STADSNIEUWS UIT DE RIJNSTREEK WILT U IETS WETEN? DINSDAG 30 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad van Leiden, vergadert op Maandag 5 September 1932, des namid dags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). Te behandelen onderwerpen: lo. Praeadvies op het verzoek van A. L. Reimeringer, om eervol ontslag als Lid van het Hooldstembureau in den eersten kies kring der gemeente, voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad en als lid van het stembureau in het eerste stemdis- trict voor de verkiezing van de leden van de Tweede Ivamer der Staten-Generaal, van de Provinciale Staten en van den Ge meenteraad. 2o. Benoeming van vier leden van de Commissie van iinanciën (aftredend: de H-H. B. J. Huurman Dzn., M. H. de Reede, Mr. H. F. A. Donders en M. G. Verweij). 3o. Benoeming van vier leden van de Commissie van Fabricage, (aftreden: de J1.H. Ir. A. G. Bosman, J. H. Schüller, J. H. A. Manders en Mr. C. Beebenkamp). 4o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis, (aftredend: de H.H. Th. M. W. Bergers, J. A. van der Heijden, J. J. van Stralon 6n R. van Eecke). 5o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor den Markt- en Haven dienst. (aftredend: de H.H. J. Wilbrink en J. J. Vallentgoed). 6o. Benoeming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke veror deningen en uit dezen van den Voorzitter, (aftredend: de H.H. Mr. D. A. van Eek, J. H. A. Manders en Mr. C. Beekenkamp). 7o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Strafverordeningen, (aftredend: de H.H. Mr. D. A. van Eek en Mr. H. F. A. Donders). So. Benoeming van vijf leden van de Commissie voor het Onderwijs, (aftredend: de H.H. J. G. van Es, Th. B. J. Wilmer, J. B. Meijnen, T. Groeneveld en J. M. Vos). 9o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, (aftredend: de H.H. F. Eiker bout, Mr. D. A. van Eek, J. Wilbrink en H. M. Simonis). lOo. Benoeming van een lid van de Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Bliijngeest", (aftredend: de heer F. Kooistra). 11 o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor den Geneeskundigen- en Gezondheids-dienst en den Keuringsdienst van Waren, (aftredend: de H.H. Th. B. J. Wilmer, J. G. van Es, A. van Rosmalen en C. Koole). 12o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, uit de leden van den Raad, (aftredend: de H.H. M. H. de Reede en J. H. A. Manders). 13o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, buiten de leden van den Raad (aftredend: de H.H. Dr. H. T. Colenbrander en W. J. J. C. By- leveld). Mo. Benoeming van drie leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal (aftredend: de H.H. B. J. Huur man Dzn., Dr. L. Knappert en Dr. W. Mar tin). 15o. Benoeming van een lid van het Be stuur der Stedelijke Werkinrichting, bui ten de leden van den Raad, (vacature). 16o. Benoeming van een Commissaris der Gemeentelijke Bank van Leening, (af tredend: de heer T. Groeneveld). 17o. Benoeming van een lid en van een plaatsvervangend lid van de Commissie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van uet Reglement voor de werklieden in dienst van de gemeente Leiden, (aftredend: de H.H. Mr. H. F. A. Donders en F. Eiker bout). 18o. Benoeming van een voorzitter en van een plaatsvervangend voorzitter der Commissie van advies, bedoeld in art. 35 van de verordening, regelende den rechts toestand van de ambtenaren der gemeente Leiden, (aftredend: de H.H. Mr. H. F. A. Donders en Mr. C. Beekenkamp). 19o. Benoeming van een lid van het Hoofdstembureau in den eersten kieskring der gemeente, voor de verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. 20o. Benoeming van een lid van het stembureau in het eerste stemdistrict voor de verkiezing van de leden van de Tw,eede Kamer der Staten-Generaal, van de Pro vinciale Staten en van den Gemeenteraad. 21o. Benoeming van eene tijdelijke lee- rares in het Fransch aan de Hoogere Bur gerschool voor Meisjes, voor den cursus 1932—1933. 22o. Idem als voren van eene tijdelijke leerares in het Duitsch. 