R. H. W. zegtalles FRUITSODA ZEGT NIETS WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 SPORT VOETBAL I. V. C. B. De competitie-indooling. Blijkens het wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag is Lisse ingedeeld in dc Leid- sche afdeeling, tweede klasse O. In de officieele mededeelingen van de „Spt. 111." wordt van deze bijvoeging echter geen melding gemaakt. DIOO. FAARL. VOETBALBOND. Competitie-indeeilng 1932—1933. De „Sport-Illustratie" bevat thans de ccmpetitie-indeeling voor het nieuwe sei zoen. Van belang voor Leiden en omge ving zijn de volgende klassen: 2 e klasse DB. S. M. 1, Meerburg 1, V. V. L. 1, D. O. S. 1, N. V. C. 1, S. M. C. 1 en A. V. V. 1. Reserve 2e klasse B: T. Y. B. B 2, Lisse 2, Onze Gezellen 2, H. B. 0^ 3, D. S. S. 2, Geel Wit 2, S. J. O. 2. 3e klasse E.: Alph. Boys 1, St. Ber- nardus 1. A. S. C. 1, Leiden 2, Teijlingen 2, S. J. C. 3, D. O. S. 2. Reserve 3e klasse D: Concordia 2, T. Y. B. B. 3, Lisse 3, Alliance 2, H. B. C. 4, Santpoort 3, B. S. M. 2. 4e klasse E: Kolping Boys 1, R. W. D. 1, Adolf Kolping 1, V. V. S. B. 1, Nu bia 1, Foreholte 1. Reserve 4e klasse P: Concordia 2, Santpoort 5, T. Y. B. B. 5. Nas 2, Lisse 5, B. S. M. 3, Geel Wit 3. Reserve 4e klasse Q.: V. V. L. 2, N. V. C. 2, Meerburg 2, S. M. C. 2, Leiden 3, St. Bernard us 2, D. O. S. 3, S. J. C. 4, Blauw Zwart 2. Reserve 4e klasse R: Meerburg 3, Kolping Boys 2, N. V. 0. 3, Alph. Boys 2, R. W. D. 2, S. M. C. 3, D. O. S. 4, Adolf Kolping 2. Reserve 4e klasse S: V. V. P. 2, V. A. C. 2, S. D. C. 2, D. V. S. 2, A. V. V. 2, St. Michael 2, Velo 3, Ria 3. Reserve 4e klasse T: D. H. L. 4, P. F. C. 3, Graaf Willem 4, IVjlhelmus 3, Gr. Floris 3, Blauw Zwart 3, Rava 3, S. D. S. 3. .Reserve 4e klasse U: A. V. V. 3, G. D. A. 4, H. V. V. 2, Velo 3, Westlandia 3, P. F. C. 4, S. D. S. 4, Wilhelmus 4. Reserve 4 e klasse VR. I. A. 4, S. D. S. 5, Graaf Willem 5, Velo 4, L. en S. 3, St. Michael 3, Rava 4, A. V. V. 4. KON. NED. VOETBALBOND. DE WEDSTRIJD BELGIE—NEDERLAND. In samenwerking met de Nederlandsohe Spoorwegen zal het American Express Reisbureau ter gelegenheid van bovenge- noemden wedstrijd op 16 October, evenals vorige jaren weder een extra trein laten loopen, die op Zondagmorgen van Holland naar Brussel vertrekt en des avonds terug keert, alsmede een die Zaterdagmiddag vertrekt en eveneens Zondagavond van Brussel terugkeert. Beide treinen vertrekken van Amster dam en stoppen te Haarlem, Leiden, Den Haag, Delft, Rotterdam, Dordrecht en Roosendaal. RUGBY BIJEENKOMST RUGBY CLUBS. Nederlandsche Rugby Bond opgericht Dezer dagen had in hotel „Fleissig" te Amsterdam een bijeenkomst plaats van de hier te Lande gevestigde rugbyclubs. Na een inleidend woord van den heer Addicks uit Delft besloten de aanwezigen in principe over te gaan tot oprichting van een Nederlandsohen Rugby Bond, tot welk doel in October een definitieve op- richtingsveradering zal worden belegd. De volgende clubs gaven zich reeds als lid op: A. R. V. C. en R. A. C., beiden uit Amsterdam, R. C. E. uit Eindhoven, Delft, Haarlem en Hilversum. Wat de spelregels aangaat, zullen de Engelsche regels worden gevolgd en zal binnenkort een vertaling verschijnen. Als voorloopige data voor