DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Andere bladen schrijven EEN VERSTANDIGE CIRCULAIRE. Het Handelsblad schrijft: Nu zich den laatsten tijd hier en daar eenige verstoringen van de openbare orde en rust hebben voorgedaan, dank zij op al te eigenaardige methoden van demonstree- ren belusten elementen, heeft de Minister van Binnenlandsohe Zaken heel wijs ge daan met zijn wenk aan de burgemeesters, om bij het verleenen van toestemming tot het houden van optochten met zekere voorzichtigheid te werk te gaan. Wij voelen alles voor de vrijheid van ge dachten en van gedachte-uitine. mits deze niet ontaardt in bandeloosheid of in het aantasten van de vrijheid van andersden kenden. Men behoeft maar even over onze Oostelijke grenzen te kijken om te kunnen waarnemen, tut welke excessen sommiger verlangen om te demonstreeren ddér heeft geleid. Het Duitsche voorbeeld lokt waarlijk niet tot navolgen. Integendeel, het laat ons zien, hoe het recht om de openbare straat te gebruiken om te getuigen voor eigen verlangen en idealen, kan ontaar den in een onrecht tegenover al diegenen, welke er andere wenschen en idealen op nahouden dan de heeren demonstranten. Dat ook in ons land in sommige krin gen straat op toch ten en betoogingen o zoo gaarne gebruikt, d.w.cs. misbruikt worden, om relletjes te veroorzaken en met poli tieke tegenstanders slaags te geraken, we ten wij. Wij herinneren slechts aan de ver re van verkwikkelijke kloppartijen tus- Bchen wat zich communisten of fascisten noemt. Nu de economische crisis vooral in de eerstvolgende maanden aan de beza digdheid van een belangrijk deel van ons volk wellicht nog grootere eischen zal stel len dan te voren, komt het er meer dan ooit op aan alles te doen opdat de hoof den zoo koel mogelijk blijven. Vandaar dat eenige beteugeling van straatdemonstraties geenszins overbo dig is SPORT ZWÉMMEN TWEE NEDERLANDSCHE RECORDS VERBETERD. Gisteravond heeft de Utrechtsehe Zwqm- club in de zwemschool „Brandenburg" te Utrecht een tweetal recordpogingen ge daan, onder auspiciën van den Nederland- schen Zwembond, welke beide zijn ge slaagd. De 5 x 50 meter vrije slag estafette werd gezwommen in 2 minuten 25.fi sec., zoodat het op naam van „Het Y" staande record van 2 min. 26.6 sec met 1 seconde werd verbeterd. Een tweede poging van de Utrechtsehe Zwemclub tot record verbtering van de 3 x 50 meter wisselslagestafette slaagde eveneens en werd gezwommen in 1 min. 39.4 sec., zoodat het ten name van „Het Y" staande record van 1 min. 40.8 sec. met 1.4 sec. eveneens werd verbeterd. De ploegen bestonden resp. uit de zwem mers Wolter, Van Duin, H. Schat, Dijke- ma, van Daatselaar en Dijkema, Van Duin en Daatselaar. Weer een mislukte Kanaal-poging? De Duitsche zwemmer Fritz Fischer is Maandagmiddag bij Kaap Gris Nez ge start, ten einde te trachten het Kanaal over te zwemmen. Tegen 10 uur des avonds werd hij waargenomen op ongeveer zes mijl ten Zuiden van Folkestone. In den loop van den nacht kwam er een frissche wind opzetten en ging de stroom in Zuid-Westelijke richting. Klaarblijkelijk wordt de zwemmer in Westelijke richting afgedreven. Daar tot gistermorgen geen enkel bericht is ontvangen over een .landing van den Duitschen Kanaalzwemmer neemt men hier aan, dat bij zijn