GEMEENTERAAD VAN LEIDEN DINSDAG 6 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 De raad besluit f 500.uit te keeren aan den voormaligen veerschipper over het Galgewater. Subsidie aan de Ver. tot Bestrijding der T. B. C. Geen winkelsluiting op 3 October. 2Go. Praeadvies op het verzoek van A. J. J. Verbrugge, om eervol ontslag als Hoofd der Opleidingsschool voor U.L.O., aan de Langebrug A. Goedgekeurd. 27o. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente: a. van J. K. de Gee, een strookje grond, aan de Haarlemmerstraat hoek Korte Dui- zenddraadsteeg, Sectie H. No. 893 ged.; b. van J. W. en J. Th. Wurzer, een strook je grond aan de Rijn- en Schiekade, Sectie M No. 2168 ged. Goedgekeurd. 28o. Voorstel tot verhuring van de wo ning aan de Heerenstraat No. 62. aan K. W. Feijen. Goedgekeurd. 2üo. Voorstel: a. om een gedeelte van de Vischpoort, groot plun. iy3 M.2., Sectie G No. 1035, niet meer voor den openbaren dienst bestemd te \erklaren; b. om het sub a bedoelde gedeelte vau de Vischpoort te verkoopen aan de N. V. Leidsche Manufacturenhandel van Vroom en Dreesmann. Goedgekeurd. De overbodige veerschipper. 30o. Praeadvies op het verzoek van F. N. Schroder, om toekenning van een scha deloosstelling, wegens stopzetting van zijn personepveerdienst over het Galgewater, ten gevolge van de openstelling van de Rijnzichtbrug. De heer W i 1 m e r kan zich met het af wijzend praeadvies van B. en W. niet ver eenigen. Vooral tegen het eerste gedeelte van de motiveering heeft spr. principieeio bezwaren. Deze motiveering maakt den in druk, dat B. en W. moenen, alsof de ge meente alleen haar rechtsplichten heelt na te komen. Dat is niet juist; naast rechtsplichten staan nog andere plichten, n.l. voortvloeiend uit billijkheidsoverwegin gen. B. en W. schijnen dit zelf te hebben gevoeld, want zij wijzen bovendien op de onoverzienbare consequenties. Is dat ech ter wel zóó? Z.i. wordt door toekenning van een zekere tegemoetkoming in dit geval geen precedent geschapen. Men hoeft niet per se het verzoek om financieele schade loosstelling toe te staan doch B. en W. zou den bijv. moeite kunnen doen, om dezen man a^in een andere broodwinning te hel pen. In het particuliere leven zou ieder christenmensoh dat ook doen. Do heer v. E c k geeft toe, dat B. en W. bij het nemen van een beslissing in deze voor een moeilijke beslissing hebben ge staan. Bij het bouwen van de brug heeft het gemeentebestuur terecht slechts het algemeen belang op het oog gelxad. Op grond daarvan kan geen particulier belang, dat geschaad wordt, rechtens een schade loosstelling verlangen Doch spr. is het met den heer Wilmer eens, dat overwegingen van billijkheid hier moeten gelden. Hij wijst op de drooglegging van de Zuiderzee, waardoor ook menigeen broodeloos is ge worden, en waarbij deze personen ook schadeloos zijn gesteld, waartegen niemand zich verzet heeft. Het gaat hier om een bijzonder geval. Het onderhouden van een veerdienst, al is deze particulier, is ook ©enigszins in het algemeen belang. Nimmer heeft deze persoon om subsidie gevraagd en toch heeft hij een tijdlang de taak ver vuld, welke de gemeente eigenlijk had moe ten verrichten. Hier spreekt dus de billijk heid van schadeloosstelling wel zeer sterk. Bestond er een rechtsgrond, dan was het bedrag der schadeloosstelling gemakkelij ker vast te stellen geweest. Nu is dat niet gemakkelijk. Spr. stelt voor den heer Schroder een bedrag ineens van 500. toe te kennen. De heer Wilbrink is het niet eens met de argumentatie der vorige sprekers. De gemeente heeft het veer niet genaast, doch heeft een brug gebouwd om het ver keer te dienen, waarin het veer absoluut niet kon voorzien. Deze man kan even ver der den Rijn op nog een veer oprichten. Op verschillende