DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 PAARD MET BERIJDER DOOR AUTO GEGREPEN. Jongeman zwaar gewond; het paard gedood. Een ontzettend ongeluk heeft gisteren om ongeveer halfacht op den Rijksstraat weg tussehen Hedel en Zaltbommel plaats gehad. De 21-jarige O. Hekes uit Hedel wilde zijn paard naar de weide brengen. Met vrij groote snelheid kwam uit de rich ting Hedel de vrachtauto van den bier handelaar Muller uit Zaltbommel aanrij den. Door tot nog toe niet opgehelderde oorzaak werd het paard door den auto gegrepen. Het dier was vrijwel op slag dood. Vermoedelijk is H. eerst onder het paard terecht gekomen, waarbij hij tevens nog met den auto in aanraking kwam. In elk geval werd de man zwaar gewond, zoo dat voor zijn leven wordt gevreesd. Om trent de oorzaak van het ongeluk is nog weinig bekend. De weg lag bezaaid met de glasscherven van gebroken bierflesch- jes. De auto is na de aanrijding nog onge veer tweehonderd meter doorgereden. Het voeituig werd in beslag genomen, terwijl de i-ijksveldwacht een nauwgezet onder zoek instelde. Tel. JONGEN ONDER AUTOBUS. Spoedig daarna overleden, Gistermiddag is de 8-jarige Snel bij het uit school komen in de Wagenstraat te Maassluis onder een autobus geraakt, door dat hij plotseling van achter een paard en wagen te voorschijn kwam op het oogen- blik, dat de bus passeerde. Do jongen werd ernstig gewond en is later aan de verwondingen overleden. Den bestuurder van de autobus treft geen schuld. GEVAARLIJK SPEL. Jongen door auto gegrepen en gedood. Gisterenmiddag, om circa 3 uur, fietste een 10-jarige jongen op 's vaders fiets door de Bloemstraat te Amsterdam. Hij deed dit op echte jongensmanier, nl. met een been door het frame gestoken. Het nadeel hiervan is echter, dat men op een derge lijke wijze de fiets onmogelijk in zijn macht kan hebben. Toen dan ook uit de Bloem straat een auto naderde kon de jongen on mogelijk remmen en reed met volle vaart tegen den auto op. De chauffeur had zijn uiterste best gedaan om het gevaar te be zweren en had luide signalen gegeven. De jongen werd tegen do straat geslingerd en bleef met een zware hersenschudding lig gen. Daarop is de vader toegesneld en heeft zijn kind opgepakt en naar een apo theek op de Rozengracht gedragen. Al daar bleek de jongen echter reeds overle den te zijn. Het lijk werd door den G. G. D. naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Den chauffeur treft geen schuld. Ernstige aanrijding. Gistermiddag te ongeveer 1 uur had op den Rijksweg te Castricum, een ernstige aaanrijding plaats. De ongeveer 25-jarige M. Hogeweg. ambtenaar van de Neder- landsohe Heide Maatschappij, te Castri cum, werd, doordat de chauffeur niet goed uitkeek, van achteren aangereden door een vrachtauto en tegen den straat gesmakt. Met een ernstige wonde in den rug en een hoofdwonde werd het slachtoffer in een in de nabijheid liggende woning binnengedra gen en later naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. De aangeredene heeft vermoedelijk bovendien nog een lich te hersenschudding bekomen. Door de po litie is proces-verbaal tegen den bestuurder opgemaakt. DE AANSLAG OP EEN AGENT TE 'S-GRAVENHAGE. Eenv belooning van f 500 yltgeloofd. De hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage verzoekt ons mede te deelen dat een belooning van 500 wordt uitge loofd voor dengene, die zoo-danige aanwij zingen verschaft die kunnen leiden tot de opsporing, aanhouding en veroordeeling van den dader van den lafhartigen moord aanslag gepleegd op Dinsdag 20 