H. NI. PIERROT GEVESTIGD AGENDA „DE ADELAAR" - fawe Rijn 37 ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2^ PICCARDS STRATOSFEERTOCHT. PLANNEN VOOR EEN DERDE START. In het Noorden van Canada. De ,.Message-o" meldt, dat prof. Piccard heeft afgekondigd, dat hij voornemens ts een derden tocht naar de stratosfeer to maken en wel van den oever van de Hud- son-iiaai in Canada. ïal van vraagstukken zullen opgelost kunnen worden, wanneer vastgesteld kan worden aan wed ken in vloed de kosmische stralen bloot staan op de plaatsen, waar de magnetische stroomin gen de stratosfeer bereiken. Dat Piccard van plan is een derden tocht te maken, blijkt ook uit een mede- deeling van zijn broer Jean, die ale apothe ker gevestigd is to Wilmington (Delaware;. Deze deele mede, dat de professor binnen niet te langen tijd opnieuw zal opstijgen en ook hij noemde het gebied van de Hud- son-baai als de plaats, waar de opstijging zal plaats hebben. Prof. Piccard lieeït de „Matin" telefo nisch eenige inlichtingen verstrekt over zijn indrukken tijdens de vlucht in de stra tosfeer. Hij verklaarde, dat hij zich geen gunstiger verloop had kunnen hopen. Het weer was uitstekend en had geen oogen- blik de weersvoorspellingen, die bij zijn besluit tot opstijgen den doorslag hadden gegeven, gelogenstraft. De ballon had een gemiddelde uursnelheid van 25 K.M. De vanaf de aarde naar de gondel uit gezonden radiogrammen waren zeer moei lijk verstaanbaar daar de ontvangst in de gondel niet vrij van storingen was. Spre kende over de koude op de grootste hoogte, n.l. bijna 17.000 M., verklaarde de profes sor, dat zijn vingers bevroren waren, zoo dat hij de instrumenten bijna niet kon hanteeren en ook het uitseinen met groote moeilijkheden gepaard ging. De landing \an de gondel verliep eenigs- zins lastig. Op de plaats, waar de ballon neerkwam, bevonden zich vijf boeren, die in den looppas op den ballon toerenden. Piccard en Gosyns wierpen touwen uit, welke de boeren trachtten te grijpen. Toen de ballon door een plotselingen winstoot weer iets omhoog dreef, lieten de boeren uit vrees, de lucht ingetrokken te worden, de touwen los waardoor de ballon weer 50 Meter omhoog dreef. Piccard opende het ventiel verder, waarna de gondel van eeni ge meter» hoogte vrij hard op den grond terecht kwam, zoodat de omstanders reeds voor de inzittenden vreesden, totdat het luik werd geopend en Piccard en Cosyns ongedeerd te voorsohijn kwamen. Siberische koude in de gondel. Professor Piccard heeft Donderdagavond laat opnieuw een vertegenwoordiger van United Press ontvangen en dezen het vol gende relaas gegeven van zijn wederwaar digheden sinds zijn vertrek uit Ziirioh. „Wij waren", aldus prof. Piccard, heden morgen om vijf uur te Ziirich opgestegen. Do ballon steeg met groote snelheid, zoodat wij binnen drie uur onze maximumhoogte van 16.500 meter hadden bereikt. De ther mometer aan boord van den ballon re gistreerde een temperatuur van 16 graden Celsius onder nul. Op deze hoogte was de hemel volkomen duister. Het was buiten gewoon moeilijk voor ons, na te gaan, bo ven welke plek der aarde wij ons bevon den, daar de landkaarten ons van geenei- lei nut konden zijn. De bergen onder ons leken één onafgebroken vlakte te vormen. Het eenige, met behulp waarvan wij ons konden orienteeren, was het wateropper vlak der meren, dat zilveraohtig begon te