DE WREKENDE GERECHTIGHEID. DINSDAG 23 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMENGDE BERICHTEN AUTO'S TEGEN BOOMEN. Te Well één doode, drie ge wonden. Te Well (L.) reed gistermiddag een auto, waarin vier heeren gezeten waren, tegen een boom, waarna de wagen in brand vloog. De chauffeur, A. de Witt, bekwam tijdens de botsing een beenfractuur. Tengevolge hiervan kon hij niet uit de brandende auto vluchten, zoodat zijn onderlichaam geheel verbrandde. Eenige minuten nadat hij uit de auto gehaald was is hij overleden. De mede-inzittenden, drie kooplieden uit Nijmegen, werden bij de botsing uit de aut-o geslingerd. Eén van hen bekwam hierbij vrij zware wonden. Hij is naar het Canisius- Ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. De beide andere passagiers zijn naar hun woningen te Nijmegen overgebracht. Een zwaar gewonde. Gisteren is de heer G. H. Kayser, uit Lonneker, met zijn auto in de bocht bij Ter- echuur tegen een boom gereden, waardoor hij zwaar werd gewond. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort vervoerd. OUDE MAN OMVERGEREDEN. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagavond wilde de boerenknecht B. te Winkel een span paarden voor een driewielige kar naar de hofstede rijden. Een der dieren schrok, trok het andere paard »aan de kar met zich mee en sloeg op hol. De voerman werd van den wagen geslingerd, maar niet ernstig gewond, De paarden vlogen tegen een vrachtauto en kwamen daar tot staan. Tevoren werd evenwel de 77-jarige J. Fijnheer, die op het trottoir wandelde, door de dieren om ver geloopen. De oude heer werd zwaar bloedende met een ernstige hoofdwonde opgenomen en in een naburige woning bin- negedragen, waar hij spoedig aan de ge volgen is overleden. WIELRIJDER TEGEN EEN AUTOBUS. Een 16-jarig wielrenner uit Soest wilde Zondagmorgen op de Varkensmarkfc. te Amersfoort den vluchtheuvel links passee- ren juist op het moment dat van tegenover gestelde richting de stadsautobus naderde. De jongen reed met een enorme vaart en remde plotseling zoo krachtig, dat hij over zijn stuur vloog en met kracht tegen de bus werd gesmakt. Eenige ruiten van de bus braken en de deur werd ontzet. Het slacht offer werd met een ernstige hoofdwonde opgenomen en naar het St. Elisabeth's Gasthuis overgebracht. De toestand bleek na behandeling redelijk wel. De jongeman is in den middag naar de ouderlijke woning te Soest vervoerd. MOTORRIJDER TEGEN VRACHTAUTO. Gisteravond te ruim 8 uur kwam vanuit de richting Halsteren een motorrijder Rob- be, uit Bergen op Zoom, over den Steen- bergschen straatweg gereden. Doordat de rijder aan den verkeerden kant van den weg reed, kwam hij met snelle vaart in'bot sing met een vrachtauto, komende van de tegenovergestelde richting. De motorrijder bekwam zulke verwondingen, dat hij in zorgwekkenden toestand werd opgenomen. AUTO OP COLONNE MILITAIREN INGEREDEN. Vijf gewonden Gisteravond om negen uur marcheerde een colonne militairen van de genie te Utrecht onder leiding van een luitenant op den Utrechtschen weg nabij de laan van Houdringen in de Bilt. Op hetzelfde oogenblik naderde een auto van Zeist, ter wijl vanuit de richting Utrecht een tram naderde. De bestuurder van de auto werd, naar hij later vertelde, verblind door de lichten van een auto, die uit tegengestelde richting kwam. Nadat deze auto gepas seerd was, zag hij de tram, die toen al zeer nabij was. Hij remde vaart, hoewel zijn snelheid al niet zeer groot was. 40 a 50 K.M., teneinde rechts van de tram te kunnen passeeren. Bij het remmen slipte hij over de rails en zwenkte naar links, waardoor hij, om een aanrijding te voor komen, genoodzaakt was de tram in- plaats van rechts links te passeeren. Tot dusverre had hij van de colonne militairen, die zich op dat weggedeelte bevond, niets bemerkt. Hij reed er dan ook pardoes op in. In de troep zwenkte hij weer naar rechts, zoodat hij nog even in aanraking