IflRTEVELFS JENEVER GEEN BEPERKING DER BLOEMBOLLENTEELT. UIT DE OMGEVING VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 De Alg. Vereeniging v Bloembollencultuur heeft iedere maatregel verworpen I Ook de afd. Oegstgeest was tegen het voorstel gekant. Er zou groot nadeel ontstaan, indien steun werd gegeven na inlevering der bollen, omdat er door een aantal kweekers reeds veel is vernietigd. De afd. Warmond is eveneens tegen het voorstel. Voor den kleinen kweeker is er weinig meer te redden. De heer Zonneveld, sprekende namens de Vereeniging „De Narcis", zeide dat de toestand Hopeloos is. Ondanks de overpro ductie is men toch maar meer narcissen gaan planten. Het bestuur was voor op ruiming en regeeringssteun, kon echter de andere punten van het voorstel niet aan vaarden. Er is niet aangeboden wat beter is. De heer Warnaar, sprekende namens de afdeeling Sassenheim, betreurde het, dat het hoofdbestuur zelf deze zaak niet aan de orde heeft gesteld. Over de diagnose van de kwaal is men 'het eens: Er is te veel. Een ander middel dan productiebeperking is er niet. O.m. is opgemerkt, dat het plan te duur zou zijn en administratieve rompslomp zou te weeg hrengen. Spr. wees in dit verband op de steunregeling voor de melkveehouders, welke zeer eenvoudig is. Terugbetaling in den vorm van belasting kan nooit een be zwaar zijn. Wij moeten niet te gauw schrik ken voor het woord belasting en ook eens denken, wat wij voor die belasting ontvan gen. Prijsregelend optreden in het buitenland noemde spr. een onmogelijkheid. Wel kan er zij de regeering en den Plantenziekten kundigendienst op worden aangedrongen, dat geimporteerde bollen 100 pet. voldoen aan de eischen, gesteld ten opzichte van de ziektekiemen. Sommigen zijn de meening toegedaan, aldus de heer Warnaar, dat uitzieken het beste midel is tot herstel van de crisis. Bij een gewone crisis zou dit inderdaad het geval zijn. Deze crisis is echter abnor maal, derhalve dienen ingrijpende maatre gelen te worden genomen. Spn kon zich met de critiek op het voor stel niet vereenigen, temeer daar er door de vergadering niets was aangeboden wat beter zou zijn. Indien er niets wordt ge daan, blijft er niets anders over, dan onze eigen onmacht erkennen. Bij de replieken drong de afdeeling H i 1- 1 e g o m aan op steun door de regeering in den vorm van verruiming van het afzet gebied in het buitenland. De heer Warnaar zeide nog, dat het wegnemen van de moeilijkheden binnens lands dichter in het bereik ligt, dan het uit den weg ruimen van do belemmeringen in het buitenland. Het systeem van vrijwillige opruiming is niet afdoende, omdat het eigenbelang te veel invloed zal hebben. Spr. verwachtte slechts van de voorgestelde regeling een opleving van het bedrijf. Vervolgens werd het voorstel instem ming gebracht en verworpen met 230 74 stemmen. Vóór stemden de afdeelingen Bennebroek, Vogelenzang, De Goorn, Heemstede, Lisse, Noord Westelijk Gronin gen, Oost woud, Opperdoes, Medemblik, Sassenheim, Schoten, Velsen, Voorhout, "Wassenaar, Wijdenes en Zwaagdijk. Een teleurstelling voor de indieners. De heer Krelage sloot daarna de be sprekingen met de volgende toespraak: De beteekenis van de zooeven gevallen beslissing is de duidelijke uitspraak der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, dat zij geen gedwongen teeltperking voor het gehele vak wenscht, zelfs niet wan neer daaraan een steunregeling verbonden zou zijn, Voor de afdeeling Sassenheim en hare medestanders is dit ongetwijfeld een diepe teleurstelling. Zij hebben zioh maanden lang beijverd om een naar hunne