Firma G. H. MAAT ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1932 DE LE.DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. telegrafisch weerbericht naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Aug. 1932, medegedeeld door het Kon Ned Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 770.9 te Praag. Laagste barometerst.: 750.2 te Vardö. Verwachting tot den avond van 21 Aug.: Zwakke wind uit Oostelijke richtingen helder tot licht be wolkt, droog warm LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur om 12 uur hedenmiddag 28.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 8.44 uur tot Zondagmorgen 5.22 uur, van Zondagna middag 8.43 uur tot Maandagmorgen 5.23 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminr., Hooge Rijndijk hedenmorgen 7 uur 25 en 12 uur 26 gr. C. Zweminr. „De Zijl", hedenmorgen 7 uur 23 en 12 uur 24 gr. 0. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 21 Augustus voorm. 6.35 uur en nam 7 uur; Maandag 22 Aug. voorm. 7.05 en nam. 7.30 uur. wijzeressen en Eerw. Zusters voor het moei zame werk aan het spel en zang vooral. Toen wij begonnen zijn waren zij al twee maanden bezig en bijzonderen dank en lof moet dan gegeven worden aan den heer J. Schouten, hoofd der R. K. Jongensschool, vooral voor de mooie zang bij de H. Mis en de opvoering van 'R'eepelsteeltje. Ook de heer O. H. de Boer komt een bij zonderen dank toe voor de muzikale bege leiding met zoo'n groote verdienste bij re petitie en opvoering gegeven. Tenslotte moeten wij bovenal God dan ken dat Hij ons zoo bevoorrecht heeft dit feest zoo heerlijk te mogen vieren met zulk prachtig weer. Dan laat spr. nog eenmaal alle gebeur tenissen passeeren en verzoekt de feesten te beëindigen met het zingen van „Aan U. o Koning der Eeuwen". Wilhelminafeesten. Woensdag en Don derdag a.s. zullen wederom de jaarlijksche W.V.-feesten gehouden worden op het ter rein hoek Weipoortsche weg en Hooge Rijndijk. Was het eerst een vraagteeken of er al of niet gefeest zou worden, na het besluit gevallen is, nu wordt er danig aan gewerkt, om het te doen slagen. Begonnen wordt (zie de advertentie in dit blad) met een kindenhulde aan den burgemeester als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, waarna tractatie der kinderen en tal van kinderspelen. De tweede dag: de traditioneele ring- rijderij met paard en tilbury en verschil lende volksspelen. Des avonds tot slot een schitterend vuurwerk bestaande uit 57 nummers. De St. Jansfanfare zorgt voor goede mu ziek en op het terrein zullen tal van ver makelijkheden gevonden worden, waaron der de nieuwste attracties. Z0ETERW0UDE (H.-R.) Aanrijding. Gistermiddag omstreeks 5 uur had op den Hooge Rijndijk een auto ongeval plaats wat bijzonder goed afliep. De heer X. uit Hilversum passeerde met groote snelheid ter hoogte van de Rijne- gommerstraat een ander motorrijtuig, ge raakte daardoor in het zand langs den straatweg, maakte eenige slingers en reed vervolgens in volle vaart een uit 15 palen bestaande hek voor het huis van den heer de Gr. omver en wist juist voor de sloot tot staan te komen. Mej. de Gr., die met haar beide kinde ren voor het huis gezeten was, vluchtte in huis en ontsnapte aan een groot gevaar. De bestuurder was bereid de schade te vergoeden. ALPHEN AAN DEN RIJN. Concert. Concert te geven door de muziekvereeniging „Crescendo" op Woens dag 24 Augustus des avonds 8 uur in de tent aan de Stationstraat. 