FAILLISSEMENTEN RECHTZAKEN De moordzaak Putbroek. UIT DE OMGEVING AGENDA MAANDAG 12 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Hoe staat het met de sala rissen der onderwijzers? Over die op het onderwijs zou een an der spreker, die meer bevoegd is op dit punt, handelen. Spr. wenschte alleen een opmerking te maken over de salarissen. Het is niet juist, dat deze in geen geval mogen worden verlaagd voordat nieuwe be lastingen zouden zijn ingevoerd. Het sala rispeil moet in overeenstemming zijn met het volkswelvaartspeil en het zou vaal groote beteekenis zijn, indien een regeling, uitgaande b.v. van den toestand van 1914, gecorrigeerd overeenkomstig het rapport- Stork kan worden getroffen, waardoor dit zou worden bereikt en op dit gebied een pacificatie verwezenlijkt. Het is echter zon der voldoende gegevens op dit oogenblik nog onmogelijk te zoggen of de salarissen van het overheidspersoneel inderdaad reeds boven het gemiddelde volks welvaarts peil uitsteken. Blijkens de laatst gepubliceerde statis tische gegevens is het belastbaar inkomen over 19301931 ten opzichte van 192930 nog met 83 millioen gulden gestegen. Het is wel zeker, dat sindsdien een soherpe dar ling is ingetreden; evenmin eahter als een stijging van het volkswelvaartspeil onmid dellijk in de salarissen van het overheids personeel tot uitdrukking kan worden ge bracht, evenmin behoeft dit het geval te zijn bij een daling welker blijvend karakter, zooals de feiten der laatste weken hebben uitgewezen, geenszins vaststaat. In ieder geval zal met de uiterste zorg vuldigheid moeten worden overwogen of niet allereerst aan nieuwe belastingen moet worden gedacht. Spr. ver wee» in dit ver band naar de brochure in de serie „Pro en Contra": Belastingverhooging, is die in ons land nog mogelijk?, waarin de heer Bekaar tot de conclusie komt, dat het zeer goed mogelijk is 172 millioen, uit nieuwe belastingen te vinden. Het systeem der commissie- Weller is niet te redden. Zijn rede besluitende kwam spr. terug op hetgeen hij gezegd had over de werking van ons economisch systeem. Alles wat men doet om binnen de grenzen van dit systeem den toestand te redden zal onvoldoende blijken. Daarom juist ie het zoo noodig dat alle Katholieken en de katholieke intellectuee- len, waaronder spr. ook de onderwijzers re kende, voorop, alle krachten inspannen, om overeenkomstig de aanwijzingen des Pausen tot een wijziging der economische instellingen te komen, die een betere ver deeling der aardsohe goederen waarborgen. Naar sprekers inzicht is dit alleen op een overzienbare markt mogelijk. Maar de uitwerking van de Pauselijke aanwijzingen zal nog veel inspanning en moeite kosten. Zijn gehoor opwekkend daaraan mede te werken besloot spr. zijn rede. Na de pauze heeft de voorzitter, de heer de Boer nogmaals de bezwaren, welke er in het bijzonder van onderwijs-zijde te gen het Rapport-Weiter worden gemaakt, naar voren gebracht. Aan het slot der vergadering werd een motie aangenomen. In andere plaatsen. Behalve te Den Haag, werden ook te Utrecht, Tilburg, Roosendaal en Roermond protestvergaderingen gehouden, die een zelfde verloop hadden als te Den Haag. MOEILIJKHEDEN MET HET s.s. VEENDAM. Wordt ook dit schip op zee gehouden? De Contactcommissie deelt mede. dat de bemanning van het stoomschip Yeendam zich per radiogram tot den cent.ralon bond van transportarbeiders heeft gewend met de mededeeling, dat zij het bondsadvies af wacht en dienovereenkomstig zal hande len. Hierop is Zondagmorgen aan de beman ning geseind: „Indien schip niet naar Rotterdam komt, verklaar u dan bereid het naar een veilige kanaalhaven te brengen en te mee- ren. Eisch daarna afmonstering. Kosten ovprtocht voor rekening centrale bond. Zoodra ons haven van bestemming be kend is, komen wij over." Van deze beslissing is aan de regeering en de directie van de H. A. L. kennis ge geven en de eerste met het verzoek con sulaire ambtenaren, die in de zaak kun nen worden betrokken te instrueeren. Later is bij den Oentralen Bond een te legram binnengekomen van de beman ning van het stoomschip „Yeendam" dat de kapitein