GEIJTENBEEK's Foto-handel I GEURIGE BAAITABAK Firma G. H. MAAT - WIJNKOOPERIJ [Uw Vacantia-opnamen ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 HAVEN 20 - Fa. Wed. C. J. VISTER - LEIDEN Wat anderen er van zeggen TER EERE VAN ST. ANTONIUS. Pastoor v. d. Berg schrijft ons: Moeilijk is het in dezen tijd van malaise een nieuwe kerk te moeten houwen. Nog moeilijker is net, wanneer dit moet ge beuren in een van de armste volkswijken van Amsterdam. Want arm zijn verreweg de meesten van mijn toekomstige parochia nen. Arm naar ziel, vandaar dat deze kerk zoo broodnoodig is. Indien de>ze menschen niet spoedig een eigen kerk en dus ook meer intense geestelijke verzorging krij gen, staat het te vreezen, dat de meesten weldra tot "volslagen onverschilligheid zul len vervallen. Arm naar lichaam, ja ik weet, dat zij gaarne wel het hunne zouden willen bijdragen, maar zij kunnen niet op noe menswaardige wijze aan dezen bouw bij dragen. Wat doen in deze ontzettende moeilijkheid? Antonius de groote Wonder doener te hulp roepen. Een kapel zal aan Hem toegewijd worden. Mocht ik hierin slagen nu wij overal zijn 7e eeuwfeest vie ren 1 Wanneer al zijne vereerders mij eens wat helpen, dan zal ik slagen. Mag ik dan eens bij gelegenheid van zijn 7e eeuwfeest, ondanks deze moeilijke tijden, ter eere van Hem, een bescheiden bijdrage vragen. Zoo- velen zijn er nog misschien, die een gunst verlangen of reeds door zijn tusschenkomst gekregen hebben en ik beloof, dat wij la ter de weldoeners onzer Antoniuskapel niet zullen vergeten. En iedere bijdrage zal ik beantwoorden met uit dank terug te zen den een mooi plaatje, waarop de groote Heilige staat afgebeeld, zooals Hij wordt afgebeeld in de groote basiliek van Padua. Giften en gaven te zenden aan den bouw pastoor Pater Stanislaus van den Berg, St. Rasaklooster, Hagedoornplein 6, Amster dam (Noord), Postgiro 142469, waarvoor wij U verwijzen naar de in dit blad voorkomen de advertentie. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM KONINGINNEFEESTEN Donderdag, de 2e dag der feesten, werkte het weer prachtig mede en kwam een vroolijk zonnetje de noodige kleur bijzetten om ook dezen laatsten dag goed te doen slagen. Om 9.30 uur verzamelden zich de deelne mers aan de ringrijderij met auto's voor café „Het Eiland" om in optocht onder de vroo- lijke tonen der muziek op te trekken naar het feestterrein. Allereerst werd bij burge meester Keijzer bij gelegenheid van zijn ver jaardag, een serenade gebracht, welke atten tie door hem ten zeerste werd op prijs ge steld. Intusschen hadden zich op het feestterrein reeds zeer velen opgesteld om deze ringrij derij van nabij te kunnen volgen. De deelname was vrij groot en er werd door de deelneem sters fel gekampt om de mooie prijzen. Er wa ren dan ook heel wat ritten noodig, voor de prijswinnaars bekend waren, doch dank zij het vlugge en keurige rijden van den heer v. d. Arend en zijn chef, die voor een paar prach tige auto's gezorgd had, had alles en vlot en prachtig verloop. De uitslag werd tenslotte als volgt: le pr. Annie van Veen, 2e prijs mej. v. Benthem, 3e mej. de Wit, 4e mej. v. Heiningen. Des namiddags om 2 uur werd er wederom verzamelen geblazen voor de deelnemers aan de ringrijderij met paard en tilbury. Hiervoor waren ruim 30 deelnemers, waarvan zeer velen hun tilbury op prachtige wijze met groen en bloemen hadden versierd, wat een keurige en mooie aanblik bood. Om pl.m. 2.30 uur zette de stoet zich in beweging, voorop de Harmonie, vervolgens de bestuursleden in 3 open landauers en daar achter de tlbury's. Het geheel was een aardig gezicht en onder de vroolijke tonen van St. Cecilia werd een rondgang door het dorp ge maakt naar het feestterrein. Hier was de belangstelling zeer groot en bleek duidelijk, dat deze ringrijderij nog steeds zeer populair is en nog steeds aller sympathie heeft. Vol belangstelling en span ning volgden de vele toeschouwers