poging heeft opgege ven en naar de Fransche kust is terugge keerd. WATERPOLO DE PROMOTIE-DEGRADATIE COMPETITIE. De Zijl wint van A. Z. C. met 4—2. Gisteravond werd in de Zweminrichting de Zijl de tweede wedstrijd gespeeld tus- sohen nummer laatst der tweede klasse A. Z. C. (Alphen) en nummer één der derde klasse de Zijl. De eerste wedstrijd in Alphen eindigde met een 32 overwinning voor de Rijn- bewoners. Gisteravond nam de Zijl revan che door met 42 den tweeden wedstrijd te winnen. De ploegen stelden zich onder leiding van scheidsrechter Zeeman als volgt op: De Zijl Van Vliet K. Kraaynbrink v. Egmond Blansjaar F. v. d. Horst Kramp D. Kraayenbrink 0 Raaphorst O. v. Leeuwen C .Thim P. v. Leeuwen Jongeleen Dusoswa Ydens A 1 p h e n De eerste minuten na den aanvang zijn geheel voor de thuisclub. Sleohts spora disch komen de gasten in den aanval maar dit levert geen succes op. De aanvallen van de Zijl zijn doortastender, het samenspel is heel goed en het blijkt al spoedig, dat de Leidenaars den wedstrijd niet cadeau zul- j len geven. Uit een goed aangegeven vrijen worp zwemt v. d. Horst goed op, maar zijn schot wordt door keeper Ydens cor ner verwerkt. Deze levert niets op. De zelfde speler weet echter zeer spoedig een door Kramp ingeschoten bal in het doel te plaatsen (10). Alphen geeft zich ech ter niet gewonnen en een der gasten schiet hard tegen de punt van de lat. Aan den anderen kant gaat het beter, want v. d. Horst benut opnieuw een kans uit een mooien voorzet van Kramp (20). Dat geeft de Leidenaars nog meer geestdrift en zij houden kranig vol, zoodat Kramp uit een vrijen worp van v. d. Horst de score op nieuw verhoogt (30). Dan is de beurt aan Alphen en Thim krijgt de eerste goe de kans als hij vrij opzwemt, doch op het laatste oogenblik in het schieten wordt be lemmerd, zoodat de bal tegen de zijlat terecht komt. Een hard schot van O. van Leeuwen suist langs het doel en aan den anderen kant wordt een doelpunt van Kramp geannuleerd wegens afzetten. Hier na volgt de rust. Was het spel tot nu toe, het aanzien ten volle waard, de rest kenmerkte zich door een heele serie overtredingen, die zeer veel tijd in beslag nam. Als v. Egmond dan achter de lijnen wordt verwezen scoort C. van Leeuwen uit een vrijen worp het eerste tegenpunt (3l). Dan is de beurt aan K. Kraaijenbrink om wegens te zwaar dekken achter het doel te ver dwijnen, doch C. v. Leeuwen plaatst den toegestanen strafworp over het doel. Mét fi tegen 7 man wordt verder g.s^eeld. Even houdt de Zijl nog stand, doch Raaphorst scoort tenslotte tegen (32). Reeds denken we Alphen den gelijkmaker t-e zien scoren als Thim goed opzwemt en bijna onbe dreigd voor het Zijl-doel komt. doch de keeper grijpt resoluut in on de kans is verkeken. Dan komt de Zi'l weer sterk in den aanval, maar de voorhoede mist en kele goede kansen. Als Dusoswa echter wegens te zwaar dekken achter de lijn wordt gezonden, scoort Kramp uit den strafworp 42. Spoedig hierna komt het einde en zal een beslissingswedstrijd tus- schen beide ploegen moeten ge-houden wor den om een eind-uitslag te verkrijgen. De Zijl 11A. Z. C. II 4—1. De Zijl-reserven deden het nog beter dan hun oudere clubgenooten, Ook zij wisten tegen A. Z. 0. II een 3—0 voorsprong te behalen, waarop de Alphen-midvoor