DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 seizoen van dien aard geweest, dat wij Zondag goede resultaten verwaehten. Alle bekende D. H. A. K- en enkele D. U. A. C.-cracks zullen op de diverse num mers mededingen o-a. W. Vessies, Ohr. Duijn, H. E. Rempe, Gebrs. Kuijt, Gebrs. Ronde, Burger, B. van Hoven, Bakel, Koek en zooveel anderen. Verder vraagt onze speciale aandacht hetgeen de jonge athletiek-vereeniging „Jong Leven" uit Amsterdam, die Zondag jl. op de R.K. N. A. U.-kampioenschappen op de Sintelbaan het record 4 x 100 M. verbeterde^ zal presteeren. Genoemde ver- eeniging wil nl. Zondag trachten het re- oord van de Olympische estafette 800'100 200100 m. te verbeteren. De mogelijk heid van record-verbetering is heelemaal niet denkbeeldig, daar „Jong Leven" over prima krachten beschikt o.a. de Gebrs. v. Hdven. Verder zal buiten de gewone nummers Groep C, de verwerking van twee D. H. A. K.-kampioensohappen, bijzonder veel be langstelling trekken, daar op beide esta fette-nummers een sterke inschrijving is binnengekomen. Uit een en ander blijkt voldoende, dat onze wedstrijden een unicum voor het Leidsehe Distinct zullen worden. Het Be stuur, dat geen kosten ontzien heeft, ver wacht dan ook een groote publieke belang stelling. Aanvang der wedstrijden één uur pre cies. Voor verdere bijzonderheden zie aan plakbiljetten en advertenties in de bladen van Zaterdagavond. Ter voorkoming van misverstanden deelt het Bestuur mede dat Meerburg-le den alléén vrije toegang hebben op ver toon van Lidmaatschapkaart 19311932. Het Bestuur verzoekt dringend de per sonen die Zaterdag op het terrein hun me dewerking hebben willen verleenen om te halftien aanwezig te willen zijn, daar uit den aard der zaak door het zeer uitge breide programma er heel wat in orde te maken valt. VOETBAL Blauw WitBelastingelftal. Bovengenoemde wedstrijd eindigde gis teravond in een overwinning van „Blauw wit". Eindstand 21. LUCHTVAART DE LIEFHEBBERIJ VAN OCEAAN- VLIEGEN. De familie Hutchinson gestart De familie Hutchinson is gisteren per vliegtuig uit St. John (Nieuw Brunswijk) vertrokken naar het eiland Anticosti in de monding van St. Laurens. Hutchinson verklaarde voor zijn vertrek dat het voornaamste doel van zijn vlucht is luchtfilms te maken, die dienst zullen doen bij het houden van wetenschappelij ke lezingen, terwijl hij ook boeken over zijn tocht zal publiceeren. Het vertrek uit St. John werd vertraagd doordat een veer van het filmtoestel" hersteld moest worden. Ten einde het gewicht van het toestel te verlichten, werd voor het vertrek een stuk van het achtergedeelte verwijderd en naar Edinburg verzonden, waar men het weer aan het toestel zal bevestigen. Zoo lang dit niet is geschied, zal Hutchinson slechts op het water kunnen dalen. Het Deensohe ministerie van Buitenland sok e Zaken heeft de Amerikaansche legatie te Kopenhtagen officieel te kennen gege ven, dat Denemarken weigert eenige ver antwoordelijkheid op zich te nemen voor de Oceaanvlucht van de familie Hutchinson Voor het geval het vliegtuig van luit-kol. Hutchinson boven Groenland mocht neer storten, zal het uiterst moeilijk zijn om voor zulk een groot gezelschap onderdak en voedsel te vinden. Bovendien is het zoo goed als onmogelijk om bun hulp te ver leenen. N00RSCHE OCEAANVLUCHT MISLUKT. Het vliegtuig van de Noorsohe vliegers Sol'berg en Petersen is gisteravond om half tien in de Placentiabaai