DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 LISSE. Aanbesteding. Gisteren is door de ge meente aanbesteed het bouwen van een woon huis bij de gemeentelijke Bewaarschool met daarbij behoorende werkzaamheden en het sloopen van een bestaand woonhuis. Inge schreven hebben: A. Randsdorp 2.831. H. Marseille 3.188.Gebrs. Moolenaar 3.248.Th. Vergunst f 3.400.A. L. Beugeldijk f 3.287.A. Meeuwissen f 3.870. C. van der Zaal f 3.989.—; J. Dol f 3.655.71; en K. Daudeij f 3.289.alle aannemers te Lisse. Laagste inschrijver was den heer A. Randsdorp. De gunning is aangehouden. NOORDWIJK. Kinderstrandfeesten. Woensdagmiddag werden op het strand wederom kinderwed strijden gehouden. Aan de hinderwedstrijd voor jongens bestaande uit paal springen onder een kleed door kruipen en zakloopen met hoogen hoed opzetten, werd door 28 jon gens deel genomen. De le prijs behaalde Piet BoSselaar, de 2de prijs Jopie Ackersdijk, de 3de prijs Karei Traanberg, de prijs Cor de Bruin. Aan de hinderniswedstrijden voor meisjes, bestaande uit de volgende acrobati sche toren: het leggen van turven onder een paal door op een stoel, het doen van een kurk op een flesch en vervolgens achter waarts wandelen naar het einddoel, werd door 29 kinderen deelgenomen. Hierbij wist Grace van Hamel den 1ste prijs te behalen, Corrie van den Berg den 2en prijs, L. Sie mens den 3en prijs en Truus van den Berg den 4en prijs. Aan het ..blaastrappen" werd deelgenomen door 27 jongens, waarbij de le prijs werd be haald door Eddy Boesieck, 2de pr. door E- rik Warners, de 3e pr. door Jan Nolst Tri- nité, de 4e pr. door Grejor Stokman, de 5de pr. door Gijs van der Wiel. Bij den stoelendans voor meisjes, waarbij 26 deelnemsters waren, werd de le pr. be haald door Rietje Vuyk, de 2de pr. door Ali Robert eh de 3de pr, door Ria Binsbergen. Dit is wederom het laatste kinderstrand feest geweest van dit seizoen. Er was veel be langstelling van het publiek en ook een flin ke deelname van de kinderen. Morgenavond heeft de Ver. voor Vreemde- lingenve.keei een lampionoptocht georgani seerd, opgeluisterd door muziek en fakkel licht. Deze optocht wordt gehouden na afloop va*- het concert door de „Echo der Duinen" op den Noord-Boulevard. OEGSTGEEST. De aangehouden inbrekers. Zooals on lang werd vermeld heeft alhier bij den heer van T. een inbraak plaats gehad en werden de vermoedelijke daders ter plaatse door de nachtveiligheidsdienst aangetroffen. Laatst genoemde nam de namen van deze personen op, die bij onderzoek echter valsch bleken te zijn. In verband met bovenstaande gege vens werd er door de Oegstgeester, Lisser Leidsche als Haagsche politie, naar de on bekende daders gezocht en konden deze een dezer dagen worden aangehouden. Na een langdurig verhoor bekenden de da ders, K. C. d. V. en W. H. J. L. v. B., beiden wonende te 's-Gravenhage, een reeks van in braken te 's-Gravenhage, Leiden, Oegstgeest, Wassenaar en andere plaatsen te hebben ge pleegd. De daders zijn thans in het huis van bewa ring te 's-Gravenhage ingesloten. Verkeerstelling. Op de laatst gehouden verkeerstelling aan de Rijksstraatweg pas seerden 10 voertuigen, 2624 luxe auto's, 71 autobussen, 72 touringsauto's, 121 vracht auto's waarvan 6 met aanhang, 424 motorrij wielen, 60 met zijspan, 2675 rijwielen, 647 voetgangers. WASSENAAR. Hanze. Onder leiding van den heer A. te Nijenhuis vergaderde in het Patronaats gebouw de plaatselijke afdeeling R.K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze". Na voorlezing der notulen