DINSDAG 23 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND BELGIE BEDEVAART NAAR DEN IJZER. Standbeeld onthuld en zeven Vlaamsche gesneuvelden bijgezet. De dertiende jaarlijksche LJzer-bede vaart naar het Vlaamsche monument nabij Dix- muiden heeft Zondag een rustig verloop ge had. De Vlaamsche oud-strijders hebben de lijken van zeven gesneuvelde Vlaamsche soldaten in aanwezigheid' van ruim 200.000 toeschouwers in den Ijzer-toren bijgezet. De geheele stad was met tallooze vlag gen versierd. Vertegenwoordigers van Bel gische organisaties ontbraken, zoodat de plechtigheid een zuiver Vlaamsch karakter droeg. Het hoogtepunt van de plechtigheid vormde de onthulling van het standbeeld van Joe English en de bijzetting van het stoffelijk overschot van de Vlaamsche ge sneuvelden. Het was een plechtig oogen- blik toen de versierde kisten op de door zes paarden getrokken omfloerste wagens het monument naderden. Een katholiek pries ter, een broer van één der gesneuvelden, las de doodenmis, waarna de bijzetting ge schiedde. De gedenkrede werd hierna uit gesproken door prof Daels, waarna verte genwoordigers van Dietsche organisaties uit Nederland en uit Zuid-Afrika het woord voerden. Na beëindiging der redevoeringen werden twee resoluties voorgelezen, één voor ontwapening en één voor amnestie- verleening aan de Vlaamsohe activisten. Autobus met Yzer-bedevaartgangers in botsing. Bij een botsing tusschen een autobus met Yzer-bedevaartgangers en een anderen auto werd een der inzittenden op slag ge dood, terwijl vier andere bedevaartgangers ernstig werden gewond. De twee inzitten den van den auto, een heer en een dame, werden ernstig gewond in het ziekenhuis opgenomen. De dame heeft haar ruggegraat gebroken en bovendien een schedelbreuk opgeloopen. DUITSCHLAND VIJF NAZI'S TER DOOD VEROORDEELD. Door de speciale rechtbank te Beuthen, wegens het vermoorden van een communist. Te Beuthen hebben eenige nationaal- socialisten terechtgestaan, die gezamenlijk des nachts een politdeken tegenstander, een communistisch arbeider, uit zijn bed had den gehaald en gedood. Vier hunner werden wegens „poldtieken doodslag" en één wegens aansporing tot moord ter dood veroordeeld. Eén kreeg wegens medeplichtigheid twee jaar tuchthuis, drie werden vrijgesproken. Groote opwinding te Beuthen. De bevolking van Beuthen verkeerde naar aanleiding van de gevelde doodvonnis sen gistermiddag en -avond in groote op winding, zoodat men schier van een oproer kon spreken. Terstond na het bekend worden der uit spraak omsingelde een groote menschenme- nigte, in hoofdzaak nazi's, het gerechtsge bouw. De massa nam een zeer dreigende houding aan en maakte aanstalten om de gevangenis te bestormen ten einde de ver oordeelden te bevrijden. Bij talrijke Joodsche winkeliers werden de ruiten ingeworpen, evenals bij de bu reaux van twee dagbladen. De politie trad krachtig op en schoot her haaldelijk met scherp. Zij deed het plein voor het gerechtsgebouw ontruimen en zet te de geheele omgeving af, hec gebouw zelf werd door een sterke politiemacht bezet. Een afdeeling nat.-soc. stormtroepen, die uit Breslau was gekomen, werd door de po- litietroepen teruggedreven. Door het ingrij pen van den leider, het rijksdaglid Heines, bleven botsingen achterwege. Tegen den avond was de rust eenigszins teruggekeerd. Dr. Göbbels over de uitspraak. Dr. Göbbels publiceert in den „Angriff" reeds zijn standpunt inzake hetvonnis te Beuthen. Hij schrijft o.m.: Wij vragen aan de re geering von Papen en aan den rijkspresi dent: Zullen deze vonnissen worden vol trokken? Zal men inderdaad den moed heb ben de hoofden dezer vijf jonge mannen op het blok te leggen? Wil men hier werkelijk een voorbeeld stellen, hetwelk in zijn ge volgen zóó wreed is, dat men zich dit op het oogenblik eigenlijk niet goed kan in denken? Wij wenschen niet geïdentificeerd te worden met een