UIT DE OMGEVING FAILLISSEMENTEN VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 HILLELOM. Veiling. Ten overstaan van notaris D. Lodder had gisteravond in hotel Sister mans de veiling bij opbod plaats van een woonhuis met bloembollenschuur met pl.m. 600 M.2 stellingen aan den Haarlemmer straat No. 13 groot 6.30 A. Dit perceel werd ingezet op 5-100 door W. C. v. d. Akker. Perceel II teelland, groot 1.84.80 H.A. ƒ1200 W. Sprniger. Perceel II idem, groot 97 A. 500 W. Springer. Perceel IV idem groot 2.40,60 H.A. 2500 A. J. Teeuwen. Perceel Vè idem groot 1.59.10 H.A. 1250 H. F. Rusman. Afslag over een week H00GMADE. Volksbond. Deze vereeniging hield gis teravond haar eerste 'ledenvergadering in dit seizoen in de zaal van Café Witte- man. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet, heette de leden van harte welkom, in het bijzonder onzen Geest. Ad viseur en dankte tevens de leden voor de medewerking bij het inhalen van onzen be minden Bisschop. De secretaris las de notulen, welken on der dank werden goedgekeurd. Na het zin gen van het Bondslied bracht de afgevaar digde naar de Centrale Raadsvergadering een breed voering verslag uit, waarvoor de voorzitter hem dank zegde. Na behandeling van enkele ingekomen stukken deelde de voorzitter mede, dat het de wensch is van de inkoop-commissie, dat deze maand de brandstoffen betaald zullen worden. De voorzitter spoorde de leden aan, die hun brandstoffenkaart nog niet hebben volgestempeld, dit toch zoo spoe dig mogelijk te doen. Daarna deelde de voorzitter mede, dat de huurcommissie, welke 1.1. is opgericht, niets heeft kunnen bereiken met de verhuurders van huizen om verlaging van huishuur. Uit de vergadering werd voorgesteld om een voorstel in te dienen in de plaatselijke kiesvereeniging aangaande huurverlaging want, aldus spr., zoowel als de boer en tuin der de pacht niet kunnen betalen, zoo kun nen wij die hooge huishuren ook niet beta len. Alzoo werd besloten een voorstel in te dienen in dien geest, om er door de kies vereeniging een voorstel van te maken op de Kamer-Centrale. Ook werd besloten om hiervan kennis te geven aan het Centraal Bestuur. Nadat de vragen voor de rondvraag door den Geestel. Adviseur en secretaris en'voor zitter naar ieders genoegen werden beant woord, sluit de voorzitter deze vergadering met een woord van dank. „Hulp in Nood" bracht op f 1.481/* KATWIJK AAN DEN RIJN. Onveilig duin. Wegens heb schieten met scherp zal het duinterein achter de Rijksschietbanen alhier, onveilig zijn op: Slaandag 26 Sopt van 9 uur v.m. tot 2 uur n.m. Dinsdag 27 Sept. van 9 uur v.m. tot 2 uur n.m. en van 5 tot 8 uur n.m. Woens dag 2S Sept. van 9 uur v.m. tot 2 uur mm. Donderdag 29 Sept. van 9 uur v.m. tot 7 u. n.m. Vrijdag 30 Sept. van 9 uur v.m. tot 7 uur n.m. en Zaterdag 1 Oct. van 2 tot 7 ■uur nm. Tuinbouw. Dagelijks lezene we van de nood in den tuinbouw, van contigenteering der tuinbouwproducten door onze nabu ren, van verhooging van invoerrechten, van een steunregeling die bij de regeering in bewerking is en waaraan de laatste hand wordt gelegd en intusschen draait de tijd en geen enkele lichtstraal is te bespeu ren. Momenteel wordt er in sommige stre ken een ernstige actie gevoerd om als te genmaatregelen tegen onze oostelijke bu ren een boycot te beginnen tegen de Duit- sc-he artikelen die nog in massa in ons land onder tameliik gunstige bepalingen, wor den ingevoerd. Met het product aardappelen blijft het bedroevend slecht gaan. In tegenstelling met andere jaren neemt Engeland