Dresseerclub „DE SPEURHOND" DONDERDAG. 22 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Men schrijft ons: Door den drang der tijdsomstandighe den, heeft men het niet aangedurfd, om, als in 1929 en meerdere jaren voordien, een fokveedag te organiseeren te Alphen. Het doet ons nu genoeegn te kunnen mo- dedeelen dat op de 28e September a.s. te Utrecht een groote bentoonstelling op landbouwgebied wordt gehouden, waar ook het vee uit den Rijnstreek zal verschijnen. De aangifte is ruim voldoende, om een beeld te geven van wat deze streek kan bieden, maar bovendien, zal ook door de fokkers van zwartblaard vee in Gronin gen worden gezorgd voor een belangrijke inzending. Voor de fokkers in Holland en Utrecht is het een geschikte gelegenheid om dicht bij huis eens te zien wat Groningen kan presenteeren, terwijl voor de inzenders uit deze streken toch geen concurrentievrees behoeft te bestaan, omdat de Groningers zich willen onthouden van inzending in die rubrieken, die door hun zuidelijke collega's reeds voldoende zijn bezet. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Middenstandscentrale. Gisteravond hiel den de besturen der 3 Middenstandsvereeni- gingen ter plaatse een gecombineerde verga dering in hotel Flora alhier. De voorzitter, de heer P. Klaver op de vorige vergadering der gecombineerde bestu ren tot voorzitter gekozen opent de ver gadering en heet de aanwezigen hartelijk welkom. Spr. moet echter den heeren verzoe ken, een ander voor hem in de plaats te ne men, zij het dat hij dit verzoek noode doet. Hij acht n.l. het voorzitterschap dezer combi natie moeilijk vereenigbaar met zijn functie van wethouder. Daar de voorzitter bij zijn be sluit blijft wordt in zijn plaats gekozen de heer F. J. A. J. van Gennip. De heer Klaver zal nu plaatsvervanger zijn en allen mogen op zijn steun rekenen; deze vergadering zal hij nog leiden. Ingekomen is een antwoord van B. en W. inzake het parkeerverbod in de Hoofdstraat. Alhoewel deze kwestie de volle aandacht heeft van B .en W. kan het college mede aan de hand der gedane telling nog geen verandering aanbrengen. De secretaris deelt nog mede, dat de -con ferentie. welke het bestuur gehad heeft met B en W. en de verschillende armbesturen hier ter. plaatse, inzake het verstrekken van steun in natura zeker de gewenschte gevol gen zal hebben. De heer Schoonderbeek brengt ter sprake de nachtveiligheidsdienst. Na discussie wordt besloten af te wachten, dat deze zaak van het particulier initiatief zal uitgaan; gebeurt dit, dan zal zooveel mogelijk worden gesteund, j Wellicht zouden er enkele werkloozen er een j bescheiden werkkring in kunnen vinden. Bij de rondvraag wordt ter sprake gebracht j het houden van een winkelweek of winkel- beurs. Besloten wordt, dat elk bestuur zoo j spoedig mogelijk een vergadering zal uitschrij- j ven voor haar leden, waar de zaak besproken j wordt. Hierna sluiting. NOORDWIJKERHOUT Sport. Blijkens de officieele mededeelin- gen in de Sportillustratie van -20 Sept. is N. V.C. I ingedeeld in de 2e klasse D van den D. H. V. B. met de navolgende elftallen: N.V. C„ B.S.M., Meerburg, V.V.L., D.O.S., S.M.C., en A.V.V. Het tweede elftal is ingedeeld in de reserve 4de klas Q met de navolgende elftallen: NV. C. II, V.V.L. II, Meerburg II, S.M.C. II, Lei den III, St. Bernardus II, D.O.S. Ill, S.J.C. IV. Blauw-Zwart II. Het derde elftal is ingedeeld in de reserve 4e klas R. met de navolgende elftallen: N.V. C. III, Meerburg III, Koloing Bovs II, A1- phensche Boys II, R.W.D. II, S.M.C. III, D.O.V. IV en Adolf Kolping II. RIJNZATERWOUDE. De ziekte van Weill. In deze gemeente is bij het zoontje van den hoer B. de ziekte van Weill geconsta teerd. Het knaapje had gezwommen in een gedeelte van het Brasemmermeer, waar veel ratten huizen. Geen werkloosheid. Momenteel staan hier slechts 2 landarbeiders als werkzoe kende ingeschreven. SASSENHEIM. Verloren voorwerpen. 