met een keurig doelpunt tegefi-scoorde (31). Na de rust wisten de Leidenaars nog één maal te doelpunten, zoodat het einde kwam met 41. De degradatiewedstrijden der L. Z. C. Hedenavond te kwart voor acht speelt L. Z. C. II den tweeden degradatie-wed strijd tegen H. P. C. II in de zweminrich ting aan den Hooge Rijndijk. De eerste ontmoeting eindigde in een puntloos gelijk spel. zoodat een kleine overwinning voor de L. Z. C. reeds genoeg is om behouden te zijn. Vrijdagavond te kwart vóór achten speelt L. Z. C. I aan den Hooge Rijndijk den dei-den degradatie-wedstrijd tegen de A. Z. ZEILEN EEN TOCHT OVER DEN OCEAAN. Vijf Amerikaansche studenten van de Princeton-unlvei'siteit, die op 5 Juli van Massachusetts in hun vijftien meter lange zeilboot met zeven weken proviand aan boord vertrokken waren om den Oceaan over te steken, zijn te Tanger geland. Zij hebben hun avontuurlijken tocht afgelegd zonder over moderne opmetingsmstrumen- ten te beschikken. Zij hadden slechts een gewoon scheepscompas aan boord. Tijdens hun zeiltocht trachtten zij steeds op de 42ste breedtegraad te blijven. LAWNTENNIS NEDERLAND—ENGELAND. Te Noerdwijk. Zaterdag en Zondag komen in Noord- wijk de vertegenwoordigende ploegen van de Nederlandsche en van de Engelsche Internationale Club tegen elkaar. De ploeg van de Nederlandsche I. O. zal na der vastgesteld worden uit de volgende spelers: Timmer, Leembruggen, Koopman Hughan, Marinkelle en Jhr. van Lennep voor de enkelspelen, TimmerKoopman, HughanVan Ölst en mr. Diemer Koel Jhr. van Lennep voor de dubbelspelen. De uitnoodiging aan Jhr. van Lennep, die nog geregeld het spel beoefent en die nu en dan in Zwitsersche wedstrijden uit komt (men weet dat hij sinds enkele jaren in Zwitserland woont) houdt verband met de aanwezigheid van oud-internationals in de Engelsche ploeg: nl. Kingsoote en Wal lis Myers. In elk geval zal jhr. van Lennep tegen Kingscote spelen twee oud-Davis Cupspelers tegen elkaar dus. Het ligt ook in de bedoeling dat Van Lennep en Die mer Kool tegen Kingscote en Wallis Myers in het dubbelspel uitkomen. Timmer heeft zich voor het fcournooi van Het Spiegel moeten terugtrekken, omdat zijn pols nog niet heelemaal fit was. Hij heeft echter nu medische toestemming om te spelen, mits hij niet te veel forceert. Evenals de vorige wedstrijden van de I. C. is ook deze tegen een „populairen" prijs toegankelijk. Dat er aardige partijen te zien komen (aoht enkelspelen en vier dubbels, plus de genoemde „veteranen"- partijen) ligt voor de hand, gezien de ploeg van de Engelschen: Gregory, Sharpe, Gandar Dower en Ritchie. VOETBAL Jubileumwedstrijden A. T. 0. De uitslag van den wed-strijd Tramboys Leidsch Dagblad is 4—3. Donderdag 25 Augustus speelt A. T. O. tegen Leidsch Dagblad te 19 uur. Het elftal der N.V. A. T. O. is als volgt samengesteld: doel: v. Deventer, achter: Prins Sr., v. d. Linden, midden: Selior, v. Vliet en v. d. Elskamp; voor: Prins Jr., Visser, Kuypers, Aal en Vergoed. PAARDENSPORT K0RTEBAAN-DRAVERIJEN TE ZAANDAM. Om het kampioenschap van Nederland. Voor de te Zaandam te houden draverij om het kampioenschap van Nederland voor de korte baan 1932, op Donderdag 1 September, zijn de volgende paarden in geschreven Gretchen H., Notherman B., Minneton- ka, New bold, Miss