MAANDAG 5 SEPTEMBER 1932 üE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den imorgen van 4 Sept. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 766.0 te Karlruhe. Laagste barometerst.: 732.6 te Ingö. Verwachting tot den avond van 5 Sept.: Zwakke tot matige tijdelijk wellicht toe nemende Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, betrokken tot twaar bewolkt, waar schijnlij'k regen, iets warmer. De depressie in het Noorden, waarvan een uitlooper Zaterdag storm en buiten gewoon zware regen hier te lande bracht, trekt in Noordelijke richting af en wordt door een minder diepe gevolgd, waarvan een uitlooper in Ierland weer regen brengt Het gebied van hooge drukking dat zich daartusschen ontwikkelde, trekt in betee- kenis afnemend over Midden-Europa. Daar de hoogere bewolking vrij zwaar is, geeft de periode van hooge drukking weinig zon. Gisteren had De Bilt sinds den vongen morgen 41 m.m. regen, andere stations hier te lande omstreeks 20. Heden wordt alleen in Noord-Scandinavië regen van be lang gemeld, de regen in Ierland is nog niet zwaar. In Zweden is gedurende den nacht plaatselijk vorst voorgekomen in het geheele Noorden en in Frankrijk en Duitschland is de ochtend-temperatuur vrij veel onder normaal. Nporwegen heeft regen bij Noord-Westelijken wind, Duitsch land nog enkele regenbuitjes. Midden-Eu ropa kalm weer met weinig zon. Aange zien een nieuwe depressie niet uitgebreid schijnt, is na een enkelen dag met regen waarschijnlijk weer opklaring te wachten. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 19.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 8.09 uur tot Dinsdagmorgen 5.47 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminr., Hooge Rijndijk hedenmorgen 7 uur 19, 12 uur 19.5 en 3 uur 20 gr. C. Zweminr. „De Zijl", hedenmorgen 7 uur 18.5, 12 uur 19 en 3 uur 19.5 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 6 September voorm. 7.10 uur en nam. 7.35 uur. GEMEENTERAAD VAN VEUR Geboren: Johannes, z. van P. v. Bem- melen en A.M. Wesselman. Jacob Wil.- lem, z. van H. Schipper en A. Los. Ja- cobus Gerardus, z. van W. A. de Jong en M. M. Belt. Petrus Theodorus Johannes, z. van J. v. d. Kolk en J. J. van Veen. Gerardus Pieter, z. van D. la Lau en E. J. v. d. Werken. Cornelia Adnanus Joze- phus, z. van L. J.' van Cromvoirt en C. A. Steen. Cornelia Maria, d. van G. On derwater en A. M. Overdevest. Petrus Wilhelmus, z. van C. J. van Leeuwen en E. A. Masston. Getrouwd: F. Klein en A. J. van der Poel. C. W. Janmaat en P. G. van der Eist. H. van Dijk en A. M. van Rijt. ZWAMMERDAM. De weg naar Leiden. De weg over den Noordelijken Rijndijk van Zwammerdam naar Leiden is op verschillende plaatsen zeer moeilijk berijdbaar door de vele kui len, welke zich in grindverharding bevin den. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben zich gewend tot de betrokken wegbesturen met verzoek verfeetering te willen bevorderen. STADSNIEUWS Vereeniging van Mathesianen. De Leidsche Vereeniging van Mathe sianen viert binnenkort haar 15-jarig be staan. Ter gelegenheid van dit lustrum wordt een receptie gehouden in hotel-café-restau rant „Den Burcht" op Donderdag 22 Sept. van 4 tot 6 uur, waarbij tevens zal plaats hebben de installatie van een eerelid. Op 24 September zal een groote feestelijke herdenking plaats vinden in de groote Stadsgehoorzaal, met opvoering van de V. V. M.-revue „Dat bestaat niet" in 2 bedrij ven, 33 tafereelen, waaraan ongeveer 80 personen hun medewerking zullen verlee- nen. Deze revue zal worden opgevoerd door leden van het V. V. M.