glanzen toen het door de zon werd besche nen. Niettemin was het niet doenlijk, nauwkeurig onze positie boven de aarde te bepalen. „De navigatie was zeer moeilijk in ver band met de sterke luchtstroomen en eerst tegen den middag verliet de ballon het Al pengebied. Langzaam dreven wij naar Noord-Italië, boven de Zuidelijke hellingen van het gebergte. „Op dit tijdstip begonnen wij langzaam to dalen en geleidelijk zakten wij tot een hoogte van 3400 meter. Met de topografi sche gesteldheid dezer streek ben ik zeer goed op de hoogte en ik zag, dat wij ons nabij het Garda-meer bevonden. Toen ech ter brak er een periode van windstilte aan. Twee uur duurde het, aleer er weer bewe ging in den ballon kwam. Nadat wij eeni- gen tijd boven het meer hadden gezweefd, kreeg ik een plek in het oog, die geschikt was voor een landing. Ik vergewiste mij er nogmaals van, of daar inderdaad een lan ding kon worden volbracht en toen dit het geval bleek te zijn, besloot ik te landen. Onze tocht is uit elk oogpunt uitstekend verloopen; de instrumenten werkten schit terend". De correspondent vroeg prof. Piccard, of hij iets, wildo mededeelen omtrent de we tenschappelijke waarde van zijn experi ment. De professor betoonde echter in dit opzicht de grootste terughoudendheid en verklaarde, daaromtrent niets to kunnen zeggen, aleer hij zijn instrumenten nauw keurig had geraadpleegd. Kolonel Beraasconi deelde den oorres pondent nog mede, dat hij ,toon hij den bal lon zag naderen, met een vliegtuig was op gestegen tot een hoogte van 500 meter en boven het Garda-meer den ballon tegemoet was gevlogen- Hij had met Piccard seinen gewisseld en diens aandacht gevestigd op een geschikt landingsterrein. Ten slotte toonde prof. Piccard den cor respondent het telegram dat hij aan zijn vrouw had gezonden. Dit luidt als volgt: „Wij zijn te Desenzano aangekomen. Wij hebben een temperatuur gehad van ver scheiden graden onder nul. Het was een prachtige tocht. Wij hopen spoedig terug te keeren. Er is reeds een telegrafische ge- lukwensch aangekomen van den koning van België. Ik ben zeer gelukkig, maar erg moe". Maarsmanssieeg 14 "9 HorBogemaker Telefoon No. 1293 Van onze goedkoope prijzen voor KLOKKEN staat ieder verbaasd Zij zijn minder dan de helft van vorig jaar en goed, allen met garantie. Neemt Eens proef met een H.U.G.fl.-HORLOGE - H.U.G.fl.-WEKKERS zijn zeer gewild - Dok zijn wij zeer goedkoop in alle GERO-flRIIKELEN LUCHTVAART MOLLI.SON OVER DEN OCEAAN. Te 5.45 gisterenavond te Pennfield Bridge geland. De eerste helft van den tocht is ge slaagdl Gisterenmiddag te 5.55 Middel- Europeeschen tijd, is de Britsche Oceaan vlieger Mollison te Pennfield Bridge, nabij St. John, in de Canadeesche provincie Nieuw Brunswijk, geland. Er bestond voor dezen Oceaantocht meer belangstelling dan voor andere transatlan tische vluchten, die elkaar in den laatsten tijd vrij snel hebben opgevolgd. Vooreerst, wijl Mollison de eerste is, die een retour-Oceaanvlucht wilde onderne men, nog wel met een type sporttoestel zijn machine is een Push Moth. Hij was de eerste, die alleen van Europa naar de Nieuwe Wereld vloog; hij was de eerst6, die zóó de aandacht van de Australié- vliegster Amy Johnson trok, dat zij niet alleen met hem in de cockspit maar ook in het huwelijksbootje stapte.... Te 5.45 gisterenmorgen verscheen Molli- son's toestel boven Halifax, kruiste ©eni gen tijd boven de omgeving en verdween dan in westelijke richting. Een nieuw bericht uit Hubbards meldde dat ook daar de machine was gesignaleerd. Te 11.45 locale tijd verscheen hij boven Pennfield Bridge en landde vlot. Ofschoon hij nog benzine genoeg nad, was hij toch te vermoeid om naar New York door te vliegen. Heden hoopt hij de 850 K.M. die Pennfield Bridge van New York schenden, af te leggen, om dan on middellijk met de voorbereiding van den terugtocht aan te vangen. De afstand van Port Alarnoek in Ierland (waar hij Donderdag opsteeg) naar Penn field Bridge heeft Mollison afgelegd met een gemiddelde uursnelheid van 140 K.M. In totaal was zijn toestel 30 uur en 20 mi nuten in de lucht geweest. ERNSTIG VLIEGONGELUK BIJ ROME. Donderdag heeft tijdens een oefen vlucht bij Rome een ernstig vliegongeval plaats gehad, waarbij vier personen den dood hebben gevonden. Een vliegtuig geraakte op 40 meter hoogte aan het slingeren. Het stortte omlaag en \iel op een boerenhuis. De beide piloten waren op slag dood. Het benzine-reservoir van het toestel explo deerde, waardoor het huis in brand ge raakte. Het vuur verspreidde zich zoo snel, dat twee kleine meisjes, die in het huis speelden, niet meer gered konden worden en in de vlammen om het leven kwamen. Twee boerenvrouwen liepen zware brand wonden op. RECHTZAKEN Drie jaar voor diefstal van een paard. Het O.M. bij de Bossche Rechtbank eischte tegen den 34-jarigcn chauffeur J. J. K., wegens diefstal van een paard uit de weide te Borkel en Schaft 3 jaar gevange nisstraf. SPORT AMSTERDAM KRIJGT VIJF NIEUWE ZWEMBADEN. Naar wij vernemen, zal Amsterdam in 1933 vijf nieuwe zwembaden rijker worden. De navolgende plannen, binnen de grens va-u Amsterdam, zijn hiertoe ontworpen: I. De afbouw van het zwembad op het landgoed „Anistelrust". II. Een zwembad aan den Overkant van Het Y. (Hieraan bestaat sinds de ophef fing van Obelt dringend behoefte). III. Een zwembad aan den Amstelveen- schenweg nabij de KalfjesLaan, bannen de grens van de gemeente Amsterdam. IV. Een zwembad iin Watergraafsmeer, nabij het Betondorp en Diemen. V. Een zwembad nabij SLoterdijk. Al deze baden zullen volgens hetzelfde type worden uitgevoerd. Ieder bad krijgt, een bassin van 40 X 25 Meter, in beton uit gevoerd. In tegenstelling met de bestaan de baden zal het ondiepe gedeelte de grootste oppervlakte in beslag nemen. Het bassin zal in vier diepte-strooken verdeeld worden, n.l.: strook 1: 10 X 25 M. met een diepte van 30 c.M. (speciaal voor kinderen); strook 2: 7.K X 25 M. met een diepte afloopend van 3090 c.M. speciaal voor hen die de zwemkunst nog niet machtig zijn; strook 3: 7K X 25 M. met een diepte afloopend van 90 c.M. tot IK M. te gebrui ken voor instructiebassin; strook 4: 15 X 25 M. met een diepte af loopend van 1.502.25 M. voor de geoefen de zwemmers. Dit* diepste gedeelte zal voorzien worden van 6 banen van 25 M. voor wedstrijden, waarbij elke baan voor zien zal worden van een startblok- Ook als poloveld zijn de maten 15 X 25 M. ruim voldoende. Aan een zijde van het bassin zullen de springplanken op 1 en 3 M. hoogte wordon geconstrueerd. De waterdiepte zal aldaar 3 M. bedragen. Met het oog op de verschillende wedstrijden zal elk bad zijn voorzien van een tribune voor 800 perso nen, terwijl op het restaurant-terras nog 500 personen zullen kunnen plaats nemen. Rondom