de ver richtingen der deelnemers(sters), terwijl hier en daar een aanmoediging klonk en nu en dan ook hartelijk gelachen werd. Na vele en spannende ritten, werd de uit slag als volgt: le prijs G. ten Hoopen en mej. R. Polderman, 2e M. Olieman en mej. Olieman, 3e J. Overdevest en mej. M. van Leeuwen, 4e H. Overdevest en mej. A. West- Om 7 uur werden op het feestterrein door burgemeester Keijzer met hartelijke en toepas selijke woorden de prijzen aan de winnaars uitgereikt. Hij brengt dank aan het bestuur voor hun vele werk en zorg, waardoor deze feesten wederom alleszins geslaagd mogen heeten; hij brengt ook dank aan de deelne mers voor hun medewerking en spreekt de hoop uit, dat men het volgend jaar onder betere omstandigheden de feesten mag vieren en dat dan allen hun volle medewerking aan deze feesten zullen geven. Het was inmiddels op het feestterrein een overgroote drukte geworden aan de diverse attracties en er heerschte overal een opge wekte stemming. Ook deze laatste dag mag als welgeslaagd genoemd worden, zoodat het bestuur met groote voldoening op een en ander kan en mag terugzien. Vermeld zij nog, dat de R.K. Harmonie St. Cecilia" de diverse spelen en ringrijderij met mooie muziek op aangename wijze opluisterde. ROELOFARENDSVEEN NOODTOESTAND IN DE TUINBOUW BEDRIJVEN Voor een stampvolle zaal had Vrijdagavond een algemeene ledenvergadering plaats van de R.K. Tuinderspatroonsvereeniging St. Be- nedictus, afd. van den L. T. B. alhier. De voorz., de heer de Jong, opende de vergade ring met den christel. groet, memoreerde de buitengewoon slechte uitkomsten in de tuin derij, hetgeen tot gevolg heeft gehad, dat deze vergadering was uitgeschreven geworden. De tuinderij is dit jaar dan ook nog veel slech ter dan het vorige jaar. De prijzen waren nog beneden de productiekosten, terwijl duizenden kilo's boonen en augurken naar de mestvaalt zijn verhuisd. Het ziet er dan ook voor de plaats Roelofarendsveen zeer bedroe vend uit en vele tuinders worden met den ondergang bedreigd, daar gebrek aan de eer ste levensbehoeften zal ontstaan. Spr. deed vervolgens voorlezing van het schrijven van het hoofdbestuur, waarbij om raad in dezen toestand was gevraagd. Als antwoord hierop deelde het hoofdbestuur mede, dat getracht kon worden objecten te zoeken voor werkverschaffing voor de tuinders, in dien deze eenigen tijd uit het bedrijf konden gemist worden. De tuinbouwbedrijven leenen zich evenwel hiervoor niet. Verder kon een beroep worden gedaan op de artikelen 23 en 28 der Armenwet, zoolang nog geen steun van de regeering is afgekomen. Spr. hoopt dat de besprekingen hedenavond zakelijk sol len zijn. Het bestuur zal van zijn kant alles doen om den nood zooveel mogelijk te trach ten te lenigen. Hierna worden de notulen van de vorige vergaderingen gelezen en onder dank aan den secretaris goedgekeurd. Naar aanlei ding van de notulen vraagt de heer B. van der Meer het woord, die namens de commis sie en namens alle bollentrekkers dank brengt aan het bestuur, den geestelijk adviseur, het hoofdbestuur en den pastoor, voor hetgeen zij gedaan hebben om steun van de regeering te verkrijgen voor de bollentrekkers. Een bijzon der woord van dank wil spr. hier openlijk brengen aan het gemeentebestuur, wiens po gingen tot een gunstig resultaat hebben ge leid. In bespreking komen de te nemen maat regelen om te komen tot voorziening allereerst in de oogenblikkelijke noodzakelijke levens behoeften. De heer B. van der Meer stelt voor een beroep te doen op het gemeentebestuur om wekelijksche ondersteuning, ten einde de tuinders, wier toestand hopeloos is, te helpen aan de eerste levensbehoeften. Ook andere lichamen in de plaats dienen daadwerkelijk te steunen. Spr. doet het idee aan de hand om bedrijfssteun te krijgen van de veiling door het geven van voorschotten, doch wijst erop, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de voorschotten ooit zullen