-tooneel met mede werking van het welbekende V. V. M.-or- kest. De feestviering wordt besloten met een gezellig samenzijn. Vrijdagavond te «7.30 uur kwam de Raad de zer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorz. burg. W. Keijzer, secr. H. J. van Delft, Afwezig wegens ziekte: weth. Van Heiningen. De voorz. opent de vergaderig met gebed, waarna de notulen onveranderd worden goed gekeurd. De ingekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen, terwijl een verzoek van volksonderwijs inzake verstrekking van schoei sel en kleeding aan schoolgaande kinderen, die zulks noodig hebben, wordt gezonden naar B. i W. Het voorstel tot verleenen subsidie aan de Gemeentelijk, Landstormcommissie „Zuid- Holland West" wordt z.hst. aangenomen, als mede het voorstel tot overname der Zijde- straat, Plaspoelstraat en Plaspoelkade. Bij het voorstel tot aanwijzing tijdelijk wet houder, vraagt de heer Raaphorst of de toe stand van weth. van Heiningen zoodanig is, dat hij zijn functie vooreerst niet kan waarnemen, zoo ja, dan kan hij met de aanwijzing van een tijdelijk wethouder accoord gaan. Hij dringt er op aan, dat zooveel mogelijk rekening wordt gehouden met den tijd van vergaderen, daar niet een ieder des morgens tijd heeft en daar om de geschikste persoon kan gekozen wor den. De voorz. zegt, dat hij steeds allen zoo veel mogelijk ter wille is. Hierna wordt overgegaan tot stemming en wordt met meerderheid van stemmen tot tijde lijk wethouder gekozen de heer L. C. de Ko ning; deze dankt voor het in hem bestelde ver trouwen en 'zegt, zoolang de heer van Heinin gen, die hij een spoedig herstel toewenscht, af wezig is, zijn beste krachten aan deze functie te zullen geven. Op voorstel van den voorz. wordt in plaats van den heer de Koning overgegaan tot ver kiezing van een. tijdelijk lid der Commissie van Beheer. Na stemming en 2 maal herstemming wordt gekozen de heer Raaphorst, die dankt voor het in hem gestelde vertrouwen. Het voorstel tot toekenning vergoeding as sistentie vacantie gemeente-vroedvrouw, alsme de de voorstellen in verband met ingekomen bouwplan aan de St. Bonifaciusstraat voor woonhuis met wasscherij (kosten rioleering en straataanleg), worden na eenige bespreking en toelichting door den voorz. z. h. st. aangenomen Voorstel tot aanvulling steunregeling voor werkloozen .De heer de Koning vraagt, wat hiervan de bedoeling is. Hij zou voor de goede gang van zaken de regeling in willen doen gaan vanaf 16 Mei, wat na enkele besprekingen wordt goedgekeurd, terwijl het voorstel z. h. st. wordt aangenomen Het woonwagenkamp. Bij het voorstel tot onderhandsche huur ter rein voor woonwagens en tot vaststelling ver ordening betreffende inneming standplaats .woonwagens, merkt de heer de Koning op, dat men zich hier op gevaarlijk terrein begeeft en men zich groote zorg en moeiten op den hals haalt. Het terrein vindt hij allerongelukkigst gekozen en hij kan hieraan dan ook zijn stem niet geven. De voorz. zegt, dat er steeds is geklaagd, dat er woonwagens langs den weg stonden, doch omdat men geen terrein kon vinden, is men er altijd zoo maar overheengegaan, doch de vorige week moest er ingegrepen worden en moesten B. en W. maatregelen nemen. Over den slechten toestand op en bij het ter rein heeft hij niets gehoord .De voorz. merkt op, dat er in iedere gemeente een standplaats moet zijn en daarom hebben B. en W. tijdelijk LAATSTE BERICHTEN deze