Ernstige botsing tusschen autobus en tram DINSDAG 27 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 OP HET KRUISPUNT HILVERSUMSCHEWEG—RIJKSWEG TE LAREN. Eén doode, ruim twintig gewonden. Gistermiddag omstreeks drie uur ie op bet ikruispunb Hilversumscheweg en het kruispunt Rijksweg te Laren een Duitscbe autobus met 35 passagiers in botsing geko men met een tramwagen van de Gooische tram, welke uit de richting Amsterdam na derde. De wagenbestuurder had signalen gegeven, doch de Duitsche chauffeur had de tram niet zien aankomen, daar hij ter plaatse niet bekend is. Door de botsing ge raakte de tram uit de rails, waardoor het voorbalcon geheel werd ingedrukt. De wa genbestuurder kreeg bijna geen letsel, ter wijl ook niemand van de trampassagiers werd gewond. Van de 35 inzittenden van de autobus, waren velen er echter zeer ernstig aan toe. Vast staat, dat een Duitsche dame is gedood. Van de overige passagiers zijn elf zwaar en twaalf lichtgewond. Allen zijn naar het ziekenhuis te Laren vervoerd, ter wijl de ziekenhuizen uit Bussum en Hilver sum materieel en verplegers hebben gezon den. Er speelden zich op den weg, waar de gewonden voorloopig werden neergelegd, hartverscheurende tooneelen af. Te 4 uur was nog geen enkele naam van de slachtofer8 bekend. Ter plaatse van het ongeval was een groote politiemaeht aan wezig. Nadere bijzonderheden. De autobus, welke een Duitsch gezel schap van 33 personen uit 's-Gra venhage naar Duitschland terugvoerde, kwam gelijk tijdig met de motortram, welke to kwart voor drie uit Hilversum vertrekt, bij het kruispunt aan. Het ongeval werd veroor zaakt, doordat de chauffeur op het laatste moment voor de tram den Hilversumsche weg wilde oversteken. Het uitzicht werd hem namelijk belemmerd door een passa gier, die rechts van hem op de treeplank stond. De bestuurder van de tram heeft signalen gegeven en verkeerde dan ook in de meening, dat de chauffeur tijdig zou stoppen, om de tram te laten passeeren. De autobus werd in het midden aange reden, met het gevolg, dat deze werd opge licht en met een gevaarlijke smak op den Hilversumscheweg werd geslingerd. De autobus een vrachtauto, welke met zeilen wa-s gesloten en omgebouwd tot een touringcar werd totaal vernield, terwijl de inzittenden eruit werden geslagen. Enke le hunner kwamen enkele meters buiten de auto op de straatsteenen terecht. Het voor balcon van de tram werd evcne^s inge drukt en de ruiten werden geheel versplin terd. De passagiers van de tram bleven ech ter ongedeerd. Er ontstond onder de inzitten den een ontzettende verwarring. Er werd gegild en om hulp geroepen. Toen de assi stentie ter plaatse was, bleek, dat een on geveer 50-jarige dame om het leven was ge komen. Zij was tusschen de verbrijzelde schotten bekneld geraakt en hiermede on geveer zes Meter hoog de lucht ingeslin- gerd. Enkele oogenblikken, nadat zij op de straat was neergesmakt, is zij overleden. Er zijn elf zwaar gewonden en twaalf lichtgewonden. Nadat deze ter plaatse wa ren verbonden, werden zij overgebracht naar het St. Jansziekenhuis te Laren, waar een zestal doktoren uit Laren, Blaricum, Bussum en Hilversum, geneeskundige hulp verleenden. Bij zes hunner moest dokter Nicolai uit Hilversum operatief ingrijpen. Onjuist is het eerste bericht, als zou een der zwaar gewonden op weg naar het zieken huis, zijn overleden. De toestand van deze gewonde is echter zeer ernstig. De meeste gevallen zijn beenbreuken, schedelfracturen en verwondingen in het gelaat. Een vierjarig kind werd door glas