23o. Idem als voren van een tijdelijk leeraar in het Lijnteekenen. 24o. Idem als voren van een tijdelijk leeraar in de Plant- en Dierkunde. 25o. Idem als voren van een tijdelijk leeraar in de Wiskunde. 26o. Praeadvies op het verzoek van A. J. J. Verbrugge, om eervol ontslag als Hoofd der Opleidingsschool voor U.L.O., aan de Langebrug A. 27o. "Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente: a. 'an J. K. de Gee, een strookje grond, aaa de Haarlemmerstraat hoek Korte Dui- zeivddraadsteeg, Sectie H. No. 893 ged.; b. van J. W. en J. Th. Wurzer, een strook je grosri aan de Rijn- en Schiekade, Sectie ii No. 2168 ged. 28o. Voorstel tot verhuring van de wo ning aan de Heerenstraat No. 62, aan K. W. Feijen. 29o. Voorstel: a. om een gedeelte van de Vischpoort, groot plm. 1 Vi M2., Sectie G No. 1035, niet meer voor den openbaren dienst bestemd te verklaren; b. om het sub a bedoelde gedeelte vau de Vischpoort te verkoopen aan de N. V. Leidsche Manufacturenhandel van Vroom en Dreesmann. 30o. Praeadvies op het verzoek van F. N. Schroder, om toekenning van een scha deloosstelling, wegens stopzetting van zijn personen veerdienst over het Galge water, ten gevolge van de openstelling van de Rijnzichtbrug. 31o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van het aanbren gen van ©enige voorzieningen op het Vee- marktterrem. 32o. Voorstel tot verhooging van de aan de Vereeniging tot Bestrijding van de Tuberculose toegekende subsidie en tot vaststelling van den desbetretienden be- grootingsstaat. 33o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 27 Augustus 1923 (Gem.blad No. 30), regelende de heffing van eene belasting onder den naam van „Ha vengeld" in de gemeente Leiden. 34o. Verdeeling van den Raad in Sec tiën. ROOILIJN KOREVAARSTRAAT. Een voorstel ingetrokken. In een voorstel, opgenomen in Ingek. Stukken No. 183 van 1931, gaven B. en W. den Raad in overweging voor liet gedeelte van de Korevaarstraat t Westzijde), gelegen tusschen het Levendaal en de Korte Haam- steeg, een rooilijn vast te stellen, waardjor ook op dit gedeelte van de Korevaarstraat een verkeersbreedte van 18 M. zou worden verkregen, hetgeen zij in het belang vau het daar steeds toenemende verkeer acnt- ten. Zooals bekend, doorsnijdt de ontwor pen rooilijn de eigendommen van twee eigenaren, waardoor resp. 1/6 en 1/20 ge deelte van die eigendommen aan de voor bebouwing beschikbare oppervlakte wordt onttrokken. Het voorstel van het College, dat nog een nader onderzoek ter zake noodig acht te, werd de behandeling van het bovenbe doeld voorstel in de Raadszitting van 24 Augustus 1931 aangehouden. Bij dit onderzoek nu is B. en W. geble ken, dat de vaststelling van zoodanige rooi lijn wel wenschelijk is, in zoover als het hierbedoeide gedeelte van de Korevaar- straat in de toekomst een regelmatiger be loop en daarmede een beter aspect zou ver krijgen, doch met het oog op de eischen van het verkeer niet strikt noodig is; im mers ook zonder de weggrens van dit straatgedeelte te verleggen, is ter plaatse verbetering voor het verkeer te verkrijgen door de tramrails in meer oostelijke rich ting te verleggen, hetgeen mogelijk is, in dien de bebouwing op den Noordoostelijken hoek KorevaarstraatLevendaal zal zijn teruggeplaatst in de voor haar reeds in 1923 vastgestelde rooilijn. Onder deze omstandigheden zijn B. en W. bij nadere overweging, zulks in overeen stemming met het gevoelen van de meer derheid der Commissie van Fabricage, van oordeel, dat van de vaststelling van de bo venbedoelde rooilijn thans moet worden af gezien, mede ook omdat aankoop tegen aannemelijken prijs door de gemeente van de perceelen Korevaarstraat 13 en 15 voors hands uitgesloten moet worden geacht. NA DEN BOUW VAN DE RIJNZICHT BRUG. Een verzoek om schadeloosstelling. In een adres verzoekt F. N. Schroder hem een schadeloosstelling van 2000. uit de gemeentekas toe te kennen, wegens de stopzetting van zijn personen veerdienst over het Galgewater, tengevolge van de openstelling van de Rijnzichtbrug, ter