beweging tot het plegen van gewelddaden. Wij verheerlijken de ter reur niet, doch verklaren voor de geheele wereld: Deze vonnissen mogen niet voltrok ken worden. Zij zijn een vuistslag in het ge laat van het nationale Duitschland. En tenslotte: 350 kameraden hebben wij begraven. In de meeste gevallen waren er geen politie en justitie, die de gerechtig heid deden zegevieren. Verbitterd en ver gramd zweren wij, dat de roode opruiers hun wettige vergelding niet zullen ontgaan. TEGEN DE VERWILDERING DER ZEDEN. Nieuwe maatregelen van Bracht. De plaatsverv. rijkscommissaris voor Pruisen, dr. Bracht, heeft een verordening uitgevaardigd, waarin de politie wordt op gedragen alle z.g. naaktvoorstellingen in schouwburgen enz. te verbieden. Verder is k~t verboden slechts in badcosfuum gekleed openbare gelegenhe den te bezoeken, tenzij dat deze slechts van het strand of van badinrichtingen uit zijn te bereiken. Daarmede is dus ook verboden het houden van z.g. schoonheidswedstrijden. In een tweede verordening wordt het in het openbaar baden in aanstoot gevende badkleedij of naakt verboden. In en bij het water moet elke handeling worden nagela ten, welke in zedelijk opzicht ergernis zou kunnen geven. De verordening geldt ook voor z.g. lucht- of zonnebaden. DENEMARKEN EUCHARISTISCH CONGRES. Van de Noordelijke landen. Verleden week Vrijdag is te Kopenhagen een Eucharistisch Congres geopend voor de Noordelijke landen, waarbij behalve vele vertegenwoordigers en kerkelijke au toriteiten uit de Noordelijke landen, zooals Denemarken, Noorwegen, Zweden, Fin land, IJsland enz. ook tegenwoordig wa ren kardinaal van Rosaum en de Poolsche kardinaal Hlond. De feestelijke oongreszitting in de sportzaal van het stadion te Kopenhagen, werd Vrijdagavond door de Deensche ra dio-stations uitgezonden. Volgens Deensohe gewoonte werd een negenmaal herhaald „hoera" op den Paus uitgebracht. „Wie dit in Europa door de radio ge hoord heeft", schrijft „Politieken" het ra dicale blad, „moet wel gemeend hebben, dat heel het Deensche volk opeens Katho liek was geworden." Kardinaal van Rossum, de prefect van de Propaganda is thans voor de vierde maal in de Scandinavische landen op be zoek en werd tijdens het Congres gepre zen als de nieuwe apostel van Scandinavië. De Kardinaal bracht in het Fransoh den groet en de boodschap van Z. H. den Paus met de toezegging van Zijn Apostolischen zegen met vollen aflaat. Als besluit van den avond verleende Kar dinaal van Rossum met zijn altijd nog krachtige en melodieuse stem den Pause- lijken Zegen, waarbij de duizendkoppige menigte eerbiedig neerknielde. Zondagmiddag om 3 uur had een offi- cieele receptie plaats van de kardinalen, bisschoppen en prelaten door den Deen- sohen koning in het paleis Amaliaborg. Z. H. Em. kardinaal van Rossum is daarop naar Luxemborg vertrokken, om de aangekondigde wijding van mgr. Mangers apostolisch vicaris van Noorwegen, te verrichten. MEXICO DE SCHISMATIEKEN IN MEXICO. Hun kerk bij decreet van den president gesloten. PascuaJ Rubio, de president der Mexi- caansche republiek heeft bij decreet be paald, dat de kerk van „Corpus Christi" in de hondshoofd stad „voor den openba ren eeredienst gesloten wordt." Dit decreet is een gevolg van een verbit terden strijd tusschen twee pretendenten voor het leiderschap in de schismatieke kerk, welke ten slotte uitliep op een waren veldslag in het bedehuis zelf. Waar de schismatieke kerk de laatste weken de regeering de uitlevering van drie kerken in Mexico en Tolucca heeft ge- eischt, wordt dit decreet van den president als een directe slag, gericht tegen het streven der afgevallen katholieken om een schismatieke kerk in Mexico te stichten, beschouwd. BUITENL. BERICHTEN. BIJNA 150 D00DEN IN TRANSKAUKASIë. Uit Natsjitsjewan wordt gemeld, dat tot nog toe 14S slachtoffers van de aarbeving in dit gebied zijn geborgen, zoodat de om