de landenwedstrij- den werden vastgesteld: 4 December: België—Nederland .te Brus sel; 18 December: NederlandWest Duitsohland te Eindhoven en 26 Maart: NederlandBelgië te Amsterdam. In de volgende bijeenkomst zullen be stuur en team-commissie worden samen gesteld, waarvoor reeds enkele oud-rugby- spelers zijn geïnviteerd. MOTORBOOTSPORT NIEUW WERELDRECORD. Naar uit Detroit gemeld wordt, heeft de bekende Amerikaansche coureur Gar Wood het wereldrecord met zijn motorraceboot „Miss America" op het Michiganmeer ver beterd. Hij bereikte nl. een gemiddelde uursnelheid van 200.98 km. ZWEMMEN 2 K.M. ZWEMWEDSTRIJD IN DEN AMSTEL. Om den Tarzan-Johnny Weismuller-beker. Voor den nationalen zwemwedstrijd in den Amstel over 2 km., welke Zaterdag middag a.s. te 3 uift- wordt gehouden en welke is georganiseerd door de Filmmaat- sohappij Metro Goldwijn Mayer, in sa menwerking met den Zwemkring Amster dam van den N. Z. B., ter gelegenheid van de eerste opvoering in Nederland van „Tarzan, de Aapmensoh" met Johnny Weis muller als vertolker van den hoofdrol, heb ben zioh reeds meer dan 50 deelnemers aangemeld, waaronder 20 dames. Door de Metro Goldwijn is oen „Tarzan- Johnny Weismuller"-beker beschikbaar ge steld. Door den heer Hollander zal vanaf een volgboot met radio-installatie aan boord een ooggetuige-verslag van den wedstrijd worden gegeven. Gestart zal worden van af de Berlagebrug. SCHAKEN DR. EUWE WIL ZICH TERUG TREKKEN. „Het eischt te veel tijd". We lezen in de „Tel.": Naar wij vernemen heeft dr. Max Euwe, onze nationale schaakkampioen en meester van internationale vermaardheid, het plan om na het landentournooi te Folkestone in Juni 1933 voor eenige jaren het schaken vaarwel te zeggen. Dat was de belangrijke mededeeling die dr. Euwe ons deed tijdens een onderhoud dat wij met hem mochten hebben over zijn plannen voor de toekomst. In de eerste plaats geloofde hij niet aan het tournooi te San Remo, indien dit tot stand kwam, te kunnen deelnemen, evenmin aan het tour nooi te Hastings, dat na de Kerstdagen be gint. Vermoedelijk zou de twaalfkamp, als deze tot stand kwam, wel de laatste wed strijd zijn, die dr. Euwe voorloopig in ons land zou spelen. Volgens zijn eigen woorden nam het schaken zelf hem niet zoozeer in beslag, als wei de rompslomp, die zijn positje in de schaakwereld nu eenmaal meebrengt. Daar bij kwam, dat het Weenink-gedenkboek, dat nagenoeg persklaar ligt, het Noteboom- gedenkboek, dat drukklaar ligt en het Col- le-gedenkboek, waaraan hij werkt, te veel van zijn tijd heeft geëischt. Wat dr. Euwe ons niet vertelde, maar wat we zeer beslist uit goede bron verna men, dat is, dat de stroom van brieven, die hij dagelijks ontvangt met verzoeken om advies in alle mogelijke schaakkwesties, om opname of beoordeeling van toegezonden partijen enz., de weinige uren, die hij nog vrij heeft, geheel vullen. Voor het Nederlandsche schaakleven zou een lange afwezigheid van dr. Euwe uit zijn midden een groote leegte nalaten, die moei lijk zal zijn aan te vullen. Laat <*is daarom hopen, dat vaardige en diligente geesten nog een weg zullen weten te vinden om het dr. Euwe gemakkelijk te maken zich in de schaakwereld te blijven bewegen, zonder telkens te