ver binding van den Haagweg en den Morech- w eg. Hoewel adressant uit den aard der zaak door de stopzetting van zijn bedrijf verlies lijdt, kunnen wij toch geen vrijheid vinden, aldus B. en W., in overweging te geven gunstig op zijn verzoek te beschikken. Adressant heeft geheel eigener beweging dezen veerdienst ingesteld en onderhouden. Nimmer heeft de gemeente hem er toe aan gespoord om dezen dienst in te stellen. En nu gaat het tooh niet aan om, zoo vervolgen B. en W., nu dit bedrijf, dat even als elk ander op eigen initiatief en voor eigen risico is geëxploiteerd, door een maat regel van algemeen belang overbodig wordt, bij de gemeente aan te kloppen om toeken ning van een schadeloosstelling. Inwilliging van het verdoek zou tot al lerlei consequenties leiden, aangezien het niet alleen veerdiensten zijn die door maat regelen van algemeen belang worden ge troffen; men denke maar eens aan ver plaatsing van markten en andere gelegen heden, alwaar op gezette tijden vele perso nen bijeen plegen te komen. Zou men al de daardoor ontstane ver liezen moeten gaan schadeloos stellen? dan zou men huiverig worden verkeers- of an dere verbeteringen in de gemeente te on dernemen, met het oog op e.v. latere eisohen om schadevergoeding. Wij geven dan ook, aldus besluiten B. en W., om bovenstaande redenen in overwe ging op het verzoek van F. N. Sohröder afwijzend te beschikken. Bestuur Stedelijke Werkinrichting. Aangezien de heer J. A. Bots, die aan de beurt van aftreding is, zich in Septem ber a.s. niet meer voor een herbenoeming tot lid van het bestuur der Stedelijke Werk inrichting kan beschikbaar stellen, draagt het bestuur ter vervulling van die vacature voor de heeren: 1. G. J. van Deene. 2. J. L C. Perquin. V00RL00PIG NOG GEEN NIEUWE VEEMARKT1 Eenige verbeteringen van de bestaande. Ter voldoening aan het bepaalde sub i, 3. van het Koninklijk besluit van 23 Fe bruari 1922 tot uitvoering van art. 5 der Veewet, bevat art. 24, tweede lid, van de verordening op de Veemarkt het voor- schriit, dat voor de met het onderzoek van het vee belaste veeartsen nabij de plaats, waar dit onderzoek geschiedt, een overdek te localiteit beschikbaar wordt gesteld. Tot dusver is aan dit voorschrift met voldaan; wel is de bouw van dergelijke overdexte localiteiten reeds overwogen, dooh daarvan is toen algezien uit overweging, dat de plannen voor een nieuwe veemarkt reeds in een zoó ver gevorderd stadium vau voor- bercidifig verxeerden, dat het uiet verant woord werd geacht aan de bestaande vee markt nog kosten voor dit doel te beste den. N u echter alleen al op grond van de tijds- omstandigiieden een spoedige verwezenlij king van de meuwe veemarxtplannen niet te verwachten is en liet bestaande vee marktterrein derhalve nog gedurende zeer geruimen tijd ais zoodanig zal moeten wor den gebruikt, zijn B. en YV. met de Commis sie voor den Markt- en Havendienst en met de Commissie van habneage van oordeel, dat de bouw van bovenbedoelde localitei- ten niet langer uiag worden uitgesteld. Men moge het al betreuren, dat de ge meente juist in dezen tijd, waarin bezuini ging op hare uitgaven eerste plicht is, tot het doen van een uitgave voor dit doel wordt genoopt, aan den anderen kant gaat het niet wel aan nalatig te blijven m de voldoening aan het bovenbedoelde wettelij ke voorsciirift, te minder nu zoowel de Ln- specteur van den Veeartsenijkumiigen Dienst als de met het onderzoek belaste veeartsen op naleving daarvan blijven aan dringen. Met het daartoe door den Directeur der Gemeentewerken laatstelijk ontworpen plan, dat uiteraard met het oog op den fi- nancieelen toestand der gemeente zoo een voudig mogelijk is gehouden en dat voor ziet in het maken van overdekte toegan gen aan de le Binnenvestgraoht en bij de Turfmarktbrug, kunnen zoowel de beide bovengenoemde commissies als het College van B. en W. zich. vereenigen; de kosten daarvan worden in totaal op 1875.ge raamd. Behalve het bovenstaande blijkt het noodig nog een andere voorziening met be trekking tot de veemarkt