DINSDAG 30 AUGUSTUS 1932 i)E LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Geboren: Christiaan, z. v. J. van Berkel en M. M. Kortland. Trijntje, d. v. P. E. van Luiing en J. Buis. Hendrik, z. v. J Maliepaard en A. Hovius. Cornelis Fredericus, z. v. G. E. Tijssen en G. A. van Es. Maria, d. v. J. F. Kouwenhoven en J. M. de Ridder. Annie Jacoba, d. v. G. Enthoven en A. v. d. Hoek. Leonarda, d. v. A. G. v. d. Weijden en E. Geerlings. Marten Paul, z. v. G. Sturing en R. Sta- winoga. Jan, z. v. J. Stroomer en H. M. Tool. Willempje Neeltje, d. v. P. van Zui- dam en W. van Eeuwijk. Elsje Pieternel- la, d. v. M. Witte en P. Roubos. Gijsber- tus Theodorus, z. v. G. v. Lammeren en M. Bakker. Jozua, z. v. P. Speelman en L. C. Gluk. Anthonius Theodorus, z. v. Th. Ruijgrok en A. P. P. Meegdes. Ondertrouwd: J. J. Zegstroo, 21 j. en N. Krijgsman, 21 j. E. F. X. Gammans 26 j. en M. Fortuin 2 7j. K. Hofman, 31 j. en G. Spaargaren 28 j. Overleden: Heimen van Komer, 63 j. geh. met C. C. Lahs. Teunis, 5 mndr, z. v. C. Sack en F. den Dekker. Petrus Theo- philis de Block, 30 j., ongeh. Margo Jans- je Dijkman, 29 j. geh met J. O. v. d. Graaf. Johannes Postma, 62 j., wed. van J. Kleinjan. Gijsbert Tuinebreijer, 71 j., wedr. van C. Klein. Anthonius Johannes de Koning, 43 j., ongeh. Cornelis Roden- burgh. 20 j. ongeh. Levenloos geboren: kind van het vr. gesl. van G. Koelman en A. M. Mulder. Gevestigd: Jan de Jong. van Lisse; Hendrikus W. de Wolff, van Amsterdam; Johannes Rowoud van Amsterdam; Antoon D Matron van Amsterdam; Jacoba Paauw, weduwe Jacob Lubsen, van Amsterdam; Heintje Krijgsman weduwe H. J. Post van Amsterdam; IJanna K. Knaap wed. M. J. Brood van Renkum; Melchior W. D. Kroese van Amsterdam; Bernardus H. Jansen van Haarlem; Clasina C. Visbeen van Haarlem- merliede ca Cornelis Wilkes van Haar lem; Pieter Miedema van Eindhoven; Cor nelia G. Lagerweij van Haarlem; Rosalie M. Hoornaert, van Brussel; Jacob W. Hei- deman van Wijdewormer; Johanna M. Haak van Vinkeveen ca.; Cornelia Galis v. Heemstede; Makke Fortuin v. A'dam; Gerarda v. d. Berg van Lisse; Johannes C. van Aalst, van Assendelft; Jan de Smit van Barsingerhorn; Gerard de Smit van Bar- singerhorn; Jacoba Vis weduwe van W. van der Wart, van Hilversum; Peter M. A. Tijssen van Wonseradeel; Willem van der Vlugt van Beemster;- Sophia Wanschers van Haarlem; Hilligie Slob van Amers foort, Vertrokken: Johanna J. Markwat naar Aalsmeer; Barend de Groot naar Am sterdam; Trijntje A. Claij, naar Bloeinen- daal; Marie Th. H. van Poppel naar 's-Gra- venhage; Jan Teeler naar Woubrugge; Franciscus van der Peijl naar Haarlem; Trijntje Kloosterman naar Lisse; Johannes Trouwen naar Haarlem; Jacob Leur naar Amsterdam; Hendrik J. Kitsz naar Amster dam; Johanna 'ivfoest naar Heel en Panheel. HILLEGOM. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Vol gens de laatste opgave bedraagt het aantal werkzoekenden alhier 225, de vo rige opgave vermeldde 237. Koninginneviering. Zoowel door de bedrijfsdrukte als door de tijdsomstan digheden zal hier de verjaardag van H. M. de Koningin zeer sober worden ge vierd. De Boaz- en Julianaschool zullen van des morgens 9 tot ongeveer half 1 op het land avn den heer W. v. d. Ma- rel (daartoe belangeloos afgestaan) ver schillende spelen uitvoeren. Muziek luis tert de spelen op, terwijl de kinderen vanzelfsprekend zullen worden onthaald. KATWIJK AAN ZEE. In memoriam. Alhier is na een onge steldheid van een paar dagen in den ouder dom van 53 jaren overleden de heer G. van Duyn. Behalve dat de overledene sinds 1929 lid van den gemeenteraad was (ook enkele jaren geleden nam hij gedurende een zit tingsperiode van 4 jaar deze functie waar) was hij bestuurslid van verschillende ver- eenigingen. Voor zijn gezin, echtgenoot© met 11 kin deren, zal het verlies wel het grootst zijn, al zal Katwijk de heer van Duyn in vele opzichten missen. Opvolger voor den raad op de Ohriat.