Zelda Peter, Ma-ggy Henry, Pietornel, Oplooper, Frettchen, Don Juan, Ster, Sister Patrick H., Ohilene, Ago Kan. Sally Harvester, Eulogie, Malie B., Reva D., Sire Axworthy K„ Fatima, Janet, Harvester, K. Kaptevn de Bruane, Uniform •Lustiges Madchen (uit Berlijn). Reserves: Queenic, Catabora T., Miss Everharda. LUCHTVAART EUROPA-VLIEGER NEERGESTORT. De monteur gedood. Op de tweede etappe van do Europa rondvlucht is het vliegtuig van den Ita- liaanschen vlieger Suster bij Albenga neergestort, doordien een vleugel brak. De monteur is daarbij orn het leven gekomen. Het vliegtuig van De Angeli is bij Can nes gedaald. Ook hier was een vleugel gebroken. De bemanning bleef ongeleerd. Aangezien men waarschijnlijk met con structiefouten heeft te doen, heeft generaal Balbo gelast, dat het reserve-kader moet terugkeeren, om de bemanning aan geen verdere gevaren bloot te stellen. HET NIEUWE DUURVLIEGRECORD VOOR VROUWEN. 196 uur in de lucht gebleven. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Schietwedstrijd Bijz. Vrijw. Landstorm. De afd. Hillegom van den Bijz. Vrijw. Landstorm hield in de zaal van Hotel „Flo ra" een tusschentijdechen schietwedstrijd, waarvoor zeer grootte belangstelling be stond. Do hepr J. van Roode opende de bijeen komst en heette in 't bijzonder welkotm Ma- I joor Boots, commandant van hot Land- stormcorps, die aan de vereeniging een beeld ten geschenke aanbood, den heor Esohauzier, kapitein der gew. Landstorm- Commissie en Mr. D. F. Pont, burgemees ter der gemeente. Majoor Boots beant woordde de toespraak. Ook de burgomees- ter voerde het woord. Deze toespraken werden met applaus begroet, terwijl namens de afd. aan deze drie gasten bloemen werden aangeboden. Midderwijl was de wedstrijd aangevan gen, welke den volgenden uitslag had: J. Alders 130 p.; C. Juffermans, RJ6 p.; V. Seegers 144 p.; P. S. v. Lierop, 142 p.; C. P. Jonkman 94 p.; M. Wassenaar 133 p.; J. de Groot, 144 p.; A. Potman 148 p.; H. Potman, 146 p.; J. van Roode, 149 p.; Const. Weers, 155 p.; G. Schr'ama 141 p.; P. v. d. Drift, 135 p.; P. A. Boon, 130 p.; P. Weijers 150 p.; P. J. v. d. Lans, 131 p.; J. Warmer- dam 156 p.; P. Walkers 101 p.; J. Berk hout 124 p.; A. Brants 123 p.; G. L. van Leeuwen 131 p.; Jac. Hagoman 146 p.; Th. A. v. d. Reep 143 p. Voor dezen wedstrijd waren 4 medailles uitgeloofd, die met een toepasselijk woord door burgemeester Pont aan de winners (dus met het hoogst aantal punten) werden uitgereikt. Hierna volgde nog een wedstrijd waarbij verschillende voorwerpen als prijs werden uitgeloofd, zoodat ieder schutter een prijs ontving. KATWIJK. Geen gedenkpenningen. Van officieele zijde wordt ons thans bericht, dap bij de opening van het nieuwe Gemeentehuis, voornamelijk om de hooge kosten, geen ge denkpenningen zuilen worden uitgegeven. Dit ter rectificatie van ons vorig bericht. KATWIJK AAN ZEE. Badgasten-record. Wat het aantal in geschreven badgasten betreft geeft 1932 thans reeds een record met het getal van in totaal 8600. In 1931 was het totaal op het einde van het badsoizoen 8490 en in 1930 was dit 7941, Overleden: Cornelia M van den Berg, l dag. Wilholmus L. Woijers, 8 ja ren. Getrouwd: Jacobus Meijer, 52 jaren en Johanna van Eoden, 46 jaren. Quiri- nus W. van der'Klugt, 27 jaren en Johanna