te trefien. Naar toch de Directeur van den Markt- en Ha vendienst B. en W. heeft medegedeeld, is de plaatsruimto op de veemarkt voor run deren, niet alleen bij groote aanvoeren van deze dieren, doch ook tijdens de groote lammereiimarkten, te klein. Aan dit be zwaar kan orden tegemoetgekomen door het doen aanbrengen van twee verhoogde standplaatsen met balies op de Beesten markt nabij de Steenstraat, waarvan de kosten op 420.worden begroot. Ook met dit voorstel kunnen de beide meerge noemde commissies en B. en W. zioh ver eenigen. VERLAGING HAVENGELD. In verband met de verwerping door den Raad in de zitting van 11 April j.l. van het afwijzend praeadvies van B. en W. op het verzoek van de Sohippersvereeniging „Schuttevaerom verlaging van het haven geld voor stoom- en motorbooten, verzoch ten B. en W. de Commissie voor den Markt- en Havendienst advies over het nu aau den Raad in te dienen voorstel in den geest van bovenvermeld besluit. Blijkens haar in de Leeskamer ter visie gelegd schrijven meent genoemde Commis sie in den geest van de Vergadering te handelen door een verlaging van het tia- vengeld voor stoom- of motorbooten voor te stellen van 4 cent tot 3 oent per ton en per reis en in verband daarmede het abon nementstarief voor deze vaartuigen, thans voor elke ton resp. 2.25 en 1.50 bedragen de, te verlagen tot resp. 2.en 1.15 per ton. Door de voorgestelde tariefsverlaging zal de gemeente rond 4400.— per jaar aan inkomsten derven. DE H. B. S. voor meisjes. B. en W. geven den Raad in overwe ging: a. de dames Dra A. A. M. Smit en J. H. Zaaijer, voor den duur van den cursus 19321933 te benoemen tot tijdelijke lee- rare&sen aan de Hoogere Burgerschool voor meisjes, resp. in het Fransch en bet Duitsoh; b. de heeren J. H. Watbez, Dr. J. A. YV. Groenewegen en Dr. J. D. A. Boks, voor den duur van den cursus 19321933 te be noemen tot tijdelijke leeraren aan de Hoo gere Burgerschool voor meisjes, resp. in het lijnteekenen, de plant- en dierkunde en de wiskunde. Verhuring woning. In verband met de overbrenging van de sohool aan de Heerenstraat naar het ge bouw aan de Drie Octoberstraat, is de voormalige ambtswoning aan de Heeren straat No. 62 door het hoofd der school, den heer C. W. Huibregtsen, verlaten. Als gegadigde voor de huur van deze woning heeft zich thans aangemeld de heer K. W. Feijen, die bereid is een huursom te betalen van 500.per jaar en zicb met de bij de gemeente gebruikelijke verhu- ringsvoorwaarden kan vereenigen. Met den geboden prijs kan o.i. genoegen worden ge nomen. Aan de woning zullen, alvorens zij kan worden verhuurd, eenige voorzieningen moeten worden getroifen, waarmede een bedrag van pl.m. 475.gemoeid zal zij i. B. en W. stellen den Raad voor, aldus e besluiten. VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. Verhoogde subsidie voorgesteld, maar de aangevraagde verhooging afgewezen. Bij raadsbesluit van 25 Januari 1932 werd aan de Vereeniging tot Bestrijding der Tu berculose een renteloos kas voorschot van ten hoogste 9500.verstrekt, teneinde te voorkomen, dat zij in financieele moei lijkheden zou geraken; aan de uitzending van patiënten naar sanatoria was n.l. in den loop van 1931 een zoo groote uitbrei ding gegeven blijkbaar als gevolg van de instelling van een districts-consultatie- bureau met daaraan verbonden specialist dat het jaar 1931 met een aanzienlijk tekort zou sluiten, waarin met door hoo gere subsidie van Rijk of Provincie kon worden voorzien. Bij het afsluiten van de rekening 1931 bleek het nadeelig kassaldo nader 5149.83% te bedragen, zooclat bet kasvoorschot kon worden beperkt tot 5000.welk bedrag de vereeniging in jaarlijksche termijnen van 1000.oeu ïaste van de exploitatierekening moet al- lossen. In een desbetreffend voorstel wezen B. en W. er voorts op, dat de vraag, of onder de veranderde omstandigheden, ook wat den omvang van de uitzending van pa tiënten betreft, de bestaande subsidie van 6000.per jaar voldoende zou zijn, af zonderlijk onder oogen diende te worden gezien. Inmiddels