llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllll DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN Aanrijding. Gisteravond omstreeks 7 uur is de heer v. V., alhier, terwijl hij op het voetpad nabij „De Vink" op den Vinkweg liep, aangereden door een auto, bestuurd door mej. A. H., die toen zij de hulpbrug wilde afrijden, teveel uit moest halen voor een te genkomende vrachtauto. De heer v. V., werd tegen den grond geworpen en door de, inmid dels gewaarschuwde eerste hulppost, aan den Rijndijk verbonden. De man kwam er met een gekneusde voet af en is door mej. H. naar zijn woning vervoerd. Het kan geen kwaad er op te wijzen, dat niet iedereen direct de eer ste hulpdienst uit Leiden moet roepen. Hulp is tegenwoordig overal in deze gemeente spoedi ger te krijgen en voordeeüger, terwijl ook de wijze van vervoeren deskundig beoordeeld kan worden. De zuinigheid kan óók hierin betracht worden. Het gemak van hooge fietsen. Ten nadeele van den heer A. v. d. B., Papelaan, alhier zijn eergisterennacht een dames- en een heeren rijwiel ontvreemd uit een garage. Gisteren werd door een landbouwer één der rijwielen opge- vischt uit een sloot nabij de woning gelegen. Dit rijwiel was nogal hoog en leverde zeker te veel bezwaar op om mee te nemen. ZOETERMEER Botsing. Doordat de bestuurder eener auto, afkomstig uit Scheveningen, plotseling moest remmen voor twee voor hem rijdende wielrijders op den Voorweg, raakte hij het be heer van zijn stuur kwijt, en reed tegen een hem tegemoet rijdende zeswielige vrachtauto Beiden auto's werden dusdanig beschadigd, dat zij met kraanwagens moesten worden weg gesleept. Persoonlijke ongelukken hadden ge lukkig niet plaats. Afkeurenswaardig. In den afgeloopen nacht hebben, tot nog toe onbekenden, den treurigen moed gehad, te veld staande scho ven tarwe, van de wed. v. H., die met de ma chine waren gemaaid en gebonden, daarvan de bindtouwtjes stuk te snijden. Een derge lijke handeling is zeer af te keuren. Geboren: Adrianus Johannes z. van J. Hoogendam en A. van Atten. ZEGWAART Werkloosheid. Met de werkzaamheden tot verbetering van den Schenkelweg en den Zegwaartschen weg is men thans aangevangen. Deze wegen zullen worden gebitumeerd. De daaraan te verrichten arbeid zal moeten ge schieden door 75 pet. werkloozen uit de ge meenten Zoetermeer en Zegwaart. Auto in 't water. De autobestuurder L. uit Bodegraven moest op den Zegwaartschen weg plotseling remmen voor een hem tegemoet rijdende wielrijder. De auto raakte aan het slingeren en kwam in de vaart terecht. De inzittenden, 4 personen, werden zonder letsel gered, terwijl de auto op den weg werd ge- G eb o ren: Jacobus Leendert z. van J. L. Overbeeke en S. J. KloostermanNicolaas z. van B. van Elleswijk en W. van Duuren Maria d. van P. A. Muijlwijk en B. Gorissen Maria Wilhelmina d. vaL J. A. Vollebregt en M. F. Zwetsloot Anna Margaretha d. v. C. Vollebregt en A. M. van Leeuwen. Getrouwd: M. de Bruin 21 j. en S. P. Jörg, 22 j. ZOETERMEER—ZEGWAART Bekroond. Op het gisteren (Woensdag) gehouden concours te 's Gravenzande, behaal de de plaatselijke muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" alhier, in de le afdeeling een 2den prijs. Voor het eerst kwam onze harmo nie in die afdeeling uit. Zij behaalde 297 pun ten; 3 punten méér en zij had een lsten prijs verworven. Een volgende keer eventjes beter, Toch is het een zeer mooie prestatie geweest, het aantal muzikanten in aanmerking genomen De sympathieke directeur en zijn vereeni- ging de gelukwenschen van de ingezetenen, Demonstratie zweefvliegen. Al eerder be richtten wij, dat alhier een zweefvliegclub was opgericht. Alvorens men die sport in deze ge meenten kon beoefenen, moest aan heel wat voorschriften worden voldaan. Intusschen zat de ZoetermeerZegwaartsche zweefvliegclub niet stil, zocht een geschikt terrein, bouwde een toestel en kreeg