CENTRALE VERWARMING UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 20 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gisteren Icwam de Raad dezer gemeen te in vergadering bijeen. Voorzitter Bur gemeester A. J. v. Gerrevink, secretaris R. Reitsma. Aanwezig alle leden. Notulen werden goedgekeurd. Mededeelingen Burgemeester en Wethouders deelen mede: A. dat Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd a. het raadsbesluit d.d. 14 Juni 1932 tot onderhand'Sohe aankoop van strookjes grond aan den Rijnsburgerweg; b. het raadsbesluit d.d. 2 Mei 1932 tot aankoop van grootboekinsohrijvingen; c. diverse raadsbesluiten tot wijziging der gemeentebegrooting 1931 en 1932; d. het raadsbesluit d.d. 2 Mei14 Juni 1932 tot het aangaan van een rekening- oourantovereekomst met de Bank voor Ned. Gemeenten. Voorgesteld wordt deze mededeellingen voor kennisgeving aan te nemen en het raadsbesluit tot het aangaan van de thans bestaande rekening-courantovereenkomst in te trekken. B. dat de Gedeputeerde Staten het in artikel 198 der Gemeentewet bedoelde ont- vangbericht hebben afgegeven ten opzichte van de besmettelijke ziektenverordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 14 Juli 1932; C. dat de Gedeputeerde Staten de ver ordening, houdende aanwijzing van een standplaats voor woonwagens, vastgesteld bij raadsbesluit, van 14 Juni 1932, ter vernietiging aan de Kroon hebben voorge dragen, wegens strijd met het algemeen belang; D. dat Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd de verordening tot wijziging der gemeenschappelijke regeling inzake het geneeskundig schooltoezicht; E. dat het Gemeentebestuur van Rijns burg op de in die gemeente bestaande voorwaarden, bereid is de woning van W. P. den Heijer, Almondeweg 1, aan het buizennet in de Rijsjes aan te sluiten. Het verzoek van den Heyer om aansluiting aan de waterleiding der gemeente Oegst geest kan hiermede als afgedaan worden beschouwd. Voorgesteld wordt deze mededeelingen voor kennisgeving aan te nemen. Aangenomen. Ingekomen stukken. 1. Jaarverslag van de Oegistgeester Bur gerwacht over 1931. Voorstel Burgemeester en Wethouders: Voor kennisgeving aannemen en voor le den van den Raad ter inzage leggen. Aangenomen. 2. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den Gemeente-ontvan ger over het 2e kwartaal 1932. Voorstel Burgemeester en Wethouders: Notificatie. Aangenomen. 3. Verzoek vail A. van den Berg om eer vol ontslag als onderwijzer aan de open bare lagere school aan den Burg. Terwee- weg alhier, met ingang van 28 Aug. a.s. Voorstel Burgemeester en Wethouders: het gevraagde eervol ontslag te verleenen. Aangenomen. 4. Overzicht van de werkzaamheden van den Keuringsdiens van Waren over het le half-jaar 1932. Voorstel Burgemeester en Wethouders: Notificatie. Aangenomen. 5. Verzoek van de 3 Octobervereeniging Leiden, om een medaille beschikbaar te stellen voor een rijwielafstandsrit. Voorstel Burgemeester en Wethouders: Verguld zilveren medaille beschikbaar te stellen. Kosten 10. Aangenomen. Tegen de heer Kruizinga. 6. Verzoek R. K. Geitenfokvereeniging om subsidie over 1933. Voorstel Burgemeester en Wethouders: Aan te houden tot behandeling Gemeen tebegrooting 1933. 7. Beroepschrift van H. P. Jansen te Leiden inzake weigering bouwvergunning door B. en W. voor den bouw van 10 mid denstandswoningen aan den Rijnziohtweg. Voorstel Burgemeester en Wethouders: Verwijzen naar B. en W. om prae-advies. Aangenomen. B. en W. bieden den Raad der gemeente rekening aan: Gewone dienst: ontv. 380.670.31, uit gaven 315.128.51, batig slot 65.541.S0. Kapitaaldienstontv. 