MAANDAG 22 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 3000 M. hardloopen: 1. P. Hartmann (D. O.S.) in 9 min. 32.7 sec.; 2. L. Dullaart (D.O.S.). 1500 M. snelwandelen: 1. C. A. Gubbels (P.P.) in 6 min. 17 sec., 2. P. Engelman (P.P.) in 6 min. 27.2 sec. 4 X 100 M. estafette: 1. Vlug en Lenig in 45.3 sec., 2. Haarlem in 45.3 sec., 3. Pro Patria, 4. Trekvogels. Olympische estafette (800, 400, 200 en 100 M.): 1. Vlug en Lenig in 3 min. 44.6 sec. 2. Feyenoord, 3. Pto Patria. 5000 M. snelwandelen: 1. C. A. GubbaLs (P.P.) in 24 min. 11.5 sec., 2. P. Engelman (P.P.). Kogelstooten1. G. Eijsker (Haarlem) 13.15 M., 2. Houtzager (V. en L.), 3. W. Ef- fern (Haarlem). Vèrspringen met aanloop: 1. G. Lamoree, (Hou Vast) 6.73 M., 2. M. KLasema (Hercu les). Hoogspringen met aanloop: 1. G. Lamo ree (Hou Vast) 1.75 M., 2. W. Hofman (A. V.G. 1926). Dwars door Schiedam, klas A. en B.: 1. A. Groeneweg (P.P.) in 20 min. 19.4 sec., 2. H. Ha-bers (Zwaluwen), 3. A. J. Maas (Zwa luwen). Uitslag vereenigingsprijs: 1. Pro Patria met 67 punten, 2. Vlug en Lenig met 51 p., 3. Trekvogels met 33 p., 4. Haarlem met 27 p., 5. D.O.S. met 21 p. WANDELSPORT EEN 84 K.M. MARSCH VAN DE R. W. V. Bij de te Rotterdam gehouden af standmars ch over 84 km., georganiseerd door de Rotterdamsohe Wandel sport-Ver- eenigin/g, heeft de heer J. Lovink, alhier, lid van de L. W. V. den geheelen afstand geloopen en de medaille voor deze pres tatie verdiend. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereenigirvg „Leiden". Het derde elftal heeft Zondag niet aan de verwachtingen beantwoord. De hoofd oorzaak hiervan moet gezocht worden in de slechte opkomst. De spelers willen er wel terdege rekening mee houden, dat in den vervolge op straffe van boete tijdig moet worden afgeschreven. De wedstrijd, die wel eens te veel door onnoodig fluiten werd onderbroken, werd door de Kolping Boys met 20 gewonnen. De Junioren speelden op het Sportpark een aardige wedstrijd tegen S. M. C. uit Warmond. Einde 11. Dinsdagavond taraining voor eerste en tweede elftal. Vrijdagavond voor derde elftal en junioren. R. K. Sportvereeniging D. 0. S. Alle D. O. S.-wedstrijden konden door gaan, daar het weer tamelijk goed was ge worden. D. O. S. II speelde eerst tegen N. V. C. II en in een aardig partijtje nam D. O. S. revanche voor de geleden nederlaag in Noordwijkerhout en wist met 50 te win nen. Daarna kwamen D. O. S. I en N. V. 0. I in het veld. Voor de rust was dit een zeer mooie wedstrijd, met vlug spel van beide kanten, dooh daarna zakte N. V. 0. af. Alleen hun achterhoede werkte geweldig. D. O. S. won tenslotte met 50. D. O. S. UI, te Langeraar op bezoek, won met 61 van A. K. II. D. O. S. IV kon het niet tot een over winning brengen en verloor met 21. Alles bij elkaar scoorde D. O. S. 17 maal met 3 punten tegen. Kolping Boys. K. B. I ontving gisteren op haar terrein aan den Kanaalweg het derde van Leiden, om te kampen om de fraais medaille wel willend beschikbaar gesteld door de N.V. De Leidsche Courant. Te ruim half vier blaast scheidsrechter Heuzen beide elftallen in het veld, de K. B.-aanvoerder wint den toss en verkiest het eerst met zon en wind mede te spelen. In het begin zijn beide partijen beurtelings in den aanval, doch langzamerhand neemt K. B. het spel in handen, en trekt keer op keer op het Leiden-doel af. Onze midvoor heeft daar reeds vrij spoedig succes, en als hij met een hard schot juist onder de lat schiet verdwijnt de bal in het doel. Nadat er weer is afgetrapt neemt K. B. den bal weer onmiddellijk mee naar voren, maar de Leiden-verdediging houdt stand en past met succes den buitenspelval toe. Het is echter weer de K. B.