neergestort. De piloten bleven ongedeerd; het toestel werd evenwel zwaar beschadigd. AMY JOHNSON ZIET VAN OCEAAN- VLUCHT AF. De vliegster, Amy Johnson, die zooals bekend kort geleden in het huwelijk is ge treden met den vlieger Mollison, die een geslaagde vlucht over den Oceaan heeft gemaakt van Ierland naar Amerika, was van plan het voorbeeld van haar man te volgen. Zij wilde de eerste vrouw zijn, die ran Oost naar West over den Athlanti- sche Oceaan zou vliegen en had dit plan voor iedereen, zelfs voor haar man, geheim gehouden. Na het telefonische onderhoud, dat mrs Mollison gisteren met haar. man heeft ge voerd en waarin zij haar plannen bekend maakte, heeft zij echter van haar voorne men afgezien. Mollison had er bezwaren tegen, dat zijn vrouw den gevaarlijken tocht zou ondernemen en zij is voor zijn argu menten gezwicht. Mollison zelf is van plan door de lucht naar Engeland terug te kee- ren. Om zijn voorbereidingen voor den te rugtocht geheel to kunnen voltooien, heeft Mollison besloten zijn vertrek iets uit te stellen. Hij hoopt thans Vrijdagochtend te kunnen starten. Lee heden naar Oslo. De Amerikaansche vliegers Lee en Bock- kon waren van plan hedenochtend vroeg van Harbour Grace op New Foundland naar Oslo te vertrekken. RECHTZAKEN DE MOORD TE NAALDWIJK. In hooger beroep heeft gister voor het Gerechtshof te Den Haag, terecht gestaan, de 22-jarige letterzetter J. P. Th. de B., die door de Rechtbank te Den Haag wegens moord op de 16-jarige Jacoba van der Caay uit Naaldwijk op Zaterdag 5 Maart j. 1. gepleegd, is veroordeeld tot 6 jaar ge vangenisstraf, door te brengen in een bij zondere strafgevangenis, met ter beschik kingstelling van de Regéering. De vaoAntiekamer van het Hof is samen gesteld uit Mr. Polvliet, president, raads- heeren van Sassen en mr. van Slooten. Het O. M. wordt waargenomen door den advocaat-generaal mr. A. Brants. Slechts één getuige, mej. A. Olsthoorn Cornel, wordt in deze zaak gehoord. Evenals in eerste instantie bekende ver dachte eenige weken te voren het plan te hebben opgevat het meisje te dooden. B. zeide slechts bij toeval kort voor den moord in het bezit van een revolver te zijn geko men. De president merkte op, dat ver dachte geruimen tijd daarvoor moeite ge daan heeft om een revolver in zijn bezit te krijgen. Verdachte, die in tegenstelling met de behandeling voor de Rechtbank thans bij zonder spraakzaam was, gaf een omstan dig verhaal van de motieven die hem tot zijn daad hebben geleid. Hij zeide er thans volkomen van over tuigd te zijn,- dat hij iets gedaan had, dat hij niet doen mocht. Doch voegde hij er aan toe, berouw heb ik niet, wel spijt. Verdachte zette daarop uiteen hoe hij door altruisme gedreven, tot deze daad is gekomen. Pres. mr. Polvliet:' je wist toch dat je daardoor in de gevangenis zou komen. de B.: Ja dat wist ik heel goed, doch dat had geen invloed op mijn voornemen. Pres.: Je had een goede toekomst. Je noemt je daad 'n liefdedaad, maar ik hoop maar dat de meisjes voor dergelijke lief dedaden bespaard blijven. Ook raadsheer Mr. Sassen houdt zich met de B. bezig en zegt o.a., dat de ont houding van de toenadering van de we- derzijds-che ouders, toch geen beletsel be hoefde te zijn om ten slotte toch met Ja coba te trouwen. De B. beroept zich weer op zijn altruis- tische gevoelens, die vooral dien avond de overhand over zijn wil hadden. De getuige Mej. Olsthoorn-Cornel, ant