de goedkeuring van de betrokken autoriteiten om alhier zweefvlucr- ten te houden. Op Zaterdagmiddag a.s. 4 uur wordt met het zweefvliegtuig P. H. gedemon streerd op het voetbalterrein van de „D.S.O." aan den Zegwaartschenweg. Paardenmarkt. Op de gisteren, Woensdag gehouden paardenmarkt werden aangevoerd 90 paarden en 32 veulens. De handel was zeer matig. De prijzen varieerden voor paarden van 80300, voor veulens van 4770 DE GROOTSTE DALVERSPERRING VAN EUROPA. In het Ertsgebergte in de nabijheid, van Lengenfeld, wordt de Seidenbach Dalversperring gebouwd, welke de grootste dalversperring van Europa wordt. Onze foto geeft een algemeen over zicht van de werkzaamheden. WILT U IETS WETEN? Vraag. Wilt u. mij den weg zeggen van Den Haag via Oudenbosch, Roozendaal, naar Antwerpen en Brussel en dan terug in Neder land ongeveer over Tilburg, 's Bosch, Utrecht naar Leiden. Hoeveel K.M. of de verschillen de afstanden zijn. Of u een goede logeerge- legenheid in Antwerpen kunt aanbevelen en wat de kosten ongeveer daarvan zijn voor één persoon. Of je voor een auto volstaan kan met een triptiek en of je er nog een speciaal rij bewijs voor aanvragen moet? Antwoord. Den Haag—Brussel 161 K.M; BrusselTilburg 115 K.M.; TilburgUtrecht 82 K.M.; Utrecht—Leiden 52 K.M. Het „Cen- tury"-hotel te Antwerpen werd ons aanbevo len; prijs per nacht 40 frs. (zonder ontbijt). Om met een auto in België te komen is noo- dig een triptiek, aan te vragen bij den A. N. W. B., Parkstraat 28, Den Haag. De weg naar Brussel geeft u in uw vraag reeds aan! Het zijn hoofdwegen, zoodat misrijden niet moge lijk is. Vraag. Welke is de beste weg per fiets van Gouda naar Antwerpen? Hoeveel K.M.? Antwoord: Gouda, Gouderak, Ouder kerk, Krimpen a. d. Lek, Kinderdijk, Papen- drecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenbergen, Oudenbosch, Rozendaal, Nispen, Esschen, Kruisstraat, Brasschaet, Merxem, Antwerpen. Afstand 115 K.M. Vraag. Welke is de kortste weg per fiets van Leiden naar Tilburg? Hoeveel K.M. en welke ponten moet men over? Antwoord. Leiden, Zoeterwoude, Zoe termeer, Hillegersberg, Rotterdam, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moer dijk, Zevenburgschenhoek, Terheyden, Breda, Dorst, Tilburg. Afstand 94 K.M. Overvaren van Willemsdorp naar Moerdijk en van Zwijn drecht naar Dordrecht. Vraag. Welke is de kortste weg per fiets van Tilburg uit naar Eindhoven, Boxtel, Wy- chen en hoeveel K.M.? A n t w oo r d: Tilburg, Moergestel, Spoor- donk, Oirschot, Strijp, Eindhoven. Afstand 34 K.M. Tilburg, Enschot, Oisterwijk, Luissel, Breukelen, Boxtel. Afstand 13 K.M. Tilburg, Enschot, Helvoirt, Vught, Den Bosch, Hint ham, Puttershoek, Papendijk, Heesch, Grave, Nederasselt, Luenen, Wychen. Afstand 115 K.M. Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg van Katwijk naar Breda per fiets? Hoe veel K.M.? Heb ik voor het traject Rotterdam Breda nog een N. Brabantsche-provinciale wegenkaart noodig? Zoo ja, waar die te ver krijgen? Antwoord: Katwijk, Wassenaar, Den Haag, Delft, Rotterdam, Rijsoord, Zwijnen- drecht, Dordrecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenbergschenhoek, Terheyden, Breda. Af stand 85 K.M. Indien u deze route volgt, be hoeft u geen wegenkaart te hebben. Vraag. Welke is de kortste weg van Sas- senheim naar Roermond. Hoeveel K.M. is het van Sassenheim over Rotterdam, Breda naar Roermond. Antwoord. De afstand Sassenheim Roermond bedraagt iets meer dan 200 K.M.. Daarbij blijft het ongeveer gelijk of u over Rotterdam dan wel over Utrécht gaat. De eerste route is: Leiden, Zoeterwoude, Zoeter meer, Bergschenhoek, Rotterdam, Rijsoord, Zwijndrecht, Dordrecht, Willemstad, Moerdijk, Breda, Tilburg, Best, Eindhoven, Geldrop, Heeze, Leende, Weert, Bacxem, Roermond. De tweede route is tot Best: Sassenheim, Leiden, Utrecht, Den Bosch, Vught Boxtel, Best. De rest is hetzelfde als