ongeveer niets af en de binnenlandsche markt kan de groote massa, want de beschotten zijn dit jaar best, niet verzwelgen. Met peen ging het de laatste dagen weer iets beter dan vorige week en ook de bloemkoolprijzen gingen, na eenige dagen van slapte weer naar boven zoodat voor lste soort weer tot als hoogte noteering ƒ16.20 kon worden geboekt. De gewassen worden al iets beter doch van een best gewas zal wel geen enkele tuinder kun nen spreken. Het koude weer is dan tuin der hier naar den zin. Het voorkomt een massa-aanvoer van bloemkool, waardoor de prijs ongetwijfeld zou kelderen. De oogst is aanmerkelijk vroeger dan vorig jaar. LISSE. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan den heer P. van der Hulst, vergunning verleend tot het bouwen van een schoenmakerswerkplaats langs de Kapelstraat. Collecte. B. en W. dezer gemeente hebben aan de vereeniging „Het Hooge- land" te Huizem—Leeuwarden, vergunning verleend tot het houden eener collecte langs de huizen der ingezetenen in de maand October of November a.s. ten bate dier instelling. Vaccinatie. Op Donderdag 29 Septem ber a.s., zal op de gewone spreekuren van de geneeskundigen alhier, do gelegenheid zijn opengesteld tot kostclooze inenting en herinenting. Melkbesluit. Ingevolge artikel 29 van het melkbesluit zijn aan de heeren N. de Kuiper, S. van Heerd en M. Duineveld al len te Lisse en aan E. A. Vos te Hillegom, vergunningen verleend om in de gemeente Lisse te venten met melk. De bedrijven dezer personen voldoen aan de eischen ge steld in het Melkbesluit, Geboren: Anna Alida Maria d. van M. Kortekaas en A. M. van Duin. Ondertrouwd: Victor Maria Joan nes Hilbrant 21 j. en Adriana Maria van Meijgaarden 18 j. Getrouwd: M. P. van Beek en Joh. G. Turk te Noordwijk. Overlede n: Margaretha Mens 16 j. Julius Theodorus Sanders 73 jaar, echt genoot van F. P Hamers. Gevestigd: G. P. M. van R-ijn uit Oudenbosch. M. Bol uit Hillegom. P. E. Serdijn uit Leiden. Vertrokken: J. van Duin geb. Raad- schelders naar Den Haag. M. P. van Beek naar Noordwijk. E. G. M, van Rijn naar Maastricht. N00RDWIJKERH0UT. Verkooping. Bij de op 22 September gehouden veiling van gronden en gebouwen van de erven J. v. Dijk ten overstaan van notaris J. Wagemaker in het hotel „Het Rechtuis" alhier werden de volgende koo- pen ingezet als volgt: Koop I. 1.04.10 H.A. inbegrepen de boerderij bewoond door A. Koudije ƒ8500, ingezet door C. A. van Pa- ridankoop II pl.m. 0.68.15 H.A. L. A. van den Burg voor 4550koop III pl.m. 1.02.75 H.A. L. A. van den Burg voor ƒ4900; koop IV 74 Are, L. A. van den Burg 4400 koop V pl.m. 2.18.00 H.A., C. A. van Paridon voor 7000koop VI, pl.m. 2.28.84 H.A. inbegrepen de woning met ge bouwen bewoond door A. de Winter voor 5500, ingezet door R. v. Dijk; koop VIL pl,m. 1.70.00 H.A., L. A. van den Burg voor 3550; koop VIII pl.m. 1.42.30 H.A., L. A. van den Burg voor ƒ3500. Totaal ingezet voor ƒ41900. Bloempjesdag. Door Burgemeester en Wethouders van deze gemeente is aan het comité Herwonnen Levenskracht vergun ning verleend tot het houden van een bloempjesdag op ondag 16 October a.s. NOOTDORP. „St. Deus Dedit." De R. K. Land- en Tuinbouwarbeidersbond ,,St. Deus Dedit" afd. Nootdorp hield een ledenvergadering op Dinsdag 20 September in het R. K. Ver- eenigingsgebouw aan den Peenweg. Deze vergadering was vrij goed bezocht. De voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet, heette de leden van harte welkom en gaf in het kort het doel van deze vergadering te kennen. De secretaris