DINSDAG 27 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 SPORT WIELRENNEN DE CLUBKAMPIOEN SCHAPPEN VAN DEN WEG. „DE BATAAF" WINNAAR. Op het bekende Veluwe-trajeot: Arnhem BeekbergenUgchelenHoenderlooOt- terlooOud ReemstSchaars vergenArn hem hebben heden een twaalftal wieler clubs met elkaar den strijd aangebonden om het club kampioenschap van den weg. Als eerste ploeg startte om half elf de kampioen van het vorige jaar, de Vereeni ging „De Bataaf" uit Halfweg. Er werd te gen het horloge gereden, telkens met 5 minuten tussohenpooze. Na „De Bataaf' startten achtereenvolgens Sparta, Den Haag; Olympia, Amsterdam; Ulysses, Amsterdam; de Germaan, Arasterdam; Eerste Ned. R. K. Wielrennersvereeniging „Amsterdam", Amsterdam; Vitesse, Til burg; Excelsior, Amsterdam; Arnhemsöhe Wielrenclu'b „Voorwaarts", Arnhem; Le Champion, Amsterdam; Wilhelmina, Eind hoven, en tenslotte om precies half twaalf „Het Zuiden", Eindhoven. De „Zwaluw" uit Hoensbroek was niet aan den start verschenen, omdat verschil lende renners, die in de mijnen werken, verhinderd waren. Bovendien bleken nog de volgende wijzigingen bij den start: Zoo startte bij Sparta Den Haag, Jan Hollan der in plaats van Arn, Nijssen, bij Le Champion was Jan van Nassau, die te vo ren bij „Olympia" reed, nog niet gerechtigd voor zijn nieuwe club uit te komen. In zijn plaats reed Nordman. „De Bataaf" vertrok zonder A. Scheltes, waarvoor J. Balk reed. De Germaan was door het niet meerij den van Klaas van Nek Jr. verzwakt. Voor hem reed Snijders. Vitesse, Tilburg, startte met Corn. Slaats, de broer van den be kenden Slaats, in plaats van Oirsohot. Het verloop van den wedstrijd. Als eerste ploeg kwam binnen „De Ba taaf" die over de eerste ronde van 56 km. een tijd van 1 uur 35 min. 17 sec. had ge maakt. De ploeg was nog geheel volledig. Vervolgens kwam Sparta, Den Haag, met nog vijf renners. De bekende zesdagen-man Cox Wals, gaf in de eerste ronde reeds op. Daarna kwamen achtereenvolgens Olympia in 1 uur 36 min. 17 seo., Ulysses in 1 uur 40 min. 9 sec„ De Germaan in 1 uur 35 min. 25 sec., Vitesse in 1 uur 36 min. 5 sec., Excelsior in 1 uur 35 min. 44 sec„ le Ned. R. K. Wielrennersvereeni ging „Amsterdam", in 1 uur 49 min. 1 sec., Voorwaarts in 1 uur 41 min. 34 sec., Le Champion in 1 uur 37 min. 59 sec., Wil helmina in 1 uur 39 min. 36 sec., en Het Zuiden in 1 uur 35 min. 5 sec. Laatstgenoemde ploeg maakte over de eerste ronde dus den besten tijd. Bij „Olym pia" vervolgde de oud-Halfweg-rijder, W. Buys de tweede ronde met 2 minuten achterstand op zijn ploeg. „De Germaan" ging de tweede ronde in zonder J. A. Schuchard. De E. N. R. K. V. lag al ge heel uit elkaar. Bij „Voorwaarts" was al leen Van Kuyk achterop gekomen. Bij „Le Champion" gaf Van Deursen op. De Ba taaf, Vitesse, Excelsior, Wilhelmina, en Het Zuiden gingen met volledige ploegen de tweede ronde in. Bij het ingaan der der de ronde bleken de gelederen nog ster ker gedund. De Bataaf had wederom de leiding en ving deze laatste ronde aan met J. de Reus, C. Louwen en A. J. Bo- terman. De tijd over de tweede ronde welke deze club maakte was 1 uur 37 min. 26 sec. De totaaltijd over de beide eerste ron den samen dus 3 uur 12 min. 43 sec. „Ex celsior", die als zevende ploeg binnen kwam, bleek na de tweede ronde de twee de plaats te bezetten met 3 uur 15 min. 59 sec. Deze club ging de derde ronde in met H. Pijn, H. van Aurich, B. Duyker en D. Vermeulen. „Het Zuiden", dat met Dushuis, v. d. Heyden en Hansen verder reed, maakte over de tweede ronde een tijd van 1 uur 41 min. 8 sea en bevond zich na deze ron de op de derde plaats. In dé tweede ronde