kwam met de tram. Vijf militairen werden tegen den grond geslingerd, terwijl ook de luitenant kwam te vallen. De omvergereden militairen werden onmiddelijk aan den kant van den weg gelegd en assistentie ingeroepen van dr. van Wijk uit de Bilt en dr, van Schaick uit Bilthoven, die spoedig arriveerden. Deze medici verleenden ter plaatse de eer ste hulp en vervoerden de gewonden deels met hun eigen auto, deels met een particu lieren wagen naar het, militair hospitaal in Utrecht. Naar het schijnt was geen der soldaten ernstig gewond. Wel klaagden zij over pijnen in borst en beenen. De auto was aan de linkerzijde bescha digd. terwijl ook een karabijn was stuk gereden. De auto is in beslag genomen. Ge bleken is, dat de militairen geen licht voerden, zooals dit bij avondmarschen is voorgeschreven. DOOR DEN TREIN GEDOOD. Gisternacht omstreeks 12 uur is de 51- jarige arbeider E. Schel uit Rosmalen, die de kermis te Heesch had bezocht en langs den spoorweg naar huis terugkeerde, door tot nu toe nog onopgehelderde oorzaak onder den laatsten trein, komende uit de richting Oss, geraakt. Den ongelukkige werd het hoofd van den romp gescheiden; hij was op slag dood. Het slachtoffer wa-s weduwnaar en va der van acht kinderen. »Tel." Auto te water. Gisteravond had de chauffeur van een transportauto eener Amsterdamsche fir ma zijn wagen voor perceel Lange Leid- schedwarsstraat 6 te Amsterdam ge plaatst. Toen hij te ongeveer kwart over negen weer naar buiten kwam, bracht hij den motor van den auto met een slinger op gang. Nauwelijks was dit geschied of de wagen zette zich, als gevolg van het feit, dat het handle in de eerste versnel ling was blijven staan in beweging, regel recht in de richting van de Leidschegracht. De chauffeur sprong nog op de treeplank om de auto tot stilstand te brengen. Dit lukte echter niet, met het gevolg, dat man en wagen in het water van de Leidsche gracht terecht kwamen. Van verschillende kanten schoten voorbijgangers toe. Een van hen sprong kordaat te water en mocht het genoegen smaken, den chauffeur, die in een vrij benarde positie verkeerde, aan den wal te brengen. De chauffeur, die bij den val in het wa ter gewond was geraakt, is per auto van den G.G. en G.D. na-ar een der ziekenhui zen vervoerd. EEN DAME BIJ HET BADEN IN DE MAAS VERDONKEN. Haar zoontje nog juist bijtijds gered. Zaterdag tegen den avond had de fami lie ir. Feusers, wonende te Rossum de heer Feusers is werkzaam bij den bouw van de nieuwe sluis tusschen de Waal en de Maas zich per roeiboot naar Alem begeven. Daar aangekomen, ging het ge zelschap, bestaande uit vijf personen, in de Maas baden. De 31-jarige mevrouw Feu sersNitsch verdween plotseling met haar vijfjarig zoontje, dat zij aan de hand had, in de diepte. Op het hulpgeroep snelden verscheidene personen toe, en begaven zich te water. Het gelukte vrij spoedig het jongetje, dat reeds het bewustzijn had verloren, op het droge te brengen.. Na het toepassen van kunstmatige ademhaling, slaagde men er in de levensgeesten weer op te wekken. Na een half uur dreggen werd mevrouw Feusers eerst gevonden. Of schoon men nog geruimen tijd poogde de levensgeesten weer op te wekken, slaagde men daar niet in. Een geneesheer consta teerde den dood. „Hbld." BIJ HET ZWEMMEN VERONGELUKT. De 20-jarige G. Hazenbos uit Amster dam in dienst bij de cavalerie te Amers foort, is daar bij het duiken in ondiep water in de Barneveldsche beek met het hoofd op den bodem gestooten. Hij is in het militaire hospitaal aan de gevolgen overleden. NOG MEER SLACHTOFFERS VAN DE HITTE. In Noord-Scharwoude is de 18-jarige P. Bakker, die alleen op het land aan het werk was, en waarschijnlijk in een frisch bad verkoeling heeft willen zoeken voor de groote hitte, verdronken. Te Woudenberg is Zondagmiddag de 22-jarige J. Lagemaat uit Lunteren ver dronken, die in de Luntersche beek aan het zwemmen was. De 56-jarige landbouwersknecht Fr. Thijssen