DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1932 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND DUITSCHLAND VERKLARING VAN RIJKSKANSELIER VON PAPEN. Zijn verhouding tot de partijen. De vertegenwoordiger te Berlijn van Reuter heeft een onderhoud gehad met rijkskanselier von Papen. Op de vraag, of hij verwachtte, dat zijn regeering met Kerstmis nog in functie zou zijn, antwoordde de kanselier: Wij zullen geruimen tijd in functie zijn. Er wa-s geen sprake van, dat zijn regee ring den rijksdag ontloopen wilde. V on Papen scheen er op te vertrouwen, dat een beroep op het gezond verstand der partijen met zonder resultaat zou blijven, daar zij moesten begrijpen, dat geen regee ring de plaats der tegenwoordige zou kun nen innemen. Zou echter een motie van wantrouwen worden aangenomen, dan zou de regeering handelen overeenkomstig den toestand, waarbij zij voornemens was de grondwet te eerbiedigen. Kaar aanleiding van de opmerking, dab Hitler ten stelligste ontkent, in zijn onder houd met den rijkskanselier de volledige staatsmacht te hebben verlangd, zeide v. Papen, dat er in deze kwestie geen twijfel mogelijk is. De leider der NJ3.D.A.P. heeft erkend, dat hij gedurende de afgeloopcn twee maanden zijn ongeduldige aanhangers moeilijk in bedwang heeft kunnen houden, en verklaard, dat hij een deel der macht niet kon aanvaarden, maar dat hij die ge heel moest opeisohen. Hij kon slechts strij den voor een regeering, die zich geheel en volkomen met zijn beweging identificeerde. ia antwoord op de vraag, of Duitschland uit den Volkenbond zou treden, indien met zijn aanspraken op gelijkgerechtigheid ten aanzien van de ontwapening geen rekemug werd gehouden, stelde de kanselier zich tevreden met er op te wijzen, dat de kwes tie der gelijkgerechtigdheid op ontwape- ningsgebied voor Duitschland een levens kwestie was, daar het zich aan discrimina tie ndet langer wilde onderwerpen en niet kon toelaten als mogendheid der tweede klasse te worden behandeld. Indien men Duitschland nog langer ge lijkheid op het gebied der veiligheid zou weigeren, zou de rijksregeering de noodi- ge maatregelen nemen in den geest als ge neraal v. Schleicher reeds heeft geschetst. Duitschland heeft noch het verlangen noch het voornemen zich te bewapenen, al dus v. Papen, maar het wil, dat de andere landen hun belofte om te ontwapenen na komen. Hij voegde er bij, dat hij te Lausanne bij MacDonald een volkomen begrip voor Dnitschlands opvatting inzake zijn achter uitzetting in de ontwapeningskwestie had kunnen consbateeren. Ook ten aanzien van Duitschlands stre ven iets van de vroegere koloniën terug te krijgen, dat het nog niet heeft opgegeven, bestaat een niet te rechtvaardigen discri minatie, waaraan vroeg of laat een einde moet komen. Ten slotte gaf v. Papen uiting aan de opvatting, dat wel niet behoefde te wor den gevreesd, dat de N.S.D.A.P. om haa-r doel te bereiken zich tot onwettige daden zou laten verleiden. Hij had van Hitler een toezegging in dien geest ontvangen en had geen aanleiding Hitier niet te geloo- ven. In elk geval zou de regeering niet aar zelen eiken opstand tegen haar gezag ter stond gewapenderhand te onderdrukken. Het Duitsche volk staat thans vaster aaneengesloten dan ooit achter Hindenburg en stelt volle vertrouwen in zijn wijze lei ding. LEGERORDER AAN DE S. A. TROEPEN De stormafdeelingen met vacantie. De Berlijnsohe S. A.-leider graaf Hell- dorff publiceert in de „Angriff" de volgen de legerorder aan de S. A. De onderhandelingen tusschen den leider en den rijkspresident zijn afgebroken. Met algeheele ontkenning van de werkelijke machtsverhouding in Duitschland meende de rijkspresident den leider het deelnemen aan het burgerlijke kabinet v. Papen- Schleicher te kunnen aanbieden. De van zelfsprekende eisch van den leider was: volledige macht en daarmede volledige verantwoordelijkheid voor de N. S. D. A. P. De beslissing in de binnenlandsche poli tieke aangelegenheden, welke wij S. A.