WOENSDAG 24 AUGUSTUS 193L DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND DUITSCHLAND DE DOODVONNISSEN VAN BEUTHEN. WEDERZIJDSCHE PROCLAMATIES. Von Papen zal niet zwichten voor pressie. De rijksregering en de Pruisische regee ring publiceeren ui verband met den poli tieleen toestand die na tie te Beuthen uitr gesiproken doodvonnissen is ontstaan, een proclamatie, die ais volgt luidt: „Gedwongen door de gewelddadigheden tijdens den binnenlanasolien politieleen strijd, welke het aanzien van het Duitscuie rijk ten zeerste in gevaar brengen, heelt de rijkspresident, op voorstel van de njüsre- geering, de strengste straffen op pohtieae terreurdaden gesteld. Van het oogenbiik al, dat deze verordening van kracht is ge worden, moet zij ook in gelijke mate tegen iedereen, die in strijd met het recht en de wet handelt, zonder aanzien van partij of persoon, toegepast worden. De rijJesregee- ring zal zoo noodig van alle machtsmidde len van den staat gebruik maken, om de voorschriften van het recht onpartijdig uit te voeren en zij zal met dulden, dat zich de een of andere partij tegen haar maat regelen verzet. Evenmin zal zich de Prui sische regeering door druk van politieke zijde laten beïnvloeden bij het verpiionte onderzoek van de vraag, of zij van haar recht in zake de te Beuthen gevelde von- nissen, gebruik maken kan. „De hartstochtelijke verwijten, die in het openbaai in verband met die vonnissen worden geuit, zouden zich moeten richten tegen de aanstichters van de bloedige ge beurtenissen en met tegen het staatsbe stuur, dat in het belang van het algemeen tot dergelijke scherpe maatregelen moest overgaan. De rijksregeenng zal weten wat haar te doen staat tegenover elke poging, om de beginselen van een zich op het recht baseerenden staat te vervalschen en de politieke hartstochten tot nieuwe onlusten te prikkelen." De rijksgereering hecht groote waarde aan de publicatie van deze officieele pro clamatie. Indien zij door eemge bladen met wordt opgenomen, zal zij, naar het Wolf bureau verneemt, aan de betreffende bladen worden toegezonden met de ver plichting tot publicatie. Bladen, die wei geren hieraan te voldoen, zullen worden verbonden. Hitier brult. A-dolf Hitier publiceert in den „Völki- scher Beobachter" het volgende manifest met betrekking tot de vonnissen van Beutnen „Bijna op denzelfden dag, waarop de moordenaars en kwellers van onze OhlauJ- sche partijgenooten zioh slechts geringe straffen zagen opgelegd, hebben de recht banken der regeering van den heer von Papen vijf nationaal-eocdalisten ter dood veroordeeld. Volksgenooten, wie van jullie gevoel bezit voor den strijd om de eer on de vrijheid der natie, zal begrijpen, waarom ik weigerde, tot deze burgerlijke regeering toe te treden. De justitie van den heer von Papen zal ten slotte wellicht duizenden nationaal-Bocialisten ter dood ver oord e-elen. Heeft men misschien gedacht, dit door ver blinding ingegeven, het goheele volk pro- voceerende optreden ook met mijn naam te kunnen dekken? „De heeren vergissen zich! Mijnheer von Papen, uw bloediige objectiviteit is mij vreemu Het nationale Dnitschland wenseh ik de overwinning toe en zijn ma-rxistisohen verwoester?' en vernietigers den ondergang. Maar om tot beul te worden van de natio nale vrijheidsstrijders ben ik niet geschikt. „Door deze daad is onze houding tegen over dit „nationale kabinet" definitief be paald. Al moge de hemel de