DINSDAG 30 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 Aug. 1932, medegedeeld door hel Kon Ned Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.765.8 te Saerna. Laagste barometerst.: 746.5 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 31 Aug.: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Zuid-Oostelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt Waarschijnlijk enke- j le regen- of onweers buien. Weinig ver andering in tempe- ra tuur. De gisteren reeds genoemde secundaire depressie heeft zich in Oost-Noord-Ooste- lijke richting verplaatst. Zij wordt in het Zuid-Westen door een zwakken rug van iioogen luchtdruk gevolgd De depressie bij IJsland bleef vrijwel onveranderd, de hoo- ge druk in Scandinavië trok eon weinig Oostwaarts. Doordat de secundaire de pressie zich vooral over onze omgeving uitbreidde, had hier te lande een totale weersomslag plaats. Ook over Engeland, Noord-Frankrijk en West-Duitsohland is het weer regenachtig geworden. In Zuid- Frankrijk, Oost-Duitsohland en Scandina vië is het echter nog zonnig. Het laat zioh aanzien dat met .tijdelijke onderbrekingen de regentoestand nog wel tot morgen zal aanhouden. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 21.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 8.22 uur tot Woensdagmorgen 5.38 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminr., Hooge Rijndijk hedenmorgen 7 uur 20, 12 uur 21 en 3 uur 21 gr. C. Zweminr. „De Zijl", hedenmorgen 7 uur 19, 12 uur 20 en 3 uur 20 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 31 Augustus voorm. 3.10 uur en nam. 3.35 uur. optocht vanaf het hotel „De Dubbele Sleu tel" naar het feestterrein. Om 2 uur van gen aldaar de schietwedstrijden aan onder leiding van de bijz. vrijw, landstormafd. Woerden. Tegelijkertijd beginnen de At letiekwedstrijden voor leden van sport- vereenigingen, niet-leden en juniores met de nummers los-ver-, los-hoogspripgen, 100 M. en 80 M. hardloopen, kogelstooten (5 K. G. en 3 K.G.) Aan deze wedstrijden is ook de Singelloop verbonden. Te 3.30 volgt de voetbalwedstrijd van de R.K. V.V., V.E.P. contra, 'n „Woerden-Veteranen Elftal", 'n wedstrijd, die de moeite waard belooft te zijn. Van 56.30 Zwem- en Polo-wedstrij den in de Haven, waarin vooral de rivalen „Forel" en „W.Z.C." elkaar zullen bekam pen. in de nummers vrije slag, schoolslag, rugslag, waaraan zoowel juniores (meisjes en jongens), heeren en dames, als vetera nen (dames en heeren) in klassen zullen deelnemen. De polowedstrijd gaat tusschen „Forel" en „W.Z.C." 6.307.30 Openluchtsamenkomst in het Plantsoen, waar als spreker op zal treden Dr. N. G. Veldhoen, Ned. Herv. Protest, over 't onderwerp: ,,'t Is' Oranje, 't blijft Oranje". Te 7.45 trekken den plaatselijke Gymnastiekvereenigingen „BATQ" en „Houvast" benevens de deelnemers van de Volkszang vanaf de „Dubele Sleutels" naar het feestterrein, begeleid door het U.M.I. Harmoniecorps. Om 8 uur demonstreert „Houvast" tot 8.45, terwijl „Bato" van 9.15 10 uu demonstreet. Hiertusschen de Volkszang-uitvoering onder leiding van den heer J. van Beek, Tot slot niet zooals naar gewoonte vuurwerk, maar 'n open luchtbioscoopvoorstelling, waarbij o.m. een film zal vertoond worden met herinnerin gen uit het leven van H. M. de