meening bruikbaar plan van saneering te ontwer pen en dit plan is door het vak niet aan vaard. Men moet zioh erover verwonderen, dat de afdeeling dit niet van den beginne af heeft voorzien. Want nog nooit heeft het bloembollenbedrijf een teeltregeling willen aanvaarden. Ook ditmaal heeft de erva ring geleerd dat het buitengewoon gevaar lijk is om te vertrouwen op hetgeen men omtrent de oogstvooruitzichten meent te kunnen voorspellen. In Januari dacht iedereen dat men zon der eenig bezwaar groote hoeveelheden tulpen zou kunnen opruimen en achtte niemand de Hyacinthen bedroigd. En thans, na een half jaar, weten we dat er eerder van een tekort aan lever bare tulpen gesproken kan worden en dat er een te veel is aan Hyacinthen. Niet in het belang van het vak. De indiening van bet voorstel Sassen lieim heeft niet het vakbelang gediend. Het heeft verwachtingen opgewekt, die niet vervuld konden worden, groote onze kerheid gewekt en ten slotte het vasthou den in de hand gewerkt van plantgoed, dat reeds lang zou zijn opgeruimd, als het voorstel niet gekomen was, Er kan niet genoeg op worden aangedrongen, dit over tollig plantgoed toch nog op te ruimen, waardoor men in de eerste plaats zichzelf teeltkosten bespaart en tevens een even- tueele prijsstijging van het behouden kraam bevordert. Het is te hopen, dat uit den uitslag de zer vergadering deze wijze les geput wor de voor de toekomst, dat men het bloem bollenbedrijf niet opnieuw behoeft te ver ontrusten met plannen van gedwongen in krimping of teeltbeperking omdat de over- groole meerderheid der vakgenooten, zelfs in de tegenwoordige moeilijke omstandig heden, daar geen heil in ziet. Door eigen kracht omhoog. Ik acht het een gelukwensch waard, dat het bloembollenbedrijf door deze uitspraak ondubbelzinnig getoond heeft, dat het geen collectieve steunregeling wenscht, en dat het als geheel door eigen kracht de moeilijke jaren wil te boven komen. Hieruit mag echter niet worden afge leid, dat er in het bloembollenvak geen nood zou zijn. Er zijn noodlijdende bedrij ven van kweekers en exporteurs; en indien er een kans bestaat om dezen door de moeilijke jaren heen te helpen, zal niemand onzer hun die kans willen ontnemen of mis gunnen. Indien de Regeering voor dit doel een renteloos voorschot wil beschikbaar stel len en zij zou daarmede hetzelfde be ginsel toepassen, waarnaar reeds aan an dere takken van tuinbouw steun werd ver leend dan zou dat bedrag ten goede moeten komen aan die ondernemingen welke daarvoor raeenen in aanmerking te komen, maar deze zelfde ondernemingen zouden zich tot terugbetaling van de hun verleende voorschotten moeten verbinden. Aan de verleening van deze voorschotten zou een inlevering van plantgoed tot voor waarde kunnen worden gesteld en de ge meentebesturen, die er groot belang bij hebben dat hun zwakke ingezetenen op de been blijven, zouden althans voor een deel garant kunnen zijn voor de terugbetaling. Op die wijze zouden zoowel de kleinere kweekers, die het noodig hebben, kunnen geholpen worden, als de groote firma's, die voorstanders zijn van het plan-Sas- senheim. Wat deze laatste betreft, zullen dezen nimmer zich kunnen beklagen dat juist zij zullen moeten inkrimpen en an deren die 'geen aanspraak op steun maken, niet. Want zijn juist niet zij, die het hard ste om steun roepen en gedwongen alge- heele inkrimping voorslaan, degenen die hun kramen en cultuur het meest, en soms buiten elke redelijke verhouding hebben uitgebreid Zijn dus juist zij het niet, die de overproductie het meest hebebn bevor derd en is het niet volkomen