DE WREKENDE GERECHTIGHEID. DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN BADERS VERDRONKEN. De negentienjarige L. Broek te IJmuiden is gisteren bij het baden in de Haringha ven aldaar verdronken. Te Pannerden is de heer Lucassen, ge huwd en vader van vijf kinderen, bij het ba den in den Bijn verdronken. Te Huissen is een candidaat-tandarts bij het baden in den Rijn verdronken. Te Dreumel is een man bij het baden in de Waal verdronken. Vier personen be gaven zich te water om hem te redden, doch de pogingen faalden. Het lijk is na anderhalf uur gevonden. In het Schinkelbad te Amsterdam is gistermiddag een jongeman van ongeveer 20 jaar verdronken. Toen het bad gesloten werd, bleek, dat in een kleedkamer nog kleéren lagen. Het personeel stelde een on derzoek in en vond ten slotte het lijk van den man op den bodem van het zwembad. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het Wilhelminagasthuis. De identiteit van den man was gisteravond laat nog niet vastgesteld. Ongeval in een zweminrichting. In het nieuwe zwembad „Zuid'* te Am sterdam heeft een 22-jarige zwemster in het diepe bassin een ongeluk gekregen. Zij is bij het duiken in dit bad zoo ongeluk kig met den bodem in aanraking gekomen, dat zij een hersenschudding kreeg. Door den G.G. G D is zij overgebracht naar het O.L.V. gasthuis. Aan de gevolgen overleden. Naar wij vernemen is Woensdag in het St. Sofia Ziekenhuis te Zwolle overleden de heer Gerritsen, het tweede slachtoffer van het auto-ongeluk, dat 2 Augustus plaats vond op den Meppelerstraatweg bij Zwolle. De arbeider H. Weler, te 2de Exloër- mond, die Zaterdag op ongelukkige wijze onder een brandspuit terecht kwam, die op weg was naar le Exloërmond, is aan de verwondingen overleden. Gulden ingeslikt. Het 12-jarig dochtertje van den arbeider M. te Ovezand heeft een gulden ingeslikt. Het meisje is naar een ziekenhuis te Goes ter behandeling overgebracht. REDDINGBOOT OP STREKDAM GELOOPEN. Een onfortuinlijke oefentocht. Gistermiddag is de motorreddingbcot uit Hoek van Holland onder bevel van ka pitein Van Dam tijdens een oefentocht voor Terheyde op strekdam 11 gevaren en vast geraakt. Deze dam ligt vlak voor het bad- bedrijf van Terheyde, dat gisteren enorm druk bezocht was. Een groote menigte strandbezoekers sloeg de stranding gade. Een der voor Terheyde liggende pleizier- vaartuigen heeft voor de reddingboot een anker in zee uitgebracht. Met behulp daar van heeft de bemanning getracht het schip vlot te brengen. Na eenige uren van inge spannen werken moesten deze pogingen worden opgegeven. Omstreeks halfvijf was de vloed het hoogste punt gepasseerd, zoo dat bij de stranding het water vallende was. Gisteravond lag de reddingboot geheel op het droge. Zij is slechts licht bescha digd. De reddingboot „President van Heel" uit Hoek van Holland, onder bevel van ka pitein Slis, is ter assistentie uitgevaren. Vannacht omstreeks vier uur bij hoog wa ter, zou getracht worden het schip vlot te sleepen. ERNSTIGE BRAND TE SON. Gistermorgen is te Son bij Eindhoven het heerenhuis van den heer W. van Heertum aan de Dorpstraat totaal afgebrand. Aan gezien de Sonsche brandweer niet over vol doende materiaal beschikte om over groote afstand water aan te voeren, riep men de hulp der Eindhovenscbe brandweer in. Niettemin kon niet worden verhinderd, dat het kapitale pand geheel afbrandde. Een gedeelte van den inboedel kon worden ge red. De oorzaak van den brand in onbe kend. Verzekering dekt de schade. BEJAARD WIELRIJDER OVERVALLEN Zijn portefeuille geroofd. Tusschen Budel en Caulille is de 65- jarige K. v. Winkel door twee personen van zijn rijwiel geslagen, terwijl een hun ner hem bij den keel greep, ontnam de an der hem een portefeuille met frs. 4000. ZIEKTE VAN WEILL GECONSTATEERD. Naar