kunnen wor den teruggegeven als de toestand zoo blijft als deze nu is. Verder zal getracht moeten worden verlaging te krijgen van de landhuur en rente voor hypotheken. Spr. maant de le den aan vertrouwen te blijven stellen in de overheid, die momenteel voor een zeer moei lijke taak staat. Enkele leden vragen hierna het woord en willen de bedrijven maar stop leggen. Een schamel stuk brood is momenteel niet te ver dienen. Gaandeweg gaan de tuinders den af grond in. De regeering is verplicht tot steun, doch zij trekt zich tot op heden van het lot van de tuinders maar weinig aan. Een ander lid bespreekt de mogelijkheid om de arbei ders die steun ontvangen te doen werken bij de tuinders om zoodoende nog iets te trachten te redden. Weer een ander lid vraagt of het bestuur wil trachten uitstel te krijgen van het plakken van zegels voor de arbeiders, het liefst zouden de tuinders zien afschaffing van de sociale wetten. De heer van der Meer wijst op de economische conferentie ten einde de grenzen open te krijgen, want dit alleen kan de crisis in de tuinbouwbedrijven doen op heffen. Het bestuur zegde toe met het gemeente- bstuur een conferertie aan te vragen, ten ein de de noodtoestand te bespreken. Verder zal aan den Raad van Arbeid te Leiden gevraagd worden om uitstel van de betaling van pre mie Invaliditeitswet. Komende tot de bespre king ten einde te voorzien in komende be- drijfsbenoodigdheden stelt het bestuur voor aan het nationaal crisiscomité aan te vragen mest stoffen en andere tuindersbenoodigdheden. Door een der leden werd het bestuur een ver wijt gemaakt, dat de leden eerst voor hun eigen hebben gezorgd, in verband met den steun aan de bollentrekkers, en voor de tuinders nog niets hebben gedaan. De voorz. laat dit gezegde voor rekening van den spr. De vergadering weet wel beter, zoodat spr. hierop niet nader zal ingaan. De vergadering kan zich ten slotte vereeni gen met het bestuursvoorstel om bij het ge meentebestuur een conferentie aan te vra gen, terwijl degenen, die thans reeds gebrek hebben aan het allernoodzakelijkste zich vóór Zondag a.s. bij het bestuur kunnen opge ven. Bij de rondvraag wordt door een der le den in bespreking gebracht de betaling van de landhuur. Door sommige eigenaars wordt van de huurders het onmogelijk gevergd, waaronder ook bijzondere lichamen behooren. Spr. is van meening, dat in den noodtoestand waarin de tuinders thans vérkeeren de noo dige soepelheid moet worden betracht, want vele particulieren kijken welke gedragslijn de bijzondere lichamen innemen, hetgeen tot ongewenschte toestanden aanleiding kan ge ven. In dit verband leest de secretaris voor een schrijven door een lid van een notaris in de omgeving ontvangen, die schrijft dat nu de bollen zijn afgekocht geworden de tuinder aan zijn verplichting tot betaling moet voldoen en dat het algemeen geldende gezegde: „ik heb geen geld" te vaak als vporwendsel wordt gebezigd. Bedoelde notaris schijnt al bitter weinig met den toestand in de plaats op de hoogte te zijn, want niettegenstaande den af koop van de bollen verkeert de tuinder nog in zeer nijpenden toestand. In bespreking wordt nog gebracht een motie door een der leden ingediend, die den voorzitter van het Hoofdbestuur, tevens Tweede Kamerlid, ver zoekt een wetsontwerp in te dienen om de totale schuld door de regeering te doen af- koopen en executies te voorkomen. De voorz. gelooft niet dat de voorzitter van het hoofdbestuur hiertoe bereid zal zijn, om dat dit tot de onmogelijkheden behoort. Spr. is wel bereid deze motie aan het hoofd bestuur voor te leggen ter bespreking. De voorz. dankt hierna de leden voor hun trouwe opkomst en de aangename discussies en sluit hierna de vergadering. Dat de toestand hier in de plaats zeer be droevend is, mag voor de omgeving van ge noegzame bekendheid worden geacht, hoewel het nog wel niet in Den Haag zoo zal zijn doorgedrongen. Tuinders die vóór