Koningin. De entreeprijzen voor de avond zijn weer zeer billijk gesteld, n.l. 25 ct. Een goed idee vinden we dat het kostbare en weinig om 't lijf hebbende optreden van Pro Patria dit keer wegvalt. Een 'en ander is natuurlijk ook geschied met het oog op de huidige financieele toe standen. Uitvoerige programma's zijn a 10 ets. verkrijgbaar. Met het vooruitzicht op goed weer belooft alles een mooie dag te wor- STADSNIEUWS Handelsregister K. v. K. W ij i i g i n g 4577. Naatnlooze Ven- nooteohap Algosneene Contectiehandel van C. *n A. Bmminkmoyer. (f) Leiden, Boter markt 5. 6, 7, Amsterdam, Dam rak 74. UiUr. B-»h. fp.H. .r. O. Blom, Lei den N. Seh. fil. C. H. J. Verhaak, Oegst- bo Wefchoodor van Sociale Zaken, de heer mr, A J. Komijn, is verhinderd mor genmiddag •orceknnr te houden. DE NOOD IN HET TUINBOUWBEDRIJF Schrijven aan de Kamer van Koophandel. In antwoord op het door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, tevens namens de Gemeentebesturen van Alkemade, Ter Aar, Nieuwveen en de Be sturen van de Groenten veilingen te Leiden, ltoelofarendsveen en Ter Aar, d.d. 3 Augus tus j.l. verzonden adres inzake den nood in het tuindersbedrijf, ontving zij van Z. Exc. den Minister van Eoonomische Zaken en Arbeid, het navolgende schrijven: „Met verwijzing naar uw schrijven van 3 Augustus 1932, heb ik de eer u mede te deelen, dat de daarbij bedoelde zeer ernsti ge aangelegenheid mijne volle en voortdu rende aandacht heeft. Tot dusver hebben de pogingen om de Duitsche Regeering te bewegen tot een rui mere beschikbaarstelling van betalings middelen ten behoeve van den invoer van land- en tuinbouwproducten uit Nederland niet tot een positief resultaat geleid. Die pogingen zullen echter worden voort gezet en niets zal onbeproefd worden gela ten om een betere regeling met Duitschland te bekomen en met name om elke achter- uitstelling van Nederland in vergelijking met welk ander land ook, te vermijden". Dwaas voorschrift. Een ingezetene vervoegde zich heden op het postkantoor alhier aan het zegelloket, waar hij 37 rentezegels vroeg Het spijt mij, zeide de ambtenaar, doch ingevolge voorschrift mag ik aan één per soon slechts twintig stuks tegelijk verkoo- pen. Gaat U dus naar den Daad van Ar beid, waar U er zooveel kunt krijgen als U wenscht. Ik heb, aldus antwoordde de ander, wei nig zin om, nu ik hier eenmaal ben, een wandeling naar en terug van den Raad van Arbeid te maken, geeft U mij dan alvast maar twintig stuks, dan kom ik over eenige minuten de overige 17 halen. De ambtenaar mopperde eenige woorden binnensmonds en gaf de gevraagde 20 ren tezegels, die a raison van 12 gulden door den kooper in ontvangst werden genomen. Hierna plaatste hij zich achter de rij van personen, die aan het loket postzegels kwamen koopen. Toen deze personen gehol pen waren, kwam degeen, die zooeven 20 rentezegels gekocht had, aan de beurt en vroeg laconiek om 17 rentezegels. Weer mompelde de ambtenaar eenige on verstaanbare woorden, doch hij kon, nu zijn voorraad toereikend was, den vrager de 17 rentezegels niet weigeren. Na f 10.20 te hebben gedeponeerd werden hem de 17 ren tezegels ter hand gesteld. U neemt mij niet kwalijk, zeide de kop per, doch, waar U'aan één persoon slechts twintig zegels tegelijk mag verkoopen, kom