe gen. De auto en de gesmokkelde suiker zijn naar Tilburg overgebracht. Een onderzoek wordt ingesteld. «Tel." AGENT MET EEN MES AANGEVALLEN. Zondagnacht werd assistentie van de po litie te Breda ingeroepen voor twee perso nen, die in de Fellenoortstraat met mes sen vochten. Een agent trof beiden aldaar aan en maande hen tot kalmt. Onder den uitroep: „Wat, moet ik mijn kalmte bewa ren", viel een hunner, een zekere Van H„ den agent met open mes aan. De politie man loste daarop met zijn revolver een waarschuwingsschot. Van ÏL viel den agent opnnieuw met zijn mes aan, waarop deze het wapen op zijn aanvaller richtte. Van H. werd in den arm getroffen. De ko gel zal langs operatieven weg verwijderd moeten worden. Naar wij van politiezijde vernemen, heeft Van H. met zijn broer het vorige jaar opk eens zonder reden een soldaat aangevallen, die door een mes steek ernstig aan het hoofd werd gewond. «Tel." GELDEN UIT EEN WERKLOOZENKAS VERDUISTERD. De politie te Haren heeft twee ingeze tenen dier gemeente aangehouden en ter beschikking der justitie gesteld, die ver dacht worden zich te hebben schuldig ge maakt aan valschheid in geschrifte en ver duistering van gelden eener werkloozenkas. Inbrekers bij gramofoonmuziek. Zondagmiddag half twee kwam de daar toe rechthebbende de tijdelijk onbewoonde villa van de familie Hoogeveen aan den Amersfoortschestraatweg binnen, waar hij tot zijn ontsteltenis een vroolijk gezelschap aantrof. Drie personen vermaakten zich, terwijl de champagne duchtig werd aange sproken, met gramofoonmuziek. Juist klonk „Das gibt's nur einmal", toen het lustig samenzijn onverwachts werd verstoord. De bezoekers namen de beenen, maar de benadeelde had het drietal zoo goed opge nomen, dat hij, per auto door Bussum rondtoerend met de polite, op straat een der indringers, een 19-jarigen bekende der politie, kon aanwijzen. Nog denzelfden avond werden de twee anderen, reap. 22 en 24 jaar oud, gearresteerd, welke laatsten een bekentenis aflegden. Door verbreking van een ruitje hadden de heeren zioh toe gang verschaft; tot het verder doorzoeken van de villa wa-g het nog niet gekomen. Twee koeien ontvreemd. De politie heeft in verzekerde bewaring gesteld den 21-jarigen slagersknecht Th. G. te Beek (Princenhage). Hij wordt er van verdacht twee koeien uit de weide ont vreemd te hebben. Het eene beest was reeds geslacht en het vleesch verkocht. Van de opbrengst zou G. eens goed Beek- sche kermis houdenHet andere heeft hij naar zijn zeggen, weer laten loopem Opium gevonden. Aan boord van het s.s. „Serooskerk" van de HollandAzië-Lijn, thans liggende iu de Coenhaven te Amsterdam, is door douane-ambtenaren 1 K.G. opium gevon den. Deze verboden waar behoorde aan een Chinees die in verzekerde bewaring is ge steld. WIE HEDEN KOOPT, koopt goedkoop. Ook bij zeer soliede zaken zijn nu de prijzen heel goedkoop. Men kijke daarom iederen dag met aandacht de advertenties na. EEN VERSTEKELING, WIEN HET TE WARM WERD. «Die jongen wordt directeur". Tijdens de proefvaart van de „Trondan- ger" op de Noordzee heeft de 17-jarige Maarten v. d. Tooren uit IJmuiden, ver telt de „Telegraaf", voor een aardige sen satie gezorgd. Onder den maaltijd werd de overbelas- tingsproef gehouden; het toerental liep tot 160 op en de „Trondanger" doorkliefde met een snelheid van 17.6 knoopen de gol ven. Het gevolg was echter, dat de tem peratuur in den grooten schoorsteen hoo- ger en hooger steeg, totdat het deurtje ge opend werd en Maarten op het middendek stapte. Zoo „ontpopte" zich een IJmuider jongen als verstekeling. „Ik kon het niet langer uithouden van de hitto en heb een verachrikkelijken honger bekende hij aan den kok, die hem in de omgeving van het kombuis plotse ling ontdekte. De heer Goedkoop werd geroepen en toen moest de stow-away vertellen hoe