vang van de ramp grooter is dan men aan vankelijk dacht. Het opruimingswerk is nog niet beëindigd. De materieele schade wordt geschat op anderhalf millioen roebel. FRANSCH VAARTUIG VERGAAN. Drie dooden. Tijdens den storm, welke Zaterdagavond boven het EngeLsche Kanaal woedde, is een klein Fransoh vaai-tuig vergaan, waarbij drie personen, onder wie de kapitein van het schip, om het leven zijn gekomen. Twee overlevenden, die vandaag in Ham- ble aan wal zijn gebracht, deelden mede, dat het vaartuig door een plotselingen ruk wind was gekapseisd. Later zijn zij, na ge- ruimen tijd op een stuk van den mast te hebben rondgezwalkt, door een jacht op gepikt. STOOMSCHIP DOOR BLIKSEM GETROFFEN. En geheel uitgebrand en gezonken. Het Elbestoomsohip „Karl", dat zich met twee olielichters van de Shell op sleep touw op weg van Hamburg naar Berlijn bevond, is Zaterdagmiddag nabij Bleckede door den bliksem getroffen. De stoomboot brandde in korten tijd ge heel uit en zonk. De bemanning kon zich aan boord van één der lichters redden. Tengevolge van den lagen waterstand van de Elbe steekt de commandobrug van het schip boven den waterspiegel uit. Schoten gelost op een Duitschen trein. Tusschen Liegnitz en Sagan zijn verschei den schoten gelost op een personentrein. Niemand werd door de kogels getroffen. HITTE-SLACHTOFFERS TE MUNCHEN. Bij 'het baden in den Isar en in de ste delijke badinrichting van Münoheoi zijn ge durende het afgeloopen weekend te Mün- chen vijf personen verdronken. Voorts wer den vijf personen door de hitte bevangen, wat bij een hummer den dood ten gevolge had. Het bezoek aan de badinrichtingen bereikte ongekende recordcijfers. Onweerschade in Engeland. Het onweer, dat in den nacht van Zater dag op Zondag boven Engeland heeft ge woed, heeft, naar eerst thans bekend wordt, belangrijke schade aangericht. Tal rijke huizen werden door den bliksem ge troffen. Nabij Glayton on Sea is een motor boot omgeslagen, waarbij een der inzitten den verdronk. De overigen konden gered worden. G0RG0EL0F VERZOEKT GRATIE. Inwilliging vrijwel uitgesloten. Nu het door Gorgoelof's advocaat tegen het doodvonnis aangeteekende cassatiebe roep is verworpen, heeft de moordenaar van president Doumer nog gebruik gemaakt van de allerlaatste kans, die hem rest, om aan de guillotine te ontkomen, namelijk door een beroep te doen op het mededoo- gen van president Lebrun, om hem gratie te verleenen. Het gratieverzoek is reeds ingediend en waarschijnlijk zal hierover een dezer dagen worden beslist. Dat pre sident Lebrun inderdaad gratie zal verlee nen, lijkt echter vrijwel uitgesloten. Is de afwijzende beslissing op het gratie verzoek eenmaal afgekomen, dan kan geen menschelijke macht Gorgoelof meer van de valbijl redden. Twee of drie dagen zullen hem dan nog overblijven (onder voortduren de en strenge bewaking ten einde een eventueele zelfmoord te verijdelen), waar na op den fatalen ochtend heel in de vroegte „monsieur de Paris", de beul, zijn sinister werk zal krijgen te verrichten. De terecht stelling zal in het openbaar buiten de poor ten der gevangenis op den Boulevard d'Arago worden voltrokken, zooals de Fransche wet dit voor moordenaars van staatshoofden voorschrijft. SURPRISE IN DE GOLF VAN MEXICO. Matrozen vertellen sensationeel nieuws. Amerikaansche kustvaarders, die van een reis door de golf van Mexico in hun haveu zijn teruggekeerd, vertellen geweldig sen- sationeele berichten, die interessant genoeg zijn om ze hier te vermelden, doch die bo vendien met de noodige reserve beschouwd moeten worden. Zij zouden nd. een nieuw eiland hebben ontdekt, dat tot nog toe op geen enkele zeekaart voorkomt. Dit geval is op zichzelf genomen zeer ge- loofwaarig, daar de zeebodem in de golf van Mexico voortdurend aan veranderinen onderhevig is. De Amerikaansche maiine verricht daar geregeld peilingen waaruit de juistheid van