-midvoor, die vlak voor de rust den bal onhoudbaar in het Leiden-doel jaagt. Na de thee pakken de gasten met den wind in den rug, onmiddellijk flink aan, te flink zelfs, zoodat do scheidsrechter tal- looze malen moet fluiten om ruw spel te kunnen tegengaan. Hoewel van beide kanten hard ge zwoegd wordt blijven doelpunten verder uit, zoodat als de scheidsrechter einde blaast K. B. voor een verdiende 20 over winning in het bezit kwam van de prach tige Leidsche Courant-medaille. „Blauw Wit'*— Belasting Elftal. De voebbalvereeniging „Blauw Wit", speelt Woensdagavond a.s. om 7 uur op het Sportpark „Zuidwijck" een voetbal wedstrijd tegen het Belasting-elftal. CRICKET NEDERLANDSOHE CRICKETBOND Uitslagen van gisteren. Eerste klasse. V.O.L.H.C.C. II. Gew. door H C.C. 2 met 61 runs. H.C.C. 180. V.O.L. 119. H.D.V.S.V.R.A. Gew. door VR.A. met 3 runs. H.D.V.S. 174. V.R.A. 177 voor 8. R en W.—V.V.V. Gew. door R. en W. met 3? runs. V.V.V. 122. R. en W. 158. P. W.H.C.C. I. Gew, door P.W. met 72 runs- P.W. 229. H.C.C. 157. Overgangski a s s e: AjaxR. en W. II. Gew. door R. en W. II met 71 runs. R. en W. II 148. Ajax 77. H.C.C. III— Quick. H.C.C. IllQuick. Gew. door Quick met innings en 2 runs. Quick 132. H.C.C. 52 en 78. Derde klasse B: H.D.V.S. 4H.B. S. 2. Gew. door H.B.S. 187. H.D.V.S. 55 en 116. Overzicht. V.O.C. is er niet in geslaagd H.C.C. II te verslaan. Met een meerderheid van 61 runs bleven de Hagenaars de baas over de Rotterdammers, waardoor beide eftal- len met een gelijk aantal punten de com petitie beëindigen en beide kampioen zijn. In Enschede zorgde P. W. voor de ver rassing door van H.C.C. I te winnen. V.V.V. en H.D.V.S. verloren beide resp. van R. en W. en V.R.A. en zijn dus aan gewezen om te degradeeren. Ajax stelde teleur door van R. en W. II te verliezen, want toen de R. en W. innings geëindigd was op een totaal van 148, gaf menigeen den Leidenaars een goede kans dit totaal te kunnen over schrijden. Quick slaagde er zoowaar in H.C.C. 3 met innings te overwinnen. De beide wedstrijden die Ajax II spe len moest tegen V.Ü.C. 2 gingen niet door en zullen nu a.s. Zaterdag en Zondag ge speeld worden. Ajax—R. en W. II. De Haarlemmers, die het eerst naar de wickets trokken, scoorden in totaal 148 runs, wat ongetwijfeld een succes beteeken- de voor de Leidsche aanval, daar R. en W. II als een uitstekend batting-team be kend staat. Ware het fielden der Ajaxie- den beter geweest, de score zou zeker nog lager geweest zijn, daar eenige catcbes ge mist werden. In de dubbele cijfers kwa men Kramer met een mooie, hoewel niet kanslooze 56, v. d. Berg met 22, Chapon met 18 en Kruiseman met 12 runs. K. v. Kuyck had de beste bowlingcijfers n.l. 4—55, F. v. d. Mey met 460 deed weinig voor hem o.nder, terwijl S. de Jongh 1 wicket nam voor 18 runs. De Ajax-innings, die geopend werd door F. v. d. Mey en de Vrind begon goed. Eerst op 30 kwam de scheiding, toen v. d. Mey in zijn wicket viel, na een harde 2S gemaa-kt te hebben. L. Jansen met 19 runs, H. de Vrind met 12 runs en A. de Vrind met 9 runs deden al hun best, het R. en W. totaal te passeeren, maar de rest van het elftal faalde volkomen, voor al door het goede bowlen van jhr. van Lennep, die 8 wickets