VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. De veranderingen blijven in een snel tem po verloopen. De beide depressies, die in het Zuid-Westen en die ten Noord-Westen van ons land van het weerkaart je van gis teren hebben met behoud van beide ker nen, vereenigd, waarbij de Zuid-Westelij ke kern ongeveer ter plaatse bleef en de andere zich naar het midden van de Noorsohe kust verplaatste. Tegelijk ver scheen ten Zuid-Westen van IJsland een nieuwe depressie, die de wind in ons land waarschijnlijk na de ruiming van van ochtend, welke zich nog wel verder zal voortzetten, weer naar het Zuid-Westen zal terugbrengen en de temperatuur die vanochtend in ons land aanzienlijk hooger is dan gisteren, weer iets doen dalen. In ons land viel matige regen. Veel grootere hoeveelheden zijn in Scandinavië en ook in enkele Fransche en Engelsche stations afgetapt. De kans op regen zal"voor ons land aanvankelijk wel afnemen, doch het is niet waarschijnlijk dat bij een zóó de- pressie-achtigen toestand en bij zooveel kans op vorming van secundairen het vol gend etmaal zonder nieuwe regenbuien zal voorbijgaan. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 15.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 7.25 uur tot Zaterdagmorgen 6.18 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminr., Hooge Rijndijk hedenmorgen 7 uur 17, 12 uur 17 en 3 uur 17 gr. C. Zweminr. „De Zijl", hedenmorgen 7 uur 16, 12 uur 16 en 3 uur 16 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zaterdag 24 September voorm. 9.35 uur en nam. 10.uur. Hedenmiddag te half twee liep op het Kort Rapenburg van een met paard bespannen kaasbrik het rechtervoorwiel af. De wagen kwam daardoor te hellen en op de straat terecht. Gelukkig sloeg het paard niet op hol, zoodat het kón worden uitgespannen en de wagen ge repareerd kon worden. Te Epe overleed heden ds. J. A. Prins, oud-vrijz., predikant te Epe, de laatste jaren hier terstede woonachtig. Ds. Prins was stichter van de Eper Ge meentewoning met leeszaal enz. waar voor hij de middelen schonk en een groote steun ook op financieel gebied van verschillende philantropische instel lingen op vrijz. godsdienstig gebied in den lande. R. K. Kiesvereeniging. De vergadering van de R. K. Kiesver eeniging, hedenavond in „Den Burcht", vangt om 8 uur aan. In het bestuur van het Verbond van Nederl. Werkgevers is gekozen de heer J. Heringa, alhier. ZIE VERDER VOOR STADSNIEUWS BLADZ. 6 EN 7. LAATSTE BERICHTEN EERSTE KAMER. Aan de orde is behandeling van het ge wijzigd ontwerp-adres van antwoord op de Troonrede. Het adres wordt goedgekeurd met aan- teekening, dat de soc.-dem. tegen zijn, waarna de vergadering gesloten 'wordt. BEZUINIGING „WATERSTAAT". Uit de toelichtende staat, behoorende bij de Waterstaatsbegrooting, 1933 blijkt o.m. dat een post verminderd is in verband met de omstandigheid, dat met ingang van 1 Januari J933 twee Rijkshoofdingenieurs voor de spoorwegen, één technisch ambtenaar 2e kl. en één commies den dienst wegens reorganisatie van het dienstvak, waarbij zij werkzaam zijn, zullen verlaten. Met de uitvoering van de verbetering van spoorwegtoestanden aan dc Oostzijde van Amsterdam zal begin 1933 een aan vang worden gemaakt. Gerekend wordt, dat met 200.000 als aandeel in de kosten, welke voor 1933 ten laste van het Rijk ko men, kan worden volstaan. DE RELLETJES TE DEN HAAG. De agent Baas overleden. De agent van politie H. Baas, die Dins dagmiddag bij de relletjes op de Heeren gracht te Den Haag, door een messteek werd gewond,, is hedenochtend in het zie kenhuis overleden. Het slachtoffer is 39 jaar oud. Omtrent de arrestatie, welke gisteren door de politie gedaan is in verband met bovengenoemden aanslag op een agent tij dens de relletjes op Dinsdag j.l. (zie Ge mengde Berichten in dit nummer) verne men wij, dat gistermiddag rechercheurs op de Prinsegracht een der leden van het Werkloozen Agitatie Comité hebben gear resteerd. Een uur later zijn nog twee le den aangehouden en naar het hoofdbureau van politie gebracht. Het onderzoek wees uit, dat twee der aangehoudenen waar schijnlijk niet bij de zaak betrokken wa ren, doch omtrent den derde meende de politie voldoende gegevens te hebben in hem den vermoedelijken dader te zien. Een confrontatie met den gewonden agent volgde, waarbij deze den arrestant herkende als de man, die hem gestoken had. De aangehoudene ontkende echter iets met de steekpartij te maken te hebben ge had. Van de zijde der demonstranten werd er op gewezen, dat het zeer onwaarschijnlijk is, dat een der leden van het Werkloozen Agitatie Comité dc dader van den aanslag is geweest. Deze menschen bevonden zich allen in den kop van den stoet, terwijl de aanval op den agent geschied moet zijn door iemand uit do laatste rijen der betoogers. De politie bewaart echter over deze zaak het stilzwijgen en wenschle geen in lichtingen te verstrekken. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN DE K. W. 101. Gisteravond arriveerde te Delfzijl de te Katwijk thuis behoorende vischiogger, K. W. 101, welk schip Dinsdag ter visohvangst is uitgevaren en waarvan Woensdagavond ter hoogte van Esbjerg aan boord een vat carbid ontploft is, waardoor een der ma trozen ernstig aan het gelaat werd ge wond. Deze matyoos is te Delfzijl aan land gebracht en door een geneeskundige behandeld. WEER TWEE GARNALENVISSCHERS VERMIST Hedenmorgen is aan het strand te Zand- voort zonder bemanning een garnalenbootje komen aandrijven. De boot was geheel in tact. Het net hing nog uit en garnalen bevon den zich nog binnenboord in het net. Omge slagen is de boot niet, want hij lag met den kop op het strand op de waterlijn voor hotel „Noordzee". De bemanning, bestaande uit J. Visser en Piet Loos, beiden uit Zandvoort, wordt vermist. Men vreest het ergste. Daar de zee niet zoo wild is, dat er gevaar bestaat, vermoedt men dat zij bij het binnenhalen van het net een golfslag gekregen hebben, waar door een der mannen overboord is geslagen, en dat de ander bij zijn poging tot redden, eveneens overboord is geslagen. Ook is het mogelijk, dat door een golf de boot even uit het roer geslagen is, een beweging, waardoor een der mannen of allebei buiten boord ge slagen zijn, daar men dan meesten tijds op een bank staat om het net binnen te halen. J. Visser en P. Loos hebben zich van het voorjaar moedig gedragen, toen de garnalen- boot in de Zuid verongelukte en zij de eersten waren die op de plaats van het ongeval nog pogingen in het werk hebben gesteld om de slachtoffers te redden, hetgeen toen niet mocht gelukkdn. Motorongeluk. Gisteravond is onder de gemeente Eiber gen een ernstig motor-ongeval gebeurd. Doordat een band van den motor van den 20-jarigen J. Blauwhand uit Neede sprong, reed hij tegen een boom. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis te Eibergen ver voerd, waar bleek, dat hij een ge-broken arm en been had en eenige kneuzingen. Hij werd naar het ziekenhuis te Enschedé overge bracht, waar hij hedenmorgen aan de be komen verwondingen is overleden. De man laat vrouw en kind achter. HINDOE-CONFERENTIE TE BOMBAY WENDT ZICH TOT MACD0NALD. LONDEN, 23 Sept. (V.D.). De te Bom bay in conferentie bijeen zijnde leiders der kaste-Hindoes en.paria's besloten gisteren zich met een telegram te wenden tot den Engelschen ministerpresident MacDonald teneinde wettelijke of tijdelijke opheffing van de nieuwe Engelsche bepalingen over het kiesrecht en de parlementaire verte genwoordiging in Indië le verzoeken, en wel tot momenteel gevoerde onderhande lingen over het kiesrecht der onderdrukte klassen beëindigd zijn. In het telegram wordt gewezen op de verslechtering van den gezondheidstoe stand van Gandhi tengevolge van zijn hon gerstaking. Voorgesteld wordt, een peti tionnement te houden onder do onderdruk te klassen, indien de onderhandelingen te Bombay mislukken. Gandhi had twee lange besprekingen met de vertegenwoordigers van beide groe pen. Na het tweede onderhoud werd eolvter medegedeeld, dat een oplossing pas heden morgen vroeg is te verwachten. Wanneer een oplossing wordt bereikt of MacDonald aan het telegrafisch verzoek voldoet, zal Gandhi zijn hongerstaking beëindigen. Gandhi brengt den geheelen dag door on der een mango-boom, waar hij op een le gerstede ligt en van tijd tot tijd een slok water neemt. DE OPSTANDIGE BEWEGING IN BRAZILIË. RIO DE JANEIRO, 23 Sept. (V.D.) Vol gens mcdedeeling der Braziliaansche re geering is de leider der opstandelingen in den staat Rio Grande do Rul, Borges do Medeiroa, door regeeringstroepen gevangen genomen. Do opstandelingen melden op hun beurt uit Sao Paulo, dat de staat Para zich bij dc revolutie heeft aangesloten en dat de opstandelingen er den toestand meestor zijn. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Staven, z. v. d. vrutTKer en M. van de Veen Antoon Chrisliaan, z. v. T. Zwart en J. Chr. v. Duijn. Jacob, z. v. A. Hofman en J. C. W. Post. Gehuwd: J. H. J. van der Stok jm 28 j. en J. Th. M, Croon jd 31 j. F. J. F. M. Proot jm 37 j, en E. M. König jd 26 j. W. F. Verkuijlem wedn. 35 j. en E. I. M. Stikkelman jd 33 j. P. D. Voois jm 26 j. en M. Hollebrandse jd 21 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 Sept. Vee. Aanvoer: 576 runderen, 198 kalveren, 1370 schapen, 4Ó7 varkens, 711 biggen. 6 bokken en geiten. Przen: 39 stieren 80200; 117 kalf- en melkkoeien 125210; 171 varekoeien 95 145; 219 vette ossen en koeien 170 240, schoon aan de haak 3068 cent; 29 vette kalveren 3050, schoon aa-n de haak 26—95 cent; 48 nuchtere kalveren 48, 121 graskalveren 2560, 1000 vette schapen 813.50; 370 weideecha- pen 712; 407 mestvarkens 720; 711 biggen 35; 6 bokken en geiten 27. Kaas. Aanvoer 139 partijen, waarvan 106 partije nGoudschc en 33 Lcidsche kaas Besteed werd voor: le soort Goudsche 2529, 2e soort 2124, le soort Leid- scho 2530, 2o soort 2024 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Lcidsche kaas goed. ALKMAAR, 23 Sopt. Kaas. Aangevoerd 99 stapels kaas, zijnde 145.000 kg.; fabrieks kaas kleine 22.50, Fabriekskaas oommis sie 26.—, boerenkaas ldcino 22, boe renkaas commissie 25.50 per 50 kg. Han del goed. TELEGRAMMEN DE VOLKENBONDSRAAD BIJEEN. Het conflict Bolivia—Paraguay. GENèVE, 23 September (V.D.). Nadat de overleden hooge commissaris van den Vol kenbond te Dantzig, graaf Gravinia, ter zit ting van den Yolkënbondsraad was her dacht, hield de vergadering zich geruimen tijd bezig met het conflict tusschen Bolivia en Paraguay. De Spaausche ambassadeur te Parijs Madariaga eischte energiek ingrijpen van den Volkenbondsraad. Hij stelde voor de instelling van een commissie van rappor teurs, opdat de raad in de gelegenheid zal worden gesteld, maatregelen te treffen. Hij kreeg hierbij den steun van den Franschen minister van buitenlandsch.e zaken Paul Boncour, van sir John Simon en van den vertegenwoordiger van Panama. Frankrijk en het Chineesch-Japansche conflict. PARIJS, 23 Sept. (V.D.). In verband met het onderhoud dat de Amerikaanschc sena tor Rteed tijdens zijn verblijf te Parijs met den Franschen minister-president had, is van verschillende zijden het bericht gelan ceerd, dat de Fransche regeering in de toe komst wijziging zal brengen in haar tot nog toe aangenomen houding in het Verre Oos ten, door haar passieve welwillendheid tegenover do Japansche politiek in Mands- joerije te laten varen en zich bij het Ameri- kaansche standpunt aan te sluiten. In officieele Fransche kringen zijn deze berichten gedementeerd en wordt ver klaard, dat Frankrijk in zijn van 't begin af aan aangenomen houding niets te verande ren heeft, aangezien deze houding steeds in overeenstemming was met den geest van den Volkenbond en derhalve ook in volle overeenstemming was met het Amerikaan- sche standpunt. Bovendien heeft de Fran sche regeering steeds op het standpunt ge staan, dat tusschen twee regeeringen nooit onderhandelingen gevoerd mogen worden onder den druk van een territoriale bezet ting. Russische Universiteits Professoren onder censuur. Het laatste nummer van <lc „Revue Mo- tapsychique" vermeldt dc volgende ge beurtenis die wel heel teekenend is voor de wetenschap in het geestesleven in Sov jet Rusland. In Juni van dit jaar infor meerde een Professor van de Hoogeschool van een groote Russische stad bij dr. Osty den directeur van het Metapsyhisch Insti tuut te Parijs naar den tegonwoordigen stand der Parapsychologie. Ilij had in dc laatste jaren geen t ijd meer gehad cxm zich met de Parapsychologie bezig te houden, maar thans wilde hij zich weer opnieuw aan deze studie wijden. Dr. Osty stuurde hem toen enkele jaargangen van de Revue Metapsychiquo waarin enkele belangrijke artikelen voorkwamen over do proeven met Rudi Schneider, waarin geheel de we tenschappelijke wereld veel velang stelde. Na enkele dagen kwamen de nummers van dezen jaargang opengesneden, dus gelezen terug, met de bemerking: „Terug naar den afzender: invoer van dezelfde lectuur wordt door de censuur op de pers niet toegestaan." Het tijdschrift toekent hierbij aan: „Een ambtenaar werpt zich op als rechter om uit te maken wat een Professor van de Univer siteit mag lezen of niet"'. Wij vragen ons zelf af welke mate van volksverdomming er wel wordt