DINSDAG 30 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN VROUW EN KIND DOOR AUTO OVERREDEN. DE MOEDER GEDOOD, HET KIND GEWOND. Gisteravond tegen halfacht is er op de Regentesselaan nabij de Teylerstraat te Den Haag een auto-ongeluk gebeurd, waai van een dertigjarige dame, moeder van vijf kinderen, uit de Joubertstraat, het slachtoffer is geworden. Naar ooggetuigen verklaarden, liep de vrouw met een zgn. trekwagentje, waarin haar driejarig zoontje zat, op het schelpen pad. Zij was vergezeld van baar zuster, die een kinderwagen voortduwde. Toen zij den overweg bij de Teylerstraat genaderd was kwam uit de richting Paul Krugerlaan een personenauto, bestuurd door een inwoner van Breda, die tijdelijk te Scheveningen vertoeft. De bestuurder wilde de Teyler straat ingaan en moest derhalve links af. Plotseling maakte de chauffeur, die geen vaart verminderde, een manoeuvre, ver moedelijk om voor een ander voertuig te wijkon, waardoor de auto op het scl" penpad terecht kwam met het gevolg, dat de vrouw en haar kind warden overreden. Beiden werden met zware wonden op genomen. De auto is na de aanrijding eerst tegen een boom gereden en vervolgens tegen de pui van een perceel. De zuster van de vrouw ontkwam aan het gevaar. De slachtoffers zijn naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Spoedig na aankomst is de dame aan de verwondin gen overleden. De auto werd zoo goed als geheel ver nield. De bestuurder beweerde plotseling van richting te hebben moeten verande ren om een aanrijding met een wielrijder te voorkomen. DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Bewusteloos langs den weg gevonden. Zondagmorgen, omstreeks 4 uur, vond een landbouwer, die ging melken, den 24- jarigen meiknecht, J. de Boer, uit Muider- berg, bewusteloos langs den rijksweg lig gen, terwijl het melkkarretje geheel ont redderd op den wegberm stond. De Naar- derpolitie werd gewaarschuwd en deze deed De B. per ziekenauto naar de Ma- jella-Stichting vervoeren, waar een hersen schudding werd geconstateei-d. Het bewustzijn is tot heden nog niet bij De B. teruggekeerd. - Volgens het onderzoek van de politie is De B. aangereden door een luxe-auto, be stuurd door iemand uit Hilversum. Het was Zondagmorgen vrij mistig, zoodat de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat de automobilist het melkkarretje, dat geen verlichting droeg, niet heeft gezien. In ieder geval is de chauffeur doorgereden, zonder eenige hulp te verleenen. De toestand van De B. is ernstig. AUTOBUS MET PASSAGIERS TE WATER. Nog vrij goed afgeloopen. Zondagmiddag is de autobus, welke om 6 uur uit Egmond-aan-Zee naar Alkmaar vertrekt, door het breken van de stuur stang te water geraakt. De auto kwam hal verwege in het water terecht en de passa giers de bus zat zeer vol moesten door het dak van de bus gered worden. Door het breken van een ruit waren eeni ge passagiers gewond, voor wie genees kundige hulp moest worden ingeroepen. DOOR EEN HIJSCHBLOK GETOFFEN. Havenarbeider gedood. De 53-jarige havenarbeider W. v. d. F gewoond hebbende in de Kleine Vissoherij- straat te Roterdam, heeft aan boord van het in den Lekhaven liggende stoomschip Alchiba, doordat een schakel brak, een hijschblok op het hoofd gekregen, waar door de man op slag gedood werd. Zijn lijk is naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd MIJNWERKER GEDOOD. In een schacht gevallen. Gisternacht is de mijnwerker Franssen uit Bocholtz bij het verrichten van werk zaamheden in schacht 2 van de Staatsmijn Wilhelmina te Terwinselen in de schacht gevallen en gedood. SPOORWEGONGEVAL TE ARNHEM. Slechts materieele schade. Gisteravond omstreeks half acht, is op het station te Arnhem een botsing ontstaan tusschen een personentrein, welke uit Ze venaar kwam en een losse rangeerende lo comotief. Blijkbaar door een misverstand tusschen den machinist en dén