ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 IMTERPAROCHIEELE ADOLF KOLPING. XXXXVI. De plechtige heiligverklaring der Mar telaren van Japan, een der grootste ker kelijke feesten, die het Pausschap van Paus IX opluisterden, vond op het Pink sterfeest van 18(12 in Rome plants. Hon- deruen Bisschoppen en duizenden priesters trokken op naar de Eeuwige Stad en ook Kolping's wensoh zou nu vervuld worden. Üp den avond van het patroonfeest der Gez. Ver. te Beulen zongen zijn zonen net afscheidslied voor zijn reis naar Rome en gaven hem hun groeten en wensohen mee voor den Vader der Ohristenheid. Met verscheidene geestelijke vrienden, o.a. den Wijbisschop van Keulen Dr. Bau- dri, ving hij de reis aan en ontmoette in Rome talrijke Praesides, waar onder zijn vriend Praeses Gruscha uit Weenen. Drie dagen na zijn vertrek vernam men te Keulen de tijding, dat Pius IX hem bij dekreet van 22 April tot zijn Geheim Ka merneer had benoemd. Zijn verblijf te Rome heeft Kolping in bijzonderneden beschreven en het scneen wel of jeugdige geestdrift hem bezielde', toen hij zijn memories neerschreef, in een inleidend woord merkt hij op hoe we m onze jeugd reeds leeren, dat we Roomscn- Katholieüe-Ühristenen zijn en in den Paus het Opperhoofd der gansohe Kerk zien en de Plaatsbekleeder van Ohristua op aarde. 't Was Rome, waar St. Petrus bij voor keur verbleef en waar de groote leeraar der volkeren, de H. Paulus, zijn werkzaam leven eindigde; 't was Rome, waar de eer ste bloedige Christenvervolging uitbrak, toen de geweldadige heerschappij der hei denen daar haar zetel voelde wankelen en die Christenen zoaht uit te roeien; 't was Rome, waar het heidendom stierf om piaats te maken voor de Kerk van Chris tus. in dat Rome dwalen was Kolping een vreugde, te meer waar Pius IX regeerde, de Banneling van Emmanuel I, die terug gedrongen werd door Garibaldi en zijn hor den. Kolping had er met vuur tegen ge schreven en was met geestdrift opgetreden voor de rechten van den Paus en hij noem de dien strijd „de goddelooze revolutie te gen Paus, Kerk en Christendom" Niet alleen gold deze Rome-reis het be lang zijner vereeniging, maar veeleer stond de belangstelling in den persoon van den H Vader op den voorgrond. Den zoo be proefden en standvastigen Paus wilde hij zien en Diens zegen ontvangen. „Deze persoonlijkheid", zegt Kolping, „moet men zien, vaak en onder verschil lende omstandigheden, om ze bij het huis waarts keeren onuitwischbaar in zijn hart mede te dragen". De omstandigheden waren Kolping gun stig, want allen mochten den Paus naderen. Den 28sten April echter zou hij Hem meer nabij zien, daar hij op dien dag door den Wijbisschop van Keulen aan den Paus zou worden voorgesteld. Na lang wachten wer den zij door den H. Vader ontvangen, Die met groote belangstelling naar de Gezel- len-V ereeniging informeerde en de schrif telijke verzoeken (voor zoover mogelijk) met welwillendheid téekende. „Daar" stonden wij. schrijft Kolping, voor de Hoogste Gezagdrager der wereld, in een eenvoudig vertrek. Onze gedachten wer- relden dooreen en we merkten bijna niet hoe de sterke figuur voorover boog om ons ten afscheid de hand te reiken, die we eerbiedig kusten. En bij het weggaan suis de het in ons hoofd: Tu es Petrus: Grj zijt Petrus en op deze Steenrots zal ik mijne kerk bouwen". S. M. WIJ GAAN DEMONSTREEREN! De propaganda-circulaires naar de ver- eenigingen van het Leidsch-Locaal-verband *ijn verzonden; instructies in