227.425,19, uitga ven 181.311.11, batig saldo 46.114.38. Deze rekeningen zullen worden onder zocht door de Begroatingscommissie be staande uit de heeren Bakker, Kortman, Breda en Kuiken. Punt 3. B. en W. stellen voor aan de Ohr. H. B. S. te Leiden over 1930 een subsidie te geven van 49.87 perleerling in totaal 1461.97. Wordt aangenomen met 12 tegen twee stemmen die van de heeren D. Simon Tho mas en Kruizinga. Het verkeer in het Wilhelminapark. Punt 4. Wijziging verordening op het rij den. B. en W. stellen de volgende regeling voor: De Rijnziohtweg gelegen tusschen den Rijnsburgerweg en de Van Assendelft- straat aan den Noordkant van de tram baan, dus zoowel het gedeelte gelegen voor de woningen van de woningbouwver- eeniging „Buitenlust" als het gedeelte, dat thans in aanleg is wordt opengesteld voor het verkeer met motorrijtuigen in beide richtingen. Voorts worde voor het met motorrijtuigen geopend het Rijnziohtweg gelegen tusschen den Rijksstraatweg en de Van Assendelftstraat doch alleen voor het verkeer in de richting Rijnsburg. Dit weggedeelte blijve voor alle verkeer met motorrijtuigen en rijwie len uit de richting Rijnsburg met het oog op het gevaarlijke kruispunt Van Assen delftstraatRijnzichtweg gesloten. Voor rijwielen lijkt het het beste, thans reeds zooveel mogelijk het eenrich tingsverkeer in te voeren. Wielrijders van Oegstgeest naar Rijnsburg, zouden, van de Van Assendelftstraat af tot den Rijnsbur gerweg uitsluitend het rechts van de tram baan op den nieuwen weg aan te leggen rijwielpad moeten houden. Van Rijnsburg naar Oegstgeest dienen zij van den Rijns burgerweg tot de Van Assendelftstraat het rijwielpad langs den Zuidkant van den trambaan te nemen en voorts de Van As sendelftstraat. De Rijnzichtweg tusschen laatstgenoemde straat en den Rijksstraat weg dient, zooals is uiteengezet, met bet oog op de gevaarlijke kruising op den hoek van de Van Assendelftstraat, voor motorrijtuigen en rijwielen gesloten te blijven. Tevens is ons de wenschelijkheid ge bleken eenige regels voor het verkeer in het Wilhelminapark te stellen. Het is noo- dig, het verkeer aldaar rechts om het plant soen met vijvertje voor het gemeentehuis te leiden. Dit geldt speciaal voor de wiel rijders van en naar Katwijk, die thans van de Endegeesterdaan, hun weg voorbij het. gemeentehuis naar den Rijksstraatweg ne men. Doch ook de automobilisten dienen het plantsoentje als een verkeersheuvel te beschouwen en steeds rechts te houden. Wij hebben een oogenblik overwogen een of meer toegangen naar het Wilhelmi napark voor het verkeer met motorrijtui gen en rijwielen af te sluiten, maar bij nader inzien leek het ons beter eerst een proef met rechtsverkeer rondom het plantsoen voor het gemeentehuis te ne - Een en ander dient in de verordening op het rijden te worden geregeld, terwijl ter plaatse de noodige verkeersteekenen aangebracht moeten worden. Wordt aangenomen. Punt 5. Voorstel B. en W. tot overname van een gedeelte straat in het plan Kort. B. en W. geven de volgende toelichting. Bij de goedkeuring van het plan Kort is overeenkomstig het advies van het archi tectenbureau Granpré Molière, Verhagen en Kok te Rotterdam voorgeschreven, dat in de Borneostraat een gedeelte ter breed te van 10 meter, liggende in het verlengde van de Javastraat en vormende den toe gang tot een straat aan te leggen achter de woningen der Woningbouwvereeniging „Buitenlust" onbebouwd moest blijven en voor openbare straat bestemd moest wor den Deze wijziging is door U in Uwe ver gadering van 16 December 1930 nader ge- sanctionneerd. Daarbij werd tevens reeds gewezen op de moreele verplichting der ge meente den grond tegen een prijs, berekend naar de exploittiekosten van het terrein, van den heer Kort over te nemen. De heer Bakker sprak zjch daarbij voor uitvaardigen van een bouwverbod uit, waarna betoogd werd dat de gemeente ook dan de schade zoude moeten vergoeden, omdat meer dan een derde gedeelte van den in het plan begrepen grond aan een en dezelfden eigenaar 'toebehoorde. B. en W. hebben toen toegezegd met den heer Kort te zullen onderhandelen. De heer Kort heeft in overleg