wijzen wordt noodzake lijkerwijs schade aan particulieren toege bracht door overheidsmaatregelen in het algemeen belang, ,en in al die gevallen kan men toch geen schadeloosstelling uitkee- ren. Met de Zuiderzee is het een ander ge val. daar werd een heel bedrijf uitgescha keld, en het was zonder overheidshulp voor deze visschers onmogelijk om zich een an der bestaan te scheppen. De heer Coster: Dat is hier ook hot geval. De man is invaliede. De heer Wilbrink: Meent de heer v. Eek dan, dat deze man zich met 500 een nieuw bestaan kan verschaffen? De heer v. E s meent, dat het praead vies niet anders kon luiden. Hij zal er met mee gaan. Do heer v. Eek heeft erop ge wezen, dat het veer een Leidsch belang heeft gediend. Doch spr. meent, dat het veer ziin grootste dien-sten heeft bewezen voor de leden van de roeivereenigingen. Spr. waarschuwt tegen het scheppen van een precedent. Met 500.is de man trou wens niet geholpen. Hij kan zioh echter wel aansluiten bij den wensch van den heer Wilmer, en vraagt de burgemeester, die immers tevens burgervader is, te trach ten iets v-oor dezen man te doen. De heer Manders merkt op, dat er een groot verschil is tusschen het toebren gen van eenige schade en het wegnemen van een heelc broodwinning. Verleggen van het veer haalt niets uit. Spr. gaat mee met het voorsfcel-v. Eek. De v o o r i. wil niet gaarne ingaan op de onderscheiding tusschen rechtsplichten en billijkheidspliohten. Zeker doet de ge meente veel wat de billijkheid vraagt, maar de kwestie is, of de billijkheid hier iets als plicht eischt. Het veer is blijven leven voor namelijk door de leden der roeivereenigin gen en de gemeente heeft allerwaarschijn lijkst geen groot belang gehad bij het be houd van dit veer. De gemeente heeft ook geenerlei relatie met den veerman gehad, titelt men zich op het standpunt van de billijkheid, dan zijn de consequenties mei; te overzien. Toen de gemeente bijv. gas ging produceeren, berokkende dit grooie schade aan de verkoopers van petroleum lampen e.d. Waar zou men blijven als men deze mensclien schadeloos ging stellen? Bij de Zuiderzee betrof het een afwegen van twee belangen, nd. landbouwbelangen en visscherij belangen. Dat was een andere zaak. Wanneer de heer tichröder zijn be drijf zou willen verleggen, wil spr. hem gaarne helpen. Is het mogelijk voor hem oen betrekking te vinden, dan wil het college van B. en W. daartoe gaarne medewerken. De heer v. E c k meent, dat er met rede neeren weinig te bereiken valt. Het gaat hier om billijkheid en dat moet men aan voelen. Het is z.i. hier een bijzonder geval en spr. herhaalt zijn argumentatie in eerste instantie. Hij handhaaft zijn voorstel. De heer Wilmer constateert, dat B. en W. het principieel met hem oens zijn. Het is spr. erom te doen, dat deze man gehol pen wordt, hoe dan ook. Het zal zeer moei lijk zijn voor hem zelf een andere betrek king te vinden. Willen B. en W. toezeggen, dat zij hiervoor zullen zorgen? Anders zal spr. voor het voorstel-v. Eek stemmen. De v o o r z.Deze toezegging kan het college niet geven. Het voorstel-v. Eek wordt daarna aan genomen met 1811 stemmen. Voor stem de de S.D.A.P, en de hoeren v. Tol, Vos, Wilmer, Manders, Coster, Simonis, Ber gers en Donders. Veemarkt-verbetering. 31o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van het aanbren gen van eenige voorzieningen op het Vee- marktterrein. De heer Coster heeft nog tijdens de begxootingsdebatten gehoord, dat de ver wezenlijking van het nieuwe veemarktplan binnenkort te verwachten was en nu leest hij, dat er in afzienbaren tijd nog niet aau te denken valt. Hoe'zit dat? Welke verbe teringen denkt het college in den tegen- genwoordigen toestand aan te brengen. Kan het terrein bij den molen „De Valk'" niet afgegraven worden? Wethouder G o s 1 i n ga: Dat is te wij ten aan de bijzonder slechte tijdsomstan digheden. Een der voornaamste verbete ring zal zijn een voorziening in de parkeer- behoefte en verder een vergirooting van de loods der veeartsen Daarna z. h. st. aangenomen. Tering naar de nering zetten. 