hiervoor. Vraag.Welke is de beste en kortste weg per fiets. Van Hazerswoude naar Druten en hoeveel K.M. Antwoord: Hazerswoude, Alphen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, Bunnik, Odijk, Ster- kenburg. Cothen. Wijk bij Duurstede, Rijswijk, Maurik, Echteld, IJzendoorn, Ochten, Dru ten. Afstand 100 K.M. V r aa g. Welke is de mooiste weg per rij wiel van Leimuiden naar Hilversum en var» Hilversum naar Amsterdam? Hoeveel K.M.? Antwoord. Leimuiden, Uithoorn, Wa- verveen, Baambrugge, Vreeland, Kortenhoef, Hilversum. Afstand 45 K.M. Hilversum, Bus- sum, Naarden, Muiden, Diemerbuur, Water graafsmeer, Amsterdam. Afstand 28 K.M. Vraag. Welke is de kortste route per fiets naar Amsterdamsche Veld? Hoeveel K. M.? Is er ook gelegenheid van Amsterdam per nachtboot naar Zwolle te gaan en wat zijn de kosten Antwoord: Leiden, Woerden, Utrecht, de Bildt, Amersfoort, Nijkerk, Putten, Har derwijk, Nunspeet, Doornspijk, Elspeet, Zwol le, Ommen, Hardenberg, Coevorden, Oud- Schoonebeek, Amsterdamsche Veld. Afstand 215 K.M. Op het laatste gedeelte van uw vraag kunnen wij geen antwoord geven, Vraag: Wat is de beste weg per auto van Noordwijkerhout naar Kevelaar? Welke papieren zijn er noodig aan de grens? Moet er nog statiegeld voor de auto aan de grens betaald worden voor een verblijf van drie da gen. Hoeveel K.M.? Antwoord. Noordwijkerhout, Leiden, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Woudenburg Scherpenzeel, Ede, Arnhem, Mook, Groesbeek, Grünewald, Goch, Weeze, Wisse, Kevelaar. Afstand ongeveer .150 K.M. Voor Duitschland bcljt u behalve natuurlijk een gewone pas, een triptiek noodig, welke u kunt aanvragen bij den A.N.W.B. of de K.N.A.C. Een waarborg som behoeft niet gestort te worden. Vraag: Kunt u mij nog zeggen of er nog een Nederlandsc-he bedevaart naar Lourdes gaat en wanneer? Antw oord: De officieele Nederland- sche bedevaarten zijn reeds voorbij. Wel worden er nog door reisbureaux rei zen naar Lourdes georganiseerd. Vraag: Zoudt u me over 't volgende kunnen inlichten? Hoe rijd ik 't beste (n.l. 't mooist en 't kortst) in 2 dagen van Texel naar Dwingelo in Drente met de fiets over de afsluitdijk. Waar kan ik dan 't beste en goedkoop overnachten? Is er in Dwingelo een R.-K. kerk, zoo niet, waar is dan de dichtstbijzijnde R.-K. kerk? Antwoord: Texel, Den Helder, De Kooi, Ewycksluis, Westerland langs af sluitdijk naar Zurich, Witmarsum, Bols- ward, Nijland, Tjalhuizum, Sneek, Oppen huizen, Uitwellingerga, Akmaryn, Snik- zwaag, Joure, Oldehaske, Nyehaske, Hec- renveen, Oudeschoot, Nyeholtpade, Noord- wolde, Klein-Amsterd am, Vledder, Die ver, Dieverbrug, Dwingelo. Afstand pl.m. 155 K.M. In Dwingelo noch in dichte omgeving daarvan is een R.-K. kerk. De dichtstbij zijnde kath. kerk is te Frederiksoord of te Hoogeveen, beiden op pl.m. 15 K.M. af stand van Dwingelo. Oa. zoudt u kunnen overnacht te Wit marsum of Bols ward. ALLERLEI DE GEBLAMEERDE FAKIR. Het kleine gezelschap had zich in de rookkamer teruggetrokken. Geboeid hing het aan de lippen van den exotischen vreemdeling, een slanke man met donkeren buid en schitterende oogen, DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENT JE. 529. Keesie zag tot zijn groote woede, dat de jongen zijn bevel om rechts te houden, niet opvolgde. Kwaad sprong hij van zijn voetstuk en ging den jongen achterna, die nog banger geworden, het nog meer op een loopen zette. Niet zonder verbazing keek het matroosje naar beiden. ,,Dat is me ook een mooi sta ndbeeld die Keesie", zei hij. 530. De vervolging begon. Met uitgetrokken zwaard liep het verkeersagent]e den vluchteling aonterna. Met zijn lange beenen tme'de de tuinjongen voort. Keesie zag wel, dat hij met zijn korte beentjes, den jongen niet zou inhalen. „Maar den strijd geef ik niet op, dat doet een goede agent nooit'" STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, (thuier.) 