hebben „Ulysses" en „Le Champion" opgegeven. De volgorde der overige ploegen was na de tweede ronde als volgt; Sparta, Vitesse, De Germaan, Olympia en Wilhelmina. Na de derde ronde bleek de einduitslag: 1. De Bataaf, Halfweg 4 uur 57 min. 37 sec.; Excelsior, Amsterdam 4.58.19; 3. Het Zuiden, Eindhoven 4.59.43; 4. Vitesse Tilburg 5.03.37; 5. Sparta, Den Haag 5.03.39 6. De Germaan, Amsterdam 5.9.36; 7. Olympia, Amsterdam 5.14.35; 8. Wilhel mina, Eindhoven 5.23.38 9. Voorwaarts, Arnhem 5.26.18; 10. E. N. R. K. W. V. Amsterdam 6.4.50. ZEILEN DE NA-KAAG. Voor de op Zaterdag 1 en Zondag 2 October te houden onderlinge zeilwed strijden van de Kon. Zeil-, Roei- en Mo tors portvereeniging „De Kaag" staat de inschrijving open voor: Handicapklaase D, 45 M2. Kruiserklasse, Regenboogklasse A en B, 12 M2. klasse, Sterklasse, B. M.- klasse, 12-Voetsjollenklasse A. en B., open sloepen en open scherpe jachten. Voor dezen wedstrijd zijn geen inleggel- den noodig. Indien zich voor een der bo venstaande klassen slechts een of twee mededingers aanmelden, gaat de wedstrijd niet door, evenmin indien slechts één jacht aan den start verschijnt. De inschrijvingen moeten uiterlijk Woensdagavond 28 September bij den heer ir. J. C. van Hoolwerff, Middenlaan 56, te Haarlem, zijn ingediend. UIT DE OMGEVING WARMOND. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesvereeni- ging „Kiesrecht is Kiesplicht" hield in Ho tel „de Stad Rome" een algemeene verga dering onder voorzitterschap van den heer H. A. H. Burcksen. Te ruim half negen opende deze de bijeenkomst op de gebrui kelijke wijze, waarna hij alle aanwezigen hartelijk welkom heette, inzonder den zeer eer w. heer Pastoor, Wethouder Zwet sloot en de aanwezige raadsleden. Wij staan, aldus spreker, wederom aan den vooravond van de verkiezingen voor de leden van de Tweede Kamer en als wij zoo eens om ons heen zien, moeten wij erken nen, dat het op het oogenblik overal broeit en gist. Laten wij eendrachtig samenwer ken, opdat wij het volgende jaar krachtig uit den stembusstrijd te voorschijn komen. Daartoe is in de eerste plaats noodig een kraohtige eenheid die met opzijzetting van onderlinge meenings verschillen ons moet voeren naar de overwinning. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voorgele zen en onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen vastgesteld. Bij de ingeko men stukken deelde de voorzitter mede, dat bij het bestuur was binnengekomen een exemplaar van het maandblad van de R. K. Staatspartij, welk orgaan zal behan delen alle actueele onderwerpen de partij jen haar programma betreffende. Zij, aldus spreker, die belangstellen in dit orgaan, kunnen zich hierop abonneeren. De prijs is uiterst, Laag gesteld n.l. ƒ1.20 per jaar, ter wijl men zich kan opgeven bij den secreta ris van onze vereeniging. Het is mij, aldus spreker, een behoefte, een woord van dank te brengen aan de propagandisten, die hun uiterste best hebben gedaan om de kas on zer vereeniging, die niet bijster sterk meer was, te verstevigen. Dat zij hierin geslaagd zijn, bewijst wel, dat behalve de verplichte contributies nog een extra bedrag is op gehaald van 104.15. Tevens zijn een 69-tal nieuwe leden aangeworven, zoodat wij de toekomst met vertrouwen tegemoet kunnen gaan. Te elfder ure, aldus spreker, is nog binnengekomen een adres van den heer C. M. van Stijn Jr., waarin deze zich be klaagt over de uitvoering van de gemeen telijke bouwverordening, meer met bij zonder bot het feit, dat de heer v. d. Leede te Oegstgeest reeds negen maanden gele den een vergunning heeft aangevraagd tot verbouw van het hem in eigendom