32o. Voorstel, tot verhooging van de aan de Vereeniging tot Bestrijding van de Tuberculose toegekende subsidie en bot vaststelling van den desbetreffenden be- grootingsstaat. De heer K o o 1 e wijst op het groote nut van deze vereeniging. Hij stelt voor, de subsidie te brengen op maximaal 10.000, d.ï. 2000 meer dan B. en W. toestaan, uit welke soon van 2000 de Vereeniging slechts in noodgevallen zal kunnen putten. Webhouder G o s 11 n g a heeft alle respect voor het werk van de Vereeniging, doch de vereeniging moet, vooral in dezen tijd, niet te veel willen leunen op de ge meente. Het dekken van tekorten acht spr. geen goede wijze van subsidieering. Ieder een moet tegenwoordig de tering naar de nering zetten. B. en W. meenen, dat een subsidie van 8000 voldoende is. De heer K o o 1 e zegt, dat dit zeer de vraag is. De vereeniging behoort nog een achterdeurtje te hebben, anders bestaat het gevaar, dat de uitzending van patiën ten wordt stopgezet. Wethouder Goslinga: Wij kunnen deze vereeniging toch geen vrijbrief geven om maar uit te geven. De gemeente moet ook zien rond te komen met do gelden waarover zij beschikt. De v o o r z. wijst erop, dat het voor de vereeniging als het ware een aansporing is om gold uit te geven, als zij weet, dat er geld bij de gemeente disponibel is. De heer Huurman meent, dat de ver eeniging bij een eventueel te kort tijdig een aanvraag om steun bij den raad kan doen. De heer De Reede acht het voorstel- Koole principieel verkeerd. De raad is de vereeniging steeds ter wille geweest en als er een tekort is, zal de raad heusch wel een gewillig oor leenen. De heer K o o 1 e trekt zijn voorstel in. Het voorstel van B. en W. wordt daarna z. k, st. aangenomen. Verlichting schipperslasten. 33o. Verordening, houdende wijziging I van de verordening van 27 Augustus 1923 (Gem.blad No. 30), regelende de heffing van eene belasting onder den naam van „Ha- vengeld" in de gemeente Leiden. De heer Manders is hot college dank baar voor het inzicht, dat aan de schippers eenigszins tegemoet moet worden gekomeu. Spr. vraagt of het nu nog wel de moeite waard is, om dit havengeld nog te heffen. Laten wij het geheel afschaffen. Wethouder Goslinga zal zich daarte gen ten sterkste verzetten. Hoe heeft de heer Manders den moed dat zoo maar voor te stellen? De heer Manders: Omdat de inkom sten de uitgaven niet eens zullen dekken. Daarna, z. h. st. aangenomen. 33a. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein aan den Lammenschansweg, hóek Kastanjekade, aan de firma J. 't Hart en D. Aanen. Z. h. st. aangenomen. Winkelsluiting op 3 October. Spoedeischend wordt daarna aan de orde gesteld een voorstel, om bij ontstentenis van een gemeentelijke verordening ten be hoeve van den 3-Octoberdag gebruik te ma ken van de bevoegdheid, den gemeenten in art. 9 3e van de Winkelsluitingswet ver leend, om gedurende 21 dagen per jaar de werking dezer wet op te heffen. Z. h. st. wordt besloten voor den 3 Octo ber ontheffing te ver leenen van de bepa lingen der Winkelsluitingswet. 