1 DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 UITVOERING CRISIS ZUIVELWET. Ten aanzien van melkpoeder. De Orisis Zuivel Centrale brengt het volgende ter kennis van producenten van melkpoeder, die niet zijn aangesloten bij het Controle-station voor melkproducen ten te 's-Gravenhage of het Controlestation voor zuiverproducenten te Leiden. Ter un.voering van de Crisis-Zuivelwet ten aanzien van melkpoeder is een stelsel van heffing in voorbereiding, dat waar schijnlijk als volgt zaj werüen- De doeltreffende controle, die mogelijk is op de productie van melkpoeder, maakt het niet noodzakelijk, bepaalde merken in te voeren. Voldoende zal zijn, ais door den produoent een bepaalde door de Crisis Zui vel Centrale voor te schrijven administratie gevoerd wordt en deze gecontroleerd wordt door de Crisis Zuivel Centrale. Heffing is verschuldigd over de geproduceerde melk poeder, in verhouding tot het in de poeder aanwezige melkvet. Dit wordt berekend met vastgestelde normen, waarvan voor zoover het aanwe zige melkvet met zekerheid bepaald kan worden, kan worden afgeweken. In verband met het bovenstaande moe ten producenten van melkpoeder, die niet bij een der genoemde controle-stations zijn aangesloten, zich ten spoedigste sohiftelijk aanmelden bij de Crisis Zuivel Centraie, met verzoek om erkend te worden als melk poeder-producent. Zij, die niet erkend zijn, zullen na de invoering van de regeling hun bedrijf niet verder kunnen voortzetten. Voor de uitkeering op de verwerkte melk zal de regeling gelden, zooals deze voor de andere zuivelproducten is vastgesteld. MAALPERCENTAGE BLUFT 25. Ook al zou de Tarwetwet meer hebben toegestaan. Op de vragen van het lid der Tweede Kamer, den lieer Braat, betreffende het spoedig nemen van maatregelen tot wijzi ging van art. 2 der Tarwewet 1931 in dien zin, dat het daarin genoemde percentage van 25 pCt. worde gebracht op 50 pCt., antwoordde de minister van Economische Zaken en Arbeid: Ook indien artikel 2 van de Tarwewet 1931 de vaststelling van een hooger dan het thans geldende maalperoentage van 25 zou hebben toegelaten, zou de minister hot maalperoentage op 25 bepaald hebben. Van een belemmering mag mitsdien niet worden gesproken. Ware eon percentage vastgesteld, waar door <le geheels tar we-oogst 1932 door de maalindustrie tegen den richtprijs zou moe ten worden afgenomen dan zou het niet mogelijk zijn geweest, tegemoet te komen aan de kleine molenaars, die zg. kropmeel malen, om hen in de gelegenheid te stel len hun kropmeel te bereiden uitsluitend uit hier te lande verbouwde tarwe, zooals zij dat vóór het in werking treden van de Tarwewet gewoon waren. Tot nu toe waren zij gedwongen 77 pCt. buitenlandsche tarwe te vermalen naast het voorgeschre ven percentage indieemsche tarwe. lnheemsche tarwe was op de vrije markt voor dat doel niet te verkrijgen. Zouden zij liet kropmeel uitsluitend uit inlieemsone tarwe bereiden, welke tarwe slechts voor den vastgestelden richtprijs beschikbaar was, dan zou het daaruit verkregen krop meel zóó hoog in prijs worden, dat een veel te duur kropbrood zou worden verkregen. Aan het herhaaldelijk gedaan verzoek van die molenaars om ïnlieemsche tarwe boven het voorgeschreven percentage ie- gen telgeren prijs beschikbaar te stellen, kon bij den oog-st 1931 niet worden voldaan, omdat daarvoor geen tarwe beschikbaar