plaats aangewezen; B .en W. spreken ook over 2 maanden. De heer Van Veen bespreekt den slechten toestand langs den weg, daar ter plaatse en dringt aan op watervoorziening voor de men- schen, daar de inwoners daar last van deze roenscben hebben hij vraagt, vooral ook met de a.s. feestdagen, op goed politietoezicht. De heer Schrader wil slechts een bepaald aantal wagens standplaats geven en wil geen vaste standplaats aanwijzen, zoolang het uit breidingsplan niet gereed is. De voorz. zegt toe een en ander te zullen onderzoeken en met de verschillende wenschen rekening te zullen houden, waarna een en an der z. h. st. wordt goedgekeurd. Het voorstel n.a.v. verzoek R.K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" met betrekking tot de winkelsluitingswet, wordt na een vraag van den heer de Koning en na toelichting door den voorz. z. h. st. aangenomen. De grensregeling. Voorstel met betrekking tot voor-ontwerp van wet, houdende wijziging grensregeling 's Gravenhage c.a. De heer Schrader zegt, dat dit punt van be spreking zeer ernstig is en de voorbereiding z.i. te kort is geweest en hij wil daarom dit punt uitstellen tot de volgende vergadering. De voorz. merkt op, dat het punt inderdaad zeer ernstig is, doch dat langer uitstel weinig zin heeft. Hij zet dienaangaande zijn standpunt duidelijk uiteen en merkt op, dat het wetsont werp, zooals het door het Gemeentebestuur van den Haag zou gewild worden, totaal onaan neembaar is. Men kan toch niet gedoogen, dat een ander baas zou zijn in onze gemeente. Wan neer het bedoelde stuk zou overgenomen wor den. zooals den Haag zich dan voorstelt, dan zou Veur voor zulk een ontzettende schulden last komen, dat de gemeente er nimmer weer boven op kwam. De heer de Koning wil het stuk er gaarne bij hebben, doch zoo als het thans wordt aange boden, wil hij het niet aanvaarden. De heer Borst zet zijn meening duidelijk uiteen en merkt op, dat wij maar moeten pas sen en dan maar zien, wat er van komt. De voorz. is het met de heeren eens. Wan neer alles moet betaald worden tegen den kostjrijs en hierbij nog komt rente op rente, dan wordt het een onnoemlijk bedrag. Den Haag noemt hier cijfers van 179.000. 165.000 143.000. enz. enz., en daarom is het ook niet aanneembaar, zooals Den Haag het voorstelt. Nog meerdere heeren voeren hierover het woord, doch allen zijn er tegen, zoodat het met algemeene stemmen wordt verworpen en een rapport zal worden opgemaakt aan Ged. Staten dat een en ander onaanneembaar is. Het rap port zal den leden nog worden toegezonden en dan nader worden besproken. Het voorstel, waarover in de vergadering van 25 Juli j.l. de stemmen staakten (plan verbou wing woning H. van Beek, Damstraat) wordt thans met 64 stemmen aangenomen. Op een vraag van den heer Raaphorst in zake zwemmen van schoolkinderen in de zwem inrichting te Voorburg, antwoorden B. en W., dat dit thans nog niet uitvoerbaar is. Op de vraag inzake den werkman, den heer Van Heiningen .zullen B. en W. in een gehei me vergadering antwoorden. Inzake den bouw Meisjesschool, enz. zullen nadere voorstellen komen, zoodat hiervan thans geen verdere mededeelingen worden gedaan en hierover ook geen besprekingen worden ge voerd. Hierna gaat de Raad in geheime zitting. Muziekavond in het Rijksasyl voor Psychopathen. Men schrijft ons: Vrijdagavond acht uur. In de turnzaal van het Rijksasyl voor Psychopathen zaten gasten en patiënten en op het podium twee bescheiden, ik zou bijna zeggen: tè bescheiden menschen, de