te Nederweert werd Zaterdagmid dag j.l. tijdens zijn werkzaamheden op het land door een zonnesteek getroffen ten gevolge waarvan hij aanstonds onder ge neeskundige behandeling werd gesteld, terwijl ook geestelijke hulp werd ingeroe pen. Overbrenging van den getroffene naar het St. Jansgasthuis te Weert werd nood zakelijk geacht. De 45-jarige landbouwer P. Cneep- kens, uit Weert, die de vorige week in de felle hitte eiken dag op het veld gewerkt heeft en plotseling spoorloos verdwenen was, is gisteren in de bosschen in de om geving van Weert teruggevonden. De hit te had hem zoodanig bevangen, dat zijn geestesgesteldheid er zwaar ond,er gele den had. De ongelukkige moest ter ver pleging in een inrichting worden opgeno men. HEVIG ONWEER BOVEN GRONINGEN. Bliksem op verschillende plaatsen ingeslagen. Vee in de weide gedood. Een hevig onweer van Zondag heeft in de provincie Groningen verschillende branden veroorzaakt. Te Garreweer sloeg de bliksem in een ouden watermolen, die als bergplaats werd gebruikt. Verschil lende kippen kwamen in de vlammen om. Te Zijldijk is de bliksem geslagen in een groote boerderij. Ook te Grijpskerk werd een boerderij en wel die van J. Kloppen burg door den bliksem getroffen. Drie var kens kwamen in de vlammen om. Van den inboedel kon niets worden gered. Te UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 24 Augustus. Huizen, 296 M. Uitsluitend N.C.R.V.-uitzendingen. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.00 NCRV-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Concert. M. F. Jurjaanz (harmo- monium) en Mevr. Mijnhout-Bakkenist (alt). 12.15 Doneert. Mevr. A. Andersen-Rokker (mezzo-sopraan), Fr. Andersen (begelei ding), P. v. d. Hurk en W. Clemens (fluit), Mej. Lauenroth (piano). 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Concert. H. Kiekens (hobo), J. do Vente (fluit), A. de Wilde (klarinet) en W. Gersteling (piano). 5.00 Kinderuurtje. 6.00 C. P. Vogelaar: Intensieve fruitteelt. 6.30 J. Bokma: De fryske Meditaesje. 7.00 Gramofoonplaten. 7.15 Causerie door A. Stapelkamp. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Causerie door F. de Boer. 8.1510.30 Concert door de HOV (Sym- phonie-orkest) o.l.v. F. Schuurman. 0.a. Symphonie pathétique (6de), Tschaikowsky en „An der schonen blauen Donau", wals, Strauss. ca. 9.00 Ds. Th. Dellman: De oudste in stelling op aarde". ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Aduard sloeg de bliksem in een arbeiders woning. De pannen van het dak werden vernield en een groot gat in den muur ge slagen. Te Kantens werd een paard in de weide getroffen, terwijl te Grijpskerk en te Kolham verschillende koeien door den blik sem werden gedood. Te Delfzijl sloeg do bliksem in de koemelkbehuizing van den heer Dallinga. Het huis brandde geheel af. Met den inboedel ging een groote hoe veelheid hooi verloren. Te Winschoten werd de woning van den heer J. Levie aan den Blijhamsterweg ge troffen. Een hooge boom in het Wandel bosch, waaronder drie kinderen hadden geschuild en die juist verder waren geloo pen, werd getroffen en totaal versplin terd. Te Engelbert werd een boom getroffen bij de woning van den heer Tamminga; het huis zelf echter bleef gespaard. „Tel." D. v. d. Linden (Groot Volkstooneel). 9.15 Vervolg VAR A-orkest. O.a. Breezes from the South, Myddleton. 9.45 „Wakker en Tropenduit". 10.00 Vervolg VARA-orkest. O.a. Suite gay, Gabr.-Marie. 10.30 Vaz Dias. 10.45 VARA-orkest. O.a. Streiflichtcr- potp., Morena. 11.1512.00 Gramofoonplaten. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Gramofoonplaten. I.502.50 Jack Martin's Hotel-orkest. 3.50 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Sir D. Godfrey m.m v. J. Dunn (viool). O.a. Vioolconcert, Sibelius en 2do Symphonie in D, Brahms. 5.05 Orgelspel N. Milne. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Beethoven's Liederen door G. Par ker (Bariton). 