na-m voor IS runs. Chapon 246. Het Leidsche totaal werd 77, zoodat R. en W. II dezen reeds om 3 u. 30 geëindigden wedstrijd won met 71 runs. WIELRENNEN NEDERLAND SLAAT DUITSCHLAND TE HEERLEN. Op de Heerier "Wielerbaan had Zater- dagvond de interlandwedstrijd Nederland Duitschland plaats. Er werd een pro gramma verreden van sprint record-rijders, achtervolging- en koppelwedstrijden. Jan Pijnenburg, die ook op de lijst van Hollandsche deelnemers stond, was we gens ziekte verhinderd. In zijn plaats startte Piet van Kempen, terwijl voor Holland verder uitkwamen Wals, Bras penning, Bogaerdt, Vroomen, Rensen, Muller en v. d. Horst. Voor Duitschland reden: Schön, Göbel, Buschenhagen, Rausch, Hiirtgen, Ippen, Schmitz en Stubecke. De totaal-uitslagen luiden: Sprint-wedstrijd: 1. van Kempen; 2. v. d. Horst; 3. Wals. Achtervolgingsrace1. Sohön-Hürtgen. Recordrit over 500 M. met vliegenden start (wereldrecordhouder Linari, Italië, in 0 min. 4 sec.) 1. Van Kempen in 84 min. i/5 sec.; 2. Vroomen, 34 min. 2/5 sec.; 3. d. Horst 34 min. 3/5 sec.4. Sohmitz 35 min. 1/5 sec. Koppelwedstrijd over 60 K.M. in 4 klas sementen van 66 ronden: 1. Buschenhagen- Schön 2 punten in 1 uur, 26 min. 53 sec.; 2. Rausch-Hürtgen 6 pnt; 3. Van Kempen- Bra-spenninx 5 pnt.; 4. Wals-Vroomen 5 p. Totale uitslag: Nederland 63 p.Duitsch land 47 p. VAN DE ROTTERDAMSCHE BAAN. Gistermiddag zijn op de Kralingsche wielerbaan wedstrijden gehouden. Het programma bracht o.a. een sprint race over 750 M., een match k trois tus- sohen de sprinters Vreeswijk, Rotterdam, van Dijk, Haarlem en v. d. Linden, Am sterdam. Vreeswijk presenteerde zich in uitstekenden vorm en won de drie races op kranige wijze. Verder was er een premie race voor amateurs en onafhankelijken, waarbij de renner Brongers uit Voorburg de aandacht op zich vestigde door gerui- men tijd op grooten afstand voor het pe- leton te blijven rijden en zoodoende op verschillende premies beslag te leggen. Crooimans was de eerstaankomende van deze premierace. De Duitscher Muller, een van de deelne mers aan den wedstrijd voor stayers achter motoren, had aan de grens vertraging on dervonden en arriveerde te laat op de wie lerbaan om de eerste manche mee te rij- den. Wildschut onderscheidde zich in dezen wedstrijd door uitstekend rijden. De twee eerste manches werden beide door hem gewonnen. Na den start voor de eerste manche over 30 K.M. zien wij Storm onmiddellijk de leiding nemen. Wildschut was tweede en Broussaart lag met flinken achterstand op de derde plaats. Wildschut bedreigde van de tweede plaats den leider bij voort during en na ongeveer 23 ronden kon hij de leiding van Storm overnemen, die daar- I door geheel afzakte en ook door den Belg gepasseerd werd. zoodat hij plotseling van de eerste op de derde plaats te land kwam. Wildschut bleef verder constant P't'JNpfeÉVEre HEBBEN derden prijs. Tijdiens de Olympische Spelen te Amsterdam maakt Wynoldy Daniëls eveneens deel uit van de Ned. ploeg. Zeer opvallend was het goede schermen van den Nederlander tegen den Hongaar Pet- schauer, die ten slotte den tweeden prijs verwierf. Daniëls had zelfs eerst de leiding genomen, om ten slotte toch met 53 te verliezen. Kapitein Wynoldy Daniëls was militair kampioen van Nederland op sabel en de gen en hij ontbrak op geen enkel belangrijk tournooi. Zijn overlijden is een groote slag voor de Nederlandsche sohermspart. PAARDENSPORT rijden en had weinig moeite de