de bassins zal een tegelpad loo- pen, waarnaast een voetengoot, teneinde verontreiniging van het water door zand van het zonnebad zooveel mogelijk te voor komen. Elke inrichting zal geheel door hoo- ge en lage beplanting worden omgeven. De zwembaden zullen zooveel mogelijk in dienst worden gesteld van de lichamelijke cultuur en ruimte bieden voor zonneba den, turnen en spel in de open lucht. De baden zullen geopend zijn van 1 April 30 September. In de maanden dat het wa ter nog niet op voldoende temperatuur is, wordt het publiek een gelijkmatige tempe ratuur van 20 graden Celsius gegaran deerd. Door het systeem van wisselcabines worden de bezoekers niet meer aan ©en be paalden badtijd gebonden. Per bad wordt op 280.000 baders gerekend. Met het oog op wame zomeravonden zul len de inrichtingen van avondverlichting worden voorzien, waarbij de baden don tot 12 uur geopend zullen zijn. Normaal zuilen de baden tot 10 uur geopend zijn. De oeh- tenduren tusschen half zeven en half ne gen zullen voor het nemen van goedkoope baden beschikbaar worden gesteld. Voor verschillende attractieve toestellen als rutschbaan, pushball, draaiende balk, gymnastiektoesteUen als brug, rek en rin gen zal worden gezorgd. Voor deze plannen welke worden uitge voerd door de N.V. Ned. Mij. voor Zwemba- denbouw te Amsterdam, werd reeds moreel steun toegezegd door de Amsterdamsen e Zwemolub 1870. UIT DE OMGEVING KATWIJK Geboren: Floris z .van A. de Hollander en M. Parlevliet Trijntje d. van A. de Hol lander en M. Parlevliet Marius z. van M. de Hollander en C. van Rugge Marines z. v. M. de Lange en D. Wessels Nicolaas Willem z. v^n J. G. P. Bouman en J. W. E. Driessen Pieter z. van C van Duivenvoor de en M. van Halewijn Pieter Arend z. van M. Taal en A. A. Keur Margareta d. van G. Maagdelijn en C. van Duijvenbode. Ondertrouwd: W. O. Brouwer en Th. E. Meerburg K. Dijkrenth en E. Klok. Getrouwd: C. Ouwehand j.m. 26 j. en A. van Duijn jd. 23 j. Overleden: B. van Velthoven 91 j. wedr van J. van der Hoogt M. van Duijn 61 j. geh. met L. van Dijk. z NOORDWIJK Oranjefeest. Het programma voor het oranjefeest op 31 Augustus a.s. te Noordwijk- binnen is thans officieele vastgesteld als volgt: Voormiddag 9.30 rondgang der schoolkinde ren door Noordwijk-binnen, begeleid door het muziekcorps Excelsior, Na afloop van den rondgang tractatie in de scholen. Namiddag te 2 uur: kinderspelen op het Lindenplein: Ballendragen voor meisjes van 7 tot 12 jaar. Prijzen geëtaleerd bij den heer P. Zoutenbier, v. Limburg Stirumstraat, bij wien ook de aanmelding voor deelname moet geschieden. Stoelendans voor meisjes van 9 14 jaar. Prijzen geëtaleerd bij den heer C. Waasdorp, Kerkstraat, bij wien ook de aan melding voor deelname moet geschieden. Namiddag 3.30 uur: Zakloopen voor jongens van 7 tot 12 jaar. Prijzen geëtaleerd bij den heer J. Meijrink, Bronckhorststraat, bij wien tevens de aanmelding voor deelname. Touw trekken voor jongens van 7 tot 12 jaar. Prij zen geëtaleerd bij den heer H. A. Mathot, Kerkstraat 4. Aanmelding voor deelname bij den heer H. Bouwknegt, Kerkstraat 48. Namiddag 8 uur: Concert op het Linden- plein door het Fanfarecorps Excelsior. auMUópoz-aoenkoness aodrdw aodrdw aodrw Kinderstrandfeesten. Woensdag 24 Aug. a.s. zullen voor het laatst kinderstrandfeesten worden gehouden. De volgende wedstrijden zullen plaats hebben: Voor meisjes: hindernisloopen (turfrapen, enz.), stoelenrace. Voor jongens: hindernisloo pen (hoogspringen, zakloopen, enz.) blaastrap- pen. Opgaven kunnen worden gedaan aan het Informatiebureau. Fraaie prijzen zijn beschik baar gesteld. Lampion-optocht. Het bestuur van de Ver. voor Vreemdelingenverkeer heeft ver zocht mede te deelen, dat op Donderdag 25 Augustus a.s. 