las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd en onder dank door den voor zitter werden geteekend. De voorzitter deed vervolgens mededee- lingen omtrent een vergadering van den Bondsraad, over het Districtsibestuur en over brochures, waarvan een werd uitge geven door het R. W. Werkliedenverbond, getiteld: „Door de duisternis naar het licht", een ander door prof. Koenraad, ge titeld: „Naar een nieuwe wereldorde'". Spr. wees er op, van welke groote beteekenis deze boekjes zijn, en hoe nuttig het is ze te lezen. De agenda bevatte vervolgens inleiding hoofdbestuurder. Daar er geen aanwezig was, nam de voorzitter het woord en sprak nog langen tijd over het doel van onze or ganisatie. Spr. wees er op, dat er twee soor ten van leden zijn, en wel de trouwe orga nisatie-leden, maar ook leden, die den laat- sten tijd zijn ingeschreven, en* louter lid zijn, om te profiteeren van onze werkloo-' zenkas. Na deze rede gaf een applaus te kennen, dat de woorden van den spr. goed in den smaak waren gevallen. Aan de rondvraag gekomen, vroeg onze adviseur Kapelaan Blankers het woord. Deze sloot zich geheel aan bij de woorden van den vorigen spr. en sprak nog eenigen tijd over het onderwerp: „Waarom moeten wij in een eigen organisatie". Spr. wees er op, hoe onze beweging streeft naar verbe tering in het maatschappelijk leven en het streven naar christelijke naastenliefde. Spr. spoorde ook de leden aan met vergaderin gen niet in huis te blijven, maar steeds zoo trouw mogelijk de vergaderingen te bezoe ken, en vooral de vergaderingen van den R. K. Volksbond, waar sprekers optreden en lezingen worden gehouden. Ook onze ad viseur had een applaus in ontvangst te ne men. De voorzitter dankte den spr. namens de vergadering voor zijn mooie woorden. Hier na sluiting met den Chr. groet. Wit-Gele Kruis. A.s. Dinsdag 27 Sept. zal het Wit-Gele Kruis een uitvoering ge ven des avonds 7.30 uur in het 'R'. K. Ver- eenigingsgebouw aan den Veenweg. De R. K. Tooneelvereeniging „St Genesius", onderafdeeling van den R K Volksbond, zal voor de pauze ten tooneele voeren„Een oud soldaat'', tooneelspel in drie bedrijven en na de pauze: „Jocrisse de vondeling", klucht in één bedrijf. De avond zal worden opgeluisterd door het trio: „Triangel" van de R. K. Jongemannen Vereeniging „St. Pe trus Camsius". Deze uitvoering moet ieder ten zeerste worden aanbevolen. De stukken zijn mooi en spannend, zoodat eenieder deze stukken vol spanning zal volgen en bovendien: het is een avond ten bate van een liefdadige instelling, welke door ieder verdient te worden gesteund. W0UBRUGGE. Geboren: Quirinus Sebastiaan, z. v. J. J. Disseldorp en W. C. Hoogeveen. (In twee maanden kwam hier geen sterf geval voor). GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagmiddag ten twee uur. Voorzitter: L. H M. J. Vosters, burge meester. Tegenwoordig 12 van de 13 leden. Afwezig de heer G. H. Rotteveel. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde de voorloopige vaststelling van de gemeenterekening dienstjaar 1931. De voorzitter doet voorlezing, van het rapport der commissie tot nazien van de ge meenterekening, die aan den Raad mede deelt, dat zij op 26 Augustus de rekening heeft onderzocht. Het onderzoek heeft tot het maken van opmerkingen geen aanlei ding gegeven. De bij de rekening aangetrof fen bescheiden stemden geheel overeen met de bedragen in de rekening vermeld. De Commissie brengt een woord van dank aan het College van Burgemeester en Wethou ders voor de wijze waarop het finantieel beheer over 