- mannen in deze dagen verwacht hadden, is due voor korten tijd uitgesteld. Ik begrijp heel goed, kameraden, dat gij allen, die met ongeduld op de beslissing gewacht hebt, elke verdere vertraging, moeilijk dragen kunt. Aan den anderen kant verlang ik van nationaal-socialisti- sche strijders het inzicht, dat de S. A. slechts geschapen is, om de politiek van den leider te steunen. Eigen politieke wen- schen dienen te worden achtergesteld bij de groote revolutionnaire taak, die wij te vervullen zullen hebben en die nog steeds niet veranderd is. Alleen het tijdstip is verschoven en ik neem aan, dat reeds in de volgende weken de politieke voorwaarden voor het overne men van de macht door de N. S. D. A. P. aanwezig zullen zijn. Tegenover alle te genwerpingen geldt hier slechts een ant woord: wij zijn soldaten van de N. S. D. A. P. en hebben den leider te gehoorzamen. Tot den 28sten van dezen maand is aan de S. A. verlof toegestaan. Op den 28sten treedt een vacantieverbod in werking. OOSTENRIJK OOSTENRIJK AANVAARD! LEENINGSPROTOCOL. Met één stem meerderheid. De Oostenrijksche nationale raad heeft gisteren bij hoofdelijke stemming het lee- ningsprotocol van Lausanne met 81 tegen 80 stemmen aangenomen. Vóór stemden de Ohristelijk-socialen, de landbond en zes leden van het Heimat- blok. Een voorstel der groöt-Duitschers, om Duitschers en twee leden van het Heimat- blok. Een voortsel der groot-Duitschers, om over te gaan tot de orde van den dag was vooraf met dezelfde stemmenverhouding verworpen. TSJECHO-SLOWAKIJE FASCISTEN GEARRESTEERD. „Marsch naar Praag" overwogen. De Tsjechische politie heeft op verschil lende plaatsen in het land 154 fascisten ge arresteerd die van plan waren een fascisti- schen „marsch naar Praag" te organiseeren. Onder de verdachten bevindt zich o.a. ge neraal Rudolf Gajda, indertijd commandant van de Tsjechoslowaaksche legers in Rus land, die oa. met generaal Koltsjak en diens witte troepen samenwerkte bij zijn pogingen om het Sovjet-régime ten val te brengen. Gajda is reeds vroeger herhaalde malen gearresteerd of vervolgd, hetzij wegens spionnage ten bate der bosjewiki, hetzij wegens fascistische complotten. SPANJE NASLEEP VAN DEN OPSTAND. Bezittingen verbeurd verklaard. Het corps gardetroepen te Sevilla is ont bonden in verband met de houding, door dit corps bij de jongste gebeurtenissen aan genomen. Naar het gedrag der betreffende militairen zal een individueel onderzoek worden ingesteld. De premier Azana heeft den president der republiek een wetsontwerp ter onder- teekening voorgelegd tot verbeurdverkla ring der bezittingen van degenen, die bij den monarchistisohen opstand betrokken waren, alsmede tot opheffing van de spe ciale voorrechten op landbouwgebied, wel ke door sommige personen "in Galicië wer den genoten. De grootste landeigenaar van Spanje, de hertog van Medinaceli, wiens titel uit de 14de eeuw dateert, is gevangen genomen. Het is mogelijk, dat zijn uitgestrekte bezit tingen in beslag zullen worden genomen, in dien de Cortes bovenbedoeld wetsvoorstel aannemen. President Alcaló, Zamora heeft na een onderhoud met den premier een decreet ge- teekend, waarbij het wetsvoorstel dringend wordt verklaard, zoodat het op één dag in de commissie en in de Cortes kan worden behandeld. De directeur van het sedert den opstand verboden dagblad „A.B.C." is gisteravond gearresteerd. De gouverneur van Granada heeft den winkeliers op straffe van boete gelast, hun zaken te heropenen. Het is in de stad tot samenscholingen gekomen, waarbij de poli tie van haar wapenstokken gebruik moest maken. De sub-commissie, welke een onderzoek heeft ingesteld naar de verantwoordelijk heid met betrekicing tot de onderdrukking van den opstand te Jaca, is tot de conclu sie gekomen, dat generaal Berenguer recht streeks verantwoordelijk moet worden ge acht voor den dood der kapiteins Galan en Hernandez. AMERIKA OTTAWA. De slotzitting uitgesteld tot a.s. Zaterdag. In een zitting, die door alle gedelegeer den werd bijgewoond, is besloten, dat de slotzitting van de imperieele conferentie van Ottawa, die