worden lastig gevallen met tijd- roovende kwesties. Wij weten populariteit brengt verplich tingen mee, en dr. Euwe deelt het lot in deze met zoovele andere beroemdheden. Maar er zijn grenzen. Late men deze in acht nemen! GEMEENTERAAD VAN KATWIJK LUCHTVAART VLIEGTUIG IN EEN ZANDSTORM VERGAAN Naar Reuter uit Bagdad meldt, is een Fransch vliegtuig, dat op weg was naar Co- chin China, midden in de woestijn, op 80 mij- len ten Oosten van Rutbah in een zandstorm geraakt en totaal vernield. Een nader Reuter-telegram uit Bagdad meldt, dat alle inzittenden van het vliegtuig zijn gered. MET EEN VLIEGTUIG OVER DEN MOUNT EVEREST Onder leiding van den „boksenden markies" De markies van Clydesdale, dien men we! den bijnaam geeft van den boksenden mar kies, wegens zijn voorliefde voor de bokssport, is benoemd tot eerste piloot van de Britscne expeditie, die waarschijnlijk de volgende maand zal trachten over den Mount Everest te vliegen. De machine zal worden voorzien van een specialen motor en van een speciaal adem halingsapparaat. Een bekwaam fotograaf zal de tocht ook meemaken. PARACHUTISTE SPRINGT VAN 7300 METER HOOGTE. Mevr. Lola Schröter heeft gisteren bij Kiel een nieuw wereldrecord gevestigd door met een parachute van een hoogte van 7300 meter te springen. Mevr. Schröter liet zich met een watervliegtuig tot deze groote hoogte brengen en sprong toen met een valscherm naar bene den. De daling geschiedde vlot, zij had 28 minuten noodig om den beganen grond te be reiken. Zij legde daarbij een afstand van 45 K.M. af en kwam 22 K.M. van Kiel op de aar de terecht. Het oude wereldrecord stond tot nu toe op naam van den Roemeen Brascoe met een hoogte van 6000 Meter. De raad dezer gemeente kwam Maan dagavond 1.1. in vergadering bijeen. De voorzitter, Burgemeester Woldringh van der Hoop herdacht hot overleden Raadslid, den heer G. v. Duyn. Voorstellen tot verkoop van grond. Mej. Rietkerk vraagt een strookje grond te koo- pen gelegen langs den achtergevel van het perceel Varkevisserstr. 16 groot pijn. 11 M2. Da heer A. T. Kraan, architect te Lei den, vraagt te mogen koopen oen strookje grond gelegen langs den achtergevel van het perceel Varkevisserstr. 14, groot pl.m. 11 M2. B. en W. stellen voor beiden ver zoeken toe te staan en de gevraagde grond te geven 4.per M2. Aldus wordt be sloten. De vereeniging voor vreemdelingenver keer vraagt in het genot te worden gesteld van 1. de helft van de door die vereeniging verschuldigde bijdrage in de kosten der reclame voor de Noordzeebadplaatsen, zijnde een bedrag van 187.50; 2. de jaar- lijksche subsidie voor het informatie-bu reau ad 250.B. en W. stellen voor aan het gevraagde te voldoen. De heer Meer burg herinnert er aan, dat hij reeds vroe ger den wensch te kennen gaf, dat deze bedragerwin een post worden opgenomen. Bij de volgende begrooting zal dit geschie den, zegt de voorzitter. Het voorstel inzake het nemen van een raadsbesluit ingevolge art. 14 der Armen wet inzake reeds toegekende subsidies aan de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente is slechts een formaliteit, omdat het gaat over reeds in 1931 verleende bedragen waar voor volgens Ged. Staten nog raadsbeslui ten dienen te worden