BERECHT. UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS AGENDA WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 TWEEDE KAMER. De eerste zitting in het nieuwe parlementaire jaar. De commu nisten en de Troonrede. Vier interpellatie-aanvragen. De voorzitters herkozen. De eerste bijeenkomst de beste van de Tweede Kamer, na de opening der nieuwe zitting, heeft al dadelijk getoond, wat ons het aanstaande zittingsjaar te wachten staat. liet protest, dat de Communisten heb ben getracht te doen hooren in de Ver- eenigde Vergadering, was reeds een nieu wigheid; maar do indruk hiervan is wel wat overdreven voorgesteld. Veel verder dan een poging, om hun protest te doen hooren, zijn de heeren inderdaad niet ge komen. Hun aanwezigheid was natuurlijk aan de overige leden niet onopgemerkt voorbijgegaan; en blijkbaar waren tegen maatregelen geïmproviseerd, die volkomen slaagden. In dé zaal heeft zoo goed als niemand van het geroep der beide Commu nisten veel meer vernomen dan het woordje „Weg...."; doch wat er nu eigenlijk weg meest, zullen alleen de naastbijzittenden ihebben vernomen, want verder kwamen de heeren met hun geroep niet, of het werd overstemd door het hoera-geroep der an deren. In de Tweede Kamerzitting zelve, welke om 3.15 geopend werd, hebben zij toen even wel ook een novum gebracht, door voor te stellen de Troonrede met een adres te be antwoorden. Dit adres zou dan een protest moeten zijn tegen den Troonrede, volgens hen een oorlogsverklaring aan de werkende klassen en ook aan de ïniellectueelen. Zoo werd dan door de uiterste linkerzij de de wederinvoering voorgesteld van een formaliteit, die juist ook op aandrang van die zijde als een onnoodige franje was op geheven. Gaf Wijnkoop s Toelichting al thans nog eenigen zin aan dit voorstel, to taal onbegrijpelijk was do houding van den beer Albarda, die verklaarde voor het voor- stol te zullen stemmen, zich daarbij uit drukkelijk losmakend van die toelichting, zonder echter te zeggen, waarom hij dan wel zou voorstemmen. Het voorstel werd zonder discussie ver worpen met alleen de Commnistische en Socalistische stemmen voor. Ook een teeken van het naderend on weer waren de vier aanvragen om de Re geering te mogen interpelleeren, welke reeds in de zitting van heden werden ge daan. De heer Kupers wil interpelleeren over de verslechtering van den werkloozen- steun in de groote gemeenten; mevr. De Vries Bruins over de Vroedvrouwenschool te Amsterdam; en de heer De Visser over het beletten van demonstraties en over j de houding, welke de Regeering heeft aan- genomen tegenover het Communistische I anti-oorlogscongres te Amsterdam, met name over het weigeren van pasvisa. Donderdag zal over deze aanvragen wor den beslist. Wat dat moot worden, als ook nog de Bodrijfsradenwet en do herziening der Lager-ünderwijsWeb aan de orde moe ten komen, is een raadsel. Vermelden we ten slotte, dat de Kamer haar eerste, tweede en derde voorzitters niet groote meerderheid op de voordracht iheeft gezet voor een herbenoeming, den heer van Schaik zelfs met op vier blanco- stemmen na algemeene stemmen. Wel een bewijs van de hoogc achting, welke de voor zitter bij alle partijen geniet. In een keu rig speech je op het pas en vrij plotseling overleden lid der Kamer, den heer Ament, toonde