INSTELLING BEDRIJFSRADEN DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 J. J. C. AMENT f Uitvaart en begrafenis Onder buitengewoon groote belangstel ling vooral uit de land- en tuinbouwwereld, had hedenmorgen te Roermond de plechti ge uitvaart en begrafenis plaats van het overleden lid der Tweede Kamer den heer J. J. C. Ament. In den stoet merkten wij o.m. op ver scheidene leden der Tweede Kamer, de hoe ren M, Bongaert, oud-minister van Water staat, A. Fleskens uit Geldrop. J. Vos uit Rozendaal. Verder oud-minister Posthuma, die met den overledene tal van jaren samen werkte in de zuivelorganisatie; voorts mgr. dr. Poels uit Heerlen, het hoofdbestuur van den Limburgschen land- en tuinbouwbond, enkele leden van Ged. Staten van Limburg, B. en W. van Roermond en vele burgemees ters uit Limburg, Ook tal van autoriteiten uit de land- en tuinbouwwereld en van den Zuid-Nederlandschen Zuivelbond liepen in den stoet m.ee. De plechtige Requiem-Mis werd opge dragen in de kathedraal van Roermond door den hoogeerw. heer deken mgr. Le Bron de Vexela. Op het kerkhof werd door verschillende sprekers uit de land- en tuinbouwwereld het woord gevoerd, waarbij de groote ver diensten van den overledene in het licht werden gesteld. RICHTPRIJS TARWE. VERLAAGD TOT 10.50. De Tarwe-organisaties in Noord- en Zuid- Holland hebben besloten, den richtprijs, welken zij oorspronkelijk hebben vastge steld op 11, te verlagen tot 10.50. Dit besluit is genomen in verband met de grootte van den te verwachten oogst en den lagen wereldmarktprijs, welke voor de inlandsche tarwe is te verkrijgen. Reeds is op de geleverde partijen 50 cent per 100 kg. ingehouden. Deze inhouding, welke als voorloopig was bedoeld tot de monsters definitief zouden zijn vastgesteld, is door bovenver meld besluit definitief geworden. De aan de leden^aangeslotenen bekend gemaakte prijzen worden door dit besluit dus met 50 cent per 100 kg. verlaagd. Ned. V ark e rrscen tra le. De Ned. Varkenscentrale maakt be kend, dat van Maandag 26 September in de provincies Limburg, Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland levering van var kens rechtstreeks aan de vertegenwoordi gers der Ned. Varkenscentrale kan geschie den. Van af dezen datum zal inkoop van varkens in het zoutersgewicht, bestemd voor de Ned. Varkenscentrale, niet meer geschieden op de markten binnen deze provincies. Degene, die varkens aan de Varkenscentrale wil leveren, zal hiervan mededeeling moeten doen aan den plaat selijken zaakvoerder der centrale in de ge meente zijner inwoning. Voorzitterschap Tweede Kamer. Bij Kon, besluit is tot voorzitter van de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal voor het tijdvak van de tegenwoordige zitting benoemd: mr. J. R. H. van Schaik, lid van die Jiamer. Het Groene Front. Te Utrecht is een vergadering gehouden van het Groene Front, waarin is opgeno men de partij van den heer Braat, de z.g. Plattelandersbond en de beweging van den heer Fikse te Barneveld. De vergade ring was matig bezooht; later kwamen er nog wat bezoekers bij. De contributie word vastgesteld op 1.Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Vervoorn, voor zitter, Fikse, Barneveld, Zwart, Appelscha Verheul, Maartensdijk, Rozeboom, Bode graven, Bos, Lonneker en Veenendaal te 'Apeldoorn. Op een volgende vergadering zullen werk- en beginsel-programma nader worden vastgesteld. Financiën en Economie N. V. EFFECTENKANTOOR F. TH. EVERARD. Surséance van betaling verleend. De derde kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft heden aan het Effecten kantoor F. Th. Everard N.V. surséance van betaling verleend voor 1 Vi jaar, ingegaan 13 Mei jl. Tot bewindvoerders zijn benoemd mr. M. Geerling en de heer M. F. O. van Teeseling. RECHTZAKEN Oneerlijke penningmeester. De gewezen penningmeester van het be stuur van de Uiteinde en Middenpolder te T er Aar, W. de B., heeft terecht gestaan, wegens verduistering. Aan verdachte is bij dagvaardiging ten laste gelegd, dat hij in zijn hoedanigheid van penningmeester van voornoemde pol ders een bedrag van ongeveer 1400 heeft verduisterd en eenige bescheiden opzette lijk heeft vervalscht. Naar de voorzitter van het polderbe stuur A., al3 getuige verklaarde, zou in Mei 1931 een vergadering worden gehou den, waarin o.a. door verdachte rekening en verantwoording moest worden gedaan. Op die vergadering verscheen de B. even wel zonder de kas en zonder alle boeken, terwijl hij bij die gelegenheid tevens ver zocht do verantwoording der gelden een week uit to stellen. Bij de verantwoording bleken er uitga- VERSLAG VAN DE COMMISSIE VAN VOORBEREIDING. Verschenen is het verslag van de commis sie van voorbereiding over heb wëtsont- werp tot instelling van bedrijfsraden. Hieraan wordt het volgende ontleend: Enkele leden meenden zich tegen het wetsontwerp te moeten verzetten, daar bij hen voorshands bezwaar bestond tegen elke uitbreiding van staatszorg. Sommige leden uitten hun verwondering over de omstandigheid, dat de regeering in dezen zoo zorgwekkenden tijd een ontwerp alB het onderhavige heeft meenen te moeten indienen. In zijn antwoord verklaarde de minister, dat de opvatting van eerstgenoemde leden zou leiden tot een lijdelijk toezien der re geering, ook daar waar optreden geboden is. Vooral in ongekend-moeilijke economi sche tijden als wij thans beleven zou een overheid, die van zoodanige opvatting b.ijk gaf, toonen, dat zij haar taak en verant woording niet verstaat. Ook het standpunt van financieelen aard kon de minister niet dee'.en. Inderdaad is bezuiniging noodig. Maar daarom behoorde indiening van dit ontwerp niet achterwege te blijven Opgemerkt moge worden, dat de uitvoering van dit ontwerp relatief ge ringe finantieele eischen stelt, zoowel aan de overheidskassen als aan het bedrijfs leven. Overheid en arbeidsverhou dingen. Tegen de voorgestelde regeling zelf be stond bij verscheidene leden deze zeer ernstige bedenking, dat hier de goede weg is verlaten, welke ten aanzien van de be moeiingen der overheid met de arbeidsver houdingen, in het bijzonder in den laatsten tijd, is ingeslagen: die van aanpassing van deze bemoeiingen aan hetgeen in de betrok ken kringen leeft. Thans poogt de regeering het bedrijfs leven in een vooropgezette riphting te ver vormen. Dit streven is gedoemd te misluk ken. Het kan slechts leiden tot het ont staan van kunstmatige bouwsels, welke aan de harmonische ontwikkeling van de be- drijfsverhoudingen in den weg staan. Vol gens deze leden moet de wetgever zich wat de bedrijfsorganisatie betreft beperken tot het stellen van regelen, welke eenerzijds sanctioneeren wat op dit gebied in het maatschappelijk leven is ontstaan en an derzijds aan werkgevers en arbeiders de grootst mogelijke vrijheid laten t.a.v. van vorm en werking van nieuw te stichten or ganen. Naar aanleiding 1.''ervan merkte de mi nister op, dat de bedrijfsraad niet van bo venaf wordt opgelegd, doch alleen tot stand komt in die bedrijven, waarin het Organisa torisch overleg tusschen werkgevers en ar beiders voldoende is gevorderd om van een bedrijfsraad gunstige resultaten te kunnen verwachten. Ook t.a.v. van de samenstelling van den bedrijfsraad wordt aan de organi saties van werkgevers