-Hist. lijst is de heer C. den Duik. Record. Het jaar 1932-is voor de bad plaats wel een recordjaar. Het hoogste ge tal ingeschreven badgasten Vas tot dit jaar 8500. Thans *ijn 1850 badlijsten ingeleverd inet een totaal van 9920 badgaston. TER-AAR. Voetbal. Zondag speelde het Junmren- el'tal van Adolf Kolping een vrienaschap- pelljLs» wedstrijd tegen Kudelstaart onder leiding van scheidsrechter W. Vermeij. Dit was een mooie, aangename wedstrijd, waarvan beide partijen tegen elkaar waren opgewassen. Toch gelukte het Kudelstaart niet den wedstrijd to doen eindigen in e©n gelijk spel; de laatste momenten wist Kolping de winnende goal te scoren, en won daardoor met 32. Hierna speelde het 3e elftal tegen Aloy- sius van oe Kwakel. Na een kwartier spe len had Kolping de leiding, en zij wist den stand tot voor de rust op te voeren tot 30. Na de rust zette de Kwakel alle zeilen bij en kon verhinderen dat Kolping geen doel punten meer maakte, maar ook zij wisten hierdoor geen goals te fabriceeren, en kre gen met 30 voor d'r broek. LEIDSCHENDAM. ZEILBOOT GEKANTELD. Een jongen van 16 jaar verdronken. Gistermorgen omstreeks 11 uur waren een drietal jongelui uit Scheveningen met een gehuurde zeilboot aan het zeilen op den Vliet bij Leidschendam. Doordat er iets aan den mast mankeerde, wilde een der jongens dit verhelpen en stapte op een bank, waardoor de boot een weinig kantel de. Hierop greep de jongen zich aan den mast vast, waardoor de boot overhelde en geheel omsloeg, zoodat alle drie in het wa ter terecht kwamen. Twee der jongens kon den zwemmen; de jongste was dan ook spoedig aan den wal, terwijl de oudste den anderen, die niet zwemmen kon, boven wa ter hield. Deze werd echter zoo zenuwach tig en zoo wild, dat de oudste verplicht was hem los te laten, daar anders beiden in de diepte zouden verdwenen zijn. Ofschoon direct hulp aanwezig was en terstond be gonnen werd met dreggen, werd de jongen pas na een half uur opgehaald. De levens geesten waren toen reeds geweken. Het slachtoffer was de 16-jarige Floris Ba! uit Scheveningen. De twee andere jon gens kwamen er met den schrik en een nat nak af Een en ander verwekte een groote consternatie. Het lijk werd door de politie naar het lijkenhuisje overgebracht. N00RDWIJK. Postdienst. Door het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie was besloten de derde postbestelling te Noordwijk aan Zee op te heffer., omdal Noordwijk aan Zee een bebouwde kom heeft van minder dan 5000 inwoners. Dank zij o.m. de bemoeienissen van het gemeentebestuur is thans bericht ontvangen, dat de voorgenomen bezuini gingsmaatregel voorloopig is opgeschort. Regeling werkloozen. Door het ge meentebestuur is een nieuwe regeling ge troffen voor het stempelen door werkloo- zen. Bepaald is, dat in het vervolg ook alle mannelijke werkloozen leden van het ge zin van een steunaanvrager twee maal per week moeten stempelen. Ook wanneer het hoofd van het gezin niet werkloos is moe ten de mannelijke werklooze leden van zijn gezin toch stempelen Aanrijding. - Op den hoek Beeklaan Vinkenlaan had een aanrijding plaats tus- schen een luxe automobiel en een door een dame bestuurd motorrijwiel. De motorrijd ster werd daarbij zoodanig gewond, dat zij naar een ziekeninrichting moest worden overgebracht. De