KERKNIEUWS RECHTZAKEN „Zij" Crème AGENDA MAANDAG 22 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Bediendencongres van den Katholieken Bond. De R.K. bedienden bij duizenden geor ganiseerd in den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië, houden op 4 September a.s. in Den Bosch een groot con gres. Het zal worden gehouden in den Schouwburg „Casino", Papenhulst, en het zal een grootsche manifestatie worden van de eensgezindheid der katholieke bedien den in Nederland, wier organisatie de laatste jaren belangrijk in ledental en kracht is toegenomen. In de vele afdeeelingen, welke de bond over geheel het land telt, worden voorbe reidingen tot een zoo massaal mogelijke deelneming getroffen. Sprekers op het congres zijn: de zeer eerw. bondsadviseur, Rector J. F. A. Bots uit Amsterdam, met het onderwerp „Qua- dragesimo Anno", en de heer W. Stein- metz, lid van den Amsterdamschen ge meenteraad, met het onderwerp „De eco nomische positie van de bedienden, mede in verband met de huidige crisis." Onder groote belangstelling heeft Zaterdagnamiddag de officieele opening plaats gehad van het nieuwe gedeelte van het R. K. Binnenziekenhuis te Eindhoven. De heer C. F. Paymans, directeur van het P. T. T.-kantoor te Ouden bosch zal worden overgeplaatst naar Den Haag, waar hij als referendaris te werk zal worden gesteld bij het Hoofdbe stuur der P. T. T. Het Postkantoor te Oudenbosch zal vermoedelijk tevens in een lagere klasse worden ingedeeld. BENOEMINGEN. In het Bisdom Haarlem. Morgen zal in de katholieke pers een lange lijst, (wij hooren verluiden, van 70 namen) van benoemingen worden gepu bliceerd). Van hier en daar ontvingen wij reeds een bericht. Door Z. H. Exc. den Bisschop van Haar lem is benoemd tot kapelaan te Den Hel der de weleerw. heer Th. Buis, die kape laan was te Den Haag (O. L. Vrouw van Goeden Raad) en tot kapelaan te Den Haag (O. L. Vrouw van Goeden Raad) de wel eerw. heer A. C. J. van Rooijen, die kape laan was te Volendam. Voorts is benoemd tot rector van de Anna-stichting te 's-Gravenhage, de wel eerw. heer J. Beenakker, die kapelaan was te Amsterdam (H. Catharina). Men zie verder onder de Omgeving. Pastoor Brüntng. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft aan den Zeerw.Eerw. Heer J. J. Briining, Pas toor van de parochie van den H. Joannes de Dooper te Pijnacker op zijn verzoek met ingang van 1 October a.s.s eervol ontslag verleend uit de geestelijke bediening. Pastoor Brüning, die in 1869 werd geboren en in 1894 priester gewijd, was sinds 1917 pa stoor te Pijnacker. Z.Eerw. zal zijn intrek nemen in het St. Ba- vo-gesticht te Heemstede. Zusters Franciscanessen van Heythuizen. In het in de afgeloopen week gehouden ka pittel der Congregatie van de Zusters Francis canessen van Heythuizen is tot Provinciaal Overste gekozen de Eerw. Moeder Hermanda (in de wereld mej. van Wensen uit Leiden), tot nu toe overste van de Java-Missie. De oud-Overste, Moeder Hortense, is be noemd tot eerste Raadszuster. HET DRAMA TE PUTBROEK. BEHANDELING IN H00GER BEROEP. Hot Hof te 's-Hertogenbosch ving heden de behandeling in hooger beroep aan in zake de beide verdachten in het ontzettend stroopersdrama, dat zich heeft afgespeeld in den nacht van Vrijdag 27 op Zaterdag 28 November in de duistere bosschen van Putbrook, in de nabijheid van Roermond. Releveeren wij kort de feiten zooals die tot op heden aan het daglicht zijn geko men. Drie jongelieden, de gebroeders Willem en Mathias Kersten en Frans Werens, hadden op Vrijdagavond 