1 heerenportemon- naie met inhoud, 2e belastingmerken 1932 '33, in étui, 2 vulpenhouders, 1 damesportemon- naie met inhoud, 1 dameshandtasch, met in houd, 1 portemonnaie met inhoud, 1 licht brui ne motorhandschoen, 1 geel bruine tasch met inhoud, 1 kinderportemonnaie met inhoud, 1 acherbumper van auto, 1 zwarte gummi regen jas, 1 partij glaslampmonturen, 1 heerenpor- temonnaie met inhoud. Gevonden voorwerpen. 1 blauw zwem pak met handdoek, 1 blauw met wit gebreide uts, 1 blauwe damesmantel, 1 kinderporte- monnaitje, 1 rood gummi jongensjasje, 1 streng bruin roode koralen, 1 zijden blauwe dames ceintuur, 1 glacéhandschoen. 1 waterproof re- enjas, 1 doos met gereedschap, 1 badpak. Inlichtingen bij de politie. Geboren: Hendrik z. van J. Spaargaren en J. ter Burg. Cornells Joseph Ignatius z. van C. Berg en E. G. Rotteveel. Ondertrouwd: A. Pluim 41 j. en A. G. Ciggaar 37 j. G. Klein Kranenburg 29 j. en M. G. du Croix. Overleden: Gerrit van Til 71 j. Vertrokken: C. Batenburg, Hoofdstraat 369 naar Den Haag J. Schalk, Weltevreden 5, naar Leiden, met gezin J. M. van der Voort, Oude Poststraat 9, naar den Haag. A. M. de Rooy, Warmonderdam 27, naar Oegstgeest. Gevestigd: H. J. van der Laan, Kerklaan 33 van Voorhout Th. A. Beekman, Hoofd straat 361, van Beverwijk F. G. J. Teeuwis- sen, J. P. Gouverneurlaan 42, van Nijmegen. H. E. M. Elfrink, Tijloosstraat 35, van Do- niawerstal. TER AAR Het elcctrlcileitsbedrijf. Hier voor ons liggende het verslag van het electriciteitsbe- •drijf der gemeente Ter Aar, over het afge- loopen dienstjaar in de vorige raadsvergade ring aangeboden, is het interessant het een en ander uit dit verslag te lichten, opdat de verbruikers een duidelijker inzicht krijgen van dit nuttig bedrijf. In het voorwoord van het verslag lezen we, dat gedurende dit boekjaar de K.W.U..afgifte wederom een stijging heeft ondergaan, hetgeen cp de financieele resultaten eveneens van gun- stigen invloed is geweest. Het verbruik voor licht-doeleinden, enz. steeg met circa 10 dat voor krachtdoeleinden met circa 4 Het electriciteitsnet is weer uitgebreid aan het Aar kanaal ten Zuiden van den Aardam. Voorts is er besloten tot aanleg eener straatverlichting langs den Geerdijk, in samenwerking met de gemeente Leimuiden. De lengte van het net bedraagt thans onder gronds 9.70 K.M. en bovengronds 11.20 K.M. Ingeval van storing als anderszins is thans een telefoonkabel aangelegd, welke eerlang in be drijf zal worden gesteld en de verbinding met de electriciteitsfabriek op snelle wijze tot stand zal brengen. Het aantal in exploitatie zijnde lantaarns voor de straatverlichting bedroeg aan het einde des jaars 162 avond- en 2 nachtbranders De voor het bedrijf benoodigde electriciteit werd van de stedelijke fabrieken van gas en electriciteit betrokken, in totaal 129606 K.W. U. In het bedrijf waren 740 meters, verdeeld als volgt: voor lichtdoeleinden 666 en voor krachtdoeleinden 74. De tarieven waren als volgt voor verbruik beneden 100 K.W.U. 40 ct. per K.W.U., voor verbruik van 100 K.W.U. en daarboven voor alle K.W.U. 35 ct. per K.W.U., alles bij mi nimum-afname van 36 K.W.U. 