toebe- hoorende pand in de Dorpsstraat. In de laatste raadsvergadering, aldus adressant, was te dezer zake door belanghebbende wederom een gezegeld adres ingediend en werd ook dit adre3 voor kennisgeving aan genomen. De voorzitter zegt, dat het be stuur nog geen gelegenheid heeft gehad zich over dit adres te beraden. Niettemin wil hij belangstellenden bij de rondvraag gaarne gelegenheid geven hierop nader te rug te komen. Vervolgens kwam aan de orde de behan deling van het concept-programma 1933 der R. K. Staatspartij. Aangaande dit pro gramma wees de heer van Delft op de pa ragraaf met betrekking tot de behandeling der belastingaangelogenheid, waarbij bij het vertrouwen uitsprak, dat te dezer zake inderdaad naar draagkraoht belasting zou worden geheven. De heer Pastoor vroeg een nadere uitlegging met betrekking tot de clausule waar openbaarheid der banken werd gevraagd. Dit was spreker niet duidelijk. De voorzitter gaf hieromtrent zijn persoonlijk inzicht, doch zegde toe deze kwestie nader te zullen bezien in het licht van de desbetreffende memorie, behooren- de bij het programma. De heer Luyten wil de aan het programma nog een nader punt toegevoegd zien en wel: „Dit programma zal zooveel mogelijk en door alle leden van de R. K. Staatspartij worden uitgevoerd". Spreker voerde aan, dat in de afgeloopen zittingsperiode is gebleken, dat, wanneer inderdaad een programmapunt moet wor den uitgevoerd aan de eenheid van onze partij wel wat ontbreekt, waarbij spreker speciaal het oog heeft op het verwerpen van de pachtwet door de Eerste Kamer, hetgeen is geschied met medewerking van de leden van de R. K. Staatspartij. Mede zou spreker de woorden „a/lgemeene en we- derzijdsche" opgenomen in de onbwape- nings-clausule willen doen vervallen, daar thans toch wel duidelijk gebleken is, dat algemeene ontwapening een hersenschim is. Het kan, aldus spreker, niet anders dan een prachtige daad zijn als ons land zou voorgaan in ontwapening, want daarmede zou bewezen zijn, dat ook een klein land groot kan zijn. De ingediende amendemen ten konden echter in de oogen der kiezers geen genade vinden. Het programma werd vervolgens zonder nadere wijzigingen vast gesteld. Als afgevaardigde naar de R. K. Kamer-Centrale Leiden werd gekozen de heer H. L. van Delft. Bij de gebruikelijke rondvraag kwamen de tongen eerst los, waarbij het ingediende adres door den heer C. M. van Stijn de hoofdschotel vormde. Zoowel Wethouder Zwetsloot als den heer van Delft bestre den de bewering van den heer van Stijn en toonden aan, dat hier van een laksheid van het gemeentebestuur geen sprake was. De staatsmachine, aldus sprekers, maalt nu eenmaal langzaam en waar hier goed keuring noodig is van hoogere instanties dan het gemeentebestuur kan de gemeente niets doen dan de zaak afwachten. De heer van Stijn bleef bij zijn betoog, dat de bouw verordening in deze gemeente aan soepel heid veel te wenschen overliet en hij drong er met klem op aan, dat hierin verandering zou worden gebracht. De heer C. M. van Stijn Sr. drukt er zijn spijt over uit, dat de jongeren zioh geheel wars houden van de politiek. Spreker zou willen voorstellen pogingen in het werk te stellen om te ko men, dat een zoogenaamde debatingclub waarin onze jongeren geschoold kunnen worden in de vraagstukken de daadwerke lijke politiek betreffende. De voorzitter zegt, dat dit plan bij hem reeds lang een punt van overweging heeft uitgemaakt en hij het voorstel gaarne in overweging wil nemen. De heer Haverkort is van oordeel, dat dit meer op den weg ligt van de sociale organisaties, terwijl de heer Luyten vaa oordeel is, dat deze