scherven in de oogen gewond. Een enorme menschenmenigte was spoe dig op de plaats van den ramp samengeko men. Bijks- en gemeentepolitie zorgden voor de afzetting van den weg en de rege ling van het verkeer. De tram, welke met het voorste gedeelte gedeeltelijk uit de rails was geraakt, stag neerde geruimen tijd den dienst. De verongelukte autobus is afkomstig uit Bottrop. Deze onderhoudt tweemaal per week een dienst op Amsterdam en Den Haag en vervoert in den regel Duitsche dienstmeisjes en vacantiegangers. De identiteit van de gedoode dame kon tot dusver niet worden vastgesteld. De toe sband van de zwaar gewonden is over het algemeen zeer ernstig. Om vijf uur kwam het parket uit Amster dam ter plaatse, bestaande uit Mr. Ver- steegh, Officier van Justitie en Mr. Ver dam, rechtercommissaris. De gewonden. Nader vernemen wij dat de volgende per sonen zwaar gewond werden: Frau Kapp uit Gladbach, ernstige enkel- fractuur; Frau Kahlrath uit Hamborn, zware hoofdwonde; Frau Juettjes uit Den Haag, gecompliceerde beenfractuur; Frau Nickel uit Hamborn, ernstige shockver schijnselen; Frans Plotz uit Duisburg, ern stige kaakfraotuur; Plotz Sr., ernstige shock verschijnselen; Alfred Beinlich uit Bottrop, ernstige hoofdwonde; Frau Lehos- sy uit Hamborn, ernstige inwendige kneu zingen. Het lijk van de 50-jarige vrouw kon nog niet geinde'ntificeerd worden, daar geen en kel papier op haar gevonden werd, terwijl ook in een taschje da-t zij bij haar had geen enkele aanwijzing omtrent haar gevonden werd. Ook de politie uit de verschillende plaatsen vanwaar de passagiers uit de auto bus kwamen kon tot nu toe geen enkele aanwijzing verschaffen. Gisteravond omstreeks twaalf uur is een .autobus uit Oberhausen gearriveerd, waar mede vijftien passagiers, waaronder de lichtgewonden, weer naar huis vervoerd zijn. Negentien gewonden bevinden zich momenteel nog ter verpleging in het St. Jans Ziekenhuis te Laren. GEMENGDE BERICHTEN MOTOR TEGEN EEN AUTOBUS. De berijder gedood. Aan de Boschstraat te Breda reed de 30-jarige motorrijder Van B. uit Dongen met zijn motor in groote snelheid op een autobus met passagiers. Met een hevigen smak werd de motorrijder tegen de straat geslingerd. Met een beenbreuk en een verbloeding in de hersenen werd hij opge nomen en per politiebrancard naar het St. Ignatius-ziekenhuis vervoerd, waar hij kort daarop overleed. Do duo-passagier bekwam slechts enkele ontvellingen; het motorrijwiel werd geheel vernield. AUTOBUS VAN DEN DIJK. Drie gewonden. Bij het nieuwe veer te Ridderkerk is Zondagavond van een autobus van Van Nelle uit Rotterdam de stuurinrichting de fect geraakt, met het gevolg, dat de wa gen van den dijk reed. Van de inzittenden, een gezelschap voetballers, dat van een wedstrijd te Leerdam huiswaarts keerde, werden drie jonge mannen vrij ernstig ge wond de overigen kwamen met den schrik vrij. ERNSTIGE AANRIJDING. Spelend onder een auto. Zaterdagavond reed een chauffeur uit Oosterbeek met zijn luxe wagen op de Eendrachtstraat te Apeldoorn het 4-jarig dochtertje van den heer Huisman aan. Het kind stak plotseling over. De chauf feur remde sterk en haalde een heel eind uit, maar kon niet verhinderen, dat het kind onder de auto geraakte. Het werd met een bloedende hoofdwonde en in be- wusteloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Ooggetuigen verklaarden dat den chauffeur geen schuld treft. MOTOR TEGEN EEN BOOM. Berijder in de sloot. Zaterdagnacht is de 23-jarige A. v. d. Lek op de 's-Gravenweg te Kapelle a. d. IJssel met zijn motor tegen een boom ge reden en daarna in een sloot terecht geko men. Een voorbijganger zag op den weg de motorfiets liggen. Hij waarschuwde de politie, die in de sloot het stoffelijk over- sohot van v. d. L. vond. Men vermoedt dat de jongeman, die naar Rotterdam was geweest, met een te groote snelheid over de brug heeft gereden, waardoor hij de macht over zijn gtuur verloor en in volle vaart tegen een boom reed, met het boven vermelde noodlottige gevolg. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Slachtoffer zwaar gewond. Gisternacht omstreeks 2 uur is op den weg van Appingedam naar Delfzijl ze kere E. Schenk uit Appingedam door een auto overreden. De jongeman is ©enigen tijd later zeer ernstig gewond aan den kant van den weg gevonden. In deernis- wekkenden toestand is hij naar het Acade misch Ziekenhuis te Groningen overge bracht. AUTO GESLIPT. Inzittende paters aan een gevaar ontsnapt. Gisteravond omstreeks zeven uur is een auto, waarin gezeten waren de zeereerw. paters Ch. Hanckx, superior van het Re- traitenhuis „Loyola" te Vught, J. Gadet en A. van Maaghem, op den weg tusschen Esch en Vught geslipt en na eenige ma len over den weg geslingerd te hebben te gen een boom gereden, waardoor de wa gen werd gehavend. De ruiten werden in gedrukt, maar overigens liep het onge luk zeer gunstig af. De dcrie paters kre gen slechts door glasscherven een paar schrammen op de handen. Zij begaven zich aanstonds naar „Lbyola" waar een re traite aan den gang is en waren denzelf den avond weer in functie. „Msbd." UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 28 September. Huizen, 296 M. Uitsluitend N.C.R.V. uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.15—9.30 Gramofoonplaben. 10.00 NCR V-Dameskoor. 10.30 Morgendienst. 11.00 Harmoniumconcert door Jan Pou- wels. 12.15—2.00 Concert Jans Bierma, zang; F. Eldert Bakker, viool; J. de Nobel, cello; Mevr. E. G. v. d. Prakken, fluit; Mej. W. v, Leeuwen, piano. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Concert. H. Hermann, viool; A. D. Engel, sopraan, saxophoon en altviool; J. Wenke, bariton-saxophoon; Mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode, piano. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 J. J. Talsma: Onze waterschappen. 6.45 Engelsche les. 7.00 Gramofoonplaten. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.0010.30 Spaansche avond m.m.v. het genootschap „Nederland-Spanje". Z.E. Vi cente Gonzalez Arnao (Spaansche gezant), H. Ch. G. J. v. d. Mandere, lezing; To v. d. Sluys, sopraan en Willem van Warmelo, muziek-toelichting. Gramofoonplaten. ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum 1875 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Grajpofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arbeiders in de Continube drijven: B. Bleekrode, viool; J. Vogt- schmidt, cello; C. Lemaire, piano; F. Nien- huys, voordracht. 11.00 RVU. Mevr. J. Riemens-iRteurslag: „Invloeden op de ontwikkeling van het kind". 11.30 Vervolg concert. 12.00—2.00 VAR A-Orkest o.l.v. H. d© Groot en Gramofoonplaten. 2.15 P. J. Kers: Onze keuken. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 6.00 Joodsche liederen door M. v. d. Wijk met pianobegeleiding door Joh. Jong. 6.30 RVU. Dr. K. F. Proost: Gerhart Hauptmann. 7.00 J. A. v. Zutphen: De Amsterdam mers en ZonnestraaL 7.15 Orgelspel door J. Brookhouse MO Oarthy. 7.40 Herhaling SOS-berichten. 7.45 „De affaire Dreyfus (I)". N.V. Am- sterd. Tooneelvereeniging o.l.v, A. v. Dalsum en VARA-tooneel o.l.v. W. v. Oappellen. Alg. Leiding: Al'b. v. Daleum. 