1931 is gevoerd geworden, en zij stelt de vergadering voor de rekening onveranderd vast te stellen. En wel Gewone dienst Werkelijke Inkomsten f 260 977.20, Werkelijke Uitgaven f 213.729.97. Batig sal do f 47.247,23. Kapitaaldienst Werkelijke Uitgaven f 110.210.55, Werkelijke Inkom sten f 88.921.54, Nadeelig slot f 21,289.01. De voorzitter vraagt of iemand nog stem ming over de rekening verlangt. Daar geen der leden zulks verlangt wordt de gemeen terekening met algemeene stemmen voor- loopig vastgesteld, waarbij wordt opge merkt, dat de beide wethouders zich over eenkomstig de bepalingen van de Gemeen tewet van stemming hebben onthouden. Aangeboden wordt de gemeenterekening dienstjaar 1933. De voorzitter stelt de ge- meentebegrooting in handen van de daar toe benoemde commissie, teneinde rapport hierover uit te brengen. De vergoeding ex artikel 101 der Lager- onderwijswet 1920 over 1930 wordt vastge steld op een bedrag van f 13.65 per leerling, waaronder is begrepen een bedrag van f 0.50 per leerling voor administratiekosten. Hierna wordt overgegaan tot benoeming in vasten dienst van de wegwerkers P. Th. l'Ami en J. P. Strijk. De voorzitter doet voorlezing van het prae-advies van Burge meester en Wethouders, waarbij genoemd College met de meeste vrijheid den Raad adviseert beide wegwerkers voor vast te benoemen, daar zij tot op heden zeer goed hebben voldaan. De heer Rietbroek vraagt, wanneer van Haastregt te Oud Ade de woning verlaat, of het dan in de bedoeling van B. en W. ligt wegwerker Strijk in de woning te plaatsen. Spreker vraagt dit omreden aan Strijk een vergoeding wordt gegeven ter tegemoetko ming in de huishuur zonder dat hij hiervoor eenige andere dienst heeft te verrichten, terwijl de andere wegwerker voor het genot van vrije woning met brugophalerdiensten wordt belast. Voorzitter antwoordt dat dit punt hier niet aan de orde is. Zoolang van Haastregt de woning nog bewoont kunnen B. en W. hierover moeilijk hun gedachten laten gaan. Spreker geeft den heer Riebbroek in over weging dit punt bij de a.s. begrooting ter 6prake te brengen. Met algemeene stem men worden de beide wegwerkers in vasten dienst benoemd. De wijziging van de gemeente-begrooting voor den dienst 1932 gaat zonder op- of aan merking onder den hamer door. In bespreking» komt het voorstel tot ver lenging van de steunregeling. De voorzitter doet voorlezing van het prae-advies van B. en W., waaruit blijkt dat de steunregeling tot en met den lsten October e.k. is ver lengd. De werkloosheid in deze gemeente onder de arbeiders, behoorende tot de be drijfstakken van den land- en tuinbouw, de bouwvakken en de metaalbewerkers, is nog van dien aard, dat aan een stoplegging van de steunregeling n'et kan werden gedacht Het aantal werkloozen stijkt weer met den dag, daar vele tuinderspatroons wegens de slechte uitkomsten van hunne bedrijven geen loon meer kunnen betalen. Daar de Minister van Binnenlandsche Zaken de steunregeling voor niet langer dan een pe riode van vier weken verlengt, zoodat tel kens om de drie weken een raadsvergade ring zou moeten worden belegd, stellen B. en W. den Rfead voor de steunregeling voor onbepaalden tijd te verlengen, onder voor behoud van toekenning van subsidie door het Rijk. J)e heer Rietbroek wijst erop, dat voor de zomerperiode de steunbedragen zijn ver laagd in verband hiermee dat de arbeiders in de zomermaanden goedkooper kunnen ieven. Zeer binnenkort breekt echter weer de periode aan, dat de arbeiders meer kos ten krijgen voor vuur, licht en