Politie maakte proces-ver baal op Belangrijk verlies. Door een badgast werd bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een portefeuille, welke een belangrijk bedrag aan geld inhield. Een on derzoek wordt ingesteld. Fiets ontvreemd. De heer v. d. V. te Voorhout deed bij de politie aangifte van vermissing van zijn rijwiel, dat hij voor een café alhier had geplaatst. Onderzoek wordt GEMEENTERAAD VAN UITHOORN Raadsvergadering der gemeente Uit hoorn op Vrijdag 26 Aug. 1932 des na middags 2 uur. Voorzitter: burgemeester G. A. L. M. Vos de Wael. Na opening met gebed wordt het nieuwe raadslid de heer J. Duiker Jz., die de plaats in zal nemen van den heer Corsel, geinstalleerd. Notulen daarna goedgekeurd. Uit de mededeelingen stippen we aan, dat bij besluit van Ged. Staten d.d. 17 Aug. 1932 de heer J. 0. Meuwissen ver vallen is verklaard als lid van den Raad. B. en W. worden gemachtigd om met de Prov. Staten van N.-Holland te spre ken over verlaging van electriciteitsta- rieven en watertarieven. Voor de kermis aan de Kwakel op 5, 6 en 7 Sept. a.s. wordt van den heer Joh. van Doorn tegen 50 pet. van de netto winet een terrein gehuurd. Dit punt wordt scherp aangevallen door de heeren Duiker en Bosman. Zij vinden het optreden van B. en W. zeer ontactisch. Voor de kermis te Uithoorn (kom) kwamen B. en W. met het voor stel geen kermis te houden. De Wilhel- minavereeniging aan de Kwakel houdt geen volksfeesten en zal zoodoende ook niet de kermis exploiteeren. .,Nu zeggen B. en W., nu zullen wij jullie toch ker mis bezorgen", aldus spreker. De heer Th. Könst geeft nogmaals een uiteenzetting waarom de Wilh.-vereeni- ging de laatste jaren de kermis exploi teert. Hij voegt er bij dat de Wilh.-ver- eeniging de stille wenech had gekoesterd dat de kermis niet zou doorgaan. De voorzitter zegt, dat het college met dat voorstel is gekomen, omdat het voorstel van B. en W. in de vorige vergaderir.g werd verworpen. Het vcorstel van B. en W. werd nu met 8—2 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Duiker en Bosman. Om de belastingdruk te verminderen stellen E. en W. voor de opcenten op de personfele belasting en op de hoofd som der pemeentefondsbelasting met 25 te verminderen. Dr heer Duiker juicht dit voorstel zeer toe. Met algemeene stemmen aanvaard. Een onderwijzeres in hooger beroep. Ontslag mej. Grond, onderwijzeres der O. L. sohool. Genoemde onder ^veres is tegen het besluit van den Raad in hoo- gei beroep gegaan bij God. Skaten en Oranjefeest Noordwijk aan Zee Behal ve het Oranjefeest te Noordwijk-Binnen op 31 Augustus a.s., zal ook te Noordwijk aan Zee dien dag een oranjefeest worden gehou den. Des middags te half twee zal een op tocht worden gehouden van de schoolkin deren. Na afloop hiervan wacht alle kinde ren in de schoollokalen een verrassing. Te 4 uur beginnen op het autopark aan den Noord-Boulevard de spelen en wel ton netje kruien voor jongens van 10 tot 12 jaar en balloopen voor meisjes van 10 tot 12 jaar. Te 5 uur wordt voor jongens van 12 tot 16 jaar een wedstrijd gehouden in blaasslaan en een stoelendans voor meisjes van 13 tot 16 jaar. Te half zes worden de wedstrijden besloten met het succesnummer: tobbetje steken voor jongens van 13 tot 16 jaar. De prijzen, die des a vonds in het Vereenigings- gebouw aan de Hoofdstraat worden uitge reikt, zijn te bezichtigen bij de etalages van J. Mooyekind en W. Baalbergen. N00RDWIJKERH0UT. Een ongelukkige middag. Zondagmid dag hebben op het N.V.U.