en arbeiders de grootst mogelijke vrijheid van beweging ge laten. Voorts kenmerken de artikelen betref fende de werkwijze zich eveneens door een groote mate van soepelheid, en niet minder duidelijk spreekt den wensch om zich bij de practijk van het bedrijfsleven aan te pas sen uit de wijze, waarop het ontwerp den werkkring van den raad omschrijft. Voorts zegt de minister de meening van andere leden, dat er, in de plaats van het onderhavige ontwerp, behoefte bestaat aan een publiekrechtelijke regeling, gelijk die in 1923 is bepleit in een rapport over bedrijfs organisatie en medezeggenschap, uitge bracht door een commissie ingesteld door het N. V. V. en de S. D. A. P., niet te kun nen deelen. Naar zijn meening kent dit rap port aan de overheid een onjuiste taak toe- De overheid behoort aan te knoopen aan hetgeen in het bedrijfsleven zelf is ge groeid. Alleen op deze wijze kan een or ganisch ontwikkelen van het bedrijfsleven worden bevorderd. Bevoegdheid. Met nadruk komt de minister op tegen de voorstelling, alsof aan de bedrijfsraden geen enkele bevoegdheid van eenige betee- kenis wordt toegekend, al geeft hij toe dat de raad voornamelijk een adviseerende be voegdheid bezit. Verder zegt de minister dat invoering van bedrijfsraden niet aan de ontwikkeling der ondernemingsraden in den weg behoeft te staan. De regeering is gaarne bereid met de verschillende opvat tingen, welke op het gebied der bedrijfs organisatie bestaat, zooveel mogelijk reke ning te houden. Dat dit zou moeten leiden tot het zoeken van een compromis, waar in deze verschillende opvattingen zijn weer te vinden, kan echter niet worden toegegeven. De regeering zou daarmede haar plicht, een oplossing te vinden, wel ke zij zelve juist acht, voorbij zien. Verscheidene leden juichten de indiening van het ont\verp toe Naar hun meening zal de daarin vervatte regeling, wet gewor den, in belangrijke mate tot de bevordering van den bedrijfsvrede kunnen bijdragen. Bindend verklaring collectieve contracten. Op een door sommige leden gemaakte op merking antwoordde de minister, dat hij op zijn aanvankelijke zienswijze, dat het schep pen van de mogelijkheid om col.ectieve contracten bindend te verklaren aan de instelling va'n bedrijfsraden zou moeten voorafgaan, ten gevolge van de thans heer- schende crisis is moeten terugkomen. De minister acht het voorts niet waarschijnlijk, dat de ontworpen wet zal leiden tot het ontstaan van organisaties tot behartiging van consumentenbelangen. Het ligt niet in de bedoeling bedrijfsra den in het leven te roepen voor bedrijven welke slechts door één onderneming wor den vertegenwoordigd, zooals het Hoog- ovenbedrijf. Verder zegt de minister zich niet te kunnen vereenigen met de ziens wijze van de leden, die in de wet voorge schreven willen zien, dat in elk bedrijf s.echts één bedrijfsraad, op nationale basis opgetrokken, bestaanbaar is. De minister maakt bezwaar tegen een imperatief voor schrift om vertegenwoordigers van het alge meen belang aan den bedrijfsraad toe te voegen. Komt een voorstel tot toevoeging van dergelijke vertegenwoordigers uit het betrokken bedrijf zelf op, dan bestaat tegen inwilliging daarvan geen bedenking. Bij nota van vyijziging heeft de minister o.m. aan art. 15 een tweede lid toegevoegd, luidende „Indien de bedrijfsraad de beschikking werischt over gegevens, berustende bij ad- ministratiën behoorende tot het departe ment van onzen minister, dan kan hij zich tot onzen minister wenden met het verzoek deze gegevens te verschaffen. Onze minis ter willigt dit verzoek in, tenzij redenen van geheimhouding of financieele