34o. Verdeeling van den Raad in Sec tiën. Daarna wordt overgegaan tot verdeeling van den Raad in secties. RONDVRAAG. De heer Coster vraagt, wanneer de gemeentelijke verordening op de Winkel sluiting ter tafel zal worden gebracht. De v o o r z. In de eerstvolgende verga dering. De heer S c h 11 e r deelt mede, dat zijn fractie bezwaar heeft tegen hetgeen B. en W. hebben meegedeeld benopzichte van den rooilijn in de Korevaarstraat. Zijn fractie zal in deze een ander voorstel doen. De heer Groeneveld wijst op den gevaarlijken toestand van het haventje aan de Middelstegracht, dat in den rijweg uit springt. De heer Simonis vestigt de aandacht op den slechten toestand van de brug in de Haarlemmerstraat over de Mare. Wet houder Splinter antwoordt, dat dit ge deelte van de Haarlemmerstraat binnen kort herbestraat zal worden. Daarna sluiting. GEMENGDE BERICHTEN HET SCHEEPSONGEVAL BIJ BRESKENS. Ds oorzaak van het doodelijk ongeluk. Het onderzoek, dat de justitie uit Middel burg Zondag en Maandag heeft ingesteld, naar het ongeluk van het gebeurde aan boord van de Belgische passagiersboot „Joyce"' tijdens den storm van Zaterdag, heeft aangetoond, dat de .pijl, die bestemd was om de re-ddingslijn over het schip te schieten, door het dobberen van de sleep boot, waarvan de pijl werd afgeschoten, een verkeerde richting kreeg en een der leden der bemanning zóó raakte, dat deze den pijl dwars door het lichaam kreeg. Het on derzoek heeft verder uitgemaakt, dat nie mand er aansprakelijk voor kan worden ge steld. Ook staat nu vast, dat een der pas sagiers, de Belg Hvermist is en dus zeker den dood in de golven heeft gevonden. AUTOBUS TE WATER. De inzittenden gered. Vermoedelijk doordat een veer van de vooras brak, is te Beerta een autobus uit Zwartemeer, waarmee een 28-tal personen ee.n reisje had gemaakt naar Duitschland, in het Beetsterdiep geraakt. De inzittenden konden allen de bus ver laten en kwamen er behoudens enkele minder ernstige verwondingen en wat natte kleeren, zonder ongelukken af. De pleizierreizigers moesten met een andere bus hun reis naar Zwartemeer voort zetten. Door twee afsluitboomen gereden. Opnieuw heeft thans een auto de afsluit boomen van den spoorwegoverweg aan de Biltstraat te Utrecht, ten gevolge van on voldoende verlichting ter plaatse, stukgere den en het mag ook nu een wonder worden genoemd, dat zich bij het naderen van den goederentrein des nachts passeeren hier vele treinen geen ernstig ongeluk heeft voorgedaan. In don nacht van Zaterdag op Zondag is namelijk een vrachtauto, welke uit de rich ting van de stad kwam en op weg was naar De Bilt, door den eersten afsluitboom van den spooroverweg aan de Biltstraat gere den. Midden op den overweg bleef de auto staan en toen de chauffeur de nadering van een goederentrein zag, gaf hij plotseling vol gas om zich zelf met zijn auto in veiligheid te brengen. Het gevolg was, dat nu ook de tweede afsluitboom ten gevolge van de snel heid, waarmede de auto vooruitschoot, aan splinters werd gereden. Een botsing tus schen trein en auto met alle noodlottige ge volgen van dien was echter voorkomen. De chauffeur verklaarde ten gevolge van de onvoldoende verlichting bij den overweg de afsluitboomen in het donker niet te heb ben bemerkt. «Tel." KINDJE IN HEET WATER GEVALLEN. Zaterdagmiddag is de driejarige M. N. te Haarlem, in de keuken van de woning ach terover in een tobbe met heet water geval len Het kindje bekwam brandwonden aan hals. rug en armen en is na voorloopig ver bonden te zijn, naar het St. Ehsabethsgast- huis overgebracht. Gisterennacht is de klci- ie aan de bekomen verwondingen overle den. VERDRONKEN. Te Nieuw Buinen is het 3 1/2-jarig kind van den heer J. de W. te water geraakt en verdronken. Te West Graftdijk is de heer P. B. te water geraakt en verdronken. DE ZIEKTE VAN WEIL. Ook te Heerlen? In het ziekenhuis te Heerlen is ter obser vatie opgenomen ©en korporaal der mar- ohaussee, bij wien zich de verschijnselen van de ziekte van Weil hebben voorgedaan, De korporaal heeft op verschillende plaat sen, o.a. te Herzogenrath en in het zwem bad Ter Worm te Heerlen gezwommen. Voorzichtigheidshalve heeft men het zwembad Ter Worm gesloten. Een monster van het water zal onder zocht worden. BRUTALE INBRAAK. 