-terrein een twee tal wedstrijden plaats gehad, waarvan er een al bijzonder ongelukkig xs afgeloopen. üm half 2 speelde N.V.C. III tegen Tey- lingen III, welke wedstrijd eindigde in een 4O-overwinning voor N.V.C. III. Bij dezen wedstrijd had de speler J. Broekhof van N.V.C. het ongeluk een been te breken. Dr. Wöste verleende de eerste geneeskundige hulp en oordeelde opname in een zieken huis noodzakelijk. Naar wij vernamen is het ongeluk met te wijten aan ruw spel of der gelijk, maar louter een ongelukkige samen loop van omstandigheden. Begrijpelijk was de verslagenheid op bet veld groot. Na dezen wedstrijd speelden nog de Ve teranen tegen de dito's van S.J.C. uit Noordwijk. De Noordwijksche oudjes won nen tenslotte met 75. Arbeidsbemiddeling. Bij den Agent dor Arbeidsbemiddeling staan als geheel werkloos ingeschreven: 55 landarbeiders, 1 opperman, 7 timmerlieden, 1 metaalbe werker, 1 betonwerker, 1 voeger, 2 metse laars. Benoemd. Z. H. Exc. de Bisschop van Haat lean heeft benoemd tot Kerkmeester aan de Iavochie van den H. Jozef, alhier, de heer G. A. Verdegaal en tot Armmeestor de heer W. Th. Langeveld. Duinbrand. Gisterenmiddag omstreeks 4 uur brak een brand uit in het helmgras van de Boekhorst. De chet van politie die juist ter plaats aawwezig was, waarscnuwde direct de brandweer, die met behulp van toegeschoten burgerü de braad kon blus- sohen. Een en ander gaf eer groote drukte daar de brand een groote oppervlakte bad en langs den drukken verkeersweg woedde. RIJNSBURG. Bevoegdheid verioren. Bij besluit van Gedep. Staten van Zuid-Holland, gehand haafd bij Kon. Besluit van 1 Augustus j.l., is verklaard, dat J. Plooy, te Hilversum, ontslagen hoofd ©ener bijz. lagere school alhier, de bevoegdheid tot het geven van onderwijs hoeft verloren. VOORHOUT. Baldadigheid. In den nacht van Zon dag op Maandag is door enkele personen, die tot nu toe nog onbekend zijn gebleven, wederom eens baldadigheid gepleegd, be staande uit het uitrukken van paaltjes met straatnaambordjes en dergelijke. De bor den met plaatsaanduiding zijn in deze ge meente eveneens al reeds deerlijk geha vend, terwijl sommige geheel verdwenen zijn. Deze ergelijke baldadigheid, zoowel bij de jeugd als bij groote menschen, is on gepast en ontsierend, terwijl men tevens moedwillig inbreuk doet op het eigendoms recht van derden. De politie stelt, naar wij vernemen een streng onderzoek in. Concert. Gisterenavond heeft de R. K. Muziekvereeniging en de Chr. Zangver- eeniging Voorbsch Gemengd Koor een ge meenschappelijk concert gegeven in de ge meentelijke muziektent alhier, ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Ko ningin. De muziekvereeniging zette het concert in, terwijl, nadat eenige nummers ten beste gegeven waren, de Zangvereeni- ging zich liet hooren, beiden onder leiding van hun directeur. Zoowel de muziekver eeniging als de Zangvereeniging hadden heel wat applausjes in ontvangst te nemen. Het uitstekende weer en het geboden kunstgenot bracht heel wat menschen ter is bij besluit van genoemd College d.d. 3 Aug. 1932 in het gelijk gesteld. Nu stellen B. en W. voor bij de Kroon in hooger beroep te gaan. Zij beroepen zioh op soort-gelijke gevallen, waarop de beslissingen gunstig waren. Dit voorstel verwondert den heer Dui ker ten zeerste, te meer omdat de Raad togen het advies van oudercommisrie en de vereeniging voor Volksonderwijs in de vorige vergadering aan de onderwij zeres, die niet het laatste aangesteld was, ontslag had gegeven. Nu doen Ged. Staten dat wat genoemde vereenigingen voorsloegen. Met artikels uit de wet en het bezoldigingsbesluit haalt spr. aan, dat aan den laatstbenoemde, den onder wijzer ontslag gegeven moet worden. Het adviee van 't hoofd