bezwaren zich daartegen verzetten". Voorts wordt het derde lid van art. 16 als volgt gewijzigd: „Wordt ingevolge het bepaalde bij, of krachtens de Arbeidswet-1919 de Caisson- wet-1905, de Steenhouwerswet-1921, de Stu wadoorswet en de Veiligheidswet tegen een beslissing van het districtshoofd der ar beidsinspectie van het districtshoofd, be doeld in art. 17 der Stuwadoorswet, of van een anderen door onzen minister aangewe zen ambtenaar beroep ingesteld bi] onzen minister, dan is onze minister, indien in het bedrijf waarop het beroep betrekking heeft een bedrijfsraad bestaat, bevoegd het ad vies van den bedrijfsraad in te winnen. Onze minister is daartoe verplicht indien hij, die het beroep instelt, dit verlangt''. De commissie van voorbereiding acht thans de openbare beraadslaging over het ontwerp voldoende voorbereid. ven in het kasboek ingeschreven te zijn, waarvoor geen kwitanties en andere be scheiden werden overgelegd. Een en ander leidde tot achterdooht tegen de B., en toen 1 deze op verder aandringen telkens met een anderen uitvlucht kwam, werd de poli tie in den arm genomen. Geruimen tijd later kwamen er toen kwi tanties voor den dag, waarvan het ver moeden rees, dat zij vervalscht waren, het geen bij onderzoek inderdaad het geval bleek te zijn. Ook was het Deposito door de Middenstandsbank opgevraagd door ver dachte. Door de B., werd o.m. aangevoerd, dat hij een bedrag van 1400 aan den zoon van den voorzitter als voorschot had gege ven. Mr. Hoekstra, het O.M. waarnemend, achtte de beide ten laste leggingen bewezen en vorderde tegen verdachte 10 maanden Vonnis 6 October a.s. UIT DE OMGEVING H00GMADE. „St. Deus Dedit". Deze vereeniging hield gisteravond een vergadering in de zaai van café Witteman. De voorz. opende de vergadering met den chr. groet, heette de loden van harte welkom, in het bijzon der den geest, adv., en sprak den wensch uit, dat de besprekingen op deze eerste vergadering van dit seizoen mogen leiden tot grooten bloei van onze organisatie. Spr. verzoekt den secretaris de notulen voor te lezen, welke onder dank worden goedgekeurd. Daarna deeldt de voorzitter mede, dat deze vergadering uitgeschreven is ten eerste over de contributiebetalingen en ten tweede om voorstellen in te dienen voor de Bondsvergadering, welke voorstel len moeten worden ingezonden voor 1 Oc tober. De voorz. wees de leden er op voor al toch op tijd hun contributie te betalen om moeilijkheden te voorkomen, en ried degenen, die eens per maand betalen aan. deze een maand te voren te betalen. De penningmeester heeft van het hoofdbe stuur bericht ontvangen, dat degenen, die deze week geen contributie hebben betaald toch op te geven voor schuld, en ook is de penningmeester gewaarschuwd geen con tributie voor te schieten, wat meestentijds fout loopt, hetzij doordat leden vertrek ken.' hetzij door bedanken, wat in deze afdeeling ook al gebeurd is. Besloten werd dit voorschot van den penningmeester te vergoeden uit de bondskas. Het voorstel uit de vergadering eeen voorstel in te dienen voor de bondsvergadering om het salaris van de hoofdbestuurders met 10 pet, te verlagen werd met meerderheid van stemmen verworpen. Daarna bespre kingen steunregeling. Besloten werd om een voorstel in te dienen in de R.