organisaties zich wars moeten houden van alle politiek en de aan gewezen plaats hiervoor is de Kiesvereeni ging. De heer van Delft zegt voor iiet standpunt van den heer van Stijn veel te voelen, maar aangezien de ouderen het voorbeeld moeten geven, wil spreker voor de jongere leden der Vereen, gaarne een lezing houden. Dit wordt door den voor zitter gaarne geaccepteerd. Nadat nog do heer Weyers Jr. er zich over heeft be klaagd, dat voor de ongehuwde werkloozeu zoo weinig gedaan wordt en als ze eens werk hebben de steun van hun werkloozeu vader met twee derden van hunne ver diensten wordt gekort, werd de zeer geani meerde bijeenkomst door den voorzitter onder dankzegging voor de opkomst ge sloten. Bloembollenkweekersnood. In Hotel de Zon had gisterenavond een bijeenkomst plaats van diverse kleine bloembollenkwee kers, in welke bijeenkomst de heer P. v. d. Nouland uit Voorhout een uiteenzetting zou geven van de actie die op het moment ontwikkeld wordt om te komen tot opricn- ting van een Bond van Zuid-Hollandsche Kleinkweekers. Vopr deze bijeenkomst had zich een voorloopig comité gevormd onder leiding van den heer J. van Winsen. Ie ruim half negen opende deze de bijeen komst en sprak een woord van welkom tot de aanwezigen, waarna hij direct het woord gaf aan den heer v. d. Nouland tot een na dere uiteenzetting van de hangende plan nen. Het behoeft, aldus spreker, geen betoog, dat de kleine kweekers in buitengewone moeilijkheden verkeeren, die zelfs van dien aard zijn, dat, wordt geen hulp verleend, hun ondergang noodwendig moet volgen. Waar het Rijk in vele gevallen, als indus trie, Landbouw enz. wel steunt, was spre ker van oordeel, dat ook de kleine kwee kers recht op steun hadden. Uitvoerig zet te spreker uiteen hoe deze zaak van even- tueele toe te kennen steun zich had ont wikkeld, uit welke besprekingen het vol gende besluit was geboren. Ontworpen was een plan steunregeling, welke regeling was verdeeld in vier groe pen. Groep 1 bevat die personen, die geen inkomsten meer hebben en dus in aanmer king moeten komen voor steun zooals die geldt voor uitgetrokken georganiseerde werklooze bloemistarbeiders, waardoor zij steun trekkende tooh voor hun bedrijfje kunnen blijven werken. Groep 2 betreft broeiers. Het is de be doeling, dat zij geld of bollen ontvangen of bollen kunnen koopen voor welke in koop de gemeente borg blijft. Deze wijze van hulp zal natuurlijk moeten geschiedon onder het noodige toezicht. Deze steunver- leening zal dan moeten geschieden onder voorwaarde, dat deze credietverleening door de credietopnemer met als waarborg stelling onder meer van 50 pet. van de op brengst der bloemen (afgerooid met ge meentesteun of anderszins) welke bloemen 'hij verplicht is te veilen telkenmale met dat bedrag wordt afgelost, hetwelk over eenkomt met 50 pet. der opbrengst. Hij is verplicht bij eene veiling, waar hij het pro duct zal veilen, dit per acte te laten beteor kenen. In overleg met Gemeente, bestuur of Commissie zal het product ook op andere wijze mogen worden verkocht. Groep 3 be vat die personen, die nota's zouden willen beleenen en wier bedrijven rentebetaling niet kan dragen. Zij zullen van de ge meente hierop renteloos voorschot ontvan gen. Ook zal desgewenscht de gemeente het risico op zich nemen ten behoeve eener Bankinstelling waar onderwerpelijke nota's zullen worden verdisconteerd en zal ue gemeente hiervoor de verschuldigde rente betalen. Groep 4 betreft personen, die nog be schikken over vrije bloembollenkraam, waarop crediet gewenscht wordt. Zij zullen dit onder kraamcontract van de gemeente renteloos bekomen. Het crediet