27 November een spelletje kaart gespeeld in familiekring. Zij waren woonaohtig in het schamel ge hucht Putbroek, onder de gemeente Echt aan de Duiteche grens gelegen. Tegen mid dernacht opperde een van hen het voorstel om de wildstrikken nog even te gaan na kijken. Het waren oppassende jongens hun eenige fout bestond misschien in het verboden strikken van een haas of konijn tje, wat in die streek niet, als een misdrijf wordt beschouwd eu toen zij dien nacht en ook den volgenden morgen niet thuis kwamen, maakte niemand zich ernstig on gerust. 's Nacht hadden in bet bosch scho ten gedaverd door de stilte, maar ook dit had geen bijzonder opzien verwekt, het was een geluid, dat bij de wildrijke bos schen hoorde. Zaterdagavond was het drietal nog steeds niet teruggekeerd, aangifte bij de politie volgde. Den volgenden morgen werden de boechen grondig afgezocht door de marechaussee, die onmiddellijk door tastende maatregelen nam. Bijgestaan door veldwachters uit de buurt en een aantai buurtbewoners samen ongeveer 40 TT»*" trok men de boschen in, speu- In bosch en duin, Op hei en strand: De huid wel bruin, Maar niet verbrand! 6230 rend en zoekend met het scherpe oog van den boschbewoner. Ongeveer 500 M. van de woning van de gebroeders Kersten werd een gebroken riem gevonden met bloedsporen. Niet lang daarna werd, nog 200 M. verder, versch omgewoelde grond gevonden, en het vol gende oogenblik kwam men tot de ontzet tende ontdekking, dat in een kuil, ruim 1 M. in het vierkant, de lijken der drie ver miste jongens lagen opgestapeld. Zij ble ken te zijn afgemaakt Op 1 December werden de jachtopziener H. v. d. E. en zijn zoon M. L. v. d. E., dienaar van politie en jachtopioner, gearresteerd. Verschillende wapens, w.o. een jachtge weer en een parabellum, werden in be slag genomen. Twee dagen nadat de drie jongens wa ren gevonden, werd nog een vierde slacht offer, Willem Roebroeks, uit een anderen kuil opgegraven, die reeds sedert Augustus werd vermist. Na een uitvoerig onderoek van deskun digen en een langdurige instructie stonden de beide jachtopzieners, vader en zoon v. d. E., voor de Arrondissements Rechtbank te Roermond terecht. De Officier van Jus- tite, mr P. Rieter, eischte na een uitvoe rig en indrukwekkend requisitoir tegen dgn jongsten verdachte een gevangenisstraf van twaalf jaar (het maximum) wegens poging tot moord. Tegen den vader vor derde hij wegens moord, gepleegd op drie personen, levenslange gevangenisstraf. Gedurende de geheel berechting hiel den de verdachten hun onschuld, in weer wil van de zeer bezwarende deskundige verklaringen, vol. Vader en zoon gevonnist. De Rechtbank veroordeelde den vader, den 56-jarigen jachtopziener en onbezol digd rijksveldwachter tot vijftien jaar ge vangenisstraf wegens doodslag en zijn 22- jarigen zoon wegens poging tot doodslag tot acht jaar gevangenisstraf. De Recht bank achtte ten opzichte van den vader de subsidair ten laste gelegde doodslag van de drie slachtoffers, waarbij de door dezen verdachte geloste schoten in zoo'n kort tijdsbestek zijn gevallen, dat moet worden aangenomen, dat de strafbare handeling van verd. een voortgezette han deling uitmaken, bewezen. De Rechtbank kwalificeerde hot feit als het voortgezette misdrijf van doodslag. Betreffende den zoon overwoog de Rechtbank, dat uit de verklaringen van de deskundigen is komen vast te staan, dat de revolverschoten, waardoor W. Kersten werd getroffen, zijn gelost uit de parabel lum van dezen verdachte. Hij had het voornemen te dooden, doch