der school is nietszeggend. „Onderwijsbelangen" oordeelde het beter, dat zij haar ont slag kreeg. De voorzitter beroept zich op het ad vies van den Inspecteur in de Inspectie Zaandam. De heer Duiker heeft bij de stukken %8n den Raad, noch hij de stuk ken ter provinciale griffie een advies ge vonden van genoemden Inspecteur. Spr. is zelf hij genoemde ^choolautoriteit geweest en deze verklaarde Keen advies daaromtrent gegeven te hebben. Hierop antwoordt de voorzitter, dat het een mondeling advies is geweest. Het voorstel van B. en W. wordt met 82 stemmen aangenomen. Vervolgens gaan weder verscheidene verordeningen onder den hamer door. Een motie van den heer J. Duiker met betrekking tot het rapport, uitge bracht door de bekende staatscommissie Wolter wordt op voorstel van B. en W. afgewezen. Genoemd college aoht het, raadzamer dat de vereeniging van Ne- derl. gemeenten die stappen doet, die in 't belang van de gemeenten zijn. Van de veenderij „Bezworen Kerff" wordt 27.200 geleend en van de veen derij „Steenwijk en Geerland" 16.800. Voor de restauratie van 't openbaar slachthuis wordt 10o tot 150 be schikbaar gesteld. In de rondvraag wordt een voorstel van de heeren Duiker en van Diepen met 4—6 stemmen verworpen; een voor stel van den heeren v. d. Vliet en Ver laan met algemeene stemmen aanvaard. Dit voorstel behelst, B. en W. uit te noo- digen op de volgende vergadering te ko men met wat 't gemeentebestuur voor werkverschaffing zal laten doen. Hierna sluiting. been. Dit ia inderdaad een goed geslaagd concert, geweest, waarop met vertrouwen mag worden teruggezien. De afwisseling van muziek en zang is aan to bevelen en het publiek stelt dit op zeer beogen prijs. Geboren: Petrus Maria, z. van P. C. van Werkhoven en C. O. Westerhoven. Johanna Cornelia, d. van C. J. Bel en C. K. Opdam. Jacobus, z. van H. G. Ruigrok en J. M. Borst. Getrouwd: P. J. van den Berg en Oh. M. Steinbach beiden te Voorhout. Gevestigd: H. J. Plukker van Scha- gen. Th. O. Koedooder van Wever&hoof; H. A. M. Ruwiei van Nieuwer Amstel; J. H. F. Veidboer van Rotterdam; J. Th. A. Wanders vaa Amsterdam; K. K. van Hel- vert van Nuland; M. H. J. van Rooy van Erp; C. Hooger vorst en echtgen. van Lis se; J. H. Berg van 's-Gravenhage; G. C. Perreijn en echtgen. van Leiden; M. W. Bertel van Leiden; J. J. M. van Steijn van Zoeterwoude; P. P. van den Burg van Vertrokken: N. H. M. Bots naar Veghel; F. van Heugten, N. Jong en E. M. Meijer naar Veghel; A. M. van Kessel naar AaLst-Waalre; M. H. Hulsbeek naar Bla- del. WARMOND. Goed afgeloopen. Zondag voer een kano bemand met een dame en een heer lustig over Kagerplassen, toen plotseling de paesagiersboot „De Kagermeer" om den hoek opdook en de kano finaal middendoor voer. De inzittenden verdwenen onder den boot zoodat het ernstigste gevreesd werd. Het bleek echter dat beido drenkelingen goed konden zwemmen, want zij kwamen aan de andere zijde van den boot weder om te voorschijn en konden door „de Ka germeer" worden opgepikt. Een en andor verwekte aan boord groote consternatie. Autobusdiefist. In verband met de Koninginnefeesten op Woensdag a.s. zal do autobus der namiddags niet door de Dorpsstraat rijden doch langs den Heeren- weg, daar in de Dorpsstraat de kinderfees ten zullen plaats vinden. Werkloozen. Bij het bureau der ar beidsbemiddeling alhier stonden op heden ingesohreven 43 werkloozen t.w.: l bouw kundige, 6 timmerlieden, 5 metselaars, 3 schippers, 6 losse werklieden en 22 land arbeiders. Koelinrichting. Mochten wij tot voor kort mededeelen, dat de slagerswinkel met annex de slagerij van den heer v. d. Voorn