de heer Van Schaik weer eens, hoe zeer hij de rechte man op de rechte Zij die zich vanaf heden abonneeren op „De Leidsche Courant", ontvangen de nog verschijnende nummers tot 1 October a.s. gratis. DE ADMINISTRATIE. KATWIJK AAN DEN RIJN. Schietwedstrijden. Gisteren hadden op de Rijksschietbanen te Katwijk aan den i Rijn de groote schietwedstrijden plaats tus- j schen de Burgerwachten van Voorschoten, Katwijk, Uegstgeest, Rijnsburg, Valken- j burg en Leiderdorp. Er had plaats een pei- soneele wedstrijd, een vrije-baan- en een geiuksbaan-wedstrijd. Do belangstelling I hiervoor was groot, lluim 120 personen kampten hieraan mede. De wedstrijd werd begunstigd door prachtig mooi weer. Na een openingswoord van Burgemeester Woldringh van der Hoop, werd aangevan gen met de wedstrijden. De schutters voor de personeele wedstrijd waren ingedeeld in 3 klassen A, B en C. Do uitslagen hier van waren als volgt: In A: 1. Dr. Timmer mans, Üegstgeesb 90 p.; 2. H. Collee, Uegstgeest 96 p.; 3. J. Noort, Voorschoten 96 p.; 4. C. v. Leeuwen, Katwijk 95 p.; 5. P. de Wit, Oegstgeest 96 p. In B: 1. J. Juffermans, Oegstgeest 98 p.; 2. C. J. v. d. Aart, Oegstgeest 96 p.; 3. J. J. Wolff, Leiderdorp 96 p.; 4. P. Slinger land, Katwijk 93 p.; 5. J. Dompeling, Lei derdorp 93 p.; 6. J. de Koning, Leiderdorp 93 p.; 7. C. van Dell't, Rijnsburg 92 p.; 8. H. Impthorn, Valkenburg 92 p.; 9. P. Var- kevisser, Katwijk 92 p.; 10. J. van Werk hoven, Oegstgeest 91 p.; 11. G. v. d. Meij, Rijnsburg 91 p.; 2. H. de Boer, Katwijk 90 p.; 13. C. v. Klaveren, Rijnsburg 90 p. In' C: 1. W. Kromhout, Rijnsburg 95 p.; 2. C. Haasnoot, Rijnsburg 93 p.; 3. P. Noort, Valkenburg 93 p.; 4. J. Rootselaar, Rijns burg 90 p.; 5. P. v. Egmond, Rijnsburg S7 p.; 6. J. Pijnacker, Voorschoten S6 p.; 7. J. Nouwens, Oegstgeest 84 p.; 8. G. Grim bergen, Rijnsburg 84 p.; 9. H. N. v. Leeu wen, Katwijk' 84 p.; 10. P. v. Stijn, Valken burg S3 p. Uitslag vrije baan: 1. Dr. Timmermans, Oegstgeest 3030 p.; 2. L. v. Egmond, Rijnsburg 3029 p.; 3. P. Zijlstra. Rijns burg 3029 p.; 4. Chr. Minnee, Katwijk 302S p.; 5. A. Slingerland, Katwijk 30 28 p.; 6. R. v. Mulligen, Voorschoten 3027 p.; 7. P. v. Klaveren, Rijnsburg 3027 p.; 8. J. Kromhout, Rijnsburg 30—21 p. Uitslag geluksbaan: 1. W. Kromhout, Rijnsburg; 2. G. Vos, Rijns-burg; 3. J. de Koning, Leiderdorp; 4. Jac. v. d. Lubbe, Voorschoten; 5. P. v. Egmond, Rijnsburg; 6. M. v. Tol, Valkenburg. Een extra prijs, geschenk van Burgemeester Woldringh v. d. Hoop verwierf J. Juffermans te Oegst geest, een extra prijs geschonken door dr. 'linimermans verwierf W. Kromhout te Rijnsburg en een zilveren medaille, ge schonken door sergeant-kampwachter G. Schouten kwam in het bezit van dr. Tim mermans te Oegstgeest. Na afloop van de wedstrijden had de prijsuitreiking plaats in de cantine. Zooals men dat van sergeant Schouten, die in al les de Burgerwachten steeds ter wille is en iedereen met raad en daad bijstaat, de burgerwachters altijd even hartelijk ont vangt, en hierin gesteund door zijn vrouw, steeds de behulpzame hand bied en tracht het allen aangenaam te maken, had hij ook nu de cantine met groen, bloemen en vlag gen feestelijk versierd waardoor het verblijf aldaar nog aangenamer werd. De voorzit ter van het bestuur, dr. Timmermans, sprak een hartelijk slotwoord