eene plaag na de andere over ons doen komen, wij zullen weten af te rekenen me? deze regeering der executie van onze medestrijders. De heer v.Papen kan gerust onze beweging voor dergelijke bloedraden laten berechten, de kracht der nationale beweging zal even stellig weten af te rekenen met dit systeem als zij het marxisme ondanks alle reddings pogingen overboord zal zetten. Gezien dit af-sohuwelijke bloedvonnis kennen wij nog slechts één levensdoel: strijd en nog eens strijd „Wij zullen het begrip „nationaal" ont doen van de boeien, die het vonnis van Beuthen ten overstaan van het nationale Duitschland heeft gedemonstreerd. De heer von Papen heeft door dit vonnis zijn naam met het bloed van nationale strijders in de geschiedboeken vereeuwigd. Maar hot zaad, dat hieruit zal ontkiemen, zal eens niet meer door straffen kunnen worden onderdrukt. De strijd om het leven van onze vijf medestanders is begonnen". Moeilijke beslissing. De liberale „Kölnisohe Zeitung" vraagt zich af, of het noodzakelijk zal zijn, de doodvonnissen ten uitvoer te brengen. Daar de noodverordening het recht van 'gratieverleening niet heeft uitgeschakeld, staat de rijkcommisaris voor Pruisen, von Papen, voor de moeilijke taak, aldus het blad, te beslissen, of hij de daders zal be genadigen en de doodvonnissen in levens lange tuchthuisstraf zal veranderen. Wan neer in de naaste toekomst zou blijken, dat de afschrikwekkende uitwerking van het vonnis groot genoeg is om ndeuwe geweld dadigheden te verhinderen, dan zou net blad er geen bezwaar tegen hebben, wan neer de rijkscommissaris gebruik zou ma ken van zijn gratierecht. Hij zou dan echter te verstaan moeten geven, dat bij nieuwe gewelddadigheden na deze gratieverleening de vonnissen zonder pardon ten uitvoer zouden worden gebracht. De „Frankfurter Zeitung" vraagt zich af. of het vonnis moet worden voltrokken. Reeds het dreigen met de doodstraf heeft ten 'gevolge gehad, dat de politieke ge welddadigheden als met een ruk zijn stop gezet. Het feit, dat de moord op Pietrzuch slechts één a twee uur na het van kracht worden der noodverordening is gepleegd (de verordening trad op 9 Augustus om 12 uur 's nachts in werking, en de moord werd gepleegd op 10 Augustus, 's nachts om half- twee. Red) geeft de regeering de gele genheid, nog te wachten met het stellen van een voorbeeld. Ook de „Börsenzeitung" verwacht, dat het vonnis niet zal worden voltrokken. De „Germania" schrijft, dat bet opgehitste volk duidelijk dient te worden gemaakt, dat staat en recht boven alle po litieke partijen staan. OOSTENRIJK LEENINGS-PR0T0C0L VAN LAUSANNE. Door Oostenrijk aanvaard. De Oostenrijksche Nationale Raad heeft gisteren na langdurige debatten met 82 te gen 80 stemmen het besluit in zake het lee- ningsprotocol van Lausanne goedgekeurd. Hierdoor is het protocol, ondanks het pro test van den Bondsraad, van kracht ge worden. BRITSCH-INDIE DE VERZETSCAMPAGNE IN BRINDIE. Uit het wekelijksch rapport over de on- gehoorzaamiheidscampagne in Br.