MAANDAG 22 AUGUSTUS 193. DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE WARMTE. TAL VAN SLACHTOFFERS. Gistermiddag te ongeveer twee uur heeft do zee bij Castricum (N.H.) een slachtoffer geëischt. Ben vijftal jongelui uit Amsterdam waren op het vrije strand gaan baden ach ter het wrak van de Salamander". Hierbij gingen drie van het gezelschap te ver in zee. Op hun hulpgeroep begeven twee leden van de Eerste Hulp, die toevallig in de na bijheid waren, zich te water. Het mocht hen gelukken twee der zwemmers op het strand to brengen. Do derde c^nwel was in de diepte verdwenen. Zijn 1™ is later aange spoeld. Het slachtoffer is de 21-jarige Th. Bussing uit de Czaar Peterstraat te Am sterdam. De twee geredde drenkelingen verkeerden in bewusteloozen toestand. Door gedurende een half uur kunstmatige ademhaling toe te passen, mocht het geluk ken hen weer tot bewustzijn te brengen. Zaterdagmiddag was de heer J. He bing uit Rotterdam op het strand te Hoek van Holland aan het ljaden. Door een zwa- ren golfslag werd de heer H. omver gewor pen en in zee getrokken. Pogingen om hem te redden faalden, zoodat de heer H., die kon zwemmen, is verdronken. De man was 34 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen. Zaterdagmiddag is het 4-jarig zoontje van den bloemist P. van Z. te Aalsmeer in de sloot achter het huis aan het Oosteinde verdronken. In het Overijsselsch kanaal nabij Vrie- zenveen is de 27-jarige gehuwde H. H. V. bij het zwemmen verdronken. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Te Elsloo ging de 13-jarige Claessens uit Meers baden in de Maas en verdronk, terwijl te Urmond zekere P. uit Lutterade eveneens bij het baden verdronk. Te Zwolle is de 6-jarige H. de Vries bij het pootjesbaden in de Thorbeckegraeht verdronken. Zaterdagmiddag ruim vijf uur is bij het zwemmen in zee nabij den vuurtoren te Schevemngen verdronken de 20-jarige v. B. uit de Wolmaransstraat te 's-Gravenhage. Zijn lijk is door den Gem. G. en G. Dienst naar het Ziekenhuis Zmdwal gebracht. Zaterdag is op de 25e zandplaat in de Waal onder Nijmegen verdronken de vijf- en-dertig-jarige Th. v. Raay uit Nijmegen. Zijn lijk werd oven latere opgevischt. Zaterdagmiddag is te Zuid-Schar- woude verdronken de 16-jarige J. W. Bak ker uit Noord-Scharwoude, die in de diepe Scliagersloot aan het baden was. Zaterdagmiddag te ongeveer vier uur is nabij de steenfabriek de Scherpenhof on der Olst een 18-jarige jongen, afkomstig uit Haarlem en logeerende to Deventer, bij het baden in den IJsel verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. Vrijdag is bij het baden in de Maas te Elsloo een 12-jarige jongen, de oudste zoon uit een gezin van negen kinderen, verdron ken. Het lijk is nog niet gevonden. Vrijdag is t© Urmond een man uit Tsjecho-Slowakije. wonende te Geleen, bij het baden in de Maas verdronken. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur is een dame te Oosterbeek bij het zwemmen in den Rijn verdronken. Het slachtoffer was bij een kribbe in de nabijheid van de spoor brug aan het zwemmen, waar de stroom bij zonder sterk is. Plotseling zag haar doch ter. die aan het baden was, haar moeder in de diepte verdwijnen. Op haar hulpge roep schoten direct menschen toe en wer den reddingspogingen ondernomen, doch zonder resultaat. Gistermiddag stootte bij het duiken in het zwembad te Sloten een jongen op het lichaam van een man, dat op den bodem lag. Toen het boven water was gehaald, bleek