-K. Kies- vereeniging, daar deze zaken goed te be spreken, en dan bij goedkeuring daarvan een voorstel in te dienen bij de Kamercen trale. Want, aldus de voorz., als wij 2 of 3 dagen per week werken en verder tot de steun zijn aangewezen, is het niet billijk, dat van dat verdiende loon 2/3 van de steun wordt afgehouden. Het ontneemt geheel en al den geest tot werken. De rond vraag gaf ook veel stof tot spreken daar er veel vragen werden gesteld. Besloten werd om verschillende vragen te beant woorden op een volgende vergadering, om reden dat dan een lid van het hoofdbestuur tegenwrodig zal zijn. Niets meer aan tic orde zijnde, sluit de voorziter cmlnr dan. deze vergadering met den chr. groet. DE PERS OVER DE MILLIOENEN-NOTA. De Millioenen-nota besprekend, consta- teeicn de Vooruit en andere socialisi/i- scne bladen met zelfingenomenheid: „(Jok de geweldige volksactie tegen hot rapport-Wener heext haar dienst gedaan. Het is duidelijk, dat zij verschillende fu neste plannen van Wel ter heeft wegge- weikt. Wat in het rapport nagenoeg geaeel ontbrak, een verzwaring van belaating ter gedeeltelijke overbrugging van het begruo- tingstekort, wordt nu door de regeering voorgesteld. Wij schrijven dit met geruso- heid op rekening van onze volksbeweging Toch moet er actie gevoerd blijven wor den. „Alles te zamen, na dezen eersten blik: onze agitatie dient met kracht voortgezet. Na Welter roept de regeering ons tot in tensieve voorbereiding van de landelijke betooging op een dag midden in de wees". Terecht constateert de Nieuwe R o 11. (J r t. „Het is in normale jaren altijd reeds moeilijk, zich binnen enaele uren na ver schijning van de millioenen-nota een oor deel te vormen omtrent de financieele vooruitzichten des lands. De nota wemelt van millioenen, miliioenen die op ramingen berusten, en men mist de middelen om eenige controle op die ramingen te oefe nen, weike voor een groot deel ook nog onder den invloed kunnen staan van opti misme of pessimisme van den samenstel ler. Dit alles geidt reeds voor gewone jaren, hoeveel te sterker moet het dan niet spre ken voor een crisisjaar als het onderha vige?" V erder becritiseert bet liberale orgaan de belastingverhoogings-plannen. „Wat de opcenten op de fondsbelasting betrext, om dxe voor te stellen zal minister de Geer zich zelf geweld hebben moeten aandoen. IS iet eens, maar meermalen toch heext deze bewindsman als zijne meening te kennen gegeven, dat aan verzwaring van inkomstenbelasting in dezen crisistijd niet kon worden gedacht. Letterlijk houdt hij zich daaraan, maar feitelijk komt eene op- oenfcei.hefting op de gemeentefondsbelas- ting, die toch mets anders dan eene tweede inkomstenbelasting ter vervanging van de vroegere gemeente-inkomstenbelasting is, op hetzelfde neer. En dat te meer nu net, voorstel der regeering er toe leidt, aan de progressie van de gemeentefondsbelasting nog een aanmerkelijk verlengstuk te geven. Intus-schen, nood maakt han:de gemoederen zacht, en dat schijnt nu ook de minister van financiën te hebben ondervonden". Het liberale Handelsblad komt ook tegen de voorgestelde belasting ver hooging in verzet. Maar ook de katholieke Gelderlan der is er slecht over te spreken. „Voor de nieuwe belastingen is geen Ge organiseerd Overleg, dat wordt bedisseld tusschen Kegeering en Kamer. Dertig op centen op aiie invoerrechten, dat is het minste. V ernooging van den bieraccijns, men kan zich aaardoor zooveel en zoo wei nig laten treffen als men wil. Maar 30 op- oenten op de Gemeeniefondsbelasting, dat is raak. is het den Minister bekend, dat er ge meenten zijn (o.a. Nijmegen), die reeds hon derd opcenten hehen op die Gemeente fondsbelasting?. Weet de Minister, dat 100 -f- 30 het ont stellende cijfer van 130 levert? Is het hem bekend, dat de hoogst aan- geslagenen op deze wijze 250 opcenten zul len moeten opbrengen? Voor deze ééne be- Het blad noemt een dergelijke verhoo ging van de gemeentefondsbelasting on rechtvaardig. De