'mmmvtifiedereen! VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 Rekening houdend met de tegenwoordige eco nomische verhoudingen is de prijs van AspirinJ tabletten in buisjes van 20 tabletten van 75 cent to* 70 dts. verlaagd. Daarnaast zijn vanaf heden In een bij zondere hygiënische zakjes-verpakking 2 tabletten, ter vervanging van de dik wijls zoo onhygiënische aflevering van losse tabletten, verkrijgbaar tegen den prijs v lOcfs. Deze prijsverlaging tezamen met de nieuwe zakjes-verpakking stelt iedereen in staat, de eenig echte, werkelijke Aspirin-tabletten te koopen. (bayerJ Dus vanaf heden alleen nog edite ASPIRIN y in deze origineele verpakkingen. Aspirin wordt uitsluitend door de BAYER-fabrieken vervaardigd. I Elke tablet, die niet van het BAYER-kruis is voorzien, is geen Aspirin. Een qarantie voor echtheid en versche tabletten wordt J uitsluitend in deze origineele verpakkingen gewaarborgd. DE FINANCIEELE POLITIEK DER REGEERING. DE MEENING VAN DR. H. COLIJN. T© Utrecht is Woensdag de jaarlijksche vergadering gehouden van het Verband van Anti-Revol. Propagandaclubs, op welke bij eenkomst dr. H. Colijn een rede heeft ge- houden, waarin hij de Millioenennota toetste aan de anti-revolutionaire inzich ten, zooals deze in het verkiezingsmanifest der a.-r. partij tot uitdrukking zijn ge bracht. J.n ons programma is gezegd, verklaarde dr. Colijn volgens het verslag, dat wij in de „Standaard" aantroffen, dat volstrekte handhaving van het financieel evenwicht noodzakelijk is. Is in de millioenennota daaraan voldaan? Het is daarbij niet onverschillig, hoe dat geschiedt. Men kan probeeren het te vin den door bezuinigingen, door nieuwe lae- ten, of door beide. Volgens de millioenen nota heeft de minister van financiën ge vonden door bezuinigingen een bedrag van 57 mill. Met de 141/2 millioen van het overheidspersoneel wordt dat 71 1/2 mil lioen. Nauwelijks de helft! Gelukkig had de min. van financiën een potje uit de overschotten van 1929 en 1930. Uit die re serve put de minister 18 millioen, waardoor zoo ongeveer 90 millioen is gedekt. Daarmee waren de bezuinigingsmaatre gelen voor het oogenblik uitgeput. Sommi ge zullen in de toekomst een grooter be drag opleveren door het wegvallen van wachtgeld. Deze bezuinigingen in perspec tief beloopen 20 millioen. Dan gaat de minister de andere zijde van de rekening bezien. Voorgesteld wordt, uic de invoerrechten 26 millioen te halen en uit de reeds vroeger door spr. voorgestelde weeldebelasting 10 millioen. Dan is dus rond 125 millioen gedekt en blijft dus een tekort van 22 millioen ongedekt. Totnogtoe is er altijd naar gestreefd, om de begrooting werkelijk sluitend te maken, zooals in het verleden altijd geschiedde; een allereerste eisch van financieel beleid en in het belang ook van de minst be deelden. Vraagt men spr. of hij het thans heel ernstig vindt, dat dit niet geschiedt, dan zegt hij: op één voorwaarde kan men er in berusten, n.l. dat men in den loop van 1933 zorgt, dat het tekort der Nederland- sche spoorwegen, dat nu ruim 20 millioen bedraagt, verdwijnt. Dan komt uit, dat men hier niet te doen heeft met een blijvend te kort. De regeering stelt nog twee nieuwe be lastingen voor. Wat eigenaardig, zegt ze, dat ze niet strekken tot versterking van de middelen, maar tot verlaging van de rijksuitgaven. Maar het moet toch komen uit onze 7-akken. De minister stelt voor, om op de hoofdsom van de gemeentefonds belasting 30 opcenten te leggen voor allen wier inkomen 30.000 niet overschrijdt. Voor