afmonstering weigert en de overkomst van de vertegenwoordigers van den Bond verzocht wordt. Daarop zijn de heeren Kiviet en Radde Zondagavond naar Boulogne vertrokken. Het hoofdbestuur van den Oentralen Bond heeft bepaald dat aan de ongeorga niseerde zeelieden die op advies van de contacts-commisie bij het conflict zijn be trokken financieele steun zal worden vei- leend. Gemeld wordt nog dat er ook moeilijk heden zijn ontstaan met de Engelsche be manning van het stoomschip „Lowland", dat te Harlingen ligt. De „Lowland" is de gewezen Noord-Holland van de scheep vaart en steenkolenmaatschappij te Rot terdam en vaart thans onder Engelsche vlag. Jledegedeeld wordt dat er een deel of de geheele bemanning afmonstering zal vragen. Het hoofdbestuur van den Cen- tralen Bond heeft geadviseerd dat de los sing niet moet worden verricht. Naar wij vernemen heeft de directie var de H. A. L. in verband met het conflict, aan boord van het s.s. „Veen-dam" nog geen beslissing genomen aangaande haar houding, voor het geval dat de bemanning van het schip de gestelde eischen hand haaft. Het ligt evenwel in de bedoeling om, wanneer de „Veendam" evenals de „Rotterdam" zal worden gedwongen naar Rotterdam te varen dit schip op te leggen en de bemanning, 250 man, te ontslaan. DE UITVOERING VAN DE CR IS IS- VARKENSWET. Mededeeling van den regeerings- commissaris. De regeerings-commi8saris voor de uit voering van de Crisis var kens wet schrijft: Ik vestig de aandacht van belanghebben den erop, dat het de Nederlandsche Var kenscentrale in den vervolge niet mogelijk zal zijn, alle varkens, die ten verkoop wor den aangeboden, af te nemen. Tot nu toe zijn zooveel mogelijk de op de markt aangeboden varkens door de Neder landsche Varkenscentrale, al overtrof de aanvoer den normalen in hooge mate, afge nomen. Van 13 September af zal het mij niet meer als tot nu toe mogelijk zijn, voor deze onderneming vergunning te verleenen. De slachtingen voor export zijn sedert de invoering van de cirsisvarkenswet sterk verhoogd. Bedroeg de s.lachting vóór de in voering van de wet nog geen 15000 per week, de laatste week zijn er reeds 25000 ge slacht, en ook de volgende week zal het aantal slachtingen nog meer worden opge voerd. Met het oog op onze positie op de buitenlandsche markt kan het tempo van deze toeneming niet versneld worden. Zij, die dus zonder de herhaalde waarschuwin gen der Nederlandsche Varkenscentrale in acht te nemen, er toch toe overgaan, var kens van zoutersgewicht boven het normale aantal op de markten aan te voeren, dienen er rekening mede te houden, dat deze de volgende week niet zullen worden overge nomen. De schade daaruit voortvloeiend, komt dus geheel voor hun eigen rekening. Hiermede zal door de Nederlandsche Var kenscentrale geen rekening mogen worden gehouden. Men behoeft zich over de afneming niet bezorgd te maken. Binnen zeer korten tijd zal de regelmatige afneming van exportvar kens direct van den varkenshouder door do Nederlandsche Varkenscentrale geheel ge organiseerd zijn. Vermoedelijk zullen reeds in den loop der volgende week in enkele gewesten de opgaven voor levering gedaan kunnen worden. De overige volgen snel, zoodat in de eerste weken van October voor het geheele land deze regeling wel zal wer ken. In den tusschentijd is het natuurlijk niet uitgesloten, dat hier en daar een var ken, dat men gaarne geleverd had, niet wordt afgenomen. Het wordt door mij zeer betreurd, dat de prijzen van de vette varkens gedaald zijn onder die van exportvarkens. Door de Ne derlandsche Varkensoentrale is het besluit genomen, in het vervolg de heffing ook terug te geven bij den export van spek van varkens van een slaehtgewicht boven 170 K.G. Dit zal er toe medewerken, de prijzen van deze varkens te versterken. Iedere landbouwer dient te begrijpen, dat het voor welke organisatie dan ook, on mogelijk is alle varkens, die men zou wil len verkoopen, in eens af te nemen. De Ne derlandsche Varkenscentrale heeft den af zet reeds aanmerkelijk opgevoerd, maar er zijn daaraan grenzen. In zijn eigen belang wordt iederen landbouwer dringend