September op den verkeersagent Baars op de Hee rengracht aldaar. TWEE WOONHUIZEN TE HEDEL UITGEBRAND. Te Hedel brak om ongeveer drie uur gistermiddag brand uit in het perceel be woond door M. Kwik. Het dubbele woon huis, dat ook door do familie G. Kremers bewoond werd, stond direct in lichtelaaie. Toen de brandweer, die onmiddellijk ge waarschuwd werd, ter plaatse kwam, sloe gen de vlammen reeds over naar het dub bele woonhuis, bewoond door de familie F. Kwik en J. van Hemert. Door krachtig in grijpen wist men den brand tot deze beide perceelen te beperken. Beide dubbele hui zen brandden echter tot den grond toe af. Bij M. Kwik was niemand thuis toen de brand uitbrak, zoodat hier niets kon wor den gered. Alleen het vee, dat in een schuur achter het huis was ondergebracht werd door buren in veiligheid gesteld. Van G. Kremers kon een weinig van den huis raad gered worden. Bij F. Kwik en J. van Hemert werd vrijwel al het huisraad ge red. Alles was laag verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. AMSTERDAMSCH BANKIER OPGELICHT. Door een brutalen afperser. Een bankier uit Amsterdam heeft kor ten tijd geleden kennis gemaakt met den 47-jarigen land'bouwer Benedict Oehler. De bankier had Oehler aandeelen van Duitsche industrieele ondernemingen ter waarde van ongeveer 255.000 rijksmark overhandigd om die te verkoopen. Oehler vluchtte begin September met deze effec ten naar Weenen. Van daaruit noodigde hij den Amster- damschen baiïkier uit eveneens naar Wee nen te komen, hetgeen de bankier deed om aan zijn geld te komen. Oehler tracht te van den bankier een bedrag van 85.000 mark af te persen met de bedreiging, dat hij hem bij een weigering niet alleen de aandeelen niet terug zou geven, doch bo vendien in Duitsohland een aanklacht te gen hem zou indienen wegens overtreding van de deviezenvqorschriften. Bij een laatste onderhoud ovorhandigde de bankier het verlangde bedrag van 85.000 mark. Op dat oogenblik sprongen ambtenaren van do justitie te voorschijn en namen Oehler in arrest. Oehler, die zich „Geheimrat" had genoemd, had vroe ger een doctorstitel in Berlijn gekocht. Wegens afpersing en verduistering is hij aan de justitie overgeleverd. Fietsendieven in Noord-Limburg. Sinds eenige dagen wordt Noord-Lim burg door njwieldieven bezocht. Deze zoe ken cun buit bij vooraeur bij de kerken, ais de tietsep gedurende de diensten door de kerkgangers daar neergezet zijn. Zjo werden in den tijd van enkele dagen in de omgeving van Venlo veertien xietsen gestolen en wel te Venlo 4, te legeien 3, te Reuver 3, te Arcen 2 en te Blenck 2. Naar alle waarschijnlijkheid zijn Het Duits-cners, die deze omgeving thans onvei lig maken. Te Aroen hebben de douanebe ambten twee Duitsche mannen kunnen ai- resteeren, die na hun gestolen fietsen langs den weg te hebben gegooid, aan den haal wilden gaan- Een grensbewoner nabij Ven lo heeft geconstateerd, dat enkele Dun>- schers te voet ons land binnenkwamen en later per fiets naar hun vaderland te- rugaeeiden. Als de dieven eenmaal de grens gepas seerd zijn, is het %oor de Nederlandsche politie zeer moeilijk hen op het spoor te komen. Thans wordt een onderzoek inge steld in samenwerking met de Duitsche politie. In het Duitsche plaatsje Kaldenkirchen heeft men reeds een gestolen rijwiel in be slag kunnen nemen. Auto-dieven op het spoor. Onlangs publiceerden wij een bericht, dat te Heenen een man was aangenouden in verband met het uitgeven van een vatsch iOOU-biljet in Aken. Een onderzoek van de Heerlensche rechercüe en de Duits-cue