genomen. Door den raad worden deze besluiten thans officieel genomen. Voorstel tot het weder inhuren van de brugwachterswoning aan den Noordwijker- weg. De huur van deze woning, die de ge meente van Rijnland in huur heeft, loopt 31 Dec. af. Evenals vorig jaar is Rijnland ook thans bereid de huurovereenkomst voor den duur van een jaar te continueeren. B. en W. stellen daarom voor tot verlen ging dezer huurovereenkomst over te gaan. Ook hiertegen heeft de raad geenerloi bezwaar en alzoo wordt besloten. Punt 8 is „afrekening der vergoeding in gevolge art. 101 der L. O.-wet 1920, over de jaren 1926, 1927 en 1928. Nu de rekening der gemeente over 1923 door Ged. Staten is vastgesteld, is tevens berekend kunnen worden hoeveel de kosten per leerling heb ben bedragen voor het L.O. en N.L. On derwijs. Voor het L.O. is zulks 12.83 en voor het U.L. Onderwijs 28.81 per leer ling. Dan worden in het voorstel genoemd de bedragen die aan de besturen der 12 scholen volgens genoemde berekening kun nen worden uitgekeerd. Ten aanzien van de Herv. School V mee- nen B. en W. een uitzondering te moeten maken, omreden bij de gemaakte kosten dezer school posten zijn genoteerd die vol gens B. en W. hiervoor niet in aanmerking komen, als verteringen op oudersavonden, personeelsbijeenkomsten, abonnementen op „de Wereldkroniek", „Buiten", „Panorama" en op het Kerstnummer van de Haagsche Post. B. en W. geven den raad in overwe ging tot afrekening met de Herv. School V over te gaan, zoodra de beroepstermijn zal zijn verstreken. Na een kleine opheldering door den voor zitter gaat de raad ook hiermede accoord. De heer J. R. Bloot heeft bedankt als lid der Sehattingscommissiö voor de In komstenbelasting. Voor de vervulling van deze vacatures bevelen B. en W. aan de heeren: 1. A. de Best Kz. en 2. Kr. Haas noot Kz. Door den raad wordt benoemd de heer A. de Best Kz., Louwestraat 2. De heer G. v. Rijn, Noordstraat 10, vraagt vergunning tot het afbreken van twee schuurtjes en voor den bouw van een hou ten loods op het, aan de Gasthuis gelegen terrein Voorstr. 49a. Het voorstel van B. en W. om hiervoor dispensatie te verlee- nen, wordt toegestaan. Punt 10 is het voorstel tot onbewoon baarverklaring van twee woningen, Baljuw straat 40 en 42 te Katwijk aan Zee, eige naar W. v. d. Laan te Katwijk aan Zee, het eerste pand onbewoond, het tweede be woond door Jac. Rooyakkers. In overeen stemming met de uitgesproken meening der Gezondheidscommissie, geven B. en W. den raad in overweging bedoelde woningen on bewoonbaar te verklaren, waarmede de raad accoord gaat. De heeren v. d. Bent en Guyt hebben bezwaar tegen het prae- advies en vinden de argumenten lang niet steekhoudend doch gezocht. Verschillende Zilveren Professiefeesten. Maandag herdacht de Eerw. Zuster M. lus, leeraar in de opvoedkunde aan de Bis schoppelijke Kweekschool, te Oudenbosch, het zilveren jubileum van zijn intrede in de congregatie van den H. Aloysius. Talrijk waren de felicitaties, die den ju bilaris werden aangeboden en die getuig den van hoogachting en dankbaarheid. Gisteren herdacht dc Eerw. Zuster M. Hortense (in de wereld mej. H. Molken- boer) rectrix van het R. K. Gymnasium voor meisjes te Haarlem en oud-directrice