woordde op de vragen van den president, dat zij de B. als patrones van het meisje goed kende. De B. kwam voorheen bij haar, maakte steeds een kalmen indruk, sprak vlot en gezellig en toonde geen bijzondere afwijkingen. Jacoba had haar medege deeld dat de verhouding verbroken was, omdat de ouders van beide kanten er te gen waren. Toen de B. haar als ze met het slachtoffer liep, begon te volgen, heeft ze gevraagd: „Jan wat moet dat?" waarop ze ten antwoord kreeg ,,'t is niet om U, maar om Coba te doen". Pres.: Liep het meisje ook met andere jongens? Getuige: Ja, een eindje mee. Voorts deelde getuige mede, dat het meisje niet veel meer over hem sprak. Als get. ontkent, dat zij invloed op het afmaken der verhouding heeft uitgeoefend wordt zij daarin bestreden door de B., die het tegendeel beweert. Dr. F. J. Soesman, zenuwarts alhier, verzocht als deskundige' k decharge, buiten tegenwoordigheid van de B. te worden gehoord. Het Hof staat dit verzoek toe en de B. wordt gedurende het verhoor buiten de zaal gehouden. Getuige zegt voor zoover de tijd zulks toeliet uitvoerige gegevens omtrent de B. te hebben verzameld. Na een aantal be schouwingen omtrent den persoon van verdachte te hebben gegeven, getoetst aan de verklaringen van vorige patroons, en aan het oordeel van den letterkundige Joh. Fabricius, die alle schrifturen van de B. aan een nauwkeurig onderzoek onder wierp en daarop zijn meening grondvestte concludeerde Dr. Soesman, dat verdachte's afwijkingen in zekeren zin gering te noe men zijn. Hij heeft een apostolische psyche Bij een vergelijking tusschen de pschiatri- sche en psychologische verschijnselen tre den de laatste sterk op den voorgrond. Bij dezen jongeman heeft de groote teleurstel ling die hij ondervond, daar hij zijn roe ping om priester te worden niet kon vol gen, zoo op zijn zieleleven ingewerkt, dat hij uit 't evenwicht is geraakt. De deskundige verklaart uitdrukkelijk, dat de B. niet gevaarlijk is en dat hij niet als psychopaat mag worden behan deld. Deze daad aldus get. heeft hij moeten beleven; door hem in de eenzaam heid op te sluiten, kan men hem tot de overtuiging brengen, dat die daad ver keerd is geweest. Dr. Soesman zeide nog, dat dit feit een van de schakels vormde in het ontwikke lingsproces van defcen jongen man, met zijn idealistische levensopvatting. Get. adviseerde een gewone celstraf, zonder later ter beschikkingstelling, als zijnde in het belang van de B. De advocaat-genearaal mr. Brants, zeide zich veel moeite te hebben gegeven om zich een juist beeld van verdachte te vor men. Het doet spr. genoegen dat zijn be oordeeling overeenkomt met die van dr. Soesman en de heer Fabricius. Uit alles blijkt dat de B. intellectueel op een veel hooger niveau staat dan men verwachten kan ran iemand van zijn stand. Doch tegenover al het goede dat bij ver dachte aanwezig blijft, moei een groote mate van zelfoverschatting worden ge steld. Hij beschouwde zich als een ze 'e 1-ijkheidsapostel. Inderdaad was de wil tol het goede bij dezen jongen in sterke mate aanwezig, doch hij is op een hoogst be denkelijke wijze op een dwaalspoor ge bracht. Na eenige opmerkingen over het onder gaan van celstraf te hebben gemaakt, concludeerde mr. Brants, dat hij het on dank-' de belangrijke adviezen, in de ge geven omstandigheden veiliger achtte, heb vonnis van de rechtbank, waarbij hij i3 veroordeeld tot 5 jaar, te bevestigen en de plaatsing