rangeerder is de losse locomotief in plaats van vooruit, achteruit gereden, met het gevolg, dat hij op de lijn kwam van den trein uit Zevenaar, welke juist arriveerde. Op het laatste moment, hebben zoowel de machinist van den ran geerenden locomotief als die van den trein nog gepoogd door krachtig remmen een botsing te voorkomen, hetgeen echter niet gelukte. Door den vrij hevigen schok, welke toen ontstond is de locomotief van den trein, benevens een personenwagen gede railleerd. De locomotief kreeg aanzienlijke schade. De ontspoorde wagon kwam dwars over de rails te staan en kantelde gedeel telijk. De enkele reizigers, welke zich in de zen wagon bevonden, hebben geen letsel be komen. De rangeerende locomotief kreeg slechts geringe schade en kon op eigen bracht weer wegrijden. Doordat het ongeval geschiedde op een zijlijn, welke naar Jiet tweede perron loopt, ondervond het treinverkeer geen noemens waardige stagnatie, daar het geheele door gaande verkeer over het eerste perron kon worden geleid. Een onderzoek is ingesteld. BOERDERIJ TE WORMER AFGEBRAND. Gisteravond is de kapitale boerderij van den veehouder Bat-tem, staande nabij het z.g. Wormersluisje in de gemeente Wormer een prooi der vlammen geworden. Omstreeks half elf werd de brand door een voorbijganger ontdekt, die de bewoners, die zich reeds ter ruste hadden begeven, waarschuwde, waarop deze zich in veilig heid konden stellen. Een brugwachter had inmiddels de brandweer gewaarschuwd, die spoedig met vier motorspuiten ter plaatse was. Met zeven stralen taste men het vuur aan. Daar het perceel slechts langs een smal voetpad te bereiken was, werd het blusschingswerk zeer belemmerd. Slechts de paardenstal kon behouden blijven. De schade, welke op ongeveer f 10.000. geschat wordt, wordt door verzekering ge dekt. BOERDERIJ TE KRUISLAND VERBRAND. Zondagavond omstreeks kwart voor tien ontstond brand in de kapitale boerderij van den landbouwer P. Koenraadt te Kruisland (N.-Br.). De groote landbouw- schuur met den geheelen oogst, de land bouwwerktuigen, drie paarden, vier koeien eenige varkens en circa 600 kippen,wer den een prooi der vlammen. Ook de ge bouwtjes der groote kippenhouderij gingen verloren. Het huis bleef gespaard. Beide brandspuiten van Steenbergen en Kruis land konden tegen de vuurzee niets uit richten. In verband met de verdachte omstan digheden, waaronder de brand plaats vond, stelt de politie een onderzoek in. ERNSTIGE BRAND TE K0RTGENE. Gistermiddag te ongeveer 1 uur is brand ontstaan in de landbouwschuur van den heer J. Vogelaar, gelegen aan den Achter weg te Kortgene (Noord-Beveland). De schuur met inhoud, alsmede een in de nabij heid staande hooimijt brandden geheel af. Het vuur bedreigde vervolgens een rij wo ningen, waarvan enkele vlam vatten. Een arbeiderswoning brandde uit, terwijl de an dere woonhuizen brand- en waterschade kregen. Ook een timmermansloods ging in vlammen op. De brandweren van Wisse- kerke en Colijnsplant verleenden assisten tie. Die van Middelburg werd ook gewaar schuwd, doch hoefde geen dienst meer te doen. De oorzaak van den brand is onbe kend. FABRIEKSBRAND TE SCHIEDAM. Gisteravond omstreeks negen uur heeft aan de Noordvest 93, te Schiedam, waarin gevestigd is de Rotterdamsche Metaalin dustrie, Lood- en Zinkwerken, van den heer De Zeis. De brand ontstond op denteolder en greep snel om zich heen, zoodat spoe- die het .uit drie verdiepingen bestaande gebouw in lichter laaie stond. De brand weer verscheen met groot materiaal ter plaatse. Met een twaalftal slangen werd water gegeven. Om half elf was men het vuur meester. Het pand brandde vrijwel geheel uit. De schade kon nog niet worden opgegeven. De oorzaak van den brand is niet bekend. ERNSTIG GEVAL VAN BRAND STICHTING. Vee en honderden kippen omgekomen. Zondagavond omstreeks halftien is de boerderij van den heer P. K. aan den Lan- geweg