hij tot zijn daad gekomen was. Wist je dan niet dat het maar een proefvaart was V' „Ja, meneer, maar ik dacht toch wat te kunnen verdienen. Ik ben werkloos, leer ling bankwerker geweest en mijn vader is ook al zes weken zonder werk en moeder en wij allemaal kunnen best was gebrui ken." Toen vertelde hij hoe hij langs de sta tietrap, om ongeveer half zes 's morgens naar boven was geloopen. De dikke schoor steen leek hem een goede schuilplaats voorloopig en tot zijn verbazing was er geen rook te bekennen geweest later. Al leen de hitte werd ten slotte te erg." „En wat wil je nu", ze de heer Goed koop. „Geef 'm maar hier, vaten wasschen", zei de kok. En zoo geschiedde. Zonder brommen, maar ernstig voortwerkend waschte Maarten de vaten; geen kleinig heid als er meer dan zestig menschen heb ben geluncht I „Die jongen moet directeur worden" hoorden wij later een anderen directeur zeggen. Toen wij te IJmuiden van boord gingen wisten wij, dat Maarten van der Tooren met zijn ouders moest gaan praten. Als die toestemming geven dan kan hij bij den heer Goedkoop komen werken.... SPOOK IN EEN LIMBURGSCH DORP Het was maar een zigeunershond.... Op een dorp tussohen Venlo en Roer mond werden burgers, boeren en buiten lui ruim een week lang in angstige span ning gehouden, zoo vertelt „Het Volk". Hardnekkig ging onder de anders zoo rus tige burgerij het gerucht, dat het des nachts spookte. Voor de boerendochters was het een schrikaanjagende affaire. Hoe fiks ze er ook uitzien, ze waren niet meer te bewe gen tegen bet vallen van den avond haar woning te verlaten, bevreesd, het spook te ontmoeten. Over het spook zelf deden de zonder lingste geruchten de ronde. Sommigen ver klaarden, dat ze het gezien hadden. Het was bloedrood, met groote horens en liep, op handen en voeten. Een weduwvrouw, die met haar zoon alleen woonde, was midden in den nacht opgeschrikt door een luid gekrijsch, dat uit den kippenstal ach ter het huis kwam. Haar zoon wae op haar angstgeroep komen toeloopen en was met de riek in de hand voorzichtig gaan kijken. Spoedig was hij echter terug gekeerd krijtwit. Stamelend vertelde hij, dat een bloedrood ondier uit den kip penstal op hem was komen toespringen 's Anderendaags wisten de buren veel commentaar te geven op deze spookge schiedenis. Sommigen verklaarden, dat het de overleden man van de weduwe was, die bij zijn leven nooit goed door zijn vrouw was behandeld en die zich nu kwam wreken door het dooden van de kippen De zoon van de weduwe wist enkele stoutmoedige vrienden door de belofte van een flinke flesch cognac in zijn huis te verzamelen, met het plan om hier geza menlijk en goed gewapend den nacht wa kend door te brengen. Den geheelen nacht had men in span ning gewacht, doch niets gebeurde. Den volgenden nacht zou men nog eens de wacht houden. Weer verliepen vele uren, toen men opeens uit het aangrenzende huis van den buurman luid geschreeuw hoorde. Allen stormden, met rieken, schop pen en bijlen gewapend naar buiten in de richting van de plaats, vanwaar het ge schreeuw kwam. Nadat men de deur van een kippenstal had opengerukt, zag men het ondier, dat juist bezig was een kip te verscheuren. Veeren, dik besmeurd j met bloed, stoven in het rond. De gewapende makkers mepten het on- dier met een schop en een bijl op den kop, i zoodat het levenloos in elkaar zakte. Het ondier, dat een vreemde zigeunershond bleek te zijn, zat van onder tot boven vol met bloed. In twee nachten tijd had de I hond ruim dertig kippen gedood..