ik tweemaal Ik moet dan wel de tweede maal achter in de rij gaan staan, doch het kost mij minder moeite en minder tijd dan wanneer ik heen en terug naar den Baad van Arbeid moet! Hoe het ook zij, de ambtenaar had aan zijn voorschriften voldaan en de aanvrager kreeg 37 rentezegels aanhet postkan toor. Hedenmorgen te 11 uur werd op het bu reau van Gemeentewerken door den direc teur van dezen dienst namens B. en W. aan besteed: het bouwen van een politiepost huis c.a. nabij de Rijnsburgerbrug alhier. Er was als volgt ingeschreven: C. J. van Valderen Leiden 14.959; N. Timmers Lei den 10.500; J. Gesman, H. Oudenes en Turkenburg Alphen a. d. Rijn ƒ9849; I. Th. Cornet Leiden 9847fa. v. d. Wiel en AVoudenberg Utreeht-VLaardingen 9740; AA7. Oudshoorn en Zn Leiden ƒ9100; H. O. Heemskerk Leiden 5847; J. de AVit Lei derdorp 8750 A. Voordouw Zwammerdam *8750; Jb. Warnaar Leiden 8555; AA7. Hoogstraaten Leiden 8397. De gunning is aangehouden. Gistermiddag omstreeks 1 uur is de 48- jarige J. J. C. R.. door eigen onoplettend heid bij het oversteken van den Rijnsbur- gerweg nabij de Lijsterstraat aangereden door een vrachtauto van de firma M. uit Oude-AVetenng, waardoor hij een snijwond aan de rechterhand en een beenbreuk be kwam. De E. H. D. vervoerde hem naar de Anna-Kliniek. Concert a la Sousa, te_ geven door de Harm. Kapel. „AVerkmans Wilskracht", op AVoensdag 31 Augustus, des avonds te 8 uur op de Lammermarkt. Directeur: de heer G. Dik. Programma: 1. Wilhelmus. 2. Deutsch- lands Ruhm, marsch, M. Schroder. 3. Cavalerie Legére, ouverture, uppé. 4. Fantasie Bilder, konzertwals, Gerardus Dik. 5. Le marche aux Flambeaux, G. Meijerbeer. Pauze. 6. Nil Mortalibus Arduum, marsch, Gerardus Dik. 7. Ouver ture „Symphonique", Sam Vlessing. 8. La Housarde, valse militaire, L. Ganne. 9. Heinzelmannchens Wachtparade ka rakterstuk, E. Noack. 10. Les Saltimban- ques, fantasie, L. Ganne. Dit programma wordt afgewis-seld door marschen met medewerking van het corps tamboers en Bazuinblazers. KANUNNIK EBBINKHUYZEN. Naar wij vernemen is in den toestand van den hoogeerw. heer Th. F. Ebbinkhuyzen, wien dezer dagen de laatste H.H. Sacramen ten zijn toegediend, weinig verandering gekomen. De patiënt heeft een rustigen nacht ge had. DE JUWEELENDIEFSTAL TE DEN HAAG. In de zaak van den enormen juweelen diefstal in de flat aan de van Hogen- houcklaan te den Haag, waar, zoo als men zich zal herinneren voor onge veer 100.000 aan juweelen en voor 100.000 aan gouden Engelsche ponden was gestolen ten nadeele van dr. Phi lips is in de laatste dagen meer klaarheid gekomen. De indertijd door di. Fhilip3 aangewezen voormalige hnis1- kneoht, die gearresteerd werd, doch daarna wegens gebrek aan aanwijzingen weer op vrije voeten moest worden ge steld, is thans opnieuw gearresteerd. Te vens zijn nog twee andere Oostenrijkers, een schoenmaker en een schilder, als verdacht van medeplichtigheid in hech tenis genomen. GR00TE BRAND TE HEERENVEEN. Men meldt ons uit Heeren veen: In den afgeloopen nacht werd brand ont dekt in een blok woningen, bewoond door 3 gezinnen en waarin tevens een groente en turfpakhuis is gevestigd. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de pakhuizen spoedig één' vuurzee waren en de vlammen oversloegen naar de wonmg van den heer v. d. Meulen. Dit gezin, waarvan de vrouw ziek te bed lag, moest zich in nachtgewaad in veiligheid brengen, terwijl eveneens de familie Mikkes met spoed een goed heen komen moest zoeken. De familie Hielkema, wier woning vlak naast de brandende per- ceelen is gelegen, moest zich door het kel derraam in veiligheid stellen, daar de vlam men hoog tegen de voordeur oplaaiden en j zij langs dezen weg hun wonitig niet kon- j den verlaten. Om 4 uur in den morgen, na dat men de muren der brandende perceelen omver had gehaald, is men den brand, die om 2 uur 's was uitgebroken, meester ge worden en kon de brandweer inrukken. De schade van alle eigenaars wordt door ver zekering gedekt. Omtrent de oorzaak is tot nu toe niets bekend. Brand te IJzendijke. Gisteravond omstreeks 11 uur brandde de groote landbouwschuur van den heer M. van Oers te IJzendijke geheel af. Al de vruchten alsmede tarwe, haver, hooi en stroo, gedorscht graan, pantaardappels, twee wagens benevens nog verschillende landbouwwerktuigen en het verdere dat in de schuur aanwezig was. Het vee was in de weide, behalve een stier en een kalf die neg uit de brandende schuur zijn gered. Verze kering dekt de schade. Oorzaak onbekend. Het motor-ongeval te 's-Gravenhage. Het politie-onderzoek naar de schuld vraag van het droevig auto-ongeval van gisteravond op de Regentesselaan, waarbij de 30-jarige mevr. P. H. K. werd gedood, en haar driejarig zoontje gewond, was he denochtend nog niet geëindigd. Eenige voorbijgangers beweren, dat de autobe- j stuurder, die aan het rechteroog blind is. j doch in het bezit was van een geldig rij- 1 bewijs te snel zou hebben gereden; de i bestuurder zelf verklaart, dat hij onver wacht voor een wielrijder moest uitwijken. De toestand van het driejarig knaapje was heden niet verontrustend. De gearresteerde ontvluchte inbreker. De ontvluchte inbreker Rijntjes, die ge lijk gemeld, naar het Rijkskrankzinnigen gesticht te AVoensel was teruggebracht, is, naar wij vernemen, Zaterdag op transport naar Leeuwarden gesteld en in de straf gevangenis aldaar weder opgesloten. LAATSTE BERICHTEN UITVAART KARDINAAL VAN ROSSUM. De plechtige Uitvaartdiensten voor kardinaal van Rossum zullen (in tegen stelling met een reeds gepubliceerd be richt op de lste pagina) gehouden wor den op Zaterdag a'.s. te 11 uur in de St. Servaaskerk te Maastricht, terwijl Za terdagmiddag om 4 uur de bijzetting van hei stoffebjk overschot in den grafkel der te Wittem za' geschieden. TELEGRAMMEN DE PRUISISCHE LANDDAG. BERLIJN, 30 Augustus. (V. D.) In het gebouw van den Pruisischen Landdag heerschte hedenmorgen vroeg reeds groote drukte. Alle fracties hebben van morgen vergaderd, om in de eerste plaats hun houding vast te stellen voor de om 12 uur beginnende vergadering van het Seniorenconvent. Naar verluidt zullen de op de agenda staande discus sies over de politieke terreur in ver schillende deelen van Pruisen voorloo- pïg worden uitgesteld. AVaarschijnlijk zal de Landdag nog vanavond worden verdaagd tot het begin van de volgende week en wel met het oog op den morgen te Essen beginnende Katholiekendag. Het Gentrum zet zijn gisteren begonnen coalitie-onderhandelingen met de natio- naal-socialisten voort. Het staat nog niet vast, of men heden tot een beslis