9.00 VAR A-Orkest o.l.v. H. de Groot. O.a. The three Bears, Coa/tes. 9.30 Wakker en Tropenduit. 9.45 Vervolg concert. Oa Fant. „Laag land", d'Albert. 10.20 Vaz Dias. 10.30 VARA-orkest (vervolg). O.a. Potp. ^Rose-Marie", Friml. 11.1512.00 Gramofoonplaten. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Leonardo's Kemp's orkest. 1.50 Gramofoonplaten. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Fietser aangereden. De 30-jarige Van den Broek uit Egmond aan Zee is Zaterdagavond, toen hij per fiets een onbewaakton overweg te Heiloo overstak, en tegelijkertijd naar een kennis omkeek door een electrischtn trein uit Amsterdam gegrepen en met een verbrij zeld been ter zijde van den weg geworpen. De fiets werd geheel vernield. Het slacht offer werd naar Alkmaar vervoerd. 8.45 Voor de scholen. 3.50 Sted. Orkest Bournemouth o.l.v. H. Bedford en Sir Dan. Godfrey. M.m.v. Ruth Bridburg, piano. O.a. Pianoconcert, in a kl. t., Schumann en Sinfoniotta, Rimski-Korsa- kow. 5.05 Orgelspel Norah Milne. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten, t 6.50 Mozart's Pianomuziek door E. Isaacs. 7.10; 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Promenadeconcert uit de Queen's Hall: Brahms-programma door BBC-Orkest en Myra Hess, piano. O.a. Pianoconcert nr, 1 in D en Symphonie nr. 3 in F. 10,10 Berichten. 10.20 „The White Coons Concert Party'* oJ.v. Harry S. Pepper. Revue-programma. 11.2012.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. „Ra d i o-Psris", 1725 M. 8.05; 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 „Les Fables", van Eaopus tot Franc Nohain. M.m.v. solisten. 10.20 Moderne operettemuziek (Gramo foonplaten). Kalundborg 1153 M. I.052.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 3.505.20 Concert uit Rest. Wivex. 5.205.50 Gramofoonplaten. 8.20 Fransche operettemuziek o.l.v. Ree- sen. 0.a. Balletmuziek „La Belle Héléne", Offenbach. 9.30 Gramofoonplaten. 10.20 Concert door orkest en solisten o.l. v. E. Reesen. Werken van J. P. E. Hartman. II.2012.50 Dansmuziek Langenberg 473 M. 7.258.20 Concert uit Bad Salzuflen. 12.201.10 Concert door het KSK-orkest. I.202.50 Concert o.l.v. Wolf. 5.206.35 Solistenconcert (piano en bari ton). 7.20 Robert-Koch-herdenking uit Milaan. 8.20 Avondconcert o.l.v. Wolf. Oa. Slavi sche dansen, Dvorak. 9.20 „Worueber Völker lachen (Amerika)" Amerikaansche poësio en prosa met Ameri- kaansche muziek. •Rtegic: Haslinde. Rome 441 M. 9.05 Opera in vior bedrijven „Mimi Oin- son" van R. Leoncavallo. Brussel 508 en 338 M. 508 M.12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur. 6.20 Zang-voordracht. 6.50 Pianorecital. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Selectie uit „Miracle de St. Antoïne" van F. Brumagne. Koor en orkest o.l.v. Kumps. Vervolgens concert uit de Memlinc- zaal Antwerpen. 338 M.12.20 Zie 50 8M. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 dito. 8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Concert uit de Memlinczaal te Ant werpen. II.0011.20 Gramofoonplaten. Z e e s e n 1635 M. 7.50 „Un 'ballo in Maschero" opera in drie bedrijven van Verdi. Dir.: F. Busch. Regie: C. Ebert. Hierna berichten en tot 12.20 dansmuziek door F. Hennig's orkest. KINDJE GESTIKT. Bij het eten van pinda's. Het 2-jarig dochtertje van den heer Roks te Zwolle is, naar de „Msbd." meldt, bij 't eten van pinda's in een nootje ge stikt. De ingeroepen doktershulp mocht niet meer baten. WIE ZIJN TIJD BEGRIJPT, PROPAGEERT DE KATHOLIEKE PERS FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN DICTATOR ROMAN VAN EDGAR JEPSON. Vertaald door F. van Veis en. (Nadruk verboden). 