's avonds te 8 uur aan den Noord-Boulevard een concert zal worden ge geven en na afloop hiervan een lampion-op tocht met fakkellicht zal worden gehouden. Jongelui, niet beneden de 18 jaar, die als fak keldragers wenschen te fungeeren, gelieven zich op te geven aan bet Informatiebureau, dloedzichd aodrdw aodrdw aodrdw cmfwykg NOORDWIJKERHOUT Terug. Het verloren paard van den woon wagenbewoner is teruggevonden op een stuk j weiland aan den Buurtweg. Het beest had een uitstapje gemaakt, tot schrik en ergernis van den eigenaar. Personalia. De heer W. Lips, te Leiden, is benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Bij zondere Lagere School alhier, Parochie van het H. Hart van Jezus. Tot kommies bij de directe belastingen standplaats te Noordwijkerhout, is aangesteld de heer G. Hoekstra, gestationneerd te Eijgels- hoven (L.). TER AAR Sport. Morgen gaat het eerste elftal van Adolf Kolping een tegenbezoek brengen bij hun sportvrienden te Sassenheim. Zij moet n.l. spelen tegen Teijlingen II, waarvan zij den vorigen Zondag verloren hebben, na een mooie wedstrijd. Wat nu de uitslag zal zijn is een vraag, maar wel dringen wij de leden van Kol ping op het hart, dat zij flink moeten aan pakken, willen zij niet verliezen, laat staan i gelijk spelen. Enfin een beetje meer geluk, en allen hun best gedaan, dan belooft het een 1 spannende wedstrijd te worden, welke niet aan i belangstelling zal ontbreken. Mochten er sup- porters zijn, die, graag mee wilden gaan, dan moeten zij dit opgeven bij het bestuur, dan 1 kunnen de noodige maatregelen getroffen wor den. Het lie elftal krijgt D.O.S. IV op bezoek. We verondersellen, dat deze wedstrijd Kol ping wel een overwinning zal bezorgen, aan gezien zij de vorige maal op een uitwedstrijd het tot een gelijk spel wist te brengen. Hierna speelt het lilde elftal tegen Alfen- sche Boys III; ook hier zal de noodige span ning niet ontbreken. Tot slot gaan de Junioren een tocht onder nemen naar „Het Zevenhoven", en zullen daar hun voetbal-capaciteiten demonstreeren tegen de Junioren van Zevenhoven. Mochten wij ons aan een voorspelling wagen, dan winnen de Junioren van Kolping. Al de 4 elftallen wen schen wij veel succes. Wat mag en wat niet mag. Wanneer men den geheelen dag hard gewerkt heeft en dan nog een weinig wil genieten van de zomeravon den, dan is een wandeling lang niet zoo on aardig, vooral niet wanneer men de vrije na tuur intrekt. Een zoon van den landbouwer K. had den ganschen dag zwaar gezwoegd, des avonds ging hij een wandeling ondernemen, trok het weiland in dat gelegen is achter hun erf, en nam voor gezelligheid een soort van instru ment mede. waarmede men schadelijk gedierte kan dooden. Heel rustig liep hij in zijn eendje, opeens staat een rijksveldwachter voor hem, en deze neemt er blijkbaar geen genoegen mee, dat K. met zoo'n instrument op een stuk weiland loopt, en we weten het dan wat er volgt: inbeslagname en proces-verbaal, alzoo ge schiedde dit. De rijksveldwachter maakte pro