sing komt. Van groote beteekenis is de zitting van het Seniorenconvent, dat o.a. moet besluiten over de bijeenroeping van eeen juridisch^ commissie en een commissie van o mzoek inzake het proces te Beuthen. Overigens wordt met spanning gewacht of het Serb r^ncon- vent zich vandaag zal bezig hoi n met de verkiezing van een minister-presi dent. VOOR HET BEGIN VAN DE RIJKSDAGZITTING. In gespannen afwachting. BERLIJN, 30 Aug. (V.D.) Met groote spanning ziet men de opening ran den nieu wen Rijksdag, hedenmiddag te drie uur, tegemoet, welke spanning nog verhoogd wordt doordat waarschijnlijk vanmiddag reeds het Rijksdagpresidium zal worden gekozen. Reeds hedenmorgen heerschte er groote drukte voor en in het Rijksdaggebouw. Van uur tot uur nam het aantal nieuwsgierigen toe, die wachtten op'liet verschijnen der nieuwe Rijksdagleden. Hier en daar zag men Nationaal-Socialisten in bruine hem den het gebouw binnengaan. De meeste fracties komen nog voor do plenaire zit ting in fractievergadering bijeen om hun houding bij de verkiezing van hot presidium vast te stellen. Togen den middag begon een vrij groote politiemacht niet de afzetting van de om geving van het gebouw. Het staat thans vrijwel vast, dat de zit ting zelf door de Communiste Olara Zet- kin als oudste Rijksdaglid, zal worden ge- opond. In hoeverre het daarbij tot incidenten of rumoerige scones zal komen, zal waar schijnlijk gedeeltelijk afhangen van de korte politieke verklaring, die Clara Zev kin volgens parlementair gebruik in liaar openingsrede zal afleggen. Naar verluidt zouden de Nationaal-Socialisten en Duitsch- Xationalen willen volstaan met een dui delijk protest of door zich uit de zaal te rug te trekken. Indien zich geen inciden ten voordoen zal het presidium misschien reods vanmiddag, misschien in een vanmid dag vast te stellen volgende zitting geko zen worden. V0N PAPEN BIJ V0N HINDENBURG. De conferentie te Neudeck. NEUDECK, 30 Aug. (V.D.). Officieel wordt medegedeeld: Rijkspresident von Hindenburg ontving heden rijkskanselier von Papen, rijksminister van binnenland- sche zaken von Gayl en rijksafweerminis- ter von Schleicher tot het doen van ge meenschappelijke voorstellen over de huidi ge vraagstukken van binnenlandsche po litiek, in het bijzonder over het eoonomisch program der rijksregeering. De rijkspresident hechtte zijn goedkeu ring aan de door de rijksregeering ontwor pen en door den rijkskanselier in zijn rede te Münster in groote trekken medegedeel de economische en financieele maatrege len. De rijkspresident verzocht den rijkskan selier bij de uitwerking der verschillende maatregelen er speciaal op te letten, dat de levensstandaard der Duitsche arbeiders klasse veilig gesteld en de sociale gedachte gehandhaafd zou blijven. Bij de uitvoerige besprekingen van den binncnlandsehen politieken toestand be stond tusschen den rijkspresident en de rijksregeering volledige overeenstemming. Mollison heeft pech op do terugreis. NEW YORK 30 Aug. (V.D.) De Engel- ache vlieger James Mollisori, die na zijn geslaagde Oceaanvlucht van New York naar Engeland wilde terugvliegen en die Maandagochtend Merepis nabij St. John in Nieuw Brunswijk verliet, op weg naar Har bour Grace op New Foundland, zag zich gedwongen tengevolge van dichten mist