— Een uur tramstilstand te A'dam. Ongeveer kwart voor zes bleven gister avond de trams in de binnenstad van Am sterdam stilstaan; er was geen stroom. Na een minuut gingen de lampjes in de wa gens weer aan. Nauwelijks waren de wa gens echter weer op gang, of ten tweede male was er geen stroom. Ook deze storing duurde kort, maar even kort was de vreug de, want voor de derde maal kwam er stagnatie en thans voor bijna een uur. In de binnenstad, hoofdzakelijk begrensd door Stadhouderskade, Nassaukade en Maurits- kade, bleven de trams aan de plaats, waar zij zioh op dat moment bevonden, gekluis terd. Buiten dat rayon, dus in de buiten wijken was het net niet stroomloos. Het gevolg was, dat alle wagens die in de bui tenwijken waren, opreden naar de bin nenstad en daar aan den grens van het etroomlooze gebied zich ophoopten. De talrijke passagiers, die op dit zeer drukke uur van hun kantoor of werkplaats kwa men, waren door deze tramstaking ernstig gedupeerd. Langzamerhand liepen de wa gens leeg en konden de passagiers te voet hun woning, dikwijls nog veraf gelegen, opzoeken. De taxi's maakten goede zaken. Om ongeveer kwart voor zeven werd de stroring opgeheven. Nog lang daarna bleef de tramdienst de gevolgen van deze sto ring ondervinden. In de binnenstad veroor zaakten de lange reeksen wagens nog dik wijls groote opstoppingen. Deze langduri ge storing is veroorzaakt door een defec ten wagen op het Damrak. UIT DE OMGEVING N.V. ELEKTRICITEITSBEDRIJF HILLEGOM—LISSE—SASSENHEIM:. Op Vrijdag j.l. waren Burgemeester, Wet houders, iRhadsleden en Secretarissen der gemeenten Hillegom, Lisse en Sassenheim uitgenoodigd tot bezichtiging van het nieuwe dienstgebouw der N.V. bovenge noemd en gelegen aan de Vuursteeg No. 9 te Lisse. Een groot aantal genoodigden had aan deze uitnoodiging gevolg gegeven; deze werden om even over half vier welkom ge- heeten door den Raad van Beheer, bij mon de van den President-Commissaris, die een kort historisch overzicht gaf van de ontwik keling van het bedrijf. Het eerste pand werd in 1921 in gebruik genomen te Lisse aan de Wagenstraat No. 42, doch reeds spoedig bleek dit te klein en werd een pieuw gebouw gesticht aan de Vuursteeg No. 14, hetwelk eind 1924 in ge bruik werd genomen. Oo<k hier kwam men na enkele jaren ruimte te kort, waarom na het overwegen van verschillende verbouwingsplannen be sloten werd een geheel nieuw gebouw te stichten, dat uitsluitend voor den techni- schen dienst bestemd zou zijn. In het begin van dit jaar kwam dit ge bouw, eveneens aan de Vuursteeg gelegen, gereed, doch het duurde nog geruimen tijd voor alle machinerieën en instrumenten waren opgesteld, zoodat eerst in September 1932 het thans compleet ingerichte gebouw voor de officieel© bezichtiging kon worden opengesteld. Daarna werden de genoodigden in de ge legenheid gesteld een rondgang door het gebouw te maken, hetwelk onder leiding van het Architectenbureau Kees Barnhoorn en Theo van der Eerden uitgevoerd is door Gebr. Randsdorp, terwijl het schilderwerk werd verzorgd door de Firma O. van der Aart. Het gebouw wordt centraal verwarmd, de installatie daarvoor werd geleverd en op gesteld door Gebr. Vincent te Schiedam. Beneden zijn aan weerszijden van een doorgang, die ook toegang geeft tot het achterterrein, gelegen het magazijn, de werkplaats, het metermagazijn, de kleed- en schaf tgelegenheid. Boven bevinden zich de ruimten voor het repareeren en ijken van meters en voor on derzoek en reparatie van transformatoren, olieschakelaars e.d. Achter op het terrein bevinden zich de garages en kabelloods, waaronder de kel der voor de centrale verwarming is aange bracht. Deze garages zijn oa. bestemd voor de beide motordriewielers; daar n.l. de hulp magazijnen te Hillegom en Sassenheim zijn opgeheven, zijn alle materialen te Lisse op geslagen onder het beheer van een maga zijnmeester en wordt van Lisse uit het per soneel naar het werk uitgezonden. De genoodigden betuigden zich over het geziene zeer voldaan, geconstateerd werd, dat alles op doelmatige en soliede wijze was tot stand gebracht, terwijl van overtol lige