heeren Bouwhuys en Thomas Jr., beiden Leidenaars. Deze twee zouden in het kader van het heropvoedingsinstituut een muziekavond geven. Ik had vooraf het programma in gezien: Bach, Schubert, Rachmaninov», Debussy en Grieg voor piano, Mozart, Picr- né en Francoeur Kreisler voor viool en piano. Ik kende de muzikaliteit der heeren niet, was dus eenigermate in spanning, temeer, omdat ik ónze klassieken niet op de aanwezige piano zou hebben willen ver tolken. En't is een prachtavond ge worden. De heer Thomas Jr. heeft, door de ver tolking van het Andante uit het Italiaan- sche Concert van J. S. Bach en de Prélude van Rachmaninow, laten hooren een uit muntend pianist te zijn. Zijn toucher is rond, vol, éf, vaak teer alsof hij in zijn han den een schilderij van Pieter Breughel heeft waarop hij de tallooze figuren tee- der bekijkt en aanvoelt. Ook als accompag- nateur is hij iemand die er kan zijn. De violist had even tijd noodig om op „streek" te komen. Het beste was hij in de Sicilién- ne en Rigandon van FrancoeurKreisler én ander genre in de Czardas van Monti. Bouhuys heeft een aansprekend in strument dat hij met een ietwat te weeke streek beheerscht. Een paar amateurs die goed op elkander zijn ingespeeld, wien alleen de pretentie ontbreekt zich artisten te noemen, maar niettemin begaafde kunstenaars zijn. De aanwezigen waren onder den indruk, er heerschte stilte die in menige concertzaal te wenschen blijft. De heer Poelstra dankte de heeren na afloop er tevens aan herinnerende, dat zij reeds voor ongeveer drie jaar, teen men nog in de begin dagen der inrichting was, hunne talenten hadden gegeven; dat we in den laatsten tijd muziek van verschil lende schakeeringen hebben gehoord en dat de heeren Thomas en Bouhuys met hun programma den ernst des levens hadden laten voelen, waarvoor hij niet alleen dank te, maar tevens een tot weerziens toe riep. De Turfmarkt-zwemmerij. Het schijnt, dat het water aan de Turf markt voor een zekeren persoon, Ch. de G. een buitengewone aantrekkingskracht heeft. Zaterda.gnacht om half een dook hij weer te water, gekleed in zwempak. De politie was er spoedig bij en bracht hem op naar het bureau. Gisterennacht was ver moedelijk dezelfde persoon de politie echter te vlug af. Een auto stopte op de Turf markt. iemand sprong te water en zwom lustig rond. Toen echter de politie kwam opdagen, rende de duikelaar het wa ter uit, verdween druipend in de auto en reed met groote vaart, weg Buurtvereeniging „Eensgezindheid". Zaterdag j.l. is een planbenkweekwed- strijd gehouden van de plantjes, welke in •het voorjaar zijn uitgegeven. Door de on gunstige weersgesteldheid moest gebruik gemaakt worden van het kantoorgebouw der Bouwvereeniging, welwillend door het bestuur beschikbaar gesteld instede van buiten. De beoordeeling geschiedde door een Commissie bestaande uit de heeren Veen- dorp en Mater. De uitslag was als volgt: le prijs Geranium Adri Bink, een luxe vulpotlood; 2e pr. Geranium 'Bram Stik- kelorum, een leesboek; le pr. Fuchsia Cath. v. d. Zeeuw, luxe flecsh Eau de cologne; 2e pr. Fuchsia Agnita Serlie, luxe doos zeep en odeur; le pr. Colëus Willy v. d. Broek, luxe flesch Eau de cologne; 2e pr. Colëus Bram Stikkelorum, luze vulpotlood. Volwassenen: de heer J. H. van den Broek een eervolle vermelding met aanteekening: gelukwenschen van de Jury voor de cultuur van de Fuchsia. Mej. van der Schaft ver kreeg een troostprijs. Ieder kind, dat plantjes had ingezonden, ontving een kleine versnapering. Deze