29) „Hoe hebt u den avond doorgebracht?" vroeg Emma. Haar vader maakte eenige dubbelzinnige toespelingen doch ik deed alsof ik hem niet begreep en zei: „Ik heb gedineerd met eenige vrienden." „Vroolijke vrienden zeker" zei Cumber land met een grijnslachje. „Neen, voorname vrienden", zei ik on verstoord. „Ja, ja, dat zal wel", bromde Cumber land tusschen zijn tanden terwijl hij de kar juitstrap afging. Emma was nerveus door dit onbeschei den optreïlen van haar vader, die zioh blijkbaar over het paard getild voelde, nu hij aan het prinselijk hof logeerde. „Waren het werkelijk voorname vrien den, die u ontmoette," vroeg zij aarzelend. „Zeker", antwoordde ik, „voorname ken nissen, heel aardige menschen, die mij spontaan te dineeren 'vroegen, Hazelrigg is hun naam. Mijnheer is gezant van Engeland bij dit hof en ik hoorde dat zij u kenden." „Hazelriggriep zij verbaasd uit. „De familie Hazelrigg? U schertst toch zeker." Ik had moeite om niet in een hevigen schaterlach uit te barsten om haar ver wondering, maar ik beheerschtc mij en zei ©enigszins koel: „Vindt u 't zoo iets bij zonders, dat ik met dergelijke nette men schen bevriend ben?" „Neen, neen", antwoordde zij verward, „dat niet 1" Zij scheen niet te kunnen begrijpen hoe het mogelijk was, dat ik in vriendschaps betrekking stond tot een familie als de Ha- zèlrigg's. Innerlijk had ik pret om de ver rassing die zij aan den dag legde, maar ik bemerkte toch, dat zij met eenig ontzag mij aankeek. „Ik twijfel er niet aan, dat de Hazel- rigg's aardige menschen zijn, maar me vrouw houdt niet van mij", zei ze met een zucht. „Dan kent u haar niet voldoende", zei ik met overtuiging. Zij schudde haar hoofd en ging naar bo nedon. Tegelijkertijd kwam haar vader weer aan dek. Hij begon te praten over het plan, dat alles goed ging en de omstandig heden gunstig zouden zijn. Ik drong er op aan dat hij zou opschieten als hij toch bij zijn plan bleef. Zijn gelaat betrok: „O, er is geen haast bij", zei hij, „niets geen haast. Hoe meer wij het overleggen en op ons gemak voorbereiden hoe veili ger het zal gaan. Bovendien amuseer ik mij aan het hof bijzonder goed." Ik liet hem alleen staan, waarna hij met den kapitein een praatje ging maken. Toen Emma weer terug kwam vroeg ik haar of 't gezellig was aan het hof. Zij be vestigde dit. „Hoe zijn de menschen?" vroeg ik, „aar dig." „Dat wel", zei ze, haar wenkbrauwen optrekkend, „maar ze zijn hier ook al erg verfranscht en hebben nogal luchtige op vattingen en voeren soms lichtzinnige ge sprekken. Ik voel mij dan niet op mijn ge mak, want aan zoo iets wennen kan ik niet. Maar als er wat meer menschen ko men, zal dat wel veranderen.' Haar ge laat klaarde op. „Ik geloof dat u niet van dansen houdt, is het wel?" „U kunt zeker nog maar niet begrijpen dat ik in werkelijkheid zevenentwintig ben. Ik ben werkelijk niet ongevoelig voor alles wat een redelijk genoegen verschaft". „Ik zal probeeren of ik u op de bals aan het hof kan introduceeren, maareh daar zal de familie Hazelrigg wel voor zorgen", er klonk in haar stem iets dat naar jalousie zweemde. „Ik zou er stellig meer prijs op stellen als ik door uw bemiddeling een invitatie kreeg Hebt u gisteravond veel oude bekenden ontmoet „O ja, en de prins was ook heel vrien delijk voor mij", antwoordde z?J, „en de prinses was vol attentie." „Welke prinses?" „Prinses Erminie, z'n moeder. Prinses Ottilie