met. zijn deskundige en den technischen dienst der gemeente de exploitatiekostprijs van den grond vastgesteld op f 7.50 de M2. Het perceel is 265 M2 groot, zoodat de aankoop f 1987.50 kost. Voorts komen de kosten van overdracht nog voor rekening der gemeente Aangezien het ons billijk voorkomt, dat de gemeente den grond overneemt, stellen wij U voor thans tot aankoop over te gaan. Zoodra de een of andere bouwgrondexploi tant een straat uitmondende in het gedeel te hetwelk in de Borneostraat is openge- laen, wil aanleggen, moet hij de grond met de daaraan aangebracht werken etc. aan de gemeente vergoeden, omdat anders geen uitweg kan worden verkregen. De heeren Kraan en Paardekooper mee- nen dat niet meer moet worden betaald dan de kostprijs van den grond n.l. f 2 00 per M2 De voorzitter bestrijdt deze meening. Het voorstel van B. en W. wordt verwor pen met 8 tegen 5 stemmen. Een voorstel-Kraan om het gedeelte straat over te nemen f 2 per M2 wordt met algemeene stemmen aangenomen. Dit voorstel zal den heer Kort worden gedaan. Punt 6. Voorstel B. en W. tot overname van grond aan Rijksstraatweg, Oude Dorp en Rijnsburgerweg. Aangenomen. Dit. betreft eenige strookjes voor weg- verbreeding. Punt 17. Bouwen in strijd met het uit breidingsplan. B. en W. deelen mede: Met het oog op het vaststellen van het nieuwe uitbreidingsplan der gemeente is het zeer gewenscht, dat B. en W. dé be voegdheid verkrijgen het houden in strijd met het ontwerp-uitbreidingsplan te belet ten Dat kan geschieden door het toepassen van artikel 36, 4e lid der Woningwet. Vol gens dit artikel kan de gemeenteraad be palen, dat de vaststelling of de herziening van een plan van uitbreiding voor de ge meente of een bepaald deel der gemeente wordt voorbereid. De Burgemeester brengt dit besluit onverwijld ter openbare kennis. Het besluit vervalt indien niet binnen een jaar na de dagteekening er van, het ont werp-uitbreidingsplan ter inzage is gelegd. De afkondiging van het besluit heeft tot gevolg, dat de beslissing op een verzoek om een bouwvergunning, het we. k is inge komen nadat het besluit is gepubliceerd, bij besluit van Burgemeester en Wethouders -■-> moet worden, tot de beslis- MET OLIEBRANDER SANITAIRE INSTALLATIES BERNARD SCHULTE - Voorhout bij Leiden - Telefoon: Sassenheim 4532 sing over het uitbreidingsplan onherroepe lijk is geworden, indien er overigens geen grond is om de vergunning te weigeren. B. en W. kunnen evenwel met toestem ming van de Gedeputeerde Staten een bouwverguning verleenen, indien het plan, voor welks uitvoering zij wordt gevraagd, niet met heb ontwerp-uitbreidingsplan strijdt. Volgens bekomen inlichtingen behoeft deze toestemming niet voor elke vergun ning te worden gevraagd, maar wordt vol staan met het verleenen van een algemeene machtiging aan B. en W. tot het verleenen van de vergunningen, welke met het ont werpplan overeenstemmen. B. en W stellen U voor de in artikel 36, 4e lid der Woningwet bedoelde verklaring af te leggen. Nadat nogmaals op het ontwerp-uitbrei dingsplan was aangedrongen werd het voorstel met algemeene stemmen aangeno men, Punt 8. B. en W. stellen voor de bewaar school aan te Morsch te verbeteren en vra gen daarvoor een crediet van f 300.—. Aan genomen. Punt 9. Vakonderwijs gemeente-politie. De Burgemeester stelt voor ten hoogste drie veldwachters aan den eerstvolgenden cursus, die op 1 October 1932 aanvangt, te doen deelnemen. Goedgekeurd Punt 10. Voorstel B. en W tot vaststel ling van een arbeidsovereenkomst en regle ment en adviseeren afwijzend op het ver- zoek van W. van Leeuwen om een vaste aanstelling in gemeentedienst. I De heer Kruizinga stelt voor dit punt te i behandelen in een volgende vergadering Dit wordt verworpen niet 8 tegen 5 stem men, die van de heeren Kruizinga, Bakker, I -Kraan, Kortman en Kuyken voor De heer Kruizinga meent, dat dit regle ment een