eenige ja ren hun brood konden verdienen en altijd eer lijk door het leven zijn gegaan, zullen in het a.s. najaar een beroep moeten doen op de milddadigheid van armbesturen en het gemeen tebestuur. Het leven van deze tuinders is altijd sober geweest en thans kunnen zij met hard werken niet eens een schamel stuk brood ver dienen voor onderhoud van hun rijk met kin deren gezegend gezin. TER AAR Installatie nieuwe vice-praeses. Donder dagavond na het Lof was een bijzondere leden vergadering bijeengeroepen van de Gezellen- vereeniging ter installatie van den nieuwen vice-praeses, den weleerw. heer Henning. Wanneer Senior ongeveer kwart voor ne gen de vergadering opent, na eerst de pas toor en kapelaan vanaf de pastorie gehaald te hebben, is de opkomst der leden schitte rend. Na het uitspreken van het Kolpings- gebed heet hij allen van harte welkom, inzon- der de pastoor en kapelaan. De secr. leest de notulen welke onder dank worden goedgekeurd. Om de Gezellengeest erin te brengen wordt de Voorzang gezongen met begeleiding van de piano. Praeses Bilars installeert met een toespraak nu de kapelaan als v'a-praeses der Gezellen- vereeniging. Spr. hoopt, dat d<? kapelaan lang mag wer ken onder de Gezellen, de vereen, tot nog grootere nbloei moge brengen, en de leden vormen tot mannen van één stuk. Nu de ge legenheid er is, moet spr. een woord van lof en dank brengen aan de vele Gezellen die hun nachtrust opofferen om te waken bij Jesus in het H. Sacrament. Leed doet het spr. dat eenige Gezellen zich hebben teruggetrok ken. Aarzel geen oogenblik en geeft u op als waker bij het H. Sacrament. Ik prijs hen die een offer weten te brengen, niet voor mij maar voor Jesus Christus. Ik zou deze Gezel len willen installeeren tot de helden van de Altaarwacht. Namens de Raad van Bestuur werd het welkomstwoord gevoerd door den heer Bontje, De Senior heette den vice-praeses namens de Gezellen van harte welkom. Na een kleine pauze, waaronder eenige Ge- zellenliedjes gezongen werden, sprak de nieu we vice-praeses zijn Gezellen-zonen toe. Ons werken, zegt spr. is de weg te bereiden naar de zaligmaking. De taak van de Gezellen is de jonge mannen te maken flinke kerels in de maatschappij, degelijke katholieke mannen, goede brave leiders van een gezin dat gij in de toekomst gaat stichten. Tot slot deelt de vice-praeses mede, dat het lid van den Familieraad, de heer H. Va- lentijn, toch besloten heeft geen deel meer uit te maken van het bestuur. Spr. dankt hem van harte voor al hetgeen hij heeft gedaan voor de vereen, en stelt vóór, dat de leden in den vorm van een applaus hun dank betuigen aan het afgetreden lid, voor zijn activiteit als be stuurslid aan den dag gelegd. Zulks ge schiedt. Tot sluiting overgaande dankt de Senior allen voor de hartelijke woorden hier gespro ken en hoopt dat de schoone wenschen die geuit zijn, in vervulling mogen gaan. KATWIJK AAN DEN RIJN. „Rusthuis Callao". De bouw van het „Rusthuis Callao" alhier, i3 heden opge dragen aan de firma De Vreede te Noord- wijk, als zijnde de laagste inschrijver voor ƒ54.850." RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer gaat iets verminderen. Vooral in de eerste dagen van de week is dit merkbaar. De prijzen zijn ook weer iets beter. Betaald werd: Helianthus 0.50—1.05, Zinnia 0.50—0.85, Cêonvilli 0.250.40, Montbretia 0.10 0.15, Struisasters in diverse kleuren 0.25 0.35, Dwergasters 2.505.per 100 bos Afrikanen 0.500.60, Anjers 0.400.60, Gladiolen 0.400.95, Pompon Dahlia ƒ0.35 0.50, Statice 2.504.Rozen per bos van 20 stuks ƒ0.15—0.25. STADSNIEUWS STILLE ARMEN DER ST. VINCENTIUS-VER. Dankbaar vermelden wij volgende gif ten: Overschot van een zomerreisje B.B. 5. Mevr. G. M. P. 2.— Voor bewezen dienst C. den Haag 10. Bij excursie naar A'dam zonder den wij ook een deel voor S. A. af 8.