leiding te behouden en langzamerhand op zijn te genstanders uit te loopen. Hij eindigde als eerste. In de tweede manche kwam de Duit scher Muller achter zijn uitstekenden gang maker Cepert als vierde deelnemer in de baan. Niet lang waren er echter vier ren ners, want de Belg Broussaart. die zich in de eerste manche al niet wel gevoelde, kon het niet volhouden en verliet de baan. Wildschut liet ook in dezen rit zeer uit stekend stayerswerk bewonderen. Hij reed in fraaien stijl en in een snel tempo, dat hij zonder te verslappen volhield. De Duit scher Muller gaf hem kranig partij, maar kon toch niet verhinderen, dat hij enkele ronden achter raakte. Wildschut eindigde deze manche weer als eerste met flinken voorsprong op Muller en Storm. De derde rit moest kort na het begin wegens een hevige regenbui gestaakt wor den, daarna de wedstrijden zijn afgelast. De uitslagen luiden: Sprintrace over drie baanronden, 750 meter; match h, trois: 1. M. Vreeswijk, Rotterdam, 2. A. v. d. Linden, Amsterdam, 3. B. van Dijk, Haarlem. Tweede rit: 1. M. Vreeswijk, 2. A. v. d. Linden, 3. B. van Dijk. Derde rit: 1. H. Vreeswijk, 2. A. v. d. Linden, 3. B. van Dijk. Koppelachtervolging voor nieuwelingen over 5 K.M. Gewonnen door het koppel Pasvan Rossum, dat in toen ronden de overige drie koppels had ingehaald. Premiewedstrijd over 10 KM, (40 ron den). Elke 5 ronden een premie tot en met de 35ste ronde: 1. Crooimans. Den Haag, in 14 min. 5 sec.2. Suiker, Rotterdam, 3. v. d. Meer, Monster. 30 K.M. achter motoren: 1. Wildschut (gangmaker J. Slesker) in 32 min. 5 2/5 s., 2. Storm (P. Roos) op 2 1/2 rondo. 3. Brous saart (Willy Deutz) op 7 ronden. Tweede rit, 30 K.M. achter motoren: 1. Wildschut in 30 min. 15 sec. 2. Carl. Muller (gangmaker Coppert) op 2 ronden en 30 meter, 3. Storm op 3 ronden en 200 meter, 4. Broussaart opgegeven. De derde rit werd wegens den regen kort na het begin gestaakt. Totaalklasse: 1. Wildschut 2 punten, 2. Storm 5 punten, 3. Muller 6 punten, 4. Broussaart 7 punten. Afvalwedstrijd1. Spijker, 2. Scholten, 3. Grimme. Leidsche Ren- en Toer-Ver. ,-Swift". Gistermorgen zou er een teamwed strijd gereden worden, waarvan de start te Katwijk-Binnen zou zijn. Vanaf het clublokaal gingen eenige leden en supporters naar de startplaats, alwaar de Noordwijkers ook zouden ko men. Hier was de indeeling der ploegen vlug geschied, en wel als volgt: Th. de Roode en „Swift"; A. v. Egmond en W. Ivaapaan; Chr. Vink en M. v. Aart; J. Verschoor en C. Stafleu. Elke ploeg startte met 2 min. ver schil, zoodat toen na 6 min. de laatste ploeg vertrok de heeren J. Mare en B. Verschoor per motor volgden. Het keerpunt was aan de Zandvoort- sche laan, waar nog weinig verandering in den stand van afgaan was gekomen, maar bij het aanvaarden der terugreis begon het. Daar zagen Vink en v. Aart de kans om wat voor te komen, welken voorsprong zij tot het laatste wisten te behouden. Hun tijd was 1 u. 14 m. 6 sec.; de volgende ploeg (A. v. Egmond en W. Kaapaan) maakte ten tijd van 1 u. 16 min. 4 sec.; als 3e ploeg kwam binnen Th. de Roode en „Swift"; J. Verschoor, die zijn ploegmaat was kwijt geraakt kon daardoor niet geplaatst worden, hoewel zijn tijd 1 u. 16 min. 5 sec. was. Wat wedstrijd betreft is deze rit mooi geweest, maar door het weinig opkomen der renners hebben zij zelf veel bedorven. Zoodra de deelname grooter is zal er weer zoo'n we^trijd verreden worden. SCHERMEN Kapitein Daniels