de „Msb meldt, is te Dordrecht de ziekte van Weill geconstateerd Deze ziekte komt voor bij ver schillende zwemmers en zwemsters van de zweminrichting aan de Vest. Vooral nu met het warme weer de trek naar het water groot is. kan het nuttig zijn er op te wijzen hoe deze ziekte zich ver breidt. Wanneer er geen ratten waren zou deze ziekte onbekend zijn. Doch deze zijn er de verwekkers van. Met hun urine bren gen zij de ziekmakende bacteriën in het water. Aanraking met dit water kan der halve besmetting veroorzaken, en praktisch blijkt dit altijd ook met de gevallen die zich thans hebben voorgedaan gebeurd te zijn door in zulk besmet water te zwem men. Zij krijgen bij ongeluk eenig water naar binnen, waarin zich deze besmettelijke rattenafscheiding bevindt, worden dan een dag of tien later ziek met hooge koorts, zien soms geel, krijgen soms een nier-aandoe ning en volgens ervaring elders opgedaan is zelfs statistisch één op de vijf gevallen doodelijk. Het ia dus werkelijk zaak om over deze ziekte niet al te gemakkelijk te denken. Zooals elke besmettelijke ziekte zijn er lichte en zware gevallen Gelukkig bleef het in Dordrecht bij vrij lichte geval len. Gezelschap in een koelcel opgesloten. Zondagavond wilden eenige belangstel lenden de koelcellen van het gemeentelijk abattoir te Poeldijk (gem. Monster) gaan bezichtigen. Dat is wat al te best gelukt, want toen men in een cel was, viel de cel deur onverwachts achter de belangstellen den in het slot. Een dergelijk verblijf in de koelcel is zelfs in deze warme dagen niet prettig en op alle mogelijke manieren poogde men dan ook de aandacht te trekken van hen die buiten de cel waren gebleven. Toen dit gelukte, moest een smid wor- don gehaald, die na bijna drie uur, de cel deur open kon krijgen. Het gezelschap zal intusschen wel vol doende afgekoeld zijn geweest. Zonderlinge ze!f-„werkverschaffing". De politie te Naarden heeft een 25-jarige werkloozen monteur aangehouden, die er zijn broodwinning van maakte om langs den weg automobilisten, van wier wagen een band sprong, behulpzaam te zijn. Hij hielp het toeval een handje door in het wegdek van den rijksweg een gaatje te bo- ren en daarin een scherpe stalen pen over eind te zetten. Zoo had hij twee observatie posten. Het is niet gelukt den man op heeterdaad te betrappen, maar bij huiszoeking werd een béitel gevonden, waaraan nog asfalt van den rijksweg kleefde, en eenige uit oude veilen geslepen pennen. De man heeft volledig bekend Onder Naarden heeft hij vijf maal' succes gehad. De belooning van zijn hulpvaardigheid liet hij over aan de welwillendheid van het slachtoffer. NOOD AAN DE NEDERLANDSCH— DUITSCHE GRENS. De strijd tegen den smokkelhandel. Hoe hoog de nood in het Duitsche grens gebied thans is gestegen, komt opnieuw aan het licht in een reeks berichten in de Duitsche grensbladen, waarin gewezen wordt op de snel toenemende aantal dief stallen van veldvruchten. Te Bordenberg en omgeving plunderden dg. verkommerde bewoners in troepen de velden. Vooral de aardappelvelden moeten het ontgelden en wei in zoodanige mate, dat de boeren ernstig voor een tekort aan aardappelen in de komende wintermaan den vreezen. Te Rothberg hebben de boeren een eigen veiligheidsdienst gevormd, om hun landerijen te beschermen. Hier, even min als'elders, schijnt de plaatselijke po litic bij machte te zijn de diefstallen van landproducten op krachtige wijze te be strijden. Zij is daarvoor te gering in aan tal. Anderzijds neemt de smokkelhandel hand over hand toe. In de omgeving van Aken, vooral de richting der Belgische grens, dra gen dagelijks groote smokkelbenden hun waren Duitschland binnen. Het wordt voor de douane-beambten een schier hopelooze onderneming dezen handel doeltreffend te bestrijden. Met zestig tot