arbeiders-vijandigen geest in- houdt en bepleit verder vaste aanstelling j van personen die reeds zeer vele jaren als I losvast in dienst zijn. I De voorzitter protesteert tegen de uit lating van den heer Kruizinga en meent dat deze is voor de tribune. De heer Kruizinga weet zulks beter. Verder wijst de voorzit ter er op, dat het voorstel is overgenomen uit het Rijksreglement. Dit reglement maakt het mogelijk de menschen op ar beidscontract' aan te nemen. Mr. Sprey komt eveneens op 'tegen de uit lating van den heer Kruizinga. De heer den Ouden had meer waardee ring van den heer Kruizinga verwacht voor het reglement. In dit ontwerp worden de rechten, dooh ook de plichten omschreven De heer Krui zinga zou zeker wel de rechten doch niet de plichten willen bepaald zien. De heer Kortmann spreekt zich uit voor een goede omschrijving der instructies. Een bepaling als werken van licht tot donker vindt spreker niet juist. Nadat alle door den heer Kruizinga in gediende amendementen zijn verworpen met bijna alg. stemmen wordt het reglement met alg. st. aangenomen. Punt 12 wordt van de agenda afgevoerd, HET RAPPORT DER COMMISSIE AD HOC. Een uitlating, die hier niet noodig was. Punt 13 Rapport van de commissie ad hoe betreffende vermeende bezwaren te gen de handelingen van den heer Paarde kooper als lid van den Raad. De heer Bakker meent wel dat het den Raad genoegen zal doen dat geen corrup te handelingen zijn gepleegd en infor meert of de laatste alinea wel juist is ge plaatst. De voorz. zegt, dat de meening der commissie die algemeen is gesteld, *wel de gelijk mag worden gehoord en uitgespro ken in de gemeente. Het betreft hier de zuiverheid der publieken zeden. Het is vol gens spreker eigenlijk niet toelaatbaar, dat leden van den Raad zich intensief be moeien met maatschappijen die grondspe- culatie ten doel hebben. Dat zulks hier in het rapport in het algemeen wordt gezegd juicht spreker toe. De heer Kortmann komt eveneens op te gen de laatste alinea van het rapport. Wanneer het nuttig is, dat in het alge meen wordt gewezen dat de cumulatie van grondexploitant en raadslid niet ge wenscht is, meent spheker dat zulks niet had moeten geschieden aan het einde van het rapport, dat in alle opzichten gunstig is voor den heer Paardekooper, dooh op andere plaats. De commissie had volgens spreker bij haar objectieve beoordeeling moeten blijven. Om de laatste alinea heeft de Raad niet gevraagd. Waarom wijst de commissie ook niet op het ongewenschte van datgene, wat de eigenlijke oorzaak is geweest van dit zoo onsympathieke een en ander, n.l. het onverantwoordelijk geschrijf, waaraan luk raak iemands goede naam wordt ge waagd. Dr. Simon Thomas, voorzitter der com missie, wijst er op, dat niet de pers, doch de Raad zelf de commissie heeft benoemd. Bij cumulatie der functies als bedoeld, kan het voorkomen dat er strijd komt tus schen eigen en gemeentebelangen. Zulks is toch niet te ontkennen. De heer Kortmann meent, dat dr. Simon Thomas er eenigszins om heen draait, wat betreft de oorzaak van het instellen de- commissie. Spreker houdt vol. dat de commissie ee zijweg is ingeslagen. Spreker's standpunt omtrent de cumulatie van bouwgrond-ex ploitant en Raadslid mag toch wel als be kend worden verondersteld. Het betreft alleen deze zaak: waartoe was het noodig, na een gunstig rapport, die bewuste alinea toe te voegen. Mr. Sprey zegt, dat de commissie geen scherp omlijnde opdracht heeft gekregen. De laatste alinea heeft geenszins de be doeling, om wat met de eene hand wordt gegeven met de ander wederom te nemen. De heer Paardekooper gaat geheel vrij uit, dus moet de laatste alinea beschouwt worden geheel los van de zaak, doch een meening in 't algemeen. De heer Kortmann dankt mr. Sprey voor deze mededeeling. Het was spreker's be doeling deze verklaring te verkrijgen. De heer Paardekooper dankt eveneens mr. Sprey