J. M. van Steijn, 20 jaren. NIEUWE- WETERING. Auto-ongeval. Gistermorgen is do vracht-auto van de Coöp. ütoenteuveling te Roelofarendsveen nabij <le woning van den heer M. Los alhier bij het pasBeeron van een zandauto, doordat de weg, waaraan op het oogenblik herstellingswerken worden uitgevoerd, gedeeltelijk afschoof, omgokan- teld en in hot water terecht gekomen. Do chauffeur kon zich door het stukslaan van een der ruiten van de cabine in veiligheid stellen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het is de laatste da gen weer iets vlugger dan men zulks den laatsten tijd gewoon was. Ook de prijzen waren iets hooger. We noteerden: Gladio len in gewone soorten f 0.10—0.35; extra soorten f 0.40—0 65; Dahlia's f 0.40—0.80; Pompon Dahlia's f 0.25—0.45; Margrieten f 0.100.20; Montbretia f 0.10—0.20; He- lianthus f 0.30—0.50; Godetia f 0.5O—0.65; Con villi f 0.30—0 50; Galardia f 0.15—0.20; Anjers f 0.30—0.50; Lelie's f 6.10—7,40; Cen- taurea f 0.07—0.10; Zinnia f 0.50—0.65; As ters in meerdere kleuren f 0.3O— 0.40; "Rto- zen per bos vas 20 stuks f 0.10 -0.15. VOORHOUT. Concert. Ter gelegenheid van don vor- jaardag van H. M. do Koningin zal door de R. K. Muziek vereeniging „St. Ceciliea" en de Zangvereeniging „Voorhoutsoh Gomengd Koor", op Maandag, 29 Augustus a.s., een gemeenschappelijk concert worden gegovon in de gemeentelijke muzicktont. WARMOND. 3 Octoberfeest Door het gemeentebe stuur van Warmond is besloten aan de 3 October vereeniging te Leiden een bedrag beschikbaar te stellon van f 10 voor den aankoop van een prijs in den vorm van oen plaquette, medaille of anderszins, als prijs voor de door deze vereeniging op 3 Octo ber a.s. te houden rijwiel-afstandsrit: Do elf dorpen tocht om Loiden. i WILT U IETS WETEN? De Amerikaansche vliegster Frances Marsalis en Louise Thaden, die een week geleden opstegen voor een duurvlucht en Vrijdag jl. reeds met 124 vlieguren het we reldrecord duurvliegen voor vrouwen met 1 uur verbeterd hadden, zijn Maandag om 6 uur nam. gedaald. In totaal zijn de beide vliegsters 196 uur in de lucht gebleven. LIEFHEBBERIJ VOOR OCEAAN- VLIEGEN. De Amerikaansche vliegers Clyde A. Lee en John Bochkon zijn gistermorgen 10 uur 15 Amerikaanschen tijd (15 uur 35 Ainster- damsohen tijd) met hun vliegtuig te Barre in den staat Vermont opgestegen met be stemming naar Harbour Grace in New Foundland. Vandaar zullen zij een tocht over den Atlantischen Oceaan ondernemen met de Noorsche hoofdstad Oslo als eind doel. Hun vliegtuig dat den naam draagt van „The Green Mountain Boy", is een Stin-son- maohine. Het reservoir kan ruim 2000 liter benzine bevatten. Ook de familie Hutchinson is gisteren haar eerste etappe over den Oceaan be gonnen. De start had plaats te New York met St. John's op New Foundland als eer ste bestemming, waarna de tocht naar En geland zal worden voortgezet. Zooals reeds indertijd gemeld, bestaat de familie Hut chinson uit man, vrouw en twee dochtertjes van acht en zes jaar. De heer Hutchinson is, naar hij destijds verklaarde, de meening toegedaan, dat het volkomen verantwoord is, ook zijn kinderen op den tocht mede te nemen, daar hij aan een dergelijke on derneming volstrekt geen overmatig ge vaar verbonden acht. In het vliegtuig bevinden zich voorts nog een