was. Voor den oogst 1932 zal zulks bij het vastgestelde percentage van 25 wèl moge lijk zijn. Wordt aangenomen, dat de op brengst van dien oogst 2500 kg. per ha. zal bedragen dan zal bij een richtprijs van 12 die oogst worden gesteund. Een deel van dien oogst echter wordt door het maal peroentage van 25 door de maa-lindustrie afgenomen. Wat niet wordt afgenomen, kan dienen om daaruit aan de bovenbe doelde molenaars de inheemsche tarwe te leveren, welke zij boven het vastgestelde maalperoentage behoeven. Deze tarwe wordt dan echter tegen lageren dan de richtprijs geleverd. Daar echter de tarweverbouwer ook voor die tarwe den richtprijs van 12 zou moe ten ontvangen, wordt het verschil tusschen den richtprijs en den prijs, welke de mole naar voor die goedkoopere tarwe zal heb ben te betalen, verkregen door den prijs van 12 van de onder het maalpercentage vallende hoeveelheid te verhoogen met 3 per 100 tg., waardoor de prijs, welke de maalindustrie voor die hoeveelheid zal heb ben te betalen, 15 wordt. Aldus wordt een fonds gevormd, het welk, gelijk hierboven is gezegd, zal die nen, om hetgeen de kropinolenaars. voor de bovenbedoelde hun verstrekt goedkoopere tarwe minder betalen, dan de richtprijs be draagt, aan te vullen, opdat voor den ge- heelen oogst de tarweverbouwer een prijs van 12 zal ontvangen. Een verhooging van het maalperoentage boven 25, en wel tot zulk een cijfer, dat, daardoor de geheele oogst tegen den richt prijs door de maalindustrie zou moeten worden afgenomen, zou, gelijk hierboven is gozegd, niet alleen de mogelijkheid uitslui ten aan de ernstige bezwaren van de krop inolenaars te gemoet te komen, doch het verbruik van tarwebloem A doen vermin deren, hetgeen noodzakelijkerwijze weder tot een verhooging van het maalpercentage zou moeten leiden. Op bovengenoemde gronden kan de mi nister vooralsnog geen aanleiding vinden tot de voorgestelde wijziging van art. 2 der Tarwewet 1931 over te gaan. VLEESCHINVOERBEPERKING. Bijzondere regeling getroffen met Denemarken. Bij de Tweede Kamer is ingediend op nieuw een wetsontwerp tot regeling van den invoer van versch of gekoeld rund- en kalfsvleesch en van bevroren rund- en kalfsvleesch. Dit is bedoeld als bekrachtiging van de verlenging van het eerste besluit tot con- tingenteering van den vleeschinvoer. Indien, aldus de memorie van toelich ting, voor vleesch de grenzen wederom zouden worden opengesteld, is te voorzien, dat groote hoeveelheden terstond zouden worden ingevoerd. In het voornaamste exportland, Denemarken, bewegen zich de vleeschprijzen ongeveer op hetzelfde peil als in den aanvang van dit jaar; het ver schil tusschen den marktprijs te Rotter dam en te Kopenhagen, hetwelk in nor male jaren ongeveer 0.25 bedraagt, schommelt thans tusschen ƒ0.40 en 0.50 per K.G. slachtgewicht. Bovendien is het thans van belang, ab normale invoermogelijkheden te blijven be perken, daar een hernieuwde overmatige invoer in ernstige mate afbreuk zou doen aan het geheel der steunmaatregelen, wel ke ten bate van de noodlijdende veehou ders in den laatsten tijd moesten genomen worden. Is dus op grond van vorenstaande fei ten bestendiging van de onderhavige con- tingenteering wenschelijk, ook het effect, dat deze maatregel tot nog toe had, geeft geen aanleiding haar op te heffen. Denemarken. Wat de verhouding met Denemarken op