en mededeeling van eenige ingekomen stukken kwamen de Jubileumfeesten te Haarlem ter sprake, tot deelname waaraan zich later eenige personen opgaven. De Winkelsluitingsverordering vormde een landurig punt van bespreking. Besloten werd, het eenmaal ingenomen standpunt, meer bij zonder ten aanzien van de groepen banket bakkers en sigarenwinkels, te handhaven. Deelgenomen zal worden aan een onder auspiciën van Nederl. Fabrikaat alhier te houden winkelweek, ongeveer in de helft van de maand October. Verschillende aanwezige winkeliers gaven zich ter vergadering reeds op voor deelname. Tot leden der Commissie voor de Winkel week werden benoemd de heeren G. W. van Kesteren, W. J. Hoogeveen, J. v. d. Velde en P. H. Goemans. In de vacature van voorzit ter van het bestuur der Handelsavondschool ontstaan door het vertrek van den heer P. M. Wesseling werd voorzien door benoeming van den heer J. S. M. Wubben. Na gehouden rondvraag, waarin o.a. ter sprake kwam de propaganda voor het aan werven van donateurs voor Santos, alsmede het afleveren van goederen na sluitingstijd, werd de vergadering met den Chr. groet ge sloten. Werkloosheid. Het aantal ingeschreven werkzoekenden bedraagt deze week 268. Geboren: Helena Gerarda, d .van P, W. Lubbe en A. C. v. d. Velde. Maria Elisa beth, d. van W. J, Hoogeveen en M. C. van Paridon. Ali, d. van P. J. v. d. Heiden en A. J. L. van Jaarsveld. Hans, z. van P. J. v. d. Heiden en A. J. L. Jaarsveld. Neelt- ke Christina, d. v. C. J. Treuniet en A. W. de Zoete. Maria Johanna, d. v. W. Zonneveld en M. J. Jansen. Overleden: Emma Maria Francisca Krul, 47 jaar, echtgenoote van H. Mulder. Clara Maria Louise de Coster, 66 jaren onge huwd. Ondertrouwd: G. N. Berbee en P. A. Mooyman. Gehuwd: L. H. de Kleine en C. M. van Wissen. M. P. Gordijn en G. M. Roschins- ki. C. van Laar en A. E. de Jong. Gevestigd: J. A. M. Hofland, uit Haar lem, Teylingerhorstlaan 7. A. F. Oliemeu- len uit Millingen, Ridderlaan 1. E. M. Sherburne, uit Engeland, Backershagenlaan 24. W. M. Ober, uit Leiden, Backershagen laan 24. Wed. H. D. de Wilde, uit Rheden, Schormweg 72. W. W. Plenarr, uit Den Haag, Laan van Koot 13. M. P. H. Frijlink, uit Amsterdam, L. Rhemen van Rhemanshui- zen 1. J. C. M. Berkhout, uit Hillegom, Deijlerweg 121. K. Gernath, uit Den Haag, Bakershagenlaan 12. H. Talarek, uit Gel- senkirchen, Pr. Marielaan 9. I. M. Rön- gens, uit Amsterdam, v. Bommellaan 4. M. Kirzinger, uit Den Haag, Acacialaan 15. A. Jager, uit Voorschoten, Perzijnlaan 17. H. Rapp ,uit Eindhoven, Rijksstraatweg 346a. E. Kirchenbaüer, uit Duitschland, Gr. Hoefijzerlaan 79. J. A. Edelaar en gez., uit Den Haag, Oostdorperweg 175. C. J. Vrins en gez., uit Rijswijk, Amweg 3. M. Mattheis, uit Duitschland, Amweg 3. J. W. Beeling en gez., uit Rotterdam, Crocus- straat 15. H. Mulder en gez., uit Voorburg, Mijendelscheweg 2. W. P. C. van der Her wen en gez., uit Den Haag, Irisstraat 1. Vertrokken: K. Manng naar Den Haag, Koninginnegracht 57. M. Th. v. d. Meulen, naar Voorburg, Juliananstraat 24. W. van Riel, naar Veur, Damstraat 6. C. A. Crom- melin, naar Den Haag, Patrijslaan 20. S. J. S. C, en A. A. Crommelin, naar Bloemen- daal, Aerdenhout, Catslaan, 4. E. Schwing, naar idem. M. M. K. Schmidt, naar idem. P. Weijenberg, naar Roterdam, Een- drachtsweg 5. W. M. H. de Wit, naar Den Haag, Bezuidenhout 197, H. S. Huits en vr., naar Tiel, KI. Agnietenstraat 26. Th. Wol ter, naar Bonn (Did.). C. Scargo, naar Den Haag, Ged. Burgwal 23. K. Magauer, naar Den Haag, Zuidwerflaan 7. E. L. J. Mon- chen, naar Afhsterdam, Botticellistraat 37. M. J. Wisberg, naar Den Haag, Koninginne gracht 98. E. Wisberg, naar idem. K. Kuckelheim, naar Bochum. M. I. K. Spaar garen, naar Den Haag, Tasmanstraat 32. H. G. van Redz, geb. Everts, naar Driebergén Rijsenburg, Burgemeesterp. 21. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. B. Rozestraten, leerlinge van mej. Kool- v. d. Broek alhier, behaalde gisteren te 's-Gravenhage het diploma costumière van de Ned. Modevakschool-vereeniging aldaar. Feesten Wilhelminavereeniging. De feestelijkheden ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, te houden door de Wilhelminavereeniging, zullen plaat9 vinden op 31 Augustus. Vol gens het heden verschenen programma zal deze dag worden aangevangen met een bioscoopvoorstelling om 10 uur des mor gens voor kinderen, op de bovenzaal van Hotel „De Vergulde Wagen''. Om 2 uur zal het feestterrein worden geopend, waar in den namiddag verschillende kinder- en volksspelen worden gehouden. Tijdens deze spelen zal een concert worden gegeven. Het avondfeest zal weder worden opge luisterd door een concert, terwijl om 9 uur op het terrein een bioscoopvoorstelling zal worden gegeven met sprekende films. Ais slot het bekende schitterende vuurwerk. NIEUWKOOP. Inbraak in de Herv. kerk. Dinsdag ontdekte de koster van de Ned. Hervormde kerk, dat er was ingebroken. De dief of dieven hebben zich vermoedelijk met een valsche sleutel toegang versohaft tot het kerkgebouw. In de consistoriekamer hebben zij een kast waarin goederen van de meisjesvereeniging waren geborgen overhoop gehaald. De aldaar aanwezige geldbusjes hebben zij geledigd. Een trom meltje met koek hebben zij ook niet ver smaad en opgepeuzeld. Ook de bij het orgel staande collectebus hebben zij niet vergo ten. De buit zal echter niet groot geweest zijn. Des avonds kwam bij de politie ook nog bericht binnen van een inbraak in de Ge reformeerde kerk hetgeen toen pas door den koster was bemerkt. Ook hier is alles overhoop gehaald. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. WOERDEN. OMLAAG GESTORT. En met een schedelbreuk opgenomen. Maandagmorgen heeft alhier in de fa briek van T. K. 'n ernstig Ongeluk plaats gehad. De chauffeur G. V. n.l. kwam, toen hij boven in de fabriek bij de automatische weegschaal een drijfriem in orde bracht, te vallen en stortte van 'n hoogte van 3 M. omlaag. Met zware inwendige kneuzingen en een schedelfractuur is 't slachtoffer naar 't algemeen ziekenhuis vervoerd. ZOETERWOUDE Hooge Rijndijk). Wilhelminaf eesten. (Vervolg). Na de kinderhulde werd begonnen met de diverse spelen, welke in een vlug tempo werden afgewerkt, hierbij werden de prij zen behaald: Meisjes 6 jaar, blokjesrapen: 1. Ned Ver hoorn, 2. Nel Ramaker en 3. Jo Bruines. Meisjes 7 jaar, vlaggetjesteken: 1. A. Koot, 2. Gre Garteveld en 3. R. Uljée. Meisjes 8 jaar, balletje dragen: 1. Gree de eu, 2. Corrie van Diemen, 3. Leni van Diemen en 4. Cato Berk. Meisjes 9 jaar: 1 Jo Vromans 2. Corrie Verhaar, 3. Jo Spierenburg en 4. Rie Zand vliet, Meisjes 10 en 11 jaar, hardloopen: 1. Jo van Velzen, 2. Jo v. Leeuwen, 3. Geertje Plateel en 4. Lena Zuidwijk. Meisjes 12 en 13 jaar, estafette loopen le. T. de Kroon, J. Slingerland, Cl. vau Wetten en C. v. Wetten. 