in een bijzondere strafge vangenis te handhaven. Mr. Moresco, ging als verdediger van de B., nogmaals den gemoedstoestand van de verdachte na. Pleiter schetste de teleurstelling die op verdachte's psyche zoo'n noodlottigen invloed hebben gehad. Na de motieven tot deze daad nog eens te hebben verklaard verzoekt pleiter het Hof den jongeman nog eens te laten onder zoeken ten einde gelegenheid te hebben een nieuw rapport rustig te kunnen be- studeeren. De B. zelf betoogde daarna uitvoerig op rustige wijze, dat hij weliswaar nu inzag wreed te zijn geweest, doch de drang om zich zelf tegeven had bij hem de overhand. Nu zijn poging om goed te doen, is ge bleken een ramp voor anderen en voor hem zelf te zijn geweest, zal hij de gevol gen daarvan liefst in afzondering dragen. Het Hof heeft heden het vonnis der Rechtbank vernietigd en overeenkomstig de conclusie van het door dr. F. J. Soes man uitgebracht rapport der verdachte veroordeeld tot gewone gevangenisstraf en deze opgelegd voor den tijd van vijf jaar. BER00VING VAN EEN BELGISCH SCHIPPER. De Haagsche Rechtbank heeft den 20- jarigen wabrieksarbeider J. W. A. uit Zoe- terwoude den 22-jar. scheepmaker G. J. v. H. uit Hazerswoude en den 31- jarigen reiziger C. B. W., uit Den Haag, wegens berooving van een Belgischen schipper veroordeeld; de beide eerste ver dachten tot zes maanden en W. tot negen maanden gevangenisstraf. Verdachten hebben op 1 Augustus van het vorig jaar gedrieën met zekeren B., schipper van het te Gent thuis behoorend schip „Belfort" in een café te Hazers woude vertoefd. Toen deze laat in den avond het café onder drankinvloed verliet boden verdachten aan. hem naar zijn schip te brengen. Onderweg stak .een hun ner de hand in zijn binnenzak en haalde daaruit een portefeuille, welke eenigè hon derden guldens aan bankpapier inhield. De schipper, zulks bemerkend, riep „af blijven !J' Intisschen waren er drie biljetten van 25 en een van 10 op den grond ge vallen. H. raapte dat geld op en verdeelde het later. 'Toen zij een eind weegs waren, stelde W. voor den schipper maar aan den wegberm te leggen en verder te gaan, het geen ook geschiedde. Gebleken is, dat W. later alleen terug is gekomen en toen B. van zijn overig geld ontdeed. De mannen legden gisteren voor het Haagsch Gerechtshof wederom een volle dige bekentenis af. Op verzrek van mr. L. Weijl uit Leiden, werden de drie zaken afzonderlijk behan deld. Als verdediger voor beide eerste ver dachten voerde hij aan, dat de jongens die zelf net geheel nuchter waren, geheel onder invloed van N. hadden gestaan. De verdediger van W., mr. F. Schaap, betwistte zulks en betoogde dat men W., omdat hij nu de oudste van het drietal is, de schuld van alles alleen wil laten dra gen. De advocaat-generaal bij het Haagsch Géiechlshof was van oordeel, dat de recht bank de straffen in de juiste verhouding van he gepleegde misdrijf heeft opgelegd en concludeerde tot bevestiging van het vonnis In bovengenoemde zaak heeft het Hof heden uitspraak gedaan. De straf van v. H. uit Hazerswoude en H. uit Zoeterwoude werd verminderd tot 4 maanden. De straf van W. wordt verminderd tot 6 maanden. DE WONDERDOKTER VAN BREDA. De rechtbank te Breda wees Woensdag vonnis in zake den artist-wonderdokter J: W. H. M., aldaar, verdacht van meerdere gevallen van onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Verdachte werd veroordeeld tot drie geldboeten: één