's jaars. De straatverlichting per K.W.U. 25 cent. Het vastrecht-tarief is een vast bedrag per maand, gebaseerd op het stroomverleden van den verbruiker over 1928, benevens voor elke K.W N. volgens meter-aanwijzing 10 cent. Het krachttarief voor de eerste 500 K.W.U. 20 cent per K.W.U., voor de volgende 500 K. W.U. 18 cent per K.W.U, van 1000-3000 K.W. U. 15 cent, boven, de 3000 12 cent en voor ver bruik boven de 500 0K.W.U. een bizondere overeenkomst. Wanneer wij de stroomafname nagaan ko men we tot de conclusie, dat er verbruikt is 114352 K.W.U., de grootste afname is in de maand December 19096 K.W.U. en de laagste afname in de maand April, een totaal bedrag van 28538 26. De straatverlichting, die hier bij gerekend is, heeft verbruikt 9878 en de nachtverlichting 151 K.W.U. De prijzen door elkaar geslagen is de ge middelde opbrengst per K.W.U. 25 cent. Wat de minimum-afname betreft zijn er 55 afne mers onder het vastgestelde, n.l. 36 K.W.U. gebleven. Zij namen te samen 472 K.W.U. be neden het minimum af. Komende aan het financieele gedeelte, zien we dat het bedrijf gunstig gewerkt heeft, er is een batig slot can 2236.47, hiervan werd de helft uitgekeerd aan de gemeente en de an dere helft is aangewend tot storting in het reservefonds, wat nu dan gestegen is tot 2817.73. Vermelden we nog, dat aan meterhuur ont vangen is een bedrag van 3851.85. De totaal bedragen van de balans zijn 142530.77, de schuld aan de gemeente Ter Aar is f 116884, na oorspronkelijk te geweest f 154070, in to taal is er dus afgelost ƒ37186. Bij elkaar genomen zien we dat er goed gewerkt wordt, alles kan normaal afgelost worden en dan kan toch nog de reserve stij gen. Laten we hopen, dat het bedrijf gunstig moge blijven werken en dan spoedig verla ging van den prijs der K.W.U. volgen. Van storing des avonds hebben we tot nog toe weinig hinder, wat maar gelukkig is ook, want het valt niet mee, als een, twee, drie de oude petroleum-lamp of een kaarsje voor den dag gehaald moet worden, maar wel ge ven we het bestuur in overweging om een sterke controle uit te blijven oefenen, dat des avonds alle lichtpunten van de straatverlich ting branden. Dan is een ieder tevree. VOORSCHOTEN Uitvoering. De St. Laurens Harmonie al hier zal Vrijdag, 23 September, een concert geven in de muziektent in het Burgemeester Vernède-park van 810 uur des avonds. Het volgende progamma zal worden uitgevoerd: 1. Souvenier de Maasluis. 2. Norma. 3. Ra diance. 4. Fille du Regiment 5. Cadet de Ma rine. Pauze. 6. Salut de Drapeau. 7. Recon naissance. 8. Esmeralda. 9. La Speranza. 10. Signaal of Sein. Geboren: Adriana d. van J, F. N. van Os en M. Overkleeft. Adrianus z. van H. Nap en G. H. van Vliet Jan, z. van K. van Rossen en E. J. Momberg. Getrouwd: G. J. A. Knijnenburg en A. C. van Wissen. W. Bosman en C. Kloppert. Gevestigd: J. A. Burghoorn en gezin, Stadwijkstraat 4, Van Leiden J. J. Koning en gezin, Valkenburgscheweg 22a Jhr. G. R. Gerlacius van Swinderen, Voorstraat 16, van Leiden Ph. H. van der Kwaak, Papelaan 156, van Haarlemmermeer. L. A. Brabander Leidscheweg 92, van Warmond J. E. Zui deruin, Schoolstraat 13, van Haarlem M. W. J. van Vliet, Schoolstraat 32, van Leiden H. A. Schell en echtg., Wijngaardenlaan 3d, van 's Gravenhage F. H. de Mari en gezin, Wijngaardenlaan 14, van Voorburg J. A. P. Muurlink en gezin, Donklaan 14, van Voorburg C. C. Born, Oranjekade 5, van 's Graven hage. Vertrokken: C. van Tolvan Haasteren en dochter naar 's Gravenhage Th. J. van der Krogt, naar Hilversum D. Neeleman en gezin naar