de uitvoering hiervan is door hèm niet voltooid, door van zijn wil onafhankelijke omstandighe den, dat geen edele deelen zijn getroffen. In dit geval werd dus poging tot doodslag bewezen verklaard. Zoowel de Officier van Justitie als de verdachten gingen van dit vonnis in hoo ger beroep. Blijkens de dagvaarding wordt hun, evenals in eerste instantie, allereerst ten laste gelegd, dat zij in den nacht van 27 op 28 November j.l. te Putbroek tezamen en in vereeniging opzettelijk en met voor bedachten rade Willem Kersten van het leven hebben beroofd, door uit verschil lende schietwapenen op zeer korten af stand schoten op hem te lossen. De eer ste verdachte zou uit een tweeloops jachtgeweer, met hagelpatronen geladen, de tweede met een, met kogelpatronen pa rabellum, hebben geschoten, waardoor Kersten werd getroffen door drie kogel- en twee hagelschoten. Vervolgens legt de dagvaarding den var der hetzelfde afzonderlijk ten laste en den j zoon, dat hij opzettelijk ter uitvoering van zijn voornemen om Willem .Kersten van het leven te berooven schoten heeft ge lost uit een parabellum, waarbij de uit voering van het misdrijf niet is voltooid door de van zijn wil onafhankelijke om standigheid, dat de schoten geen edele deelen hebben geraakt. Subsidiair wordt den zoon zwaar lichamelijk letsel ten las te gelegd. Voorts wordt den vader nog moord t.a..v. F. H. Werens en M. Kersten ten laste gelegd. Tusschen de behandeling voor de recht bank en het hof is nog op enkele punten een nieuw onderzoek ingesteld, terwijl voor de hooger beroep-behandeling nog enkele nieuwe getuigen werden gedag vaard, w.o. de eigenaar van de Annadael- sche bosschen, jhr. van Aefferden, in wiens dienst.de oudste verdachte was, Op zijn terrein speelde het drama zich af. Evenals in eerste instantie worden de verdachten verdeigd door mr. P. 0. G. Tripels, uit Roermond. Op 28 Juli 1.1. verscheen de lijst, bevat tende 31 namen van getuigen door den advocaabgeneraal mr. Couvéc te Den Bosch gedagvaard betreffende de behan deling in hooger beroep van de strafzaak tegen de verdachten in het moorddrama te Putbroek, gemeente Echt. Vrijdag j.l. werden in den namiddag van het Parket van den Adv. Gen. nog eenige dagvaardingen uitgezonden. DE EERSTE DAG. Hedenmorgen om 10 uur maakte het Gerechtshof te Den Bosch een an ivv met de behandeling in hooger beroep van de zaak tegen vader en zoon v. d. Elzen, die ervan worden verdacht, de gebrs. Hem c.i Nt >- Frans Wehrens in den nacht van Vrij dag 27 op Zaterdag 28 November in het bosch bij Putbroek te hebben neerge schoten en beer.ivei. l-v was wegens poging tot doodslag door de Roermondsche rechtbank tot 8 jaar ge vangenisstraf veroordeeld, terwijl de vader, de 56-jarige jachtopziener H. v. d. Elzen, wegens doodslag tot 15 jaar gevangenisstraf was veroordeeld. Het gerechtshof is als volgt samengesteld: mr. baron de Bieberstein, president; mr. Vliegenthart en mr. v. d. Veen, raadsheeren; jhr. mr. de Kuyper, grif fier. Het O. M. werd waargenomen door den advocaat-generaal mr. Cöuvee. Vóór de zitting. Evenals bij de behandeling te Roer mond was ook hedenmorgen reeds ver vóór het aanvangsuur een groote me nigte verzameld voor het smalle poortje van het imposante paleis van Justitie, dat toegang geeft tot de publieke tribu ne.' Een sterke politiemacht is samenge trokken om de orde te handhaven. Een leger persfotografen heeft zich opgesteld om de hoofdpersonen in dit drama op de gevoelige plaat te vereeuwigen. In de rechtzaal rechts van het podium staat