heden Donderdag zou wor den gehouden, zal worden uitgesteld tot Za terdag. Men hoopt, dat het hierdoor moge lijk zal zijn, voor de nog niet tot een einde gebrachte vraagstukken alsnog een oplos sing te vinden. Het mailschip „Empress of Britain" heeft zijn vertrek tot Zondag a.s. uitgesteld. De meeste Engelsche ministers en de overige leden der Britsche delegatie zullen naar Engeland terugkeeren. Het besluit, om de conferentie met twee dagen te verlengen, was noodig door de moeilijkheden, die waren ontstaan bij de behandeling van den invoer van Cana- deesch hout en Canadeesch rundvleesch in Engeland. CHINA DE SPANNING IN MANDSJOERIJE. Bombardement van Njoetsjwang. Volgens uit. Sjanghai ontvangen berich ten hebben Japansche oorlogsschepen gis teren de troepen der Chineesche opstande lingen te Njoetsjwang in Mandsjoerije ge bombardeerd. Twee torpedojagers hebben afdeelingen Japansche matrozen aan wal gezet. Deze maatregelen zijn genomen in ver band met den aanval van de opstandelin gen op Njoetsjwang, dat door de opstandi ge Cchineesche troepen is omsingeld. Uit Moekden wordt gemeld, dat de ver tegenwoordiger der Mandsjoekwo-regee- ring te Charbin de Sovjet-regeering ervan beschuldigt., dat haar troepen op verschil lende punten Mandsjoekwo binnendringen en dat deze troepen zich in Mandsjoeli (het grensstation ten Westen van Hailar) in loopgraven verschansen. De toestand te Sjanghai. Tengevolge van de in den laatsten tijd weer zeer sterk doorgevoerde boycot van Japansche goederen is de toestand te Sjanghai weer bedenkelijk verscherpt. De Japansche consul-generaal heeft reeds pro test aangeteekend tegen de boycotbewe ging, terwijl hij -het onmiddellijk verbod van de Chineesche vereeniging, die de boy cot organiseert, heeft geëischt. De toestand lijkt veel op die, welke heerschte voor het uitbreken van de JapanschChineesche vijandelijkheden. De Chineesche burge meester heeft ook thans weer geweigerd aan de Japansche eischen tegemoet te ko men. Japansche handelsvereenigingen heb ben onafhankelijk van de stappen van den consul-generaal naar Japan getelegrafeerd met het verzoek aan de Japansche regee ring, om dadelijk energiek in te grijpen. BUITENL. BERICHTEN. TRAMONGELUK IN WEENEN. Twintig gewonden. Op lijn D van de Weensche tram is gis teravond een ernstig ongeluk gebeurd/ Van een tramwagen was een passagier afgesprongen, die achter de tram om den weg overstak. Van den tegenovergestelden kant kwam een andere tram aan, waar van de conducteur, om een aanrijding te voorkomen, krachtig remde. Juist op deze plaats echter bevindt zich een wissel, het- geen tot gevolg had, dat de motor- en aanhangwagen uit de rails vlogen. De motorwagen reed over het trottoir tegen een tuinmuur aan, die instortte, en gedeeltelijk door het dak van den tram wagen sloeg. De aanhangwagen vloog te gen een pilaar, die omviel. De bestuurder van de tram werd vree- selijk verminkt. Vijf andere passagiers werden zoo zwaar gewond, dat aan hun herstel wordt getwijfeld. Onder de 14 overige gewonden bevindt zich ook de man, die de eerste oorzaak van het ongeluk was. ACHT PERSONEN BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Dicht bij Duisburg-Hamborn zijn in den loop van Dinsdag acht personen bij het baden om het leven gekomen. Het be treft in hoofdzaak jonge mannen. In den Rijn en den Ruhr zijn vier per sonen verdronken, terwijl de overige vier in het Rijn-Herneka-naal om het leven kwamen. Een der verdronkenen, een jon ge man, was reeds tweemaal gered. Bij de derde waaghalzerij verloor hij zijn leven. TRAGISCH ONGELUK OP OVERWEG IN ITALIË. Vrouw en drie kinderen gedood. Op een onbewaakten overweg nabij Imola is een wagen door den trein gegre pen en' verbrijzeld. Een vrouw en drie kin deren werden gedood. ONGELUKKEN IN DE TIROOLSCHE ALPEN. De laatste dagen hebben in de Tirool- sche Alpen verscheidene ongelukken plaats gehad. In de Zilleralpen is een touriste van een 70 meter hoogen rotswand gevallen. De ongelukkige was terstond dood. In de Stubaycr-alpen werd een vrouw door