aange- roden; den verkoop van zijn varkens, ook de zwaardere, op een normale wijze te doen plaats hebben en zich vooral niet ongerust- te laten maken door de verhalen van aller lei personen, die meenen, dat hun belang er mede gediend is, minder gunstige be schouwingen te geven omtrent de werking van de Crisis-Varkenswet. Men bedenke, dat door de verhoogde ex- porthoeveelheden er mettertijd een schaarschte moet komen aan zwaardere varkens. Zij, die zich nu laten bewegen, tegen den lageren prijs te verkoopen, zullen daarvan berouw hebben, zoodra deze schaarschte zich begint te doen gevoelen, want ook dan zullen de prijzen van de zwaardere varkens tenminste den richtprijs moeten bereiken. EXTRA-CRISIS OPCENTEN? Voor gemeenten, die nog geen 80 opcenten op de gemeentefondsbelasting heffen. In aansluiting van hetgeen uit gezag hebbende anti-revolutionaire kringen reeds is meegedeeld over de plannen der re- geering tot verhooging der belastingen in 1933, verneemt de A.-R. „Rotterdammer" nog, dat de gemeenten, die nog geen 80 opcenten op de gemeentefondsbelasting heffen, nog 20 opcenten krijgen. Zijn zij dan nog niet aan de 80 toe, dan krijgen zij bovendien nog de helft van het ver schil er bij. Indien de regeeringsplannen juist zijn weergegeven en indien zij in dezen vorm worden uitgevoerd, zou dit b.v. voor Den Haag beteekenen, dat deze gemeente eerst boven haar opcenten er nog 20 te zamen dus 26 en daarna nog de helft van het verschil tusschen 26 en 80 zou moeten heffen. In totaal zou dit zijn: 6 20 -j- 27 53 opcenten. De firma A. Kreymborg Co., welke reeds in alle voorname plaatsen van Nederland haar filialen heeft gevestigd, gaat uitbreiden. Door bemiddeling van het Makelaarskantoor P. Everout is door haar aangekocht het hoekcomplex Nieuwendijk 200202 hoek Gravenstraat Amsterdam, waar zij hot voornemen heeft a.s. voorjaar e>en nieuw filiaal te openen. Uitgesproken: T. C. den Ouden Jr., handelende onder den naam firma den Ouden Co., grossier- derij „Doco'\ Leiden, Plantpoen 27. Cur. Mr H. Burgersdijk, Leiden. J. Huisman, Koopman, Leidschen- dam, Oostvlietweg 48. Cur.: M. M. H. Krijgsman, den Haag. Opgeheven wegens gebrek aan actief: C. Corver, Leiden. DE VADER TOT VIJFTIEN, DE ZOON TOT ZES JAAR GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. Hedenmorgen heeft het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch onder groote belangstel ling arrest gewezen in de strafzaak tegen vader en zoon Van den Elzen uit Put broek. Vader en zoon waren gedurende den tijd, dat het zeer lange vonnis werd voor gelezen, uiterlijk zeer kalm. De verdediger mr. Paul Trippels was niet aanwezig, ech ter wel zijn broer Mr. F. Tripels uit Maas tricht. Het Gerechtshof heeft het vonnis van de rechtbank te Roermond, vernietigd en beide beklaagden op andere gronden ver oordeeld. Beiden werden vrijgesproken van het primair ten laste gelegde. Vader Van den Elzen werd schuldig verklaard aan het voortgezet misdrijf van doodslag, waarbij het Hof zich vereenigde o. a. met de deskundige verklaringen van dr. van Wageningh, te Maastricht, en ver oordeelde hem tot vijftien jaar gevangenis straf. De zoon werd schuldig verklaard, aan poging tot doodslag, waaarbij het Hof zich eveneens geheel vereenigde met de des kundige verklaringen en werd veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Het Gerechtshof beval de gevangenhou ding van verdachten, het teruggeven van de overtuigingsstukken aan rechthebben den en vernietiging van de wapens, waar mede het misdrijf is gepleegd. Toen de uitspraak bekend was, haalde vader Van den Elzen de schouders op en zeide: „Ik ben geen moordenaar 1". De president, Jhr. Mr. A. Sasse van Ys- selt, merkte op: „Het Gerechtshof heeft anders geoordeeld." De zoon had niets te zeggen. In de rechtszaal bleef het stil. Wij vernamen onmiddellijk, na de uit spraak, dat de veroordeelden tegen het vonnis in cassatie zullen gaan. AUTOBUS ALS RECHTZAAL. Reconstructie van een ongeluk. De 'Rotterdamsche rechtbank behandelde een zaak tegen een chauffeur uit Baren- drecht, die moest terechtstaan. Aan zijn schuld zou het te wijten