Delft. N. Hoek, naar Castricum E. A. Stokhuijzen, naar 's Gravenhage. J. J. Kampman, naar Leiden M. M. Ver hoeven naar Oegstgeest. WARMOND Werkloozen. Bij de arbeidsbemiddeling alhier, stonden ingeschreven 52 werkloozen. Aan steun werd over de maand Augustus uit gegeven een bedrag van 692.89 en aan werk verschaffing een bedrag van 42. Door de be sturen der werkloozenkassen werd uitgekeerd een bedrag van 440.35. Goed afgeloopen. Een wielrijder, komen de uit de Meerrustlaan, moest uitwijken voor een auto komende uit de richting Leiden. De wielrijder geraakte de macht over zijn stuur kwijt en kwam met een flinke vaart in de vij ver van den heer Kamerling Onnes terecht. Met een nat pak, den schrik en een bescha digd rijwiel kwam hij er af. De winter op komst. De ooievaars heb ben deze gemeente verlaten om hunne tenten in een warmer land op te slaan. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Maria-congregatie. Na een vooraf gaand driedaagsch Triduum door een I Eerw. Pater deden gisteravond tijdens het Lof in de Parochiekerk pl.m. 160 congre- ganisten haar plechtige opdracht als 'id van de Maria-congregatie, afd. H. Lidwina en H. Agues. Raadsvacature. Naar we vernemen heeft de heer Jac. Groeneveld zijn benoe ming tot lid van den Raad aangenomen. Paardenmarkt De gisteren alhier ge houden jaarlijksche paardenmarkt ken merkte zich weder door de gewone bedrij vigheid. Behalve een bevredigende aan voer, waren ditmaal de marktkramers wel in verdubbelde mate opgekomen, om te trachten hun waar aan den man te bren gen. De handel was nu juist niet vlug, hoe wel er naar sommige soorten nog wel ©eni ge vraag was. Eerst te vier uur in den na middag werden de laatste paarden van den lijn gehaald. De paardenmarkt blijft zich in veler belangstelling verheugen. BOSKOOP. Gebeten. Door de hond van den heer R. is het zoontje van veldwachter van Bu ren ingeworpen, hetwelk kwartjes moesten ge hulp moest worden ingeroepen. Goedkoop. De sigarenwinkelier P. Boer kwam tot de onaangename ontdek king, dat in z'n automaat 16 oenten wa ren ingeworpen, hetwelk kwartjes mosten zijn. Een even groot aantal doosjes sigaret ten waren alzoo bemachtigd. BODEGRAVEN. Ontvreemd. Tijdens de marktdrukt© zijn alhier twee fietsen ontvreemd ten na- deele van J. v. D. en W. L'A. Zij, die hier omtrent ©enige inlichtingen kunnen ver schaffen, wenden zich tot het politiebureau. HAZERSWOUDE. Botsing. Hedenmorgen te ongeveer 8 uur had op den hoek Gemeeneweg nabij café Verhaar aan den Hooge Rijndijk on der Hazerswoude een aanrijding plaats tus- schen een luxe^auto en een vee-auto van B. v. V. uit Boskoop. De luxe-auto werd ernstig beschadigd en moest worden weg gesleept. De veeauto werd minder bescha digd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Het verkeer ondervond op dit drukke punt nogal vertraging. NIEUWVEEN. Crisis-varkenswet. Maandagavond is voor een zeer groot aantal belangstellenden bo vengenoemd onderwerp besproken. Na opening door den districtsvoorzitter, den heer P. C. Poel, die de voornaamste artikelen uit de crisis-varkenswet voorleest, geeft deze het woord aan den heer Noordman uit Zoeter- woude, bestuurslid der gewestelijke varkens centrale, die dezen avond de toehoorders in lichtingen zal verstrekken over hetgeen de varkenshouders in deze wet onduidelijk is. De heer Noordman zegt, dat het lidmaat schap van het district Zevenhoven-Nieuwveen voor de varkenshouders verplichtend is. Kos ten zijn er niet aan verbonden. Het merken der varkens is geboden en dit moet vóór 1 October