van de kweekschool „Maria Immaculata" te Mook, haar zilveren professieefest. Zr. Hortense mocht op deze dag vele felicitaties van oud-leerlingen en anderen ontvangen. Missionarissen van het H. Hart. Men meldt uit Rome aan de „Msbd.": Op het generaal kapittel der Missionaris sen van het H. Hart werden gekozen: tot generaal-overste de II. E. Pater Christian Janssen, provinciaal vau de Duitsche Pro reparaties zijn te doen, waardoor deze hui zen weer bewoonbaar kunnen worden ge maakt. Hot praeadvies is te ingrijpend. Dr. Hueting, dio secretaris is van de gezond heidscommissie, zegt te erkennen, dat, als ieder argument afzonderlijk genomen wordfc, het den schijn kan hebben, dat dergelijke woningen nog wel zijn op te knappen. Ze ker een nieuw huis kan ook een lek heb ben, doch aan bedoelde huizen deugd mo menteel ongeveer niets. Wel zijn er nog tal van dergelijke woningen te Katwijk aan Zeg, doch waar de gelegenheid zich voor doet dient er ook een begin mee te wor den gemaakt om ze op te ruimen. Een der huizen staat onbewoond. De ander is kort geleden bowoond. Spr. ontraad den raad tegen het praeadvies te stommen. De heer Guyt vraagt stemming over het voorstel van B. en VV. Het voorstel werd met 123 st. aangenomen. Tegen de heeren Guyt, M. v. d. Bent en Grimbergen. Punt 11: Voorstel toC het" aanvaarden van schenkingen ten behoeve van het nieu we raadhuis. Deze schenkingen zijn: van den Burgemeester drie portretten, van II. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moe der, en H. K. H. Prinses Juliana. Van de atfd. Katwijk van den Patroonsbond voor Bouwbedrijven een wandfries. Van den kunstschilder Sluyter een schilderstuk „Dirk Oom". Van den secretaris een voor zittershamer. Van de raadsleden een trip tiek. Van de Erven Tijl te Zwolle 30 ledo ren omslagen met klapper. B. en W. stel len den raad voor, onder dankzegging voor de gemeente, de geschenken te aanvaarden. Volgt benoeming diverse commissies. Tot leden der Commissie voor de bedrijven worden gekozen de heeren v. Riessen, Grimbergen, Guyt en Eikelenbooiu. Tot leden der Commissie van fabricage en het Grondbedrijf de heeren: M. v. d. Bent, H. Parlevliet, J. v. d. Perk, Dr. Hue ting. Tot leden der belastingcommissie de heeren: Grimbergen, Kulk, H. Parlevliet, D. v. Riessen, A. v. Rijn en na twee stem mingen de heer L. v. d. Zwan, die bedanltt. Daarna wordt gekozen de heer D. Meer burg, die de benoeming aanneemt. Voor de rondvraag is er niets, waarna de voorzitter het woord neemt en zegt mot een enkel woord dezen avond afscheid te willen nemen van een persoon en van een zaak. Dit moment is voor velen, meent spr. van groot belang. Waar velen hier jaren voor de belangen der gemeente zijn opge komen, moet dit oogenblik van heengaan tot weemoed stemmen. Er zijn vele herin neringen aan dit gebouw. De raad is echter met den tijd meegegaan en dit is mede re den van dit heengaan. Vervolgens nam Dr. Hueting, als oudste raadslid, het woord, om dit 'historische oogenblik te herkenden. Ook sprak de voor zitter nog woorden van afscheid tot den scheidende bode. De heer v. Tongeren sprak nog enkele woorden van afscheid en herinnerde or aan, dat het vandaag juist 55 jaar is gele den, dat hqt