WOENSDAG 94 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Te 's-Gravenhage slaagde voor het examen hoofd-acte L.O. J. Sla ger. Voor de hengelaars. Met ingang van 1 Juni is in werking getreden het vis- soherij-regleinent 1 van toepassing voor dit distriet, waarbij is voorgeschreven dat alleen met dobbers mag worden gevischt, welke een lengte en een omtrek hebben van 15 centimeter. Over het algemeen blijkt men hiermede niet bekend te zijn, weshalve de Rijksveldwacht ons verzocht belanghebbenden hierop te willen wijzen. BOSKOOP. Brand. In het perceel bewoond door de wed. Uittenbroek aan de Nieuwstraat brak brand uit, doordat een nachtlichtje te dicht bij eenige kl Gedingstukken was ge plaatst. Echter kon het vuur door om wonenden nog bijtijds gebluscht worden, zoodat de uitgerukte motorbrandspuit on- verricli terzake kon terugkeer en. De schade bepaalde zioh alleen tot het verbranden van eenige kleodingstukkon. Benoeming. In verband met het be danken van den heer A. H. v Gelderen werd op de gehouden ingelanden-vergade ring van den Nesse-Polder met algemeene stemmen tot secretaris-penningmeester be noemd de heer W. de Ruyter. NIEUWKOOP. Werkloozen. Het aantal steuntrek kende werkloozen bedraagt momenteel 42, waarvan 3 uit Noorden. Een viertal perso nen wordl werk verschaft Vliegasch. Sedert enkele dagen wordt van het Electriciteitsbedrijf te 's-Graven- hape voor rekening van deze gemeente een partij vliegasch aangevoerd. Wij vernemen dat dit bestemd is om de sloot naast het nog te restaureeren weggedeelte alhier, te dempen en voor de helft bij den weg te voegen. Deze stof moet hier uitstekend voor geschikt zijn, terwijl de aanvoer gra tis zou geschieden. WOERDEN. Ongeval. Bij 't spelen in de Haven straat viel 'n jongetje van L. zoodanig te gen 'n daar geplaatste af sluithok, dat het rechteroortje geheel gespleten werd. Het kind moest onder doktersbehandeling wor den gesteld. Wonder boven wonder. Vanmorgen werd de melkknecht v. d. firma S.( N. de L., op de Utr. Straatweg, toen hij al pra tende tegen een groentenboer, achter waarts de straatweg overstak, overreden door 'een bus. bestuurd door J. O. uit Amersfoort. De bus reed met een matig gangetje en de chauffeur remde flink, maar kon niet verhindern dat een voorwiel over beide beenen ging. Hevig bloedend uit een wond aan het hoofd en verschil lende schaafwonden werd de man Opgeno men. Dr. v. d. G. verleende de eerste hulp. Wonder boven wonder mankeerde 't slachtoffer niets aan zijn beenen. De be stuurder van de autobus treft g?en schuld. Voetbal. Gisteravond speelde een combinatie van Woerdensche veteranen 'ii voetbalwedstrijd tegen een combinatie uit de lagere elftallen van V. E. P. ter oefe nig voor de komende match tegen V. E. P. I op Koninginnefeest. De oefenwedstrijd werd met 51 gewonnen door de vetera nen, 'n goed begin. SPORT Om den Trianonbeker. De wedstrijd welke hedenavond tusschen de Post- en de Belasting-elftallen zou ge houden worden, gaat niet door. STADSNIEUWS A. H. J. van der Horst. Uitvaart en begrafenis Hedenmorgen hebben in de Mon Père- kerk de uitvaartdiensten plaats gehad voor wijlen den heer A. H. J. van der Horst. Eenige orde-broeders van den weleerw. pater H. R. F. van der Horst, S.C.J., die missionaris is in Brazilië, vertegenwoordig de den zoon van den overledene. Te 8 uur werd de plechtig gezongen H. Mis van Requiem opgedragen. Te 11 uur had de begrafenis van het stoffelijk over schot plaats op de begraafplaats aan de Zijlpoort. De absoute in de kapel en op het kerk hof werd verricht door. den weleerw. heer kapelaan R. M. A. Nieveen van Dijkum. Zeer velen hadden den overledene naar zijn laatste rustplaats vergezeld. We zagen o.m. vertegenwoordigers van het bestuur der R.