luxe geen sprake was. Zij vereenigde zich daarna in de nieuw ingerichte vergaderkamer in het admini stratiegebouw, waar enkele verversohingen werden aangeboden. LEIMUIDEN. Aanrijding. Gistermiddag had alhier een ongeluk plaats. Het zoontje van den heer Möllers kwam alhier uit een slopje loopen en werd aangereden door een fiets rijder. De dokter constateerde hersenschud ding en gelastte overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis. Brand. In den nacht van Zondag op Maandag brak brand uit in een van de bijge bouwen van de veehouderswoning van den heer J. M. van Haasteren alhier. Door het blaf fen van een hondje werden de bewoners bij tijds gewaarschuwd. Onmiddellijk werd de brandweer te Leimuiden gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. De spuit gaf spoedig water, zoodat de brand tot het bijgebouw be perkt kon blijven. Burgemeester en wethouder GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. De voorz. opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. De voorz. doet o.m. mededeeling van de na volgende ingekomen stukken. Schrijven van Ged. Staten, waarbij de ge meenterekening over het dienstjaar 1930 defi nitief vastgesteld wordt. Schrijven van Ged. Staten d.d. 2 Aug. 1932, waarbij het Raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening groot 9800 goedgekeurd te ruggezonden wordt. De voorz. deelt mede, dat de leening reeds geheel is geplaatst. Schrijven van den Minister van Ec. Zaken en Arbeid, waarin medegedeeld wordt, dat de verordening op de winkelsluiting de koninklij ke goedkeuring verkregen heeft. Schrijven van B. en W. van Leiden, waar bij de begrooting van den keuringsdienst van Waren over het jaar 1933 wordt toegezonden, De gemeente Leimuiden zal over dat jaar 214.35 moeten bijdragen. Schrijven van den voorzitter van het Colle ge van Ged. Staten d.d. 19 Aug. 1932, waar bij wordt toegezonden de goedgekeurde ver ordening op de heffing van vergunningsrecht en verlofsrecht. Schrijven van W. Krap te Amsterdam, be treffende de verpleging van zijn zuster mej. J. Krap. Hij verzoekt over 1933 wederom een tegemoetkoming te mogen ontvangen in de kos ten van verpleging. Op voorstel van B. en W. wordt dit verzoek aangehouden tot de behan deling van de begrooting 1933. Een verzoek om subsidie van de Gew. Land stormcommissie in de, stelling Amsterdam wordt eveneens aangehouden tot de behande ling van de begrooting voor het jaar 1933. De Raad besluit op voorstel van B. en W. aan de Sted. Fabrieken te Leiden een tege moetkoming te verleenen van 150 in de kos ten van" verbetering der verlichting aan de Oudewetering. De onderhoudskosten zijn voor de gemeente Leimuiden. Sedert de tot stand- koming der verlichting is echter niets aan het onderhoud der armenturen gedaan, zoodat de eisch van de Sted. Fabrieken zeer zeker te billijken is. Ingekomen is van het Centraal Bureau voor Verificatie, der Ver. van Ned, Gemeenten het procesverbaal naar aanleiding van de op 13 September j.l. plaats gehad hebbende opne-, ming van kas en boeken bij den gemeente ontvanger. Schrijven van het Gemeentebestuur van Voorschoten inzake overbrenging van de z.g. ambachtsarchieven naar het archief van Rijn land. B. en W. van Voorschoten hebben in deze aangelegenheid advies ingewonnen bij de Ver. van Ned. Gemeenten. Deze vereeniging is de meening toegedaan dat overbrenging onwet tig is. Waar de gemeente Leimuiden ook in het bezit is van de oude ambachts-archieven, besluit de Raad met algemeene stemmen, deze niet naar Rijnland over te laten brengen. Naar aanleiding van de electrificatie van de buurtschap het Tolhuis, besluit de Raad met algemeene stemmen de thans loopende over eenkomst met de Sted. Fabrieken aan te vul len en te wijzigen. De voorz. deelt mede, dat voor rekening der gemeente Leimuiden een