optocht op stelling zijn in uitwerking, vergunnings is reeds aangevraagd. Men ziet, rond om ons heen in een ge weldige actie. Wat doen wij, Gezellen? Natuurlijk, wij doen allen aan de demon stratie mee, heel begrijpelijk. Maar een goed gezel,.... zorgt ook, dat alle anderen die om hem heen leven weten, wat wij op 8 October in Leiden zullen uit voeren. De geheele galerij der Gehoorzaal, moet vol, tjok vol zelfs. Endat moeten de Gezellen voor el kaar spelen Ja, die bijeenkomst in de Gehoorzaal belooft meer dan geweldig te worden. De Centraal-Praeses spreekt! Wat wil men nog meer? Opvoering van Maran Atha. Nu wij het toch over ons leekenspel heb ben, kunnen wij daar nog wel wat meer van zeggen. Repetitiesschitterend en de totaal indrukdaar moesten wij maar niets van verklappen; want allen ko men toch kijken? Gezellen, propageert onze districts-de- monstratie en de daarna te houden bijeen komst in de Gehoorzaal. Wie is de eerste, die zich aanmeldt, en zegt: „Ik heb al vast een paar honderd kaarten verkocht! De toegangsprijs is miniem, bespottelijk laag zelfs, 10 ets. Wie ziet nu geen kans om van die kaarten een belachelijk groot aantal te verkoopen? Allen natuurlijk! i Nadere inlichtingen bij het secretariaat van het Comité tot voorbereiding, L. Pie- teskerkkoorsteeg 17. Gezellen, denkt aan 8 October, Maran- Atha, den Centraal-Praesesen ver koopt kaarten. God zegene het eerzame handwerk! G. VOETBALCLUB KOLPINGS BOYS. Spelers en supporters zorgen a.s. Zondag 11 Sept. om uiterlijk 12 uur op het 1ste per ron der Haarlemsche Stoomtram aanwezig te zijn, alwaar de stoof om 12.15 vertrekt. Denk er aan, heeren, op tijd aanwezig, op dat de chef bij de verwachten massale op komst bijtijds maatregelen kan nemen. Te pl.m. half twee komt het gezelschap in Heemstede aan, waar zoo noodig extra trams gereed staan om de heeren verder door te voeren naar het station, waar over gestapt moet worden op de tram naar Schoten. Vanaf het eindpunt der tram een korte wandeling naar het terrein aan de Vergierdeweg, waar de spelers zich onmid dellijk gaan kleeden en de supporters zich van goede plaatsen voorzien. Supporters, gij kunt de medaille -in Leiden houden. Gedurende den wedstrijd dienen de aan- moedigingskreten niet van de lucht te zijn. Na afloop gaan we gezamelijk, al of niet in het bezit van de plak, maar met een op geruimd gemoed langs denzelfden weg te rug om onze in spanning zittende mede broeders op de snelste wijze met de uit slag in kennis .te stellen. Houd je taai, Boys GESCHIEDENIS DER ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-V EREENIGING 1932. In Februari werd, Speciaal ten behoeve der jongere clublieden, in eigen kring eeu declamatie-wedstrijd georganiseerd. Men ziet dus, dat „Vader Kolping" geen lauwe ren wilde oogsten om er op te rusten. Vervolgens viel er in Februari nog een echt Familiefeest op te luisteren: met na me het Koperen Priesterfeest van den Wel- eerw. Vicepraeses. Een kostelijke avond inderdaad! Noemen wij slechts de „blijde inkomste", de aanbieding van het kostbai e feestgeschenk en.... de opvoering van 't Schiedamsohe Successtuk „Geleerde Hee ren". Dit fijn geslaagde Jubeltij werd door den Zeereerw. Praeses met een gevoelvol, kernachtig woord beëindigd. In diezelfde rede echter sloot de Zeereerw. Praeses ook een hartelijk afscheid in aan den scheiden den Senior der gezellen, J. H. Hartwijk. Aan allen werd zijn langdurig en voorbeel dig lidmaatschap als model