gerecht vaardigd om juist hen door de steunrege ling tot herstel van hun teelt tot redelijke proporties te dwingen? Steunregeling noodlijdende ondernemingen. Zij hebben echter een regeling zooals ik hi^r bepleit, verre van zich geworpen en het plan-Sassenheim niet in dien geest wil len veranderen. Misschien komen zij nog tot andere gedachten en zal een steunre geling voor noodlijdende ondernemingen op dezen grondslag nog door hen worden aanvaard. Mocht dat het geval zijn, dan behoeft over een dergelijke steunregeling geen enkele algemeene vergadering en geen enkel bestuur zijn goed- of afkeuring uit te spreken. De vrijheid van geen en kelen kweeker of exporteur wordt er door aangetast en de transactie zou slechts de Regeering, en degenen, die van de steun regeling gebruik maken, alsmede de even tueel hunne gemeentebesturen aangaan. De uitvoering van deze steunverleening zou betrekkelijk eenvoudig zijn en weinig ruim te laten voor geknoei. Maar hetzij een dergelijke steunregeling tot stand komt of niet de toekomst van het bloembollenbedrijf is daarvan niet afhankelijk. Die toekomst acht i k, on danks de zeer ernstige bezwaren van het oogenblik volkomen verzekerd. Het feit, dat dit seizoen, bij een hevigheid sinds October 1929 nog steeds toenemende we reldcrisis nagenoeg evenveel bloembollen uitgevoerd kunnen worden als in de top- jaron, spreekt boekdeelen.. Helaas, de op brengst van dien uitvoer zal 10 k 15 mil- lioen gulden lager zijn dan noodig is. Kon men toch eindelijk eens de handen ineen slaan tot een organisatie van den export, waardoor dat bedrag aan de bollenstreek ten goede komt? Wij hebben juist nu dat bedrag zou hoog noodig en een prijsrege ling voor den export zou den terugkeer tot de welvaart versnellen. Na een korte rondvraag werd de verga dering gesloten. n Literflesschen f. 3.40 in V2 Literfl. f. 1.75 exclusief glas 6513 ALOM VERKRIJGBAAR KATWIJK AAN DEN RIJN. KONINGINNEFEEST. Oud en jong met „de beenen van de vloer". Gezien de minder gunstige tijden, had de Oranjevereeniging besloten zich dit jaar te bepalen tot wat in het reglement der vereeniging het eerst genoemd wordt om de liefde tot het Vorstenhuis aan te wakkeren, n.l. het houden van een kinder feest. En een kinderfeest, dit is ook nu weer gebleken, kan niet alleen slagen, doch kan zelfs beter slagen, en is voor het be stuur der Oranje-vereeniging en haar me dewerkers dikwijls een dankbaarder wer ken dan uitgebreide volksfeesten. Wat is het voor de ouders der feestvierende kin deren een genot als hun kinderen feest' hebben, als deze opgetogen zijn van vreug de, dankbaar zijn voor het gebodene, al is het soms maar van betrekkelijk weinig fi- nancieele waarde. Een kinderhand is zoo gauw gevuld. Een kinderhart kan zoo heer lijk getuigen van ware blijheid, liefde en dankbaarheid. Wat waren ze in de wol ken, de kleuters van de bewaarschool, toen ze onder de uitstekende hoede van „hun juffrouw", mej. v. Mourik, een fees telijke rondgang maakten door het dorp als inzet van de voor hen groote dag. En wat hadden ze een belangstelling, wat klonken de liedjes ter eere van de Ko ningin uit hun heldere keeltjes lieflijk en rein. Wat is het, bij het aanschouwen van zoo'n schare onschuldige zieltjes, een ge not kind te zijn. Na de rondwandeling volgde een kostelijke tractatie die er ook mocht zijn. Ja, zoo'n Koninginnefeest von den ze allen „reuzenfijn". In den namiddag waren het de kinderen van de verschillende lagere scholen'die aan de beurt waren om feest te voeren. In op tocht, begeleid door de „Harmonie Kat wijk", ging het door het