politie üeeit thans aan het licht gebracnl, dat er achter deze zaak nog veel meer zat. Eenige dagen geieden werd in l'inkenrath op aanwijzing der Heerlensche rechercne een Pool gearresteerd, die zich langen tijd in ons Nederlandsch grensgebied nad op gehouden. De man behoorue tot een inter nationale rooversbenue, die haar buit voornamelijk in autogarages zocht. De auto's werden'in Duitscnland gestolen en dan naar Nederland gebracht. De gestolen auto s werden in Nederland veranderd, op dat zij met gemakkelijk meer te herkennen zouden zijn. Voor weinig geld werden zg dan aan den man gebracht. Gedeeltelijk werden de ontvieemde en veranderde auto s in dienst gesteld van den smokkelhandel. Tót heden zijn drie personen aangehouden, twee in Nederland en een in Duitschland, doch meer aanhoudingen worden nog ver wacht. Een diefstal van vijf auto s en twee motorfietsen vermocht de politie reeds op te helderen. Jeugdige dieveggen. Den laatsteu tijd werden te Groningen zeer veel rijwielen gestolen. Een groot ge deelte wordt weliswaar later weer terugge vonden, maar net rijwielplaatje ontbreekt dan m den regel. Dikwijls blijkt ook, dat kinderen een fiets hebben meegenomen om daarop een tijdje te toeren. Het toppunt van brutaliteit is de recherche dezer dagen echter op het spoor gekomen. De laatste weken kwamen veel aangiften in over vermiste damesfietsen. In atgeic- gen gangetjes en steegjes werden heel wat van de fietsen weer teruggevonden. Een tiental rijwielen, die op deze wijze verdwe nen waren, wist de politie echter op te snorren. Uit het onderzeok bleek nu, dat deze diefstallen het werk waren van twee meisjes, die iederen avond de binnenstad onveilig maakten en op andermans fietsen rondreden. Het waren kinderen van8 en 9 jaar. Zij zijn voorloopig aan de ouders gegeven. Dysenterie te Staphorst. Het aantal steidgevallcn aan dysenterie te Staphorst is tot zeven gestegen. Twee bijzondere scholen moesten worden ge sloten. UIT DE OMGEVING KATWIJK. DE OPENING VAN HET NIEUWE RAADHUIS. Toespraak van oud-burgemeester Schokking. Als vervolg op ons verslag van giste ren zij nog vermeld, dat, nadat Prinses Ju liana onder luide toejuichingen van de hon derden aanwezigen hot raadhuis ha-d verla ten Burgemeester, wethouders en secreta ris met de genoodigden terugkeerden naar de trouwzaal waar de receptie zou plaats hebben. Voor hiertoe werd overgegaan ver kreeg oud-burgemeester Exc. Schokking het woord en zeide. dat het hem groot go- noegen had gedaan hier tegenwoordig te kunnen zijn en gelegenheid te krijgen iets te zeggen. Allereerst wil spr. Katwijk ge- lukwenschen met dit sohoone gebouw. Het is een historische dag in de gemeente Kat wijk. Alleen het feit reeds, dat deze dag in het teeken mocht staan van de komst van H. K. H. Prinses Juliana is van be- teekenis en gebleken is hierdoor nogmaals de band welke hier bestaat tuss-ohen net huis van Oranje. De aanwezigheid van de Prinses geeft groote wijding aan deze ge beurtenis. Doch ook om andere reden is het oen historische dag. Eigenlijk heeft Katwijk nimmer een stadhuis gehad, en een groot gedeelte van do inwoners is zich waarschijnlijk nog niet voldoende bewust van de uitgroei der plaats. De raad was al lang het oude raadhuis uitgegroeid. Dat het met het werk niet vast liep was te dan ken aan de staf van ambtenaren. Spr. brengt dan hulde aan de architecten Hooy- kaas en Lockhorst waarmode hij geduren de al den tijd dat spr. nog Burgemeester van Katwijk was, heeft samengewerkt. En dankbaar mag gezegd worden, dat tijdeus