het te zijn van een ongeveer 30-j'ari- gen man, die vermoedelijk in het water kramp had gekregen en verdronken was. Het lijk is naar het Wilhelmina Gasthuis overgebracht. De familie B., bestaande uit 4 perso nen, was te Wageningen gelogeerd ten hui ze van een familielid. Bij deze warme dagen verlangden allen naar eenige verfrissching, en ging men pootje baden in den Rijn. Het zoontje van den heer B. waagde zich wel wat ver uit den wal. De vader wou hem terughalen, maar plotseling gleed hij zelf uit en verdween in het bijzijn van vrouw en kinderen in de diepte. Doordat hij niet zwemmen kon. werd het ergste gevreesd. Wel werd spoedig met dreggen begonnen, maar het duurde meer dan een uur, voor dat de drenkeling werd opgehaald. Kunst matige ademhaling mocht niet meer baten. Zondagmiddag was de 25-jarige Abel met zijn verloofde en zijn vriend, de heer Heb met verloofde, allen uit Schiedam, de Maas opgezeild, toen nabij Vlaardingen het viertal besloot, in den Noordgeul een bad te nemen. De heer Abel. die niet kon zwem men, werd door den sterksn stroom meege sleurd en verdween voor de oogen van zijn metgezellen in de diepte. Pogingen om hem te redden mislukten. Het. lijk is later opgevischt en naar Pernis overgebraeht. Zondagmiddag hadden eenige baders én baadsters zich te IJmuiden te ver in zee gewaagd, zoodot zij door den woes ten golf slag en de sterke sfcrooming niet meer terug konden Onmiddellijk begeven zich eenige zwem mers ie water, terwijl de boot in zee ging. 'Allen werden in de boot opgenomen He laas bleek de zeventienjarige Van L. uit IJmuiden verdwenen De reddingsboot, ging nogmaals in zee, doch moesi onverrichterzake terugkeeren. Het slachtoffer ut nog uiet gevonden. Te Veip was Zondagmiddag omstreeks halfvijf de elfjarige C. van Mierlé. wonende ki de Looierstraat, met eenige vriendjes in Lil Ueo) uabu bet *wttxnbaii ao» hM ba den. Eerst toen de jongens uit het water kwamen en zich hadden aangekleed, bleek hun, dat C. verdwenen was, doordat zijn kleeren aan den kant bleven liggen. Zij waarschuwden de politie, die spoedig daar na met dreggen begon, aanvankelijk zonder resultaat. Des avonds eerst om acht uur is het lijk van den knaap opgehaald. Zondagmorgen omstreeks tien uur was de achttienjarige Arnhemmer Herman Riff li, wonende in de Koolstraat, met een vriend aan het zwemmen in den IJsel na bij het zwembad. Hoewel hij de zwem kunst niet voldoende beheerschte, trachtte hij den anderen oever te bereiken. Dat ge lukte hem inderdaad, doch toen hij terug wilde zwemmen begaven zijn krachten hem op een afstand van ongeveer vier meter van den kant Hij verdween in de diepte en ver dronk onder de oogen van zijn vriend. Eerst na 27a uur dreggen werd zijn lijk opge haald In den IJsel onder Lathum waren Zon dagmiddag om drie uur eenige personen aan het zwemmen. Onder hen bevond zich de Arnhemmer Lacet. die met vrouw en kind, die van den oever af het zwemmen gadesloegen, hun vrijen Zondagmiddag aan den IJsel doorbrachten. Op een gegeven oogenblik verloren zijn huisgenooten hem uit het oog en ook de beide andere zwemmers, die hem kort te voren nog gezien hadden, zagen hem niet meer terug. Zij spoedden zich naar Lathum om een dreg te halen. Na twintig minuten kwam men hiermee terug. Men slaagde er bijna onmiddellijk in het lichaam van den zwemmer nabij de krib, waar zij hem het laatst gezien hadden, boven water te halen. Hoewel zeer spoedig eenige doktoren aan wezig