patiënt is opge nomen in het krankzinnigengesticht „Zon en Schild" te Amersfoort. Van Ged. Staten is ingekomen een schrij ven, houdende goedkeuring van het Raadsbe sluit tot vaststelling van een voorgevel-rooilijn verordening voor den verkeersweg A no. 10. Kattenbrug—Nieuwveen. De gemeenterekening vastgesteld. Van de Commisie belast met het onderzoek der gemeenterekening 1931 is een schriftelijk rapport ingekomen. Hieruit blijgt, dat de Com missie op 19 September j.l, de rekening aan de hand van de bescheiden heeft onderzocht en in volkomen orde heeft bevonden. De Commissie stelt den Raad voor de reke ning vast te stellen als volgt: gewone dienst: inkomsten 83034.05, uitgaven 68171,61, ba tig slot 14862.44. Kapitaal dienst: ontvang sten 20280.96, uitgaven 30.986.22. Nadee- lig slot 10705.26. De Raad besluit z. h. st. de gemeentereke ning vast te stellen. De wethouders moeten natuurlijk geacht worden zich van stemming te hebben onthouden. Op voorstel van B. en W. wordt daarna vastgesteld een besluit tot wijziging van de begrooting 1932. Een groot aantal uitgaaf posten wordèn verlaagd om de noodige mid delen ot dekking van de uitkeering aan werk- loozen te kunnen vinden. Vaststelling steunregeling aan werkloozen. De voorz, doet mededeeling van 'n schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarbij de thans geldende steunbedragen goedgekeurd worden. B. en W. stellen den Raad thans voor de Rijksregeling inzake de steunverleening te aanvaarden. Langen tijd hebben B. en W. gemeend zonder Rijkssubsi die te kunnen blijven werken. De crisis grijpt echter ook in deze gemeente in die mate om zich heen, dat B. en W. zich niét langer verantwoordt achten en voorstellen de rijksregeling te aanvaarden om een subsi die te bekomen. De steunregeling wordt na voorlezing door den voorz., met algemeene stemmen vastge steld. Voor de uitgetrokkenen worden de steun bedragen als volgt vastgesteld: gehuwden en kostwinners 8 per week, benevens 75 ct. per kind beneden den 14-jarigen leeftijd, voor ten hoogste 7 kinderen. Voor kostgangers bedraagt de steun 4 per week. Voor de ongeorgani seerden zijn de uitkeeringen belangrijk minder n.l. gehuwden en kostwinners 7 per week, met een kindertoeslag van 25 ct. per kind. De steun voor ongeorganiseerde kostgangers be draagt 3. De steunregeling zal ter goedkeuring aan den minister gezonden worden, besloten wordt deze te doen ingaan op 1 Nov. a.s. De heer Rietdijk vindt het jammer, dat niet eerst in de crisiscommissie deze regeling is kunnen worden bezien. De steunbedragen hebben echter zijn volle instemming, aangezien het een niet onbelang rijke verbetering beteekent. Verstrekking van brandstollen. De voorz. deelt mede, dat in Aug. j.l. 3e plaatselijke zangvereenigingen een avond ge geven hebben, waarvan de opbrengst ten bate zou komen van de werkloozen. De opbrengst van dezen avond is geweest ruim 209. B. en W. stellen voor dit bedrag uit de gemeentekas aan te vullen tot 400 en voor dit bedrag ad 400 brandstoffen aan te koopen en deze ter beschikking te stellen van de werkloozen. Met algemeene stemmen besluit de Raad conform het voorstel van B. en W. Driejaarlijksche verrekening met de bijzondere scholen. De voorz. zegt, dat nu de gemeente-rekening over het jaar 1930 door Ged. Staten definitief gesloten is, ovcergegaan kan worden tot de driej. verrekening met de bijzondere scholen over het tijdvak 1928 t.m. 1930. De vergoeding over 1930 wrodt vastgesteld op 12.50 per leerling. Het R.K. Schoolbestuur heeft over het tijdvak 667.51 teveel genoten, welk be drag weder in de gemeentekas zal moeten vloeien. Aan de Bijzondere School met den Bijbel zal alsnog een bedrag ad 472.89 moe ten worden uitbetaald als te weinig genoten. De voorz. deelt nog mede, dat is komen vast te staan, dat door een vergissing het bestuur van de School met den Bijbel over het tijd vak 1925 t.m. 1927 ƒ1000 teveel heeft ont vangen. Dit bedrag zal door het Schoolbestuur terugbetaald moeten worden. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, wordt de verga dering gesloten. Vermelden wij nog, dat ditmaal de publieke belangstelling van de zijde der werkloozen voor de raadsvergadering bijzonder groot was. De tribune was geheel bezet. LISSE Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R.K. Kiesvereen. een vergadering in de groote achterzaal van het bondsgebouw. Wij hadden een betere opkomst verwacht. De voorz., de heer F. C. J. v. d. Eerden, opende de verga dering met gebed en heette allen welkom. Hij wees erop, dat deze vergadering als hoofd schotel op de agenda heeft n.l. bespreking program van de R.K. Staatspartij. Spreker hoopte, dat de besprekingen zoo zakelijk mo gelijk worden gevoerd. Op de zeer uitvoerige notulen waren geen aanmerkingen. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de R.K. Kamercenrtale Leiden, dat zij haar o.v. algemeene vergadering houdt o£ Zaterdag 15 October te Gouda. De voorz. zeide, dat er twee vacatures zijn in het Bestuur van deze Centrale en wel door bedanken van de heeren Boekraad en Wesseling. Ook de eenige reser ve, de heer Hofman, heeft bedankt. De heer H. Bader is thans waarnemend voorz, en nu is het de bedoeling van het bestuur der Ka mercentrale, ter voorkoming van kosten, de heer Bader het voorzitterschap in handen le laten tot een volgende periodieke bestuurs verkiezing. De vergadering gaf de afgevaardig den in deze een vrij mandaat. Aan de orde is vervolgens het concept program der R.K, Staatspartij. De 2e secreta ris, de heer C. Strik, las allereerst het bege leidend schrijven voor, waarna het program artikelsgewijze werd voorgelezen en behan deld. Een der leden meende dat er door onze R.K. Staatspartij moest worden gestreefd naar distribueering van het te verrichten werk, zoodat allen werk zouden hebben, want de werkloosheid is zoowel op stoffelijk als gees telijk terrein een ware ramp. De voorz. meen de dat punt 4 daar z.i. voldoende in voorzag. Een ander lid wees erop, dat er nog zoovele vrouwen op kantoren en restaurants werkzaam zijn, waar z.i. ook mannelijke krachten genoeg te vinden zijn. Besloten werd in dezen geest een redactie samen te stellen en aan de Ka mercentrale te zenden. Nog een ander lid wees op de groote gevaren der werkloos opgroeien de jeugd en ook hij hoopte, dat er van regee- ringswege wat tegen kon worden gedaan. Ook deze gedachten zullen aan de Kamercentrale worden opgezonden. Verdere punten van het program werden niet aangeroerd. De voorz. zeide, dat de Ka mercentrale met het hier besprokenen op de hoogte zal worden gesteld. De voorz. vroeg en verkeeg machtiging om elf abonnementen uit de kas te betalen voor het maandblad „De R.K. Staatspartij". In de rondvraag wees een der leden erop, dat het gewenscht is de vergade ringen op het vastgestelde uur te beginnen. Een ander lid vroeg in de vervolge convocaten te zenden en niet te volstaan met de convo ceering in de „Agathaklok", omdat er ver schillende leden de „Agathaklok" niet lezen. De voorz. zeide, dat genoemd blad van de R.K. Kiesvereen. 40 subsidie krijgt, waarvoor men aankondigingen gratis kan plaatsen. De 2de voorz. besprak een stukje gemeentepolitiek en hij wees er daarbij op, dat het in het hoofd bedrijf slechts gaat. Verschillende kleine kwee kers hebben het in dezen tijd al zeer slecht. Deze zullen zich langs organisatorischen weg tot de leden van den Raad moeten wenden doch, wanneer zij dat doen, laten zij het dan doen vooraleer het raadsbesluit is gevallen. Niets meer aan de orde zijnde werd de ver gadering met gebed gesloten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14