Maasbode besluit een overzicht van de millioenen-nota met dezen lof: „Summa summarum: een Millioenen- nota, die ernstig is, maar gelukkig niet in gegeven door panische vrees. Zij teekent den ontwerper als een man, die met zorg regeert en met beleid zijn weg kiest. Ooit wie-' met hem van gedachten verschilt op ondergeschikte punten, erkent den mees ter in regeerkunst. Deze is een zeldzame gave; die haar bezitten en in dienst der gemeenschap stellen, zooals Minister de Geer, verdienen behalve waardeering ook krachtigen steun". Het Huisgezin wijst op één punt, dat, zegt het blad, bijzondere aandacht verdient „De nieuwe salarisverlaging, in het rap- port-Weiter geprojecteerd en door do re geering goeddeels overgenomen, vindt haar motiveering niet in het feit dat de salaris sen te hoog zijn, maar in de omstandigheid dat de regeering ze niet meer kan betalen. Er wordt dus feitelijk van de onderwij zers en ambtenaren een extra-belasting ge heven. Nu hebben wij indertijd opgemerkt, dat die belasting beter te dragen zou zijn en gemakkelijker aanvaard zou worden, indien, nu de nood zoo hoog is van de niet-onder- wijzers en de niet-ambtenaren in een ande ren vorm dezelfde belasting werd geheven. Dit nu geschiedt niet in de plannen der regeering. Zij verzwaart de belastingen, maar ver zwaart die ook voor de reeds dubbel ge troffen onderwijzers en ambtenaren". AGENDA WIE ZIJN TIJD BEGRIJPT, PROPAGEERT DE LEIDEN. Donderdag, R. K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. R. K. Vrouwenbond. 7.30 uur Lof in Elisabeths-ziekenhuis, 8.30 uur vergadering Kleine Stadszaal. Donderdag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis". Groote Propaganda-feestvergade- ring, Foyer Stadsgehoorzaal, 8.30 uur. Vrijdag. Ned.' R. K. Handelsreizigersver» eeniging, „St. Christoffel". Leden- ien Burcht", 8.30 Vrijdag. R. K. Kiesv. „den Burcht", 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Sept. a.s. waarge nomen door apotheek: M. Boekwijt, Visoh- markt 8, telefoon 552. KATWIJK. Plechtigheid. Reeds heden, de eerste dag na de opening van het nieuwe raadhuis, had een huwelijksplechtigheid plaats en. wel tusschen Corn. Guyt en Jacoba Kraai- enoord. Deze eerste plechtigheid in het raadhuis droeg een buitengewoon karakter. Behalve de ambtenaren van den Burg. Stand waren ook tegenwoordig de Burge meester, Secretaris en de ambtenaren ter secretarie. Nadat de huwelijksformaliteiten vervult waren en de wethouder als gebruikelijk het jonge echtpaar had gecomplimenteerd, nam ook de burgemeester het woord om het echtpaar geluk te wenschen, hierbij de hoop uitsprekend dat het huwelijk een zeer ge lukkige echtverbintenis moge zijn. Bij deze eerste plechtigheid, hadden B. en W. ge meend. moest iets extra's zijn en daarom bood de burgemeester namens het gemeen- bestuur de bruid een bouquet van rozen aan, die de bruid in dank aanvaardde. Te vens zou door het gemeentebestuur een foto van deze plechtigheid worden gemaakt die ter herinnering aan het jonge paar zou worden aangeboden. Nadat een en ander op de gevoelige plaat was vastgelegd, was deze plechtigheid, die buiten het gemeentehuis ook veel belang stelling trok, afgeloopen. Gunning. Door B. en W. is heden aan besteed het sloopen van de Garage en Wa/- genloods staande op het Badhotel-terrein. Hoogste inschrijver aws W. de Ruyter voor f 32.80. ZEGWAART Geboren: Gerarda Johanna d. van G. Th. van Stein en B. F. Tetteroo Janna Maartje d. van W. Hoogeveen en R Roos. Ondertrouwd. J Constant 33 j. te Wormerveer/en M .C. Muilwijk, 24 j. te Wor- Getr v d: J. Bos 32 j. i Z. Zet- 460e STAATSLOTERIJ (Niet