waren, gelukte het niet meer, de levensgeesten op te wekken. DOOR DEN STROOM MEEGESLEURD. Toen de kinderen van mr. v. d. V., kan- tonrechv«.r te Hulst, Vrijdagnamiddag op het strain! *abij Walsoorden aan het spe len en baden waren, kreeg de 10-jarige F. v. d. V., een met lucht ge vulde n band, waar mede de kleine zich op het water liet drij ven, aldus meldt het „Dagblad van Noord- Brabant". De oudste dochter van mr. v. d. V., die vreesde dat haar broertje zich te ver iü het water zou begeven, riep het kind terug, dat toen bemerkte, dat het reeds te dicht bij den stroom was gekomen. Mej. v. d. V. zwom toen den kleine na, waardoor beiden in den stroom kwamen en steeds verder afdreven. Plotseling verdween het kind ook nog in de diepte, terwijl mej. v. d. V., die pas sinds korten tijd zwemmen kon, om hulp riep. Zij slaagde er in het kind weer op den luchtband te krijgen. Toen mr. L., notaris te Hulst, die zich ook met zijn familie aan het S'trand bevond, het gevaar bemerkte, heeft hij zich even eens in den stroom gewaagd om hulp te bieden. De beide kinderen van mr. v. d. V. dreven intusschen steedis verder af. Toen mr. L. hen bereikt had, trachtte hij door den luchtband, waardoor de twee kin deren zich drijvende hielden, hen telkens tegen den stroom in te trekken en ze bui ten de roode tonnen van de vaargeul te houden, waar de stroom nog veel sterker is. Een uur lang hebben de drie in het grootste gevaar verkeerd. Toen hun krachten bijna uitgeput waren, kwam het zeiljacht van den heer Frensen uit de Kloosterstraat to Antwerpen in het zicht. Op het hulp geroep zijn de zich aan boord bevindende heeren onmiddellijk met reddingsboeien en lijnen ter hulp gekomen, die het drietal na anderhalf uur van de angstigste spanning, ook onder de aanwe zigen aan het strand, aan wel wisten te brengen. PLOEGBAAS DOOR EEN TREIN GEDOOD. Toen Zaterdag de ploegbaas Jonker, werkzaam op de spoorlijn tusschen Twello en Teuge voor den sneltrein Deventer wilde uitwijken, naderde van de andere zijde een D-trein. Jonker werd door dezen trein ge raakt en gewond. Hij is naar Deventer ver voerd en aldaar overleden. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE ARCEN. Twee personen zwaar gewond. Te Arcen (Limburg) reeds Zaterdagmid dag ten gevolge van het springen van een band een auto in volle vaart eerst tegen een boom en daarna tegen een lantaarn paal. De inzittenden werden tengevolge van den schok gewond. De chauffeur, H. Gub- bels, uit 'Venlo, bekwam inwendige kneu zingen en brak zijn linkerbeen op drie plaatsen. Een van zijn passagiers, waarvan de indentiteit nog niet is vastgesteld, werd zwaar gewond aan hoofd, borst en schou ders en liep bovendien nog een armbreuk op. Beiden werden naar het R. K. zieken huis te Venlo overgebracht De derde in zittende werd door de glasscherven niet ge vaarlijk gewond. De auto is totaal vernield. MEISJE ONDER EEN AUTOBUS. De schedel verpletterd. Zaterdagmorgen speelde het kleine dochtertje van den tuinier Faessen te Ven lo Atui den Herungerwcg op het trottoir voor de ouderlijke woning. In een onbe waakt oogenblik ia de kleine den weg op- geloopeu. juist op bet moment dat een auto bus va* den stadsdienst der N.V. Maat- buurtepoorweg vanaf den Nieuwen Golten- weg, naderde D« chauffeur trachtte nog het sd-uar om te werpen om aldus een aan rijding te voorkomen. De kle.ne liep echter pardoes tegen de bus op en kwam met het hoofdje ouder een der wielen terecht, waar bij de