dorp. Voor het gemeentehuis werd halt gehouden en sprak burgemeester Woldringh v. d. Hoop (ook wethouder Dubbeldam was aanwezig) de schare van kinderen hartelijk toe. Spr. wees op het mooie van het vieren van het Koninginnefeest. Ook in deze moeilijke tijden. Meerdere malen heeft men moeilijke tijden meegemaakt en zocht en vond men kracht bij Oranje. Spr. hoopt dat ook thans weer licht zal gaan doorbreken. Na opgemerkt te heb ben dat het houden van dergelijke feesten er toe kan bijdragen dat de banden met Oranje worden aangehaald, verzocht de burgemeester een heilwensch uit te bren gen op de Koningin. Nadat door de hon derden kinderen hieraan spontaan was voldaan, kon de optocht, nadat de Harmo nie door haar opgewekte tonen de feest stemming verhoogde, weer verder gaan 'en ging het, allen getooid met Oranjevaan, via Commandeurslaan naar de „Katwijksohe Maliebaan". Onmiddellijk werd begonnen met de ver schillende spelen die onder de directe lei ding van het bestuur der Oranje-vereeni ging en met het onderwijspersoneel van alle scholen werden uitgevoerd. Aan be langstelling ontbrak het ook hier niet en het kampen om de mooie prijzen verdiende ook die belangstelling. Ook de burgemeeter was langen tijd on der de belangstellenden. Eenige jonge dames zorgden welwillend voor verster king van het inwendige van de spes pa triae en de Harmonie hielp de feeststem ming er in houden. De uitslag der verschillende spelen was als volgt: le klas jongens: Houtjesrapen: 1. Jacob van Delft. 2. Piet Freke, 3. Nic. van Pari don. Vlagsteken: 1. Krijn Schaap, 2. Arie Korpelshoek, 3. Willy Beel. le klas meisjes: Vlagsteken: 1. Jo v. d. Vijver, 2. Beppie v. d. Does, 3. Heyltje On derwater. Blokjesrapen: 1. Annie van Rijn, 2. Pieternel Durieux, 3. Marietje van Leeuwen. 2e* klas jongens: Zakloopen: 1. Jaap v. d. Mey, 2. Rikus Knetsch, 3. Paul v. d. Oever. Turfrapen: 1. Koos Colpa, 2. Corrie Wijsman, 3. Dik Compeer. 2e klas meisjes. Waschophangen1. Jannie Slingerland, 2. Annie Keur, 3. Bet sy v. d. Eshof, 4. Annie Koekebakker. Bal- lendragen: 1. Cisca Luyten, 2. Ada Mul ler, 3. Marie Botermans, 4. Dora Aanhane. 3e klas jongens: Naar den trein: 1. Ko- bus Meijer, 2. Jac. van Veen, 3. Cor Noor- dermeer. Zakloopen: 1. Kees van Klaveren, 2. Koos Moraal, 3. Arie van Paridon. 3e klas meisjes: Baldragen: 1. Jaantje de Lange, 2. Marietje Warmenhoven, 3. Marietje Botermans. Vlagsteken: 1. Tonia Winters, 2. Willy Zandbergen, 3. Janneke Lammens. 4e klas jongens. Kikkersprong: 1. Rinus Slegt, 2. Arie de Bruyne, 3. Fokke Kuilman. Hindemisbaan: 1. Broer Booy, 2. Cor Com- pier, 3. Theo v. d. Logt. 4e klas meisjes. Muiltje loopen: 1. Pietje Compeer, 2. Nellie Brussee, 3. Agatha Heemskerk. Baldragen: 1. Stientje Schaap, 2. Mientje van Rijn, 3. Johanna v. Delft. 5e klas jongens. Hindemisbaan: 1, Ber- tus Slegt, 2. Nico Grootendorst, 3. Rinus de Lange. Kikkersprong: 1. Adriaan Nas- veld, 2. Jan Boezaard, 3. Jaap v. d. Does. 5e klas meisjes: Naar den trein: 1. S. J. Noorddijk, 2, Corrie Wouters, 3. Jaantje Kuilman. Draadje knippen: 1. Annie van der Valk, 2. Annie Verhart, 3. Krijntje van Tol. 6e en 7e klas jongens: Kussenslaan: 1. Cor Grimbergen, 2. P. de Mooy, 3. Jaap Verdoes, 4. Thomas de Lange, 5. Kees Zwaan, 6. Kees Korpelshoek. Mastklim- men: 1. Adriaan Heemskerk, 2. Fokke Mul ler, 3. Frans Spierenburg, 4. Henk Koele- wijn. 6e en 7e klas meisjes. Stoelendans: (le groep) 1. Mientje Noorddijk, 2. Tine Bek- ker, 3, Tine Compeer, 4. Corrie Korpels- hoek, 5. Gieltje de Jong, 6. Tine van Schie. ■2e groep: 1. Lena van Paridon, 2. Annie de Lange, 3. Emma van Paridon. 