den bouw geen enkel ongeval is voorgeko men. Het nieuwe gemeentehuis is ook een symbool. Er is nog teel te doen op het ge bied van woningbouw. Door den bouw van het gemeentehuis hier te dezer plaatse wordt mede aan de beide Katwijken <le hand gereikt. Moeilijke besluiten zullen ook moeten worden genomen. In dit ver band verwijst spr. naar de woorden in de gebrandschilderde ramen in de raadzaal: Prudentia, sapientia. Spr. besluit met het uitspreken van de hoop, dat hij steeds goede berichten van uit Katwijk moge ontvangen. Burgemeester Woldringh van der Hoop dankte hierna, omdat hem voordien geen geschikte gelegenheid geboden was, archi tecten en aannemers voor de prettige ia- menwerking tijdens den bouw. De heer Lockhorst, architect, dankte voor de lof hem gebracht, waarna Burgemeester v. d. Mortel te Noordwijk het woord verkreeg en zeide, dat hij wel nimmer in zijn jeugd jaren die hij in Katwijk aan den Rijn in het St. Willibrordus-College had doorgebracht, zelfs kon gedroomd hebben van het bijwo nen van de opening van een nieuw ge meentehuis in een naburige gemeente alhier, in de omgeving van zijn woonplaats. Dit gebouw, zeide spr., heeft ieders bewon dering en van harte feliciteerde spr. Kat wijk en B. en W. met dit mooie raadhuis. Een opmerking had spr., n.l. bij de verschil lende deugden die in de gebrandschilderde ramen in de raadzaal vermeld staan, miste spr. deze „concordia", eendracht. Desniet temin is spr. er van overtuigd, dat er tus sehen de naburige gemeenten steeds een goede eendracht zal blijven bestaan. De heer, v. Tongeren spreekt nog als raadslid zijn dank uit voor de opening van dit gebouw en meende dat er gezien de aanwas der bevolking, wel eenmaal een tijd zou aanbreken, dat het gebouw inplaats van te groot, zooals sommige thans meenen, wel te klein zal blijken te zijn. Spr. draagt hierna een gedicht voor, volgens inspiraties van den heer de Dikken alhier. Hiern? ving de receptie aan waarvan door buitengewoon velen werd gebruik ge maakt. waarna een rondgang door het ge bouw volgde en waarbij de genoodigden in de gelegenheid werden gesteld het gebouw in z'n geheel te bezichtigen. Vermelden we ten slotte nog, dat bij monde van Burgemeester Woldringh van der Hoop namens de redactie van het plaatselijk blad ,.De Katwijksche Post'' aan Prinses Juliana een ets werd aange boden, voorstellend het nieuwe gemeente huis. Dit geschenk werd door H. K. H. on der dank aanvaard. Gisterenavond was het gebouw voor het publiek toegankelijk tegen betaling van 10 ct. ten bate van het Crisis-comité. Hon derden maakten hiervan gebruik. Do toe loop was zoo groot, dat de politie handen vol werk had om voor een goede regeling te zorgen. Met- groepies van 20 werd men binnengelaten en onder geleide der amb tenaren kon alles worden bezichtigd. Hon derden moesten ten slotte nog teleurgesteld worden. Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. besloten, behalve Zaterdag van 2 tot 5 en van 7—10 uur, ook de gelegen heid open te stellen om het gebouw te be zichtigen op Vrijdagmiddag van 25 en van 7 tot 10 uur. Gisterenavond waren ruim 1000 nersonen het gebouw wezen be zichtigen. Het gebouw levert in den avond door een tiental krachtige schijnwerpers 'n fantastischen aanblik op. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagnamiddag te 8 uur. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorloopige vast stelling Gemeente-rekening dienst 1931. 4. Vaststelling steunregeling wcrkloozen. 