piloot, een mecanicien, een marco nist en een fotograaf, zoodat in totaal acht personen aan dezen tocht deelnemen. M0LLIS0N GEREED VOOR RETOURVLUCHT. Hoewel Mollison te New York zeer ge vierd wordt en men hem overstelpt met uitnoodigingen, hoopt hij niettemin reeds heden naar Harbour Grace te vliegen, de eerste étappe op de terugreis naar Enge land. Alles hangt echter af van de weers omstandigheden. Mollison's Puss Moth- vliegtuig en Gipsy 3-motor zijn, naar hij verklaart in uitstekende conditie en be hoeven niet verder te worden nagezien. Dit wordt bevestigd door het rapport, dat door ingenieurs te New York aan de fa brikanten, de firma De Havilland, is uit gebracht, waarin verklaard wordt, dat het toestel er uit ziet, alsof het nog geen 100 km. gevlogen heeft en geheel klaar is voor de terugreis. Daru Mo i«' i er kon reke nen, dat hij op den terugtocht den wind achter heeft en dan het vooruitzicht heeft, te kunnen 1 ':n op een gebied met lange kustlijn, die zich van het Noorden naar het Zuiden uit-riiekt. verwacht 1 dat de terugreis gemakkelijker zal zijn dan de heenreis. Hij zal. zooals gemeld, kue.s zetten naar Croydon. LEI DSCHENDAM. Jubileum. De hoofdwerktuigkundige bij de Ned. Spoorwegen, de heer M. Balt, herdacht heden zijn zilveren ambtsjubi leum. De Jubilaris werd ten zijnen huize na mens de directie toegesproken door Ir. Hei ligers. Met vrouw en kinderen naar het ver sierde schaftlokaal geleid, werd hij daar toegesproken door den opzichter Voerman, den voorman bankwerker Hill, de depót chef te Amsterdam Kentkens en ten slotte door dr. Hennequin, Namens het personeel ontving zijne echt- genoote een bloemenhulde en hij zelf een fauteuil en rooktafel. Des avonds bracht een club spoormannen onder leiding van den muziekdirecteur B. v. Veen, een serenade. LISSE. Hinderwet. Gedeputeerde Staten de zer provincie hebben, ingevolge de Hinder wet, vergunning verleend aan het Gemeen tebestuur van Lisse, tot het uitbreiden van de gemeentelijke gasfabriek, door plaat sing van een door oen electromotor van 5 P.K. gedreven laad- en stoofcmachine op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. nummers 1174, 3722 en 3726, plaatselijk gemerkt Kanaalstraat no. 270. Bouwvergunning. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben aan den heer J. H. Nieuwonhuis, alhier, ver gunning verleend tot het bouwen van 3 woonhuizen langs de Kanaalstraat. N00RDWIJKERH0UT. Huldiging Kapelaan van Straelen. He denavond (Woensdag) vindt in do groote zaal van het café van Mej. de Wed. J. L. Brama, alhier, een huldiging plaats van den Weleerw. Heer Kapelaan van Straelen, die benoemd is tot Kapelaan in de Pa rochie van de Kleine H. Theresia van het Kindje Jezus te Botterdam. De scheidende kapelaan zal gehuldigd worden door de Katholieke Jonge Midden- standsvereeniging en den R. K. Volksbond. Muziekvereeniging. In de Zilk is een muziekvereeniging opgericht met een aan tal van 24 leden. De vereeniging draagt den naam van „Crescendo". Geboren: Jacobus, z. v. J. A. van den Berg-Jansen. Johanna, d. v. S. Klinken berg-Rusman. Maria Cabharina, d. v. W. J. Kuiper-Nolet. Cornelia Margaretha, d. v. L. J. van den Berg-Duivenvoorden. Jacobus Adrianus, z. v. L .J, van den Berg- Duivenvoorden. Johannes, z. v. J. van