alhier geheel was gemoderniseerd, thans heeft de heer v. d. Voorn ter volmaking van zijn bedrijf een nieuwe koolcel laten bouwen, welke een unicum is op dit gebied. WASSENAAR. Koninginnedag. Het programma ter viering van den verjaardag van H.M. de Koningin op Woensdag 31 Augustus luidt als volgt: 's Morgens 8.30 uur Koraalmuziok en Va- derlandsche liederen op het 'Dorpsplein door „Excelsior''. Om 9 uur bijeenkomst te zelfdcr plaatse van de kinderen der lagere scholen in deze gemeente. Na het formeeren van een stoet, wordt met muziek een rondgang gemaakt door het dorp. Daarna worden de kinderen van.de beide eerste klassen geleid naar het Patronaatsgebouw, waar zij worden ont haald op versnaperingen en een poppen kastvoorstelling. De overigen gaan naar het terrein aan de Jonkerlaan, waar do kinder spelen plaats hebben. Na beëindiging der kinderspelen zijn er volksspelen voor grooteren en werkloozen. Des middags om 2 uur is er op Duinrell een groot concours Hippique waarvoor zoer veel belangstelling bestaat. De beste paar den komen hierbij uit. Omstreeks half zeven wordt een gecoe- tumeerde voetbalwedstrijd gegeven naast het concoursterrein. Van 8 tot ongeveer 10.30 uur geeft Excel sior op het Dorpsplein een concert. Te 11 uur is er een lampionoptocht met muziek, waarmede de dag wordt besloten. Gevallen. Mej. v. IJ. uit Rotterdam kwam bij het afrijden van de Klip met haar rijwiel te vallen, tengevolge waarvan zij een pols brak en een stukje vinger verloor. De eerste hulp werd haar verleend ten huize van de familie F. waarna dr. Baart de la Faille haar ter verdere medische hulp mee nam naar diens woning. Aanrijding. De auto van wethouder B., staande voor het politie-bureau werd ach terop aangereden door een auto bestuurd door de K. uit Moordrecht, van wiens auto voet- en handremmen niet blekon te func- tionecren. Proces-verbaal is opgemaakt. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Kind verdronken. Gisterendavond is in een onbewaakt oogenblik het vijfjarig zoontje van den M. v. d. H. in do van Mandersloostraat in den Rijn gevallen en jammerlijk verdron ken. Opdracht. Aan de firma Westmaas-Kei- zer alhier i3 door de gemeente Leiden op gedragen de verbouwing van het Sted. Museum „De Lakenhal,, aldaar. Supportersvereniging. Met aanvan kelijk 25 leden is alhier opgericht een sup- portersvereeniging van de A.V.V. Alphen. Uit de, vele verdere toezeggingen mag voorts worden verwacht, dat deze vereeni ging zich belangrijk zal uitbreiden. KOUDEKERK. Koninginneverjaardag. In verband met den .verjaardag van H. M. de Konin gin op Woensdag a.s. zal het fanfare-corps „Kunst na Arbeid" alhier, onder leiding van den directeur, den heer van der Kaaij te Leiden, op Donderdagavond a.s. in do muziektent oen openluchtconcert gegeven. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENT JE. '4 ^y/\ 545. Hij vond de matroos stoeiende met den bo3chgod. Met een takje kriebelde hij hem en de boschgod lachte, terwijl zijn staartje heen en weer ging. Dit was juist de bedoeling van de matroos, die altijd de grootste pret had, wannéér hij het staartje van den bosebgod zag. Maar toen kwam Keosie op beiden af. 546. „Stop gerust maar je spel vriend", zeide hij tegen den matroos. „Wij hebben ernstig werk te doen. We moeten do prinses terug hebben. We gaan weg met de vliegmachine". De matroos en ook de boschgod luister den aandachtig naar wat Kecsio hun vertelde. De boschgod vond het lang niet prettig, dat beiden hem zouden verlaten. Maar hij begreep dat Keesio zijn be lofte moest nakomen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7