zal afge lost moeten worden te beginnen zoo mo gelijk in 1934 en in elk der achtereenvol gende jaren 30 pet. Zou het mogelijk blij ken dat credietopnemer eerder zou kun nen aflossen, dan kan hij hiertoe gedwon gen worden. Mede zouden pogingen in het werk gesteld moeten worden om te komen tot wijziging der wettelijke bepalingen be treffende de hypotheek welke bepalingen thans voor de kweekers niet zonder ge vaar zijn, hetgeen spreker aan de hand van verschillende feiten aantoonde. Spreker ontveinsde niet, dat verschillende moeilijk heden te overwinnen zullen zijn en maaüt zich geen illusie, dat het plan, zooals het door de afdeeling Voorhout is ontworpen, ongewijzigd zou kunnen worden uitgevoerd. Maar, aldus spreker, er moet iets gedaan wordeq, en al bereiken we maar iets, dan is het toch nog beter als niets. Uitvoerig lichte spreker nog de verschil lende wijze van steunverleening toe. Na teekening op de desbetreffende presentie lijst bleek, dat 31 aanwezigen met het plan sympa this eerde, hetgeen na eenige discus sie ongewijzigd werd aangenomen. Over gegaan werd tot verkiezing van een defi nitief bestuur, hetgeen als volgt werd sa mengesteld: J. van Winzen, C. Stijnman, L. van Noort, J. Kroon en J. v. d. Sleet. Als voorzitter werd gekozen de heer J. van Winzen. Na eenig beraad namen alle leden hunne benoeming aan. En hiermede was de oprichting van de afdeeling Warmond van den Bond van Zuid-Hollandsohe Klein- kweekers een voldongen feit geworden. Be sloten werd de contributie te bepalen op ƒ1 per jaar, waarvan de helft bij 'vooruit betaling moest plaats vinden, terwijl over de andere helft zou worden gedisponeerd als zulks noodig mocht blijken. Waar over deze aangelegenheid verder niemand het woord verlangde, werd de bijeenkomst door den voorzitter gesloten, nadat hij nog een woord van dank gebracht had aan den heer v. d. Nouland voor zijn heldere uit eenzetting en voor zijn pogingen om de kleinkweekers van den ondergang te red den. H00GMADE. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesver eeniging hield een ledenvergadering in de zaal van den heer J. Witteman, die goed was bezocht. De voorzitter, de heer Bosman, opende de vergadering en heette allen welkom. Door den secretaris, den heer Bank, werden de notulen gelezen, die onveranderd met dank werden goedgekeurd. Door de af gevaardigde van de Kamer-Centrale Leiden den heer L. Lieverse, werd verslag uitge bracht; naar aanleiding hiervan werden en kele vragen besteld en door den afgev. be antwoord, waarvoor de> heer Lieverse dank werd gebracht. Hierna kwamen de ingekomen stukken, o.m. een circulaire van de Kamer-Centrale Leiden met het concept-program van actie 1933. Dit laatste kwam nu ter bespreking. Er werden een zevental voorstellen aange nomen waaronder van den L.T.B., R. K. Volksbond en „St. Deus Dedif', die met toe lichting aan de R. K. Kamer-Centrale Lei den zullen worden opgezonden. Vervolgens werd behandeld de agenda van de algem. ledenvergadering R. K. Ka mer-Centrale Leiden die 15 October te Gouda zal worden gehouden. Na bespreking werden den afgevaardigden verschillende opdrachten gegeven. Van de rondvraag werd veel gebruik ge maakt. Nogmaals werden de crisis-maatre gelen besproken en de actie, die van ver schillende zijde werd ondernomen. Er werd naar aanleiding hiervan een voorstel aan genomen. Gewenscht wordt, dat, wanneer er candidaten worden gesteld, meer aan practische menschen uit de Land- en Tuin bouw zal worden gedacht. De voorzitter dankte alle aanwezigen voor hun medewerking en het zakelijke van de besprekingen en de genomen besluiten, waaruit blijkt dat men