raadhuis werd in gebruik ge nomen. Het spijt spr. dat niet eerder ver huisd is. Zeer onder den indruk dankte de heer Lagemaat voor de woorden tot hem gespro ken. Lagemaat herinnerde er aan, dat het thans voor de 295ste maal is, dat hij als bode dienst doet in raadsvergaderingen hier. Nimmer heeft hij een dezer vergade ringen behoeven te verzuimen. Sinds zijn benoeming verwisselde 25 raadsleden het tijdelijke met het eeuwige en 13 personen zijn nog in leven, die in zijn diensttijd raadslid waren, doch op het moment niet meer in functie. Spr. dankt nogmaals voor de hartelijke woorden, dooh meent toch ook te moeten verwijzen naar hetgeen zeker iemand eens naar voren bracht, n.l. „hot is te veel eer aan menschen aangedaan". De raadszitting was hiermede beëindigd. Na afloop der openbare raadsvergadering werd de heer Lagemaat in de kamer van B. en W. geroepen, waar hem bij monde van den Burgemeester dank werd gebracht voor de bewezen diensten. Door dit college werd hem uit dankbaarheid aangeboden een prachtige wandelstok met zilveren knop. Ook de gemeente-secretaris dankte voor de vriendschap en bereidwilligheid van de zijde van Lagomaat ondervonden. Spr. hoopte, dat deze vriendschap ook nu nog, in de dagen van rust, bestedigd zal mogen blijven. Hiermede was deze niet onbelangrijke vergadering en wat er mee samenhing, af- geloopen. vincie, tot assistenten van den Generaal de H. E. Paters Joh. Zandvliet, provinciaal der Nederlandsche provincie, Jos. Dépigny van de Fransche, Mozer Di Luzio van de Italiaansche en Harold Bridgewood van de Australiaansohe provincie. Tot procurator-generaal werd benoemd dc H. E. Pater Aemilius Costanzi te Rome. 165. Ze zijn weer terug van d© vacantie onze engelen. Ik mis de gezichten van hen, die hqogor op gegaan zijn naar een onzer hui zen onder de Moerdijk; en ik zie heel wat nieuwe gezichten, onze roepingen-oogst van dit jaar. Een enkele deed de eerste dagen wat onwennig, maar het ergste is al gele den. De strijd tegen het heimwee, die on aangename nieuwelingcnziekte, is moedig gestreden en gewonnen. En daar zit Pater Liefhebber te peinzen, te wikken, te wegen: Het huis is vol, stampvol. Daar moet ik blij om zijn. En dat ben ik ook. Het is een bowijs dat de opzet om een nieuw Missiehuis te beginnen geen misrekening geweest is wat het allervoor naamste betreft: het aantal roepingen. Het LIMONADEFABRIEK TE LEIDEN is het bewijs, dat O. L. Heer deze stichting zegent. Het moet met Driekoningen nog vier jaar worden, dat wij dit nieuwe huis betrokken hebbon, en reeds zit het vol. En het is toch O. L. Heer, Dio de roepin gen zendt. En daar zit Pater Liefhebber te peinzen, te wikken, te wegen, op te tollen en af te trekken: 'n goede honderd twintig men schen in huis, waarvan de mcesten een ap- peteit van hooimaaiers hebben. En da;» krijg je brieven: „Father, ik ben mijn be trekking kwijtgeraakt, en kan nu onmo gelijk het kostgeld blijven betalen. Mag ik do volgende week mijn zoontje evengoed weer naar het Missiehuis zenden 1 Het zou verschrikkelijk voor hom zijn, als hij nu thuis moest blijven". Do man kan het ook niet helpen en de student evenmin. Ik kan toch zoon student niet thuis laten. Giften en gaven verminderen ook met den dag. U ziet wel aan het cijfer boven mijn stuk jes, dat het met de Stichters niet hard loopt. Wie stuupt mij nu eens een briefje: Pa ter, kom eens praten. We zullen het kost geld voor een uwer studentjes1 betalen. Fat-her LEFEBEU. St. Bonifacius-Missiehuis, Hoorn, postrek. 