heeft het bestuur der vereeni ging onder overlegging van de begrooting voor 1932, een verzoek ingediend tot ver hooging van de jaarlijksche subsidie tot 14.000.op die begrooting wordt we gens verpleging in sanatoria 17.000.ge raamd, tegenover een uitgaaf te dier zake van 10.567.08 over 1930 en van 19.262.53 over 1931. Verder is voor 1932 als eerste termijn van aflossing op het ontvangen kas voorschot een bedrag van 1000.uitge trokken. Aangezien overigens de verschil len tuisschen de begrooting 1932 en de reke ning 1930 elkander ongeveer opheffen, wor den de meerdere lasten derhalve begroot op pl.m. 8000.overeenkomende met de gevraagde subsidie-verhooging. Tot hun leedwezen kunnen B. en W. geen vrijheid vinden, tot een verhooging van de subsidie met meer dan 130 pet., ie adviseeren. Onder de huidige omstandig heden moet, zooals wij reeds meermalen onder de aandacht van Uwe Vergadering brachten aldus B. en W. eer naar in krimping dan naar vermeerdering van uit gaven worden gestreefd, zoodat alleen in geval van dringende noodzakelijkheid de gemeente hoogere Lasten op zich mag ne men. Ook de verschillende instellingen, die van de gemeente financieelen steun ont vangen, zullen daarom op beperking harer uitgaven bedacht moeten wezen. Nu achten B. en W. in casu nog wel een verhooging van subsidie gerechtvaardigd, dooh ook naar het oordeel van de meerderheid van de Commissie voor den Geneeskundigen Dienst kan en moet deze beperkt blijven tot 2000.—. Hierbij is dan rekening ge houden met de hiervoren genoemde jaar lijksche aflossing van 1000.en met een meerdere uitzending van patiënten als ge volg van de instelling van het districts-con- sultatiebureau; het gaat, naar de meening van B. en W., te ver en het is niet in over eenstemming met de noodzakelijkheid van zoo groot mogelijke beperking der uitgaven, om aan te nemen, dat door het function- neeren van dit consulatiebureau de subsi die meer dan verdubbeld zou moeben wor den. De bestaande subsidie-voorwaarden kun nen ook voor de verhoogde subsidie gelden; het bestuur heeft maatregelen genomen, die waarborgen, dat de financieele toe stand der vereeniging van maand tot maand nauwgezet wordt nagegaan, zoodat verrassingen, als verleden jaar voorkwa men, thans vrijwel uitgesloten mogen wor den geacht. Vacatures Stembureaux. Bij zijn in de Leeskamer liggend schrij ven verzoekt de heer A. L. Reimeringer hem wel, wegens vertrek uit de gemeente, eervol ontslag te willen verleenen als iid van het Hoofdstembureau ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad. Aangezien de „heer Reimeringer tevens lid is van het stembureau in het eerste stemdistrict voor de verkiezing van de le den van de Tweede Kamer der Staten-Ge neraal, van de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad, zal hem mede als zoo danig ontslag moeten worden verleend. Ter vervulling van deze vacatures bede len B. en W. ter benoeming aan den heer Ir. G. L. Driessen, oud-Directeur der Ge meentewerken alhier. Verkoop gedeelte Vischpoort. De naamlooze vennootschap Leidsche Manufacturenhandel van Vroom en Drees mann, is voornemens den onderpui van uet perceel Maarsmanssteeg No. 17 te wijzigen en achter dit perceel een magazijn te bou wen. Voor de uitvoering van dit bouwplan be hoeft de vennootschap de beschikking over het aan de gemeente in eigendom toebe- hoorende gedeelte van de Vischpoort, groot plan. 1 y2 M2. Aangezien, de gemeente bij het behoud van dezen grond geen belang heeft en door het onttrekken daarvan aan den openbaren dienst de belangen van de aan de Vischpoort grenzende perceelen niet worden geschaad, bestaat tegen verkoop van bedoeld terreingedeelte noch bij de Commissie van Fabricage, noch bij B. en W. bezwaar. De vennootschap gaat accoord met den ge vraagden prijs van 25.per M2., terwijl de kosten van overdracht uiter aard voor hare rekening komen. Overname grond. In verband met bebouwing ter plaatse, dienen de hieronder genoemde strookjes g.ond aan de gemeente te worden overge dragen. B. en W. geven den