honderd man te gelijk trekken de smokkelaars op. Worden zij door beambten verrast, dan stuift de groep uit elkander, en de grenswachten mo gen van geluk spreken, als zij er in slagen eenige personen in te rekenen. Het gevolg is, dat de beambten geneigd zijn snel naar krachtmiddelen te grijpen en van de vuurwapenen gebruik te maken. Hun huidige positie maakt in dit opzicht ernstige misstanden bijna onvermijdelijk. Aan den eenen kant staan hun chefs, die den laatsten tijd meer dan ooit letten op den smokkelhandel in het grensgebied en die geneigd zijn het toenemen van het smokkelen aan laksheid van de ambtena ren te wijten; aan den anderen kant is er de volkomen onmacht dezen stortvloed van groote en kleine gelegenheids-smokkelaars te keeren. Daarbij is het teekenend, hoe weinig de Duitsche douane op eenige mede werking van het publiek kan rekenen. Da gelijks brengen de Duitsche grensbladen berichten over botsingen tusschen douane en smokkelaars, waarbij het toevallig aan wezige publiek partij voor de smokkelaars koos. Door dit alles spitsen zich de verhoudin gen voortdurend toe, en de vijandige stem ming tusschen smokkelaars en grensbe ambten met de daaruit voortvloeiende excessen doet ook in Duitschland steeds stemmen opgaan, die op den ernst van de zen toestand wijzen. Kunstschilder bestolen. De kunstschilder Jaap Dooyewaart, die geruimen tijd in Noorwegen vertoefde, kwam, toen hij Dinsdag in zijn woning aan den Polweg te Blaricum terugkeerde, tot de ontdekking, dat tijdens zijn afwezigheid bij hem was ingebroken. Ontvreemd waren een aantal schilderijen, een platina ring met saffier, een bedrag aan buitenlandsch geld en eenig beddegoed. De daders, van wie ieder spoor ontbreekt, zijn waarschijn lijk door een dakraam binnengekomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Verborgen geweren gevonden. Te Overslag zijn bij werkzaamheden, wel ke aan een woning werden verricht, een aantal militaire geweren te voorschijn ge komen. Deze vuurwapenen zijn afkomstig van Belgische soldaten, die in October 1914 bij hun vlucht voor dc Duitsche troepen, na overschrijding der Nederlandsche grens hun wapenen in deze in de naibijheid der grens staande woning hadden achtergela ten. De geweren, die door de gemeentelijke autoriteiten in beslag zijn genomen, wer den achter het behangselpapier aangetrof fen. FEUILLETON. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). 49) Bovendien kwamen aan het Centraal Bureau talrijke berichten in, die al aan stonds als geheel waardeloos terzijde ge legd moesten worden, andere die aanlei ding gaven tot nasporingen, die later ook op niets uitliepen. Betrekkelijk laat werd ik met deze zaak belast. Ik keek het ge- heele dossier nog eens na en trof toen een bericht aan, dat door mijn chef als geheel waardeloos terzijde was gelegd. Ik meen de, dat dit bericht toch wel eenig nader onderzoek waard was. Het kwam uit een plaatsje aan den Rijn van waar gemeld werd dat daar een zekere Sandory uit Odessa was aangekomen, die volgens de persoonsbeschrijving wel de voortvluch tige moordenaar van vorst Suworin zou kunnen zijn. De legitimatiepapieren van deze persoon waren schijnbaar wel in orde, maar eenige eigenaardigheden in het gedrag van den persoon, die afge stapt was in een tweede rangshotel, in de stad geen familiebetrekkingen had en over veel geld scheen te beschikken, hadden den politieman in zij-n achterdocht ver sterkt. Hij verzocht ten slotte om een machtiging om tot arrestatie over te gaan. Dit verlof was hem echter niet gegeven en toen het bericht mij in handen kwam, wa ren reeds veertien dagen verstreken. Op een telegrafische informatie bleek, dat deze Sandory de stad reeds veriatan had, terwijl zijn toenmalige verblijfplaats onbe kend wa-s. Nu wilde het geval, dat