handelspolitiek terrein betreft, welke bij de behandeling van het vorige wetsontwerp eenige malen ter sprake is gebracht, dient thans te worden opgemerkt, dat tegelijk met dezen nieuwen contingenteerings- maatregel een bijzondere overeenkomst met Denemarken is getroffen, waarbij de regeling van den invoer van vleesch uit Denemarken aan de Deensche regeering is overgelaten zonder <Jat daardoor het be staande contingent' zal worden overschre den. Deze regeling is vrijwel identiek aan de op de Crisisuitvoerwet steunende rege ling van onzen export naar Frankrijk van verschillende daar te lande gecontingen- teerde artikelen. Hiermede is aan een belangrijken wensch van Denemarken inzake de vleesch- contingenteering tegemoet gekomen zon der materieele belangen aan Nederland- sc-he zijde te schaden, daar Denemarken heeft toegezegd de bestaande invoerrela ties te zullen eerbiedigen, en tevens een zekere stabiliteit in de telkens ingevoerde hoeveelheden en de prijzen te zullen hand haven. DE NOOD IN DE TEXTIELINDUSTRIE De richting, waarin verbetering behoort te worden gezocht. Gistermorgen vergaderde ten gemeente huize te Hengelo het comité, ingesteld door de textielgemeenten in het gebied van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Twente, in verband met de cri sis in het textielbedrijf. Het comité nam in studie de van een aantal gemeentebesturen ontvangen mede- deeiingen en antwoorden op de aan deze toegezonden vragen. Tot het o" si ellen v een ontwe.rp-adres aan de regeering kon evenwel nog niet worden overgegaan, om dat enkele gemeentebesturen de gevraag de gegevens nog niet hadden verstrekt. Be sloten werd aan deze gemeentebesturen te verzoeken thans een snelle afdoening te willen bevorderen. Het comité is voornemens, binnen zeer korten tijd, een onderhoud met de regee ring aan te vragen, teneinde aan te drin gen op het zeer spoedig treffen van maat regelen, die door het optreden in de 1°-' ste dagen van de zijde van de Japansche industrie niet langer kunnen uitblijven. In den namHdag had onder leiding van den heer J. M. Krijger Jr., burgemeester van Vriezenveen een bespreking plaats met de z.g. Katoencommissie, een combi natie van textielfabrikanten, welke in het leven is geroepen door het Verbond' van Nederlandsche Werkgevers en den Alge- meenen R.-K. Werkgevers Vereeniging. Deze vergadering, waarover geen nadere publicaties kunnen worden gedaan, had tot resultaat, dat tot overeenstemming werd gekomen over de richting, waarin verbe tering van den toestand behoort te worden gezocht. INTERNATIONAAL CONGRES Christelijk Spoor- en Tramwegpersoneel. De Christelijke Internationale Federa tie van Spoor, en Tramwegpersoneel houdt op 7, 8 en 9 September a.s. te Am sterdam in Hotel Fleissig haar 5e Interna tionaal Congres. Het congres vangt aan op 7 September om 10 uur en wordt vooraf gegaan door een' vergadering van het be stuur op 6 September. Op dit congres, waarvoor reeds ruim honderd gedelegeerden uit een aantal lan den hun komst hebben gemeld, zullen in leidingen gehouden worden door de hee- ren Gustav Hahnke uit Berlijn, Hermann Henseler van het Internationaal Arbeids bureau te Genève en P. S. J. Serrarens, se cretaris van het Internationaal Christe lijk Vakverbond te Utrecht, De heer Hahnke behandelt het „Concur- rentieprobleem in het Verkeerswezen", een vraagstuk, dat thans