en herinnerde aan het mooie vereloop van de wedstrijden. Na de uitreiking der vele prijzen richtte Kapitein Snijders, toegevoegd officier aan den Inspecteur der Burgerwachten eenige enthousiaste woorden tot de leden. Spr. had de wedstrijd meegemaakt en gezien de aangename en kameraadschappelijke ver houding van alle burgerwachters. Spr. had mooie uitkomsten gezien en dus geconsta teerd wat de oefeningen tot resultaat had den gehad. En al is het te wenschen, dat de Burgerwachten- nimmer zullen behoeven op te treden, vast staat, dat als er ge schoten zal moeten worden, de burgerwach ters het kunnen en het ook zullen doen. In tegenstelling met het walgelijk gedoe wat een paar menschen zich vandaag in de Ridderzaal meenden te mogen veroorlo ven, stelde spr. voor een driewerf hoera uit te roepen voor ons Vorstenhuis. Na tuurlijk werd hieraan spontaan voldaan. Hierna werd nog dank gezegd aan den Burgemeester van Katwijk en dr. Timmer mans voor door hun geschonken prijzen en mede aan den heer Schouten, die behalve zooveel medewerking, bovendien nog een zilveren medaille geschonken had voor deze wedstrijden. Tevens aan de heer Schras- sert Bert te Voorschoten die als steeds, ook nu weer de onmisbare secretaris was geweest. Het was intusschen donker ge worden eer de wedstrijden en wat daaraan verbonden is, was beëindigd. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen. Gouden arm band, bundel zakken 22 stuks, kwitantie van een Premie-Obligatie 09GS5, goudfazant (haan), drinkenslcruik, halsketting met 2 R. K. medailles, rozenkrans in dop, étuitje met foto's, bankbiljet, Fordautoband met velg 30 X 3^ „Goodyear lord", kinder- taschje sluiting eendje van metaal met in houd, sleutel, Lipssleutel, zwart lederen étui met foto's en tramkaart, rozenkrans, bruin lederen portefeuille inh. foto's. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur n.m. ten Politiebureele. Geboren: Geertje Jacoba, d. van J. v. Duin en W. Barnhoorn. Petrus Wilhel mus, z. van J. Slats en A. A. Steonvoorden. Wilhelmina, d. van L. Stout en M. G. v. Buren. Alida, d. van A. v. Duiven- boden en J. Vink. Ondertrouwd: N. Wijnands 27 j. en A. M. Vliet Vlieland 24 j. W. C. Huisman 25 j. en J. Roege 22 j. W. v. d. Niet 22 j. en K. Messemakere 20 j. V. D. Vink 25 j. en C. A. J. Verdegaal 26 j. P. J. Hooymans 27 j. en K. J. E. Molenkamp 19 j. W. A. te Boekhorst 31 j. en J. J. P. Maat 20 j. F. H. Kret 20 j. en M. Bur- gere 20 j.- Getrouwd: J. v. Egmond 24 j. en C. J. v. Rhijn 26 j. H. Plug 22 j. en A. Ha- zenoot 25 j. H. D. J. Hoek 30 j. en J. v. d. Wiel 26 j. Overleden: Johannes Marinus Koe- leman 17 j. VOORSCHOTEN. E. H. B 0. Dinsdagavond is in de gymnastiekzaal, achter het Raadhuis, de nieuwe cursus E. II. B. O. aangevangen, welke de afdeeling Voorschoten geeft on der leiding van de heeren dr. M. v. d. Stoel en W. A. Stuit. Bij den aanvang heeft de voorzitter, de heer J. Overduin, de cursisten, ongeveer 35 in getal, welkom geheeten en gewezen op het nut en de noodzakelijkheid van E. H. B. O. Nadat dr. M. v. d. Stoel de verdeeling der cursus had uiteengezet werd met de eerste les begonnen. R.