ik juist van plan was eenige weken vacantie te nemen, waarvoor mij reeds verlof was ver leend en dat mijn reisplan mij in de buurt van die plaats bracht. Ik besloot toen op eigen gelegenheid een uitstapje te doen naar die plaats en te trachten het verloren spoor weer te vinden. Het was aanvanke lijk niet mijn bedoeling veel tijd en moeite er aan te besteden, want ten slotte had mijn collega maar weinig grond gehad voor zijn vermoeden en het was zeer goed mogelijk, dat deze Sandory achteraf een onschuldige pleizier-reiziger zou kunnen zijn. Mijn nasporingen waren aanvankelijk dan ook van zeer oppervlakkigen aard; zij begonnen mij pas te interesseeren, toen ik op onverwachte moeilijkheden stiet. Zeer spoedig kwam ik tot de overtuiging, dat deze Sandory met slim overleg en buiten gewone handigheid er op verdacht was geweest om zijn spoor te doen verdwijnen. Slechts iemand, die er belang bij had even- tueele vervolgers op een dwaalspoor te leiden, kon zoo doen. En zoo iemand mocht niet ontsnappen aan de belangstelling van de politie, onverschillig of hij al dan niet schuldig was aan den dood van vorst Su worin.... Zoo offerde ik mijn heele verlof op om het voortvluchtige wild te achter halen. Zijn oogenschijnlijk doellooze. om zwervingen, «waarop ik hem met steeds meer moeite volgen kon, bevestigde hoe langer hoe meer mijn eerste verrpoeden. Vaak genoeg was ik van plan de nasporin gen op te geven, want onmiskenbare spo ren schenen er op te wijzen dat Sandory Duitschland had verlaten en zich weer in het buitenland bevond. Zijn spoor was dan verdwenen alsof de aarde hem verzwol gen had, maaj alleen de jac-htkoorts die mij nu weer geheel te paken had, gaf mij taai heid en uithoudingsvermogen om maar weer verder te speuren, vaak in het wilde weg, terwijl ik bij mijzelf moest bekennen, dat ik geen enkel houvast meer had." „En hoe hebt u feitelijk zijn spoor weer teruggevonden V' „Het toeval, dat nog altijd onze beste bondgenoot is, kwam mij ten laatste te hulp. Mijn Sandory, dien ik naar zekere aanwijzingen midden op zee vermoedde, scheen geheel aan mijn nasporingen ont trokken. Mijn verlof was geëindigd. Ik keerde naar Berlijn terug. Mijn chef schudde verwonderd het hoofd. Hij vond het onzinnig een vervolging voort te zetten die op zoo losse vermoedens steun de dat men niet eens de telegraaf als hulpmiddel durfde gebruiken om zijn ver blijfplaats te weten te komen. Met de grootste moeite kreeg ik eindelijk van hem gedaai, dat een rechercheur werd uitge zonden om mijn nasporingen voort te zet ten. Ik had de beste van ons corps daar voor uitgezocht, maar zijn berichten luid den zoo weinig hoopvol, dat zijn terugroe ping een uitgemaakte zaak was. toen op zekeren dag bericht kwam, dat Sandory sinds eenige weken in Waldenberg verblijf hield, zich in de hoogste kringen bewoog en niet de minste moeite deed om zijn aanwezigheid geheim te houden. Hij was ingeschreven in het vreemdelingenregister en zijn papieren die zorgvuldig waren na gezien, waren volkomen in orde. De ver denking tegen hem scheen te minder ge grond, daar een der meest geachte ingeze tenen, de bankier Norrenbcrg, hem als zijn oude vriend in de beste kringen geïntrodu ceerd had. Met een ironisch lachje liet mijn chef mij dit bericht lezen. „Nu zul je den armen duivel toch ein UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 19 Aug. Huizen, 296 M. Algemeen programma verzorgd door de N. C. R. V. 8.00 Sohriftlqeing. 8.15—9.30 Gramofoonplaten. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Gramofoonplaten. 12.152.00 Concert J. Meijer (zang), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (piano). 2.30 Concert. K. Hartvelt (viool), P. Lent-z (cello) en G. Seyler (piano). 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Voor de Postzegelverzamelaars. 