plotseling overleden. Tijdens het internationaal schermcon- cours te Gabourg is de Netjerlandsche ka pitein Daniels, de kampioen op den sabel, plotseling ineengezakt en enkele oogen- b'likken later, tengevolge van verstopping der bloedvaten, overleden. Omtrent den levensloop van den overle dene meldt „de Courant": Wijlen kapitein Wynoldy Daniëls, die in 1889 werd geboren, heeft een vooraanstaan de plaats in de Nederlandsche schermsport ingenomen. Bij de Olympische Spelen in Antwerpen (1920) werden eenige jongere krachten aan de Ned. Obonpische scherm- ploeg toegevoegd, t.w. Wynoldy Daniëls, Van der Wiel en Brouwer. In de sabelwed strijden plaatste Nederland zich toen der- de, terwijl Wynoldy Daniëls 7de werd m den personeelen wedstrijd. Bij de Spelen m Parijs (1924) bereikte Nederland op >a bel de finale en verkreeg de ploeg, waarin 1 O' Wvnoldv Daniëls was opgekomen, den COURSES TE DUINDIGT. Om het Kampioenschap van Nederland. De rennen en draverijen op Duindigt brachten gisteren een dag van verrassin gen, waarbij het draven-kampioenschap voor Nederlandsche paarden werd gewon nen door Ulpia H. De voornaamste resultaten luiden: Jupiter-prijs. P rij zendraverij 4e klasse over 1740 meter. Ingeschreven 12, uitge komen 9 deelnemers: 1. Vitality 1790 m., eig. R. J. Sormani (J. de Vlieger) in 2 min. 4C.8 sec., 2. Vliegende Hollander 1780 m., eig. J. van Miltenburg (N. v. Leeuwen) in 2 min. 47.2 sec. Jacqueline-prijs. Ren op de vlakke baan over 1300 meter. Ingeschreven 7, uit gekomen vijf deelnemers: 1. Mercedes, eig. W. Jochems (J. C. Kuiper 52.5 kg.) in 1 min. 21.2 sec., 2. Maelstrom, eig. A. Riet kerk (Shaw 66 kg.) op 4 lengten. Juliana-prijs. Prijzendraverij 2e en 3e klasse over 2020 meter. Ingeschreven 9, uitgekomen 9 deelnemers: 1. Uitblinker K. 2040, eig. C. Kleyne (G. Ensing) in 3 min. 8.2 sec., 2. T. Ahista 2020 m., eig. J. Vrijlandt (eig.) in 3 min. 2.4 sec. Negende Heerrijdersprijs. Handicap le klasse over 2000 meter. Ingeschreven 12, uitgekomen 4 deelnemers: 1. Baron Silves ter 2000 m., eig. E. G. in 't Veen (eig.) in 3 min. 3.2 sec., 2. Begonia 2120 m. eig. L. J. Elkhuisen (G. J. v. d. Elshout) in 3 min. 5.4 sec. Jumelle-prijs. Ren op de vlakke baan over 1800 meter. Ingeschreven 9, uitgeko men zes deelnemers: 1. Omphazit eig. H. Perny (eig. 56.5 kg.) in 1 min. 58 sec., 2. Kabout, eig. H. v. d. Poll (G. van Yperen (58 kg.) op 1.5 lengte. Kampioenschap Nederl. Hengsten en merriën. Handicap heat le klasse over 1700 meter. Ingeschreven 14, uitgekomen 12 deelnemers, le heat: 1. Ulpia H. 1700 m-, eig. A. P. Kaiser (W. H. Geersen) in 2 min. 31.4 sec.; 2. Saffier 1740 meter, eig. P. Kramer (eig.) in 2 minuten 31.6 sec. 2e heat: 1. Saffier 1740 meter in 2 min. 30 sec., 2. Victoria 1700 m„ eig. G. Wisker (A. Witteveen) in 2 min. 30.6 sec. 3e heat: 1. Ulpia H. 1700 M., in 2 min. 29.8 sec.; 2. Victoria 1700 m„ in 2 min. 30.6 seconden. OLYMPISCHE SPELEN EEN ONDERHOUD MET DEN HEER SWAAB DE BEER. Van Egmond weer in Nederland. Met het stoomschip Statendam is gister avond te Rotterdam aangekomen de wiel renner Van Egmond, die in Los Angeles het Olympisch Kampioenschap Sprint heeft gewonnen. Hij was vergezeld van Guus Schilling, zijn trainer en den heer Bernard Swaab de Beer, den begeleider der wielrenners. Om Van Egmond, die binnenkort aan de wereldkampioenschappen te Rome gaat deelnemen en die men elke emotie wilde besparen, niet te vermoeien, heeft de N. W. U. met