-Indië blijkt, dat in de Vereenigde Provincies door Congres-vrijwilligers nog steeds trei nen tot stilstand worden gebracht en tele graafdraden doorgesneden worden. In sommige plaatsen ontstaat hernieuwde agitatie, doordat politieke leiders, die hun straf hebben uitgezeten, in vrijheid zijn gesteld. In Bombay hielden vrijwilligers een demonstratie Voor de overige distric ten kan men zeggen, dat de ongehoor zaamheidscampagne doodgeloopen is. Miss Slade, de dochter van een Eneelsch admiraal, die zooals men weet tot de ge trouwe volgelingen van Gandhi behoort, is opnieuw gearresteerd en veroordeeld tot een jaar aanzame opsluiting, aangezien zij ondanks het verbod der politie opnieuw het gebied van Bombay was binnengeko men. MEXICO DE KERK IN MEXICO. De pauselijke legaat verbiedt in de gegeven omstandigheden gewapend verzet. Z. H. E. mgr. Leopoldo Rui y Flores apostolisch delegaat in Mexico, heeft in een door hem uitgevaardigd schrijven het strenge verbod der Katholieke Kerk, om ter vqydediging van den katholieken gods dienst. naar de wapenen te grijpen, ver nieuwd, meldt Kipa uit Mexico City. Deze gewichtige verklaring van den pau- seliiken legaat luidt als volgt: „De H. Vader veroordeelt de katholie ken, die tot verdediging van hun gods dienstige rechten onder de huidige om standigheden naar de wapens grijpen. Wanneer een bisschop iets ten gunste van het verdedigngsleger van 1926 gezegd, geschreven of gepubliceerd mag hebben, zoo is niets dergelijks geschied ten op zichte van den tegenwoordigen toestand. Indien een priester of leek door een uit- noodiging er toe zou worden gebracht, naar de wapens te grijpen, of een nieuwe groep te stichten om met geweld de ver dediging van de godsdienstige rechten te ondernemen, is deze ongehoorzaam aan het hoogste gezag der kerkhetzelfde geldt voor degene, die zulke uitnoodigin- gen verzenden en verspreiden. Wij veroordeelen volstrekt ieder arti kel en elk document van eenige kerkelijke autoriteit, waarin wordt aangespoord tot wapengeweld en wij vermanen de geloovi- gen, zich door zulke documenten niet te laten misleiden." BUITENL. BERICHTEN. KERK AFGEBRAND. In een café in Innichen in Zuid-Tirol brak Zaterdag een groote brand uit, die ook drie in de nabijheid gelegen herbergen en de oude historische parochiekerk aan tastte. De drie herbergen konden gered worden, de kerk echter en het huis, waarin de brand uitbrak, werden een prooi der vlammen. DE RAMP VAN DE „NIOBE". De teraardebestelling der slachtoffers. Gisteren vond op de begraafplaats te Kiel de plechtige bijzetting plaats van het stoffelijk overschot der slachtoffers van den ramp van de „Niobe''. Behalve de familieleden der slachtoffers waren aanwezig de vroegere prinsen Wal- demar van Pruisen en echtgenoote, August Wilhelm van Pruisen, voorts de chef van den Marinestaf Admiraal Raeder de laatste als vertegenwoordiger van den Rijkspresi dent, en onderscheidene burgerlijke en mili taire autoriteiten alsmede vertegenwoordi gers van corporaties, partijen enz. enz, De kisten werden reeds voor den aan vang der plechtigheid in de groeven gela ten. Talrijke kransen dekten de baren, waaronder een krans van Ex-keizer Wil helm. Twee geestelijken voerden het woord, waarna het koraal „Harre moine Seele"'" weerklonk. Admiraal Raeder voerde hierna aan de sgN4 ■■■■■in liHBNz Vreemde y Cll6öU6S 6268 geopende groeven het woord, die o.m. zei- de, dat deze vreeselijke offers niet tever geefs gevallen zijn. Zij zullen ons aanspo ren tot moedige en trouwe plichtsbetrach ting. De namen van deze kameraden zullen onafscheidelijk met de Duitsche marine en haar historische taak van alle tijden ver bonden zijn. Een lichtend voorbeeld zijn deze mannen voor ons geweest, aldus Ad miraal Raeder, een lichtend voorbeeld voor alle tijden in den zin van het woord van den grooten Pruisischen koning: Het gaat er niet om dat ik leef, wel echter, dat ik mijn plicht doe. Onder trommelgeroffel en het afgeven van salvo's legde Admiraal Raeder daarop de krans van den Rijkspresident aan de groeven neer. De muziek speelde het lied van de goede kameraden. Nadat nog een geestelijke in de eerste plaats de namen had voorgelezen van de thans ter aarde bestelde s'achtoffers van de „Niobe", daarna de namen van hen, die in hun woonplaats zijn begraven en tenslotte de namen van de vermisten, werd de plech tigheid besloten met het Duitschlandlied. BULGARIJE IN REP EN ROER. Om een milliarden-erfenis uit Indië. In de Bulgaarsche stad Tsjirpan is een erfenis-koorts uitgebroken Een brief van het Engelsche consu.aat uit Sofia aan den burgemeester heeft heel het dorp in rep en roer gebracht. In den brief stond vermeld, dat jaren geleden in Calcutta het testament werd geopend van een koopman, die 50 jaar geleden gestorven was, Emmanuil geheeten en dat deze schatrijke erflater een vermo gen had achtergelaten van ruim 33 milliard lewa. Daar de Indische autoriteiten tot de ont dekking zijn gekomen, dat Emmanuil in Bulgarije werd geboren en vroeger Man- dradschief heeft geheeten en uit Tsjirpan afkomstig is, is heel deze erfenisgeschiede nis in handen gekomen van het Engelsche consulaat te Sofia. In Tsjirpan zijn nog tal van menschen, die zich weten te herinneren, dat er eens iemand uit de familie der Mandradschiefs, die daar zeer verbreid is^ naar Indië is ver trokken. Dat deze man zijn vaag aangedui de erfgenamen eerst 50 jaar na zijn dood gelukkig heeft willen maken, vindt zijn ver klaring hierin, dat Mandradschief, die kwaad uit Tsjirpan was vertrokken, heeft willen voorkomen, dat zijn tijdgenooten nog gelukkig zouden zijn met zijn geld. De erf later heeft thans ongeveer 200 erfgenamen: heel de streek is in rep en roer: uit de naaste omgeving zijn ook enkele gelukna- mige famines naar Tsjirpan komen wonen. Onder de erfgenamen bestaan reeds ver schillende partijen, die elkander den voor rang betwisten. De advocaten van Tsjirpan, die het overigens niet zeer druk hadden, weten thans met hun tijd treen raad meer. De Rulgaarsche gerechtelijke autoriteiten zijn thans in samenwerking met de geeste lijken begonnen, om stamboom-en op te stel len. De oude doopboeken worden nagesla gen en oude menschen worden als getuige gedagvaard. Ruim 33 milliard lewa is een groot be drag, vooral als men weet dat het gelmele budget van Bulgarije maar zes milliard lewa bedraagt. De autoriteiten werken met koortsach tige haast, opdat de rijke erfenis toch maar in Bulgarije zal aanlanden, want ook de fis cus rekent op 30 k 40 procent successierech ten, d.w.z. ongeveer 12 milliard, waardoor de finantieele positie van Bulgarije in eens gesaneerd, zou worden. Het is daarom zeer begrijpelijk, dat niet alleen 200 menschen uit Tsjirpan verlan gend naar de erfenis uitzien, maar heel het land. REVISIE-VERZOEK IN HET G0RG0EL0F-PR0CES. Géraud, de verdediger van Gorgoelof, heeft bij het Fransche ministerie van Justi tie een verzoek tot herziening van het pro ces ingediend, hetwelk gebaseerd is op een achteruitgang van den geestestoestand van den veroordeelde. Moord om een glas bier. In een herberg te St. Ingbert bij Keulen vroeg een werklooze gisteren een glas bier, dat hem geweigerd werd. Eenige uren later kwain hij terug, ging op de 20-jarige her bergiersdochter toe, en loste eenige schoten op