7.10; 7.30 en 7.50 Lezingen. 8 20 Promenadeconcert uit de Queen's Hall. BBC-vSymphonie-orkest en solisten o.l. v. H. Wood. Bach. O.a. 2de Branden- burgsch concert in F en 5de Pianoconcert in f kl. t. 9.55 Berichten. 10.20 Concert door het Doré-octet. II.2012.20 Dansmuziek door het BBC- Dansorkest o.l.v. Henry Hall. „Radio-Paris** 1725 M. REDDING MET DEN DOOD BEKOCHT. Eenige tijd geleden redde de heer B. te Maastricht met levensgevaar oen weesjon gen uit den Niouwenhof, welke knaap in den zoogenaamden bloedbak was gevallen, waar de Jeker onder de Zuid-Willemsvaart duikt om den loop naar de Maas te vervol gen. B heeft zeer waarschijnlijk tengevolge van het vuile water, bij de gevaarlijke red ding ingeslikt, typhus gekregen en is Zon dagavond in het ziekenhuis „Calvariën- berg" overleden. Dertien malen waagde de heer B. zijn leven om drenkelingen uit het water to red den. Dertien malen werd zijn onverschrok ken moed beloond. De laatste maal is den edelen menschvriend, die als een geoefend zwemmer bekend stond, noodlottig gewor den. Hilversum, 1875 M. VA'R'A-uitz. 10.00 VPRO. 6.30—7.00 RVU. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en Hetty Beck (voordracht). 12 00 Schrammelkwintet o.l.v. W. Druk ker. 12.45 Concert. Joh. Jong (orgel en piano), L. Fuld (zang). 1.152.00 Vervolg Schrammelkwintet. 2.15 P. J. Kers Jr.: Onze keuken. 3.00 Voor de kinderen (Concert, vertel lingen en vragenuurtje). 5.50 Gramofoonplaten. 6 00 J. Roselaar: De nood in de tuinbouw in Noord-Holland. 6.15 Gramofoonplaten. 6.30 RVU. Dr. J. v. Dillen: Hoe Amster dam een wereldstad werd. 7.00 Mr. D. S. Jessurun Gardozo: „Het Joodsche reclasseeringsvraagstuk". 7.15 Orgelspel J. Jong. 8.00 „Stemmen achter de klapstoel'' van Huib Wouters (Groot Volkstooneel). 8.20 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 0.a. Slavische rhapsodie, Friedemann. 9.00 „Verdi" van W. Lichtenberg. Vert. 8.05; 12.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 9.05 Solistenconcert en Gramofoonplaten. O.a. Kwintet, Dvorak. Rome 441 M. 9.05 „La Sacra rappresentazione di Abram e Isaac" van Belcari. Muziek van Pizzetti. 10.35 Concert. 0.a. uit „Boris Godounow" Moussorgsky. Brussel 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Concert o.l.v, Kumps. 620 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Vroolijk uurtej 9.20 Concert uit de Kurzaal Ostendo o.l. v. J. Toussaint de Sutter m.m.v. J. Back mans (zang). Oji. Karnevalsouvertüre, Dvo rak. Hierna Dansmuziek. 338 M.12 20 Zie 508 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 dito. 8.50 Radio-tooneel. 9.20 Concert uit het Casino to Knocko o.l.v. K. Candael m m.v. Mej. L. Marichal (piano). O-a. Concert d kl. t (piano), Mozart en suite „Jeux d'enfants", Bizet. Hierna Dansmuziek. FEUILLETON. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). 53) XX. Recht van et station begai Sigmund zich naar „I Koning van Spanje", want ook hem bra* e het geld,.dat hij bij zich droeg op de Al, en hij verlangde er bo vendien naar een verklaring van Sandory te krijgen. Waar de vrouwen het geld voor de teruggave van de geleende som had den gehaald, daar brak hij zich in zijn ooge,fHikkelijken gemoedstoestand niet 't hoofd over. Hij had er zelfs niet aan ge dacht,, Elli er naar te vragen en nu zij weg v'as, zou al het piekeren er over hem toch niets helpen. En hij zou de waarheid toch nooit geraden hebben de treurige waarheid, dat de jonge actrice, nadat zij den brief van Sandory had gelezen, uren lang in een haar bijna vreemde stad had rondgezworven, om haar sieraden, haar theater-garderobe en alles wat zij maar eenigszins missen kon te gelde te maken. Hij had in zijn gelukkige onervarenheid geen flauw begrip er van wat zij op dezen verschrikkelijken lijdensweg moest gele den hebben, noch van de scène, die zij daarna met haar moeder had gehad. Het geheele verleden met zijn strijd en zijn zorg lag achter hem als een akelige nachtmer