de HollandAmerika lijn in orde gemaakt dat Van Egmond door een diens'tuitgang waar een auto wachtte, da delijk kon vertrekken, zoodat niemand hem heeft kunnen spreken. Hij werd afge haald door den voorzitter van de N. W. U., Jhr. van den Berg van Heemstede en W. Stevels, en zijn vader en moeder, die uit Haarlem waren overgekomen. Naar wij vernemen zal Van Egmond, weer vergezeld van zijn trainer en den heer Swaab de Beer zoo spoedig mogelijk doorreizen naar Rome. De heer Swaab de Beer beeft ons een onderhoud toegestaan, waarin hij zeide, dat de overwinning van Van Egmond geen verrassing was. In de series en de demi- finales was de Hollander de sterkste man. Dat hij den tijdrit niet heeft gewonnen, maar daarin tweede werd, moest worden geweten aan het feit, dat hij vlak voor deze j rit vier sprints heeft moeten rijden, zoo dat hij vermoeid was geraakt. De tandem- rit kon zooals bekend niet doorgaan we gens een defect aa nde tandem. De heer Swaab de Beer zeide, dat deze tandem bij de training al telkens defect was geraakt. Van Egmond en Leene zijn beide lange zware jongens, zoodat de tandem hooger en langer was dan die van de andere deel nemers, die allen een stuk kleiner waren. De tandem ontspoorde telkens daar de bochten van de baan te kort en niet steil genoeg waren. Men heeft herhaaldelijk de tandem laten herstellen., maar zelfs de beste wielen hebben het niet gehouden. De heer Swaab de Beer gaf als zijn mee ning te kennen, dat de heeren Kellenbaoh en Van Rossem niet de juiste leiders zijn geweest, want dat' anders de andere deel nemers wel betere resultaten zouden heb ben verkrgen. De athleten, zwemsters, enz., en hun verzorgers trokken de pro- fessioneele training der wielrenners zoo'n beetje in het belachelijke, hetgeen de heer Swaab de Beer scherp afkeurde. Ook was hij het er niet mee eens dat de Nederlan ders naar Los Angeles zouden zijn gegaan als een demonstratie van de Nederland sche sport en tegenprestatie voor de komst der Amerikanen in Amsterdam in 1928. Veel te weinig beschouwde men een over winning als het eigenlijke doel van de deelname. Toen tevoren dè onkosten be sproken werden was de heer Van Roesem van meening dat deze gemiddeld 1500 per deelnemer zouden bedragen hoewel de ruiters hadden gezegd, dat men met 1100.wel toe kon komen. De heer Van Rossem sprak dit echter tegen en wees er op dat men niet reisde als een reisvereeni- ging maar dat er allerlei kosten zouden zijn voor verzorgers, extra voeding en training. Toen men echter met de Staten dam was afgevaren uit Rotterdam, kregen de wielrenners dadelijk den indruk dat de reis toch wol heel sterk het karakter van een trip van een reisvereeniging droeg en dat alles op een koopje moest gaan. De buitenlandsche deelnemers werden zijns inziens veel beter verzorgd en getraind dan de Nederlandsche Athleten. DE NEDERLANDSCH OLYMPISCHE PLOEG TEGEMOET. Het Weekblad „Sport in Beeld" heeft het aardige plan opgevat om een tocht to organiseeren naar Plymouth, teneinde de Nederlandsche deelnemers aan de Olympi sche Spelen te Los Angeles aldaar te be groeten en met hen den terugtocht naar het vadierlar 1 te ondernemen. „Sport in Beeld" heeft de American Express weder om bereid gevonden deze trip te regel en- Haar adj .