ten toonstelling van door kinderen gekweekte planten, was eigenlijk nog een aansluiting op de gehouden kinderfeesten op 27 Augus tus j.l. Bij de uitreiking der prijzen, waarbij aan eiken prijswinnaar(sters) een fraai diploma werd uitgereikt door den voorzitter, zeide deze, dat de inzending niet zoo groot was als vorige jaren, doch het weer werkte he den niet mede. Hij deelde de plannen op dit gebied voor het volgend jaar mede met het oog op de viering van het 10-jarig be staan der vereeniging en sprak den wensch uit, dat ook veel volwassenen aan den plan- tenkweekwedstrijd zullen meedoen. HET CONFLICT IN DE SCHEEPVAART Moeilijkheden aan boord van het s.s. „Rotterdam. Dertig marine soldaten aan boord gezet. Naar wij vernemen, zijn aan boord van het stoomschip „Rotterdam" van de Holland-Ame- rika-Lijn ernstige moeilijkheden ontstaan. Zoo als bekend, zou het s.s. „Rotterdam", aan boord waarvan zich o.a. de Nederlandsche Olympi sche ploeg bevond, Zondagavond te Rotterdam aankomen. In verband met het conflict in de scheepvaart had de directie van de Holland- Amerika-L-n echter besloten de „Rotterdam" na aankomst te Boulogne niet naar Nederland te doen terugkeeren doch via Southampton weer naar New-York te doen vertrekken. In verband met dit besluit der directie zijn aan boord van het s.s. „Rotterdam" ernstige moeilijkheden ontstaan. Een gedeelte van de bemanning heeft absoluut geweigerd opnieuw naar New-York te vertrekken en toen het stoomschip Zondag geen koers naar Rotterdam zette, heeft een deel van de bemanning het werk geweigerd. Daar in de monsterrol een bepaling voor komt, welke het mogelijk maakt dat het schip niet direct naar Rotterdam terugkomt, meent de directie van de Holland-Amerika-Lijn, dat hier inbreuk op de arbeidsovereenkomst wordt gemaakt en heeft zij de hulp der autoriteiten ingeroepen Zondag is het s.s. „Rotterdam" in verband met de moeilijkheden aan boord nabij het Bel gische lichtschip „West Hinder" voor anker ge gaan. Via oHek van Holland zijn met een Ne derlandsche loodsboot een dertigtal mariners, onder commando van een luitenant, uitgezon den en reeds Zondagavond zijn dezen aan boord van het s.s. „Rotterdam" overgestapt. Hoe groot het gedeelte van de bemanning is, dat het werk heeft geweigerd, konden wij niet vernemen, noch of alleen zeelieden dan wel ook een deel der officieren hierbij betrokken is. Maandagochtend te 10 uur lag het s.s. „Rot terdam", volgens de door ons ontvangen inlich tingen, nog steeds bij het lichtschip „West Hinder". Of het s.s. thans naar Rotterdam zal komen, konden wij van de directie van de Hol land-Amerika-Lijn nog niet te weten komen. Nader wordt geroeid: Omtrent hetgeen aan boord van het s.s. „Rot terdam" gebeurt, zijn zeer moeilijk inlichtingen te verkrijgen. Het schijnt, dat alle stokers en tremmers van het stoomschip, toen zij hoor den, dat het schip niet naar Rotterdam zou terugkeeren, het werk hebben neergelegd. Een afd. mariniers is hedenmorgen vroeg aan boord van de „Rotterdam" overgestapt. De loods boot, die het detachement naar de „Rotter dam" heeft vervoerd, is echter nog niet terug gekeerd. Te Rotterdam gelooft men niet, dat de di rectie juist na het zenden van de mariniers erin slagen zal, de bemanning te bewegen het werk te hervatten, wanneer het schip niet naar Nederland terugkeert. Het schijnt, dat er tus- schen Den Haag en de directie te Rotterdam overleg wordt gepleegd, wat in deze moet wor den gedaan. Door den Centralen Bond van Transportar beiders werd ons in verband met de moeilijk heden aan boord van de „Rotterdam" het vol gende communiqué verstrekt: „De daad van de directie der Holland-Amerika-Lijn, gepleegd tegenover de bemaning van het s.s. „Rotter dam", verdient een krachtig woord van protest. Zeker, de Holland-Amerika-Lijn had formeel het recht te handelen, gelijk zij deed. KLOMPENFABRIEK AFGEBRAND Hedwenmorgen ontstond brand in de klom- Hedenmorgen omstreeks zeven uur ontstond biand in de klompenfabriek „Trio" te Ameide a. d. Lek. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat men niet kon verhinderen, dat de fabriek en het woonhuis van den heer Barten geheel uitbrandden.. Ook de inboedel ging ver loren. Een groote voorraad klompen, twee automobielen en een groote partij hooi gingen eveneens in de vlammen om. De motorspuit van Ameide was spoedig ter plaatse en be streed het vuur op krachtige wijze. De bewo ners van het huis konden zich tijdig in veilig heid brengen. Alles is laag verzekerd. De oorzaak is ver moedelijk kortsluiting. INBRAAK BIJ EEN DEURWAARDER. Bijna 1100.gestolen. Zaterdagochtend vroeg ontdekte een be woner van de Elandstraat te Den Haag, dat van het perceel vau zijn buurman, den deurwaarder bij den Hoogen Raad J. H. van Dalen, op nr. 10 in die straat, do voor deur open stond. Hij stelde daarvan de politie in kennis, die bevond, dat een inbraak in het perceel had plaats gehad, waarbij in het kantoor van den heer van D. de brandkast aan do achterzijde twee boorgaten vertoonde en dat langs dezen weg een deel van den in houd moest zijn gestolen. Do familie Van D. was nog met vacantie afwezig en zou Zaterdag tegen den avond terugkeeren; de heer van D. zelf was in de stad gebleven, doch had eenige nachten bij zijn familie gelogeerd en enkele nachten in het huis aan de Elandstraat geslapen. Vrijdagnacht was hij niet in het huis ge weest. Het kantoor was overdag op de ge wone uren open en dan was er steeds per soneel aanwezig. De inbreker(s) was (waren) er vermoede lijk achter gekomen, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag niemand thuis zou zijn, van welke gelegenheid gebruik is gemaakt om ©en goeden slag te slaan. De heer Van D. is wel tegen inbraak doch niet tegen gelddiefstal verzekerd. De politie zette ©en ijverig onderzoek in, waarbij zij echter wordt bemoeilijkt door de omstandigheid, dat de inbreker met gummihandschoenen moet hebben gewerkt. Tot heden zijn inbreker en buit nog niet opgespoord. Provinciale aanbestedingen Vanwege het provinciaal bestuur van ZuidHolland is heden aanbesteed: BIOSCOPEN. Casino:' Volwassenen. City: Afgekeurd. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwaasenen. lo. het verbroeden en fundoeren van een gedeelte van den weg H i 11 e g o mD o Z i 1 k (wegvak tusachen spoorbaan Den Haag, Haarlem en den Regonvlietweg), het aanbrengen van ongeveer 800 M. beton- sohoeiing, het vernieuwen van do Kalk- ovenbrug over de Leidsohe trekvaart, een en ander met bijbehoorende en bijkomende werken in de Gemeenten Noordtvijkerhout en Hillegom. Laagste inschrijver was W. Bakker Tzn. te Gouda voor 13.874. 