bovenstaande komt vast te staan. Nu rapporteeren de kustvaarders eohter, dat zij op dat uit de zee opgerezen eiland de overblijfselen gevonden hebben van een geweldig groote kolonie, waarvan men moet aannemen, dat het een rest is van het centrum der midden Amerikaanscne cultuur. Uit Uew Orleans en Havanna zijn on- middelijk wetenschappelijke expedities naar de aangeduide plaats vertrokken en volgens de voorloopige berichten zouden de mededeelingen der kustvaarders waar heid bevatten. TIEN DAGEN IN TON GEVAST. In de Engelsche badplaats Bla-ckpool heeft een zekere mevrouw Sarah Mahon een prijs van 2000 gewonnen met gedu rende tien dagen in een ton te vasten. Ge makkelijk heeft de 27-jarige dame het geld blijkbaar niet verdiend. Toen zij namelijk na afloop van dezen tiendaagschen vasten tijd uit haar ton te voorschijn kroop, zakte zij van uitputting bewusteloos in elkaar. Men haalde een draagbaar en bracht haar in allerijl naar het ziekenhuis over. Pas toen haar bewonderaars de envelop met de 2000 voorzichtig onder haar hoofdkussen hadden gelegd, herkreeg zij even haar be wustzijn. Zij zal echter nog geruimen tijd in het ziekenhuis moeten vertoeven, ten einde weer op krachten te komen. LUCHTVAART DRIE VLUCHTEN OVER DEN OCEAAN? Ulbrich, Solberg en Hutchinson zijn van plan heden te starten. Niet minder dan drie aviateurs zijn van plan vandaag vanuit Amerika den sprong over den Oceaan te wagen namelijk Wil liam Ulbrich, de Noor Solberg en Hut chinson. Ulbrich maakt gebruik van het vliegtuig waarmede Pangborn en Hearndon verle den jaar een tocht om de wereld hebben gemaakt. Hij is van plan naar Rome te vliegerr. De machine is bhans gedoopt „Ame rican Nurse" en daarin zullen tevens plaats nemen miss Edna Newcomer, een verpleeg ster en dr. Leon Pisculli, die een weten schappelijk onderzoek zal instellen naar den toestand van den piloot, als gevolg van de inspanning, die een tocht over den Oceaan vordert. Miss Newcomer, die opge leid is tot parachutiste door de Flying Nur ses' Association, zal boven Florence met een parachute een sprong uit het vliegtuig doen. Solberg zal vergezeld worden door Pe tersen en trachten een non-stopvlucht van 36 uur naar Oslo te maken. Hutchinson is van plan met eenige familieleden in zijn machine de „Flying Family" naar Edin- burg te vliegen. DE STRATOSFEERTOCHT C0SYNS VERTELT. Koude en vermoeienis in de lucht De Brusselsche correspondent van de Msb. meldt: Vroeger dan iemand het had kunnen verwachten is Ir. Cosyns, de helper van prof. Piccard, te Brussel teruggekeerd, Een speciaal vliegtuig bracht hem Zaterdag in den recordtijd van 1 uur 45 van Ziiriöh naar Brussel. Toen het vliegtuig stilstond werd een ovatie gebracht aan den jongen ingenieur, die met sympathieken eenvoud teruggroet te. Hij droeg nog het sportpak en de Bas- kische baret, die hij bij de opstijging had gedragen en maakte den indruk van een beschroomden, opgeschoten man te zijn. Nadat hij zijn moeder sterk in de armen had gedrukt en verscheidene toegestoken handen had gedrukt, wilde hij wel, op ver zoek van prof. Willem s, de journalisten nog even te woord staan. Zijn relaas is zoo eenvoudig dat het naar uitziet, alsof hij met prof. Piccaard de gewoonste zaak van de wereld had volbracht. Alles verliep normaal en zooals voorzien. Van spannende feiten en gevaren geen sprake. Prof. Pio- card bestuurde den ballon bij het opstij gen en dalen. Ir. Cosyns had geen tijd om met iets anders .dan zijn proefnemingen be zig te zijn. De omstandigheden, waarin zij konden genomen worden, waren bijzonder gunstig. Op de vraag, wat er nu eigenlijk van aan was wat betreft het breken van toestellen bij de landing, die met een vrij harden schok gepaard ging, antwoordde Ir. Cosyns dat sleohts eenige ondergeschikte weten schappelijke toestellen, zooals de thermo meter en zoo meer gebroken zijn. Alle waarnemingen werden zorgvuldig