en een hevigen donderstorm later te Sydney op Nieuw Schotland te dalen. Hij hoopt zijn vlucht zoo spoedig mogelijk te kunnen voortzetten. De nasleep van de Kreuger-affaire. NEAV YORK 30 Aug. (V.D.) Het Hoog Gerechtshof van den staat New York heeft ter behandeling gekregen een eisch tot schadevergoeding tegen de acht Ameri- kaansche directeuren van de International Match Corporation, een door wijlen Ivar Kreuger gevormde Holding Company, die bij verschillende onregelmatigheden is be trokken. De eisch betreft een bedrag van 138 millioen dollar, hooger dan eenige schadevergoeding, die men ooit in de ge schiedenis van het Amerikaansche recht heeft gekend. De Braziliaansche betalingen. RIO DE JANEIRO, 30 Augustus, (V. D.) President Vargas heeft een verorde ning uitgevaardigd, waarbij den termijn van betalingsopschorting voor do op 1 Oct. a.s. vervallende buitenlandsche ver plichtingen met 60 dagen wordt ver lengd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Aug. Vette Varkens. Aan gevoerd 404 totaal. 375 zwaar 27—28 cent, en 29 licht 2627 cent per kg. licht ge wicht. Zouters geen aanvoer. Handel ma tig. ROTTERDAM, 30 Aug. Vee. Aan gevoerd: 210 paarden. .38 veulens, 736 magere runderen, 1025 vette runderen, 260 vette kalveren, 509 graskalveren, 433 nuchtere kalveren, 509 graskalveren, 426 schapen of lammeren, 19 biggen, 6 bok ken of geiten. Prijzen per K.G.: koeien 15—18, 26—29, 33.5—34 ct., ossen 16—18, 25—27, 30—32 ct., stieren 14—17, 20—22, 24—26 ct., vette kalveren 2025, 32.5—37.5, 47 47.5 ct., graskalveren 1417. Prijzen per stuk van mager vee: melk koeien 120—225, stieren 70300, graskal veren 20—35, werkpaarden 100—280, slachtpaarden 100—165, hitten 60120, veulens 4070, fok nuchtere kalveren 814, slacht nuchtere kalveren 57, kalf koeien 130—235, pinken 40—85, vaar zen 90i35, biggen 57, biggen per week. 0.50—0.70. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen zeer ruimde han del stroef en de prijzen iets lager; be halve voor le kw., die gelijk bleef; een enkel prima exemplaar ging tot 1 ct. boven noteering. Stieren met zeer groo- ten aanvoer; de handel was iets beter en de prijzen wat hooger. Do aanvoer van vette kalveren was niet groot; do handel was iets beter en dezelfde prij zen werden gemakkelijk bedongen; pri- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johan, zoon van W. M. van Rijkom eh A. A. Vellekoop Wil'hel- mina Johanna, dochter van H. van dor Vlist en A. A. don Hollander Pieter, zoon van P. J. B. Oostveen en J. Timmer Johannes, zoon van A. J. Cuvelier en E. van der Schrier Maria Kuintjc, dóoh- ter van C. Koppe en C. A. van Werkhöven Dirk zoon van M. Cattel en H. de Jong Pieter, zoon van J. H. Schoo en W) Verhaar Arie, zoon van K. Roskom en A. van Zanten Petronella, dochter van K. Roskam en A. van Zanten Maria, d. van P. H. van der Linden en W. Smaling. Getrouwd: C. N. Hekker jm en M. M. Bornsen jd C. Lut jm en N. Paats jd L. Ouwerkerk wedn. en M. E. B. Schmidt jd. Overleden: S. Pols m. 45 jaar II. IJzerman wedn. 69 jaar J. C. de Roo- de zoon 20 jaar M. C. KikkertDiemei vr. 57 jaar K. Koralos dr. 19 jaar. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. ma exemplaren gingen nog tot 2 Y> ct. boven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien flink; de handel was stil en de prijzen iets lager. Jong vee met ruimen aan voer; kalmcn handel en vrijwel gelijke prijzen. Graskalveren met ruimen aan voer; de handel was stug en dezelfde prijzen werden met moeite bedongen. De aanvoer van nuchtere fok- en slacht- kalveren was klein, de handel was iets- levendiger, de prijzen iets hooger. Werk paarden enz. met flinken aaanvoer, de handel was iets williger, vandaar de prijzen iets hooger. Biggen met zeer kleinen aanvoer, kalraen handel en de zelfde prijzen, een prima big 1.bo ven noteering; voor den Dinsdag was de aanvoer van schapen en lammeren ruim en was absoluut geen handel van daar geen noteering. Maandaanvoer: 1008 runderen; 1076 vaarzen; 235 veulens; 4935 vette kalve ren: 2262 nuchtherc kalveren; 4024 scha per. en lammeren; 91 biggen; 46 bokken; 9 ezels en 7568 varkens. ROTTERDAM, 29 Aug. Binnenl. Granen Peulvruchten. Gerst 4.50—5.50. Haver 5.50—6.—. Erwten kleine groene 8.5011.25. Schokker-erwten 7—12. In bijzondere gevallen iets meer be taald. Alles per 100 kg. Buitenl. Granen. Stemming prijshou dend. Rogge 73-4 kg. Zuid-Russische disp. 3.90, Canan no. 2 4.05, 71 k. Bahia Blanca 4.20, 74-5 kg. La Plala 4.05, 72-3 Duitsch-Poolsche st. 4. Gerst no. 3 st. 97, 64.5 kg. Z.-Russisohe disp. 92, Amerik. no. 2 st. naar aankomst 9088, 60-1 k. Dotiau aangekomen 88, idem st. naar aankomst 8785, idem lad. 83, Californisehc disp. 9697. BODEGRAVEN, 30 Aug. Kaas. Aange voerd 480 partijen Goudscho kaas, waar onder 475 met rijksrnerk, totaal 21268 stuks wegondo 191.412 kg., Prijs met rijksrnerk le soort 2326, 2e. soort 18—21, zwaar dere tot 29. Handel flauw. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM! (Niet officieel). Berlijn 59.07l/2 Londen 8.63 ;*/4 New York 2.485/g Parijs 9.74U. Brussel 34.47 Zwitserland 48.15 Milaan 12.74 Madrid 20 Oslo 43.80 Kopenhagen 44.40 Stockholm 44.45 Weenen Praag 7.85 Boedapest Prolongatie I pet. BEURSOVERZICHT. De noteeringen, die in de ochtend uren lot stand waren gekomen, lagen op de Ainstordam'sche effoctcnbeurs hier wat hooger daar wat onder het slot, van gisteren. De opening van hot officieeie verkeer lag echter algemeen boven de slotkoersen van gisteren. De handel was van wat kleiner afmetingen lnn giove ren, hetgeen niet wegneemt, dat e<' iri verschillende fondsensoorten nogal wat omging. Zoo vonden rui.n>o omzetter, plaats in Rubbers, die ::e-r belangrijk aantrokken. A'dam Rubbers liepen tot 80 pet. op. Deli Batavia Rubber? stepvn tot 52, doch konden zich slechts gedeel telijk handhaven. Ook veerschillende an dere Rubberwaarden liepen aanzienlijk naar boven. In Unilevers vormde zich een flinke hoek; de koers steeg tct bo ven het vorig peil. Aku's en ar*'.Wc Kunst zijde-a an deelen waren vast. li 11 i j v» goed prijshoudend. Suikers goed v«ru toon. H. V. A.'s 3 pet. hooger. Ook A*. minder courante soorten hooger. Taluüt- ken stil, waarbij lichtelijk hoogcre no- teeringen werden opgeteekend. Ka® Olies oen 2-tal pets. hohogcr. De Ame rikaansche Oliesoorten bleven op >eil. Mijn waarden ^ijshoudend. Alg. Exjuo- raties haalden oen verlies van 2 pet. weer in. Koper waarden vast. I^o meeste overige Amerikanen leden kleine •verlie zen. Scheepv. vast, ondanks do «Viking

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3