alle spoor- en tramwegen bezighoudt; de heer Henseler refereert over het „Internationaal Ar beidsbureau, zijn doel, streven en werken", terwijl de heer Serrarens een inleiding zal houden over „Samenwerking van de in ternationale christelijke vakbeweging met het Internationaal Arbeidsbureau" Ter gelegenheid van dit congres zal het 10-jarig bestaan der internationale her dacht worden, welke herdenking door de zorgen der beide Nederlandsche bonden „St. Raphael" en Prot. Chr. Bond een eenigszius feestelijk karakter zal dragen. Nieuwe burgemeester van Nieuwer-Amstel. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 September benoemd tot burgemeester van Nieuwer-Amstel mr. G. P, Haspels, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Avereest. De gemeenteraad van Haarlem besloot tot slooping van het Brongebouw. De raad heeft destijds besloten den grond zonder opstallen in erfpacht uit te ge ven aan de N.V. Sportfondsenbad, afdee- ling Haarlem, voor het stichten van een overdekte badinrichting. Het Brongebouw werd den laatsten tijd gebruikt voor ver gaderzaal. Het is in 1892 gesticht door de Maatschappij tot Exploitatie van Staalwa- terbronnen. LETTEREN EN KUNST De Mis-compositie van Theo Bosman. Bij het in druk verschijnen bij Desclée en Cie fce Doornik van Missa in hon S. The- resia k Jesu Infantes de eerste eenstem mige Mis-compositie in gregoriaansche trant, in Nederland gecomposeerd, zond de componist, de heer Theo Bosman te Hoog- made, oa. ook een exemplaar aan Z. H. den Paus. Dezer dagen ontving de heer B. van den Secretaris van den Vaticaanschen Staat, Kardinaal Pacelli bericht, dat de H. Vader het exemplaar welwillend aanvaard had en den componist den Pauselijken zegen ver leent. SPORT MOTORSPORT DE MOTORRACES TE ALKMAAR. Zooals steeds op den eersten kermis- Zondag, zullen ook dit jaar den 28step Augustus weer motorraces op het Gem. Sportterrein te Alkmaar gehouden worden. De grasbaan heeft een vrij langen tijd rust gehad en deze heeft haar goed gedaan. De indertijd aangébrachte herstellingen zijn thans sterk vergroeid en momenteel treft men zoo goed als geen gevaarlijke builen en gaten meer aan in de grasmot. Wat dus de baan betreft, mogen we op' goede en ge zonde sport rekenen eh zullen er zeker hooge gemiddelden worden gemaakt. En wat de renners aangaat, ook dit voor spelt iets bijzonders voor den komenden Zondag. Niet minder dan 50 grasbaanren ners hebben zich voor de Alkmaarsche races laten inschrijven, een aantal, dat voor een uitgebreid programma zal zorgen. On der deze renners zijn er 16 nieuwelingen; 15 zullen elkaar bekampen in de juniores- klasse en niet minder dan 18 seniores zul len trachten de eereplaatsen van elkaar af te snoepen. De nieuwelingen komen op een na alle maal uit Noord- en Zuid-Holland en ver tegenwoordigen acht verschillende merken. De juniores komen ook al uitsluitend uit deze beide provincies en vertegenwoordigen eveneens acht verschillende merken. In de 250 c.M.3 klasse zal de strijd wel gaan tus schen Ludeke van Heiloo (Ariel) en Polder vaart te Den Haag (Ariel). In de 350 c M.3 klasse is het krachtsverschil tusschen Wes- terop Den Haag (Velocette), Rehorst, Den Haag (Royal E Wusten, Den Haag (Velo cette) en:. Pollé, I.Jmuiden (Ariel) al zeer gering en moet men bovendien rekening houden met Stedehouder uit Rotterdam, die een snellen Norton