elke 1000 komt er vervolgens één opoent bij. Hoewel dit laatste oeoonomisch niet te verdedigen is, ia spr. toch niet on geneigd niet al te veel medelijden te heb ben met deze menschen. De nieuwe belastingen zullen met elkaar opbrengen ƒ63 millioen. Beantwoordt die verhouding, 70 millioen bezuiniging en 63 millioen nieuwe belastin gen nu aan onze wenschen? Reeds in de toelichting van het verkiezingsmanifest is gezegd, dat niet alle belastingverhooging te vermijden zou zijn. Spr. ontkent echter niet, dat de verhouding 7063 hem niet zoo heel gunstig voorkomt. Maar het is niet zoo eenvoudig en zeker niet voor iemand, die niet midden in de zaak zit, om aan to wijzen, waar en hoe men met de besparin gen verder wil gaan. Spr. wil zich niet scharen onder de stuur lui aan wal, maar hij wil zeggen, dat in het algemeen zeer ernstig gestreefd zal moeten worden naar verdergaande bezui niging, omdat de nieuwe last van 63 mil lioen te zwaar zal zijn. Trouwens, die bezuiniging zal ook daar om verder moeten gaan, omdat er twee pos ten zijn, waarop men niet verder kan re kenen: het bedrag uit de reserve, dat nu nog maar 1/2 millioen bedraagt en de stor ting voor de sociale verzekering, waarvan nu ruim 6 millioen is ingehouden. De derde vraag is, hoe we staan tegen over de nieuwe heffingen. Wat de Gemeentefondsbelasting betreft vreest spr., dat er nog al wat critiek zal loskomen, en niet geheel ongerechtvaar digd, omdat tengevolge van de opcenten elke fout geaccentueerd wordt. Spr. be houdt zich echter zijn oordeel voor. Iets anders is het met de verhooging van het tarief voor invoerrechten. De regeering heeft 18 Juli een tractaat met België en Luxemburg gesloten, bekend als het trac taat van Ouchy, dat inhoudit een tolunie om tot verlaging van tarieven over te gaan. Er ia over dat verdrag veel ophef gemaakt. Mien heeft gezegd: nu breekt een nieuwe tijd aan; Genève en alle oeconomische con ferenties bleven zonder resultaat, maar nu zal het anders worden. Alle buitenlandsche en binnenlandsche bladen hadden er hoofd artikelen over en prezen het nobel-initia- tief om uit de misère te komen. Dat was 18 Juli. Nu is het 21 September, twee maanden later en nu kondigt de Nederlandsche re geering een niet onbelangrijke verhooging van het tarief van invoerrechten aan. Het wetsontwerp voorziet in de vraag: hoe is het te rijmen met het verdrag, door te bepalen: zoodra het verdrag in werking treedt, zal de wet niet gelden voor het verkeer tusschen Nederland en België. Dan zou dus voor alle landen, ook voor die, waarmee een meestbegunstigingsverdrag is gesloten, 13 pet. geheven worden, voor Bel gië zou het eerst 9, lator 8 pet. zijn. Een kind kan begrijpen, dat onder die omstan digheden van het verdrag niet veel komt en dat dus de Nederlandsche regeering in I September torpedeert' een maatregel, die ze in Juli genomen heeft, ter verbetering van den oeconomischen toestand, een maat regel, die door de gebeele wereld werd toe gejuicht. Spr. heeft er bezwaar tegen. En met af dingen is men er niet. Spr. vraagt zich af, of een verhooging van den accijns op tabak niet doelmatiger zou zijn. En of, als men daarmee geen 26 millioen kan krijgen, niet daarnaast de invoering van een coupon- betaling had kunnen worden ter hand ge nomen. Spr. moet erkennen, dat hij, zich in het algemeen kunnende vereenigen met wat de regeering meent te moeten doen, voor den gewonen dienst, zijn teleurstelling moet uit spreken over wat de regeering op den ka- pitaalsdienst voorstelt met betrekking