13 Revolvers gestolen. Gisternacht hebben inbrekers door het openschuiven van een bovenraam zich toe gang verschaft tot de kantoorlokalen der griffie van het kantongerecht te Oss. Toen gistermorgen een der ambtenaren in dienst kwam bemerkte hij, dat er was ingebroken en elf in beslag genomen revolvers waren ontvreemd. De marechaussee stelt een nauwkeurig onderzoek in, doch tot op he den heeft men nog geen spoor van da da ders. SMOKKELPUZZLE OPGELOST. De truc van een concurrent. We hebben de vorige week gemeld, dat een groentenexporteur te Delfzijl onaange naamheden had met de Duitsche douane, omdat in een door hem per stoomschip uit Delfzijl naar Borkum verzonden partij augurken een hoeveelheid tabak werd ge vonden. De exporteur wist van den prins geen kwaad, maar werd toch door de doua ne veroordeeld tot betaling van R.M. 1000, terwijl de groenten werden verbeurd ver klaard en hem verboden werd weer goede ren naar Duitschland te exporteeren. Een door de politie ingesteld onderzoek heeft echter een ongedachte uitkomst ge bracht. Het is namelijk gebleken, dat de. tabak in het fruit was verstopt door een concurrent van den exporteur, die deze laakbare handeling had bedacht om den exporteur een poets te bakken Tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt. „Msbd." Springvloed aan de Walchersche kust. Tijdens den hevigen wind en den spring vloed van Zaterdagmiddag kwam het wat-er aan de Walchersche kust zeer hoog en heb ben de golven verschillende huisjes, daar door personen, die in den zomer meermalen aan het strand vertoeven, gebouwd, ver nield en mede getrokken in zee. Graven uit 1812? Te Grijpskerke (Walcheren) is bij het graven van een put in de kom van het dorp, voor het maken van een regenbak een mas sagraf ontdekt, waarin niet minder dan elf geraamten door en boven elkaar lagen. Men denkt aan een graf van Engelsche soldaten, die in 1812 tot de bezetting van Walcheren behoorden. SPORT DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden voor de Engelsche league lui den als volgt: Eerste afdeeling: BoltonWolverhamp ton 20; Leeds United—Blackpool 31; LeicesterHuddersfield 31; Sheffield- wedyËvert-on 31. Tweede afdeeling: BurnleyPreston 40 FulhamChesterfield 22; Millwall Stoke City 0—0; OldhamBradford 13; PotvaleSothampton 02; SwanseaLin coln 31; TottenhamNottsforest 00. LAWNTENNIS Wedstrijden te Alphen aan den Rijn. De uitslag van de tenniswedstrijden ge speeld tusschen de junioren van de tennis club „Rap" en „Tean" is als volgt: Dames-enkelspel: G. BergshoeffJ. Weij- ers 6-—0 62. Heeren-enkelH. BergshoeffO. Wer- meskerken 61, 64. Dames-dubbel: C. Bergshoeff en A. v. Dijk en I. v. Vliet en Z. Verruijt 62, 64. Heeren-dubbel: H. Goedharten R. Boot; J. Piek en C. Wermeskerken 16, 16. Gemengd dubbel: 0. Bergshoeff en H. BergshoeffJ. Weyers en J. Piek 62, 03. Uitslag is dus 41 voor „Rap'". GOLF N00RDWIJKSCHE G0LFWEEK. Jeugdkampioenschappen. Zondag is de Noordwijksche Golfweek begonnen met het medalplay over 36 holes, als onderdeel der Jeugdkampioenschappen. Kampioen werd W. van Lanschot (11), met een totaal van 179. Over 18 holes werd kampioen jhr. W. Snouck Hurgonje (30), met nette score van 61. Tweede werd A. A. Boon Hartsingh (30) met netto 71, terwijl een extra-prijs werd toegekend aan Ferry Noorduyn (20). Palace Hotel wisselbeker. Voorts werd de eerste ronde gespeeld om den Palacehotel-wisselbeker waarvan de uitslagen zijn: J. C. Lee (13) sl. F. Seholten (16) met 3 en 2; BJ. de Gorter (24) sl. J. C'at-z (24) met 3 en 1; F. F. Hubrecht (7) sl. M. C. Bergsma (24) met 5 en 4; R. H. Romijn (5) sl. H. Binnendijk (12) met 6 en 4; J. W. Woldringh van der Hoop (12) sl. G. Andreae de