rie al zijn gedachten waren nu op de hoop volle zonnige toekomst gericht. De portier van het hotel deelde hem mede, dat de heer Sandory een uur gele den uitgegaan en nog niet teruggekeerd was. Sigmund voelde zich ietwat terneer geslagen door deze boodschap, want het scheen hem absoluut ondenkbaar, dat hij het geld tot den volgenden morgen bij zich zou houden. Daar zag hij den waard in al z'j_i v aardigheid in cle deux van dc eet zaal staan en hij besloot het couvert met geld aan dezen in bewaring te geven. „Wilt u zoo goed zijn dit couvert aan mijnheer Sandory te overhandigen, zoo dra hij thuis komt", vroeg hij. „Er zit een groote som geld in. Er is geen andere boodschap bij, de heer Sandory weet er van." Daarna ging hij met verlicht gemoed op weg naar huis, al maar' denkend aan zijn mooie toekomstplannen. Margaretha opende op zijn bellen de deur. Zij had roodgeweende oogen en toen Sigmund bin nen was getreden, viel zij hem tot zijn groote verwondering snikkend om den hals. „Wat is er gebeurd vroeg hij ver wonderd. „Va-der of moeder heeft toch geen ongeluk gekregen?" „Neen, neenMaar er is toch iets vree- selijks gebeurd, vreeselijk voor jou en voor ons allemaal, arme SigmundO je zult het me zeker nooit vergeven, als ik het je vertel". Zij had hem de huiskamer binnenge trokken en toen hij zijn vraag naar zijn ouders herhaalde, vertelde zij, dat de dokter in de villa van Norrenberg en dc moeder in de woning van Stadtraad Sar- torius was. Met een uitroep van verba zing hoorde hij die mefedeeling aan, want hij wist niets van de ziekte van Walther, noch van de opwindende gebeurtenissen van de laatste vier en twintig uren. Hij bestormde zijn zuster met vragen en zij vertelde hem alles wat er was voorgevallen sinds den vorigen avond, toen Sartorius zijn vijand bij het sterfgbed van zijn zoon had geroepen. „En nu", vroeg Sigmund met het diep ste medelijden vervuld. „Is zijn toestand nog altijd hopeloos?" Margaretha drukte de gevouwen han den tegen de borst en uit haar oogen, die nog nat waren van tranen, scheen een wonderbaar licht. „Neen, het wonder waar vader niet meer aan gelooven wilde, is geschied Walther zal niet sterven, doch weer gezond wor den. Zijn krachtig gestel heeft de vreese- lijke ziekte overwonnen. Toen vader van middag kwam, vond hij hem reeds veel beter en een uur geleden verklaarde hij, dat hij gered was." „Goddank", riep Sigmund opgelucht uit. „Maar wat is nu het verschrikkelijke dat gij mij te vertellen hebt, als het niemand van onze kennissen betreft." Zij legde haar arm liefdevol om zijn hals en trok hem op de canapé. „Ik moet je een bekentenis doen, arme Sigmund, en ik vraag je niet boos op me te zijn als je mij moet beschouwen als de oorzaak van je ongeluk." En nu vertelde zij hem alles wat zij tot nu toe in het diepst van haar hart had verborgen gehouden. Zij sprak van haar ontmoeting met Sandory, van de schuld bekentenis van haar broeder, die hij haar had laten zien, en van de voorwaarde, die hij aan zijn zwijgen had verbonden. In de meest verontschuldigende termen gewaag de zij van Sigmund's misstap, terwijl zij zichzelf met pijnlijke verwijten overstelpte. „Ik wist niet meer wat ik moest doen", snikte zij ten slotte. „Mijn hoofd liep mij om en ik voelde mij zoo grenzeloos onge lukkig. Mijn eenigste gedachte was, dat jij gered moest worden en dat vader er niets van mocht hooren. Daarom gaf ik hem half tegen mijn wil de belofte, die hij van mij vroeg en stond het toe, dat hij mij zijn bruid noemde, al was het mij daarbij te moede, als moest ik op het zelfde oogenblik sterven." „Maar toen kende ik mijzelf nog niet, Sigmund, ik wist toen niet, dat ik hem nooit zou kunnen trouwen. Dat is mij eerpt hedenmorgen duidelijk geworden, toen ik van vader hoorde, dat Walther Sartorius op sterven lag en dat hij in die oogen- blikken geen andere gedachten heeft ge had dan aan ons. Zie je. ik wil met liefde alles voor