toegepast als Professoren van een Hoogeschool onder curateele staan van partij leiders die wat geestelijke en cultureele ontwikkeling be treft ver beneden hen staan. Acht groote firma's hebben zich bij deze nieuwe maatschappij geïnteresseerd, o.a. do bekende „Pullmann Cy and Manufacturing Corporatibn" en de „General Electric", die geperste staalplaten en de electrischc in stallatie zullen leveren. Het is vanzelfspre kend dat deze huisjes omdat zij zoo goed koop zijn, binnen het bereik zullen liggen van iederen ambtenaar en arbeider, die op zoo'n manier hun eigen villa krijgen, voor zien zullen zijn van alle uitvindingen der moderne techniek. Men heeft berekend, dat men in korten tijd 15 millioen kleine villa's zal kunnen bouwen. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.26 Londen 8.62l/2 New York 2.49 Parijs 9.76 Brussel 34.521 /2 Zwitserland 48.01 Milaan 12.78 Madrid 20.42>/2 •Jalo 43.40 Kopenhagen 44.60 Stockholm 44.30 Y» oenen Praag 7.371/o Boedapest Prol. 1 pet. BEURSOVERZICHT. De gedrukte tondenz, die gisteren op de New Yorkacho effectenbeurs bestond, ver oorzaakte in hot ochtendverkeer op de Ani- sterdamsche fondsenmarkt een reactie. In het verder verloop, waren de koerswijzigin gen evenwel zeer gering, terwijl de handel van uiterst beperkte afmetingen was. Een uitzondering op de algemceno tendenz vormden Aku's, die tot 52 1/2 pet. aantrok ken, op berichten, dat de situatie op de Duitsche kunstzijdomarkt aanmerkelijk was verbeterd en dat vooral do vraag grooter omvang had aangenomen. Ook Amcrikaan- sche kunstzijdewaarden worden hierdoor op gunstige wijzo beïnvloed. Van de ove rige Industrioolen waren zoowel Unileveis als Philips iets lager. De affaire in Petro- leumwaarden was zeer rustig. Kon. Olies en de Amerikaansche soorten stelden zich iots Lager. Dc verlaging van don benzino prijs in de V.S. maakte oen ongunstigen indruk. Rubbers waren, evenals Suikers, lager bij zeer beperkten handel A'daui Rubbers zagen zich een 2-tal punten ont gaan. II.V.A.'s openden beneden 200 en stel den zich later weer op die grens. Tabakken stil doch prijshoudend. Schccpv. ca Mijnw. bewogen zich op den achtergrond. Ned. Scheepv. Unies liepen iets terug. Amerika nen in navolging van WallsLrect in reactie met Later een neiging tot herstel. Duitsche obligaties waren prijshoudend evenals de Nederlandsche soorten*. naar waarnemingen verricht in den morgen van 23 Sept. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Matige, aanvankelijk tijdelijk afnemende Noo rd-W e s tel ij ke tot Zuid-Westelijke wind, meest zwaar bewolkt of betrok ken, waarschijnlijk regenbuien, aanvan- 2L.1J keijjjj- ieis koeler. Hoogste barometerst.: 763.7 te Boedapest. Laagste barometerst.: 739.3 te Nordöjan. Verwachting tot den avond van 24 Sept.: Aan onze Abonné's. Het blijkt ons telkens opnieuw, dat vele onzer abonné's niet voldoende op de hoogte zijn met de bepalingen van de gratis-ongeval len-verzekering voor de abonné's van „De Leidsche Courant". Wij laten deze bepalingen daarom hier in extenso volgen en stellen ons voor dezelve op gezette tijden geregeld te publiceeren. DE DIRECTIE. ONZE GRATIS-ONGEVALLEN VERZEKERING. Elke abonné van „De Leidsche Courant-', die zijn abonnementsgeld tijdig heeft vol daan is verzekerd voor een bedrag van 300.tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van den dood van de(n) abonné, hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van het ongeval. Dit bedrag zal ten spoedigste aan zijn of haar nage laten betrekkingen worden uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot het ontvangen der uitkeering gerechtigd zijn: le. de echtgenoot{e); 2e. kinderen; 3e. de ouders; 4e. de stief oudere of (zoo deze ontbreken) de grootoudere, of (zoo ook deze on tb rek—j ie seboonoudere, wier kostwinner de overledene was; 5e. de broe ders en zusters wier kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hij of zij, die tenminste een derde van zijn of haar verdiensten geregeld uitkeert aan de(n) persoon of personen, die hij of zij bij het levensonderhoud te hulp komt. Onder verzekerde abonné wordt ver staan zoodanige persoon, welke niet jon ger is dan zeventien (17) jaar en niet ouder dan vijf en zestig (65) jaar. Er bestaat geen recht op uitkeering: a. Wanneer de verzekerde abonné tijdens het plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering, onder den invloed was