geweest zijn, dat de 7-jarige P. M. Bravenboer door zijn autobus was aangereden, ten gevolge waar van het ventje was overleden. Het ongeluk had plaats gehad op den Charloische Lage- dijk. Het kereltje stond voor een hek en is tusschen dag hek en de autobus platge drukt. Verdachte ontkende schuld te hebben ge had aan het ongeval: een bakker had een handwagen op straat gezet en tegelijkertijd naderde uit tegenovergestelde richting een groote vrachtauto. Volgens verd. was er ruimte genoeg geweest om voorbij te rijden en er zou geen ongeval hebben plaats ge had, als zijn autobus, ten gevolge van de gladheid van den weg, niet was weggegle den. Bij de behandeling voor de rechtbank bleek, dat er door onbekendheid van de plaats, waar het ongeluk had plaats gehad, geen juist inzicht was te verkrijgen en daar om werd de verdere behandeling geschorst tot Vrijdag om de rechtbank de gelegenheid te geven het ongeval ter plaatse te recon- strueeren. Zoo kwam, aldus bericht „de Telegraaf" Vrijdagmorgen de rechtbank aan den Char loische Lagedijk bijeen. Daar waren ook de verdachte en de bestuurder van den vracht auto van de firma, die verdachte op het noodlottige oogenblik was tegemoet gere den. Ook de beide voertuigen, die een rol in het verkeersdrama hadden gespeeld wa ren ter plaatse, evenals de bakkerswagen. De verschillende voertuigen werden neer gezet, zooals zij op dien ochtend van den 12en Januari hadden gestaan. Een klein meisje had de plaats ingenomen van het slachtoffertje. De rechtbank nam plaats in de autobus en heel voorzichtig had nu de reconstructie plaats. Even voor de plaats, waar het meisje had postgevat, werd de autobus tot staan gebracht. Het bleek, dat verdachte nu de gelegenheid had voldoende voor het kind uit te wijken, doch naar diens verklaringen was op den morgen van den ongeluksdag de rand van den weg glibbe rig geweest, doordat men bieten had gelost. Daardoor waren de wielen naar rechts gegleden. De rechtbank, die van oordeel was, dat zij nu voldoende van het ongeval gezien had, besloot, dat op 6 October het vervolg van de rechtszitting zou plaats hebben. De verdediger, mr. W. A. Hoek. die mede aan wezig was, vroeg den president, mr. H. de •Bie, nog eenige getuigen te willen hooren. Daarin werd toegestemd en inderhaast werd de autobus getransformeerd in een zittingszaal voor de rechtbank. Een politie agent werd aangesteld tot plaatsvervan gend deurwaarder. De president, de rech ters, de griffier en de officier van justitie, mr. E. D H. Schutter, stapten in en namen voor in de autobus hun plaatsen in. Ver dachte zat in het midden van de bus. De garagehouder was de eerste getuige, die de geïmproviseerde rechtszaal binnen stapte. Gebukt staande, omdat hij anders het hoofd zou stooten tegen het dek, legde hij den eed af. Deze geuige werd door ande ren gevolgd. Het waren allen menschen, die in de omgeving we'rken en nu even uit hun werk werden gehaald. Nadat zij hun verkla ringen hadden afgelegd, werd de zitting ge sloten. De rechtbank kwam uit de autobus en wat opmetingen. Gemeentelijke Aankondigingen BEVOEGDHEID TOT STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeester en Wethouders van Lei den maken bekend, dat een kiezer, met inachtneming van het in de Kieswet .be paalde bevoegd is bij volmacht te stem men, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of al thans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stemming gewoonlijk valt, werkzaam pleegt, te zijn buiten de gemeen te op welker kiezerslijst hij voorkomt, mits zijn afwezigheid, indien hij geduren de het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meermalen in de gemeente terugkomt, als regel tel kens langer dan drie dagen duurt. Mede is, met inachtneming van het in de Kieswet bepaalde, bevoegd bij vol macht te stemmdh de vrouw, welke, ge huwd met een kiezer, die voldoet aan de bovenvermelde voorwaarden, met haar man, in verband met diens beroep of werk zaamheden, afwezig pleegt te zijn. De kiezerslijst wijst aan, welke kiezers bevoegd zijn bij volmacht te stemmen en voor welke verkiezing zij daartoe be voegd