officieel] Trekking van Domleiilag. ?.1 September 1932 5e klasse, 4o lflst HOOGE PRIJZEN f 1000 2043.1 f 400 14637 f 200 1576 f 100 2034 3669 13152 14733 16677 19093 21253 21575 PrUzen van f 70 412 425 472 531 568 768 963 1305 1370 1446 1505 1524 1536 1602 1625 1713 1789 1003 1827 1842 1861 1902 2450 2509 2774 2915 3180 3250 3390 3763 3765 3788 3864 3909 4094 4591 4597 4773 4858 5080 5081 5136 5241 5274 5458 5493 5637 6124 6473 6677 6708 6869 6903 7170 7422 7429 7790 7812 7904 8048 8237 8249 8387 8440 8586 8686 8700 9111 9320 9656 9863 9892 10091 10113 10838 11089 11199 11324 11650 11833 11877 12201 12217 12237 12441 12507 12715 12802 12816 13070 13446 13524 13543 13728 13783 13819 13893 13995 14141 14175 14321 14551 14556 14763 14884 14970 15108 15170 15172 15247 15316 15383 15427 15497 15589 15758 15809 16031 16137 10259 16292 16492 16666 16716 16794 16882 16970 17012 17015 17126 17291 17439 17465 17468 17663 17993 18029 18146 18222 18224 18312 18313 18830 18867 18904 18949 19076 19202 19230 19426 19534 19771 19853 19927 20053 2052G 20501 20614 20660 20662 20766 21136 21137 21295 21366 21439 '11794 21823 21848 22108 22115 22227 22243 22464 22508 22604 22861 22971 23039 23079 23124 23918 23938 19 66 72 149 164 226 241 302 364 371 407 513 530 537 657 759 1351 1380 1651 1681 2324 2355 2610 2613 2858 2871 3193 3302 35i0 3607 3939 3998 4387 4444 4738 4799 5123 5143 5530 5585 5819 5906 6246 6350 6663 6572 6844 6929 7659 7699 7896 7928 8215 8357 8865 8929 9067 9089 9282 9298 9558 9613 1030 1158 1501 1508 1792 1807 2385 2394 2617 2633 2718 5149 5151 5233 KATHOLIEKE PERS 1910 10222 10348 10558 10625 11056 11078 11438 11495 12015 12089 12694 12711 13080 13098 13578 13611 13839 14003 14220 14222 14774 14813 15041 15090 15246 15278 15444 15450 15883 16889 16077 16135 16316 16336 16614 16645 16954 16991 17341 17347 18079 18142 18508 18518 18930 18941 19200 19220 5973 6371 6605 7291 7708 8030 8380 8944 9091 9405 9642 9954 10411 10834 11139 11739 12116 12811 13213 13653 14024 14237 14816 15126 15325 15711 15891 16142 16412 16706 16994 17527 18167 18601 101)10 5661 5678 5995 6022 6393 6431 6629 6695 7411 7417 7729 7768 8071 8077 85G3 8582 8987 8993 9144 9149 9450 9467 9657 9661 10029 10051 10416 10441 10335 10896 11270 11284 11874 11S62 12263 12452 12914 12092 13358 13371 13662 13690 14064 14073 14368 14416 14857 14858 15135 16152 15349 15363 15782 15786 0558 9465 9665 9717 10161 10199 10462 10602 10923 10924 11297 11299 110CG 11992 12500 12551 13034 13030 13425 13531 13714 13808 14099 14111 14519 14580 14975 14992 15176 15218 15402 15437 2571 2822 3049 3926 4351 4541 5076 5499 5814 6117 0514 0759 7475 7892 0213 8736 9025 9259 9555 9 794 lo201 10513 10962 13041 13548 13812 14214 14771 15027 15234 15828 15848 16928 15964 16238 16257 19542 19603 19635 20263 20269 20846 20886 21058 21070 21623 21626 21893 21997 22175 22179 22523 22548 23005 23064 23178 23232 23601 23637 23837 23924 19950 20374 20937 21072 21649 22030 22230 22584 23075 17025 170C1 17684 17846 18198 18210 18654 18737 19104 19115 19250 19352 196 77 19724 19999 20065 20430 20543 20944 20963 21117 21133 21685 21717 22064 22093 22238 22284 22645 22658 23076 23039 23298 23313 23643 23663 16054 16272 16468 16472 16567 16378 16323 16G75 17154 17307 17862 17902 18296 18439 18777 18895 19141 19156 19360 19376 19763 19821 20094 20171 20582 20768 20991 20993 21407 21446 21861 21863 22111 22135 22331; 22412 22745 22771 23128 23144 23365 23494 23714 23726 19180 19412 19855 20243 20796 21014 'l.o 28 21881 «2140 22162 12 799 23146 23570 23775

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2