voorgehouden en hem, die weldra in Amsterdam zijn ver dere levensjaren in welverdiende rust zou doorgaan brengen, een welgemeend vaar wel toegeroepen. Op Paaschmaandag zou de onderlinge Declamatie-wedstrijd worden gesloten. Een gelegenheid dus geknipt, om meteen het 2de Lustrum der Tooneelafdeeling waardig te vieren, wat dan ook tot aller tevreden heid gebeurde. Het kreeg er intu9schen allen schijn van of de arbeid der tooneelisten steeds op vol le capaciteit moest blijven, want.zes dagen later, op 23 April trad de club geheel onvoorzien weer in het strijd perk, thans te Warmond. Dit geschiedde met „Geleerde Heeren" en „Het Testament van Oom Jan". Het resultaat liet aan duidelijkheid niets te wensohen. Opgetogen keerden onze Kol- pingszonen huiswaarts met een eersten prijs „Verguld Zilveren Medaille en een eersten Regisseursprijs" Zilveren Medaille, waarmede nu eindelijk óók eens in 't open baar, onze feitelijk onbetaalbare regiseur, de heer L. Bayer welverdiend gehuldigd werd. PROPAGANDA-AVOND. Donderdag 15 Sept. heeft een Propagan- da-avond plaats. Toegang tot deze bijeen komst hebben niet alleen de leden, maar ook niet-leden, die voor het lidmaatschap onzer Vereeniging in aanmerking kunnen komen. Deze avond vangt aan te half negen. De Centraal-Praeses J. Th. van Galen uit Am sterdam zal spreken. Onze Zangclub en wat jongere tooneelisten zullen iets van hun kunnen geven. Tevens treedt op dezen avond onze Symphonie voor het eerst op onder haar nieuwen Directeur. Gezellen wekken jongeren-niet-leden nog eens op tot het bijwonen van onzen Propa- ganda-avond. EENIGE BELANGRIJKE DATA. 13 September: Maandvergadering Afd. Gezellen. Aan- van 8.45. 15 September: Propaganda-avond. Spreker Centraal- Praeses. Optreden van Liedertafel, Sym phonie en Tooneelclub. Aanvang 8.30. 8 October: Districtsdemonstratie te Leiden. Fakkel optocht met 60 vlaggen voorafgegaan door tambours en pijpers. Bijeenkomst in de Stadsgehoorzaal, waar de Centraal-Prae ses spreekt en door een 75 Gezellen uit vijf verschillende vereenigingen wordt uit gevoerd het Leekespel Maran-Atha. 11 October: Maandvergadering Afd. Gezellen. Aan vang 8.45. 23 October: Viering van het 45ste Stichtingsfeest. Te acht uur in de St. Lodewijk Gezongen H. Mis met Algemeene H. Communie. De vaste gezangen worden door allen mede- gezongen. Daarna Gemeenschappelijk ont bijt. Des avonds opvoering in de Stadsge hoorzaal van de Vereenigingsrevue „We zijn er nog niet". 25 October: Herhaling van: „We zijn er nog niet". 27 October: Recollectie-oefening in de als kapel inge- riohte bovenzaal. Aanvang kwartier voor negen. MAANDVERGADERING. Nu de zomer weer voorbij is worden allo leden nog eens herinnerd aan de maand vergadering van Dinsdag a.s. Het mooie weer heeft dit jaar veel meer dan andere jaren nadeelig gewerkt op het bezoek van deze bijeenkomsten. Nu gaat het weer op volle bracht. WEEKAGENDA R.K. VEREENIGINGEN TE LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secretariaat: Leliestraat 7. Zondag. De groote zaal van het Bonds- gebouw voor ontspanning geopend vanaf 6.30 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de afdeeling Leiden en Omstre ken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw Steenschuur 15. Maandag Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Dinsdag. Lodenvergadering St. Raphaël 8 uur. Donderdag Ledenvergadering Bouwvak arbeiders, 8 uur. Vrijdag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 78 Brandstoffencommissie 78 uur. Ziekenkas 7 uur. Oud-leerlingen van den Avondteeken- school van den Ned. R. K. Volksbond afd. Leiden, moeten zich weer opnieuw doen inschrijven voor de cursus 19321933. Daartoe bestaat gelegenheid Maandag 12 en Dinsdag 13 Sept. a.s. telkens des avonds van half acht tot negen uur in het schoolgebouw v. d. Werffstraat tegenover het Badhuis. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Zondag is de zaal geopend van 12.30 uur tot 2.30 uur, en van 7 tot. 10.15; verplichte bijeenkomst van 8.11^-9.45 uur. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waar genomen door de heeren H. Vorst en W. Kolhbeck. 8.15 uur. Prijsbiljarten. Prachtige prijzen. Maandag. Bijeenkomst voor de leden van 6 tot 10.15 uur. 8 uur turnclub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof. Dinsdag 8.45 uur verplichte maandver- gadering Afd. Gezellen. Niemand verzui- me. Na de vergadering spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses. Tevens afrekening voor de zelateurs Kempermansfonds. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebaa- tian Schaeffer", Allen op tijd aanwezig. 8.30 uur Repetitie tooneelclub Adolf Kolping". Donderdag 8.30 uur groote propaganda- avond voor nieuwe leden. De Centraal Praeses Rector van Galen, zal een propa- gandawoord spreken. Verder wordt de avond opgeluistert door muziek, zang, too- neel en turnen. Gezellen brengt zooveel mogelijk nieuwe leden mede. Vrijdag 8.15 uur Symphonie „Franz Schweitzer". 8.30 uur Repetitie tooneelclub „Adolf Kolping". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. 8.15 uur Kegelclub de Poe delaars. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede- ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Maandag 19 September a.s. inschrijving nieuwe leden. 8.30 uur: Gezellen zijt ge al aan ,heb spar ren voor de Kerstretraite, zoo iliet, dan wordt het hoog tijd daarmee te beginnen. ST. PETRUS-PATRONAAT. Zaterdag. Leesbibliotheek van 89 uur. Zondag te 4.30 uur Patronaat. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur Morgengebed. H. Mis met preek, onder de H. Mis Algem. H. Communie, 1010.15 uur ontbijt; waarna ontspanning voor afd. I; 0 uur Lof en ont spanning. Dinsdag 8.30 uur ontspanning. Vrijdag 8.30 uur ontspanning. Zaterdag 8—10 uur Recreatie Afd. I. ONS CLUBHUIS ,.ST ANT0NIUS". Zondag 4.10 Contributie betalen, half 5 onderlinge wedstrijd. Terrein van N. B. v. L. O. aan het Nieuwe Kanaal. Maandag 6.30 uur Teekenclub. Woensdag 6 uur Postzegelclub jongste afd.; 6.45 uur Postzegelclub hoogste afd.; 7 uur Zaagclub; 7.30 uur Esperantoles; 8.15 uur Tooneelclub. Zaterdag 7 uur Contributie betalen. Bi bliotheek. ZITA-VEREENIGING Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.0011.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades. Zondag 3 uur bijeenkomst voor de Graal- cadetten; 5 uur zangles. Maandag om 7.45 uur H. Mis. Van 89.30 uur Gymnastiek, reidansen, knippen en naaien. Dinsdag van 79 uur reliëf en handwer ken. 9 uur bijeenkomst voor alle Leidsters en Graalwachtleidsters. Woensdag Kruislanderen van 1.303 uur reidansen en handwerken. van 34.30 uur knutsel, reidans- en handwerkclubje. 89.30 uur reidansen, knippen en too- neel. Donderdag 56 uur Gym. jongere Afd. in de St. Ursulasteeg. 8.0010.00 uur mandoline. 