doch betreurt het, dat het rap port zoolang is uitgebleven en wijst er ver vólgens nog op, dat op de lijst van de Ver. Gemeente Belang door welke vereeni- ging dr. Simon Thomas is afgevaardigd als No. 3 op de lijst voorkomt en bijna was gekozen, de president commissaris eener groote bouwmaatschappij hier ter plaatse. Mr. Sprey geeft de reden op van het lange uitblijven, waarmede de heer Paar dekooper genoegen kan nemen. Het rapport wordt voor kennisgeving aangenomen. Rondvraag. De heer Kruizinga informeert naar het praeadvies- op de aanvragen „Buitenlust". Is in voorbereiding. De heer Paardekooper brengt de brand veroorzaakt door hooibroei ter sprake, waar bij het advies der Hooikeurders niet is op gevolgd met het bekende gevolg. De voorz. is dit niet bekend, doch zal worden onderzocht. De heer Breda vraagt naar praeadvies „Poelmeer" en dr. Simon Thomas dringt aan op wijzigng Burgerlijk Armbestuur. Hierna sluiting. OEGSTGEEST. Bond voor Groote Gezinnen. Gisteren werd de laatse ontspanningsmiddag geor ganiseerd door genoemde vereeniging ge houden op het voetbalterrein. Ondanks de warmte was de belangstelling groot. Er waren pl.m. 150 kinderen aanwezig. Van verschillende personen waren giften in geld en natura ontvangen en ontvingen de kinderen dus een tractatie. Gaarne brengen wij onzen dank aan het bestuur der afdeeling, meer speciaal wel aan den heer A. F. de Rooy, die wel de spil mag genoemd worden, alsook aan de da mes die leiding gaven op het terrein. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. Leden van'„K. en O. en koo- pers aan dfe groentenveiling dienen er nota van te nemen dat er voortaan in plaats van 5 maal, 3 maal per week veiling is, en wel op Maandag, Woensdag en Vrijdag. Men zie een advertentie in dit blad. Openlucht concert. Het programma van het morgenavond te 8 uur te geven concert van de Harmonie „Valkenburg" luidt als volgt: 1. „Colonel Bogey", marsch van K. J. Alford; 2. „Champetre", ouverture van Aug. Eenhaes; 3. „Morgenblatter", walzer van Joh. Strauss 4. „Traumbilder", fantasie van Lum- bye (met clarinet-solo, voor te dragen door den heer D. van Duyn); 5. „De Rotterdamsche vlag", marsch van Bart Verhallen; 6. „Echos Fluviaux", ouverture van Jean Preckker; 7. „Tesoromio", concertwals van E. Becucci; 8. Fantasie uit de opera „Die Zouberflóte" van Mozart; 9. Marsch-finale. LISSE Bouwvergunningen. B. en W. dezer ge meente hebben vergunning verleend aan: a. den heer Mieloo, tot het verbouwen van het perceel Kanaalstraat no. 48; b, het electrici- teitsbedrijf H. L. S. tot het bouwen van een transformatorstation; langs de Vreewijkstraat; c- de N.V. Maatschappij „De Automaat" tot het bouwen van een plaatijzeren loods langs de Kanaalstraat; d. den Heer G. Lascaris, tot het bouwen van een bergplaats in de Wagen straat. Roodvonk. In de afgeloopen week is bin nen deze gemeente een geval van roodvonk geconstateerd. Personalia. Tot onderwijzer aan de Gere formeerde School alhier, hoofd de heer W. P de Jonge, is benoemd de heer A. van Loon, alhier. Inbrekers gearresteerd. Naar wij verne men heeft de politie dezer gemeente te 's Gra- venhage enkele personen aangehouden als verdacht van de gepleegde diefstal bij den heer dr. Marcus in deze gemeente. RIJNSBURG Bloemenhandel. In aansluiting op het warme weer bleef de handel matig gaan en in de prijzen kwam geen bijzondere wijziging voor. Wel was er eenig verschil in de aange boden soorten, de een gaat, doch de ander komt. De prijzen waren als volgt: Dahlia s p. 100 0.350.65, Ponpom Dahlia's 0(25 0.40, Galardia ƒ0.100.15, Margrieten ƒ0.10 0.15, Asters in diverse kleuren 0.200.40, Centaurea 0.040.09, Zinnia 0.400.60, Godetia 0.45—0.60, Anjers 0.40—0.55, Sta- tice 1.503, Helianthus 0.250.40, Con- vili f 0.25—0.35. Montbretia f 0.10—0.20, Ro zen per bos van 20 stuks 0.090.13, Gladio- en per 100 in de gewone soorten 0.050.30 