houdt niet van mij. Zoo iet6 merk ik altijd, onmiddellijk." „Hebt u ooit gemerkt, dat ik niet op u gesteld was?" vroeg ik lachend. „Neen, o neen, dat nooit. U hebt daar nooit iets van laten blijken. U bent de eenige van wientegen wien.... eh.." verlegen brak zij haar zin af. „Ik geloof, dat ik wel een beetje ontmoe digd ben geweest door uw optreden gedu rende onze reis." Cumberland voegde zich weer bij ons en ik noodigde hen uit met mij de lunch te gaan gebruiken in restaurant „Printemps". „We hebben geen bezigheden voor de five o'clock bij prinses Ottilie, wat denk jij, Emma?" zei Cumberland. „Ik zou 't heel prettig vinden", ant- woorde zij opgewekt. Wij lieten ons naar de kade roeien en wandelden langzaam do stad in. Toen wij een tafeltje in „Printemps" gevonden had den, kwam Wyse binnen. Ik noodigde hem uit bij ons aan te zitten, omdat ik wel begreep, dat hij zich met Cumberland zou bezighouden. Al spoedig waren zij beiden in een druk gesprek gewikkeld, waardoor ik dus gelegenheid had mij vrij en onge dwongen met Emma te onderhouden. Ik was in vroolijke stemming en wij lachten hartelijk om al de grappen die ik wist te vertellen, zeer tot mijn eigen verbazing want komiek was ik nooit geweest. Plotseling hief Cumberland zijn glas op en 7,ei: „Ik drink op onze onderneming!" „Loop naar den drommel met je onder neming", zei ik ,,'t weer is tooh veel te mooi om daaraan te denken." Emma verschoot van kleur. Een hooge blos kleurde haar wangen en zij had zicht baar moeite om haar woede te verbergen. „Zeker een samenzwering, die onderne ming", lachte Wyse. ,Goed geraden', antwoordde ik hioh- tigjes. „En is juffrouw Cumberland ook in *t complot?" „Juffrouw Cumberland staat er buiten", zei ik, „zij houdt niet van dergelijke avon turen". Ik keek haar aan om te zien, of zij niet wat opmonterde, maar haar blik bleef somber. Die oude dwaas ook om zoo zon der eenige reden zijn stokpaardje naar voren te brengen. Ik verwenschte de kroon van San Stefano en hem erbij. Toen wij opstapten en Cumberland en Emma een taxi namen, zei zij, alvorens ze instapte, fluisterend: „Ik ben blij dat ehdat de vrienden van u, de Hazel- rigg's zijn." Jk glimlachte. Top^-Wyse en ik samen een eind op wandelden, zei hij opeens: „Soms groeien er toch werkelijk vijgen aan distels. Juf frouw Cumberland lijkt mij ©en heel Hef meisje." „Onder menschen is t anders dan onder planten. Een mensoh met oen sterk karak ter kan evengoed oen duivel worden als een heilige, dat hangt dikwijls van de opvoe ding af", antwoordde ik. „Maar do geëerfde neigingen dan?" MogelijkMaar Cumberland i3 ©en krachtige wilsnatuur. Dat hoeft zijn doch ter van hem geërfd, maar zij heeft die kracht beter gebruikt dan hij." „Jij bent een heel© filosoof, Hulston zei Wyse lachend. „Denk jij, dat zij van die hofintriges niets bemerkt?" „Absoluut niets. En haar vader ook niet, want dan zou hij er stellig vlug een eind aan gemaakt hebben. Do adclijke konke laars zullen in hem zeker teleurgesteld worden." Kreeg ik maar een kans, dan zou ik alles trachten te verhinderen", zei Wyse en er was iets energieks in zijn stom. Ik begreep, dat ik in hom een bondge noot zou hebben. ,,'t Is een gewetenlooze bende, een mis selijke kliek", zei hij ruw. Ik antwoordde niet, maar wij liepen zwijgend voort, bei den in gedachten verdiept over hetzelfde onderwerp. Het weer was heerlijk, de vroege zuide lijke lente had alles in een zacht en teer groen gezet. Dc vruchtboomon prijkten in de lucht. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13