ces-verbaal op grond, dat K. niet met een ge weer mag loopen op weiland, daar hij een acte heeft schadelijk gedierte te dooden op bouw land. Dat K. zijn wandeling onverwachts kort ge worden is, en onaangenaam, is begrijpelijk; enfin, misschien loopen de verdere gevolgen Dat was een heerlijk reisje. Donderdag gingen een 200-tal kinderen en enkele ouders per motorboot van de Gebr. Lek, een pleizier- reisje ondernemen naar Katwijk. Begunstigd door het prachtige weer, hebben zij kolossaal genoten aan het strand. Zij waren werkelijk een dag „uit", er werd gebaden, gespeeld, ge ravot, kortom, er heerschte een echte vroo- lijke kinderstemming. Voor de kinderen met de ouders is het een onvergetelijken dag geworden, die dikwijls in het geheugen zal blijven. Veel kosten waren er niet aan verbonden; voor 25 cent per persoon was men heen en terug. WASSENAAR Middenstandsvereeniging. Het bestuur v. d. Wassenaarsche Middenst. Vereen, besloot in zijn vergadering van 17 Augustus een schrif telijke stemming te houden onder de belang hebbende groepen (banketbbakkers, fruithan delaren en sigarenwinkeliers) over de wen- schelijkheid om op Zondagen deze zaken aan den Rijksstraatweg, Meijendell en Wassenaar sche Slag al of niet open te houden en de uit slag daarvan ter kennis van den Gemeenteraad te brengen. Het bestuur is van oordeel, dat een ruimere verkoop voor Wassenaarsche Slag en Meijen dell zonder bezwaar voor den winkelstand kan worden toegestaan, doch dat openhouden der zaken aan den Rijksstraatweg een nadeel is voor alle dorpszaken in die branches. UIT DE RIJNSTREEK RIJNLANDSCFE PROCESSIE NAAR KEVELAER. De Rijnlandsche processie naar Keve laer vei trekt dit jaar op Dinsdag 13 Sep tember e.k. De prijzen der spoorkaartjes zijn dit jaar aanmerkelijk minder dan het vorige jaar: zoodat vele, die het geheeio jaar door gespaard hebben voor hum jaar- lijksche Kevelaersche reis, voor het volgend jaar alweer kunnen beginnen met een flink batig saldo in hun spaarpot, terwijl andere die tegen de reiskosten zouden opzien, nu, aangelokt door dc groote verlaging, gemak kelijker zullen besluiten, om hun devotie niet te onderbreken en om juist in deze slechte tijden hun toevlucht te gaan ne men tot de Troosteres der bedrukten in Haar genadeoord te Kevelaer. De prijzen der spoorkaartjes zijn: Van Leiden 6.50. Van Hazersw.-Koude- kerk 6.25. Van Alphen aan den Rijn 6. Van Zwammerdam 5.80. Van Bodegraven 5.70. Van Woerden ƒ5.60. Gezien het groot aantal pelg-rims, dat dit jaar naar Kevelaer gaat, rekent het be stuur der Rijnlandsehe processie ook op een groote deelname. H. P. H. VAN DIJK, Pastoor-Directeur. Nieuwkoop, 19 Aug. 1932. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: Bruijne, Poortman en Timmermans. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Aug. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136, en A. J. Donk Doezastraat 31, telef. 