van 300 of 90 dagen hechtenis; één van 200 of 45 da gen en één van 100 of 45 dagen hechte nis. Wilt n niei een beetje met mij opwan- lelen? Dan denkt die agent, dat il: uw man ben, An.'c.s heb ik kans, dat hij mij inrekent. UIT DE OMGEVING LISSE. VEREEN, v. BLOEMBOLLENCULTUUR Het Voorstel-Sassenheim aangenomen.... en toch verworpen! Gisteravond hield de Afd. Lisse van den Algemeens Ver. voor Bloembollencultuur een zeer belangrijke vergadering. De voor zitter, de heer A. Verduyn, heette de tal rijke aanwezigen van harte welkom. De groote opkomst getuigd reeds van nood in heb Bloembollenbedrijf. De notulen werden voorgelezen en goedgekeurd. Hierna volg de het belangrijke punt van de Beschrij vingsbrief van de Alg. Vergadering: Het voorstel van de afd. Sassenkeiru tot sa neering van het vak door bestrijding van de overproductie. Een schrijven, binnenge komen van de afd. Sassenheim, omtrent; regeling van dit voorstel werd voorgelezen. Gelegenheid werd gegeven voor aige- meene beschouwingen. De heer Warmer dam bracht dank aan de pioniers die groot te moeite hebben gedaan het voorstel tot stand te brengen, ook daarbij geen mede werking ondervonden. De prijzen zijn buitengewoon slecht, uit gezonderd enkele soorten. Nu moet de daad worden gesteld om in de nood van vele kweexers te voorzien. Ais we de za ken zoo bezien, dat de Regeering twee en half millioen wil stormen, in 't vak, waar door eenige verlichting wordt gebracht, dan moet de regeering ook garantie ge geven worden, door inkrimping van het vak voornamelijk. Lof nogmaals voor,dege nen, die dit voorstel hebben tot stand ge bracht. De heer J. P. Seegers juicht liet voorstel van de afd. Sassenneim toe. Diverse pun ten door de afd. Sasseheim gedaan, wei den besproken. De neer Berbee, zegt, dat' wanneer het plan Sassenheim wordt aangenomen een inkrimping zal plaats vinden. Een ieder zal willekeurig inleveren, hetgeen hij af wil staan. De duur dezer wet wordt gesteld op vier jaren. Einancieele verplichting aan de Regeering blijft bestaan. De voorzitter zegt, dat hij persoonlijk voor het voorstel is, uitgezonderd de teelt- regeling. De steunverleening moeten wij met beide handen aangrijpen. Want wanneer wij dit voorstel onze neus voorbij laten gaan, dan gaan wij allemaal, vroeg of iaat, den put in. De heer M. Veldhuyzen v. Zanten zegt, dat het plan-Sassenheim onuitvoerbaar is. Er zijn zeer goede artikelen in opgenomen, doch teeltregeling blijft een moeilijke si tuatie. Wordt het plan verworpen dan moet men niet denken dat dit van de baan is. De hierna gehouden stemming had tot uitslag: voor het voorstel, 43 tegen het voorstel 24 en blanco 12. De stemming wordt beslist naar de oppervlakte, welke de stemmers betelen. Dit had tot uitslag: voor het voorstel 201 Hectaren, tegen het voorstel met een beplanting van 214}.$ Hectare, alzoo werd het voorstel verwor pen. Een voorstel zal gedaan wordeu bij de Afd. Schelm, om de steunregeling van de teeltregeling te scheiden. Hierna slui ting met een woord van dank. SASSENHEIM. Zwemdemonstratie. Het bestuur van de Sa-ssenheimsche Zwemvereenigimg is voornemens Zaterdag te 5 uur een demon stratie te geven, met medewerking van de Noordwijksche Reddingsbrigade in het gemeentelijk zwembad alhier. Het program ma bevat een 15-tal nummers, welke zoo wel voor dames als heeren zijn. Ongetwij feld zullen vele liefhebbers van de zweru- sport blijken van belangstelling