1. Florentiner Marsch, J. Fuicy, 2. Ouverture Tancerd, Rossini, 3. Suite Ballet, Francis Popy, a. Entree Mazurka, b. Pizzicati, c. Valse Len te, d Lafgo, e. Final Galop, 4. Au Golfe de Napels, Valse, A. la Guardia, 5. Fan tasie sur l'Opera Cavalleria Rusticana, Pedro Mascogne, 6. Voorwaarts Marsoh, Willem Ciere. Marschpotpourri arr. H. Boogers, 7. Uneke Sammy, marsch, A. RoLzmann. Dit programma wordt aange vuld met nog eenige populaire nummers. Een pink verlorenDoor den veehou der v. W. aan de Groeneweg werd in zijn land een 11/2-jarige pink aangetroffen, de herkomst onbekend is Belang hebbenden kunnen inlichtingen bekomen bij de politie. Gevonden. Een armbandhorloge, een bruin dekzeil, een portemonnaie met in houd, een belastingplaatje in leeren etui, 2 papagaaien. H00GMADE. Geitenkeuring. Gisteravond had op de baan voor het café Wittcman de keuring plaats van geiten van de plaatselijke ver- eemging. Keurmeesters waren de heeren Ir. v. d. Hoeven Rijksveeteeltconsulent en Beijersberg. Er werden 24 geiten aange voerd en een bok. Allereerst werden ge keurd de lammeren. Ie prijs C. Baak; 2e pr. W. v. d. Ploeg. Daarna één-jarige wit, le pr. de medaille van den Provincialen Bond, P. Borst; 2e pr Borreman. Van de onge hoornde oude witte geiten verwierf L. J. Borst den len pr., de medaille, 2e pr. W. v. d. Ploeg, 3e pr. A. v. d. Pouw-Kraan. Daarna werden gekeurd de geiten, die ver leden jaar en eerder een medaille gewon nen hadden. Ie pr. J. B. Borst, 2e pr. S. C. Lieverse. Gehoornde en bonte geiten: le pr. B. Borreman. 2e pr. G Rasmaeijer. 8 geiten werden bij het fokregister ingeschre ven. Ook de jonge bok werd met het vol doende aantal punten goedgekeurd. De kéurings-commissie roemde de prach tige collecte geiten; over het algemeen wa ren het zeer goede geiten. STADSNIEUWS bioscopen. Trianon. Het Trianon-theater heeft gisteravond, on danks de hitte, op éclatante wijze zijn vijf jarig bestaan herdacht. Het was heet, broeiend heet en eigenlijk geen weer om een heelen avond in de bioscoop te vertoeven, maar de talrijke vrienden van het Trianon-theater had den er anders over gedacht en trotseerden de hitte om het eerste lustrum van hun theater op feestelijke wijze te vieren. Zoo was dan even na 8 uur het groote theater bijna geheel bezet. Van talrijke zijden was belangstelling geko men in den vorm van bloemen, zoodat de hall als in een bloementuin herschapen was- Een bijzondere aardige attentie was die van een drietal werkloozen, die nogal eens van de goedheid der Directie geprofiteerd hadden met een gratis-toegangsbewijs en nu te samen bloemen hadden gezonden, begeleid van een hartelijken, op rijm gestelden, gelukwensch. Voor dezen avond was een muzikale feest- show gearrangeerd door José Rosenberg, die hierin met een versterkt orchest een groot aandeel had. Na het journaal ging het gordijn op en op het opnieuw prachtig ingerichte tooneel ze telde het Rcsenberg-ensemble, dat onder lei ding van José opende met een met tempera ment gespeelde potpourri, een succesvol begin van deze uitgebreide en op hoog peil staande muzikale show. Hierna vertoonden Les Alfreij dos, een jeugdig danspaar, een viertal zeer goede muzikale dansnummers, die zeer goed uitgevoerd werden en waarbij zij zichzelf of elkander begeleidden op viool, harmonica of saxophoon. Vooral het laatste nummer was zeer aardig en oogstte