tot het punt werkverschaffing en werkverrui ming. Als spr. goed gezien heeft, worden er geen gelden uitgetrokken voor: verdere inpol dering der Zuiderzee. Dat er op het oogenblik in den landbouw malaise is en dat de grond niets waard is, kan geen grond zijn om dit groote werk 6til te zetten. De oorzaak kan alleen daarin liggen, dat men zegt: we kunnen met geen mogelijk heid het geld leenen, dat er voor noodig is. Spr. heeft in dit verband nagegaan de le en ingsmoge lijk heden voor het Rijk. Na aftrek van verschillende vorderingen blijft er 70 millioen vlottende schuld over. Voor inpoldering van den N. O. Zuiderzeepolder zou men gedurende 10 jaar 10 millioen moe ten leenen. Meent men nu werkelijk, dat de financieele toestand van Nederland zoo is, dat men dat niet kan doen? Spr.'s antwoord is, dat daarvoor niet de minste vrees behoeft te bestaan. Duizen den zijn er bij dit werk ook indirect be trokken en het wil spr. voorkomen, dat men beter 2 kan uitgeven voor nuttigen oeconomischen arbeid dan 1 voor steun (applaus). UIT DE OMGEVING LISSE Autotocht ouden van dagvnsieren had onder begunstiging van prachtig weer een auto-tocht voor ouden van dagen plaats. Niet minder dan 200 oudjes namen er aan deel. Om ruim half twee vertrok de stoet, bestaan de uit ruim 70 auto's, over Hillegom, Hoofd dorp naar Schiphol. Onder de deelnemers merkten we o.a. op de burgemeester, kapelaan Schotte en de predikanten Ruys en Tiche laar. Voorts verschillende eerw. zusters uit Huize Pius en Zr. Bosman van het Groene Kruis. Tijdens den tocht werd de orde ge handhaafd door zes ordonnances op motorrij wielen. In de passeerende dorpen werd het verkeer op tactische wijze geregeld door het plaatselijk politiecorps. Op Schiphol aangekomen werd een rond rit gemaakt over het ruime terrein. Vervol gens werden wij verwelkomd door den heer de Jong, bedrijfsleider van de K.L.M. Hier na werd gelegenheid gegeven om een vlieg tocht te maken boven Amsterdam. Deelgeno men werd door 39 personen .Tien personen maakte een aparte vlucht boven Lisse, welke zeer interessant was. Wij vlogen boven het dorp op ongeveer 100 meter hoogte, toege wuifd door talrijke nieuwsgierigen. Vervol gens werd de koffie gebruikt, waarna gele genheid werd gegeven om de vliegtuigen en hun mechanisme van naderbij te bezichtigen. Om ruim half zes werd de terugtocht aan vaard en kwamen we gehouden te Lisse om 7 uur aan. Wij zijn ervan verzekerd, dat alle oudjes het zeer best naar hun zin gehad hebben, en het voor velen een aangename her innering zal blijven. LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Maandag 26 September, in de groote zaal van het R.K. Verenigingsge bouw, Daml. 36, houdt de K. J. M. V. een groote propaganda-avond, ter opening van het winterprogramma. Aanvang 8 uur precies. Als spreker zal dien avond optreden de zeereerw. heer J. B. M. Timp, Dioc. Bonds- moderator, met als onderwerp: „K. J. V. M. is je naam", „K. J. M. V. is je vaan". Muzikale medewerking door K. J. M. V.