betere soorten als L'immaculee, Voght, Bril- lant, Jacoba van Beieren 0.350,65. VOORHOUT H.B.G. Donderdagavond vergaderde de afdeeling Voorhout van het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap in café „Boerhaave", alhier. De voorzitter, de heer P. L. van der Hulst opende de vergadering met een v/oord van welkom en zette het doel der vergadering uit- De notulen van de vorige vergadering wer den aoangehouden. Overgegaan werd tot de benoeming van af gevaardigde voor de op 22 Augustus a.s. te houden spoedeischende algemeene vergade ring te Haarlèm. Na gehouden stemming bleek, dat de hee ren P. L, van der Hulst en A, van der Vlugt waren benoemd en dat tot hun plaatsvervan gers werden aangewezen de heeren L. van der Geer en L, van Diemen. Hierna ging men over tot het eenige agenda punt van den avond, n.l. het voorstel van de afd, Sassenheim om pogingen in het werk te stellen om inkrimping van het bedrijf te ver krijgen met regeeringssteun. De voorzitter las het voorstel met de daar op gegeven toelichting voor en legde som mige punten nader uit, waarna de leden on derling van gedachte wisselden. In algemeene lijnen kon men zich met het voorstel wel vereenigen. Het maximum bedrag van 2,5 millioen gulden steun zouden zij evenwel tot minimum willen stellen en een maximum van ongeveer 3,5 millioen gulden. Bovendien kon men zich over het algemeen niet vereenigen met een eenheidsprijs voor de inlevering van bloembollen. Dit wenschte men te zien geregeld voor verschillende grootte der bloembollen, terwijl de prijzen hiernaar moeten worden geregeld. Voor tulpen achtte men -een prijs van 20 zift 8—10, 10 zift 68 en 5 voor onder zift 6 aanneembaar. Voor narcissen en hyacinthen moet de prijs per H. L. hooger gesteld worden. Door geen eenheidsprijs aan te nemen voor de ingeleverde H.L. bloembollen voorkomt men, dat de steun meer op de juiste plaats komt dan wanneer men een eenheidsprijs be- somd. Ter sprake werd eveneens gebracht de mo gelijkheid van steun zooals in het jaar 1916 of 1917 is gegeven van regeeringswege, even wel dan als renteloos voorschot, De rondvraag leverde enkele zakelijke vra gen op, welke door den voorzitter werden be antwoord, waarna deze hierop de vergadering sloot. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen op Dinsdag, 23 Augustus 1932, des namiddags om 8.30 uur, ter behandeling van de navolgende punten. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Mededeelingen omtrent den stand van zaken betreffende de verzoeken van eenige pachters van gemeente-eigendommen om toepassing der Crisispachtwet. 4. Aanbieding gemeente-begrooting dienst 1933. 5. Aanbie ding begrooting van het waterleidingbedrijf, dienst 1933. 6. Benoeming geldophaler Water leidingbedrijf. Verloren voorwerpen. Bij de politie, al hier zijn aangegeven als verloren voorwerpen een rozenkrans en een belastingmerk. BROEDERS-CONGREGATIE O.L.VRÜUW VAN VII SMARTEN NOVICIAAT JUVENAAT VOORHOUT MISSIE IN CHINA Opleiding vanaf 12 jaar voor jongens die neiging gevoelen om Broeder te worden in verschillende ambachten bij het Lager On derwijs en Nijverheidsonderwijs. Kost- en leergeld nader overeen te komen. Prospectus wordt gratis op aanvrage toe gezonden. AARLANDERVEEN. Naaikrans. De Naaikrans „Elisabeth" onderafdeeling der Derde Orde, alhier, heeft reeds haar voorbereidingen gemaakt voor een bazar, die men zal houden op Za terdag, Zondag en Maandag 20, 21 en 22 Augustus. Dat ook dezen winter, die in vele gezin nen angstig wordt tegemoet gezien, de naaikrans haar liefdadigheid za-1 kunnen, betoonen. ZEVENHOVEN. Mond- en Klauwzeer. Onder het vee van den landbouwer E. J. Oostdam is Mond en Klauwzeer geconstateerd. Hoe gaat het vrouw Meier? Nou, niet zoo best, sinds ik ischias heb gekregen. Ischias? Hoe ken je nou een kind zoo'n naam geven

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10