89.30 uur reidansen, handwerken, hout>- zagen, huisvlijt, handwerken voor de ka pel, trommelen. Vrijdag van 5.306.30 uur Gym. Afd. A. van 8.159.30 uur Gym. Afd. B. van 6.308 uur naaien en knippen. van 8.009.30 uur reidansen, naaien en knippen. Zaterdag om 7.30 openluchtclub op het veld aan de Haagweg (het nieuwe sport terrein). GRAALWACHTEN OF STOOT BRIGADES. Maandag Oegstgeest reidansen van 8.15 9.45 uur, de kruiskinderen Woensdag van 3.305.00 uur. Stompwijk: reidansen en volkszang van 7.309.00 uur. Zoeterwoude: Gymnastiek van kwart voor zeven tot kwart voor acht. Voorschoten: van 7.309 uur clubavond. Dinsdag: Lisse: van 78.15 uur club avond voor de jongeren, daarna voor de groote afdeeling. Zoeterwoude van 79 uur reidansen, tooneel en handwerken. Hillegom: St. Jozef 7.309.00 uur reidan sen voor de jongeren. Meerburg: wegens de Missieweek zijn er deze week geen clubs, alleen het clubje van de kruiskinderen gaat door. Woensdag: Hillegom: St. Martinus om half acht clubavond. Donderdag: Hillegom: St. Jozef van 7.309.30 uur clubavond. Vrijdag: Warmond: 7.309 uur reidansen Zaterdag: Groenendijk: om 7.30 club avond. Excelsior, Alleluja, vooruit II DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 561. En waarlijk, hij bracht Keesie voor den sultan. Na dat de grootvizier een buiging had gemaakt en het muil tje van den sultan had gekust ,werd Keesio aan den vorst voorgesteld. De vorst zat op een grooten divan. Vrede zij met u man, zei de sultan, wat mot je? Hooste gebieder, zei de grootvizier, dit is de nieuwe kok, die met zijn komst de maag van mijn verhoven vorst zal streelen. „Dat mag ik hooren", zei de sultan vriendelijk, „maar wat kent ge zoo al?" 562. Ik kan braden, bakken, koken, fijne soepen ma ken, heerlijke sausen fabriceeren. Ik bak gestopte een den, gevulde ganzen, pasteitjes, waar u van watertandt, zei Keesie, nadat de sultan had gevraagd, wat hij zoo al kende. De sultan had schik in den nieuwen kok en droeg hem op oen prachtigen maaltijd gereed te maken. En zoo werd Keesie, de verkeersagent, kok bij den sultan. KALENDER DER WEEK DE HEILIGE NAAM VAN MARIA. ZONDAG 11 Sept. 17e Zondag na Pink steren. Mis Justus es, 2e gebed v. d. H.H. Protus en Hyaointhus, Martilaren; 3e A Cunctis (om de voorbede der Heiligen). Prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur: Groen. Tweevoudig ie de verplichting van ons christelijk leven. Onderhouden Gods H. Wet, welke zich laat samenvatten in de twee hoofdgeboden van de liefde tot God en tot den naaste (Epistel en Evangelie) en de zonde vermijden (Gebed) en uitbóeten (Stilgebed). Dat vraagt offers van onze be dorven natuur. God echter zal ons hulp zen den, als wij offervaardig en vertrouw vol tot Hem bidden (Alleluja; Offertorium). Ver sterkt door zijn hulp zullen wij in staat zijn Hem onze liefde te geven (Communio) en, hebben wij ons tijdens ons loven met Hem verbonden door de liefde, dan behoeven wij zijne rechtvaardige oordeelen niet te vree zen. Want degenen, die den weg van Gods geboden bewandelen, zullen eenmaal den heer als erfdeel bezitten. (Introitus; Gra duale). MAANDAG 12 Sept. Feest van den Hei ligen Naam van Maria. Mis: Vultum. Pre fatie van Maria (invullen: En U op het feest). Kleur: Wit „O, Maria, mogen allen, die de gedachte nis vieren van uwen H. Naam, uwe hulp ondervinden". (Kerk. Get.). DINiSDAG 13 Sept. Mis v. d. vorigen Zon dag: Justus es. Geen Gloria. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Geen Credo. Kleur: Groen. WOENSDAG 14 Sept. Feestdag van H. Kruisverheffing. Mis: Nos autem. Prefatie van, heb H. Kruis. Kleur: Rood. Koning Chosroas van Perzië had bij de ipname van Jeruzalem het H. Kruis mee- génomen naar Perzië. Later overwon kei zer Heracïïus Chosroas, die door zijn zoon Siroës vermoord werd. Siroës vroeg aan Hcraclius zijn rijk terug, welk verzoek werd ingewilligd onder bepaalde voorwaar den, waarvan de eerste was: de teruggave van het H. Kruis. Na veertien jaren in de handen der P.erzen te zijn geweest, droeg keizer üeraclius het op zijne schouders naar Jeruzalem. DONDERDAG 16 Sept. Feestdag van de Zeven Smarten van Maria. Mis: Stabant. 2e gebed (alleen in stellie H.H. Missen) v. d. H. Nicomedes, Martelaar. Prefatie van Maria (invullen: En U om de doorboring). Kleur: Wit. „De smarten onzer moeder mogen wij niet vergeten. Daarom, o Moedor, smeeken wij om uwe tranen, om de droeve begrafe nis van uwen Zoon, om heb purper Zijner H,H. Wonden, prent ons diep in het hart uwe smart'1. (Kerk. Get.). VRIJDAG 16 Sept. Mis v. d. H.H. Cor nelius en Cyprianus, Martelaren: Intret, 2e gebed v. d. H.H. Euphemia, Lucia en Geminianus, Martelaren; 3o A Cunctus. Geen Credo. Kleur: Rood. Na den dood van den H. Paus-Martelaar Fabianus werd de H. Cornelius tot Paus ge kozen. Cornelius heeft vooral veel te kam pen gehad met inwendige scheuringen in de Kerk, veroorzaakt door twee hoogmoedige geesten Novatus en Novatianus. Toen on der de regeering van keizer Gallus weer een kerkvervolging uitbrak, werd Paus Corne lius verbannen naar Oivita Vecchia en stierf hij na vele ontberingen als balling in de gevangenis. Daarom vereert hem de Kerk als martelaar. Latere schrijvers meenen, dab Paus Cornelius, naar Roane teruggevoerd, aldaar onthoofd ie. Cyprianus, begaafd met een vlug en scherp doordringend verstand, was een welsprekend redenaar en beroemd geleerde. Eerst op lateren leeftijd werd hij Christen. Zijne talenten stelde hij in dienst der Kerlc. Een sterk bewijs voor zijn deugd is wel, dat hij, ofschoon bekeerling, priester werd ch later zelfs bisschop van Carthago, welke waardigheid hij wel niet wenschte, maar waartoe hij door den volkswil als het ware gedwongen werd. In den strijd van Paus Cornelius tegen Novatus en Novatianus was hij met den Paus in voortdurende brief wisseling ten gunste der Kerk. In 257 is hij onthoofd. Cyprianus was de eerste bis schop van Carthago, die zijn bloed en leven gegeven heeft voor den Naam van Jesus Christus en voor de verdediging des ge- loofs. ZATERDAG 17 Sept. Gedachtenisfeest van het indrukken der H.H. Wondeteeke- nen in het lichaam v. d. H. Franciscus. Mis: Mihi autem. 2e gebed voor den Paus. Geen Credo. Kleur: Wit. Op den berg Alvorna ontving do van liefde voor Christus brandende Serafijn, do II. Franciscus van Assisië, de heilige won- deteekenen. Na eono verschijning van een gekruisten Serafijn vertoonden zich in Franciscus' handen en voeten de teekenen der nagelen en in de zijde het toeken van de lanssteek. Uit de zijdewonde vloeide bij den H. Franciscus meermalen bloed. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria en Credo. De gewone Pre fatie. IN DE KERKEN DER E.E.P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender van het Bisdom, behalve: ZONDAG. 2o gebed v. d. Bonaventure van Barcelona, Belijder; 3e v. d. H.H. Pro tus en Hyacinthus, Martelaren DINSDAG. Mis v. d. Z. Franciscus van Calderola, Belijder: Os Justi. 2c gebed A C'unctiB; 3e naar keuze v. d, priester. Kleur: Wit. ZATDi.'DAG. Eigen Mis. Credo. Prefatie v. d. H. Franciscus. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7