5. Voorstel Burg. eu Weth. tot beschikbaar stelling gelden voor ve.strekking van brandstoffen aan werkloozen in samenwer king met de plaatselijke Zangvereenigin gen. 6. Vaststelling driejaarlijksche verre kening met de Bijz. Schoolbesturen inge volge art. 101, 8e lid der L. O.-wet 1920. 7. Vaststelling comptabele besluiten. En het geen verder ter tafel zal worden gebracht. Werkloosheid. Bij het agentschap der Arbeidsbemiddeling stonden als werkzoe kenden ingeschreven 2 scheepmakers, 1 grondwerker, 1 opperman en 21 landar beiders. Gevestigd: van Woubrugge A. Buis; van Ter-Aar C. van Beijer; van Warmond J. W. S. Groenen; van Rijnzaterwoude F. Roest; van Hillegom G. Lagendijk; van Alphen a. d. Rijn O. O. Rossenberg. V ertrokken: naar Zevenhuizen W. Griffioen; naar Haarlem A. W. van Gal len; naar Ter-Aar W. H. den Hollander; naar Aalsmeer C. M. Bartels gehuwd met P. Zantvliet; naar Nieuwkoop J. L. Hogo- boom; naar Nieuwkoop A. Kraan. VOORHOUT. R. K. V. V. „Foreholte". Zondag 25 Sept. zal alhier de opening plaats hebben van het sportterrein van bovengenoemde vereeniging. Des middags 3 uur zal de ope ningswedstrijd gespeeld worden door de voetbalveroenigingen SJ.O. I uit Noord- wijk en Lisse X uit Lisso. Voor dezen wed strijd is een beker beschikbaar gesteld. Het geheel wordt voorafgegaan door een wed strijd om een lauwertak door „Foreholte" I (Voorhout) en Leiden II uit Leiden. Al'e ingezetenen van Voorhout worden verzocht eens een kijkje te komen nemen. Dan kun nen zij gewaar worden, dat er in onze Voornoutsche jongens ook nog wel een beetje sport zit. De leden van „Foreholte" woruen dringend verzocht 's morgens de H. Communie te ontvangen. En we zullen hopen dat niemand dit verzuimt. De Ju nioren worden er aan herinnerd, dat ze al len lid moeten zijn van de Maria-Congre- gatie. Tevens deelen we mede, dat het co8tuum is veranderd en dat allen een roo- de streep op rug en borst moeten aanschaf fen. Als het weer nu moewerkt a.s. Zondag da>n belooft het voor „Foreholte" een mooie dag te worden. Dus, supportors van Voor hout, allen op het voctbaJterrein. Wees present! WASSENAAR. Nijverheidsonderwijs. Dank zij hot succes dat de Vereeniging ter bevorde ring van Nijverheidsonderwijs hot afgeloo- pen jaar kon boeken met hot geven van eene theoretische automobielcursus, is be sloten dat jaar deze cursus voort te zetten. De cursus zal aanvangen op Maandag 10 October. Deze voortgezette cursus heeft wederom ©eu duur van 6 maanden ad 2 uur les per woek en wordt ook opengesteld voor nieuwe leerlingen. Tevens zal dat jaar ook practisrch worc.cn geoefend waarbij hot geleerde in toepassing gebracht kan wor den. Voorts wordt er een cursus geopend in de electro-techniek. Deze cursus, die 2 ja^ ren zal duren, zal bestaan in vaktheorie, vakteekenen en voortgezet lagere onderwijs, dit laatste speciaal ingericht op de behoef ten der cursisten. Op deze cursus zal 6 uur per week les worden gegeven. Deze cursus is er op ingericht, den leerlingen na het beëindigen daarvan in staat te stellen met goed gevolg het examen te doen afleggen voor landmaehinist of te voldoen aan de eischen die de Leidsche Lichtfabrieken aan hare monteurs stellen. Werkloosheid. Het aantal ingeschre ven werkzoekenden bedraagt deze week 315. Geboren: Jacobus, z. van D. van Keu len en E. de Wilt. Pim Albert, z. van P. A. Woest en M. Th. Vogelsang. Elisa beth, d. van H. Oroeneveld en J. E. Ben- nenk. Gerardus, z. van G. Looijestijn en J. v. d. Broek. Annctje, d. van A. Meijer 1 en A. F. Offerman. G e h u w dJ. T. van der Krogt en L. J. M. Vogels. Overleden: F. C. va<n Beek 74 wede. van J. Nodelijk. D. van Beek 51 j., vr. van R. C. Mensert. Gevestigd: Y. J. D. Radersnxa en vr. uit Ned.