4. Betsy Kruger, 5. Li na Rietveld. 6. Geertje van Weeghel. Kinderwagenrijden: 1. Marie de Ruyter, 2. Jeanne v. d. Vijver, 3. Toos van Egmond, 4. Stien Compeer, 5. M. Wachter, 6. Corrie van Elk. Stoelendans dames. 1. Mien v. d. Gugten 2. Lina Spierenburg, 3. Marie Luyten. Door den heer C. A. v. d. Helm was voor de 3e laagste klassen tevens nog 'n mooien prijs, een vliegende Hollander beschikbaar gesteld. Na loting werd hiervan de geluk kige bezitter J. Botermans. Onder het uit reiken van al deze prijzen blies de Harmo nie er nog lustig op los om te 8 uur terug te 'keeren naar de tent op de Turfmarkt waar al spoedig de traditioneele ronde dans een aanvang nam en oud en jong „met de beenen van de vloer" ging. Begunstigd door mooi weer, was het een werkelijk mooi Koninginnefeest waar voor het bestuur der Oranjevereeniging, die zich veel tijd en moeite getroost had, een extra woord van lof toekomt. Misère aan Sandtlaanbrug. Tot heden was na des avonds 10 uur het verkeer via Sandtlaan door het repareeren der brug aldaar geheel afgesloten. Naar we verne men zal daarin thans worden voorzien door ook na 10 uur des avonds het pontveer in dienst te stellen. Vele fietsers die de Sandtlaan moeten passeeren en dan genoodzaakt zijn we gens het primitieve overzetveer langen tijd te moeten wachten, nemen dan den tram- brug; dragen hun fiets en stappen over de biels de brug over. Kan men z'n evenwicht niet houden dan maakt men soms vreemde buitelingen. Zoodoende zijn al van een drie tal wielrijders de fietsen te water geduikeld. Dit omdat men teveel naar één zijde over helde en anders de kans had zelf water commies te worden. Tuinbouw. De bloemkool had in de afgeloopen week de volle belangstelling en de prijzen waren voor de goede kwaliteit in doorsnee goed. Reeds midden der vorige week ging de prijs van dit product met sprongen naar boven doch Vrijdag was wel het hoogste punt bereikt toen voor 1ste soort tot 18.80 werd betaald. Begin dezer week kon deze prijs echter niet gehand haafd blijven, doch werd tot 1380 voor lste soort betaald. Gisteren werd dit weer opgevoerd tot 16.50. V oor 2de soort is ge woonlijk weinig vraag en deze brengt ge middeld weinig op. Een algemeen ver schijnsel is, dat als lste soort een te lage prijs opbrengt, het publiek er voor bedanat 2de soort te betrekken, ook al. gaat deze tegen minimum, dus zeer lage prijs. Men is nu eenmaal op dit gebied verwend. Doch hetzelfde publiek kijkt zeer verwonderd als ze vernemen, dat massa's 2de soort door draaien, geen prijs dus opbrengen en ver nietigd worden. Men snapt niet dat an deren doen als zij en geen tweede soort, die nog zeer goed eetbaar is, believen. Ve len snappen blijkbaar ook niet, dat de vei lingen minimumprijzen vaststellen om al thans nog iets voor het product te krijgen. Snappen niet, dat als de aanvoer, die, nu het buitenland niet vraagt, bij een redelijk gewas veel te groot is, voor het binnenland bestemd blijft, zonder minimumprijzen zelfs in de lste kwaliteit voor een appel en een ei zou weggaan. Die minimumprijzen zijn zoo laag gesteld, dat iedereen deze kan betalen en voor de tuinder ongeveer niets in het laadje brengt. Doch" niettemin kan het handhaven van de minimumprijzen er toe bijdragen dat voor een gedeelte van het aangevoerde product nog iets wordt ontvangen, mede omdat de massa geen „minimumprijsproduct" wil eten. Het zal voor enkele vreemd klinken, doch de prac- tijk is aldus. Misschien is het volgens den geest des tijds! Ook un peen verlangt men bijna niet anders dan eerste kwaliteit, hetwelk goede