door eensgezind sa menwerken veel tot stand kan brengen. HILLEG0M. Verkeersongeval. Gisteravond had op Wilhelminalaan een aanrijding plaats tus- schen een auto en een wielrijder. Het nieuwe rijwiel werd totaal vernield terwijl de eigenaar er goed afkwam. De dame, die de auto bestuurde, vergoedde de schade. Mooi succes. Mej. G. Lubbe alhier, leerlinge van Mej. Veen'boer, behaalde op de tentoonstelling der Ned. Modevakschool te Utrecht een 3e prijs voor het mooist in gezonden werkstuk. Als men in aanmerking neemt, dat deze vereeniging uit bijna 500 scholen bestaat, kan men van een schitte rende prestatie spreken; zoowel voor leer- inge als leerares een mooi succes. RECHTZAKEN NIET TIJDIG SLUITEN VAN SP00RB00MEN. In hooger beroep heeft het Gerechtshof te 's-Gravenhage behandeld, een zaak te gen den 36-jarigen spoorwegarbeider P. v. d. B., te Voorschoten, ter zake dat hij als bewaker van den spooroverweg bij „De Vink" in den vooravond van 24 December 1931, niet tijdig de boomen had gesloten, waardoor een vrachtauto door een trein uit Leiden werd gegrepen. De in zittende, de heer A. J. van Brecht, werd gedood en de bestuurder, A. J. v. d. Ham werd zoodanig gewond, dat hij zijn beroept bezigheden eenigen tijd niet heeft kunnen waarnemen. De Haagsche rechtbank heeft v. d. B. veroordeeld tot 3 weken voorwaardelijke hechtenis met 3 jaar proeftijd. Zoowel verdachte als de officier, die een onvoor waardelijke straf had gevraagd, waren in hooger beroep gegaan. In deze zaak werden door het Hof 9 getuigen gehoord. De advocaat-generaal, mr. Brants, eisch- te 3 maanden onvoorwaardelijke gevan genisstraf. Uitspraak 5 October. ST00MVAARTBERICHTEN KON. NED. ST00MB. MIJ. BARNEVELD (uitr.) vertr. 24 Sept. van Buenaventura. BODEGRAVEN (thuisr.) vertr. 23 Sept. van Gallao. BOSKOOP (uitr.) pass. 25 Sept. Oues- sant. EUTERPE arr. 26 Sept. van Rotterdam te Passages. HELDER arr. 25 Sept. van Amsterdam te Hamburg. ORION vertr. 24 Sept. van Calamata naar Catania- SIMON BOLIVAR arr. 25 Sept. van Amsterdam te Hamburg. THESEUS arr. 26 Sept. van Amster dam te Kopenhagen. KON. PAKETV. MIJ. N. HOLLAND vertr. 23 Sept. van Bata via naar Soera'baja. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALPHA CCA, Rotte rdam-Buenos Aires, pass. 25 Sept. Dover. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AGAMEMNON, Dairen-Rotterdam arr. 24 Sept. te Londen. EURYMEDON, Ja va-Amsterdam, pass. 25 Sept. Perim. MENELAUS vertr. 24 Sept. van Rotter dam naar Hamburg. PERSEUS, Japan naar Rotterdam, pass. 25 Sept. Perim. STENTOR arr. 24 Sept. van Batavia l.v. Amsterdam te Londen. EMZETC0 LIJN. JONGE ANTHONY arr. 22 Sept. van Antwerpen te Sete. JONGE ELISABETH Almaria naar Londen-Rott., pass. 26 Sept. Ouessant. JONGE JACOBUS Rotterdam naar Cagliari, pass. 24 Sept. Ouessant. Stem van moeder: „Schei nou uit met dat hameren, Jantje; grootvaders hoofd kan daar niet goed tegen." Jantje: „Ik sla heusch niet op groot vaders hoofd, moeder". DE AVONTUREN VAN 581. Niet weinig verschrikt was de groot-vizier, toen hij van de officier hoorde, dat waarschijnlijk de prinses was gevlucht, want dat de tralies van haar gevangenis waren doorgevijld. Wat zeg je me nu, vroeg stomverbaasd de hooge meneer, is ze weg? Wat zal de sultan, onze heer, wel zeggen. EEN VERKEERSAGENT JE. 582. En de grootvizier liet den officier van de wacht stokstijf staan en liep op zijn beurt naar den sultan, om hem het. groote nieuws te vertellen. Ik wist niet, dacht de officier, dat die vent zoo hard kon loopen. Ik ben nieuwsgierig, wat mijn gebieder, den sultan, zal zeggen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10