schedel werd verpletterd. Het kind op «lag dood. MEISJE RIJDT TEGEN EEN AUTO AAN. Haar toestand zorgwekkend. Zaterdagnamiddag omstreeks 5 uur heeft op den Kanaal weg te Oudenrijn, vlak bij de brug over het Mer wede kanaal een ernstig ongeluk plaats gehad. Daar reed een meis je, dat op weg was naar de zweminrichting aan den Liesbosch op een rijwiel. Daar zij geen acht gaf op het verkeer uit de tegen overgestelde richting, reed zij tegen een auto, vloog over den motorkap heen en kwam in den wagen terecht, waar zij be wusteloos bleef liggen. Volgens ooggetui gen reed de auto met matigen gang. Per ziekenauto is zij naar de Rijksklinieken te Utrecht overgebracht, waar zij in zeer zorg- wekkenden toestaaid werd opgenomen. Zou dagavond was het bewustzijn nog met te ruggekeerd, zoodat voor haar leven ge vreesd wordt. Motor tegen auto gebotst. Omstreeks vier uur gistermiddag reed de automobilist H. Strijbos uit Amsterdam op den Rijksstraatweg bij Naarden. Hij wil de den Üud-BLaricunimerweg inrijden en stok zijn richting-s wijzer uit. De motorrij der Smit, die eveneens uit de richting Am sterdam kwam en die volgens ooggetuigen een vaart van 80 K.M. had, meende aog te moeten passeeren. Een botsing was oet gevolg. Hij en zijn duorijdster vlogen een meter in de lucht. De heer S. kwam er won derlijk zonder letsel af. De duorijdster werd met ernstige verwondingen aan de knie, aan den schedel en den reohterbovenarm, opgenomen. Patrouilleerende leden van de Bussumsche Roode Kruis-colonne hebben de eerste hulp verleend, waarna een diokter uit Bus-sum de behandeling voortzette. Een sterke boy. In Groningen, zoo meldt het „Nsbl. v. h. Noorden'', stak de vierjarige H. H. V. Vrij dagavond plotseling den rijweg over van den Verlengde Heereweg. Hij werd toen overreden door een luxe auto. die in de richting Haren reed, bestuurd door den i heer P. Het kereltje kreeg beide linkerwie- I len over zijn borstkas, i Tot groote verwondering van allen die getuige van dit ongeval waren, bleek uit het geneeskundig onderzoek van dr. Melles, dat het ventje in het geheel geen letsel had hekomen. BUSKRUIT ALS SPEELGOED. Twee jongens gewond. Te Helden-Beringen (Limburg) vonden twee jongens in een pakhuis een hoeveel heid buskruit, dat toebehoort aan de schut terij va-n het dorp. Het gevaarlijk goedje werd in papier gewikkeld en in een droge sloot in brancl géstoken. Bij de hierdoor ontstane ontploffihg werd een der knapen, het achtjarige zoontje van den heer A. van Nynhuys deerlijk verminkt. Men vreest, dat de kleine zijn oogen zal moeten missen. Zijn negenjarig makkertje J. Pijnenburg be kwam brandwonden aan gelaat-, handen en beenen. GROOTE BOSCH- EN HEIDEBRAND. Veel door het vuur vernield. Zondagmiddag is tusschen de gemeenten Vierlingsbeek en Maashees een enorme bosch- en heidebrand uitgebroken, die, aan gewakkerd door den feilen wind, met groote snelheid om zich heen greep. Het vuur was ontstaan in een perceel heide, eigendom van de gemeent-e :Maashees. Geweldige rookwolken, die urenver in den omtrek zichtbaar waren, verduisterden het dag licht. Van alle kanten snelde de bevolking toe om het vuur te bestrijden, doch door de groote droogte was dit een vrijwel wanho pige taak. Tegen vijf uur woedde het vuur over een uitgestrektheid van circa twee km. en een breedte van ongeveer 800 m. en had zich toen ook reeds medegedeeld aan een complex dennenbosschen toebehoorende aan de gemeenten Vierlingsbeek en Maas hees