een tafeltje, waarop de „stille ge tuigen" eeen plaatsje hebben gekregen. Daar liggen de jachtgeweren en para bellums, de doorgeschoten planken, waarop de deskundigen hun schietproeven hebben genomen, de glazen buisjes, waarin de gevonden patroonhulzen en uit de licha men verwijderde kogels. Verderop ligigen de werkkleeren van de verdachten. Op een van de pakken werden bloedsporen gevonden. Ook in de zaal, die weldra te klein zal blijken om de storm van belang stellenden te bevatten, zijn de meest uit gebreide orde-maatregeden" genomen. Ach ter de bank, waarin de beide verdachten plaats nemen met een rijksveldwachter aan beide zijden en tusschen hen in, is de bank van den commissaris van politie en den commandandant der marechaussee. In de derde bank nemen de deskundigen plaats, terwijl ook de balie, die in grooten getale is opgekomen, hier een plaats vindt. Rechts van de verdachten is de bank voor den verdediger mr. Paul Tripels. Van den eersten dag zijn 30 en voor den tweeden dag 13 getuigen gedagvaard. Voor den aanvang der zitting staan de getuigen in de getuigenkamer bijeen en bespreken voor de zooveeiste maal het vreeselijke drama, zooal-s het zich in den donkeren Novembernacht onder de ruischende hoo rnen van het Annendaelsche bosch afspeel de. Ook het vinden van het lijk van Roe broeks wordt weer besproken. Aanvang der zitting. Te 10 uur vangt de zitting aan. De president heeft een uitvoerige situ- atieteekening vóór zich van de plaats en de omstreken, waar het misdrijf is gebeurd. „Tusschen den eersten en den tweeden Brand/weg was de .plaats van het misdrijf", merkt de presndent tot vader v. d. Elzen op. Vader v. d. Elzen, herkent de verschil lende plaatsen en verduidelijkt die weg bij de teekeining. Ook Mathijs v. d. Elzen, na derbij geroepen, luistert toe. Mr. Vliegenthart vraagt vader v. d. El zen nog verschillende ophelderingen over de situatie in de Annendaelsche bosschen. Hierop wordt het alibi van vader v. d. Elzen ter sprake gebracht. Na 's avo:; in een café te zijn geweest, is vader v. d. Elzen ter ruste gegaan, na goed, als al- tijd, zijn huis te hebben gesloten. Van in braak aan zijn woning heeft hij niets be merkt. Verdachten gaan weer naar de beklaagdenbank terug. Hendrik Koenen, meester-geweerma- ker te Maastricht, heeft alles aan patro nen en hagel, aan den scheikundige v. Waegeningh te Maastricht gegeven, waar mede het onderzoek is geschied. Dit en niets anders. Een schot op Wehrens en een schot op Willem Kersten zijn z55 nabij ge lost, dat zij dadelijk doodelijk moeten zijn geweest. Mr. Tripels vindt, dat de president veel te veel aan Koenen vraagt en maakt daar aanmerking op. „In Roermond heeft u er niets van gezegd", antwoordt de presi dent. „Ja, zeker welTelkens heb ik gezegd, dat er te veel wordt gevraagd", zegt de verdediger. De president zet echter het verhoor voort en het gaat nu in het bijzonder over het wapen door den zoon gebruikt. Een jachtgeweer wordt uit elkaar gehaald en Koenen demonstreert opnieuw en zeer uitvoerig. Reeds een uur lang duurt het verhoor van dezen getuige. Met 4 gelijke gewe ren heeft get. proeven genomen en van alle de uitwerking secuur genoteerd. Zelfs heeft hij de uitwerking van alle microsco pisch onderzocht. Getuige dr. Hulst uit Leid en, als des kundige gehoord, zegt de drie lijken in ontvangst te hebben genomen van de po litie. Hij bevestigde zijn rapport. De lij ken waren inwendig ook vreeselijk ver minkt. Het eene sohot- kan zijn toegebracht terwijl een der slachtoffers s1 