120937. U kunt ons ook helpen door ons geld of stukken te geven tegen rente zoolang u leeft. WILT U IETS WETEN/ Vraag: Hoever moeten zitstokken voor kippen uit elkaar geplaatst worden. Hoe dik moeten de stokken zijn en hoeveel kip pen zitten er per meter ongeveer? Antwoord: De afstand van stok tot stok moet 35 c.M. zijn, de hoogte vanaf de mestplank 20—30 c.M. De zitstokken moo- ten 5 c.M. breed en 34 c,M. dik zijn, aan den bovenkant iets afgerond. Hoeveel kip pen er per Meter zitten is niet te zeggen zonder de soorten te kennen, want een leg horn heeft veel minder ruimte noodig dan een Wyandotte, Barnevelder of Rhode Is land. Vraag: Is mijn putroon verplicht, wan neer de ziekteverzekering 80 pot. uitkeert de andere 20 pet. or jian too te voegen, of moet ik die zelf lijden. En als mijn pa troon dat moet betalen, hoelang moet hij dat doen? Antwoord: Tenzij anders bij schrif telijke overeenkomst of arbeidsreglement is bepaald, is de patroon verplicht dc ros- teerende 20 pet. uit te betalen en wel ge durende „oen betrekkelijk korten tijd". Hoelang deze „korte tijd" is, kan alleen de rechter uitmaken in ieder afzonderlijk ge val. Men neemt gewoonlijk aan 10 /t 12 da gen of twee weken. V raag: L. v. R. inzake een R. K. ge sticht voor ongehuwde moeders te Heerlen. Antwoord: Aan de kweekschool voor Vroedvrouwen te Heerlerbaan bij Heerlen is een R. K. Doorgangshuis verbonden, zoo als de St. Anna-stichting te den Haag. Vraag: In welk jaar begon de Ne derlandsche Staatsloterij met uitgaven van 21000 loten? Antwoord: Wij kunnen het u niet zeggen. V raag Welke is de kortste weg per rijwiel van Noord wijk naar Vcnray over den Moerdijk en met gebruikmaking van het rijwielpad door de Peel? Hoeveel km.? Antwoord: Noordwijk, Wassenaar, Den Haag, Delft, Rotterdam, Rijsoord, Zwijndrocht, Dordrecht, Willemsdorp, Moer dijk, Zevonborgschen hoek, Wagenberg, Mode, Geertruidenberg, Grevelduin, Waal wijk, Drunen, Vlijmen, Den Bosch, Mid delrode, Veghel, Erp, Gemert, do Mortel, Mersolo, Venray. Afstand pl.m. 161 km. V raag Welke is de kortste weg van Boskoop naar Waspik per fiets? Hoeveel km.? Antwoord Boskoop, Gouda, Haas trecht, Schoonhoven, Nieuwpoort, Gou- driaan, Schclluinen, Gorinchem, Zand, Niouwondijk, Geertruidenberg, Raamsdonk Waspik. Afstand 56 km. Vraag: Welke is .de kortste weg per fiets van Leiden naar Bussum? Hoeveel km.? Antwoord: Leiden, Rijpwetering, Leimuiden, Uithoorn, Abcoude, Nigtcveoht Ankeveen, Bussum. Afstand pl.m. 65 km. Vraag Is er in Leiden ook gelegen heid om opleiding te krijgen voor mando line-spelen, of bestaan er ook clubs waar bij ik mij aan kan sluiten? Antwoord: Er bestaan wel enkele mandoline-olubs in Leiden, doch geen ka tholieke. Vraag: Betreffende behandeling van honden en katten. Antwoord Wend u voor bestrijding ongedierte tot een drogist, voor dc bestrij ding van ziekten tot een dierenarts.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7