la Porte (21) met 4 en 2; F. Noorduyn (15) sl. J. W. Frowein (18) met 5 en 3 Mrs. Cremers Ladies Cup. De Golfweek werd gisteren voorgezet met den wedstrijd om de Mr. Cremers Ladies Cup, waarvan de uitslagen waren: le ron de: mevr. Furmee (26) sl. mevr. Lee (25) met 5 en 4; mevr. Matthes (30) sl. mevr. Stolk (20) met 2 en 1; mej. Lemberger (24) sl. mevr. Carp (24) met 3 en 1; mevr. Holdert (24) sl. frl. A. Snouck Hurgronje (30) met 1 up. 2e ronde: frl. H. A. Snouck Hurgronje (20) sl. mevr. Matthes (30) met 3 en 2. Palacehotel-wisselbeker. Voortgezet werd de wedstrijd om den Pa lace Hotel-wisselbeker. De uitslagen van de 2e ronde waren: H. Scheltema (11) sl, S. Maneok (11) met 1 up; A. van der Graaf (18) sl. E. Holdert (13) met 2 up; J. C. Lee (13) sl. R. de Gorter (24) met 6 en 5; R. H. Romijn (5) sl. T. F. Hubrecht (7) emt 2 en 1; jhr. R. Quarles van Ufford (22) sl. J. W. Wolderingh van der Hoop (12) met 5 en 4; S. van der Graaf (9) sl. A. Tielman (20) met 2 en 1; W. van Lanschot (11) Is. W Ridel- meyer (20) met 3 en 2. Ook in Zwolle een Sportfondsenbad. De gemeentenaad van Zwolle besloot in de gisterenavond gehouden vergadering met algemeene stemmen borg te staan voor een te leenen som van f 180.000.voor den bouw van een overdekte zweminrichting, genaamd „Sportfondsenbad" te Zwolle, en een terrein beschikbaar te stellen, gelegen aan de Turfmarkt tegen een erfpachtsom van f 500.en een subsidie te ver leenen van f 950.welke verrekend wordt in goed- koope baden, nader overeen te komen met de gemeente Zwolle. De Ned. zeilers te Burnham. Gisteren startten te Burnham 13 scheep jes. Baerselman werd eerste, Wilton tweede, von Eicken derde, Kemsley vierde. Dudok van Heel werd zevende, Looman aohtste, Hillen negende, Huisken tiende. In den namiddag werd de tweede race van de „Sahrpies" gehouden. Er waren 12 booten aan den start, die bij sterken wind vertrokken. Eerste werd Huisken, tweede Wilton, derde Dudok van Heel, vierde von Eicken (Duitschland), vijfde Baerselman, zesde Loonman, achtste Hillen. WIELRENNEN Van de Stadionbaan. Ter gelegenheid van de huldiging te Amsterdam van den Olympischen kampioen Jacques van Egmond, op Donderdag 8 Sep tember a.s. en de dien avond te houden re vanche, van de in Rome gehouden wereld kampioenschappen, zal van Egmond een match rijden tegen Alb. 'Richter, den ama teurwereldkampioen. MOTORRIJDEN DE INTERN. M0T0RZESDAAGSCHE- Engeland winnaars. Zeven Ned. deelnemers behalen de gouden medaille. Zondag is de zesdaagsche motor-wed strijd besloten met de snelheidsproef op bet circuit van Merano. Alle 7 Nederland- sohe deelnemers haalden gemakkelijk hun gemiddelde en wonnen de gouden me daille. De International Trophy was voor En geland met de rijders Perrigo, Rowley en Bradley, terwijl ook de Silver Vase voor de Britten was met Walker, Williams en Gregor. Vooral de strijd tusschen hét Italiaan- sohe en het Engelsche trophy-team was buitengewoon spannend. Engeland won met slechts 2.5 minuut verschil. Het weer was regenachtig, zoodat het circuit zeer glad werd. Eenige deelnemers liepen lekke banden op, terwijl ook eenige motoren vastliepen, zoodat nog menig straf puntje is gevallen. Hoewel Nederland dit jaar de Silver Vase dus niet heeft kunnen behouden, kan men toch met zeven gouden medailles meer dan tevreden zijn. Ons land heeft ongetwijfeld een van de beste prestaties geleverd. MOTOREOOTSPORT Kaye Don geslagen. Uit Detroit wordt draadloos aan V. D. gemeld, dat Gar Wood de eerste der drie races van Kaye Don gewonnen heeft. Kaye Don leidde met de Miss England vier vijfde van de baan maar in de laatste ronde gaf een der motoren het op. Gar Wood won met een gemiddelde sneL heid van 78.5 mijl per uur.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6