prijzen opbrengt, tweede soort, hoewel nog goed eetbaar, is bijna waardeloos. Ook naar breekpeen, waarvan al een flink kwantum kwam, is in de goede kwaliteit voldoende vraag. Uien gaan iets vlugger doch bren- gen geen hoogere prijs op dan 2.402.60 per 100 Kg. Met klei-eigenheimers gaat het I slecht. In goéde kwaliteit kunnen deze niet meer dan 0.35 tot 0.50 per kist van 25 Kg. opbrengen. Wijkt het product iets af, dan gaan ze voor 0.250.30. Mooie zand- eigenheimers blijven goed gevraagd. De aanvoer hiervan is maar matig. Men heeft schijnbaar hiermede den tijd en denkt den prijs van heden, 0.80 tot 1.05, altijd nog te kunnen bedingen. De aanvoer van aard appelen, vroege en late is in vergelijking met 1931 ongeveer verdubbeld. De omzet in geld is niettegenstaande die grootere aan voer aanzienlijk lager. N00RDWIJK. BOTSING TUSSCHEN MOTOR EN AUTO. Drie gewonden. Woensdagavond ongeveer 10 uur had een ernstige aanrijding plaats in de gevaarlijke bocht aan den Gooweg ter hoogte van Huize „Calorama" tusschen een motorrijder en een luxe auto. De moterrijder C. uit Velsen kwam in genoemde bocht in bot sing met een uit de richting Noord wijk ko mende auto, waardoor C. met zijn motor in den kant geslingerd werd, waarbij hij vrij ernstige verwondingen bekwam. Van de vier inzittenden in den auto werden er twee eveneens vrij ernstig gewond en wel de heeren P. W. en J. de K., beiden uit Sassenheim. De twee anderen bekwamen slechts lichte verwondingen. De doktoren Coenraads Nederveen en Niekerk waren spoedig ter plaatse en verleenden de eerste hulp, waarna zij het noodig oordeelden dat O. en W. naar een ziekeninrichting in Lei den moesten worden gebracht; de anderen konden na het verhoor huiswaarts keeren. De auto en motor zijn door de politie in be slag genomen. De politie stelt een uitge breid onderzoek in. Diefstallen. De heer D. alhier deed bij de politie aangifte van vermissing van zijn rijwiel dat hij tegen een afrastering, behoorende bij een villa aan den Zuid Bou levard had neergezet. Onderzoek wordt in gesteld. De heer Sch. te Voorhout deed bij de politie aangifte van ontvreemding van zijn regenjas welke op de bagagedrager van zijn rijwiel was gebonden. Het rijwiel had hij voor een café alhier geplaatst. Onderzoek wordt ingesteld. De heer v. d. N. alhier deed aangifte van diefstal van een hoeveelheid aardappe len van zijn aan den Oranjeweg alhier ge legen land. De politie stelt een onderzoek in. De heer St. te Voorhout deed aangifte van vermissing van zijn rijwiel, dat hij in een gang van een café alhier had geplaatst. De politie stelt onderzoek in. Door een badgast werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een portefeuille welke een belangrijk bedrag in hield. Een onderzoek wordt ingesteld. Botsing. Op den hoek BeeklaanVin- kenlaan had een aanrijding plaats tusschen een luxe automobiel en een door een dame bestuurd motorrijwiel. De motorrijdster werd daarbij zoodanig gewond, dat zij naar een ziekeninrichting moest worden overge bracht. De politie maakte procesverbaal op. N00RDWIJK AAN ZEE. KONINGINNEFEEST. Hoe Jan Klaassen pannekoek eet. Begunstigd door goed weder hebben hier gisteren de Oranjefeesten plaats gehad welke hoofdzakelijk bestonden uit Kinder optocht en kinderspelen. Te 1 uur werd de stoet schoolkinderen samengesteld, voor een rondwandeling onder begeleiding van muziek van het Fanfarecorps Excelsior door het dorp, waarna de kinderen in twee gedeelten in de bewaarschool werden ver gast op een artistieke Poppenkast, waarbij een drietal nummers werden uitgevoerd en wel „Hoe Jan Klaassen spekpannekoek eet'', „Een lot uit de loterij" en „Over ons Koninklijk huis", hetwelk zeer in den smaak viel. In den tijd, dat de eerste helft deze ver tooning bijwoonden, werden de andere kin deren in het gebouw voor Chr. belangen getracteerd en bezig gehouden met aller hande vaderlandsche liederen, begeleid met Ha-rmonicamuziek van den heer S. Ver loop. Te half vier begonnen de diverse spe len waarvan de uitslag is als volgt: Balloopen voor meisjes. 