-K. begraafplaats, van de St, Vincen- tiusvereeniging, van het zangkoor Mon Père-kerk, verscheidene spoorwegbeamb ten, verder tal van vrienden van den over ledene, enz. Nadat de teraardebestelling was verricht dankte een zoon van den overledene voor de laatste eer, zijn vader bewezen. R. K. Bouwvakarbeidersbond. Op Donderdag 25 Augustus, des avonds te 8 uur houdt de afd. Leiden van boven- genoemden bond een spoedeischende ver gadering waarvoor de secretaris alle leden dringend verzoekt aanwezig te zijn in zaal GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente onder presidium van den Burge meester, den heer G. Bulten. Tegenwoordig waren alle leden. De voorzitter opende de vergadering met gebed, waarna de heer P. L. van der Hulst werd aangewezen om bij eventueele stemmingen het eerst zijn stem uit te bren gen. De notulen der vorige vergadering wer den vervolgens ongewijzigd gearresteerd. Ingekomen was een schrijven van de 3 Octobervereeniging te Leiden om een me daille beschikbaar te stellen voor de te hou den elfdorpentocht per fiets. De voorzitter stelde voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, waartoe de Raad besloot. Voor kennisgeving werd eveneens aange nomen een schrijven van Heeren Gedepu teerde Staten, houdende goedkeuring van de verordeningen op de vergunnings- en verlofsrechten in deze gemeente. De grond van Van der Hulst. Ten slotte was ingekomen een schrijven van den heer P. L. van der Hulst inzake een schrijven van Burgemeester en Webhou ders om het stukje grond, bestemd voor plantsoen, wederom te mogen huren, dat, hij de huur niet wil bestendigen onder de voor waarden bij 't huurcontract. Hij is genegen het te verhuren voor den huurprijs van f 70.— en met een opzegtermijn van 2 maanden voor beide partijen De heer Spierenburg vraagt nadere in lichtingen, welke door den voorzitter wor den verstrekt. De heer Van der Voet heeft geen be zwaar tegen den huurprijs doch zou de op zegtermijn willen zien gebracht op een jaar. De eigenlijke opzet is verkeerd geweest, men had den grond moeten koopen en dan het plantsoen aanbrengen én de muziektent er op plaatser doch het is juist andersom ge schied. De voorzitter zegt reeds tot driemaal toe bij den Raad er op aangedrongen te heb ben om den grond te koopen, doch dat de Raad hier niets .van wou hooren, zoodat hij 5hans volkomen objectief tegenover deze aangelegenheid staat. De heer Spierenburg vraagt naar de mo gelijkheid om nogmaals een poging aan te wenden den grond te koopen. De voorzitter gevoelt hiervoor niet meer, tenzij de Raad hiertoe besluit. De heer van Reisen stelt voor deze aan gelegenheid aan te houden tot een volgen de vergadering. De heer van der Laan stelt voor om den grond te huren tegen de voorwaarden door den heer van der Hulst genoemd. De voorzitter gevoelt meer voor het voor stel van der Laan dan voor dat van den heer van Reisen, omdat deze zaak reeds verschillende malen in den Rïiad is geweest en geacht mag worden dat de raadsleden voldoende op de hoogte zijn. Bovendien heeft de heer van Reisen in het geheel geen motieven aangevoerd om deze aangelegen heid uit te stellen. De heer van der Voet gevoelt eveneens voor uitstel omdat de leden er dan nog eens goed over kunnen denken, terwijl men dit dan beter kan overwegen. Bovendien acht hij het geen aange'egenheid om zulk een spoed te maken, omdat de