5.30 Voor amateurfotografen. 6.00 H. J. Steinvoort: Een fotoetander. 6.30 Radio-dokter. 7.00 Causerie door A. J. Herwig. 7.45 C. A. Deul: Zermatt en Omgeving. 8.15 De H. O. V. (Symphonie-orkest) o. 1. v. F. Schuurman m. m. v. N. C. R. V.- Dameskoor o. 1. v. Mej. L. Lafuenrobh. 9.00 Fotografiepraatje. 9.3010.30 Vervolg concert. O. a- uit „Sommernaohtstraum", Mendelssohn. ca, 10.00 Vaa Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 V. A. R. A.-Septet o. 1. v. Is. Eyl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voordracht A. Bouwmeester. 10.30 Vervolg septet. 11.00 Vrouwenkwartiertje. 11.15 Vervolg septet. 12.00 A. V. R. O.-Klein-orkest o. 1. van N. Treep, en Gramofoonplaten. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 A. V. R. O.-Kamerorkest o. 1. v. L. Schmidt en Gramofoonplatetn. 4.00 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 V. A. R. A.-orkest o. 1. v. H. Wig- gelaar. 5.50 Gramofoonplaten. 6.00 Orgelspel Joh. Jong. 6.30 Onthouders Radio Comité. Causerie door Dr. F. Delhez. 6.45 Vervolg orgelspel. 7.05 Causerie door C. v. d. Lende. 7.20 Vervolg V. A. R. A.-orkest. 8.00 V. P. R. O.-Nieuws. 8.05 Vaz Dias. 8.1510.15 Uit het KurhausSohevenin- gen: Residentie-orkest o. 1. v. Carl Schu- rioht. Vierde Symphonie, Bruckner. In de pauze om ca. 9.00 V. P. R. O. Voorlezen door J. H. Eekhout. Na afloop ca. 10.15 Ds. J. H. Smit Sibinga: Jeremia. 11.0012.00 Gramofoonplaten (V.A.R.A.) Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 12.20 Em. Starkey's orkest. 1.05 Orgelspel door M. Vinden. I.502.50 Gramofoonplaten. 4.20 Schotsch Studio-orkest m. m. van K. Garscadden (zang). 5.35 Kinderuur. 6.20 Bcriohten. 6.50 Mendelssohn's Pianomuziek door G. Peppercorn. 7.10 en 7.30 Lezingen. 7.50 BBC-orkest o. 1. v. J. Lewis m. m. v. C. Willis (alt). Oa. Suite ancienne, La- come en Slavische Dans nr. 1, Dvorak. 9.00 Vaudeville. O. a. Jaca Padbury's Band. 10.00 Berichten en lezing. 10.35 Mantovani en zijn Orquesta Tipica M. m. v. M. Thomas (sopraan). O. a. Rosen aus dem Sliden, wals, Strauss; II Re Pas tore, Mozart 'n uit „Amioo Fritz", Mas- cagni. II.2012.20 BBC-Dansorkest o. 1. van Henry Hall. delijk wel met rust laten", zeide hij. „Het is jammer van je verlof, dat je om hem verknoeid hebt." „Hij was niet weinig verwonderd, dat ik inplaats van mijne vergissing te beken nen verlof vroeg zelf naar Waldenberg te mogen gaan, om incognito zijn nasporingen ter plaatse voort te zetten Met merkbaren tegenzin gaf hij mij ten slotte de gevraag de vergunning, en ik kan er wel staat op maken, dat ik spoedig gepensionneerd zal worden als het inderdaad blijkt, dat ik mij op een dwaalspoor heb bevonden." Het glimlachje waarvan Esschenbach deze laatste woorden deed vergezeld gaan, bewees het beste, dat hij niet aan een zoo spoedig ontslag uit den dienst geloofde. De Rus, die de lange uiteenzetting met belangstelling had gevolgd, zeide: „Ik maak u mijn compliment mijnheer de in specteur. Een dergelijke opoffering in het belang van den dienst is misschien alleen in Duitschland mogelijk. Men weet hier dus nog niet, dat u tot de politie be hoort „Ik heb mij bij de politie als professor Esschenbach uit Hamburg gemeld, en ik denk dal de burgemeester heel verwon derd zal zijn als ik hem binnenkort mijn eerste ambtelijk bezoek breng, om voor het geval, dat een arrestatie noodig zal blijken, assistentie van de plaatselijke po litie te vragen. Een dergelijk streng vol- gehouden incognito is in dergelijke moei lijke zaken van het grootste belang, de plaatselijke collega's kunnen in hun goed bedoelden ijver vaak door een enkele on voorzichtigheid vernietigen, wat men na weken van ingespannen arbeid heeft opge bouwd. Daarom kon ik geen bondgenooten gebruiken tot op den dag, dat de beslis sende slag moet worden geslagen." „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05, 12.20 en 7.20 Gramofoonplaten. 