te Kruisland een prooi der vlammen gewordden. Toen de brand ontdekt werd, was het vuur reeds zoo hevig, dat er aan redding van de brandende gebouwen niet te den ken viel. Op vijf verschillende plaatsen te gelijk sloeg het vuur naar buiten en in een oogwenk stond alles in lichte laaie. De eigenaar, de heer K., was met zijn kinde ren op reis, terwijl zijn vrouw met eenige leden van het personeel naar de kermis was, die in het dorp werd gehouden. Juist toen deze laatsten terug kwamen, werd de brand geconstateerd. In eenige kleine bijgebouwen slaagde men er nog in het vuur te blusschen doch een groote schuur, welke geheel gevuld was met pas geoogst graan, alsmede een groot gedeelte van den stal en van de kippenfokkerij, ble ken reddeloos verloren. Ook de brandweer kon tegen de vuurzee niets uitrichten. Be halve de genoemde gebouwen en de daarin geborgen oogst gingen alle landbouwwerk tuigen, twee paarden, een stier, twee gei ten, een varken'en honderden kippen door den brand verloren. Door afwezigheid van den eigenaar is nog niet bekend of verze kering de enorme schade zal dekken. Verschillende verdachte omstandigheden waren voor de marechaussee en politie aan leiding tot het instellen van een uitgebreid onderzoek naar de oorzaak. „Msb." BEKENTENIS VAN TWEE INBREKERS. In het huis van bewaring te Den Haag zijn opgesloten een 21-jarige kellner en een 38-jarige schoenmaker, die bekend hebben schuldig te zijn aan een serie inbraken daar ter stede en in omliggende plaatsen. De kellner werd reeds op 18 Augustus ge arresteerd als verdacht van inbraak en diefstal van sieraden uit een perceel aan het Bezuidenhout, gepleegd in den nacht van 26 op 27 Juli, waarvan hij een bekente nis aflegde. De recherche wist, dat hij in relatie stond met den schoenmaker, die eenige dagen lar- ter, terwijl eerstgenoemde in bewaring zat, tijdens een huiszoeking bij laatstgenoemde min of meer toevallig daar binnen kwam en toen tevens werd aangehouden, als ver dacht o.a. van muntmeterdiefstallen. Bij het verhoor van beiden kwam aan het licht, dat zij ook inbraken te Voorburg, Wasse naar, Leiden en Sassenheim op hun gewe ten hadden. Een aantal informaties van de Haagsche politie bij haar collega's in genoemde plaat- en verschafte daaromtrent spoedig meer be wijsmateriaal. Het tweetal wordt op grond van een en ander in het huis van bewaring in voorloo- pige hechtenis gehouden. UIT DE RADIO-WERELD Huizen, 296 M. Uitsluitend N C.R.V.-uitzending. Koninginnedag. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Gramofoonplaten. 9.00 De krant op Koninginnedag. 9.30 NCRV-Dameskoor. 10.00 Ziekendienst. 10.30 Kinderzanguur door de leerlingen van alle scholen te Katwijk aan Zee, o.l.v. J. Volbeda m.m.v. de Katwijksche Mond orgelclub „Concordia" o.l.v. D. v. Wouw. 11.30 Gramofoonplaten. 12.15 Concert. H. Hermann, viool; T. G. v. d. Haar, viool; H. v. d. Horst Jr cello; R. Swillens, bas; J. v. Ginkel, klarinet; Mevr. R. v. d. Horst-Bleekrode, piano. 2.00 Carillonbespeling door J. Vincent. (Kon. Paleis Amsterdam). 3.00—5.00 Concert o. d. Kerkbrink te Hil versum door NCR V-Harmonieorkest o.l.v. P. v d Hurk. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 Zanguitvoering te Utrecht door koor van 900 zangers o.l.v. J. Ph. Caro m.m.v. de Utr. Chr.. Muziek ver. „De Bazuin". 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Concert. J. C. de Lange, orgel en het N'CRV-kleinorkest o.l.v. P. v. d. Hurk. O.a. Concerto grosso, Handel. 9.15 John's Accordeon-duo. O-a. Streich- holz-Wachtparadc, Wehle. 9.25 Declamatie door A. Post. 9.40 Gramofoonplaten en Va-z Dias. 10.00 Vervolg Accordeon. O.a. I Found you, Noble. 10.10 Declamatie (vervolg). 10.20 Vervolg NORV-kleinorkest. O.a. Aufforderung zum Tanz, Weber-Berlioz. 11.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. A.V.R O.-Uitzending. Koninginnedag. 