leden buiten de gemeentezaken ook hun bedrijfsaangelegen- heden hebben, waarvan nu het drukke sei zoen is. De heer van Reisen zou als motief willen aanvoeren om gauw klaar te zijn, hetgeen een der leden lachend opmerkte. De voorzitter bracht, nadat hierover nog eenigen tijd was gediscussieerd, het voor stel van den heer van Reisen, hetwelk vol doende werd ondersteund, in stemming, hetgeen werd aangenomen met 8 tegen 2 stemmen, die van de heeren Vester en van der Laan, De heer van der Hulst was tijdens de be handeling van het voorstel niet aanwezig. Toepassing der Crisis-pachtwet.. Aan de orde werd gesteld de mededee- j lingen omtrent den stand van zaken be- treffende de verzoeken van eenige pach- J ters van gemeente-eigendommen, om toe passing der Crisispachtwet. De voorzitter zegt dat de pachters H. J. van der Laan, P Lemmers en J. de Roode, zich ingevolge de Crisispachtwet hebben gewend tot den kantonrechter met het ver zoek om 50% verlaging van de huurprijzen van dè door hen gehuurde gemeente-gron den. Als burgemeester, zijnde de vertegen woordiger der gemeente, is spreker twee malen voor het kantongerecht verschenen om partijen in deze zaak tot elkaar te brengen. Aangezien hij evenwel in deze geen bevoegdheid had, omdat dit tot de competentie van den Raad behoort, kon hij aldaar niets verrichten dan te zeggen het geen in de vorige vergadering is besloten. Spreker vraagt wat de Raad in deze aan gelegenheid wil doen. De heer van der Voet zegt, dat wanneer de menschen het werkelijk met kunnen be talen, zij zich moeben wenden tot den Ktaad om ontheffing of kwijtschelding. Hij hand haaft zijn meening in de vorige vergade ring en wil van bemiddeling niets weten. De heer van Reisen vraagt of toegelicht is omtrent de geldende huurprijzen in deze streek en omtrent de huuringang enz. De voorzitter antwoordt dat hij dit heeft gedaan naar aanleiding van de besprekin gen in de vorige vergadering en dat hij hiervan den kantonrechter in kennis heeft gesteld. De uitspraak van den kantonrech ter zal opgetwijfeld zijn een verwijzing naar de in te stellen pachtcommissie, die hier over beslist en daaraan niets meer te doen is. De heer Spierenburg zegt dat de Kanton rechter te Haarlem een verzoek heeft afge wezen als niet vallende oud»» de crisis pachtwet. Valt tuinbouw - of niet on der 1 De voorzitter zegt dat door het in behan deling nemen van de verzoeken het een vol dongen feit is. De heer van Reisen wil van geen bewilli ging weten en stelt voor den kantonrechter hiervan in kennis te stellen en als argumen ten aan te voeren: lo. dat de huurprijzen niet te hoog zijn; 2o dat de betrokken gronden kortelings ingehuurd zijn; en 3o. dat de exploitatie van den grond voor de gemeente nog verlies geeft en de financieele toestand der gemeente het niet toelaat om verlaging der huurprijzen te be- werkste'ligen. De heer van der Geer acht het verstan diger om te trachten een bemiddelingspo ging aan te wenden. Wanneer het een vol dongen feit wordt en de prijzen met 50% worden verlaagd is de gemeente minder goed af dan met het voorstel van B en W. in de vorige vergadering. De voorzitter zegt dat de heer van der Geer de zaak goed beziet en acht een be middelingspoging het meest doeltreffendst voor de gemeente De heeren van Reisen en van der Voet zijn niet van het zelfde gevoelen en geloo- ven ook niet aan een nadeeliger uitspraak van de crisispachtwetcommissie ten aan zien van de gemeente. Men bekijkt immers de zaak van twee kanten en hoort de par tijen. Na hierover nog eenigen tijd van ge dachte hebben