2e dr. T. de Groot, J. Duindam, M. v. d. Hoeven en M. v. Har te veld. Jongens 7 jaar, blokjesrapen: 1. Jan Am- Andere bladen schrijven: ZAALBERG'S OPVOLGER. De heer Hacke directeur-generaal van „Arbeid". De Volkskrant schrijft Zaalberg gaat en Hacke komt. Het eert den heer Zaalberg, dat hij, in de commissie-Weiter het aftreden van drie hoofdambtenaren aan Arbeid uit leeftijds overweging voorstellend, zich zelf onder Het drietal rangschikte. En nu de nieuwe directeur-generaal van den Arbeid, door den heer Zaalberg zelf voorgedragen en aangewezen, maar dan toch door den minister benoemd. Dr. Hacke heeft in een onderhoud ver klaard, in groote lijnen het beleid van zijn voorganger te zullen volgen; een andere vraag is, of hij het beleid van zijn minis ter in groote lijnen zal kunnen steunen. Op dit terrein is ruimte voor meer dan twijfel. Want de heer Hacke is een groot, een overtuigd tegenstander van bedrijfsraden, „omdat de mooiste beginselen van onze mooie Arbeidswet, de neutraliteit en de onafhankelijkheid van hen die voor haar boepassing moeteh waken, er ernstig ge vaar door loopen." De heer Hacke als particulier, als in specteur van den arbeid zelfs mag daar tegenstander van zijn, het geval komt toch eenigszins anders te staan wanneer hij als directeur-generaal van den Arbeid de rechterhand van den minister, de voor naamste adviseur, zich een overtuigd te genstander noemt van een hervorming, welke niet slechts de sympathie heeft van den minister, maar door dezen wordt be schouwd als het belangrijkste werk dat hij kan en met alle kracht wil tot stand bren gen. Men kan zich zulk een diametraal ver schil van inzicht tusschen een minister en zijn eersten medewerker niet goed denken. Werd het verschil aangetroffen bij de komst van den minister, dan zou men zich kunnen voorstellen, dat de ambtenaar, in ziend dat te dienen onder zulk een minis ter voor een man van overtuiging niet wèl moeelijk was. zijn ontslag nam. Maar dat de minister, voor de keuze van den ambtenaar gesteld, er juist dengene uitpikt, die ten aanzien van een zoo be langrijke aangelegenheid lijnrecht met hem van meening verschilt, is een zonderlinge verschijning. Welke commissaris der Koningin, welke burgemeester kiest zich een eersten amb tenaar, die noodlottig acht wat de eerste nastreeft? Welke leider van een groot bedrijf be noemt tot zijn voornaamste adviseur iemand, hoe bekwaam en knap ook, die ten aanzien van de inrichting en den gang van het bedrijf vierkant tegenovergestelde op vattingen huldigt? Dr. Hacke is verder een „overtuigd" voorstander van „het versche kadetje" en een „overtuigd" tegenstander van de 40- urige werkweek, dit laatste omdat hij de mogelijkheid van werktijdverkorting ont kent. Beslist in zijn oordeel is de heer Hacke ongetwijfeld, maar moet dit een aanbeve ling worden genoemd ten aanzien van een maatregel, die ons den bakkersnachtarbeid wil terugbrengen, en ten aanzien van een hervorming, welke ons wellicht door den nood der tijden zal worden opgelegd? Mogelijk is, dat de tegenwoordige mi nister van Arbeid zich stevig genoeg acht om den directeur-generaal te kunnen weer staan is dit wel de gewenschte verhou ding tusschen een minister en zijn eersten ambtenaar maar had hij er niet aan moeton denken, dat de ministers komen en gaan en dat de ambtenaren blijven Een jong ambtenaar als dr. Hacke is kan voor een reeks van jaren zijn stempel drukken op het departement. En was er reden om aan Arbeid, het de partement dat het eerst en het meest den polsslag van den tijdo moet voelen, dat een stuwende functie heeft te vervullen, een ambtenaar als chef te installeeren, die ver ouderde denkbeelden is toegedaan, zal remmen inplaat-s van vooruitbrengen, en over wien straks in het