1 Neeltje Plaat- ze r klokje; 2. Gerda v Asten, kapdoos; S. Suze v. d. Haak Ed., damestasch; 4. Koba Koeman, bal; 5. Klaartje Plug, borduur- doos; 6. Jannie Duindam Ad., bal met racket; 7. Greta v. d. Berg, halsketting; 8. Jacoba v. Duin, flesch zuurtjes. Stoelendans voor meisje-s. 1. Leentje v. Duin, klok; 2. Jannie v. Beelen, kapdoos; 3. Corrie Westgeest, damestasch; 4. Truus v. d. Berg, zilveren lepel; 5. Jo Korbee, werkmandje; 6. Jansje Spaanderman, fiets- tasch; 7. Lien Hoekstra-, bonbons; 8. Griet je Duindam, ketting. Blaasslaan voor jongens. 1. Henk War ners, voetbal; 2. Sierk Rozema, figuurzaag doos; 3. Willem Kapteijn, Mecanodoos; 4. Jacob v. d. Niet, mondharmonica; 5. Cees v. d. Sluis, schoolétui; 6. Leen Hellenberg, zaklantaarn; 7. Nico Hellenberg, zakmes; 8. Jacob v. d. Haak, portemonnaie. Tonkruien voor jongens. 1. Jacob Hens, autoped; 2. Nico Bedijn, sportriem; 3. Jan v. d. Linden, timmerdoos; 4. Anton Lutz, schoolétui; 5. Henny v. Rhijn, mondharmo nica; 6. Kees Duindam, zaklantaarn; 7. Dirk v. d. Niet, bal; 8. Jan Krug, halma- spel. Tobbensteken voor jongens. 1. Jacob v. d. Niet, electr. fietslantaarn; 2. J. de Mos, horloge; 3. Willem Spaanderman, dam en schaakspel; 4. W. Meeuwenoord, fietslamp; 5. 0. Verburg, sportriem; 6. Jacob Baal ber gen, portemonnaie; 7. Jan v. Beelen, mond harmonica; 8. Maarten Hoek, zaklamp; 9. Kees Kramer, thermosflesch; 10. Jo Plug, zakkam in étui. Te 9 uur had de opstelling plaats voor de Lampionoptocht, waarvoor zooals gewoon lijk veel belangstelling bestond. De Hoofd straat was hierbij feeëriek belicht met de honderden Oranjelampions, hetwelk een pracht gezicht opleverde. In volmaakte orde en rust zijn de feesten zeker naar ge noegen van allen verloopen. N00RDWIJKERH0UT. Concert. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin gaf de muziekvereeniging „De Harpe Davids" en de Zangvereeniging „Concordia" een con cert op de gemeentelijke muziektent. De verschillende nummers werden keurig af gewerkt. Het publiek gaf dan ook door een luid applaus te kennen, dab het concert ge waardeerd werd. Zien we de vereeniging „St. Jeanne d'Arc" en de St. Bavo-Harmonie deze maand ook nog eens op de tent? Dienstplicht. Van de lichting 1933, waarvoor 46 personen waren ingeschreven, bedraagt het aantal voorgoed ongeschikt- verklaarden: 8. Het aantal vrijgestelden we gens broederdienst bedraagt 23, 1 vrijstel ling weegns opleiding tot een geestelijk ambt, en één wegens persoonlijke onmis baarheid. ZOETERMEER-ZEGWAART. Roode Kruis-collecte. Op Woensdag 14 September a.s. wordt in deze gemeenten de „Roode Kruis-collecte" gehouden. Een aantal jonge dames stelden zich bereids beschikbaar. Postdienst. Op Woensdag 7 September e.k, den dag van het Koninginnefeest, wordt door de posterijen de tweede, avond bestelling, niet thuisbezorgd. Belangheb benden kunnen de post halen of doen halen. ZEGWAART. Geboren: Adrianus Johannes Maria, z. v. J. N. Tetteroo en J. M. Lexmond. Bernardus, z. v. J. Brinkers en S. H. Mos- tert. Hendrica Johanna, d. v. W. Goris- sen en C. C. Bennis.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6