d, weer een ander terwijl hij op den gro g en nog leefde. Op grond van zijn wetenschap verklaart getuige verder wat hij heeft bevonden. Sommige schoten waren niet doodelijk, omdat zij geen edele deelen heb ben geraakt. De president vraagt nog eens heel voor zichtig of ;ge alles uit eigen waarne ming verklaart. Get. antwoordt bevestigend „Het is immers mijn beroep", zegt hij. Is het mogelijk, vraagt de president, dat op een der slachtoffers werd geschoten, ter wijl hij liep. Getuige antwoordt bevestigend. Het meest aannemelijk is, dat van ver een schot is gelost, terwijl hij stond. Ten aanzien van de verwonding van het slachtoffer Frans Wehrens, die inwendig zeer ernstig was verwond, verklaarde getuige, dat dit acht- offer op een afstand van 5 M. moet zi|U ge treffen. Het tweede en derde schot was be slist doodelijk. Het hagelsehoi aoo. de; arm van NV Kerslens en Fr Wehrens n d dit lichaamsdeel geheel doorboord Vader v. d. Elzen zit zeer aandach'ig te luisteren maar vertrekt geen spier. De zoon iiustert blijkbaar ook aandachtig. Vanaf deze zitplaati zien wij hem teikena diep ademhalen. Getuige dr. v. d. Hulst verklaart verder, dat een geluid, een gekerm van mensch of dier in de stilte van den nacht zeer ver te hooren is. Er is een riem gevonden, welfce een der slachtoffers moet hebben gedragen, toen op hem werd geschoten. Er is ook een geweer eenvoudig maar in den nek van een der slachtoffers gezet. Get. he^ft den moordkuil gezien waaruit de slachtoffers zijn opgehaald, maar nergens vond hij een spoor van de wijze, waarop de lijken naar de kuil zijn gebracht. „Kuunen ze er op geweren zijn heenge bracht'', vraagt de president. Get. acht wel mogelijk dat op geweren een lijk wordt weggedragen. Bij K. Kersten gaf de gang der kogels aan, dat hij staande is aangeschoten. De lijken moeten spoedig in den kuil zijn geperst. Er was zeer wei nig aarde noodig om den kuil met de lijken erin aan te stampen. Get. heeft alles, wat hij verklaart zeer secuur waargenomen. „Weet u alles uit eigen waarneming", vraagt de president weer zeer voorzichtig. »0 ja, en ik weet nog veel meer", verze kert dr. Hulst en demonstreert op de si tuatie teekening. De verdediger jveigert naar die demon stratie te zien. Er liggen tal van foto's op de groote tafel uitgespreid. „Iets te vragen of aan te merken, vraagt de president aan den verdediger. „Als ik wat te zeggen of te vragen heb, zal ik het vanzelf wel doen", antwoordt mr. Tripels wat wrevelig. Get. v. Waegeningh bevestigt zijn rap port, Hij geeft een uiteenzetting van zijn onderzoek ook van dat, hetwelk hij geno men heeft met Koenen. De proeven zijn met de schietwapenen genomen op een aantal dagen na élkaar. Met zeer gevoelige instrumenten werd tel kens na 4 dagen geconstateerd, dat de kleur nagelaten op het wapen na het ge bruik teikens vermindert, totdat er na 14 dagen niets geen kleur meer overgebleven was. Get, liet Koenen de schoten doen, omdat deze een beter schutter is dan hij die wel scheikundige maar geen schutter is. Immers Koenen is van het vak. Een oculair onderzoek heeft aan getuige de mogelijkheid gegeven, zeer nauwkeurig te onderzoeken Op een groot carton zijn alle uitwerkingen der schoten in foto's op genomen en nauwkeurig geregistreerd, De gevonden hulzen moeten absoluut gebruikt zijn met het parbellumwapen, wat getuige uitvoerig uiteenzet en aantoont. Deze wetenschappelijke onderzoekin gen zijn buitengewoon interessant; Wij hooren intusschen in de rechtzaal het zach te klikken van fototoestellen. Heb