toonen. Wees vrijgevig. Zondag 28 Aug. zul len enkele jonge dames een bloempje aan bieden ter bestrijding der onkosten voor de R.K. Kraamverpleging. Wie deze instel ling kent, weet welke zware zorg het be stuur heeft om deze verpleging in stand te houden. Vertrouwd wordt, dat ondanks de crisïs ieder naar vermogen een gift schenkt en de dames-bestuurders eenige zorg uit de handen wordt genomen. Gevonden voorwerpen. Een belasting- merk in etui, een belastingmerk, een bruine heerenjas, een halsterriem, een zwempak met badhanddoek, een autolamp, een ge brand zilveren armband met doublee scha- keltjes een zwart koralen rozenkrans in etui, een bos sleutels, een gymnastiek schoen, een nikkelen rand van autolan taarn, een overhemd met zwempak, een zeemleren lap, twee knotten bruine sajet, een paspoort ten name van Willem Krijneu, een grijs wollen mantelceintuur. Verloren voorwerpen. Een bruin lede ren portemonnaie met inhoud, een voet balschoen, een bruine damestasch met rits sluiting inh., een portemonnaie met inhoud en kerkboekje, een bruin lederen houder- tasch (van pistool) met twee houders, eeu blauw pak met badhanddoek, een pa-k inh., een smoking en een blik bezine, een beige kleurige regenjas inh. een portefeuille, een ingepakte voetbal, een portefeuille met in houd, een rose kindermantel, een zilveren sierspeld met steentje, een paar badschoe- nen. Geboren: Alida Theodora Maria, d van H. J. Hoogeveen en Th. de Kuiper. Cornelis Petrus, zoon. van A. A. Beuk en M. v. d. Voort. Onertrouwd: Marinus Cornells Braam, 25 jaar en Hendrika Oudshoorn 23 jaar. Overleden: Margaretha Evers, 1 j. Johanna Hendrika Voets, 77 j. wed. van C. Tol. Voltrokken: J, D. Shannon, van Hoofdstraat 133 naar Voorschoten. TER-AAR. D>3 Gezellen nemen afscheid van den Vice-Praeses. Dinsdagavond werd in het R. K. Vereenigingsgebouw een afscheids avond gehouden van de St. Joseph-Gezel- lenver. vanwege het vertrek van den Vice- Praeses. Zooals altijd was de zaal keurig versierd. De Raad van Bestuur, de Familie-raad en vele leden waren tegenwoordig. Afwezig de Senior, de waarn. Senior en de Z.Eerw. Praeses. Ongeveer helf negen opent Cor Hooger- vorst de vergadering met het Kolpingsge- bed, heet allen welkom, bijzonder den Vice- Praeses. Hierna werd de Voorzang gezon gen met begeleiding op de piano door C. van Dam. Hij, die de leiding had van de vergade ring sprak namens de Gezellen het af scheidswoord. Het is nog zoo kort geleden, zeide spr., dat U werd geinstalleerd als Vice-Praeses, kennis met ons maakte, zoo verheugd was hier in Langeraar te ontmoeten een Gezel- lenvereeniging, die groeide en bloeide, een keurkorps Van jonge mannen. Onze mede werking is gevraagd U bij te staan. De Senior heeft het beloofd, wij hopen dat U tevreden zult zijn over de samenwerking. Wij van onze kant verklaren bij deze, altijd in de prettigste en aangenaamste verhou ding te hebben gewerkt. Steeds stond gij ons bij. Naast uw drukke werkkring had gij altijd nog tijd over de jonge mannen ter zijde te staan. We hebben er geen doekjes om te winden, het is een gevaarlijke tijd van 1725 jaar, vooral nu van alle kanten geprobeerd wordt de jeugd mee te sleuren, op te hitsen, idealen voor te houden die nooit verwezenlijkt worden, en daarbij nog in strijd zijn met onze Christelijke Beginse len. Toen Adolf Kolping in het jaar 1846 te Elberfeld met een 30-tal jonge mannen de Gezelienvereeniging