-K. H0UTBEWERKERSB0ND. Zondag vierde de afd. Leiden van den R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubel makers, Behangers en aanverwante vakge- nooten „St. Antonius van Padua" haar 15- jarig bestaan. De dag werd begonnen met een H. Mis in de St. Lodewijkskerk, opgedragen door den Geestelijk Adviseur Kapelaan Kramer. Het stemmig witte altaar was met roode rozen versierd en bet vaandel prijkte op het priesterkoor. Na de II. Mis naderde een groot gedeelte der leden tot de H Tafel 's Avonds had een feestvergadering plaats in het clubhuis „St. Antonius", welk in elk opzicht geslaagd is. De voorzitter, de heer J. Driessen, sprak een korte openingsrede, waarin hij de aan wezigen welkom heette, in 't bijzonder de afgevaardigden van den R.-K. Volksbond en van de Prop. Club ,.St. Petrus". Spr. richtte zich speciaal tot die leden, dip enkel maar komen op een feestelijke bijeenkomst, maar de gewone vergaderin gen verzuimen. Ook de echtgenooten wer den aangespoord haar medewerking tot •trouw vergaderingbezoek te verleenen. Daarna werd met muzikale begeleiding van het gezelschap „Aufgepast" door allen het „Strijdlied" gezongen. Inmiddels waren ter vergadering geko men de geest, adviseur van de afdeeling en de geest. adv. van den Volksbond Rec tor Reijnen, die door den voorzitter wei den verwelkomd. Daarop verkreeg kapelaan Kramer het woord. Spreker begon met den bond te fe- liciteeren met het 3e lustrum, uist gevierd op dezen biddag. Het schijnt in tegen spraak met den ernst van dezen tijd nu feest te vieren, doch ook de Kerk doet zulks. Zij vierde in de afgeloopen week de feesten van „Kruisverheffing" en van „O. L. Vrouw van Zeven Smarten". Zijn dat feesten 1 Spr. zeide des morgens in de predikatie er zeer zekere rekening mede gehouden te hebben, dat hij ook voor de leden surak. M?n heeft God weggeworpen. Het kruis is afgerukt van de koningstronen en op straat geslingerd, maar het is op een ont zettende manier in de huizen gekomen. Men voelt niet meer voor het geloof. Spr. bezoekt de z.g. paupers in hun wonin gen.... de meesten zijn hun geloof kwijt. Men staat daar als priester zoo nutteloos., zij zijn voor het hoogere niet meer vat baar. Ook al zou aan dezulken rijkelijk ge geven worden, zouden zij toch niet anders worden. Er zijn anderen, die in betere kringen leven en ook hun geloof kwijl zijn. Zij heb ben het hier goed en voelen niets voor den Godsdienst. Daar tusschen staat een breede massa verbitterden, waarvan er velen schelden en critiseeren op God, op Regeering, op orga nisatie. Laten wij op God vertrouwen, het Kruis omhelzen en het vol moed en onder erping dra sen in deze droeve tijden tot aan de verrijzenis uit den nood dezer da gen. Wanneer wij eenmaal het zilveren feest van den bond vieren zal, hopen wij, do tijd van druk vergeten zijn. On deze treffende toespraak volgde een dankbaar applaus. Hierna sprak de Bondsvoorzitter, de heer Th. de Groot, uit Amsterdam. In navolging van den voorzitter sooort ook sor. de leden aan tot beter medeleven met. den bond. Het gaat om hoogere belangen dan om in cent meer per uur, het gaat om té ko men tot een betere maatschappiiordening. Het gaat verkeerd in de huidige maat schappij. In Amerika zijn tien millioen werkloozen en in Canada maakt men zich bevreesd voor den aanstaanden overvloe dige oogst. In DuitscMand wordt thans nog gebran de gerst gedronken, terwijl elders de kof fie bij duizenden bMen wordt vemierivd. Er mankeert wel wat