- vrienden. Vertooning van „De K. J. M. V. Wapenschouw", aan de smalfilm Piet Slegten- horst, tekstbewerking en beeldopvolging Her man Engels. Het belooft een mooie avond te worden en wij verwachten niet alleen belangstelling van de „jonge" middenstanders en hun ouders, maar van alle middenstanders. NOORDWIJK Aanrijding. Op den Heerenweg had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, be stuurd door v. d. P. alhier en een wielrijder, de heer Kuit 's Gravenhage. Tengevolge hier van bekwam de heer K. een vleeschwonde aan een der armen en is na door dr. Herma- nides te zijn verbonden, per auto naar zijn woning te 's Gravenhage vervoerd. De politie stelt een onderzoek naar de oor zaak der aanrijding in, terwijl proces-verbaal zal worden opgemaakt, OEGSTGEEST. Auto-botsing. Gisteravond om ongeveer half 6 kwam vanuit de richting Sassenheim, een vrachtauto van J. Cahen uit Leiden, nabij de Duinzichtstraat aanrijden. Daar ter plaat se is men bezig palen in den grond te zet ten voor de electdische tram en wordt het verkeer daar eenigszins gestremd, doordat een touw over den weg gespannen wordt. De bestuurder van de auto moest voor een stilstaande auto uitwijken, een vrachtwagen uit Arnhem reed achter den heer C. en wilde daar ter plaatse passeeren, wat onmogelijk was, waardoor beide auto's tegen elkaar re den. De auto van den heer C. werd zoodanig in elkaar gedrukt, dat de bestuurder niet meer remmen kon, dus de auto moest laten uitrijden. Hierbij gebeurde gelukkig geen per soonlijke ongelukken. De auto reed een groepje menschen, dat op het trottoir liep, achterop, die het gevaar bijtijds opmerkten, De andere auto bekwam geen schade. De po litie heeft proces-verbaal opgemaakt,. De schade wordt door verzekering gedekt. SASSENHEIM Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Woensdagavond te 19.30 uur, ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen. 2 Ingekomen stukken en mede- deelingen. 3. Aanbieding gemeente-begrooting en bedrijfsbegrootingen voor 1933, 4. Voor- loopige vastselling gemeente-rekeninge 1931. 5. Presentiegelden leden Steuncomité. 6. Comptabiliteit begrooting 1932. 7. Verhuring haventerrein. 8. Herziening huuprijzen lande rijen Grondbedrijf. 9. Reclames hondenbelas ting. Aan de toelichting is ontleend: De veel omvattende en zeer belangrijke ar beid van het Steuncomité, die door ons Col lege en zeker ook door den Raad gewaar deerd wordt en waarover het Departement eveneens haar waardeering uitsprak, deed ons besluiten Uwen Raad een voorstel te doen, gerekend te zijn ingegaan 1 Januari 1932, aan den voorzitter en leden van het steuncomité een presentiegeld per lid per bij gewoonde vergadering te geven van 2. Dit zal tot en met September ongeveer een uit gave vorderen van 240. B. en W. stellen voor, waar Copex de huur van het kantoorgebouwtje aan de Oosthaven heeft opgezegd, dit te verhuren, gerekend te zijn ingegaan 1 Augustus 1932, tot wederop zegging wederzijds voor een huurprijs van 1 per week, per 3 maanden bij vooruitbetaling te voldoen, te verhuren aan L. van den Berg en Arie Schooten. Auto-tocht ouden van dagen Onder be gunstiging van mooi herfstweer werd gisteren de jaarlijksche auto-tocht gehouden voor de ouden van dagen, georganiseerd door de Oranjevereeniging. De opstelling van de stoet vond plaats aan de Beukenlaan. De stoet be stond uit ongeveer 40 auto's. Ook de burge meester maakte de tocht mede. Te ongeveer 2 uur werd afgereden en den weg ingeslagen naar Zandvoort, waar de lange stoet werd rondgeleid door de motorpolitie. Van hier werd na een tocht langs den Boulevard gere den naar Overveen en Bloemendaal, langs het Kopje, vanwaar de deelnemers een mooi pa- noramo genoten. Bij de uitspanning „Kraantjelek" werd ge pauzeerd en hield men zich geruimen tijd op, waarbij de tijd gekort werd met eten en drin ken. Door verschillende winkeliers van Sas senheim waren versnaperingen beschikbaar gesteld, die hier goed te pas kwamen. Alle oudjes bekommen daarop het hooge duin in de nabijheid. Deze klimpartij werd