opge- teekend en dienen thans zoo spoedig mo gelijk bestudeerd. Waarom Ir. Cosyns zoo overhaast naar Brussel teruggekeerd was, zonder deel te nemen aan huldebetoogingen en recepties, waaraan prof. Piccard zich niet onttrek ken kan? Ik moet onverwijld aan het werk, zeide hij. Natuurlijk zijn laboratoriumwerk Maar ook zijn onderzoek van de resultaten van den stratosfeertocht zal wel boeiend zijn. Wat den tocht zelf betreft, verhaalde Ir. Cosyns nog, dat daarboven de koude uiterst streng was. Toen 15 gr. beneden het vriespunt werd geregistreerd, moesten de toestellen me't veel zorg behandeld wor den. Deze maal werkte de veiligheidsklep, waarvan het dalen afhankelijk was, voor treffelijk, maar er moest met omziohtig- heid gemanoeuvreerd worden. De radio verbinding liet geen enkele maal te wen schen over. Met het vliegveld van Duben- dorf werd bestendig contact onderhouden. Op de vraag, of hij verdere plannen had om de stratosfeer te verkennen, antwoord de Ir. Cosyns, dat hij steeds bereid zou zijn, om opnieuw zijn hulp te verleenen, in dien een nieuwe opstijging noodig zou blij ken. Tevoren had Ir. Cosyns reeds radio grafische en natuurkundige observaties gedaan op vliegtuigen, maar nog nooit had hij een ballontocht ondernomen. Zijn eerste ballonvaart was die in de stratosfeer. Vermoeiend was die wel geweest, maar hij had zich steeds op zijn gemak gevoeld.. Na afscheid genomen te hebben van den Zwitsersohen vlieger, die hem naar Brussel had gebracht, vertrok Ir. Cosyns met zijn familie in een auto. Rapport van Ing. Cosyns. De tochtgenoot van prof. Picoard, ing. Cosyns, heeft bij het nationale Belgische fonds voor wetenschappelijke onderzoekin gen een voorloopig rapport ingediend be treffende de opstijging in de stratosfeer. In dit zeer korte rapport wordt in de eerste plaats herinnerd aan de omstandig heden, welke een opstijging vóór 18 Aug. hebben belet. Daarna wordt medegedeeld, dat de druk in de gondel gedurende het geheele verblijf* m de lucht gelijk was aan- den druk op een hoogte van circa tweedui zend meter. Alle instrumenten voor het meten van de cosmische stralen en het radiotoestel werkten zonder eenige onder breking. De maximum-hoogte, die bereikt werd, komt ongeveer overeen met 73 m.m. kwik. Als gevolg van de landing zijn eeni ge instrumenten, niet van groote waarde, gebroken. Het slot van het rapport bevat eenige nog niet bekende wetenswaardigheden en gegevens. Het evenwicht van den ballon was zoo nauwkeurig berekend, dat ballast moest worden uitgeworpen, voor de opstij ging kon geschieden. Nadat de radio-an tenne was uitgestoken en alle touwwerk in orde was bevonden, werd op 1500 me ter hoogte het gondelluik gesloten. Alle radio-uitzendingen werden volledig opge vangen en steeds onmiddellijk beantwoord De metingen waren niet gemakkelijk te verrichten, wegens de koude (de lucht had een temperatuur van 0 tot 4 graden, de wanden hadden 'n temperatuur van 0 tot 15 graden), toch kan worden aange nomen, dat de nauwkeurigheid der metin gen hierdoor niet is beinvloed. De groot ste hoogte werd bereikt tusschen tien uur en halftwaalf. De ballonkleppen werkten normaal, zoodat de daling langzaam kon plaats hebben en alles naar behooren kon worden geregeld. Tijdens de daling werd de luchtdruk langzamerhand vermir^erd tot een druk, overeenkomend met dien op 4000 meter hoogte, waarna beide gondel luiken werden geopend. EEN ZAKENMAN zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel- treiiende reclame. LEGER EN VLOOT DEFENSIE'S TOEKOMTSPLANNEN. Acht regimenten infanterie, acht batterijen artillerie minder. De opengestelde mogelijkheid tot af vloeiing van personeel der artillerie wet tigde het vermoeden, dat in tegenstel ling tot de plannen der commissie-Weiter ook dit dienstvak zou worden gereorga niseerd. Inderdaad zoo deelt men ons mede ligt het in de bedoeling van elk regiment