liberale werkge versorgaan van het katholieke hebben we betere verwachtingen de lofbazuin zal worden gestoken merlaan, 2. Antoon v. d. Voort, 3. J. Pla^- teel. Jongens 8 jaar, blokjesrapen: 1. Leo Heemskerk, 2. Geraid Ver voorn en 3. G. Wassing. Jongens 9 jaar hardloopen: 1. Geraagd Ammerlaan, 2. Rinus Heemskerk en 3. Leo Tijssen. Jongens 10 en 11 jaar, zakloopen: 1. Ge rard Spierenburg, 2. Willem Vink en 3. Jan Wassink. Jongens 12 en 13 jaar, estafette loopen: le. Nico Reeuwijk, Gebr. Verhoogt, Jan do Munnik en Cor Heemskerk. 2e. Gerard van Velaen, Nico Rijsbergen, Jan van der Hoe ven en Wim Versteegen. Na afloop werden met eenige toepasse lijke woorden van den voorzitter de prij zen uitgereikt. In deh namiddag begonnen de wedstrij den voor de jonge dames en wel harddra ven met kinderwagens. Hierbij werd de lsie prijs gewonnen door M. v. d. Hoeven, de 2de door S. Verhoorn en de 3e door M. Tijssen. Met de stoelendans behaalde de le prijs Zus Lemmerzaal, de 2de Dora Verkant en de 3de pr. M. v. d. Zonden. Hardloopen met hindernissen voor Ve teranen; hierbij behaalde de 1ste pr. P. Hallen, de 2de P. Bervocts en de 3e G. v. Amsterdam. Hiermede was het niet zoo ruim voorzie ne programma van den lsten dag afge werkt en begon men zoo langzamerhand in feeststemming te geraken. De verschillen de attracties boden daarvoor een ruime ge legenheid. Hedenmorgen werd bcionnen met ringrijden per fiets voor dames en hee ren boven de 14 jaar, om geldprijzen. Wat anderen er van zeggen Militair-Tehuis te Leiden. Zeer Geachte Rtedactie, wij verzoeken U beleefd opname van hot onderstaande, waarvoor bij voorbaat onze dank. Ingezetenen van Leiden, Het Militair Tehuis aan den Morschweg verkeert in zeer grooten nood, niet wat het bezoek betreft, hierover mag het Bestuur niet klagen, finantieel echter staan de za ken er zeer slecht voor. Sedert eenige jaren organiseerde het Chr. Militair verband te Leiden op of omstreeks 31 Augustus een vlagjesdag, teneinde met de opbrengst daarvan het Tehuisbestuur te verblijden. Ook .dit jaar was alle hoop op de vlagjesdag gericht en leefde een stille hoop het tekort te kunnen dekken uit den op brengst daarvan. Helaas kon dit jaar geen toestemming voor een vlagjesdag worden verkregen. Wel voor een collecte langs de huizen op Zaterdag 27 Augustus a.s. Zal de opbrengst van zoo'n collecte beter of slechter zijn? Zullen de stadgenooten zonder aanbieding van een vlagje hun gif ten verminderen? Het zou een ramp voor het Tehuis beteekenen. Vraagstukken van ontwapening kunnen hier gevoegelijk buiten geding blijven, zoo lang Leiden een Garnizoen is, heeft het voor haar Militair Tehuis te zorgen. Het zou de eer en de goede naam onzer stad aanranden, indien deze specifiek Leidsche Instelling voor onze landgenooten, welke verplichte inwoners van Leiden zijn, moest worden gesloten. Het zou tevens in strijd zijn met het algemeen belang, daar straat- slenteren of in de kazerne blijven in de vrije uren voor het opkomend geslacht niet bevorderlijk is. Maar wat meer is, het Mi litair Tehuis aan den Morschweg wil zijn een Christelijk Tehuis en zet daarom de deuren wijd open voor een ieder zonder on derscheid van rang of levensbeschouwing. Nimmer werd of zal iemand die er binnen komt gevraagd worden tot wat kerk of rich ting hij behoort. Het is een tehuis voor al len die hun eigen huis moesten verlaten. De collecte van a.s. Zaterdag zal het bewijs moeten leveren of de Leidsche ingezetenen verstaan dat er een specifiek Leidsch, een Nationaal