8.00 Uit den BoschBeiaardconcert door Toon van Balkom. 8.30 Aubade ter gelegenheid van den 52sten verjaardag van H.M. de Koningin: 2500 zangers, zangeressen en kinderkoor o.l.v. Mevr. Grimberg-Huyser m.m.v. de 'Rtotterdamsche Harmonie o.l.v. A. Haanstra 9.15 Gramofoonplaten. 9.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. M.m. v. Oorry Kummer-Heeroma (zang). Inter mezzo: D. Hans: Koninginnedag. 12.30 Gramofoonplaten. 1.30 Orgelconcert door F. Hasselaar m.m v. W. Ravelli (bas). 2.30 Uit het Kurhaus-Scheveningen: Kin- dermatiné o.l.v. Henri Nolles. 3.30 Uit het Grand-Hotel-Scheveningen: Jack Hollis en zijn orkest. 4.30 Draaiorgelmuziek en aecordeonspel door „The Columbia Three". 5.30 Kon. Mil. Kapel o.l.v. Kapt. C. L. Walther Boer en Gramofoonplaten. 7 00 W. G. de Bas: Het Wilhelmus. 7.30 Gramofoonplaten. 8.15 Uit het Kurhaus-ScheveningenRe sidentie-orkest o.l.v. Ignaz Neumark m.m.v. Nathan Milstein (viool). 0.a. Piet Hein- rhapsodie, Anrooy en vioolconcert op. 64 in e kl. t., Mendelssohn. 9.10 Nono: Een spiritistische seance. 9.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refrein- zang: Bob Scholte. 10 00 Vaz Dias. Een lieve familie. Na een heftige woordenwisseling is het gisteravond omstreeks half elf in de Jans langstraat te Arnhem tot een vechtpartij gekomen tusschen de families S. en Z. De harmonicaspeler Z., die het vorig jaar bij een vechtpartij een oog verloor, bracht zijn schoonzoon S. een messteek toe, terwijl een dochtertje van Z. bloedend aan het hoofd werd gewond. Beiden zijn, na voorloopig in het Centraal politie-bureau verbonden te zijn, naar het Stedelijk ziekenhuis overge bracht. 10.10 VerTolg Kovacs Lajos. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdseip, berichten. 12.20 Orgelspel Q. Maclean. 1.05 Gramofoonplaten. I.502.50 Jack Martin's Hotel-orkest. 3.50 Sted. Orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey en Ger. Crawford. M.m.v. E. Fisher (piano). 5.05 Orgelspel N. Milne. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's Pianomuziek door H, Hut chinson. 7.15 en 7.35 Lezingen. 7.50 Radio-Militair Orkost o.l.v. L. Lewis m.m.v. T. Caballero (piano). O.a. Ouv. „Oberon'', Weber en Etude f k.t., Chopin. 9.00 „The White Coons Concert Party", revue o.l.v. H. S. Pepper. 10.00 Berichten. 10.20 BBC-Orkest o.l.v. Hely-Hutchinson. O.a. Partita in F, Haydn. II.2012.20 BBC-Dansorkest o.l.v. H. Hall. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05; 12.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 9.05 Concert in D Gr. t, (piano en strijk kwintet), Mozart. Kalundborg, 1153 M. 12.20 Concert uit het Bellevue-Strand- hotel. 3,005.00 Radio-blaasorkest o.l.v. Ander sen. 5.005.30 Gramofoonplaten. 7.20 Opera „Fidelio", in 2 actes van Beet hoven o.l.v. R. Strauss. 10.3011,00 Mandolineconcert o.l.v. A. Bracony. 0.a. Chant d'amour, Albeniz. 11.0012.50 Dansmuziek. L a n g e n b e r g, 473 M. 7.2ö—8.20 Concert uit Bad Salzuflen 11.3512.00 Gramofoonplaten. 12.201.35 Concert uit München. 1.502.50 Concert door het Duisburger Toonorkest o.l.v. H. Eccarius. 5.206.35 Middagconcert. 8.20 Concert door het Westfaalsche Blaasorkest o.l.v. G. Reincke. O.a. Ouv. „Dichter und Bauer", Suppé eh Fant. „Tsar und Zimmermann'', Lortzing. 10.50 Dansmuziek o.l.v. Eysoldt. Rome 441 m. 9.05 „I Vespri Siciliani", opera in 3 actes van Verdi. Leiding: Santarelli. B r u s s e 1. 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Max Alexys' Orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Vroolijk uurtje. 9.20 Concert uit het Casino te Knocke. Hierna tot 11.20 Dansmuziek. 338 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 520 Concert o.l.v. Kumps. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert o.l.v. Kumps. 8.50 Fragm. uit „De wijze kater" van Heyermans. 9.20 Concert uit de Kurzaal, Os tonde. Hierna dansmuziek. Z e e s e n, 1635 M. 7.20 Uit Salzburg: Opera „Fidelio'', in 2 actes van L. v. Beethoven. Dirigent R. Strauss. 