gewisseld besluit de Raad zonder hoofdelijke stemming geen bemidde lingspogingen aan te wenden. Begrooting 1933. Hierop bieden B. en W. de begrooting voor het dienstjaar 1933 den Raad aan met aan inkomsten en uitgaven voor den gewo nen dienst een bedrag van f 136.685.93 en voor den Kapitaaldienst met een bedrag van f 8151.15. Tot leden der comissie belast met het nazien van de begrooting en die van het waterleidingbedrijf werden benoemd de heeren van der Voet, van Reisen en Spie renburg. De begrooting van het Waterleidingbe drijf, welke eveneens werd aangeboden, vermelde aan baten en lasten een bedrag van f 20.783 80, waaronder een nadeelig sal do van f 4356. Aan kapitaalinkomsten en uitgaven vermelde deze begrooting een be drag van f 8016.50, waaronder begrepen een nadeelig saldo van f 2516.38. Voer de benoeming van geldophaler van het Waterleidingbedrijf ging men eerst over in comité-generaal. Na heropening ging men terstond over tot stemming. De heeren N. van Schaik, J. Angèvaare en C. J. van der Laan verkregen resp. 7, 3 en 1 stem, zoodat is benoemd de heer N. van Schaik. Bij de rondvraag vraagt de heer Witte- man om de Boekhorsthaven wat op te knappen. Hiernaar zal de voorzitter een on derzoek instellen. De heer Nijssen heeft vernomen dat bij den brand bij Janse niemand de spuit op gang kon krijgen en verzoekt hieromtrent maatregelen. De voorzitter zegt reeds hier mede bezig te zijn. Ten slotte vraagt de heer van der Voet maatregelen om de iepziekte te bestrijden, waaraan verschillende boomen in de ge meente lijden. De voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna sluiting. 6 v?.n den Volksbond, daar er belang- r^l:e besprekingen gehouden zullen worden. Rijksasyl voor Psychopathen. Men schrijft ons: Een trio van voorna me distinctie gaf Maandagavond een uit voering in het Rijksasyl voor Psychopa then. De heer Spaanderman is een voor drachtkunstenaar van stijl. Hij opende zijn programma met het bekende liedje van Troubadour, dat door den pianist Van Well is getoonzet: „De Haarspeld". Bui tengewoon werd dit liedje gegeven en de heer Spaanderman heeft behalve zijne ga ven van voordrechts kunstenaar bovendien nog een stem ook, een stem die aange naam en beschaafd klinkt, iets dat niet altijd van, zooals men ze ook wel noemt, humoristen of caberetiers kan gezegd wor den. Hij is een der weinigen in zijn soort die het recht hebben op hun programma te zetten: toegankelijk voor eiken leef tijd. Hij had verder nog verschillende liedjos, werk van Dirk Witte en dan ook nog eigen werk als de voetbalmatch, die als transfer- matieschet werd gegeven. De muziek was j van den pianist H. Hermans, die zijn eigen werk begeleidde en zich trouwens niet alleen als componist maar tevens als een goed begeleider liet kennen. Ook in de vier solo-saxophoonnummers welke de heec Stouten gaf, hoorden wij zijne begeleiding en het duo HermansStouten had een verdiend en uitbundig succes. Spaanderman die het leeuwenaandeel in dezen kostelijken avond' had, wist ten slotte zijn gehoor in extase te brengen door het laten medezingen van een refreitje: O, Elisabeth is daar.. Velen der gewone gasten waren ditmaal afwezig.... zij hauden ongelijk. Werkelijk, 't was een avond die niet lioht vergeten zal worden. De heer Poelstra bedankte het trio niet alleen voor den aangenamen avond, hij loofde ook ten zeerste de kwaliteit van het gebodene en sprak de verwachting uit dat het trio nog velé malen in ons midden zich zou laten hooren. CONSULTATIE-BUREAU VOOR MOEILIJKE KINDEREN. Aan het tweede jaarverslag