9.05 Pianorecital door Serge Tenenbaum en Gramofoonplaten. 9.50 Strijkkwartet en Gramofoonplaten. 0. a. 4de kwartet, Beethoven. 10.50 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.252.20 Concert uit Hotel Angleterre 3.205.20 Omroeporkest o. 1. v. Meyer- Radon. M. m. v. E. Jensen (liedjes bij do luit). 8.20 Opening van het Katholiek Congres m. m. v. orkest en koor. O.A. Festpolonais© Svendsen. 10.3511.20 Populaire opera-muwtek d. h. Omroeporkest, o. 1. v. Meijer-R-adon. O.a. Fragm. uit „Lohengrin", Wagner en' „La. Bohème", Puccini. 11.2012.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Concert uit Bad Wildungen. 11.3512.05 Gramofoonplaten. 12.20 Concert, uit München. 1.502.50 Philh. orkest Mannheim o. 1- v. Eb erts. 2.50 Gramofoonplaten. 5.206.35 Namiddag<Joncert- 8.20 Wagnerconcert. Orkest o. 1. van Buachkötter met m. v. Striinz (bas). Oa Inleiding „Lohengrin" en Wotane Ab- schied und Feuerzauber uit „Walkure". 9.20 „Das Xebelhorn", vroolijk hoorspel van Uzarski. Hierna „Der Mord in der Friedrichstrasze", dito. 10.5012.20 Mis Es gr. L Schubert door koor, orkest en sokisten o. L c. Zimmer- mann, R o m e 441 m. 9.05—11.20 Symphonieconcert o. 1. van A. Pedrollo. Oa. Symphonie aus der neuen Welt, Dvorak en Ouverture „Rienzi", Wag ner. Brussel, 508 en 338 M. 508 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o. 1. v. Walpot. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o. L v. Kurnps. 9.20 Concert u. d. Kurzaal Ostende, o. 1. v. Touesaint de Sutter. M. m. v. J. Manceau (zang). 10.20 Laatste acte „Marouf" (Uit de Opera te Parijs). 338 meter: 12.20 Concert o. 1. v. Kumps. M. m. v. K'huner (cello) en Borgers (zang). 3.20 Klassiek concert uit de Kurzaal te Ostende. 5.20 Dansmuziek uit Ostende. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Cello- en pianorecital. 8.20 Fragm. uit „De Dollarprinsee", Fall m. m. v. het Ensembl „Maritza" en het Omroeporkest o. 1. v. K. Walpot. Hierna Max Elexys en zijn orkest. Zessen, 1635 M. 8.20 Uurtje gewijd aan Rud. Philipp m. m. v. G. Maasz. 9.20 Zie Langenberg. 10.30 Berichten en hierna tot 12.50 Dansmuziek door de kapel Griiber. Die moderne zomerkleedjes ook! „O, pardon „En gij meent dat die dag gekomen is „Ja, als wij hem vandaag met behulp van mijnheer Michalow niet kunnen identi- ficeeren, dan zal het nooit meer mogelijk zijn. Mijn chef heeft op mijn verzoek aan de Russische politie gevraagd met een van haar mannen iemand mee te sturen uit de naaste omgeving van vorst Suworin om een zekere herkenning van den verdachte mogelijk te maken. De vroegere kaïnerdie naar van den vorst is zoo goed geweest zich daarvoor beschikbaar te stellen en als hij ook na een langdurige observatie er niet in slaagt, den zoogenaamden baron Hanau te herkennen, dan zullen wo nood gedwongen moeten bekennen, dat ik mij vergist heb. Langer wachten zou geen doel hebben, want ik mag er niet op rekenen meer te weten te komen dan ik nu al ach terhaald heb." „Maar hoe hebt gij het aangelegd een mensch uit te hooren, die, naar gij zelf zegt, zoo geslepen en wantrouwend is V' „Ik heb hein zoover gebracht mij voor een onschadelijke sufferd te houden. Zoo kon ik hem allerlei vragen stellen, die hij mij lachend beantwoordde, doch die hom uit anderen mond onmiddellijk achter dochtig zouden hebben gemaakt. Iets, dat ook maar in de verste verte op eon beken tenis zou lijken, heb ik niet uit hem ge kregen. Maar hij heeft me zonder erg toch heel wat. verteld, dat zonder twijfel wijst op zijn identiteit met den moordenaar van vorst Suworin, als men deze gegevens in het juiste verband plaatst. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9