van overprikbeling of van bedwelmende dranken; of den krijgsdienst te water of te land uitoefende in tijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of wel zich buiten Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tijdens het ongeval op een vi3- schers-, Marine- of ander vaartuig varen de was buitengaats, op de Zeeuwsche of Zuid-Hollandsche stroomen, of op de Zui derzee; of wanneer de verzekerde abonné zich tijdens het ongeval bezig hield met de bereiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of andere licht'ontvlam- of ontplofbare stof fen of daarbij desbewust tegenwoordig was. b. Voor personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den is, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijders en dergelijke waagstukken uit voerende personen, indien het ongeval ont staat tijdens de uitoefening van hun beroep of do daarmede gepaard, gaande bezig heden; of voor krankzinnige, lamme, hard- hoorige, sterk bijziende, aan duizeling hartgebrek of vallende ziekte lijdende personen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien het ongeval het gevolg is: van het gebruikmaken van voertuigen met mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaams gebrek; van een ziekte of kwaal; van zelfverminking, zelfmoord* of poging daar toe; van tweegevecht of vechtpartij, waar bij de verzekerde betrokken was; vau handelingen in strijd met wetten, verorde ningen, Koninklijke besluiten of voorschrif ten van Spoorweg-, tram-, boot- en derge lijke ondernemingen voor personenvervoer, van verregaande roekeloosheid of het zich moedwillig of onnoodig blootstellen aan eenig gevaar door de(n) verzekerde(n) abonné. d. Ongevallen door of bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege leiding van een ervaren bootsman zijn al leen dan onder de verzekering begrepen als het bewijs wordt geleverd, dat den dood rechtstreeks is veroorzaakt door een plot selinge geweidadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van dc(ri) verzekerde (met b.v. door beroerte, kram pen, enz.) Daarenboven geeft verdrinken in binnenwateren, rivieren of meeren alleen dan recht op uitkeering, wanneer onder meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt. Het vin den van een persoon (lichaam) in het water zonder meer wordt niet als een bewijs van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestian wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of eens anders lijf of poging tot redding van per sonen. Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholieke Feestdagen die als Zondagen gevierd wor den niet medegerekend), hiervan mede- deeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van „De Leidsche Courant". Is een verzekerde een ongeval overko men dan moet zoo spoedig mogelijk ge nees-, of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen. In het laatste geval zal de gewonde verplicht zijn zich geheel naar de voorschriften van den geneesheer te gedragen en zich, indien dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken huis te begeven, zullende geene uitkeering verschuldigd, zijn indien door het niet tijd i inroepen van genees- of heelkundige hulp of het niet opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeeligo gevolgen voor dc(n) patiënt ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zijn op straffe van het te niet gaan hunner rechten verplicht den daartoe door de Directie van „De Leidsche Courant' aan gewezen geneesheer in staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening aan de verplichting bot kennisgeving binnen den gestelden ter mijn in „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat dcgene(n) die aangifte had(den) be- hooren te doen, -daartoe niet in de moge lijkheid was (waren) en hij (zij) evenmin m staat was (waren) die aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallen begint do bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra do bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met do verzekering ol hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Dt- rectie der „Lcidsche Courant" binnen veer tien dagen, nadat het recht op uitkeering bewezen is aan de(n) rechthebbende(n). „De Leidsche Courant" is niet verplicht uitbetalingen te doen, wanneer haar niet wordt verstrekt een extract uit het regi»- ip.- vi - nverli-den.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3