een hartelijk applaus. De clou van deze show, was de Trianon- marsch, een compositie van de leider José Rosenberg, die ook de tekst schreef en het geheel opdroeg aan de Directie. A la Maurice Chevalier droeg Rosenberg, begeleid door het orchest zijn coupletten voor, totdat tenslotte door de zaal klonk het re frein: „Trianon, Trianon". Afwisselend speeld ehet orchest aardige liedjes of begeleidde de executanten. Bijzon der succes oogstte Misha Korsakoff, die, op z'n prachtige Hohner-accordeon, een instru ment, zooals wij nimmer hoorden, op onver gelijkelijke wijze, begeleid door 't orchest, een gedeelte uit Offenbach's opera: Orpheus in die Unterwelt" ten gehoore bracht. Hélène Rosenberg zong charmant de schla ger uit de film „Ein Lied, ein Kuss, eind Ma- del" en werd onder een hartelijk applaus met bloemen overladen. Ook José Rosenberg en Les Alfredos en Misha Korsakoff, werden ten slotte met bloemen en kransen gehuldigd. Gedurende dit geheele programma hadden Tholen en van Lier telkens op geestige wijze de executanten ingeleid, na in den aanvang woorden van gelukwensch tot de Directie gesproken te hebben. Zij vormden het slot van deze muzikale show met een drietal alleraar digste liedjes, die er in gingen als koek, zoo dat tenslotte de geheele show, die besloten werd met de Trianon-raarsch door alle exe cutanten, een storm van applaus verwekte. Na de pauze ging tenslotte de aardige Duit- sche film: „Ein Lied, ein Kuss, ein Madel". Hoe Wally Sommer van het meisje uit de gramofoonwinkel een groot zangeres wordt en tenslotte den aardigen directeur trouwt, wordt alles even charmant en geestig door Martha Eggerth gespeeld. Een vermakelijke rol speelt ook Fritz Grün- baum in verschillende grappige tafereeltjes, die herhaaldelijk lachstormen verwekten. Het is een der aardigste Duitsche films, die wij ooit zagen en wij bevelen deze film en dit heele programma, dat deze week iederen avond zal worden herhaald, dan ook gaarne In het café werd daarna het feest nog voort gezet door het José Rosenberg-ensemble, ter wijl tevens nog optrad de goochelaar Bersalini, waarna mej. Leonie alleraardigst zong, dat dat veel applaus oogstte. Bob Eugers gaf daar- tusschen nog een zeer goed gespeelde trompet- Het werd een prachtig geslaagd feest, dat eerst laat in den nacht eindigde. Luxor. Na een goed journaal en een tweetal korte films zagen we in het Luxor Theater gister avond als hoofdfilm voor de pauze: Dixiana, de Carnavalsbruid, een operette-film, met aar dige muziek en zang. Een film met een Ame- rikaansch tintje, die het echter wel doet Sterk spel hebben we in de tweede hoofd film mogen bewonderen van Marie Dressier die de rol van Min in „De Vreemde Moeder" vervult. Met Wallace Beery, Dorothy Jordan B Gevestigd sedert 1833 WIJNKOOPERIJ en Marjorie Rambeau dragen zij de geheele film, die de volgende geschiedenis in beeld brengt. Min, de eigenares van een klein hotel in een visschersdorp, houdt van Bill, den kapitein van een visschersboot. Zij heeft een meisje in huis genomen, die zij een ruwe opvoeding geeft, maar waarvan zij zeer veel houdt. Bella, de moeder van Annie, die een slecht leven leidt, komt terug in het dorp en daar Min bang is, dat zij het meisje zal opeischen, vertelt zij haar, dat Annie al zes jaar geleden gestorven is. Om elke mogelijkheid van een ontmoeting te voorkomen, geeft Min al haar opgespaarde geld aan den