oprichtte, woelde het. Nu leven we weer in een periode van grof en ondragelijk gekuip en gestook van het Communisme. Wat zou dit alles toch welig tieren, indien er niet was een ver- eeniging van jonge mannen onder leiding van een Priester, die paraat zijn, die strij den voor Christus Koning, die willen een Christelijke Maatschappij-ordening. Scheidende Praeses, wat was het mooi als gij op de verplichte vergaderingen kwam, en hét geestelij*k puntje verzorgde en daarbij het oor van de bijeenkomst had. Door Uw fijne tact hielpt gij den jongen man door zijn moeilijkste jaren heen van zijn doortocht hier op aard, gij richtte ons leven overeenkomstig deze groote geloofs waarheid in, en is d i t niet het grootste hoofddoel van de St. Joseph-Gezellenver. Door U werd een diepere practische godsvrucht bij de leden gekweekt. U zorg de voor ontspanning. In fijne trekken stippelt spr. de 4 devie zen uit, waaruit blijkt, dat de Gezellen veel aan den Vice-Praeses verschuldigd zijn. Als jonge Priester hebt gij gezwoegd voor ons, dit waardeeren we ten volle. U waa een echte Gezellen vader, die nog lang in onze herinnering zal blijven. Als bewijs van groote dankbaarheid schonken de Gezellen een mooi kruisbeeld. Namens den Raad van Bestuur sprak de heer van Dam. Spr. bracht dank aan den scheidenden Vice-Praeses voor al hetgeen hij gedaan heeft voor de Gezellenvereen. In dit korte tijdsbestek hebt gij veel opgeof ferd voor devereeniging waarvoor wij U dankbaar zullen blijven. Ik wensch, dat U nog vele gelukkige jaren mag doorbrengen in Uw verder Priesterleven, en dat U ge tuige moge zijn van de groei en bloei van onze vereeniging. De Prefect van de Maria-Congregatie, de heer Corn. Kroft, uitte woorden van lof over de leiding van de Congregatie, U was steeds bereid de oefeningen te houden op een uur dat het geschikst was voor ieder lid, al was het bezoek niet bijzonder groot, van Uw kant hebt gij geen middelen onbe proefd gelaten om de Congregatie tot groo- ter bloei te brengen. De heer Leo v. d. Laan dankte de Vice- Praeses namens de Voetbal vereeniging. Onze vereeniging, zegt spr., met zijn mooie naam, heeft toch voor 't grootste deel haar bestaan te danken aan U. Op de door U gebaande weg kunnen we veilig voortgaan, de Kolpingsdeviezen hebt ge ook hier voor opgesteld Namens de club bood spr. een kistje sigaren aan Nu werd er een kleine panze gehouden, intusschen een Gezellenliedje gezongen, waarna de scheidende Vice-Praeses zijn af scheidswoord sprak. Op de eerste plaats bracht hij dank voor de waardeerende woorden gesproken tot hem, namens de vereeniging, den Raad van Bestuur en de onderafdeelingen, en ook voor de mooie geschenken; vooral het Kruis is een kostbaar geschenk. Aan al het werk wat ik gedaan heb voor jullie heeft nog al wat ontbroken, maar het was ook maar beginnend werk. Pleizierig heb ik samengewerkt met den Raad van Bestuur en met den Familieraad. De eerste vergadering die ik gehouden had met de Familieraad dacht ik al: wat een tof stel jongens zijn dat, en het is mij ge bleken dat de gansche Gezelienvereeniging zoo is. Met een opwekking trouw te blijven aan de Gezelienvereeniging besloot spr. zijn toe spraak. Vooraleer dè vergadering gesloten werd, ging de scheidende Vice-Praeses de zaal rond en drukte iederen Gezel de hand, waarna sluiting met het Kolpingsgebed. IN ELK KATHOLIEK GEZIN Hef

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6