artillerie, dat thans uit drie schoolbatte- rijen bestaat, één batterij op te heffen. Van de beide regimenten onbereden ar tillerie zou dat te Gorcum in garnizoen, worden opgeheven. Reeds eerder deelden wij mede, dat 'bo vendien acht regimenten infanterie zullen worden opgehevenhun oorlogsorganisa^ ties echter niet. „Volk" LETTEREN EN KUNST Paul Keiler, f Zaterdagochtend overleed te Breslau na een langdurige ziekte op 60-jarigen leef tijd de Silezische romanschrijver Paul Kei ler, wiens landelijke boeken ook in Neder land en Vlaanderen grooten opgang maak ten. Paul Keiler werd geboren te Arnsdorf in Silezië op 6 Juli 1873, hij werd leeraar te Breslau en schreef voor het volk zijn ge zonde, vaak humoristische verhalen. Paul Keller was- een overtuigd katholiek. Van zijn werken noemen wij: „Gold und Myrrhe", „Heimat" en „WaTdwinter", die hem ook in ons vaderland talrijke vrienden bezorgden. SPORT WATERPOLO Het Noderlandsche zevental voor den wedstrijd te Weston Supermere. De polo-commissie van den Ned. Zwem- bond stelde het zevental samen dat Maan dag 29 Augustus a.s. te Weston Supermere tegen een Engelsch zevental zal uitkomen. Het Ned. zevental bleef ongewijzigd en ziet er dus als volgt uit: H. Veenistra (Het Y) doeL E. G. Ingenluyf (H. Z. en P. C.), M. Schat (U. Z. C.) en J. van Oostrom Soede (Het Y) achter. F. W. v. d. Bosch (Het Y), J. W. Daat- selaar (U. Z. C.) en G. R. van Ommeren (Amersfoortsohe Zwem- en Poloclub) voor Reserves: J. Uytendaal (H. P. C.) en C. H. Mousset (D. J. K.) doel. SCHAKEN BONDSWEDSTRIJDEN TE VELZEN. Voor de groote wedstrijden van den Ne- derlandsohen Schaakbond, die dit jaar van 22 tot en met 26 Augustus in Hotel „De Prins" te Velsen worden gehouden, hebben zich ruim 90 deelnemers aangemeld. Naar wij vernemen zijn de deelnemers om het distrietskampioenschap bijna vol ledig opgekomen. De winnaar krijgt het recht mede te spelen in den eerst volgen den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland. Het gaat met de wedstrijden van den N. S. B. ieder jaar crescendo. Werd het aantal van 62 deelnemers te Valkenburg in het 1930 al zeer bevredigend geacht, in 1931 overtrof Zeist dit met 80 deelnemers. Velsen echter spant de kroon met bijna 100 schakers, waarvan 8 districtskampioe nen, 40 hoofdklassespelers, 16 eerste klas, 17 tweede klas en 16 derde klas. Onder de deelnemers bevinden zich de bekende spelers Meijer uit Nijmegen en Meijer uit Schiedam; Kroone uit Haark lein, mr. Belinfante, Damstra, Heije en dr. Euwe uit Den Haag, v. Weering, Boersma en Cnossen uit Rotterdam, Prins, Mulder, Spinhoven en Wel te vreeden uit Amster dam, Hamming uit Leiden, en vele anderen. De uitslagen van wen eersten wedstrijd dag luiden als volgt: Hoofdgroep. Hoofdklasse A: G. Kroone Haarlem wint van W. G. Belinfante Den! Haag; E. Mulder Amsterdam verliest van W. Hamiming Leiden; P. T. Heye Deni Haag tegen H. W. Felderhof Zaandam aft- gebroken in gelijke stelling; L. Prins Am sterdam wint van J. van Weering Rotter dam. Distrietskampioenschap P. L. J. Rassers Breda tegen H. H. Kajn- stna 'Den Haag afgebroken; Fh. de Jong Haarlem tegen P. Bickes Nijmegen afge broken; C. Scholtens Groningen tegen dn J. H. Koers Apeldoorn afgebroken; R. AL J. Meijer Nijmegen tegen T. ten Kate Rot terdam remise. Hoofdklasse B: J. W. F. Meijer, Schie dam, wint van S. Morris-son Amsterdam;) J. A. Wolthuis Groningen en dr. W. Euwe Den Haag afgebroken; F. A. Spinhoven! Amsterdam vrliest van T. Cnossen Rotter dam; G. Boersma Rotterdam verliest van! Is. Weltevreden Amsterdam. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: C. Nell, veehouder en blocmbollenkwee« ker, Wassenaar, Cur. mr. J. H. Kie- wiet de Jonge, Den Haag. H. J. Heemelaar, boomkweeker, Bosm koop. Cur. Mr. C. M. Loef, Boskoop. Opgeheven: B. J. Overdieck, Leiden. A. Riethoven, Leiden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6