en een Algemeen belang mee is gemoeid. Gaarne zouden wij geen huis overslaan en roepen daartoe collectanten en collectri- ses op hetzij 's morgens of 's middags een wijk voor hun rekening te nemen. Den ingezetenen roepen wij toe geef met milde hand, misschien heeft u zelf eens van een Tehuis genoten of wordt straks een van uw zonen, een van uw stadgenooten in een ander garnizoen in zoo'n Tehuis vriendelijk ontvangen. De toegang' is er vrij, contribu tie of iets dergelijks wordt niet geheven, lectuur en spelen staan gratis ter beschik king, kortom op de weldadigheid der stecL genooten komt het aan. Het Bestuur zal u dankbaar zijn, het Chr. Militair verband, de jongens, hun vaders en moeders zij allen zullen u voor uw bijdrage in gedachten de hand reiken, en als door aller medewerking er eens geen tekort meer was u hoogst dankbaar zijn. Loopt u gerust maar eens binnen aan den Morschweg No. 34 en vraagt u maar eens aan den huisvader en zie naar de wanden welke in velerlei vorm van dankbaren getuigen. Wij wachten vol vertrouwen a.s. Zaterdag uw antwoord op onzen oproep af. Voor het Chr. Militair verband, C. MULDER. Maredijk 149. L. QUESTROO Jr., Nieuwe Rijn 51. JOH. DE MOED, Secr -Penn., Rijn en Schiekade 90. Hoewel wij bezitten ons eigen R. K. Mili tair-Tehuis dat wij bij voortduring in al ler daadwerkelijke sympathie aanbevelen hebben wij geen oogenblik geaarzeld, om dézen steun-oproep op te nemen. Red. L.Crt. De boonen liggen te rotten op de veilingen Langeraar,20 Aug. 1932. Geaehte Redactie. 't Is naar aanleiding van de intreurige toestand, welke de laatste week aan de \eiling plaats vindt aan het Papenveer, dat ik aandacht voor een ingezonden stuit je in u/W geëerd blad vraag. Het stukje n uw eerste blad, overgenomen uit Het Volk in uw nummer van Zaterdag, is niet zoo veel bezijden de waarheid, alleen bevreemdt het mij eenigszins dat nooit in uw courant een berichtje yoorkwam over de noodtoe stand aan de veilingen, want als de prijzen hoog zijn komt het er toch wel in, terwijl van de laagst besteede prijs meestal geen melding wordt gemaakt. Reeds op den 12den Augustus jJ. was het dat verschillende par tijen boonen aan de veiling doordraaiden, deze werde'n dan voorloopig op het terrein van de veiling afgeladen, in de hoop, dat de een of ander liefhebber kwam opdagen. Op 15 Aug. reeds was het een ware hooi last, welke ter vernietiging stond opge stapeld. Hoewel de overige snij boonen slechts de fabelachtige prijs van 20 cent opbrachten per 10 K.G., hielden de tuinders toch krampachtig vast, de boonen te plukken, om het verlies zoodoende nog eenigzins te beperken als deze tegen de minimumprijs van 20 cent zouden worden verkocht. De laatste dagen was echter de vraag zoo gering, dat de verkoop tot slechts en kele partijtjes beperkt bleef. Ook de au gurken zakten zoodanig in prijs, dat het tot enkele centen per zak beperkt bleef. Wat er nu had moeten gebeuren, is soms gemakkelijk te zeggen. Wij kennen allen het sprookje van de kalf en do put. Mahr tijdig genoeg werd reeds op deze to ver wachten toestand gewezen op de demon stratie-vergadering te Haarlem. Gelijk in de mobilisatie een gedeelte van de oogst voor de volkvoeding werd geconserveerd, ook tegen behoorlijk loonende prijzen voor de tuinders, zoo was ook thans de gelegen heid schoon geweest, zij het tegen oprui- mittgsprijzem, deze kostelijke boonen door de regeering te doen conserveeren. Zoo n 30.000 zakken werden wel aan verrotting prijs gegóven, terwijl er nog wel zoo veel