je doen dat eere kan ik niet doen. Ik heb aan Sandory een brief ge schreven waarin ik hem nogmaals om een onderhoud verzoek. Dan zai ik hem open lijk zeggen, dat ik nooit zijn vrouw kan worden en dan zal hij misschien weggaan en alles aan vader vertellen. Want hoe dui delijker de herinnering aan zijn woorden wordt, des .te minder hoop heb ik om hem door mijn smeeken tot zwijgen te kunnen bewegen. En als hij het doet wat zal er dan van ons worden Sigmund wat zal er dan met ons gebeuren Zij wrong in radelooze wanhoop de han den, de broeder echter trok haar diep be wogen aan zijn borst. „Wees maar stil, lief, edelmoedig en dapper zusjeDeze ellendeling heeft het niet meer in zijn macht mij ongelukkig te maken. Ik echter zal nooit vergeten, wat je voor mij hebt willen doen." En toen zij twijfelend en verwonderend hem aankeek, niet wetend wat zij van deze hoopvol klinkende woorden moest denken, legde hij op zijn beurt haar zijn diepste gevoelens bloot. „Vandaag nog zal ik uit eigen bewe ging vader alles vertellen", besloot hij op een mannelijk krachtigen toon. „Dit is mijn onherroepelijk besluit. Hij zal mij met strenge verwijten straffen. En als het mij niet gelukt reeds dadelijk zijn door een leven van plichtsbetrachting en vergiffenis te verwerven, dan zal ik die onvermoeide werkzaamheid van hem af dwingen. Hoe streng hij ook is, voor op recht gemeend berouw kan hij zijn hart niet sluiten en vroeg of laat zal hij weer zijn vaderarmen voor mij openen." De huisbel ging over. Margaretha sprong op: „Daar is hij", zeide zij be zorgd. „Ik ben bang voor hetgeen 't vol gend uur ons kan brengen, maar tooh mag ik je niet raden je besluit te veran deren. Duizendmaal beter dat hij het uit je eigen mond hoort, dan uit die van oen vreemde. En misschien zult gij hem nooit meer in een zoo gclukk'"e stemming aan treffen als heden, nu Ither's schier wonderbare redding hem i~-t vreegde heeft vervuld. Ik hoor zijn stem. Kom Sigmund laat ons samen naar hem toegaan De dokter stond juist op hot punt zijn studeerkamer binnen te gaan, toen hij zijn kinderen hand in hand uit de woonkamer zag komen. Hij merkte wel dat zij iets op het hart hadden, maar hij gaf uan hun op gewondenheid een verkeerde verklaring. „Jo wilt misschien weten hoe het gin der gaat 1" zeide hij ernstig. „Norren- berg is uit zijn lijden ik kwam nog juist tijds genoeg om hem te zien sterven. En het was zoo goed, want zelfs in het gun stigste geval was hem niets anders bescho ren geweest dan een pijnlijke ziekte, zon der hoop op herstel of levensvreugde." „En Dora V vroeg Margg.rel.ha zacht. „O, deze jonge dame heeft een zeld zaam sterk karakter. Haar vader was nog geen vijf minuten dood, toen zij mij vol komen kalm verklaarde, dat zij besloten had onmiddellijk na de begrafenis Walden- berg te verlaten om zich tot herstel van haar geschokte gezondheid naar het Zui den te begeven. De bankzaak zai geliqui deerd worden, het huis in de stad en do villa wil zij verkoopon. Als men reeds aan het sterfbed zoo gelaten en beslist zijn toekomstplannen kan maken, dan heeft men niet zoo heel veel troost noodig. Hij wilde zijn kamer binnengaan, toen Sigmund hem bescheiden doch met vrij moedige beslistheid aansprak. „Ik ver zoek u mij een kwartiertje to sojicnken vader, want ik moet u een bekentenis doen die niet langer uitstel duldt. Dokter Ruthardt zag hem opmerkzaam aan en wenkte hem dan met de hand. „Kom maar binnen. Ik ben bereid je aan te hooren." „Laat mij meegaan, vader", vroeg Mar garetha. „Ik kan u misschien nog veel ophelderen, wat u anders raadselachtig zou blijven." „Dat klinkt nog al geheimzinnig. Maar als Sigmund er niet op tegen heeft zijn bekentenis in jou tegenwoordigheid te doen is het mij ook goed." Met een vaste bemoedigende druk greep Margaretha den arm van haar broeder. Toen sloot do deur zich achter hun drieën. (Slot volgt).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7