en eenige particulieren, terwijl de uit gestrekte bosschen van jhr. H. W de Blocq van Scheltinga ernstig bedreigd werden; om 7 uur woedde de brand nog in alle he- j vigheid voort. Met man en macht trachtte men het vuur te bestrijden, doch de omstan- I digheden waren van diejj aard, dat het niet raadzaam was door t-egenbranden het vuur j tot stilstand te brengen. Over een schier on- afzienbaren afstand zijn bosschen en heide velden reeds in vlammen opgegaan. Nader wordt gemeld, dat men tegen negen uur er in geslaagd is den bosch- en heidebrand tof staan te brengen. De uitgestrekte bezittingen van jhr. De Blocq van Scheltinga zijn gespaard geble- H0TELBRAND TE A'DAM. Ongeveer één uur in den afgeloopen nacht, ontstond brand in de voorkamer van de tweede verdieping van het hotel „De Lloyd" Martelaarsgracht 9, te Amsterdam. Toen het vuur ontdekt werd had het reeds fel in het vertrek om zich heen gegrepen. Als gevolg van de warmte stonden alle vensters en deuren open, waardoor de vlam- mp vrije speling door het geheele gebouw ha-aden. In minder dan geen tijd was dan ook de derde verdieping aangetast en baan den de vlammen zich een weg naar de zol der. Toen na enkele minuten de brandweer verscheen, was het gebouw een vlammen zee. In een half uur slaagde de brandweer er in den brand meester te worden, zoodat de brand zich bot het hotel, waarvan de heer W. J. Bos-dries eigenaar is, beperkt bleef. Een vijf-tal hotelgasten konden tijdig het gebouw verlaten. De brand, die door honderden in dezen zomernacht werd gade geslagen i® vermoedelijk ontstaan door het a-chteloos wegwerpen van een sigaret. De tweede en derde verdieping alsmede de zolder brandden voor het grootste gedeelte uit. De schade wordt door verzekering ge dekt. EEN GEHEIMZINNIG GEVAL. Weer een vreemdeling uit den trein gesprongen. Vorige week berichtten wij, dat een Pool, die uit de strafgevangenis te.Merxem (Bel gië) was gevlucht en die door de marechaus sees te Roosendaal per retour naar België in den trein gezet, onderweg daaruit ge sprongen was. Hij werd opnieuw aangehou den en Donderdagmorgen andermaal naar Esschen op den trein gezet, waarna men niets meer van het géval hoorde. Vrijdagavond deed zich op het station te 'Roosendaal weer een ander geval voor dat toch misschien wel iets met het eerste te maken heeft. Bij aankomst t-och des avonds te half tien van een goederentrein uit België sprong plotseling een vreemdeling, die als blinde reiziger was meegekomen, uit den goede rentrein en wist te ontkomen. De mare chaussees, die op aangifte van het geval een onderzoek instelden, hebben tot dusver geen spoor van den vluchteling meer ge vonden. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat men hier nog met denzelfden man (den Pool) te doen heeft, die nog altijd om zijn ijheid vecht. ONVELIGHEID AAN DE GRENS. De laatste weken zijn in het- grensgebied zoowel in Nederland als in Duitschland vele diefstallen gepleegd. Bij herhaling zijn rijwielen te Nijmegen gestolen en te Beek en Berg en Dal zijn kiosken opengebroken en geplunderd In Kleef werden niet min der dan zeven inbraken kort na elkaar ge pleegd. De politie van Beek en de Duitsche politie, die bij de opsporing van de daders samenwerken, hebben hun pogingen thans met succes bekroond gezien. Men is er n.l. in geslaagd te Kleef eenige personen aan te houden, die in het bezit bleken van rijwielen, die te Nijmegen ge stolen waren. Ook is komen vast- te staan, dat