10,20 Berichten. 10.40—12.20 Populair concert door Josef Holzer en zijn orkest uit Weenen. WIE HEDEN KOOPT, koopt goedkoop. Ook bij zeer soliede zakeo zijn nu de prijzen heel goedkoop. Men kijke daarom iederén dag met aandacht de advertenties na. FEUILLETON. DE DOCHTER VAN DEN DICTATOR ROMAN VAN EDGAR JEPSON. Vertaald door F van Velsen. (Nadruk verboden). 5) IV. Vaarwel, Karthoem. Het was ongeveer acht uur toen ik den volgenden morgen ontwaakte en tot mijn vreugde bemerkte, dat ik goed was uitge slapen en geen hinder had van het over vloedige maal van den vorigen avond. Ik was frisch en welgemoed. Ik nam weer een bad en liet intusschen een ontbijt klaar maken. Het bad kwikte mij heerlijk op. Ik ging naar de kamer van Ahmed en trok er het flanellen pak, dat ik in mijn koffertje had teruggevonden, aan. Tusschen de kleeren vond ik een schaar en kwam op de ge dachten om mijn haar en baard eens flink te laten kortwieken door een van de meis jes, die er bijzonder handig in bleek te zijn. Na een goed half uur verscheen ik in mijn normaal en fatsoenlijk Westersch uiterlijk, in de groote zaal. Harry en Bill namen een bad en ik begaf mij intusschen naar Ahmed, die nog steeds ^ast aan den paal gebonden was. k ^hmed", zei ik ernstig, „wij moeten af rekenen Je hebt drie jaren van mijn leven geroofd. Drie jaren, die ik in de grootste ellende en oncler de meest ongunstige om standigheden heb moeten doorbrengen. En het eenige motief, dat je had om mij zoo iets aan te doen, was je heb zucht, je ver langen naar geld. Want geen stroobreed heb ik je ooit in den weg gegegd. En ver geet daarbij niet, dat je je vergrepen hebt aan een 'lid van Engeland's oudsten adel. Je zult inzien, dat ik je op 't oogenblik vol komen in mijn macht heb. Het hangt geheel van mij af om je neer te schieten, maar je begrijpt, dat ik daartoe nou't zal overgaan Je kunt je gelukkig pr.jzcr. dat het een „Christenhond" is, die voor je staat nu en niet een van je soortgenooten, die je zon der blikken of blozen onmiddellijk naar de andere wereld zou hebben geholpen. Maar redelijk zou het zijn, als ik je overleverde aan het Engelsche gouvernement. En wat je in zoo'n geval te wachten hebt, weet je. Mijn klacht is erAstig en er zullen korte metten gemaakt worden, daar is geen twij fel aan mogelijk. Ahmed, die mij had aangekeken met een grijns van minachting op zijn gezicht, trachtte zich nu zoo goed en zoo kwaad dat ging op te richten aan zijn pilaar. Ecu hevige angst teekende zich op zijn gelaat' af. Zweetdruppels liepen langs zijn voor hoofd en er was een smeekende uitdruk king in zijn oogen, 'n Zacht, onverstaan baar gemurmel kwam over zijn lippen. „Maar ik wil je sparen, Ahmed Niet om dat ik ook slechts een korrel respect voor jou bezit, maar omdat ik mij niet door mijn gevoelens van wraak wil laten leiden. Je hebt me beroofd, op' de eerste plaats van drie van mijn jonge levensjaren en vervol gens van mijn eigendommen. Je zult me schadeloos moeten stellen." „Neem allesmompelde de dikke Ara bier. „Neem alles Maar laat mij vrij 1 Lever mij niet over aan de^Engelschen Ik smeek u er om Er was nog steeds dien droeven, angsti- gen trek op zijn gelaat. Ik zag dat hij alle hoop verloor en zich geheel afhankelijk voelde van mijn wil. Ik had geen reden of ik wilde althans niet naar die redenen luisteren om hem zwaarder te straffen dan voor mijn eigen belangen noodzakelijk was. Het eenige waarop ik meende aan spraak te moeten maken, was op een bil lijke schadeloosstelling. „Ik wil al je bezittengen niet hebben, Ahmed", zei ik vastbesloten. „Het valt mij moeilijk om een bepaald bedrag te noe men, maar ik verwacht van jou een voor stel." Ahmed's gezicht klaarde op. Hij scheen nu te begrijpen, dat ik hem niet noodeloos zou folteren en hem ook niet zou prijsge ven aan