berijdt. In de 500 c.M.3-klasse vertegenwoordigt Wiindt uit Amersfoort het nationale merk Eysink. Hij zal echter veel moeite hebben mét v. Latum, Alkmaar (Ariel) en v. Dal- sum, Rotterdam (Motosacoche). Verheu gend is het, dat de populaire renner de Graaf uit Julianadorp (Ariel) na langen tijd ook weer op de grasbaan verschijnt. Tenslotte de seniores. Hier zijn zoo onge veer alle renners ingeschreven en dus moet het weer zeer snel gaan. In de 350 c.M 3- klasse zal v. d. Berg uit Den Haag zijn Rudge ter overwinning willen voeren, doch hij krijgt het zeer hard te verantwoorden tegen Kuyper, Rotterdam, op Chater Lea, Jac. Al uit Den Haag op Royal E. en Hart man uit Amsterdam op Motosacoche. Doch ook andere renners zooals Bosman, Rotter dam (Velocette), v. Peut, Spijkenisse (H.D.), Oosterbaan, Den Haag, (Velocette) e.a. kunnen elk voor zich voor een verrassing zorgen. De strijd is hier dus geheel open. In de 500 c.M.3-klasse dingen acht ren ners naar den eersten prijs Het spreekt vanzelf, dat de Rotterdammer v. d. Pluym op zijn razend snellen Norton zeer favoriet is. Hij is elke week bijna prijswinnaar en zal ook in Alkmaar wel de zege willen weg halen, Toch zal hij op moeten passen voor v. Dijk, Amsterdam (Lady) die al eens meer in Alkmaar voor een verrassing gezorgd heeft. En de Eysink-rijder Houtop is ook niet voor een kleintje vervaard, zoodat v. d. Pluym het zeer moeilijk zal krijgen. Benieuwd zijn we naar den nieuwen se nior-rijder de Ridder (Alkmaar) die een zeer snelle Ariel schijnt te hebben en daar mee voor het eerst op de baan komt. Hij kan met de Jong (Roay Een Schot (Ariel) voor een verrassing zorgen. Al met al beloven het dus uiterst span nende wedstrijden. Het spreekt vanzelf, dat de radio-installatie weer voor de uitslagen zorgt, zoodat het publiek steeds op de hoogte blijft van de verrichtingen en de ge maakte tijden. WATERPOLO DE DEGRADATIE-WEDSTRIJDEN DER L.Z.C. De Leidsche Zwemclub speelt heden avond den 3den degradatie-wedstrijd tegen tegen U.Z.C. in Utrecht, morgenavond vier den wedstrijd tegen A.Z. in de zweminrich ting aan den Hooge Rijndijk. De samenstelling van het zevental voor hedenavond is Doel: D. v. Driessum. Achter: van Helvert, Elzinga en C. Wa lenkamp. Voor: H. v. d. Reydenn, J. de la Court en C. de Reede. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Radio „Nora". Door Burgemeester en Wethouders is vergunning verleend aan het rijk voor het bouwen van een laborato rium voor het radiostation „Nora" in de duinen onder Noord wijk. De werkloosheid. Het aantal werkloo- zen in onze gemeente blijft de laatste we ken ongeve.er gelijk. Het bedraagt steeds 'n kleine 350 menschen, waarvan er ruim 100 door de gemeente worden tewerk gesteld aan boschaanplant in de Noordduinen. Dienstplicht. Van de militielichting van onze gemeente 1933, omvattende 98 personen zijn er 12 afgekeurd en 4 tijdelijk ongeschikt bevonden. UÏT DE RUNSTREEK BODEGRAVEN Eierenveiling. De wekelijksche eieren- veiling, welke Woensdags gehouden wordt aan de Rijnkade in de opslagplaats van den heer van Aalst, zal volgende week, m ver band met de verjaardag van H. M. de Ko ningin, gehouden worden op Dinsdag des avonds 7 uur. Vanaf 7 September zal de veiling niet meer plaats vinden aan de Rijnkade maar in perceel Nieuwstraat 12. KOUDEKERK. Geboren: Dirk, z. van C. de Jong en D. van Hemert. Franciscus, z. van W. J. Jongeneel en G. van Tilburg. Overleden: W. van der Sluis 45 j. STADSNIEUWS Dr. J. H. Oort naar Amerika. Dr. J. H. Oort, lector in de sterrenkun de aan de Universiteit alhier en conser vator aan de Leidsche Sterrenwacht is naar Amerika vertrokken ten einde daar vanwege de Leidsche Sterrenwacht de zonsverduistering op 31 Augustus waar te nemen. 