en meer op de akkers achterblijven. Hier door was den tuinder dan eenigszins tege moet gekomen, voor zijn onvermoeide wer ken. Tevens een mooie bestrijding van do werkloosheid, zoowel hier voor do arbei ders, als voor hen die er elders work door hebben En ten 3de kon zoo aan de workloo- zen in den Langen winter in natura iets uit gedeeld worden Waar het tenslotte mot do tuinders naar toe gaat als onze Tegeering maar blijft overwegen, is niet onder woor den te brengen. Alleen komt het mij voor, dat onze volksvertegenwoordiging behoefte heeft aan meer praktische mensclien, die weten wat er op het platteland omgaat, waar geploeterd wordt voor een droge snee brood om in het onderhoud van de gezin nen te voorzien. Of zou het komen, omdat een tuinder, als kleine middenstander, hot minst onge vaarlijk is, dat hij tot dusver van alle hulp verstoken blijft. Hoe velen zouden nog te vreden zijn, als zij konden bogen op een inkomen van een steunbehoevenden werk- looze, wijl hun inkomen vaak niet meer be draagt dan van een pasbeginnendo dienst bode, die bij de een of andere mevrouw haar proeftijd maakt. Moge in dezen toestand in de eerst ko mende weken ruimschoots worden voorzien. Met dank voor plaatsing. Hoogachtend, A. C. HOOGERVORST, Langer aar. STOOMVAARTBERICHTEN KON. HOLL. LLOYD. MONTFERLAND (uitr.) pass. 23 Aug. Dungeness. ORANIA vertr. 2-1 Aug. van Amsterdam naar Zuid-Amerika. KON. NED. ST00MB. MIJ. HEBE vertr. 24 Aug. van Alexandrië naar Patras. HER MES arr. 23 Aug. van Gytheon te Rouaan. IRIS vertr. 23 Aug. van Danzig naar Stettin. NERO arr. 24 Aug. van Odenso te Go thenburg. KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN tarr. 23 Aug. van Batavia te Port Louis. (Maur.). HOLLAND—AMERIKA LIJN. LEERDAM, Rotterdanv—N. Orleans arr. 24 Aug. te Antwerpen. H0LLAND-00ST-AZIE LIJN. ZUIDERKERK, Antw.lHamburg pass. 24 Aug. Vüssingen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BALOERAN (thuisr.) vertr. 24 Aug. van Colombo. KOTA BAROE vertr. 24 Aug. van Batta- via naar Rotterdam. KOTA GEDE (thuisr.) vertr. 24 Aug. van Londen. KOTA RADJA (uitr.) pass. 24 Aug. Vlis- singen naar Antwerpen. KOTA TJANDI (uitr.) arr. 24 Aug. to Soerabaja. PALEMBANG (uitr.) vertr. 24 Aug. van Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS tarr. 23 Aug. van Rotterdam te Glasgow. PATROCLUS, Dairen-R otterdam, arr. 21 Aug. te Kobe. PERSEUS vertr. 23 Aug. van Dairen n. Rotterdam. PYRRHUS Rotterdam-Japan, vertr. 23 Aug. van Singapore. EMZETCO LIJN. JONGE ELISABETH, Rotterdam-Napels pass. 23 Aug. Dover. EEN ZAKENMAN zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel treffende reclame. 460e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van ixuulrrilng. 2.5 AugtiHtun 1032 3e Klniee. 4e lllst IIOOGL l'KIJZUN f 2000 2092 f 1600 0712 1000 2366 f 100 6217 10010 20312 l'rlpeii van f 46 18 37 127 259 292 1376 1084 1018 1942 2000 2287 2b95 3022 3132 3220 3437 3964 4335 5258 5528 5690 0297 0303 6883 7334 7371 7424 7507 7703 7777 7921 8013 8600 8702 8720 9117 9898 9938 10187 0347 10582 11156 11170 11352 11500 12417 12077 12706 12982 13117 13698 14204 14273 14299 14493 15409 15569 15679 16052 16448 10516 10711 17231 17634 17025 18000 18203 18474 18505 18075 10901 10091 20392 20454 20919 20<:C4 21047 21115 21231 21522 21721 21747 22064 22003 22202 22691 22787 22813 22913 22937 23313 23713 23317 23713 Verbeteringen 3c kl. 3c lijst: C91 m z. 096; 20291 m.z. 20298; 20611 mjc. 22611; 20681 m.z. 22681.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7