-directeur te Rotterdam, de heer M. J. Korpershoek Jr„ heeft zich met dc leiding belast. Het plan is nu om Don derdagavond 1 September met het s.s. „Vo- lendanv' van de Holland Amerika Lijn van Rotterdam te vertrekken naar Southamp ton, hetwelk men Vrijdagavond 2 Septem ber hoopt te bereiken: 's Zaterdags gaat het dan per spoor naar Plymouth, waar men 's middags vóór het binnenloopen van de „Statendam" met de voor sportief Ne derland zoo kostbare lading denkt aan te komen. Is de „Statendam" binnen, dan gaan de dec'nemers aa n deze trip daar aan boord, de begi-oeting en huldiging heeft dan plaats en men is Zondag 4 Sept. weer in Rotterdam terug. Wij veronderstellen, dat leden vaco. het N. O. C., van andere sportbonden en nog tal van andere belangstellenden gaarna van deze sportgelegenheid gebruik zullen maken om naast een prettig zeetochtje de prachtige sche: van de Holland Amerika Lijn tevens de eersten te zijn, om onzen p'oeg op vaderlandsdhen bodem welkom to nee ten. De prijs v n de trip, alles inbegrepen, bedraagt nog geen 70.Men wende zich voor deelname tot de bureaux van ue American Ex.::?-- Company. LUCHTVAART VLIEGTUIG NEERGESTORT. Twee kinderen verbrand; twee andere personen gewond. In de nabijheid van Perugua is een mi litair vliegtuig van een hoogte van 400 meter vlak bij het vliegveld op een boe renhuis gevallen. De twee inzittenden werden gedood. Twee kinderen, die in het huis waren werden het slachtoffer van de brand, die door dit ongeval ontstond. De moeder en een zustor der kleinen bekwa men zware brandwonden. TWEE D00DEN BIJ EEN VLIEG ONGEVAL TE LEIPZIG. Zaterdagmorgen is op het vliegveld Leip zigMoskou een vliegtuig kort na den- start verongelukt. Bij het uitvoeren van kunstvluchten botste het toestel tegen een op het veld staande hal, en explodeerde. De piloot Bader en een passagier werden gedood en het vliegtuig verbrandde. M0LLIS0N NIET DIRECT TERUG. Via Montreal naar New York. De Britsche vlieger Mollison, die Vrij dagochtend na het volbrengen van zijn Oceaanvlucht te Pennfield Ridge is ge land, verklaarde, zijn plan om binnen en kele dagen naar Engeland terug te vlie gen te hebben laten varen. Mollison zal thans allereerst naar Mon treal vliegen, ten einde er getuige te zijn van de feestelijke opening van het St. Hu- bert-vliegveld. Morgen zal 'hij dan zijn vlucht naar New York voortzetten. Nader wordt omtrent Mollison's vlucht vernomen, dat deze niet zoo gemakkelijk is geweest, als aanvankelijk werd aangeno men. Mollison was gedurende het laatste gedeelte van zijn toaht genoopt in dichten mist te kruisen. Hij is in de duisternis Harbour Grace voorbijgevlogen en bevond zioh op weg naar New York, toen de mist verder voortgaan te moeilijk maakte. Na dat hij van een boer, die hem onmiddellijk na zijn daling gastvrijheid verleende, een kop thee genoten had, liet hij een telegram sturen naar zijn echtgenoote. „Zeg haar", dicteerde hij, „dat ik door de mist een moeilijken overtocht "heb gehad, maar een uitstekenden tijd heb gemaakt. Zeg haar ook, dat ik heel blij ben, haar vertrouwen in mij te hebben kunnen rechtvaardigen." Nadat hij even had gerust, trof hij maat regelen voor de bewaking van zijn vlieg tuig. Daarna begaf hij zich naar St. John, waar hij den nacht zal doorbrengen, onder wijl het vliegtuig wordt nagezien. DE EUROPA-RONDVLUCHT. 41 vliegtuigen gestart De 41 verkeersvliegtuigen, die aan dc Europa-Rondvlucht deelnemen, zijn gister morgen om 7 uur op het vliegveld Staaken te Berlijn gestart. Zaterdag 27 Augustus zullen de deelne mers te Rotterdam landen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6