'levens zal hij, gevolg gevende aan ver schillende uitnoodigingen aan enkele Ame- rikaansche Universiteiten een reeks colle ges geven. Arbeidsbeurs. Op den 24sten Augustus waren 2813 (v. j. 920) werkzoekenden ingeschreven. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 2485. Firma wed. P. Vink Vz., iNoorcivvijk-Binnen, Kerkstraat 58, zaad- teeit en zaadhandel, bloembollenteelt, óioeimbolienhandel en aanv. art.- Bovenge noemde handelszaak is d.d. 1 Juli 1932 om gezet in een vennootschap onder firma on der den naam: Firma Wed. P. Vink (B.P.), Venn.: V. D. Vink en Th. H. Vink, Noord- wijk. Proc: Mej. H. C. Vink, Noordwijk. (B.P.). Hedenmorgen te 9 uur verloor de 27-ja- rige mej. H. O. J. van B., terwijl zij op de Haarlemmerstraat fietste, de macht over het stuur. Zij kwam te vallen en brak haar rechter-enkei. Door den E. H. D. werd zij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Gisterenmiddag omstreeks 5 uur werd een begin van brand geconstateerd in het perceel 3 Octoberstraat 9a, bewoond door H. A. M. v. S. Het vuur werd ontdekt door een glazenwa-sscker, die in de omgeving werkzaam was en rook door een der ruiten zag opstijgen. Aangezien niemand thuis was, drong hij het huis bninen. Het brandje bleek ontstaan door een spiritus-lichtje. Met eenige emmers water werden de vlam men gedoofd. De motorspuit, welke wel uit rukte, behoefde geen dienst te doen. In den Haag slaagden voor het examen costumière de dames: M. Jeursen te Loos duinen, R. Roest, Zoeterwoude, en A. Veid- huyz Leiden, leerlingen van mej. M. U. Zaalberg, alhier. Te den Haag behaalde mej. M. v. Harte- velt het diploma voor coupeuse-leerares en de dames J. v. Eek, L. v. Hartevelt, G. Kau- tebeen, M. Kantebeen en N. de Mey, het Jiploma lingerie, allen leerlingen van N. Kouw-de Rooze. Het diploma costumière werd behaald door mej. Willy v. Rüler te Voorschoten, leerlingen van mej. v. d. Tang. Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat J. Loozen, te Leiden, een verzoek heeft inge diend ter bekoming van een verlof A voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein in het perceel Caeciliastraat hoek Hazewindsteeg, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 Augustus 1932, AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Aug. a.s. waargeno men door de apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Thomas Lamertus, z. van L. H. v d. Heuvel en J. E. R. Baart. Nicolaas Arnoldus, z. van A. J. Chr. Onderwater en P. H J. M. Bonnet. Johannes Cornelis, z .v. J- P. Kennis en H. J. van der Zwet, Cor nelia Wilhelmina Maria, d, van J. W. Knijff en N. A. van Reenen. Johanna, d. van J, Roman en L. Lindschooten. Berendina Pie- tertje, d. van O. Kruisdijk en A. Poorter, Johanna Cornelia, d. van H. Montanje en C. Mieloo. Ondertrouwd: J. P. van Schravendijk, jm, 29 j. en W. J. Kuiper, jd. 25 j. P. H. te Haak, wedn. 43 j. -n C. M. de Goede, jd. 35 jaar Gehuwd: W. van den Berg, jm. en E. Bergman, jd. K. H. Gaudlitz, jm. en