Duin-Dekker. Antonius Johannes, z. v. J. C. van den Berg-Tulen. Cornelis Adrianus, z. v. H. F. de Kan-Caspers; Jo hanna Cornelia, d. v. H. A. Seijsener-Stok- man. Cornelia Johanna Maria, d. v. J. van den Burg-Duivenvoorden. Potronel- la Jacoba, d. v. Gerardus Reuvekamp-van der Voort. Tine Cornelia, d. v. P. Th. Zijlstra-Dörge. Gerardus Antonius Ma ria, z. v. C. Th. Willcnise-Zandbergen. Hendrik Arie, z. v. J. H. Bcuwmeester- Knoppert. Johannes Cornelis, z. v. A. van der Voort-Smeele. Vraag: Wat is het adres van de R.-K. Aannmerscourant 1 Antwoord: „De Bouwvakpalroon", le Constantijn Huygensstraat 107, Amster dam (jWest). Vraag: Waar moet een meisje zich vervoegon om een cursus to volgen van lager onderwijs. Antwoord: U bedoelt waarschijnlijk een cursus voor onderwijzeres. Er zijn meerdere katholieke kweekscholen, in het Bisdom Haarlem: Amsterdam (K. Prinsen gracht 19 en Lauriersgracht 41), Bergen (St. Jozef-stichting), Den Haag (O. Mol straat 34, Rotterdam (Aert van NoBstroat No. 29). Vraag: Heeft een arbeider nog recht op uitkeering waneer hij op staanden voet zonder eenige waarschuwing van zipn pa>- troon ontslagen is, wegens slapte in het bedrijf. Antwoord: De patroon moet oen op zegtermijn in aoht nemen. Doet hij dat niet dan moot hij den arbeider het loon uitkce- ren, gedurende dien opzegtermijn ver schuldigd (in den regel eon week). Vraag: Welke is de korste weg per fiets van Nieuwvccn naar Don Haag? Van Den Haa.g naar Stolberg (RhednJand) cn van Nieuwveen naar Stolberg en naur Wölstein (Rheinhcssen)? Hoeveel K.M. Antwoord: Nieuwveen, Langoroar, Woubruggo, Hoogmado, Leiden, Wussouaar, Den Haag. Afstand 40 K.M. Den Haag, Rotterdam, Itijsoord, Zwijn- drecht, Dordrecht, Willemstad, Moerdijk, Zevenbergschenhoek, Terheyden, Breda, Tilburg, Moergestel, Oirschob, Best, Eind hoven, Geldrop, Hoezen, Leenden, Muar- heezen, Weert, Ell, Hunscl, Itt-ervoort, Maasbracht, Susteron, Sittard, Amstenra- de, Heorlerheido, Heerlen, Aken, Eilendorf, Stolberg. Afstand 245 K.M. De route Nieuwveen-Stolborg is dezelfde vanaf Best. Tot deze plaats volgt u vanuit Nieuwveen, Noorden, Kamerik, Harrneleo, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Culemborg, Geldermalsem, Zalt-Bouunol, Hedol, Den Bosch, Vught, Boxtel, Bost. De afstand Nieuwveen-Stol/berg is omstreoks 235 K.M. Van Naeuiwveen naar Wöllstein is de route: Utrecht, de Bildt, Zeist, Wouden berg, de Klomp, Ede Arnhem, Zcvcnaar, Emerik, Rees, Wesrel, Duisburg, Düsseldorf, Keulen, Bonn, Nouwied, Koblenz, Bingen, Kreuznaoh, Haekenhcim, Volheim, Wöll stein. Afstand pl.m. 425 K.M. Vraag: Welke is do'kortste weg van Alphen aan don Rijn naar Sovenum (Ti) per fiets on van Sevenum naar Kovelaar? Weet u ook hoe duur daar Volk slogan enten of nachtverblijven kosten. Zijn daar ook nog papieren voor noodig. Antwoord: Alphen aan don Rijn, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Wouden berg, Ede, Arnhem, Nijmegen, Malden, Mook, Ouyk, Oeffeit, Beugen, Boxmeer, Sambcek Vortum, Groeningon, Wanasum, Meerlo, Horst, Sevenum. Kcvcnum, Grub- benvorst, Velden, 2 K.M. vóór Straelen linksaf, Walbeek, Kevel&ar. Hoe duur de volkslogementen aldaar zijn, durven we niet zeggen. Voor Duitschland heeft u een paspoort noodig.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7