de aangehoudenen de inbraken ge pleegd hebben. Gebleken is nog, dat de mannen zich ook geregeld aan smokkelarij hebben schuldig gemaakt. Een gratis reisje. Vrijdagmorgen bracht de 33-jarige werlc- looze J. M. een visite aan de politie in Utrecht en vertelde daar, dat hij in Venlo een rijwiel had gestolen dat hij in Hannover had weten te verkoopen. Dus deponeerde men den man in een der de klas-coupé en bracht hem voor verder onderzoek naar Venlo. Daar aangekomen op het politiebureau vertelde de mam die zeer veel schik in het geval bleek te hebben, dat hij van een fiet sendiefstal niets afwist, dat hij zelfs niet wist, wat stelen was. Hij had alleen maar op een goedkoope manier naar Venlo ge wild. Maar de politie is van nature ernstig en het wetboek van strafrecht telt meerdere artikels. Daar ook oplichting, zelfs ten na- deele van den Staat der Nederlanden straf baar is, werd de man weer gratis naar Utrecht gereden. Een buitenkansje dus voor de Nederl. Spoorwegen! Gearresteerd en weer gevlucht. Toen Vrijdagmiddag een ongeveer 25- jarig prsoon, afkomstig uit Keulen, de grens onder de gemeente Herzogenrat-h, bij Kerkrade, wilde passeeren. werd hij door een. tolbeambte gearresteerd. De man was den beambte bekend als een beroeps-smok kelaar en hij wist ook, dat de man door de politie te Keulen gezocht werd wegens doodslag en diefstal. Bij de arrestatie van den moordenaar, namen de personen, die zich op Nederlandseh gebied bevonden, te gen den beambte een dreigende houding aan. Daardoor gelukte het den gearresteer de zich los te rukken en in het grensrivier tje de Worm te springen en 'zich veilig te stellen op Nederlandseh grondgebied In een grenswinkel kreeg hij een hemd en hield zich verborgen. De Duitsche politie doorzocht met Nederlandsche beambten de verschillende gebouwen langs de grens, ech ter zonder gevolg; zeer waarschijnlijk be vindt zich de misdadiger in Limburg. Hij wordt ook nog verdacht met andere perso nen in den laatsten tijd langs de grens ver schillende misdrijven te hebben gepleegd. Vermiste badgast terecht. De jongeman B., uit Zwartsluis, die se dert Vrijdagmorgen te Schiermonnikoog vermist werd, is Zaterdagmiddag in uitge- putten toestand in de duinen gevonden. De jongeman is zenuwpatiënt. Concerten in de open lucht. Leiden, 20 Augustus 1932. Geachte Redactie. Als trouw bezoeker van de concerten, welke gegeven worden door de verschillende bij den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare Ver- eenigingen aangesloten gezelschappen, verzoek ik U beleefd voor onderstaande regels eenige plaatsruimte in Uw blad waarvoor bij voorbaat Toen de Bond twee jaar geleden begon met het geven van de concerten was er voor de po litie nog al eens „werk aan de winkel". Ge lukkig kunnen de trouwe bezoekers thans con- stateeren dat dit veel beter is geworden. De „joelende jeugd" komt niet meer en het aan tal werkelijke „luisteraars" wordt steeds groo- ter. De verschillende vereenigingen doen stuk voor stuk hun best een zoo mooi mogelijk pro gramma te geven en zetten voor deze concer ten hun beste beentje voor. Het doet den mu zikanten genoegen dat ook het publiek dit op prijs weet te stellen en dikwijls door zijn ap plaus uiting geeft hieraan. Tot voor korten tijd hoorde men dikwijls, dat het zoo jammer was dat men niet kon zitten want twee uur rustig staan valt over het alge meen niet mee. Ook daarin is thans door de welwillende houding van %t Gemeentebestuur