— God zegene u! St. Vinoentius bidt voor u! Dringend bevelen wij dit liefdewerk aan, nu reeds zijn er veel aanvragen en wij zou den zoo gaarne een flink winterpotje vor men. JAC. CKEYGHTON, Presid. bijz. raad der St. Vincentius- Veeeniging. Rijnsburgerweg 149, Giro 71164. Gevestigd sedert 1833 565 LEIDEN KAPELAAN R. M. A. NIEVEEN VAN DIJKUM. 12*/j jaar kapelaan der Mon-Père-parochie. Op Zondag 18 September a.s. zal de weleerw. heer R. M. A. Nieveen van Dijkum den dag herdenken, dat hij gedurende 121/, jaar als kapelaan verbonden is aan de pa^ rochie van O. L. Vrouw Hemelvaart, alhier. Begrijpelijkerwijze zal kapelaan Nieveen van Dijkum die op zoovelerlei wijze gear beid heeft voor het godsdienstig leven in de Mon-Père-parochie op dien dag worden gehuldigd. Wij willen voor heden volstaan met het programma van dien dag te vermelden, waarop wij natuurlijk de volgende week na der terug komen. De jubilaris zal dien Zondag om half elf een plechtige Hoogmis opdragen, waaron der de Mis van Edgar Tinei gezongen zal worden, gedirigeerd door Rector R. Reij- nen. Des middags zal de jubilaris in de pas torie 'recipieeren. Des avonds om 7 uur zal er een plechtig Lof worden gecelebreerd, waaronder de ju bilaris de parochianen zal toespreken. Maandagmorgen 19 September zal de ju bilaris, die zooveel deed voor de Katholieke jeugd, door de schoolkinderen worden ge huldigd. PATER MARINUS J0RNA O.F.M. 12l/2 jaar Priester. Woensdag 14 September a.s. zal de wel eerwaarde Pater Marinus Jorna O.F.M, kapelaan der parochie van O. L. Vr. On bevlekte Ontvangenis, zijn 121/»- jarig pries terfeest herdenken. Pater Jorna werd op 31 Augustus 1895 geboren te Bolsward. Zijn lagere studiën maakte hij aan het Seminarie Culemborg, waarna hij in 1913 in het klooster trad. Priester gewijd op 14 Maart 1920 werd hij na enkele jaren door zijn Overste aangewe zen voor de missie in Noorwegen. Gedurende 3 jaren arbeidde hij in Aren- dal en gedurende 1 jaar te Tönsberg, waar na hij in September 1929 uit Noorwegen terugkeerde en kort daarna, 15 Nov. 1929 benoemd werd tot kapelaan der Hartebrug- kerk. GELOOF EN WETENSCHAP. Naar wij vernemen is het Bestuur van Geloof en Wetenschap reeds ver gevorderd in hare bemoeiingen om den leden dezen winter een reeks belangwekkende en leer zame lezingen te kunnen aanbieden. De le zingen zullen aanvangen in de tweede helft van September. Nieuwe leden kunnen de voorloopige lijst van sprekers benevens alle inlichtingen bekomen bij de penningmees te- resse, Mej. A. Coebergh, Oranjelaan 20, Oegstgeest, tel. 111. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Noodkreet AutobezittersKunt u het toelaten, dat er Maandag a.s. ruim vijftig oudjes thuis zullen moeten blijven? Het Comité eischt wel veel van u, doordat men tweemaal per jaar een beroep doet op uwe medewerking; maar er zijn nog tal van Leidsohe auto bezitters, die nog niet hebben meegereden. Strijkt de hand over uw hart en helpt ons Geeft uw auto nu direct telefonisch op bij mevrouw Smits-de Wit, Rapenburg 82, tel. 2605. De geruischlooze wekker. De heer W. Brouwer, horloger, Haarlem merstraat alhier, vroeg onze aandacht voor een instrument, dat velen ongetwijfeld belang zal inboezemen.n.l. den geruisch- loozen wekker. Menschen, indien gij niet kimt slapen, schaft U een geruischloozen wekker aan, want zoolang de wekker een onmisbaar voorwerp zal zijn, zoolang zal zijn getiktak hinderen. In deze enkele woorden is alles gezegd, de geruischlooze, zwijgende wekker spreekt voor zich zelf Wie niet kan slapen schaffe zicht een dergelijk instrument aan! Prof. van Itallie onderscheiden. Het Curatorium der daarvoor bestemde Stichting heeft de gouden Flückiger-me- daille toegekend aan prof dr. L. v. Itallie alhier. Prof. van Itallie heeft dezer dagen deze onderscheiding te Neuchatel in ontvangst genomen. Prof. Flückiger is de grondlegger van de wetenschappelijke pharmacognosie, eerst hoogleeraar te Bern, later te Zürich. AGENDA LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: Janssens, Nieuwzwaag, Kors en Veldhuyzen. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 September a.s. waargenomen door apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. NED. R. K. VOLKSBOND. De avondteekenschool. Onder verwijzing naar een advertentie in dit nummer tot het inschrijven van leer lingen, meenen wij de aandacht yan be langhebbenden te moeten vestigen op deze onderwijsinstelling, waar in een vier-jari- gen cursus les wordt gegeven in verschil lende theoretische en practische vakken, voor den jeugdigen ambachtsman van het grootste belang, door een achttal leeraren, in het bezit van de door de Wet vereischte bevoegdheden. Deze school, meer dan dertig jaren be staande, is de eenige soortgelijke instelling hier ter stede, die gesubsidieerd wordt door het Rijk en door de Gemeente Leiden, en onder toezicht staat van de Inspectie van het Nijverheidsonderwijs. Voor den cursus 19321933, aanvangende op 4 October aanstaande, hebben zich dit jaar minder leerlingen aangemeld dan vo rige jaren, wat wij toeschrijven aan de werkloosheid van velen, die anders zich zouden hebben aangemeld en dit wellicht wegens de kasten thans hebben nagelaten, en door het feit, dat dezen zomer geen ten toonstelling van werkstukken, uit bezuini ging, is gehouden. De kosten behoeven oi. geen bezwaar te zijn. Het schoolgeld is niet hoog en bedraagt naar de gegoedheid van de ouders 3. 6.'9.of 12.per cursus, terwijl in bijzondere gevallen leerlingen van school geld kunnen worden vrijgesteld. Aan de huidige crisis zal toch eens een einde komen en de werkgelegenheid ruimer worden, waarvan het eerste zullen profitee- ren zij, die het beste onderlegd zijn en de meeste kennis van hun vak zullen bezitten. De school is bestemd voor jongen® en jongelieden die in de ambachten werkzaam zijn, van alle gezindten, uit Leiden en uit de omgeving. Alsnog is gelegenheid zich als leerling aan te melden op Maandag 12, Dinsdag 13 en Woensdag 14 September a.s., telkens van 1% tot 9 uur des avonds, in h?t School gebouw, van der Werf straat 70, alhier. Het Bestuur der School: J. H. NIJHUIS, voorzitter. J. M. R. HORIKX, eecr.-penningm. Hedenmorgen heeft de heer P. J. H. v. d. Pluym zijn nieuwe zaak in 2e hands meubelen op Hoogewoerd 99 geopend. De heer van der Pluym is voor de Lei- denaars geen onbekende en zijn zaak, die voorheen gevestigd was Nieuwe Rijn 22 zal bij vele Leidenaars voldoende bekend zijn. De zaak is nu verplaatst naar een druk keren stand. Het perceel waarin eerst een café gevestigd was en dat een groote ruim te bood, was daarvoor een zeer geschikte gelegenheid. Na gerestaureerd te zijn, er werd een nieuwe vloer gelegd en opnieuw geschil derd, heeft de heer v. d. Pluym zijn koop jes in deze groote ruimte tentoongesteld. Wij zijn ervan overtuigd, dat de zaak hier nog aan cliëntèle winnen zal. Voor het examen politie-diploma van den Alg. Ned. Politiebond zijn geslaagd de hee- ren M. van Dijk (met aanteekening) en T. J. J. Righart van Gelder, beiden alhier. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer van Zandvliet's Boekhandel betref fende het verschijnen van een nieuwe Bijbel uitgave. Gistermiddag is op de Langebrug een jongen met een fiets, waarop een kind zat van v. d. B., komen te vallen. Het kind liep een ernsti ge wond op aan het dijbeen en werd door den F.. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Door de politie is aangehouden de 19-jarige H. J. de G., afkomstig uit Hillegersberg, ver dacht van oplichting van een banketbakker voor koek en banket. Hij werd ook gezocht door de politie te Amesfoort wegens verduis tering van geld en een rijwiel. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIHIIIIII1IIIIM in een Foto-Album Een uitgebreide sorteering vindt U in TELEFOON 1851 Douzastraat 9 niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifl BREESTRAAT 79 FiSiaal: Noordwijk (B.)

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2