1313. rp< Heerenzolen en Hakken f 0,95 Dameszolen en Hakken f 0.75 EEN NIEUWE HITTE-GOLF. Een nieuwe hitte-golf, krachtiger dan de vorige heeft de temperatuur over een groot gedeelte van West-, Zuidwest- en Midden- Europa sterk doen stijgen en heeft in ons land den thermometer voor de eerste maal in dézen zomer ver boven 30 gr. C (86 F) doen rijzen. Waarschijnlijk is de maximum temperatuur op enkele plaatsen hooger ge weest. dan in 1929. toen op enkele dagen een hitte voorkwam, die na dien tijd nog niet is overtroffen. Deze nieuwe hitte-golf is niet geheel on verwacht gekomen. Reeds eergisteren werd in de internationale weerberichten melding gemaakt van temperaturen van 36 gr. C (97 F), die op enkele plaatsen in Frankrijk voorkwamen en wezen enkele omstandighe den erop, dat het hitte-gebied zich naar het Noorden zou uitbreiden. Het is echter ook van belang op een an dere omstandigheid te wijzen, die het voor komen van heete dagen in den laatsten tijd verklaarbaar maakl. Gaan wij n.l. tempera- tuur-aanteekeningen over een groot aantal jaren na, dan zien wij, dat warme zomers periodiek voorkwamen. Uit mijn gedurende de laatste 40 jaren bij Den Haag verrichte waarnemingen bleek, dat warme en heete zomerdagen veel talrijker waren dan ge woonlijk in de jaren 1899. 1911 en 1921, min der talrijk dan gewoonlijk in de jaren 1894, 1906, 1918 en 1926 terwijl het aantal na dat jaar weer toenam. Wij hebben hierbij te doen met een ongeveer elfjarige periode, waaruit zou volgen, dat omstreeks 1933 de meeste warme en heete zomerdagen zullen voorkomen. Daar echter deze schommeling in de temperatuur niet volkomen regelma tig optreedt, kan men niet met zekerheid zeggen of 1932. 1933 of 1934 de warmste zo mer zal zijn maar wij weten wel met vrij groote zekerheid, dat wij nu en het volgen de jaar de meeste kans op warme dagen hebben, meer dan b.v. omstreeks 1938. Een warme zomer in Midden-Europa was trou wens reeds door den Duitschen meteoro loog Baur voorspeld op grond van toene ming van de z.g. zonne-constante. Het is wel goed uitgekomen. Deze hitte-golf zal zeer waarschijnlijk uit- loopen op onweders. Of deze door een blij vende afkoeling zullen worden gevolgd is om verschillende redenen nog niet zeker. (Nadruk verboden). Z0ETERW0UDE. VEERTIGJARIG PRIESTERFEEST VAN DEKEN JANSEN. Het slot. De laatste feestklanken zijn gisteravond uitgeluid. Ondanks de groote hitte was de zaal weer stampvol en kon de feestavond der schoolkinderen weer met uitbundig succes opgevoerd worden. De zang en gymnastieknummers en daar na de operette „Reepelsteeltje" deden het weer best, zoodat alle opvoeringen bij de priesterfeesten uitnemend geslaagd zijn. Op het einde van den avond sprak kape laan Brans, voorzitter van het feestcomité, het slotwoord. Als de Jubilaris zelf hier geweest zou zijn en niet door 'n lichte ongesteldheid verhin derd zou wezen, zou hij U allen bedankt hebben voor Uw heerlijk medevieren. Als Voorzitter van de feestcommissie zal ik U nu bedanken en op de eerste plaats mijn vreugde te kennen geven over de blij moedige eensgezindheid bij dit feest. Ook dank ik U voor de groote medewer king overal ondervonden en vooral voor de groote aandacht en stilte op alle feestavon den. Allen, die hebben medegewerkt aan de blijde intocht, alle medespelers bij de hul de van de organisaties, hartelijken dank voor de vele moeiten en offers. Waar het onmogelijk is allen persoonlijk te danken, wil spr. een uitzondering maken en bijzonderen dank brengen aan de heeren N. van Rijt en O. P. J. Paardekooper voor het vele werk en het geven van hunne geestesgaven. Ook bijzondcren dank aan de drie dames, die de heerlijke vertolking gaven van de moeilijke spreekrollen bij de hulde aan het Priesterschap. Dank vooral aan de onderwijzers, onder-

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2