kleeding. Spreker stelt voor de steunbedragen weer op de 'oude normen terug te brengen. Uit het rapport van de Commissie Welter is gebleken, dat de normen voor de arbeiders ten platte lande laag kunnen worden ge noemd. Voorzitter antwoordt dat B. en W. deze aangelegenheid in de eerstvolgende vergadering zullen bespreken waarna B. en W. met een voorstel zullen komen. Zonder hoofdelijke stemming wordt de steunregeling voor onbepaalden tijd ver lengd. In bespreking komt de vaststelling van den huurprijs voor de woning staande te Roelofa rends veen en gemerkt B. 442. B. en W. achten in verband met het natte jaar getijde het gewenscht, dat de woning zoo spoedig mogelijk wordt verhuurd. Nu het kantoor voor den Rijksontvanger tot 15 No vember is verhuurd, acht de voorzitter het beter de verhuring eerst op dien datum te doen ingaan. De heer Bontje vraagt of het de bedoe ling is van B. en W., wanneer het kantoor vrijkomt, van deze woning twee woningen te maken. De voorzitter wijst erop, dat dit veel geld zal kosten, omdat deze woning al reeds zeer oud is. In de vergadering van B. cn W. is dit denkbeeld reeds door wethouder Strijk naar voren gebracht. De heer Heemskerk vraagt of er al aan vragen voor deze woning zijn binnengeko men. Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Los acht het beter deze woning eerst te verhuren na 15 November. Voorzit ter is hier eveneens voor, doch eerst dient de huurprijs te worden bepaald. De heer Strijk, wethouder, zal eerst de situatie nauwkeurig moeten opnemen, al vorens zich positief uit te kunnen spreken of van deze woning twee woningen kunnen worden gemaakt. De heer Verweij merkt op, dat B. en W. vragen om vaststelling huurprijs van deze wonine, dit voorstel is evenwel niet gemak kelijk, want de leden zouden eerst de wo ning moeten zien om de juiste huurprijs te kunnen bepalen. Spreker stelt dan ook voor, dat het voorstel van B. en W. weder naar dat College wordt teruggegeven om naar bevind van zaken te handelen. De heer Heemskerk zou eveneens in dien geest hebben geadviseerd. Met algemeene stemmen worden B. en W. gemachtigd om naar bevind van zaken te handelen. Tot de ingekomen stukken behooren oa. een schrijven van de Stedelijke Lichtfabrie ken te Leiden, betreffende electrificatie on der Oud Ade, in verband met de garantie voor de plaats gehad hebbende uitbreiding onder het Lageland. B. en W. wijzen in hun prae-advies erop, dat in de Raadsvergade ring van 6 Juli 1932 eveneens deze aangele genheid ter sprake werd gebracht. Leiden was bereid de garantie te doen vervallen mits de bestaande stroomleveringsovereen komst met zes jaren zou worden verlengd, terwijl Leiden bovendien nog bereid zou zijn over te gaan tot uitbreiding van het laagspanningsnet voor de huizen gelegen over de spoorlijn te Oude Wetering. B. en W. zijn nadien nog met genoemde fabrie ken in onderhandeling getreden, teneinde nog betere voorwaarden te bedingen. De onderhandelingen met Leiden hierover ge voerd om nog gunstiger voorwaarden te be dingen, hebben geen bevredigend resultaat gehad. De Directie van de Lichtfabrieken is bereid de electrificatie van de buurt schap Zevenhuizen en langs het Kerkpad te Oud Ade nader onder de oogen te zien, doch geheel los staande van de bestaande garantie. Met het oog op de financiën van deze gemeente adviseeren B. en W. den Raad op het voorstel van de Lichtfabrieken in te gaan. De heer Yerweij vraagt nog een nadere toelichting en zou gaarne vernemen of Lei den zich nu terugtrekt van de gedane voor stellen