zijn. De aanwijzing geschiedt niet dan nadat de belanghebbende een daartoe strekkend met redenen omkleed verzoekschrift aan het gemeentebestuur heeft ingediend; de indiening moet geschieden vóór 1 Januari en niet eerder dan 1 October van het voor afgaande jaar. Formulieren voor de be doelde verzoekschriften zijn van 15 Sep tember tot en met 31 December ter ge meente-secretarie kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. De belanghebbende, die een verzoek schrift als bovenbedoeld heeft ingediend en die van de gevraagde bevoegdheid ge bruik wil maken, doet daarvan in persoon mededeeling ter secretarie van de ge meente, op welker kiezerslijst hij moet voorkomen, aan den burgemeester of aan den daartoe door dezen aangewezen amb tenaar. De mededeeling kan geschieden zoodra het verzoek is ingediend, doch niet later dan een week na den dag der candi- daatstelling. Hij geeft daarbij op naam en voorna men, dagteekening en plaats van geboorte van hem zelf en van den door hem aan gewezen gemachtigde. Van de aanwijzing wordt een schrifte lijke volmacht opgemaakt. De volmacht wordt door den kiezer en door den burge meester of den door dezen aangewezen ambtenaar onderteekend. Een afschrift van de volmacht wordt den kiezer uitge reikt. De gemachtigde moet in persoon ter secretarie van de gemeente mededeelen, dat hij de volmacht aanneemt. Van de aanneming wordt aanteekening gedaan onder het origineel der volmacht; deze aanteekening wordt door den gemachtigde en door den -burgemeester of den door dezen aangewezen ambtenaar ondertee kend. Indien de aanneming niet reeds ge lijktijdig heeft plaats gevonden, geeft de burgemeester of de door dezen aangewezen ambtenaar onverwijld van de aanwijzing kennis aan den gemachtigde met oproe ping om binnen vijf dag^p ter secretarie de volmacht te konwi aannemenis bin- NOOTDORP. Oude man door motor aangereden. Zondagmorgen te pl.m. 11.30 uur wilde de 76-jarige C. Groenewegen voor zijn wo ning op de Dorpstraat de straat overste ken, om zoo zijn woning te bereiken. Op het zelfde moment kwam de heer G. Groe- newegeu Azn. per motorfiets aanrijden, met het gevolg, dat de 76-jarige G. onder de motor terecht kwam. Met een zwaar ver minkt been werd de ongelukkige opgeno men, en zijn huis binnengedragen. Nadat dokter W v. d. Horst van Pijnacke-r de eer ste hulp verleend had, heeft deze den on gelukkige naar het St. Hyppolitus-zieken- huis teDelft vervoerd, waar de man ter verdere verpleging is opgenomen. De mo torrijder kreeg enkele lichte verwondin gen. Ook de motor werd beschadigd. Waar schijnlijk treft de motorrijder geen schuld. Inenting. A.s. Donderdag 15 Septem ber is er gelegenheid tot kostelooze inen ting of herinenting des voormiddags 11.30 uur ten raadhuize alhier. SASSENHE1M. Motorrijder tegen paal gebotst. Giste renavond had een militaire motorrijder het ongeluk in het mulle zand van de openge broken straatweg te geraken, nabij de tir- ma v. d. Voort. De bestuurder botste met groote vaart tegen een paal. Zusters van het St. Bernardusgesticht en dr. Ie Grand waren spoedig ter plaatse. Het bleek, dat de jongeman een elleboog had gebroken en een groote snijwond ter lengte van 12 c.M. aan het hoofd had opgeloopen. Hij werd het St. Bernardusgesticht binnenge dragen en later per Roode Kruis-auto naar het Militair Hospitaal te den Haag over gebracht. Boomen ontworteld. De sterke wind, welke gistermiddag woedde, heeft in onze gemeente aardig huisgehouden. Vooral de boomen met hun zawre takken en blade ren, welke langs de Hoofdstraat staan, en waarlangs pas kort een kabel is ingegra ven, zijn het slachtoffer geworden. Giste renmiddag moesten politie en werklieden aan 't werk om het verkeer veilig te laten passceren. Twee boomen zijn totaal om ver gewaaid en van enkele moesten de tak ken worden afgehakt worden. Ook is door den sterken wind een winkelruit inge drukt. nen dien termijn de volmacht niet aange nomen, dan is zij vervallen en kan de kiezer niet opnieuw voor dezelfde verkie zing een gemachtigde aanwijzen. Als gemachtigde mogen slechts aange wezen worden zij, die in de gemeente be voegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde verkiezing. Indien de kiezer een gemach tigde heeft aangewezen vóór de vaststel ling van de kiezerslijst, en na de vast stelling dier lijst mocht blijken, dat de ge machtigde niet aan dezen eisch voldoet, wordt de volmacht als vervallen beschouwd en kan de kiezer niet opnieuw voor de zelfde verkiezing een gemachtigde aanwij zen. Een kiezer mag niet meer dan één aan wijzing als gemachtigde aannemen, be houdens dat hij een tweede aanwijzing mag aannemen, indien beide aanwijzingen zijn geschied door personen, die tot zijn huisgenooten behooren. Burgemeester en iWethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 September 1932. Kostelooze Genees- en Heelkundige Hulp aan Onvermogenden. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van hen, die op grond van onvermogen in aanmerking wenschen te komen voor het ontvangen, zoo noodig, van kostelooze genees- en heelkundige huip gedurende het jaar 1933, dat zij zich ter verkrijging van het daartoe strekkend be wijs moeten aanmelden in het Elisabeths- hof aan de Oude Vest op Donderdag 22 Sept. 1932 van des voormiddags 9 tot des middags 12 uur, of van des namiddags 2 tot 4 uur. Het trouwboekje moet worden medege bracht. AFSLUITING ALKEMADEBRUG. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algeoneene kennis, dat de Alkemadebrug, gelegen in den Ouden Sin gel nabij de Marebrug, wegens herstel lingswerkzaamheden met ingang van Maandag 12 September a.s. gedurende 3 k 4 dagen voor alle landverkeer is af gesloten. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat J. de Wekker, te Leiden, een verzoek heeft in gediend ter bekoming va-n een verlof B voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik in het perceel Hooglandsche Kerkgracht no. 42, alhier. LEIDEN. Woensdag. R. K. Rijtuig- en Wagenmakers- patroonsvereeniging „St. Joseph", kring Leiden, Concordia, 4 uur. De avond-, nachts en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zonda IS Sept. a.s. waargeno men door apotheek: C. B. Duyster, Nieu we Rijn 18, telef. 523. WASSENAAR. Oud-wethouder Drop, t Zaterdagmor gen is te Wassenaar, na een ongesteldheid van drie weken overleden de heer J. M. Drop, sedert 9 jaren lid van de gemeente raad waarvan een drietal jaren als wethou der. De overledene, die bij een ieder om zijn rechtschapenheid in groot, aanzien stond, bereikte den leeftijd van 63 jaren. Door hem werd vertegenwoordigd de Vrijheidsbond en hij was voorzitter van de Vrijzinnige raadsfractie, welke een ijverig en bekwaam lid aan hem zal missen. LEIDSCHENDAM. Twee woningen afgebrand. Gisteravond te 11.15 uur is brand uitge broken in de woningen van de gezinnen Van Veen en Van der Meulen. De brand weer was spoedig ter plaatse doch kon tegengewerkt door de krachtige wind niet verhinderen dat beide huizen uit brandden. De brand bleef echter beperkt tot deze woningen. De inboedel ging even eens in vlammsn op. Alles was tamelijk laag verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. LISSE. BLOEMBOLLENSCHUUR AFGEBRAND. „Inkrimping der cultures" maar niet op de gewenschte wijze. Hedenmorgen omstreeks half 10 is door tot nog toe onbekende oorzaak brand uit gebroken in de steenen bloembollenschuur van den heer L. Schoorl, aan den Heeren- weg. In minder dan geen tijd stond het gebouw in lichter laaie. De schuur brandde tot den grond toe af. Een groote partij bloembollen, welke in de schuur was opge slagen, werd door 'het vuur vernield. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist door het nathouden der omliggen de gebouwen uitbreiding te voorkomen, hoewel de wind daartoe zeer gunstig was. Een oogenblik dreigden de vlammen ook het dak van de schuur van den heer J. W. Marbus aan te tasten, doch dit werd voor komen. De schade wordt door verzekering ge dekt. Vermoed wordt, dat de brand ontstaan is in de nabijheid van een der kachels, waar mede de bollen gestookt werden. De heer Schoorl, die in Noord-Holland vertoefde, werd telegrafisch van het ge beurde in kennis gesteld.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2