beloond met een mooi uitzicht op de zee om daarna de ervaring op te doen dat de weg van boven naar beneden vlugger gaat dan andersom. Er waren zelfs enkele oudjes die hun beenen daarbij niet noodig hadden. Tij dens den maaltijd werd het woord gevoerd door den burgemeester, die de grijsheid harte lijk toesprak en ook dank bracht aan allen die voor het welslagen van dezen middag hadden medegewerkt. Langs groot Bentveld en na een rondrit door de vele nieuwe zijlanen van de Zand- voortsche weg werd de terugtocht aanvaard. De „blije incomste" met muziek bleef achter wege, daar bleek dat men vergeten was Cres cendo hiertoe <uit te noodigen. Een telefo nisch verzoek om 5 uur uit Overveen kwam begrijpelijk te laat. Opgetogen over de mooie middag arriveer den de vele oudies tegen 8 uur weer bij hun diverse haardsteden. TER AAR Het Schoolplein. Na het besluit van den Raad, gevallen op 29 Augustus, over het be tegelen van het schoolplein der O. L. School is dezer dagen een inschrijving gehouden. Het werk is gegund aan de heeren Hegeman en Heemskerk voor de somma van 410. WARMOND Gemeente-begrooting. De gemeentebe- grooting voor het dienstjaar 1933 is heden door B. en W. aan den Raad aangeboden. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van 131.547.27 op den ge wonen dienst. Belastingverhooging zal niet behoeven plaats te vinden, hetgeen zeer ze ker bij velen voldoening zal wekken. Ontslag. Door mej. A. van Noort Duy- venvoorde is eervol ontslag gevraagd uit ge meentedienst als schoonhoudster van het Raadhuis en de O. L. School wegens het be reiken van den 65-jarigen leeftijd en zulks met ingang van'l Januari a.s. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Transportarbeidersbond. Door den R. K. Transportarbeidersbond St. Bonifa- cius afdeeling Alphen aan den Rijn werd in de oude school de jaarvergadering gehou den. Als gewoonlijk werd deze druk bezoch te bijeenkomst door den voorzitter met den Chr. groet en een welkomstwoord tot mede bestuurders en leden geopend. Spr. memo reerde daarna het feit, dat de afdeeling juist op dien dag haar 14-jarig bestaan her dacht. Voorts bracht hij dank aan den pen ningmeester van de afd. Aarlanderveen voor zijn werkzaamheden onder aanbieding van een kleine suprise. welke door deze in dank werd aanvaard. De voorzitter dringt er vervolgens op aan, dat werklooze leden op tijd zullen stempelen, tusschen 10 en 11 uur v.m. en 3 en 4 uur n.m. Met klem ontraadt spr. de leden het bezoek aan het S.D A.P.-gebouw, omdat katholieken daar niet thuis hooren. In het bijzonder brengt spr. den Geest. Ad viseur dank voor zijn vele bemoeiingen ten opzichte van de 'Rl K. werkloozen, o.a. de gehouden rectraite en de bedevaart naar St. Jeroen. De rekening van den pennigmeester, den heer A. v. d. Sijs, was door de fin. commis sie accuraat in orde bevonden, waarvoor hem dank wordt gebracht. Uit het verslag van den secretaris bleek o.m. dat het ledental der afd. stationnair was gebleven. Onderwijl was de Geestel. Adviseur ter vergadering gekomen, die door den voor zitter werd verwelkomd. Daar geen candidatenlijsten waren inge komen, werden de aftredende bestuursle den, de heeren Braskes, v. d. Sijs en Kla- renbeek, herkozen; als voorzitter werd her benoemd de heer A. Braskers. De Geestel. Adviseur vraagt daarna het woord. Spr. feliciteert de afdeeling met haar 14-jarig bestaan en ook den voorzitter, die vanaf de oprichting deze functie heeft vervuld, terwijl spr. dankt voor de prettige samenwerking en de goede geest, die steeds