a.s. gebeurd zijn. Vóór dien datum is de prijs van het merken 12 ct. per varken. Vrijgesteld zijn zwaardrachtige zeugen, alsmede biggen beneden het gewicht van 10 K.G. Bedoelde biggen moeten later zoo zij het vereischte ge wicht hebben, gemerkt worden. Bij verzuim van het merken vóór 1 Oct. voor varkens die reeds gemerkt hadden moeten worden, wordt 5 pet. op het merkgeld gelegd, zoodat de posten per beest dan 18 ct. bedra gen. Na 1 Oct mag geen enkel varken onge merkt loopen of in den handel gebracht wor den, behoudens in de gevallen hierboven ge noemd. Tot districtsmerker voor Zevenhoven en Nieuwveen is benoemd de heer J. J. J. Könst te Zevenhoven. Verscheidene aanwezige varkenshouders zijn het niet met de regeering eens wat de var- kenswet aanbelangt. De heer Noordman wijst hun er op, dat hun vertegenwoordigers zelf aan de regeeering om de wet gevraagd heb ben. Maar, aldus spr., in elke wet komen on juistheden voor. Men onthoude zich echter van critiek, tenzij het opbouwende is. Spreker zegt, dat de wet de vette varkensmarkt ten goede komt. De magere varkense worden uit den handel gehouden. Varkens beneden 125 K.G. kunnen thans reeds aan de regeering worden opgegeven. Voor deze wordt tusschen 1 December en 1 Maart een prijs gegarandeerd van 15 ct. per pond. Kan de boer ze echter voor een hoogeren prijs kwijt, zoo kan hij ze gerust verkoopen. Wat de huisslachtingen van varkens aan gaat, deelt spr. mede, dat landbouwers en landbouwersknechts vrij zijn van de heffing van 9 ct. per K.G. levengewicht. Op 4 perso nen mag één varken geslacht worden voor huisslachting. Het aantal fokzeugen is niet onbeperkt groot voor varkenshouders. Dit laatste is ge daan om overvloed in de varkensteelt te kee- Na afloop der uiteenzettingen, die door de aanwezigen aandachtig werden aanhoord, dankt de voorz. den heer Noordman voor het gesprokene. Het was de derde vergadering, waar de heer Noordman dien dag de uitvoe ring der varkenswet had verklaard. WOERDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Vrijdag 23 September a.s. des namiddags 2.30 uur. Agenda: 1. Ingeko men stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven. Wijziging straatnaam „Pannebakkerijen" in „Leidsche Straatweg". 4. Wijziging stern- districten. 5. Benoeming hoofd u.l.o.-school: 1. W. J. Koning, hoofd u.l.o.-school te I Nieuw-Buinen; 2. R. Dieters onderwijzer и.l.o.-sohool te Utrecht. 6. Benoeming com missie van toezicht op de arbeidsbemiddc- ling. 7. Subsidieaanvrage Kweekschool voor j vroedvrouwen te Heerlen. 8. Benoeming controleur werkloozen. 9. Begrootingawij- j ziging 1932. 10. Stemming vergoeding auto i hoofd vleeschkeuringsdienst. Fietsendieven aangehouden. Gister middag werd bij de politie aangifte gedaan, dat twee rijwielen waren gestolen in do Pannenbakkerijen. Een zekere K., alhier, had toevallig gezien, dat twee mannen ©en steegje in die straat waren binnengegaan en met twee fietsen weer verdwenen. Do politie requireerde een passeerende auto en zette de achtervolging in, in de rich ting door K. aangegeven. Het mocht haar gelukken onder de gemeente Veldhuizen de twee bewusten met do gestolen rijwielen aan te houden met behulp wederom van K.'s herkenning. Tegen boide is proces verbaal opgemaakt. Het waren twee werk loozen afkomstig uit Utrecht. ZOETERWOUDE. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R. K. Jongensschool aan den Schen- kelweg alhier is benoemd mej. A. J. Slin gerland uit de Weipoort, thans werkzaam als kweekelinge aan de R. K. Meisjesschool Zuidbuurt. Werkloozensteun. Door den Minister van Binn. Zaken is bepaald, dat do rijks steunregeling voor deze gemeente zal gel den tot 1 October a.s., terwijl naast de landarbeiders, thans ook de fabrieksarbei ders, die werkzaam geweest zijn bij de N.V. Oosthoek en Aorocrete alhier, daaronder vallen. Inenting. Zaterdag 1 October a.s. is er op het Dorp, in ©en lokaal der openbare school gelegenheid voor het inenten en herinenten tegen de pokken, waarvoor geen kosten verschuldigd zijn. Eveneens zal koetelooze gelegenheid daartoe worden ge boden op Dinsdag 4 October a.s. aan den Hooge Rijndijk, in café „Ik leer nog". LUCHTVAART DE VLIEGENDE FAMILIE. De Lord Talbot met de vliegende fa milie Hutohinson aan boord is gisteren in Schotland aangekomen. RECORDVLUCHT VAN DE GRAF ZEPPELIN. PernambucoFriedrichshafen in 67uur Het luchtschip Graf Zeppelin is gis teravond om half tien terugkeerende uit Zuid-Amerika vlot te Friedrichshafen geland. Het luchtschip heeft deze maal een recordvlucht gemaakt, aangezien het traject PernambucoFriedriohshafen in 67 X uur werd aigelegd. OPGERICHT 1 DEC. 1931. Aangesloten bij de Kon. Ned. Politiehonden-Ver. Richt Uw hond af in bovengenoemde Club. Oefeningen geschieden onder deskundige leiding. Oefenterreinen Posthoflaan aan de maredijk. Deze Club is reeds in het bezit van een gediplomeerde Hond. Inlichtingen: H. J. DE HEIDEN, 7164 Schelpenkade IS DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 573. Door do vreemde stad wandelend, kwam het ma troosje ook langs de bazaars, waar van alles te koop was. Kleverige dadels, gedroogde vijgen, waarop vliegen bij massa's zalen, gedroogde visschen, die stonken e?n uur ver. Maar dit alles wilde het matroosje niet. Einde lijk vond hij, wat hij zocht. Een ijzerhandelaar verkocht, na lang loven en bieden, ©en zaag, waarmee het dikste ijzer en staal kon worden doorgezaagd. 574. Half een in den nacht. Juist hadden de wachten van het paleis hun ronde gedaan of Keesje en zijn vriend, op hun paardje gezeten, kwamen aan de toren kamer, waar het prinsesje gevangen zat. Het was ge lukkig lichte maan. De prinses keek reeds door de ope ning van de tralies. Ze lachte verheugd toen zij beide redders zag. Het matroosje wenkte geruststellend met zijn hand. WILT U IETS WETEN? Vraag: Bestaat er to Leiden een club of vereeniging welke gelegenheid biedt om honden te dresseexxjn? Antwoord: Zie hierboven staande advertentie. V raag: Zijn er ook boekjes in den han del voor leiddraad bij het africhten van honden? Welke zijn de adressen en wat is ook de prijs? Antwoord: Ons zijn bekend: „Af richting van den Politiehond" door Seogers 0.75) en „Verzorging, africhten en ge bruik van den politiehond in de praktijk door Chr. F. Hossen 3.75), bij eiken boekhandel te bestelien. Vraag: Ik heb veel last van muggen in mijn kelder. Hoe kan ik die het best verwijderen? Antwoord: Muggen kunt u alleen afdoende verwijderen door rook. Misschien echter is het middel erger dan de kwaal. Vraag omtrent het vreemde vliegtuig, dat tegenwoordig circa 6.30 uur onze stad passeert. Antwoord: Dit vliegtuig is de D. 2500, een vier-motorig Duitsch vliegtuig, dat een geregelden dienst onderhoudt LondenAm sterdamBerlijn. Vraag: Kunt u mij ook zeggen of de Voorschotbank van de „Hanze" al in wer king is? Antwoord: Deze Voorschotbank is nog niet in werking, doch zal waarschijnlijk nu niet lang meer op zich laten wachten. Hola. wat doet u in mijn aquarium! Ik dacht, dat het de badkamer was.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7