H. S. van der Zwart. A, Gerner, jm. en M. A. Ulrich, jc. T, de Haas, jm. en B. Grzesny, jd. G. Kok, jm. en C. van Maris, jd. D. van der Kwaak, jm, en M. Serdijn, jd. A. van Leeuwen, jm. en A. de Vroede, jd. A. Rijsbergen, jm. en E, van As. wed. G. Vos, wedn. en M. M, Dee jd. Overleden: J. H. van Rijswijk, d. 2 j. A. J. van der Born, wedn. 56 j. Viering Koninginnedag. Zooals reeds gemeld zal de Vereeniging ^Koninginnedag" ter gelegenheid van den verjaardag van Koningin Wilhelmina we derom verschillende feestelijkheden hou den. Des middags te half twee is het aantre den op de Kaasmarkt van de aan de wed strijden, turnoefeningen en de kinderfees ten deelnemende vereenigingen en kin deren, Te 2 uur vertek de stoet van de Kaas markt om in optocht naar het Schutters veld te gaan. De volgorde van den stoet zal als volgt zijn: „Perosi", vaandeldra ger te paard, bestuur en commissie van ad vies der Ver. „Koniginnedag", Rijnland- sche Turnkring, de deelnemers aan de kinderspelen, R.-K. Sportvereenigingen „Rood Wit" en „Leiden". Op het Schuttersveld vangen te'halfdrie de spelen aan. De Rijnlandsche Turnkring geeft een demonstratie. Rood Wit en Lei den spelen een gecostumeerden voetbal wedstrijd, de padvinders der afd. Leiden van de N. P. V. zullen duikelen en vendel- zwaaien demonstreeren en de kinderspe len bestaan uit tonnetje-steken, mastklim- men, boegsprietloopen, eierloopen, krui wagenrijden en springtouwwedloop. Het Leidsch Muziekkorps en „Perosi" zullen de wedstrijden en spelen met mu ziek opluisteren. Des avonds wordt in de Stadsgehoor zaal een feestavond gehouden met geva rieerd programma. Door den architect Jan Stigter werd he denmorgen in hotel „Den Burcht" aanbe steed: het bouwen van twee woonhuizen en een garage, met bijkomende werken, op een terrein aan den Rijndijk te Voorscho ten. Er waren hiervoor niet minder dan 36 inschrijvingen ingekomen, t.w, van de fir ma's Heemskerk, Leiden 17.669, v. Dig gelen, Koudekerk 14.473, Jac. v. Riet, Lei den ƒ14.207, De Wit, Leiderdorp 13.925, v. d. Bley, Leiden 13.875, Gebrs. de Graaf, Voorschoten 13.675, Kapaari en v. d. Poell Leiden ƒ13.664, II. Verboom, Gouda 13.635, L. M. Groenéwegen, Leidschen- dam 13.285, Meiman, Leiden 13.245, H. H. Niermsan en Zn., Voorschoten ƒ13.147, A. W. van Breda, Sassenherm 12.900, Gebrs. Stikvoort, Leiden 12.900, Tuinhof de Moed en v. Vliet, Leiden 12.727, Kort en v. d. Wiel, Rijnsburg en Noordwijk 12.706, de Later en Meyers, Leiden 12.650, Hoogstraaten, Leiden ƒ12.113, ÏMeeuwisse, Sassenheim 12.095, H. War- naar, Leiden ƒ12.011, Gebrs, Ransdorp, Haarlemmermeer en Lisse 11937, L. v. Rhijn en H. N. v. Leeuwen, Katwijk aan Zee 11.900, J. en A. C. Dobbe, Den Haag 11.858, De Lange, Leiden 11.697, Hems- bergen, Alphen aan den Rijn 11.532, Gebr. Vehloop, Katwijk aan Zee 11.456, v. d. Wal, Amsterdam 11.422, H. Oudenes, Al phen aan den Rijn 11.370, W, P. de Vreede, Noordwijk 11.346, P. v.-Wijk en N. J. Smit, Den Haag en Voorschoten 11.346, Gebrs. J. en J. A. Bons, Alphen aan den Rijn 11.270, Remmerswaal, Kat wijk aan den Rijn ƒ11.235, Voordouw, Zwammerdam 11.200, Strijk en Akerboom, Oegstgeest en Rijpwetering 11.150, Gebr. Teljeur, Valkenburg ƒ10.870, Helmond en Moermond, Wassenaar 10 446.87 1/2, A. J. Kokshoorn, Wassenaar ƒ9.250. De gunning, is aangehouden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2