van het Comité tot instandhouding van een con sultatiebureau voor moeilijke kinderen, hier ter stede, loopend over het tijdvak van 15 April 1931 tot 31 Mei 1932, is het volgende ontleend: Dr. van Stripriaan Luiscius hield gere geld des Zaterdagsmiddags van half 2 tot 3 uur zitting in het gebouw van het Insti tuut voor praeventieve Geneeskunde, Boer- haavestraat 21 alhier, bijgestaan door Me juffrouw Kuipers, de sociale werkster van ons Bureau. Het bureau werd in die periode bezocht door 259 bezoekers, waaronder 105 nieuwe ingeschrevenen en 154 oude gevallen. Onder de nieuwe gevallen waren 65 jongens en 40 meisjes. De sociale werkster bra-cht 358 bezoe ken aan huis om nadere inlichtingen in te winnen. Met verschillende gezinnen werd langdurig contact gehouden. Een maal per week kwam er een speelgroepje bij de sociale werkster aan huis spelen. Was voor nieuwe kinderen langdurige ob.servatie noodig, dan kwamen zij een dagje bij de sociale werkster aan huis. Omtrent alle gevallen werd een rapport opgemaakt, dat zoo noodig, ter beschikking van de belanghebbende instellingen werd gesteld. Mej. Kuipers, de sociale werkster van het Bureau, die met lust en opgewektheid den leider op zijn Bureau bijstaat, heeft vanaf de oprichting tot 1 Januari 1932 ge heel belangloos dit veel omvattende werk In de vergadering van 10 Maart 1.1. werd besloten haar een jaarlijksche vergoeding van 601.uit te keeren. Dit bedrag is echter niet in overeenstemming met haar vele werkzaamheden. Door gebrek aan voldoende geldmidde len kunnen wij ons werk niet zoo uitbrei den als wij dat wensohen. Om de noodige geldmiddelen te verkrij gen, verzonden wij in dit verslagjaar 108 circulaires, aan instellingen en ingezetenen, die daarvoor in aanmerking kwamen. De resultaten daarvan, zijn in onder staand financieel verslag vermeld. Hoewel wij zeer verheugd zijn met de resultaten, komen wij toch nog veel te kort. Daarom zet de penningmeester de finan cieele actie voort. Tot onze groot e blijdschap ontvingen wij een gift van 1000.van de Stichting „Hulp na Onderzoek" te Amsterdam. Wij verzochten Burgemeester en Wet houders van Leiden om .een subsidie. Tot op heden is op ons verzoek nog niet beslist. Eveneons verzochten wij de Ned. Ver- eeniging tot bevordering van Oonsultatie- bureau's voor moeilijke kinderen te Am sterdam om financieelen steun. De Secretaresse van genoemde vereeni- ging heeft ons medegedeeld, ons verzoek in de eerste vergadering, die na de zo- mervacantie zal plaats hebben, te zullen behandelen. Met spanning zien wij beide beslissingen tegemoet. Het bestuur is thans samengesteld als volgt: Ds. D. Kuilman, Voorzitter; ,G. Ba ke ma, W. A. Bodewas, mr. E. J. J. M. H. Bolsius, J. Brederveld, dr. Horst, W. Koops Azn., R. C. Meijer, pastoor G. A. Smit, mr. P. A. van Toorenburg, P. C. G. A. Wijkmans, mejuffrouw W. v. d. Velden. Secretaresse: G. J. v. d. Ploeg, penning meester. Het instituut voor Praeventieve genees kunde alhier, verleende ook dit jaar weer gratis localiteit aan de Boerhaavestraat alhier. Op grond van thans door ons opgedane ervaringen, kunnen wij mededeelen, dat een behoefte aan een dergelijk bureau als het onze, duidelijk is gebleken, en dat het Bureau van groote beteekenis kan zijn voor de Leidsohe jeugd. Aan het financieel verslag ontleenen wij: Het kassaldo bedroeg per 15 April 1931 52.02. Inkomsten: van 15 April 193131 Mei 1932 bedroegen de inkomsten 1226.87. Uitgaven: van 15 April 193131 Mei 1932 bedroegen de uitgaven 314.02. Het batig saldo over dit tijdvak bedroeg dus 912.85. Het batig saldo per 31 Mei 1932 bedroeg derhalve totaal 964.87. De inkomsten: Aan jaarlijksche bijdra gen werd ontvangen 196.aan bijdragen in eens 1025.