haar, waardoor ze zwaar gewond werd. De moeder, die haar dochter te hulp wil de komen, kreeg een schot in den arm. Daarna richtte de werklooze het wapen tegen zichzelf en schoot zich door de slaap. Overval op spaarbank te Helsingfors. Gisteren is een brutale overval gepleegd op de Lappo-spaarbank te He'singfors. Toen de kassierster 's ochtends vroeg de deur wilde openen werd zij aangevallen en oewustelcos geslagen. De roover slaagde erin mei de kas. die een bedrag ^au 300.000 Finsche marken bevatte, te ontkomen. RECHTZAKEN HET DRAMA TE PUTBROEK. BEHANDELING IN HOOGER BEROEP. DE EISCH. Tegen vader Van den Elzen vijftien jaar, tegen zijn zoon vier jaar gevangenisstraf ge- eischt. Gistermiddag heeft, zooals in een ge deelte onzer vorige oplage vermeld, de ad vocaat-generaal bij het gereohtshof te 's-Hertogenbosch, mr. F. Oouvée, in de moordzaak-Putbroek tegen vader Van den Elzen vijftien jaar en tegen diens zoon vier jaar gevangenisstraf geëisoht, De rechtbank te Roermond had beide verdachten veroordeeld resp. tot vijftien jaar en acht jaar gevangenisstraf. Het requisitoir. De speciale verslaggever van het „Han delsblad" geeft onderstaande samenvatting van het uitvoerig requisitoir: De feilen, aldus de advocaat-generaal, hebben indertijd groote beroering ge wekt. Op 27 November zijn verschillende jongelui uitgegaan om strikken te zetten. Ze zijn niet teruggekeerd. In dienzelfden nacht weiden schoten gehoord. Er werd verband gelegd tusschen een en ander en onmiddellijk stoof de gansche bevolking ter been, om een onderzoek in te stellen. Alleen twee menschen bleven thuis, n.l. de beide verdachten. In eens dook toen ook op de herinnering aan de verdwijning van Roebroeks en weldra was ook diens lijk ontdekt. Er ontstond ontroering onder de bevolking en na de arrestatie der Vaji do Elzens manifesteerde zich de haat tegen deze menschen, vooral den vader, nu zij van hun terreur waren verlost. En zoo groot was de vreugde over deze verlossing, dat toen de officier in Roermond zijn eisch stelde, er een luid gejuich in de rechtzaal opsteeg. In de omgeving was geen twijfel aan de personen der daders. Ieder wees ze aan. En er zijn ook hun bekentenissen voor de politie, welke bet bewijs voor hun dader schap opleverden. Spr. uit medelijden je gens de aohtergeblevenen en brengt waar deering vooral aan de deskundigen, spe ciaal den heer Van Waegeningh, zonder wiens uitstekend rapport veroordeeling misschien niet had kunnen volgen. Geen voorbedachten rade. De uitspraak van de rechtbank is niet geweest in overeenstemming van het re quisitoir. De rechtbank nam n.l. niet den voorbedachten rade aan. Ook spr. gelooft daa-r niet aan. Althans het valt niet te bewijen. Er is hier evenwel sprake van een voortgezet misdrijf van doodslag. Spr, gaat dan de verdere overwegingen van de rechtbank na en neemt speciaal de waarde van de verklaring van Beckers onder het oog. Uit deze laatste verklaring spruit voort, dat de verdachten hun alibi in den moord- nacht niet kunnen bewijzen. Spr. wil ech ter ook deze verklaring nog buiten aan merking brengen. En evenmin wil hij de bloedvlekken op de kleeren als bewijs aan vaarden. Over de moeilijkheden is de rechtbank te Roermond wel wat al te gemakkelijk heen gestapt. Spr. wil dan overgaan tot het bewijs van het ten laste gelegde. Een voorname vraag is: zijn de revol verschoten gelost voor de geweerschoten. Dit houdt verband met het misdrijf