aan detoepas sing van de Rechtvaardigheid. Anders was ons werk overbodig. Daar om verscheen reeds meer dan veertig ja ren geleden de „Rerum Novarum" en was het thans nog noodig dat de „Quadragesimo Anno" moest verschenen Spr. schetst vervolgens den omvang en de erende der werkloosheid. Er zijn thans ruw berekend vijf en twintig millioen werk loozen. Dat beteekent ook dat vijf en ze ventig millioen vrouwen en kinderen van steun moeten leven. Alleen de Houtbewerlcers'bond met ziin 6400 leden heeft 2600 leden, die geheel werkloos zijn nlus nog een aantal gedeelte lijk werkloozen. Door de regeering werd de bond voor bet feit genlaatst de bijdragen voor de werkloozenkas te verhoogen of de uitkee- ringen te verlagen. Tegen dat laatste is de T>on<3 opgekomen. Daarom is er van de leden een nocdof- fer gevraagd van 10 cent extra contribu tie ner week. Het oprichten van het crisis-comité, met het doel ondersteuning te verleenen in na- tura, bewijst, dat de uitkeeringen onvol doende, ja eigenlijk veel te laag ziin. Daar mag dus niet aan getornd worden. De bond moet dikwijls helpen vooral in vele kleine plaatsen, waar een steunregeling ontbreekt Er zijn zelfs burgemeesters, die weigeren ondersteuning te geven aan werkloozen gedurende een jaar lang, wanneer door hen in den voornfgaanden tijd 600 gulden aan loon is verdiend. In het rapport Welter is gesproken over „een zwoelte van luiheid die in de luoht hangt en die de werkloozen zoodanig om vat, dat zij des voormiddage 12 uur nog niet uit hun bed zijn te krijgen." Dat is in z'n algemeenheid onwaar. Dat heeft ons pijn gedaan. Daartegen gaat ons protest, aldus spr. Zeker er zijn er wel, maar men moet niet generalisee- De groote massa der werkloozen snakt naar werk. Er wordt zelfs gearbeid voor 11 gulden per weekloon van 53 uur. We gaan een donkeren winter tegemoet. De regeering moet helpen door dezen tijd heen te komen. Spr. leest nog een bladzijde voor uit het boek van Liesbeth Burger, „Werkloos" waarin zoo duidelijk de ellende der werk loosheid is geschilderd. Wij willen geen aalmoes, maar werk. Ieder die kan laten werken is verplicht dit te laten doen. Zoo als het nu is gaat het niet langer, er zal moeten komen een verkorte arbeidsdag. De Christelijke beginselen moeten worden toegepast in onze Maatschappij. De winst economie moet verdwijnen voor een behoef ten-economie. De drie encyclieken „Re- rum Novarum", „Quadragesimo Anno" en de encycliek over het huwelijk moeten de grondslagen vormen voor de samenleving. Spr. besluit met een krachtige opwek king tot propaganda en actief medewerken in de Katholieke Arbeidersbeweging. (Ap plaus). Nadat „Aufgepast" zich nog eens had laten hooren was er nog een verrassing. Een der bestuursleden, de heer J. W. Vuurpijl herdacht nl. het feit, dat hij ge durende de 15 jaren beurtelings als secre taris en als penningmeester voor den bond was werkzaam geweest en werd daarvoor door den voorzitter gehuldigd. Namens al de leden bood spr. hem als stoffelijk blijk van waardeering een vulpen en een acte- tasch aan. Ook zijn echtgenoote werd dank ge bracht en bloemen aangeboden, waarna de jubilaris een dankwoord sprak. De voorzitter van den Volksbond, de beer J. H. Nijhuis complimenteerde hier na de afdeeling met haar derde lustrum en stelde tevens de