de gestrengheid der Engelsche wet ten. Toen ik dat bemerkte, achtte ik het raadzaam hem te zeggen: „Je ziet Ahmed, dat ik geen kwaad met kwaad wensch te vergelden. Ik ben een „christenhond", zoo als jullie Arabieren ons meent te moeien noemen, en dat is je redding. Maar laten we zakelijk blijven. Kom voor den dag met je voorstel „Noem het kistje met ruwe edelsteenon en al het baar geld, dat in mijn kamer aan wezig is, heer", zei hij zichtbaar opgelucht en blij, dat hij er zoo gemakkelijk afkwam. Er kwam een vleierige trek om zijn mond en als het mogelijk ware geweest en de touwen waarmee hij vastgebonden zal het niet hadden belet, zou hij stellig een diepe buiging gemaakt hebben. „In orde", zei ik. „En nu nog dit. Ont houd voor heel je verder leven dit moment en bedenk steeds de houding van een edel man tegenover een schurk van jouw ge halte". Ik sprak verder geen woord en verliet den Arabier, die een opvallend blijde uit drukking in zijn donkere oogen had en zijn vrees had afgeschud. Hij trachtte zich los te wringen uit de touwen, maar toen ik omkeek en oens glimlaohte begreep hij wel dat zijn pogingen mislukken zouden en hij geduld moest hebben tot ik vertrokken zou zijn. Toen ik wederom in de groote zaal terug kwam, stond het ontbijt reeds klaar en wa ren de beide meisjes bezig met het op schudden van de kussens. Ik dacht eraan, dat het voor mij heel gemakkelijk zou zijn om met het geld en de edelsteenen, die nu mijn eigendom waren geworden, naar En geland terug te keeren zonder mij aan iemand bekend te hebben gemaakt. Ik had inderdaad twee goede redenen om mijn identiteit niet openbaar te maken. Vóór alles wilde ik weten of Gerard, mijn halfbroer, de brieven die ik drie jaren geleden verzond, had ontvangen, want indien zij hem werkelijk bereikt had den was zijn schuld ten opzichte van mij niet geringer dan die van Ahmed. Vervol gens had ik een hardgrondigen hekel aan sensationeele krantenberichten, ik zag voor mijn verbeelding reeds de belachelijk over dreven artikelen, die aan mijn terugkomst zouden gewijd worden: Lid van een oud adellijk geslacht drie jaren in slavernij te Karthoem en nu bevrijd, of Engelsch edel man aan de kluisters der slavernij ontrukt en te: ug gegeven aan de maatschappij waaruit hij voortkwam. Al die onzin stuitte mij tegen de borst en ik dankte ervoor om mij bloot te stel len aan de nieuwsgierigheid van het pu bliek, dat door handige journalisten wol zou worden voorgelicht op een wijze, die allo sensationeele prikkels bevredigde. De geur van de gerechten die voor het ontbijt werden klaargemaakt leidden mijn gedachten wederom van Engeland af en met een gezonde eetlust zette ik mij aan tafel. Bill en Harry waren intusschen gereed gekomen met hun bad en hun kloeding en kwamen binnen. Met eerbied keken zij mij aan. Ik soheen in mijn Europeesoho klee ding nog meer indruk op hen te maken dan den vorigen avond. Na ons goed voorzien te hebben van alle gerechten, die op voortreffelijke wijze wa ren bereid, rookten wij nog een havanna en tracteerde ikyhen op een glas van den allerfijnsten Franschen brandewijn, dien ik uit de sohatkaanor had meegebracht. Nadat wij eenigen tijd rustig luidden gezeten en ik hen verteld had welke over eenkomst ik vanmorgen- met Ahmed had getroffen, stonden wij op om het geld en de edelsteenen te gaan halen. Ik ging terug naar Ahmed in de, warande en hield hem het geld en het kistje voor. „Is dit wat je bedoelde?" vroeg ik hem. Hij knikte bevestigend en loerde met oeu schuinen blik door de open deur, waar schijnlijk om te zien of niet een zijner on- derhoorigen in de buurt was om hem uit zijn vermoeide positie te kunnen bevrijden. Wij lieten hem weer alleen en telden het geld. Het was voor 't meerendeel Engelsch geld, doch er waren ook andere munten, gouden en zilveren, bij. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9