Raad mitsdien m NOORDEN. Coöp. Boerenleenbank. Gisteravond werd onder leiding van den heer Th. Mou- rits in café Kuijf de jaarvergadering ge houden van de Coöperatieve Boerenleen bank alhier. Blijkens de presentielijst wa ren aanwezig of vertegenwoordigd 91 leden. Uit de rekening en balans over het jaar 1931, welke na onderzocht te zijn door een finantieele commissie, door de vergadering zonder hoofdelijke stemming werd vastge steld, stippen wij het volgende aan. De ontvangsten bedroegen wegens spaar gelden f 185.004.72; wegens terugbetaalde voorschotten f 21.134 70. In loopende rekening werd ontvangen van de leden f 76.447.45 en van de Centrale Bank f 115.472.64 en op de reserve gebrach te winst f 1203,01. Wegens rente werd ontvangen van voor schotten f 5.648.66 en in loopende rekening f 6848.98. De uitgaven bedroegen wegens terugbe taalde spaargelden f 166 376 99; wegens aan de leden verstrekte voorschotten f 17.400. Uitgegeven werd in loopende rekening aan de leclen f 81 497.64; aan de Centrale Bank f 141.431.50. Wegens rente voor spaargelden werd betaald f 8950.70 aan de leden en f 1692.20 aan de Centrale Bank. Aan salaris werd betaald f 1020. De inhoud der kas bedroeg op 31 Dec. 1931 f 7887.55. Uit de balans bleek, dat het totaal be drag aan voorschotten, gedekt door hypo theek of borgstelling op 31 December 1931 bedroeg f 156.795.30; aan loopende rekening f 140,776.28. Wegens rente van voorschotten is nog achtersta.lig f 3028.82. Bij de Bank is aan spaargelden belegd f 272.150,43. Van de Centrale Bank heeft men in gebruik f 21 808.67 terwijl het eigen reservefonds bedraagt f 13.004.80, plus de saldo winst over 1930 ad f 1675.40. Toen het punt aan de orde kwam tot het benoemen van een finantieele commissie voor 1932, vroeg de heer Noordegraaf of dergelijke commissie verplicht was. Toen hierop ontkennend geantwoord werd en overwogen, dat het toezicht van de Cen trale Bank hierop steeds scherp is en het onderzoek van de Commissie zeer weinig effect sorteert, besloot men eenparig in den vervolge dit onderzoek na te laten. De aftredende heeren P. A. Th. van der Weijden als lid van het bestuur en Th. Mou nts als lid van den Raad van Toezicht wer den met groote meerderheid herbenoemd. De heer Mourits verklaart met genoegen zijn herbenoeming te aanvaarden en zegt dit mede van den heer van der Weijden, die niet aanwezig kon zijn, doch om het blij vend contact met Noorden een herbenoe ming zeer op prijs stelt, sinds hij in Soest- dijk woont. Bij de rondvraag informeert de heer Blok naar de rentestandaard aan de Bank. Deze is 5% en voor belegging 4% voor een jaar vast en 3.60% dagelijks opzegbaar. De heer Zaal zou willen, dat de jaarver gadering tijdiger gehouden wordt, vóór 1 Juli. De voorzitter stelde dit uitstel op re kening van den hooibouw. NIEUWKOOP. Verlof. De Burgemeester is tot 7 Sep tember a.s. met verlof uit de gemeente af wezig. Gevonden voorwerpen. Ter Gemeente secretarie zijn inlichtingen te bekomen om trent het vinden van 2 werkjassen. Vraag: Ik wil huwen op voorwaarden (buiten gemeenschap van goederen) hoe en tot wien moet ik mij wenden? Heb ik nog een bewijs van onvermogen noodig? Wat zijn de kosten ervan? Antwoord: Voor het opmaken van huwelijksche voorwaarden is een notarieele acte noodig. Wend u dus tot een notaris. Zoo, zoo, heb je een schrijfmachine gekocht? En schrijft-ie goed? Nou, het gaat. Hij maakt nogal spel fouten. overweging te besluiten kosteloos in eigen dom en onderhoud bij de gemeente over te nemen: a. van J. K. de Gee, te 's-Gravenhage, het strookje grond, ter grootte van pl.m. GA M2., deel uitmakende van het perceel, ka dastraal bekend gemeente Leiden, sectie H, No. 893, gelegen aan de Haarlemmer straat, hoek Korte Duizenddraadsteeg; b. van J. W. en J. Th. Wurzer, te Lei den, het strookje grond, ter grootte van pl.m. 50 M2., deel uitmakende vau het per ceel, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie M., gelegen aan de Rijn- en Schie kade.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10