in de vorige vergadering. Voorzitter licht een en ander toe, waaruit blijkt, dat Leiden zijn gedane voorstellen bij schrijven dd. 1 Juli j.l. handhaaft. De heer Heemskerk vraagt of de ingeze tenen in het Lageland bij het vervallen van de garantie nog toeslag moeten betalen. De voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Verweij spreekt het vertrouwen uit, dat de Oud Aders, nu de garantie zal komen te vervallen, normaal licht zullen verbruiken, want dit zal zeer zeker van in vloed zijn op de onderhandelingen, welke nadien nog met Leiden zullen worden ge voerd. Met algemeene stemmen wordt besloten op de voorwaarden van Leiden in te gaan, zoodat de stroomleveringsovereenkomst met zes jaren wordt verlengd. Mededeeling wordt gedaan dat bij den Raad van State ter inzage ligt de stukken betrekking hebbende op het beroepschrift van den Raad dezer gemeente tegen het be sluit van Gedeputeerde Staten, inzake be schikbaarstelling van gelden voor aanleg van waterleiding in de bijzondere lagere school te Oude Wetering. B. en W. worden gemachtigd het beroepscrift- nader in de openbare zitting van den Ktaad van State te verdedigen. In bespreking komt voorstel van B. en W. en de Commissie voor de landerijen tot het in cultuur brengen van het land gelegen aan den Langenweg nabij de Fransche brug te Nieuwe Wetering. B. en W. en de Com missie .-stellen den Raad voor het land van onkruid te doen zuiveren, door in het land een sloot te graven ter breedte van 4 a 5 Meter, het- land van bagger te voorzien en daarna opnieuw te verhuren. De werken zullen worden uitgevoerd bij wijze van werkverschaffing. Do heer de Jong, wethouder, merkt ten overvloede nog op dat de te graven sloot zal loopen van Noord naar Zuid. Met alge meene stemmen wordt het voorstel aange nomen. Rondvraag. De heer Hoogenboom wijst er op, dat eenigen tijd geleden een vergadering heeft plaats gehad van de Tuinderspat-roonsver- eeniging waarop ter sprake is gebracht de noodtoestand in het tuindersbedrijf. Het Bestuur zegde toe bij het Gèmeentebestuur een conferentie aan te vragen. Spreker vraagt of deze conferentie reeds heeft plaats gehad en zou het op prijs stellen van den voorzitter te vernemen tot welk resul taat de besprekingen hebben beleid. Voorzitter antwoordt, dat bedoelde confe rentie heeft plaats gehad cn dat de Secre taris gisteren nog een conferentie heeft ge had in Den Haag. Spreker kan tot zijn spijt thans hierover nog geen nadere mededee- lingen doen. De heer Verweij heeft vroeger meerdere malen ter sprake gebracht de wensch van sommige leden om de begrooting thuis te krijgen. Spreker acht het gewenscht, ten einde een goed oordeel in de huishouding der gemeente te verkrijgen, dat de leden een behoorlijke studie van de begrooting kunnen maken. Zijn voorstel is altijd afge stuit op de hooge kosten, welke aan het multipliceeren van de begrooting verbon den waren. Spreker heeft zich in verbinding gestled met de firma Samson te Alphen aan den Rijn, die speciaal voor de Raadsleden een uittreksel van de gemeente-begrooting ,in den handel heeft gebracht. Spreker toont dit uittreksel, waarvan de kosten slechts f 1.90 bedragen. Terwijl bij grootere afname de prijs nog belangrijk wordt gereduceerd. Spreker gelooft, dat het maken van een uit treksel voor de leden van den Raad, wel niet boven de finantieele draagkracht van deze gemeente zal uitgaan en stelt daarom voor een exemplaar van de begrooting, vol gens het ter tafel gedeponeerde exemplaar aan de Raadsleden te verstrekken. De