bij de transportarbeiders heerscht. Wat zijn bemoeiingen betreft omtrent de werk loozen, verklaart spr. dit als zijn plicht te be schouwen en hij dankt al degenen, die hem daarin hebben geholpen. Spr. wekt allen op tot gebed om uitkomst in deze donkere tij den, waarmede de vergadering dadelijk door het bidden van 3 Onze Vaders en Wees gegroeten instemde. De afgevaardigde van den R. K. Volks bond sprak als slot nog een pittig woord tot de aanwezigen, waarna sluiting met den Chr. groet van deze geanimeerde bij eenkomst. Gevestigd: van Leiden: W. C. den Har- tog. veehoudersknecht, Hoornstraat 8 's Gra venhage: Sj. Meyer, hoofd eener afd., Mar- thastichting Leiden: A. Koelewijn: schil dersknecht, Pr. Hendrikstraat 78 Schoon hoven: W. J. Kommer, Raadhuisstraat 269 Haarlem: J. de Groot, waterbouwkundige, Schoolstraat 12 's Gravenhage: L. van Esch en gezin, ledehandelaar, Zaalbergstraat 37 Leiden: D. Cannegieter, Oudsh. weg 78 's Gravenzande: G. van Bochove echtgen. van B. Keur, v. Mandersloostraat 9 Leiden. H. Visser, Heerenweg 27 Veur: J. Ver- hoeff en gezin, v. Boetselaerstraat 25 Breda P. H. de Smits, Visserstraat 32. Vertrokken: naar Voorburg: G. Rijns- burger Zoeterwoude: M. A. Streng en gezin Loosdrecht: M. Bron Scheveningen, Maastrichtschestraat 102: W. van der Meulen en echtgen Noordwijk A. W. M. Winkel Schoonhoven, Lopikerstraat 71: J. W. Kom mer Hilversum, Hooge Laarderweg 156: S. ban Asselt Renkum-Oosterbeek: J. G. L. Brouwer Renkum-Oosterbeek: M. Zweerus Venlo, Hoogeweg 22: L. P. P. Rozestraten, Reeuwijk: A. M. Verweij Zoeterwoude: M. van Dijk Mourvilles Hautes (Frankrijk) M. A. van Leeuwen 's Gravenhage, Tromp straat 62: J. J. van Gooi Idaarderadeel: (Grouw)A. J. Gouma en gezin. Geboren: Mauring, z. van Jasper van der Bijl en P. van 't Wout Hendrika d. van E. J. de Vries en H. Schellingerhoud Lau rens Nicolaas z. van J. Stuivenberg en KI. J. van der Heijden Gerarda Alida Maria d. van A. F. Ruyssenaars en W. Driehuis Philippus z. van J. Gielen en T. Verkade Janna Helena d. van J. van Eist en J. Brui nes Johanna Cornelia d. van C. l'Amie en A. Boeren Susanna Gijsberta d. van J. van Schip en J. Schellingerhout. Getrouwd: A. J. Oostrum 23 j, en A. van der Heiden 20 j. Overleden: Geerlruida Gijsberta van der Drift 84 j. BODEGRAVEN. JONGETJE DOOR) PAARD GETRAPT. Men heeft weinig hoop. Gistermiddag omstreeks twaalf uur had een droevig ongeval plaats. De landbouwer E. v. V. kwam met een met 2 paarden be spannen wagen uit het land rijden, waar van één paard z'n eigendom was, een oud, vertrouwd, mak beest. Thuisgekomen wer den de paarden zoolang in het land gelaten, waarin ook twee zijner kinderen liepen te spelen. De kleintjes liepen naar de paarden toe, en volgens gewoonte, grepen zij de beesten aan de pooten. Het paard dat z'n eigendom was liet het zich welgevallen. Het geleende paard schrok er echter van en sloeg, met het gevolg, dat de kleine 4-jarigo Evert v. V. tegen den grond geslagen werd. Het andere kind liep direct naar huis om het te vertellen. Begrijpelijk schrok men hevig; direct werd op onderzoek uitgegaan en men vond de kleine geheel bewusteloos liggen met een groote wonde aan de slaap. Precies de groote van het hoefijzer stond diep in z'n hoofdje gedrukt. De spoedig aanwezig zijn de geneeskundige hulp gaf aanvankelijk weinig hoop. de kleine is naar het St. An- tonius-Ziekenhuis to Utrecht overgebracht. Crisis-comité. De inzameling die het Chr. Comité voor werkloozen heeft gehou den bedroeg in totaal f 672.10 plus verschil