-lndië. G. H. Heselhaus en vr. uit Keulen. A. Jansen en vr. uit Den Haag. L. Schutrumpf uit Den Haag. M. M. E. Du Mont uit Den Haag. M. C. Leennouwers uit Deventer. R. P. Smits uit Den Haag. H. Y'erzaal uit Woubrug ge. F. van Klaveren uit Hazerswoude. A. P. Kraaij uit Bussum. H. Jagelki uit Duitschland. A. S. Rödiger uit Den Haag. (J. van Dijk uit Dussen. Wed. A. C. Umbgrove geb. Gordon uit Maas tricht. N. H. Heeroma en gez. uit Eind hoven. G. M. Zwartjes uit Boskoop. W. van de Wal uit Den Haag. Th. E. Voges geb. Schmidt uit Dusseldorf. Th. P. Galestin uit Leiden. J. Lorscheidt uit Den Haag. G. A. Leurink geb. Oost veen uit Den Haag. G. H. Noordey uit De Bilt. E. Albeck uit Den Haag. G. Koch uit Den Haag. M. Brenk uit Den Haag. E. Puck uit Essen-Karnap. M. C. de Fouw uit St. Maartensdijk. A. Schwarz uit Den Haag. Vertrokken: J. J. M. Steijling naar I Den Haag. J. V. 'Ceulen naar Arnhem. P. Riemeresma naar Amsterdam. A. Kromhout naar Rijnsburg. J. W. Graaf- I land naar Voorschoten. J. van Witte- veen naar Rijswijk. A. Okkerse naar Bloemendaal. W. A. van Hardonk naar Rijswijk. J. van Rhijn en gez. naar Kat wijk a. Zee. W. G. H. van Leeuwen naar Bergen op Zoom. J. W. Souman naar Londen. A. J. Dufifie naar Amsterdam. D. J. Boulande en vr. naar Rotterdam. P. G. Kleinschmidt naar Vledder. A. P. J. Gregory naar Leiden. G. J. Vooistra naar Den Haag. J. G. Carrière naar Den Haag. M. M. E. Du Mont naar Den Haag. A. v. d. Marei naar Voor schoten. H. W. J. W. Idzerda n>aar Oegstgeest. L. D. de Visser geb. Bruyn naar Voorburg. W. A. ter Woort naar Hillegom.'A. W. Gorges naar Rhoden. P. J. Swart naar Leiden. J. van Tol naar Deai Haag. G. Kuilman naar Groningen. H. Gieselberg naar Utrecht. H. Za- remka naar Den Haag. H. C. Broers «n vr. naar Den Haag. A. P. Smeuldera naar Den Haag. A. Billier naar Den Haag. P. Rami naar Rotterdam. A. A. C. Hoebee naar Genève. H. A. van Nievelt en gez. naar Den Haag. P. Ber- bee geb. Mooyman naar Anna Paulowna. J. Brommet en gez. naar Den Haag. In Leiden gevestigd: H. D. M. Anlonissen, Noordeinde 50. M. den Broeder, dienstbode, Groenhoven- straat 24. E. Eckert, Rijuab.weg 191. Ch. W. Jurriaanse-Egter van Wissekerk, Morschkade 13a. C. F. Frowein, Varkens- markt 2a. N. J. C. Geise, Haagweg 13. F. M. G. Geuskeus, Noordeinde 50. A. P. J. Gregory, Witte singel 97. L. J. C. Ha- gemeijer, ïeeraur Duitsch, Merelstr. 7. 1. A. Houck, Rapenburg 78. W de Jager, Rapenburg 131. E. Karbaum, dienstbode, Stationsweg 37. G. Keijl, dienst/bode, Noordeinde 39. O. van Klaveren en Fam. veldarbeider, Hertzogstr. 10. O. Koeje- mans, leerares, Witte singel 10. C. van Kuijk, 1.1. vorplcegster, liijnsb. weg 10. W. de Loos en Fam. N.Ü.I. Rech. Ambt* Rijnsb. weg 163. L. M. H. Mnjoie, Noord einde 50. 0. van der Meer, üude Vost 47. A. Ph. van Nood, rijwie.herst., Joubert- straat 15a. G. F. ürnstein, Noordcinde 14a. J. Orij, dienstbode, H. Rijndijk 24. W. Pats, dienstbode, Plantsoen 9a. H. Redel, verpleegster, Merelstr. 52. G. A. Reus, J. v. Goyenkade 35. E. EJitter, dienstbode, Iloogewoerd 88a. A. G. H. H. Roeifen, jurist, P. de la Courtstr. 70. H. B. J. van Rijn, J. v. Goyenkado 22. E. M. E. Sandvoss, dienstbode, H. Rijndijk 65. W. Schaafsma, Rapenburg 103. E. M. J. Schoenmaker, Noordeinde 50. M. G. L. van Schouwenburg, Heerenst. 