hoofdonderwijzer, die Annie naar een kostschool zendt. Drie jaar later. Annie is verloofd en zal spoedig trouwen. Bella, die gehoord heeft, dat haar dochter een rijk huwelijk zal doen, wil hieruit geldelijk voordeel trekken. Zij vertelt dit aan Min, die, om te beletten, dat Annie zal vernemen wie haar moeder is, Bella dood schiet. Min wordt gearresteerd, maar laat zich kalm naar de gevangenis brengen, daar zij weet, dat Annie nooit de ware reden van den moord te weten zal komen. Annie en haar echtgenoot gaan op hun hu welijksreis, onbekend met de tragedie, die zich in hun nabijheid heeft afgespeeld. Voor volwassenen is deze soms wat ruwe film wel te volgen. City. Na een aardig voorprogramma draait de met Oostersche pracht geënsceneerde film „Sam son en Delila". De aanleiding tot de filmische uitbeelding van dit tragische conflict tusschen den sterken man en de zwakke vrouw uit den Bijbel, is de omstandigheid, dat een beroemde zangeres de rol van Delila in een opera moet vervullen. Zij gaat daartoe naar een ouden Joodschen vriend, die haar de karakters schetst van de twee bijbelsche figuren. Heel de wreede pracht van de bijbelsche oudheid, ontrolt zich voor haar geestesoog en aan het eind van het verhaal weet zij op welke wijze zij haar Delila-rol vertolken. Deze spannen de film kunnen wij om den aard van het ge geven slechts aanbevelen voor volwassenen. Na de pauze komt de ootknooping in de drieweeksche seriefilm ,.De Koning van den Congo". Deze ontknooping heeft natuurlijk on der tal van onverwachte cn dramatische ge beurtenissen plaats. Het einde komt met de vereeniging van twee liefhebbende harten en het deponeeren van den tempelschat, waarom, zooveel misdaden gepleegd waren, in het Brti- sche rijksmuseum. Het programma, dat deze week in City draait kunnen wij, ondanks de warmte, voor volwas senen aanbevelen. Casino. Casino presenteert deze week voor de pauze „Nederland in klank en beeld" met de nieuw ste gebeurtenissen in eigen land en de film: „Om middernacht". Na de pauze: „Het geheim van de vijf sleutels". In de eerste film vervult Eddy Polo de hoofdrol. In de tweede zien we Carlo Aldini en Siegfried Arno als detective op 't witte doek verschijnen. Beide films behooren tot het ko- misch-sensationeele genre en geven met be trekking tot volwassen personen geen aanlei ding tot bijzondere opmerkingen. „DE VOORZIENIGHEID". Het Gésticht „De Voorzienigheid" op de Hoogewoerd zal 16 Oktober 75 jaar bestaan Den 19den October zal Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem, ter gelegenheid van die jubileum, een pontificale H. Mis opdra gen in de St. Petruskerk. Wij komen hierop uitvoeriger terug. Koninginnefeest. Ais ieder jaar heeft de commissie, door B. en W. uitgenoodigd voor de organisatie van een kinderfeest tor gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, we derom een programma voor het kinderfeest in elkaar gezet. Dit zal wederom iin de Stadsgehoorzaal worden gegeven. Het zal te 10 uur 's morgens aanvangen met een openingswoord van den voorzitter, den heer W. Koops Azn. Daarna, wordt met de afwerking begonnen en zuilen zang, poppenspel en goochelen elkander af wisselen. Ook in den foyer zal een gedeelte der schoolkinderen de uitvoering kunnen bij wonen. Hier zal de heer J. A. Zuidhoff een openingswoord spreken. De kinderen zullen weer in optocht van de verschillende verzamelpunten naar Ge hoorzaal marcheeren, na eerst een vlagge- groet gebracht te hebben aan .den burge meester. Het geheel staat onder leiding van deu heer S. J. Koopmans. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 3976. Naamlooze Ven- nootschap Ailgemeene Boek- en Handels drukkerij v/h. Batteljee en Terpstra, Lei den, Oude Rijn 39. Uittr. Dir.: W. F. L. Buschkens, VGravenhage. Uittr. Ged. Comm.: J. C. Destrée, 's-Gravenhage. Uittr. Adj.-Dir.: I. M. Leman, Leiden. 684. Bloembollenkweekerij en handel v/h. firma J. de Groot en Zonen, Noordwijk, Pickéstraat 64. Bovengenoemde N.V. is met ingang van 25 November 1931 in liquidatie getreden. Liq.: P. de Groot Jzn., Noordwijk. De erfgenamen van wijlen mevr. de wed. Franchimont-van Batenburg hebben aan ouratoren der rijksuniversiteit alhier het door Thérèse Schwartze in olieverf geschil derd portret van wijlen den Leidschen hoogleeraar prof. dr. A. P. N. Franchimont ter plaatsing in de Senaatskamer aangebo den Deze aanbieding is door het college gaarne aanvaard. Hedenmorgen te halftien heeft voor het front der troepen op het terrein aan de Maaldrift de beëediging plaats gehad van den bij het 6e reg. veld-artillerie benoem den 2den luit. L. W. C. Adank. De be- eediging geschiedde door den regiments commandant, luitenant kolonel J. E. Haits- ma Muiier. Gisteravond is de 25-jarige R. B. by het hooi laden in de Os en Paardelaan door de warmte onwel geworden en bewusteloos goraakt. Door den dokter van den E. H. D. weid de jongeman weer bijgebracht. Diploma Geoefend Zwemmer(ster). In de Zwem-inrichting de Zijl had gis teravond onder groote belangstelling het examen plaats voor het diploma geoefend zwemmer(ster). Het diploma is uitgereikt aan do hoeren W. F. Kwestroo, J. Pret, C. Teske, J. Kosto, Fr. Sloot, J. Wouterloo, A. v. d. Linden, W. de Graaf, L. J. den Hol der, H. Montagne, J. den Os. M. Faasse, A. Faasse, A. Minken, H. M. Seyn, B. Pley, J. Keereweer, G. F. van Dorp, A. M. Vree burg, H. Dreef, W. H. Schouten. P. Ver kerk, J. van Dam, C. Leemans, C. Blauw, C. von Dorp, K. Samson allen uit Leiden; W. van Egmond, J. v. d. Gugten uit Rijns burg; en aan de dames I. Hes, A. van Deventer, R. v. d. Tuyn. B. Kuiper, S. Verhoeks, K. v. d. Laan, A. Westdorp, M. van Berkel, A. Arbouw, G. Dejeu, T. Leugering. J. Oosten dorp, C. Koopman, L. van Weizen, O. Jan sen, H. Wesselius, S. Mizee. A. Otgaar, B Otgaar, H. Voort, R. van Egmond, L. Gij zen, Mevrouw W. J. Koning, T. Jansen, L. v. d. Linden, A. Otto en A. v. d. Post. Tevens kan nog vermeld worden, dat de meesten der geëxamineerden in dit zomer seizoen do zwemsport hebben geleerd in de Zwem-Inrichting de Zijl onder leiding van de zwemonderwijzers de heeren A. van Weeren en P. Arnoldus. beiden gediplo meerd door den N.Z.B. Gisteren zijn in de Zwem-Inrichting de Zijl in totaal genomen 3028 baden. BURGERLIJKE STAND LAATSTE BERICHTEN HOE WARM HET WAS Gisteren is te Bildt met 33.2 gr. Celsius de hoogste temperatuur van dezen zomer bereikt, Dit is nog geen record voor den tijd van het jaar, want in 1898 werd op 23 Aug. 33.9 gr. C. waargenomen. Te Maastricht werd gisteren 37 gr. bereikt, terwijl het hoogste Augustus-maximum tot nu toe 35.3 gr. C. was. De bestendigheid van het warme weer treedt duidelijk aan den dag in de onafgebroken opeenvolging, van zomersche dagen, waaronder wordt verstaan dagen met een maximum boven 25 gr. Dit aantal is van den lOden dag af, vandaag meegerekend, tot 