2o. het versterken en onder profiel bren gen van den bestaanden weg, het aanbren gen van ©en deklhag van teorsteenslag en het verrichten van bijkomende werken op don verkeersweg KattenbrugN i e u w- v e e nUtrechtsche grens (wegvak Katten brugNicpwveen) in de Gemeente Leimui- den en Niouwveen. Het laagst werd ingeschreven door do N.V. P. 0. Zanen te Tilburg voor 63.700. TELEGRAMMEN Inbreker en politie-agent doodgeschoten. SENS BURG, 5 Sept. (V. D.). In do laatste nachten was eenige malen inge broken in een tabak- en chocolade-kiosk, op de schietbaan te Mertinsdorf bij Scns- burg in Oost-Pruisen. De kiosk werd eenige nachten door politie bewaakt én in den afgeloopen nacht verscheen inderdaad een man, die het gebouwtje wilde binnendrin gen. Toen de beide politiemannen handen omhoog" riepen, loste de man een schot, waardoor de wachtmeester Baak werd ge dood. De andere agent beantwoordde het vuur en doodde en inbreker. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 5 Sept. Vee. Aan- gevoer: 568 vette koeien, le kw. 68—72, 2e kw. 5066, 3e kw. 4252, mindere soorten 34—40 ct., per K.G. slachtge- wicht; 228 vette kalveren le kw. 4550, 2e kw. 35—44, 3e kw. 30—34 ct., per K.G. levend gewicht; 56 nuchtere kalve ren 618. 149 schapen 7—13, per stuk; 850 varkens, vleeschvarkens van 90110 K.G. 3233, zware varkens 3031, vette varkens 27—29 ct. per K.G. slacht ge wicht, 24 paarden 60—110, per stuk. Rund eren met. grooten aanvoer, sfcug- gen handel, prijshoudend. Vette kalve ren met grooten aanvoer, vlotten han del, prijzen iets lager. Varkens Plinlcen aanvoer, stuggen handel. prijzen iets lager. ROTTERDAM, 5 Sept. Vee. Aan voer: '515 vette koeien en ossen, 326 vet te kalveren, 1682 varkens en overloo- pers, "*"•*- - - "•""/en per pond: koeien le kw. 1518, 2e kw. 2629, 3e kw. 32.534 ct., ossen lo kw. 17—18, 2e kw. 24—25. 3e kw. 30—32 ct., vette kalveren 20—27.5, 35<0. 47.550 ct., schapen 1519. idem epr stuk 810, zuiglammeren 810. varkens 1212.5— 13.Do aanvoer van koeien en ossen was minder dan vorige week Maandag. De handel was kalm en do prijzen ble ven gelijk. Een best beest ging éné oent boven noteering. Vette kalveren met bijna denzelfden aanvoer als vorige weck Maandag. De handel was williger en de prijzen iets hooger. Een best exemplaar ging 2.5 cent' boven noteering. Schapen en lammeren met flinken aan voer, handel lusteloos en prijzen lager. De aanvoer van varkens was ruimer, handel zeer kalm en prijzen een halve cent lager. Zouters, matigen aanvoer, weinig of geen handel, vandaar geen no teering. VEUR, 3 Sept. Groentenveilinq. Eng. komkommers 1 2.503.80, idem 2 1.50—2.10, idem 3 50—70 ct., stek 10—20 ct., gele komkommers 1 67.80, idem 2 3—5.50, idem 3 1—2.10, stek 4060 ct., kropsla 0.601.80, peen 5.709.00, bloem kool 1 7.00—11.00, idem 2 3.00—5.00, uit schot 1.003.00, tomaten (mid.) 1.00 1.80, gr. ronde 1.002.00. 2e soort 1.00 1.40, 3e soort 1.00, andijvie 0.601.50, spinazie 2652 ct.*, postelein 2.003.40, rabarber 1.00—2.00, radijs 2.00—3.00, snij- boonen 711 ct., spercieboonen 512 ct. BOSKOOP. 3 Sept. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophelia 1015 ct., Marcel Rou- yer 1620 ct., Hadley 2038 ct., Clau dius Pernrt 142 ct., Columbia 2037 ct., Butterfly 1531 ct., Mac Keiler 17 29 ct., Wilh. Kordes 1827 ct.. Mme Ju les Bouché 1015 ct:, Rosalandia 2037 ct., Florex 3040 ct., Phoebe 1621 ct., Potin 1017 et., Chas. P. Kilham 1021 ct., Edith Helen 2035 ct., Aug. Noaek 1827 ct.. Else Poulsen 50—80 ct.. Glo ria Mundi 2031 et.. Orange Perfection 15so ct., Paul Grampel Brianeliff 1015 ct.. Elle Poulsen 15—31 ct., Hoo ver 1020 ct. Diversen: Chrysanten gr. bi. 1.001.60, idem tros 7090, Dahlia's 46 ct.. Wil te Lelies 9o ct.., Gerbera 4050 ct... Clematis Durandi 1830 ct., idem Prins Hendrik 801.30, idem The President 36 ct., Tritomen 5—11 ct.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3