groote verdiensten van den jubileerenden penningmeester in het licht, hetgeen door den bondsvoorzitter la ter nog eens namens het hoofdbestuur werd onderstreept. Verder werd de avond door het muziek gezelschap verzorgd, waarbij beurtelings optrad de heer Gerritsen als humorist en één der andere heeren als virtuoos op de xylophoon, met bellensolo's enz. Een gezellig samenzijn besloot dezen nuttigen en aangenamen .avond. Aan de werklooze leden was een extra uitkeering verstrekt, en namens het comité „werkloozenzorg" werd gecollecteerd. EEN LAATSTE OPROEP. Alle katholieke middenstanders en jon ge middenstanders wil ik voor de laatste maal oproepen morgenavond half negen te komen naar de groote propaganda-feest- avond in de foyer der Stadsgehoorzaal. Waarom? Omdat morgenavond door het woord van Pater H. de Greeve S.J. en door het beeld van den film van den laatst-gehoudon bondsdag overduidelijk zal worden getoond, wat de beteekenis is van de Katholieke Jonge-middenstandsvereeniging. Omdat morgenavond alle te-kort of ver keerd begrip omtrent deze vereeniging af doende zal worden aangevuld of verbeterd. Omdat morgenavond overduidelijk zal worden uiteengezet, dat iedere jonge'mid denstander lid van deze vereeniging be hoort te zijn! Daarom worden alle middenstanders en jonge middenstanders morgenavond ver wacht 1 Kapelaan L. GUDDE, moderator van „St. Peter Kanis". R. K. KIESVEREENIGING. De R. IC. ICiesv. houdt Vrijdagavond be 8 uur een vergadering in „Den Burcht". PROF. DR. H. ZAAYER ONGESTELD. Prof. dr. L. van Itallie waarnemend-rector. De nieuw-benoemde rector-magnificus van de Leidsche universiteit prof. dr. H. Zaayer is gisternacht plotseling ongesteld geworden. Den hoogleeraar is voorloopig absolute rust voorgeschreven. Het rectoraat wordt tijdelijk waargeno men door den oudsben assessor prof dr. L. van Itallie. CRISIS-C0MITé LEIDEN. 3 October-collecte. Stadgenooten, 3 October a.s. zal de stad vol zijn van vroolijkheid en vele menschen zullen ko men uit de omgeving om Leiden's Ontzet mee te helpen herdenken. In overleg met het Nationaal Crisis- Comité stelt het Crisis-Comité Leiden zich voor dien dag des morgens van 8 tot 1 uur een straatcollecte te organiseeren en bo- i vendien op verschillende drukke punten 1 in de stad een groot aantal collectrices met I de bekende busjes in te deelen. I Het is bekend, dat menschen in feest- stemming gaarne geven voor een goed doel en dit met opgewektheid doen. Laten we I daarom zorgen, dat er veel gejegenheid tot geven zal zijn en dat ook de Crisis-slacht offers met dankbaarheid zullen terug zien j op den 3den October. Hiervoor zijn veel collectrices noodig; dat dus velen zioh mogen aanmelden! Ge- j noeg zijn er nooit, want er wo-rdb veel be zoek aan de stad verwacht en een ieder wil dan wel wat offeren. 't Eenige wat ontbreekt om deze opzet te doen slagen zijn collectrices. Meldt u nog heden aan of zoo spoedig mogelijk, hetzij persoonlijk, schriftelijk of telefonisch bij den penningmeester, den heer G. R. D. Cronimelin, Twentsche Bank, Breestraat 81, Tel. 2749, iederen werkdag tusschen 95 uur. De nood is groot veel hulp is dringend noodig. Het Zilveren jubileum der Electrische Centrale. In een gisteren gehouden vergadering van vertegenwoordigers uit het personeel van de Lichtfabrieken is een comité ge vormd met het doel bij gelegenheid van net 25-jarig bestaan van de Electricvteitsfa- briek op 15 October a.s. een eenvoudig hul deblijk aan het Gemeentebestuur aan te bieden. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: de N.V. Nederlandsche IJsco van ver- eenigde banketbakkers om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het vervaardigen van consumptieijs in het per ceel Heerengracht Nis. 9 en 11, Sectie C. No. 1802; b. P. v. d. Kloot om vergunning tob het oprichten van een zuivelinnchting in het perceel Hooge Rijndijk, No. 34; c. de N.V. voorheen R. M. Beuth en Zonen om vergunning tot het oprichten van een kapok-, veeren-, deken- en matrassenfa- briek in de perceelen Kaiserstraat Nis. 23, 25, 27, 29 en 31, Zegersteeg Nis. 1 en 5e Bin nenvestgracht No. 12; d. de N.V. Sajetfa- briek en breierij J. Rarmentier en Zonen om vergunning tot het oprichten van een fabriek tot verwerking van wollen garens in het perceel Lammermarkt Nis 5458; e. de firma Wed. B. N. J. T. Molkenboer, om vergunning tot het oprichten van een kof fiebranderij en theemengerij in het per ceel Hoogewoerd No. 15, mede grenzende aan de Korevaarstraat en aan de Barbara- steeg; f. de N.V. voorheen R. M. Beuth en Zonen om vergunning tot het oprichten van een kapok-, veeren-, deken- en matrassen- fabriek in de perceelen Kaiserstraat Nis. 8 8a en 10 en Rapenburg No. 99; g. de N.V. R. H. W. Limonadefabriek (Riedel, Hoogenstraaten, Willaars) om vergunning tob het uitbreiden van de mineraalwaterfa- briek in de perceelen Rembrandtsliaat Nis. 17, 19, 21 en 23, is verdaagd. LEIDEN. Woensdag. R. IC. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden, leden vergadering, Hotel Den Burcht, 8.15 uur. Donderdag, R. K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag. R. K, Vrouwenbond. 7.30 uur Lof in Elisabeths-ziekenhuis, 8.30 uur vergadering Kleine Stadszaal. Donderdag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis". Groote Propaganda-feestvergiade- ring, Foyer Stadsgehoorzaal, 8.30 uur. Vrijdag. Ned. R. K. Handelsreizigersver- eeniging „St. Christoffel". Leden vergadering „den Burcht", 8.30 uur.. Vrijdag. R. K. Kiesv. „den Burcht", 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tob en met Zondag 25 Sept. a.s. waarge nomen door apotheek: M. Boekwijb, Visoh- markt 8, telefoon 552. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 1743. C. de Wit. Katwijk aan Zee, Haven 2. Motorschipper. Over!. E.: C. de Wit, Katwijk aan Zee, dd 14 Sept. 1932. 460e STAATSLOTERIJ 5e klasse, 3e Dist flOOUE l'K IJZEN 100.000 10317 10.000 4489 f 1000 2466 9250 9291 10230 400 3023 5011 f 200 516 5616 5992 20495 22866 f 100 1282 8980 17024 20827 21240 l'rUzcn van f 70 169 225 462 685 760 810 916 927 1073 1074 1121 1292 1445 1656 1703 1768 1804 1844 1866 1971 2027 2344 2415 2578 2670 2702 2972 2994 3028 3128 3169 3368 3603 3720 4132 4210 4378 4583 4697 4717 4722 4849 5135 5382 5397 5490 6519 5541 5622 5672 5684 5768 5770 5804 5947 5991 6253 6339 6909 7306 7324 7345 7393 7434 7540 7548 7792 7793 7818 8116 8239 8574 8699 8786 8818 9022 9151 9386 9934 10209 10435 10614 10640 10824 10332 10357 11195 11738 11964 11989 12007 12048 12162 12252 12285 12315 12472 12474 12524 12612 12801 13092 13264 13298 13463 13661 13710 14195 14404 14521 