11 gestegen, terwijl de langste reeks, die sedert hel begin der waarnemingen te De Bildt (1897) is voorgekomen en in den zomer van 1923 werd waargenomen, eveneens 11 bedroeg. VERDRONKEN Uit Heerlen wordt ons gemeld: Vrijdag middag is bij het baden in de Maas te Elstoom- heer de 12-jarige P. C. verdronken. Zijn lijk is opgehaald. ZONNESTEEK Gistermiddag omstreeks 7 uur was de 56- jarige landbouwersknecht A. Horsten, geboren te Oosterhout, en in dienst bij dén landbouwer Teurlings, op het land „Vossenberg" bij Til burg, aan het haver opzetten. De man zeeg plotseling in elkaar en overleed kort daarop In het ziekenhuis werd geconstateerd dat hij door een zonnesteek was getroffen. Nog een hitle-slachtoffer. De 63-jarige boer J. Bemelsmans, uit Klim men, die in Hulsberg bij familie Vrijdagmiddag bezig was op het land een korenmijt te plaat sen, werd plotseling door de hitte bevangen. In den loop van den avond is hij in het ziekenhuis te Heerlen aan de gevolgen overleden. Overdreven berichtgeving. Tn de „Rotterdammer" lazen we, dat Woensdagmiddag door het kordaat optre den van een conducteur een ernstige spoor wegramp zou zijn voorkomen, toen hij den boemoltrein no. 3835, welke te 16.12 uur van het station alhier vertrekt, had tot stilstand gebracht, wijl hij een nade renden sneltrein, die eerst moest passee- ren, zag aankomen. Was dit niet gebeurd, aldus lezen we in bedoeld bericht, dan was de kans groot geweest, dat de sneltrein op heb enkele spoor buiten het station op den boemel- trein gevlogen was. Beide mededeelingen nu zijn niet juist. Toen de dienstdoende ambtenaar het sein tot vertrek aan den boemeltrein had gegeven, bemerkte hij tegelijkertijd zijn vergissing en beduidde onmiddellijk den wagen voerder te stoppen, hetgeen ge schiedde. Ware dit niet gebeurd, dan zou de trein op doodspoor zijn gcloopen, gevolg van het geperfectionneerd wisselstelsel, dat een veilig verkeer waarborgt. TELEGRAMMEN LEIDEN. Geboren: Elizabeth d. vaan A'. de Langen en J. E. Planjer Huibrecht z. van W. Barendregt en W. H. H. Ma- ree Petrus Johannes z. van J. A. Vos kuil en M. J. Hoogeveen Pietor z. van J. Waasdorp en M. van den Nieu- wendijk Wilhelmina Maria d. van J. C. Hageman en P. H. GaJirmann Laurens z. van L. van der Linden en G. Crama Machiel z. van E. M. Gul- demond en H. Dubbelaar. Ondertrouwd: P. Hoppenbrouwer jm. 25 j. en N. Kagenaar jd. 24 j. A. J. Kors jm. 27 j. en J. van den Berg jd. 32 jaar. Overleden: C. de BruinDuijn- dam vr. 49 j. D. Privé m. 79 j. J. van Gent m. 61 j. A. Appelmolk m. 48 jaar. HET EERSTE LIJK VAN DE NIOBE KIEL, 20 Augustys (V.D.) Door een dui ker is hedenmorgen tegen 10 uur het eerste lijk uit het wrak van de „Niobe" geborgen. Met een boot van den havendienst werd het lijk naar Kiel overgebracht. Het kon nog niet geëdentificeerd worden. Trianon: Luxor: City: Casino: BIOSCOPEN. Goedgekeurd. Volwassenen. Volwassenon. Volwassenen. BADGAST VERMIST Te Schiermonnikoog wordt sedert gistermor gen 8 uur een badgast vermist. Ondanks alle alle naspeuringen heeft men van den jonge man nog geen spoor kunnen ontdekken. HITTE-SLACHTOFFERS TE LONDEN LONDEN, 20 Aug. (V.D.) De buitenge wone hitte, die gisteren in Engeland heeft ge- heerscht, heeft verscheidene slachtoffers ge- maajet. Op verschillende plaatsen zijn 7 raen- schen om het leven gekomen. Een aantal ge vallen, waarin men meende met zelfmoord te doen te hebben, bleken bij onderzoek eveneens door de hitte te zijn veroorzaakt. Zoo stortte b.v. een advocaat uit het venster van een vier de verdieping. Bij onderzoek bleek de man, die zich bijna geheel van zijn kleeren had ont daan, voor het raam door de hitte te zijn be vangen en naar beneden te zijn geslagen, MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Aug. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.401.kroten 1.001.40, komkommers 1.806.90, bloemkool I 1.908.90, idem II 1. groene kool 1.70—2.40, meloenen 15— 52, pieterselie 0.501.kropsalade 0.403.selderie 0.501.50, uien 1.00—1.90, wortelen 1.20—7.80, rabar ber 0.30—1.perziken 212, per 100 kg.: kroten 1.001.80, Bnij'boonen 26 stokboonen f 210, stamboonon 25, postelein f 25, spinazie 38, tomaten A 1.60, B 1.60, C 1.20, CO 0.80. 20 Aug. Boter. Do prijzen van boter op de boden gehouden mnrkt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle 1.40 prima* boerenboter 1.151.25, goede boe renboter 1.05—1.10 per kg.; Aangevoerd: 96 achtste en 18 zestiende vaten, wegende 2100 kg. Handl matig. Eieren. Aanvoer 11244 stuka. Prijzen: kippeneieren 3.704.30 en eendeneieren 2.75—3.30 per 100 stuks. Handel matig. Turfmarkt van 15 tot en met 20 Aug. Aangevoerd 150.000 stuks lango turf, prijs 78 per 1000 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 19 Aug. Groen tenveiling. Eigenheimers per kist van 25 kg. 0.45—1.05; peen per 100 bos 4.40 7.50, bloemkool 1ste soort por 100 6.60— 8.90, peen per kist van 20 kg. f 0.35—6.70, Aanvoer: 450 kisten aardappelen, 4000 bos peen, 8400 bloemkool, 2500 kg. poen. NOOTDORP, 19 Aug. Eieronveiling. Aanvoer 6118 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.804.90, eendeneieren 3.00—4.25, en krioleieren 1.95 per 100 stuks; kippen 60 cent, hanen 85 cent per stuk, kaas 22—23 cent per pond, pot bloemen 2030 cent p. stuk. R0EL0FARENDSVEEN, 19 Aug. Groentenveiling. Meloenen 644 cent per stuk, andijvie 0.501.40, sla. 0.502.50 per 100 krop, snijboonen 2032 cent, prin- oesseboonen 2349 cena, dubb. stam 21 25 cent per kg., Augurken fijn 1.804.10, fijnbasterd 0.95—1.90, basterd 25—75 cent grof 25 cenb, stippel 25 cent per 25 kg. ALPHEN a. d. RIJN, 19 Aug. Groenten veiling. Per 100 kg.: heerenboonen 3.50— 6.snijboonen 1.802.per 100 bos: peen 6.—, kroten 2.—, andijvie 1.10— 1.50, per 100 stuks: kropsla I 3.40—3.70, idem II 1.20—1.80, komkommers I 6.50 bloemkool 1/8, idem II 5.—, meloenen 2652, rabarber 1.00—1.10. Eierenveiling. Aanvoer: kippeneoeren 3.20--4.en eendeneieren 2.50 per 100 stuks. BOSKOOP, 19 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 12 cent, Marcel Rouyer 10—15 ct., Hadley 12—28 cent, Claudius Pernet 15— 27 cent, Columbia 10—15 cent. Butterfly 9ie cent, Mac Keiler 615 cena, Wilh. Kordes 10—15 cent, Mme Jules Bouohé 6— 12 cent, Rosalandia 1016 cent, I'lorox 7 —15 ccnte Phoebe 10—15 cent, Potin 8—16 cent, Chas. P. Kilham 10—19 cent, Edith Helen 1531 cent, Aug. Noack 8—15 cent, Else Poulscn 20—36 cent, Gloria Mundi 18 32 cent, Ellen Poulsen 1015 cent, Chry santen, grootbloemig 70 cent, idem tros 6080 cent, Dahlia 57 oent, Witte Lelies 3040 cent, Roode Lelies 35—70 cent, Ger- bera 40 cent, Clematis Durandi 3038 oent Clematis Prins Hendrik 1.60, Clematis The President 40 cent, Clematis lilacina 50 cent, Tritoma 610 cent, Gladiolen 37 cent. Eieren per 10 stuks 31 cent.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3