21a. G. Stammers en Fam., bloemist, Oude Vest 167 J. Stattner, dienstbode, Stationsweg 37. J. A. J. Swuste, Noordeinde 50. O. J. Teljeur, verp.eegster, Nieuwe Rijn 101. H. J. Ticheloven, huisknecht, Leeuwerik straat 23. N. Verhoog en Fam., kamer verhuurder, Steenschuur 8. C. van der Vlist, dienstbode, Hoogerbeetsstr. 1. M. O. Vreede, Stationsweg 6c. W. Vuur pijl, chauffeur, Groonest. 69. P. Waldca, Leliestr. 22a. Th. A. de Walle, Mare 71a. A. M. Wegenaar, huishoudster, R. en Schiekade 95a. E. P. van de Werken, dienstbode, R. en Schiekade 17. J. Wer ner, onderwijzer, Meezenstr, 11. Gravin H. van Bijlandt-Wisboom, 'fJijnsb. weg 5. M. G. E. van der Bas-Wissink en Fam., J. v. Goyenkade 23. W. H. Woiff en Fam., letterkundige, Tomatenstr. 18a. G. Noor deloos-Wouters, Doezastr. 28. M. Zabel, dienstbode, L. Rijndijk 92. M. J. Zomer huis en Fam., fabr. arb., Groenest. 59. W. F. Zuurdeeg, Hogerbeetsstr. 2. Uit Leiden vertrokken: P. M. van Alphen, Amsterdam, Wetering schans 8011. E. Auer, Helmond, Bin- derstr. 21. C. G. M. Bakker, Lichtenvoor de, A 122. Wed. J. Kikkort-Bloemberg, lloogevecn, Alteveerschestr. 133. L. H. J. Brantjes, Maastricht, St. Lambertuslaan 44. B. van Duivondijk, Sliodrecht, Mid- deldiepstr. 105. J. F. E. Ebcrbeck, Ber lijn. B. H. van Everdingen, Warmond, Achterweg. M. Faust, Warmond, Dorps straat B 40. A. Foens-tra, Wymbritsera- deel, Woudsend 189. Jhr. G. R. Gerlacius van Swinderen, Voorschoten, Hotel Deurlo. L. Giinthcr, Oegstgeest, Orunjelaan 16. W. G. den Hartig, Alphen a. d. Rijn, Hoornstr. 8. Chr. Heil, Oegstgeest, de Kempeuaerstr. 24. M. G. J. 11. van den Hoek en Fam.,* Oegstgeest, v. Duivenv.str. 45. H. A. van der Hout, Delft, Oost plantsoen la. A. J. L. Th. Bon-Jacobs, Aalsmeer, Kanaalstr. 9. J. de Josselin do Jong en Fam., Oegstgeest, Wilhelminapark 34. Mas Koessardjono, N. O. Indië. Wed. Th. M. Paes-Kriek en Fam., Leider dorp, Munnikenweg 6. D. Kwak, Katwijk, Tarbotstr. 14. A. Laskowski, Haarlem, Ripperdastr. 14. W. G. J. Jager-Lezwijn, Haag, Nic. Tulpstr. 63. R. J. M. Licht geld, Tilburg, Hoefstr. 211. J. W. R. Mountford, Birmingham. J. Muijskens, Terschelling, Midsland B 104. J. A. Ne- lissen, Viersen. J. Nieuwenhuizon, Haag, Jac. Catsstr. 117. T. O. Noort, Utrecht, Gathrijnesingel 10. S. J. Olij, Haag, Boetzelaerlaan 213. M. E. den Os, Oegstgeest. H. Pikull, Duitschland. I. Pikull, Duitschland. C. O. M. Plou- vier, Uccle België, Rue Edith Cavell 143. S. van Praag, Haag, Ieplaan 27. B. F. Raskeer, Oegstgeest, Emmalaan 4. EL Riebeek en Fam., Nijmegen, Biezendwars- straat 1. A. J. Rijkelijkhuizen, Oegst geest, Oranjelaan 6. G. Schoppen en Fam., Leiderdorp, Hoogmadoschew. 23. Wed. C. S. van Dissel-Schouten en Fam, Tarbotstr. 14, Katwijk. P. E. Serdijn, Lisse, Vreewijk 54. P. Smit, Stad Delderv, Torendijkstr. 10. H. M. Timmers-Staal, Voorschoten, Rijndijk 158c. J. van Sta- den en Fam., Oegstgeest, H. Morschweg 85. G. N. Stalling en Fam., Haag, Vij- zelstr. 121a. M. J. C. van Swicten, Haag, v. Aerssenstr. 35. F. W. Tclders, Hilver sum, Heideparkw. 51. H. A. P. Thijsson en Fam., Leiderdorp, Koningsstr. 12. A. O. Tiinmers, Voorschoten, Rijndijk 158c. G. A. Tuijl, Biskra, Oasis Cora B. P. 66. W. F. Veldhuyzen en Fam., Haag, Oude- mansstr. 151. Chr. H. Vermaas, Haar lemmermeer, Olmenlaan 77. H. Vieth, Amsterdam, Sarphatistr. 111. W. H. van Vilsteren, Amsterdam, Ceintuurbaan 262. J. Vooys, Voorschoten, Papenlaan 96. J. P. L. K. H. A. Wannijn, Haag, v. Speijk- straat 176. II. van Wel, Maarssen, Kaats baan 18. Chr. W. Werk, Oegstgeest. R. van der Zee, Groningen, Oostcrweg 27a. S. Zeilstra, Sneek, Parallelweg 24.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11