14727 14821 14927 15051 15371 15374 15518 15565 15694 15900 16017 16111 16441 16449 16487 16520 16626 16721 16943 17014 17577 17696 17882 17915 18089 18333 18381 18587 18833 ,9894 19017 19063 19132 19144 19307 19751 19808 19837 19895 20049 20064 20081 20193 20209 20307 20436 20538 20736 21087 21285 21323 21427 21433 21526 21C-36 21799 21896 21928 22122 22162 22471 22653 22692 22802 22868 22940 23264 23230 23312 23451 23584 23771 23856 23923 2?n53 NIETEN 131 189 201 305 414 433 438 689 765 771 789 790 829 960 1006 1068 1077 1079 1082 1117 1168 1214 1221 1222 1228 1244 1304 1328 1335 1339 1348 1374 1509 1542 1552 1558 1658 1659 1777 1786 2056 2251 2289 2352 2398 2683 2724 2748 2819 2839 2851 2870 2919 3101 3102 3129 3261 3351 3402 3416 3430 3449 3590 3591 3626 3670 3862 3881 3910 3962 3993 4007 4011 4035 4049 4143 4334 4355 4395 4405 4455 4459 4460 4477 4492 4530 4539 4552 4666 4755 4772 4845 4847 4855 4889 4902 4919 5072 5100 5166 5206 5294 5318 5340 5348 5363 5394 5416 5659 5600 5656 5662 6683 5689 5711 6716 5780 5812 6835 5861 5944 5969 6055 6075 6087 6121 0142 6207 6234 6331 6483 6535 6538 6590 6607 6702 6713 6746 6769 6799 6955 7014 7019 7043 7069 7219 7313 7349 7494 7504 7533 7631 7671 7686 7804 7814 7889 7940 8094 8149 8159 8204 8268 8346 8394 8435 8469 8497 8607 8533 8608 8618 8607 8745 8829 8869 8894 8901 9002 9038 9065 9068 9071 9080 9098 9122 9222 9303 9340 9430 9463 9493 9626 9043 9695 9709 9891 9918 9937 9967 10076 10086 10112 10116 10157 10192 10194 10210 10355 10359 10369 10396 10644 10681 10697 10717 10751 10786 10794 10869 10882 10948 10949 11137 11175 11343 11365 11406 11412 11434 11444 11500 11572 11753 11775 118"1 11824 11863 11929 11980 12086 12127 12137 12152 12194 12203 12573 12581 12592 12749 19781 l«r^4 1r "5 12967 12891 12926 12967 13C32 13075 13086 13158 13208 13211 13292 13294 13303 13303 13419 13441 13475 13482 13485 13509 13529 13624 13682 13706 13720 13757 13761 13805 13845 13885 13868 13992 13993 14017 14042 14058 14078 14094 14134 14142 14245 14312 14325 14388 14457 14465 14565 14630 14639 14654 14659 14698 14751 14862 14920 14991 15074 15099 15116 15118 15138 15310 15313 15317 15408 15442 15471 15508 15530 15556 15567 15572 15585 16645 15678 15876 16008 10058 16105 16125 16147 16161 16188 16250 16260 16269 16286 16299 16333 16338 16355 16436 16660 16705 16728 16793 16848 16859 16860 16868 16953 16961 16971 16989 17049 17106 17122 17123 17152 17181 17362 17405 17565 17604 17608 17646 17650 17742 17785 17800 13051 18053 18056 18251 18352 183B2 18435 18463 18473 18492 18500 18526 18543 18531 18002 18619 18677 18829 18885 18944 18951 18988 19069 19172 19175 19207 19257 19279 19284 19344 19406 19435 19461 19475 19507 19616 19626 19683 19701 19705 19711 19755 19827 19861 19904 19943 20211 20289 20373 20405 20412 20434 20489 20518 20628 20682 20720 20721 20747 20774 20815 20912 20955 20975 21017 21077 21151 21154 21186 21218 21310 21351 21401 21460 21478 21567 21571 21688 21703 21739 21780 21785 21802 21822 21889 21909 22041 22074 22083 22183 22194 22253 22288 22325 22436 22445 22557 22619 22623 22695 22732 22790 22911 22941 22989 23094 23139 23227 23321 23407 23411 23469 23538 23686 23718 23737 23770 23785 23016 23836 23890 23011 23964 23990

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2