is dood stil in de zaal, als de geleerde scheikundige tot in milliarden deelen over het produ- ceeren van hulzen enz, uitleg geeft en hij concludeert dan nog eens, dat het onom- stootelijk vast staat, dat de gevonden hulzen uit het parabellum wapen gescho- - ten zijn, dat daar voor de rechtsgeleerde op de groene tafel ligt. De hulzen waren volgens de kleur versch afgeschoten, maar precies is niet te zeggen, hoe lang de hul zen op de plaats des misdrijfs hebben ge legen, maar toch niet langer lagen zij er dan hoogstens 4 of 5 dagen. Dit was waar te nemen in verband met de weersgesteld heid begin December. Get. v. Waegeningh demonstreert met een geweer, dat uit el kaar is gehaald. Verdediger en verdachten blijven op hun plaats, doch als op veel vergroote foto's over de slaghoedjes van geweren en voor al de afwijkingen welke speciaal het para- belum wapen heeft, zeer typische kenmer ken worden aangetoond, komt ook de ver dediger er naar kijken. Het is een spannend moment. De rechtsgeleerden scharen zich in een kring om de merkwaardige foto's. Er zijn 4 hulzen uit den rechter en 3 hul zen uit den linker loop van hetzelfde geweer geschoten. Dit staat beslist vast. Getuige kan omtrent de schotwonden op het lijk van W. Kerstens, dat hij gezien heeft, niets positiefs verklaren. T.a.v. de microscopisch onderzichte bloedvlekken op de kleeren van verd. verklaart get., dat die gedeeltelijk menschenbioed waren. Over onderzoek van bloed, aarde efi prop pen kan getuige ook niets bijzonders ver klaren/ De lijkkuil moet een gedeeltelijk oude kuil zijn geweest. Een voetstap is in gips genomen en komt buitengewoon veel overeen met den afdruk van een schoen van verd. zoon v. d. Elzen, „Zijn dat uw schoenen", vraagt hem de advocaat-gene raal. Verd zegt: „Ja, dat zijn mijn schoenen," Dr. Hulst wordt bij de gipsafgietsels geroepen, maar deze kan maar niet zoo dadelijk zich over de afdrukken van schoe nen en voetstappen uitspreken. Het bloed moet op de kleeren zijn gespat. Op een schop, welke bij verd. in beslag is geno men was een veeg van menschenblo,~d zegt v. Wageningh. „Kent u dien schop", vraagt de president aan vader v. d. Elzen. „Ik ken die schop wel, maar die is van v. Aefferden", ant woordde verdachte. „Bedoelt u met v. Aeffarden uw patroon?" vraagt de advo caat-generaal, „Ja", zegt verd. Die schop zou in het werkhuis hebben gelegen, welke wordt gebruikt door de werklui van v. Aeffer den. „Ik werk niet, ik. heb geen tijd om te werken", zegt verd. Het publiek lacht. Verd. zoon v. d. Elzen zegt op een vraag van den advocaat-generaal, dat. hij zeker weet, dat er 7 en geen 3 hulzen op zijn schietwapen zaten. Als er drie in waren geweest, dan zou hij dit aan wachtmeester Houterman heb ben gezegd. Mr. Couvée, advocaat-generaal, vraagt aan het Hof attentie voor die verklaring. Vader v. d. Elzen weet niet of de broek, welke hem wordt getoond, zijn eigendom is. Of hij veiligheidsspelden heeft gebruikt weet verd. ook niet. Voorts zegt hij, in den loordnacht niet m n geweer te zijn uitgegaan, maar ir dagen te voren is hij uitgegan: ten te schieten en Gemeentelijke Aankondigingen ONTEIGENING. De Burgemeester der gemeente Lei-' den maakt bekend, dat ter voldoening aan art. 7 der Onteigeningswet de stuk ken, bedoeld in art. 6 dier Wet, betref fende de onteigening ten algemeenen nutte voor den bouw van een nieuw Raadhuis en het verbreeden van de Koornbrugsteeg in deze gemeente, ter Secretarie der gemeente (Rapenburg 12) ter inzage van een ieder zullen worden nedergelegd van Dinsdag 23 Augustus a.s. tot en met Maandag 12 September d. a. v. Belanghebbenden kunnen gedurende dien termijn, alsmede gedurende acht dagen na verloop daarvaan, bewaren tegen de voorgenomen onteigening en het plan van het werk schriftelijk in breken bij den Minister van Binnen- landsehe Zaken. Zij, die dit bij hun be zwaarschrift verlangen, zullen in de ge legenheid worden gesteld hunne bezwa ren mondeling toe te lichten. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Leiden. 20 Augustus- 1932. Bouwwerken. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemebne kennis, dat in den vervolge bij de vanwege hun College te verleenen vergunningen tot het ten behoeve van obuwwerken op slaan 'van bouwmaterialen, of het plaat sen van schuttingen of het bereiden van specie, beton enz. op openbaren ge meentegrond, een waarborgsom zal wor den gevorderd, op welke som de even- tueele kosten van herstel van het in ge bruik gegeven straatgedeelte, zullen worden ingehouden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 20 Augustus 1932. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den breng enter algemeene kennis dat L. P. Leune, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof B. voor den verkoop van alcohol vrijen drank voor gebruik in het per ceel Seiboldtstraat no. 38, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 20 Augustus 1932. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den; gezien het verzoek van: a. M. F. Taverne om vergunning tot het oprich ten van een inrichting voor het bewer ken van vleesch met rookerij en zouterij in het perceel Donkersteeg no. 17, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sec tie H. No. 531b. J. A. Meyers om ver gunning tot het oprichten van een be waarplaats voor petroleum in het per ceel Michielstraat No. 18, kadastraal be kend gemeente Leiden, Sectie H. No. 3369; c. de Wede. P. van de Rotte om vergunning tot het oprichten van een machinefabriek in het perceel Lange- straat No. 8, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie C. No. 1819; ge let op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 3 September 1932 de» voormiddags te half elf uren in het perceel Bree- straat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om be zwaren tegen deze verzoeken in te bren gen. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Aug. a.s. waargeno men door de apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. hij wijst op de kaart aan, waar hij geloo- pen heeft. Verd. zoon v. d. Elzen zegt voor het laatste met zijn parabellum op 8 of 15 November te hebben geschoten. Hij heeft direct weer het wapen gevuld, dat altijd in zijn jas zit en dat er ook in zat, toen hij in de nacht van 27 op 28 November naax bed is gegaan. Raadsheer mr. v. d. Veen zegt tot zoon v. d. Elzen: „Hoe kan dat nu, dat deze deskundige verklaart, dal. al die hulzen uit uw wapen waren, en u zegt, dat u uw wa pen daar niet hebt afgeschoten. Liegt u» of denkt u, dat de deskundige liegt I" „Ik kan over die hulzen niete verkla ren. Ik weet er nieta van. Ik begrijp niets van." „Wat heb je heel den dag gedaan tot 4 uur? Je had gedronken", zegt hem de pre sident. Zoon v. d. Elzen begint te lacihen en ontkent dronken te zijn geweest. Hij is naar Roermond geweest. Hij wa-s ook in gezelschap van Thevissen geweest, maai er is niets bijzonders gebeurd. Hij heef! ook nooit met het geweer van zijn vadei geschoten. Hierna wordt gepauzeeni.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2