17 Augustus van Colombo. KON. NED. STOOMB. MIJ ULYSSES 17 Aug. van Amsterdam n. Hamburg. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DINTELDIJK, Pacifickust naar Rot terdam; 13 Aug. te San Francisco. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BALOERAN, 17 Aug. van Batavia naar Rotterdam. DEMPO 17 Aug. van Rotterdam naar Batavia. KOTA PINANG (uitr.) 17 Aug. van Suez. dien dr. P. vanavond in hun kring gevoerd had en nu met zijn eigenaardige melodieuse stem van Indië met zijn tallooze raadsels en wonderen vertelde. Tabwakrischnu, zoo heette de interes sante man, was n.l. een Indiër en ook was hij een fakir, die over beduidende transdi- mensioneele krachten beschikte. Mevrouw Cissy, de vrouw des huizes, die er steeds op bedacht was, haar gasten een sensatie te bereiden, was op het idee ge komen, mijnheer Tatwakrischnu om een kleine proef van zijn clair-voyance te ver zoeken. Huiverig, maar verrukt en enthousiast sloten de overige dames, hierbij gesteund door de heeren, bij dit verzoek aan. De fakir vouwde zijn smalle, verzorgde handen en boog langzaam het hoofd. „Ik ben wel wat vermoeid, en niet bij zonder gedisponeerd, maar wanneer de heeren en vooral de dames het wenschen, ben ik bereid. Geef me maar een opdracht, als u wilt". Vier personen, waaronder de gastvrouw, werden aangewezen, iets uit te denken. De vier trokken zich in een hoekje terug, gingen op een divan zitten en staken fluis terend de hoofden bijeen. Ze waren het spoedig eens. - De gastvrouw ging alles in orde bren gen; zij trok haar antiek bureautje open en schoof haastig iets in een couvert. „Aha!" fluisterde dr. P. den fakir toe, „het gaat weer om dien gelukszoeker en intrigant, die tegenwoordig in het middel punt der valsche spelers staat, maar ik wil u niets verraden „Dat behoeft u ook niet", weerde de fa kir af, „want mij blijft ook zooiets niet ver borgen". De vier personen traden op Tatwakrisch nu toe. „Vereerde meester", nam de gastvrouw het woord, „in deze gesloten enveloppe be vindt zich een brief. Kunt u ons iets om trent den persoon van den schrijver zeg gen?" De fakir streek het enveloppe langs zijn voorhoofd. Een doodsche stilte viel in. De fakir sloot de oogen. Zijn gezicht kreeg een vreemde, «iwezige uitdrukking. „Ja", mompelde hij met een stem, die uit een andere sfeer scheen te komen, „ik begin te zien. De schrijver is een man, on berispelijk in zijn optreden, die eer en ach ting geniet en in de voornaamste kringen verkeert. Maar hij is een poseur, zijne cor rectheid is een masker, dat hem dienen moet in invloedrijke kringen binnen te drin gen". „Ongelooflijk.... vreemd".... hijgde de gastvrouw en de drie andere controleeren- de personen. „Sst", waarschuwde dr. P., „stoor hem niet". De fakir begoj geweldig te sidderen, hij kronkelde zich in alle richtingen, de ade ren op zijn voorhoofd zwollen op„De •schrijver leeft verder op grooten voet en schijnt over rijke middelen te beschikken. Maar dat alles is bluf en bedriegerij. De schrijver is een avonturier, een gevaarlijk, valsch speler, die in berooiden toestand verkeert en voor geen middelen terug schrikt, zich nieuwe geldbronnen te ver schaffen, want hij is ook een valsch speler uit gewoonte". De fakir slaakte een diepen zucht en sloeg de oogen op. „Verschrikkelijk", zei de ga-stvrouw; „on begrijpelijk", verklaarden de drie anderen. „Nu, komt het uit? Is het juist?" gonsde het verward door elkander. „Wie is de schrijver van den brief?" „De schrijver van den brief is een ze kere Bronislav Sr., over wien in den laat- sten tijd zooveel gefluisterd wordt. Dat ziet u zelf". De gastvrouw opent het couvert. Een pijnlijke stilte valt. De gastvrouw had vermoedelijk inder haast, bij vegissing, een brief van haar echtgenoot in het enveloppe gestoken. N V. „DE LEIDSCHE COURANT' lllllllllll

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 8