voorzien en er zijn stoelen voor zeer geringen prijs te huur. Wat zien wij thans echter gebeu ren? De stoelen blijven leeg staan en hoogstens gaat men zitten op de ijzeren omheining. Dat ligt toch niet in de beÜoeling. Durft men in Leiden niet wat in andere steden iets heel ge woons is? Durft men geen stoel huren om er op te gaan zitten uit vrees dat men zal worden uitgelachen of aangekeken? Dat kan toch niet het geval zijn. Komt, Leidenaars, toont dat gij het. werken van den nog jongen Bond op prijs weet te stellen, steunt hem in alles, in de toe komst kan en zal dezen Bond waarschijnlijk veel voor U allen kunnen en willen doen. U nogmaals beleefd dankend teeken ik Hoogachtend, Een trouw bezoeker Wat anderen er van zeggen R.K. Bond van Houtbewerkers. Leiden, 21 Augustus 1932. Op de laatst gehouden vergadering 18 Aug. is een voorstel ingekomen inzake 10 ct. con tributie verhooging en dit wel met het oog op werkloozenuitkeering. Daar niet alle leden te genwoordig waren, meenden wij. goed te doen, dit door middel van Uw Courant bekend te maken. Het was een noodzakelijk besluit daar an ders de uitkeering zou moeten worden vermin derd en dit geenszins plezierig zou zijn. Wij hopen, dat de leden dit. ter harte mogen nemen en daarom niet te zeer tegen dit punt gekant zullen zijn. De verhooging gaat in op 1 September. Namens 'het Bestuur, J. Schramp. Sec»., Garenmarkt 5. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POELAU TELLO vertr. 20 Aug. van Bremen naar Amsterdam. TALISSE vertr. 20 Aug. van Amsterdam naar Hamburg. KON. HOLL. LLOYD. TENERIFFE (uitr.) arr. 18 Aug. te Pa- ranagua. KON. PAKETV. MIJ. STGLI arr. 19 Aug. te Rangoon. NW. ZEELAND, vertr. 19 Aug. van Sin gapore naar Melbourne.. HOLLAND-AFRIKA LIJN. j KLIPFONTEIN (tihuisr.) vertr. 18 Aug. van Beira. SPRINGFONTEIN vei-tr. 20 Aug. van Rotterdam naar Hamburg. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BREEDIJK arr. 19 Aug. van Boston te Philadelphia. DAMSTERDIJK, Rott. naar Vancouver, arr. 19 Aug. te Los Angeles. DELFTDIJK, Rotterdam naar Vancou ver arr. 20 Aug. t Swansea. NEBRASKA, Vancouver naar Rotter dam vertr. 18 Aug. van Panama. STATENDAM, New York naar Rotter dam 9.35 van Plymouth; 20 Aug. nam. 8 uur te Rotterdam verwacht. STATENDAM ar?. 20 Aug. van New York te Rotterdam. VEENDAM RotterdamN. York vertr. 20 Aug. 1.15 uur nam. van Boulogne. VOLENDAM vertr. 20 Aug. van New- York naar Rotterdam. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. MEERKERK (thuisr. arr. 19 Aug. te Manila. ROTTERDAMSCHE LLOYD. JACATRA (uitr. pass. 20 Aug. Pantel- la r ia. KOTA AGOENG (thuisr. vertr. 20 Aug. van Be la wan. KOTA TJANDI arr. 20 Aug. van Rotter dam te Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALPHACCA (thuisr.) vertr. 19 Aug. van Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. DEUCALION, Japon-Rotterdam, vertr. 19 Aug. van Marseille. MAR ON vertr. 20 Aug. van Amsterdam naar Londen. PHRONTIS, Liverpool naar Java, vertr. 18 Aug. van Suez. POLYPHEMUS, BataviaAmstardam, pass. 20 Aug. Perim, PYRRHUS, RotterdamJapan vertr. 19 Aug. van Penang. EMZETC0 LIJN. JONGE ANTHONY vertr. 19 Aug. van Cannes naar Valencia, JONGE JACOBUS vertr. 19 Aug. van I Carthagna naar Almeria. j JONGE JOHANNA Rotterdam naar Valencia pass. 19 Aug, Gibraltar. WIE ADVERTEERT VERGROOT ZIJN OMZET WIE ZIJN OMZET VERGROOT KAN GOEDKOOPER VERKOOPEN. DUS WIE ADVERTEERT IS GOEDKOOP!

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10