—, aan rente 5.87. Totaal 1226.97. De uitgaven: Aan porti, drukwerken enz werd uitgegeven 34.02; aan 9alaris mej. S. Kuipers 280.totaal 314.02. De begrooting over het tijdvak 1 Juni 1932—1 Juni 1933 geeft de volgende cijfers: Inkomsten: aan jaarlijksche bijdragen van donateurs 196. Uitgaven: aan port, drukwerken enz. 50.aan salaris mej. S. Kuipors 601. totaal 651. Het terkort over dit tijdvak zal dus be dragen 455. Wanneer de inkomsten en uitgaven blij ven, zooals boven aangegeven, zal het saldo na ruim 2 jaar geheel zijn opgebruikt. Examens Apothekersassistent. De minister van Onderwijs brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in de maand September en, zoo noodig, in de vol gende maanden van dit jaar gelegenheid zal worden gegeven cot het afleggen dor examens ter verkrijging van een getuig schrift als apothekersassistent, Zij, die tot die examens wenschen te worden toegelaten worden uitgenoodigd daarvan schriftelijk vóór 26 Sept. 1932 te doen blijken aan den voorzitter der exa- :lr. L. E. Goester, hoog de Rijksuniversiteit te Leiden. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op Let verzoek van: a. de firma Gebrs. Blonk om vergunning tot het oprichten van een graansahoonderij en -mengerij in bet perceel Kort Galgewater No. 12, Sectie B. No. 2901; b. de N.V. Scheepsbouw- en Reparatie werf „De Hoop", voorheen Gebrs. Boot, om vergunning tot het oprichten van een scheepsbouwwerf op een terrein aan de Zijl, kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectie N. Nos. 778 en 288; c. P. J. Nieuwenhuizen om vergun ning tot het uitbreiden van de onder- grondsohe bewaarplaats voor benzine met bovengrondsohe aftapinrichting in de Hee- renstraat, vóór heb perceel Heerenstraat No. 19, Sectie M., No. 4369; d. de Noord- Zuid-Hol lands che Tram w egmaatsdhapp ij om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats voor benzine op het perceel kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sec tie L., No. 1339, plaatselijk gemerkt Rijns- burgerweg No. 1; e. N.V. Sajetfabrieken P. Clos en Leembruggen om vergunning tot het oprichten van een fabriek van wol len garens in het perceel Ververstraat No. 8, Sectie O, No. 1856, is verdaagd. AGENDA LEIDEN. Woensdag. K. J. M. V. St. Peter Kanis. Buitengewone Ledenvergadering „Eigen Huis", 9 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Aug. a.s. waargeno men door de apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. Voor het examenprogramma en voor de bewijzen, die moeten worden overgelegd om van het afleggen van proeven van be kwaamheid in eenige vakken te worden vrijgesteld, wordt verwezen naar de Staats bladen no. 148 van 1914, no. 247 van 1917, no. 254 van 1927 en no. 38 van 1932. Bij de aanmelding voor het examen moet voorts worden overgelegd een uittreksel uit het geboorteregister waaruit blijkt, dat de candidaat den leeftijd van 18 jaar heeft be reikt. Het verschuldigd examengeld ad f 10 moet vóór de aanmelding worden gestort op de postgirorekening van den voorzitter der commissie, Leiden no. 129952. Handelsregister K .v K. Wij zin gin gen: 1999. Firma P. Fon tein, Pzn. Leiden, Havenkade 21—23. Hout handel. Wijz. uitgeoef. bedr. n: houthandel, ijzerhandel. Bovengenoemde han- is omgezet in een N.V. onder den naam: N.V. Houthandel v.h. Firma P. Fon tein P.zoon. Dir.: J. Fontein, Leiden. Comm.: J. Spreij, Alphen aan den Rijn. Maatsch. kap.: 50.000.waarvan ge plaatst en gestort: 30.000.