lende bonnen voor gaven in natura. Door het Nationaal Crisiscomitó zal in de week van 38 October over het ge- heele land een collecte worden gehouden. Het plaatselijk comité heeft besloten in diezelfde week in deze gemeente ook een zoodanige collecte doen plaats hebben. Eenige voor dit doel uitgenoodigde da mes zullen gedurende bovengenoemde da gen zich bij ieer der ingezetenen vervoe gen teneinde een grootere of kleinere gift in ontvangst te nemen. In verband met den steeds grooteren om vang die de crisis blijft aannemen en den steeds stijgenden nood wordt een dringend beroep geaan op de offervaardigheid van e burgerij, waarvan verwacht wordt dat zij in deze niet teleur zal stellen. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente 6taan heden als werkloos inge schreven 115 personen. Verloren. 2 belastingmerken met een touwtje en 1 weekkaart Bodegraven Utrecht der Ned. Spoorwegen. Gevonden. l nikkelen knipmesje; 1 bruine damesschoen; 1 portemon. met inh.; 1 jongensgymnastiekschoen; 1 belasting- merk in etui. Inlichtingen aan de politie post op Maandag. Geboren: Maarten, z. v. A. Hoogen- doorn en M. J. van Dijk. Cornelia, d. v. D. Vergunst en M. Baelde. Maria Corne lia, d. v. G. van Kilsdonk en M. C. Rijn beek. Adrianus Bob, z. v. A. Boot en E. G. van Leeuwen. Ondertrouwd: P. den Boer, 25 jr. en A. M. Hoogendijk, 27 jr. Getrouwd: J. P. Kastelein, 23 j. en M. Vroege 24 jr. Gevestigd: L. M. Joustra, van Rot terdam; L. Batelaan, van Hoorn; G. Os kamp, van Bussum; C. K. M. Veldhuizen, van Zwemerdam; H. Knoppcrts, van Zwam- merdam. Vertrokken: W. A. Kuipers, naar Zwolle; R. van Breene, naar 's-G ra venhage; H. H. W. Zegveld, naar Eindhoven. ZOETERWOUDE Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente komt Dinsdagnamiddag te 18.45 uur in open bare vergadering bijeen. Agenda. 1. Ingekomen stukken. 2. Voor- loopige vaststelling der gemeente-rekening 1931 en van de rekening van het waterlei dingbedrijf 1931. 3. Aanbieding der gemeen- te-begrooting 1933 en der begrooting van het waterleidingbedrijf voor 1933 en benoeming van 3 leden der begrootingscommisise. 4. Be noeming van 3 leden der waterleidingcommis sie. De aanbeveling luidt als volgt: a. 1. A. van Bennekom. 2. Th. Bergers, b. 1. A. C. Paardekooper, 2. C. van Haastregt, c. 1. H. J. v, d. Krogt, 2. P. Meijdam. 5, Benoeming van 4 leden der werkloozencommissie. De aanbe veling luidt als volgt: a. 1. Th. Bergers. 2. A. C. Paardekooper. b. 1. C. van Haastregt, 2. Th. Tijssen, c. 1 W. Wessel, 2. P. Meijdam, d. 1. J. de Graaf, 2. H. J. v. d. Krogt. 6. Voor stel van B. en W. om het correspondentschap der arbeidsbemiddeling te veranderen in agentschap der arbeidesbemiddeling, zulks in verband met de arbeidsbemiddelingswet. 7. Als voren tot wijziging der steunregeling voor werkloozen. 8. Als voren tot vaststelling der vergoeding bedoeld in artikel 101 der L. O.- wet 1920, voor de bijzondere schoolbesturen over 1930 met inachtneming van het bepaalde in het achtste lid van genoemd wetsartikel. 9. Als voren om de verordening op het onder houd van het veer bij AUemansgeest in te trekken. 10. Als voren om te besluiten om het verwerken van afgekeurd vee en vleesch niet op te dragen aan de Ned. Therrao-Chemischo Fabrieken. 11, Bespreking over het al of niet bouwen van een schuurtje bij de onderwij zerswoning. 12. Als voren in zake den aan koop van een motorbrandspuit. 13. Rondvraag WIE ZIJN TIJD BEGRIJPT, PROPAGEERT DE KATHOLIEKE PERS

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5