tegen W. Kersten. Spr. beroept zich ten deze op dr. Hulst, die heeft aangetoond dat deze jongeman het eerst, en wel met ro- volverkogels is neergeschoten. Voldoertde aanwijzing. Het verbergen van het lijk is voldoende aanwijzing tegen de personen der daders. Deze daders waren er zich van bewust, dat het vinden der lijken een aanwijzing spe ciaal tegen hen zou zijn. Immers voor geen ander bestond er reden om de stroopers te dooden. En ook andere jachtopzieners be hoefden zulks niet te doen. Een gewone dader nu, zou de lijken niet begraven heb ben, maar onmiddellijk gevlucht zijn van het terrein waar de Van den Elzens het bewind voerden, op de hun eigen wijze. Deze verdachten behoefden voor een der- gelijken overval niet te vreezen. Het gra ven van een kuil zou echter te veel tijd gekost hebben en daarom hadden beklaag den deze plek te voren uitgekozen. Dat kan niet anders. En hoe zouden vreemde daders het gewaagd hebben om op het terrein van de Van den Elzens een lijk te durven begraven. Dat kon toch eiken dag ontdekt worden. Deze beklaagden echter konden iedereen van hun erf weren. Zij behoefden dus geen angst te hebben voor ontdekking door onbevoegden. De weige ring aan pater Albertus om nog verder hun territoir te betreden, wijst er op, dat beklaagden wisten waar Roebroeks be graven lag. Uit het feit der begraving meent pleiter dus aangetoond te hebben wie de daders zijn. Met den officier te Roermond, die aannam dat do kuil te vo ren is gegraven en daaruit den voorbe dachten rade afleidde, is spr. het niet eens Eerder neemt spr. aan, dat beklaagden na den dood van Roebroeks naar een ge schikte kuil hebben omgezien. Spr. gaat dan na de verklaringen der deskundigen in zake de herkomst der hul zen en het gebruik der wapens. In staat om te dooden. Spr. concludeert uit de feiten, dat de "holen zijn gelost om te dooden en dat verdachten ook inderdaad tot een derge lijke daad moreel in staat waren. Hoe- velen toch hadden zij in den loop der jfu- ren met den dood bedreigd Een alibi hebben verdachten redelijker wijze niet kunnen aantoonen. Vooral de voetafdruk bewijst de aanwezigheid van den zoon. Van inbraak om de wapens van verdachten zich te kunnen toeëigenen is geen sprake. Het valt toch niet a-an te nemen, dat ze dan voor de tweede mal 's nachts de woning zijn binnengetrden, om die wapens weer op dezelfde plaats te brengen. En toch waren ze daar weer den volgenden ochtend. Een dader kan practisoh niet met beide wapens geschoten hebben en ook is één persoon niet tot het vervoer der drie lij ken in staat. Den vader beschouwt spr. in tusschen als den hoofddader. De zoon werd bij toe val mededader en daarom zal spr. tegen hem ook een mildere straf vragen dan de rechtbank hem heeft opgelegd. Voor den vader zijn er echter geen ver- zaohtende omstandigheden aan te voe ren. Hij is op beestachtige wijze te werk gegaan. Al zijn bedreigingen zijn de voor boden tot zijn daad, Resumeerende eischt spr. tegen den vader vijftien jaar en tegen den zoon vier jaar gevangenisstraf, onschuldig". Beide verdachten hooren onverstoord dezen eisch aan. Ook het publiek reageert er niet op. Vader van den Elzen verklaart nogmaals onschuldig te zijn. En ook de zoon herhaalt, niet in den bewusten nacht op de plaats van het mis drijf te zijn geweest. Op verzoek van den verdediger wordt het pleidooi uitgesteld tot Maandagochtend om tien uur, KERKNIEUWS BENOEMINGEN. In het Aartsbisdom. Z.H.Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft den weleerw. heer A. B. J. M. Ver- holt benoemd tot Rector van het R, K. Ziekenhuis te Zutphen en heeft benoemd tot kapelaan te Utrecht (O.L.Vr. ten He- melopn.) den weleerw. heer C. J. A. Ve- ningsj -tot kapelaan te Gaanderen den weleerw. heer W. F. C. Mientjestot ka pelaan te Vleuten den weleerw. heer H. C. V redendaal (neom.)tot kapelaan te Groningen (H. Mart.) den weleerw. heer N. S. van Dijktot kapeiaan te Oosterbeek den weleerw. heer G. G. P van Dijk (neom.)tot kapelaan te Arnhem (H. Mart.) den weleerw. heer A. Oh. Oomes tot kapelaan te Herveld den weleerw, heer J. W. A. van Veenendaal (neom); tot ka pelaan te Zwolle den weleerw. heer F. W. Th. Graafsma; tot kapelaan te 's-Hee- renberg den weleerw. heer J. A. Tutert; tot kapelaan te Zeist den weleerw. heer A. B. J, van Rhijn; tot assistent te Spijk bij I.obith den weleerw. heer J. H. On land (neom)tot kapelaan te Deventer (H. Lebuin.) den weleerw. heer T'h. A. M. Ot- ten tot kapelaan te Ulft (H. Ant.) den weleerw. heer F. Th. te Braake (neom.) tot kapelaan te Ensohedé (H. Hart) den weleerw. heer G. Geerdink Johannink; tot kapelaan te Glanerbrug den weleerw. heer G. A. H. Groothuis (neom.)tot assistent te Amersfoort (H. Franc. Xav.) den wel eerw. heer C.B, W. van Boxteltot kape laan te Gendt den weleerw. heer J._ L. Hassink; tot kapelaan te Wijk bij Duur stede den weleerw. heer F. J. B, Koop- mans; tot kapelaan te Workum den wel eerw. heer B. J. Wilminktot kapelaan te Wol verga den weleerw. heer Th. G. A. Hendriksen (neom.); tot kapelaan te Cu- lemborg den weleerw. heer G. G. van den Hurktot kapelaan te Zieuwent den wel. eerw. heer A. B. Copiertot kapelaan te Heino den weleerw, heer Th. G. M. Ja cobs; tot kapolaan te Kabauw den wel eerw heer J. A. M. van Kesteren (neom.) tot kapelaan te Culemborg den weleerw. heer N. J. W. van Dieden; tot kapelaan te Denekamp den weleerw. heer C. M. Voorbij; tot kapelaan te Lobith den wel eerw. heer W, A. Mentinktot kapelaan te Laren (N.-H.) den weleerw. heer H. B. M. Heininktot kapelaan te Tubbergen den weleerw. heer H. Th. Sprakeltot ka pelaan te Ulft (H.H. Petrus en Paulus) den weleerw. heer B. Bouwhuistot ka pelaan te Soest (H.H. Petrus en Paulus) den weleerw. heer M. S. M. Reijers; tot kapelaan te Rijsenburg den weleerw. heer G. W. Steenkamp (neom.); tot kapelaan te Vinkeveen den weleerw. heer G. W. Baulandtot kapelaan te Vaassen den weleerw. heer H F. van Laak (neom.); tot kapelaan te Losser den weleerw. heer J. B. Lohuis, tot kapelaan te Haaksber gen den weleerw. heer F. J. M. Banning tot kapelaan te Goor den weleerw. heer J. F. M. Verheuvel; tot kapelaan te Geeste ren den weleerw. heer H Koktot kape laan te Driel den weleerw. heer O. J. Ebskamp (neom.); tot kapelaan te Steen- wijkerwold den weleerw. heer F. W. J. Kolkman; tot kapelaan te Lent den wel eerw. heer A. D. Grimmelijkhuizentot kapelaan te Vianen den weleerw. heer Th. J. Hegge; tot kapelaan te Olst den wel eerw. heer Th. J. M. Holterman; tot ka pelaan te Loenersloot den weleerw. heer H, J. Beldtmantot kapelaan te Compas- cuum den weleerw. heer G. J. Woertman; tot assistent te Hoornhorst den weleerw. heer H. S. Meijer van Putten en tot assis tent te Oude-Pekela den weleerw. heer H. J. A. Noordman de laatste zes allen neom.) IN ELK KATHOLIEK GEZIN Het Katholieke Dagblad!

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6