- 3976. Naamiooze meene Boek- en Handelsdrukkerij v.h. Battel jee en Terpstra. Leiden, Oude Rijn 39. N. Dir.I. M. Leman, Leiden. 3961. Marcelis en Heemskerk. Leiden. Lage Rijndijk 77a. Aannemen van burger lijke en waterbouwk. werken. Van de be palingen in het tusschen de vennooten be staande contract, waarbij aan elk der ven nooten wordt verboden zaken voor eigen rekening te drijven, wordt tijdelijk afgewe ken, terwijl thans eveneens tijdelijk aan den vennoot H. C. Heemskerk vergunning 460e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking; van Woensdag, 24 Augustus 1932 3e Klaase, 3e lijst IIOOUE PRIJZEN 25000 4957 f 5000 14277 f 1000 16348 400 13345 f 100 9900 18070 21742 Prijzen van f 45 18 31 185 197 212 382 453 469 575 671 680 691 772 785 855 1057 1083 1093 1177 1203 1249 1287 1354 1566 1569 1580 1680 1793 1823 1837 1851 1919 1975 1980 2039 2073 2093 2100 2143 2192 2248 2356 2380 2510 2546 2569 2652 2065 2750 2753 2776 2782 2802 2820 2893 2998 3005 3084 3095 3155 3192 3202 3299 3353 3453 3466 3474 3490 3630 3541 3654 3630 3657 3667 3710 3739 3868 3904 3918 4058 4091 4123 4157 4164 4327 4428 4566 4023 4636 4637 4700 4721 4728 4780 4883 5000 5006 6014 5065 5092 5292 5344 5406 5411 5460 5473 6542 5579 5639 5693 6785 5820 5840 5862 5872 5889 6098 6196 6235 6244 6306 6373 6425 6428 6493 6606 6639 6674 6701 6750 6888 6914 6915 7035 7039 7100 7129 7179 7183 7206 7224 7236 7290 7396 7397 7428 7445 7485 7523 7529 7577 7583 7592 7620 7653 7069 7673 7676 7747 7853 7831 7912 7930 7965 8002 8105 8142 8167 8206 8292 8329 8397 8581 8633 8668 8723 8733 8793 8836 8949 8986 8979 8997 9003 9090 9152 9248 9268 9372 9454 9460 9481 9484 9494 9573 9575 0579 3593 9604 9622 9074 9677 9723 9876 9942 9058 10061 10092 10148 10250 10274 10377 10404 10457 10490 10504 10537 10593 10651 10669 10679 10680 10709 10713 10740 10745 10892 10942 11003 11127 11274 11374 11525 11540 11551 11555 11590 11640 11879 11978 11996 121G0 12163 12231 12262 12279 12289 12353 12377 12380 12383 12418 12431 12433 12445 12451 12480 12514 12617 12636 12646 12792 12883 12884 12909 12919 12930 12963 13024 13044 13100 13154 13248 13268 13370 13386 13401 13402 13429 13440 13442 13462 13460 13675 13788 13855 14021 14028 14065 14199 14207 14212 14232 14280 14282 14334 14342 14413 14461 14522 14549 14562 14616 14667 14661 14702 14716 14789 14848 14896 14908 14912 15122 16153 15240 15241 15262 15280 15367 15428 15464 15526 15634 15704 15705 15730 15765 15801 15913 16051 16139 16265 16293 16308 16326 16447 16460 16509 16542 16552 16644 16648 16674 16753 16809 10353 16867 16901 16908 16927 16952 17002 17031 17085 17312 17451 17458 17461 17462 17567 17603 17609 17635 17708 17770 17805 17848 17926 18074 18127 18129 18190 18316 18319 18430 10432 18446 18406 18475 18544 18560 18586 18696 18621 18632 18664 18702 18742 18796 18907 18929 18980 18998 19013 19067 19192 19240 19286 19372 19403 19454 19498 19536 19618 19801 19875 19955 19996 20008 20038 20084 20102 20222 20280 20291 20316 20365 20417 20440 20455 20488 20575 20611 20681 20762 20770 20807 20897 20901 20943 20962 21049 21060 21031 21090 21124 21155 21243 21251 21377 21432 21449 21469 21475 21480 21480 21490 21534 21563 21559 21609 21643 21656 21849 21901 21918 21952 22019 22182 22229 22317 22362 22531 22509 22630 22676 22090 22703 22726 22810 22816 22881 22901 22916 22932 22935 22936 22034 23004 23113 23117 2316v ';J97 23202 23295 23396 23400 2350* 24521 23^30 23944 23965

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2