hee ren Heemskerk en Hoogenboom ondersteu nen dit voorstel. De voorzitter zegt toe deze zaak met de Wethouders te zullen be spreken. De vergadering wordt hierna ge sloten, waarna de Raad in geheime zitting gaat. Na heropening der vergadering wordt be sloten de woning staande te Oud Ade in gaande 1 September 1932 te verhuren voor f 3.50 per week aan C. J. Haastregt, ter wijl voor het bedienen van de brug aan zijn echtgenoote een vergoeding zal worden ge geven van f 40.per jaar. Hierna sluiting. RIJNSBURG. Botsing. Een dame-autobestuuster meende, dat zij met haar auto tot het „groote verkeer" kon gerekend worden, en dus ten allen tijde voorging. Althans zoo liet zij zich duidelijk uit tegen de politie, die haar een „bonnetje" gaf, toen zij op de Leiderweg met eenige kronkelingen tus- schen een andere auto en een handwagen met aardewerk, sponsen enz., wilde ma noeuvreeren en daarbij de handwagen pak te waardoor de weg vol scherven kwam te liggen, zeer tot schade van de bewuste koopman. De rechter zal het haar wel dui delijk trachten te maken wat wel en niet geoorloofd is. Tuinbouw. Bloemkool is thans het eenigste product van beteekenis in den aanvoer. En als de gewassen goed waren zou de financieele uitkomst zeer goed zijn. Doch aan dat eerste mankeert nogal wat. De vroege bloemkool is op en de late volgt hierop. Dooh ook deze gewassen zijn beneden middelmatig. Na eenige daling lie pen de prijzen weer iets op, voor lste soort werd betaald van 9.40 tot 13.60, twee de soort ging voor 2.30 tot 4.70. In uien was wel eenige schommeling, va- fieerend van 2.50 tot 3.60 per 100 K.G. Breekpeen brengt van 2.202.60 per 100 K.G. op. VEUR Kiesvereeniging. Dinsdagavond te 7.30 uur hield de R. K. Kiesvereeniging „De Eensgezindheid'' te Veur een algemee ne ledenvergadering in het Patronaat. De voorzitter opent de vergadering met den Ohr. groet en heet allen hartelijk wei- komen, waarna de notulen worden voorga- lezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede. dat er gelegen heid bestaat zich te abonneeren op een maandblad der R. K. Staatspartij ad f 1.20 per jaar; men kan zich hiervoor opgeven bij den secretaris. Bij d© verkiezing van een Bestuurslid (Wijkcommissaris) voor Wijk II wordt bij acclamatie benoemd de heer H. Mol, die de benoeming aanneemt en dankt voor het in hem gestelde vertrouwen, terwijl de voor zitter hem feleciteert met de benoeming en de hoop uitspreekt-, dat hij zijn beste krach ten zal geven voor de Vereeniging. Ter tafel komt dan de behandeling van het Concept^program 1933 der R. K. Staats partij. Er worden hierbij enkele opmerkin gen gemaakt en vragen gesteld, welke door den voorzitter worden beantwoord, waarna het program met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. De heer Raaphorst brengt een keurig verslag uit der vergadering van de 'Rl K. Kamer-Centrale te Leiden, waarvoor hij dank van den voorzitter en applaus der vergadering heeft te accepteeren. Van de rondvraag wordt een ruim ge bruik gemaakt, o.a. over het rapport Wei ter, het slechte vergaderingbezoek enz.; de vragers worden door den voorzitter beant woord. Hierna sluit de voorzitter onder dank voor de opkomst en de aangename bespre kingen de vergadering met den Chr. groet. Opgehven: J. G. van Es, Haarlemmermeer.. L. Ebbing, Hi 1 le g o m'. Waarom huil je zoo? Een van de tweelingen: Wij kenden van daag beiden onze les niet en nu heeft do schoolmeester mij twee keer geslagen en hij heeft niks gekregen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14