een steen aan het hoofd zoo ernstig gewond, dat zij kort daarop overleed. Elders in de Stubayer-alpen viel een gids in een gletcherspleet. De gids had den moed het touw, waarmee hij met de toeristen verbonden was, terstond door te I snijden, om de overige niet mee te sleuren. Het gelukte een redingskolonne den gids in veiligheid te brengen. Bij Gürgl is het lijk van een toerist ge- i vonden, die geruimen tijd geleden ver-. I mist werd. Hij wilde van Brenner uit over j den Stubayer-gletcher gaan, doch is se- dert vermist. De ongelukkige moet van een ■200 meter hooge rotspunt neergestort zijn. KERKKOOR INGESTORT. In de in de tiende eeuw in Romaan- schen stijl gebouwde parochiekerk te Raab (Oostenrijk) is het rechter deel van het koor met vier kerkstoelen in het schip der kerk gestort. Menschenlevens zijn gelukkig niet te betreuren. GIFTIGE INSECTEN IN ENGELAND. Per vliegtuig uit de tropen meegekomen. Verwacht wordt, dat binnenkort door den Engelschen minister van gezondheid voorzorgsmaatregelen zullen worden ge troffen tegen giftige insecten, welke Enge land worden binnengebracht door de vliegtuigen, welke uit de tropen komen, j meldt de „Daily Express", j Het overlijden van een zestal personen op zes achtereenvolgende dagen tengevol ge van insectenbeten en een aantal andere I sterfgevallen van denzelfden aard gedu rende dezen zomer, hebben den autoritei- i ten aanleiding gegeven, dit vraagstuk aan een nadere studie te onderwerpen. Door de grootere snelheid der vliegtui gen is het gevaar, dat giftige insecten uit de tropen worden overgebracht, veel groo- ler dan dat bij schepen het geval is. KINDERVERLAMMING TE ZEGEDIN. Twee en twintig kinderen te Zegedin zijn ziek geworden aan spinale kinderver lamming en reeds zijn drie kinderen over leden. De dokters probeeren thans een nieuwe inentingsmethode door vaccinatie met het bloed van den vader of de moeder van het zieke kind. HET BLANKE OPPERHOOFD. Een Duitscher onder de menscheneters. Jaren geleden heeft een Duitsche vracht vaarder schipbreuk geleden op de Afri- kaansche kust. De matroos Willem Knoog kon het vaste land bereiken en maanden lang zwierf hij doelloos rond door de oer wouden. Op raadselachtige wijze is hij her haaldelijk aan een wissen dood ontsnapt. Eindelijk kwam hij in aanraking met den stam der Mutasari, die nog nooit een blan ken hadden gezien en die daarom meenden dat er een godheid onder hen was neer gedaald om hun opperhoofd te zijn. Langen tijd was Knoog de rechterhand van het Stamhoofd. Hij was een uitste kend jager en krijgsman en daar hij ook het vak van meubelmaken en schepenbou- wen verstond werd het voor de inboorlin gen nog duidelijker dat zij werkelijk een godheid in hun midden hadden. Toen het oude oppperhoofd zijn einde voelde nade ren droeg hij de regeeringsmacht over aan den Duitschen matroos. Kort daarna trad Knoog in het huwelijk met de lievelings dochter van den sultan. Lange jaren heeft hij gelukkig geleefd, bemind en geëerd door alle leden van zijn stam. Enkele jaren geleden is een Engelsche expeditie in aanraking gekomen met den stam der Mutasari bij welke gelegenheid zij ook het blanke opperhoofd ontmoetten die nog maar nauwelijks meer Duitsch of Engelsch kon spreken. De leider van de expeditie noodigde Knoog uit om mee te rug te keeren naar Europa, maar Knoog is bij zijn zwarte onderdanen gebleven waar hij een nieuw vaderland had gevon den. Vredesklanken uit kanonnenmonden. Op 22 Augustus zal men over heel de wereld door de radio een zeldzame plech tigheid kunnen beluisteren. In den toren van Rovereto in de Italiaansche provincie Triente, zullen bij de gedachtenisviering voor de gesneuvelden in den grooten we reldoorlog, vrejesklanken weerkinken van een klok die gegoten is uit het staal van de kanonnen der verschillende oorlogvoe rende volkeren. Dit plan is ontworpen door een priester Don Antonio Rossaro: de klok is 2 /12 meter hoog en weegt 110 ton. lederen avond als deze klok weemoedig haar sonore stem laat hooren wordt door de menschen uit den omtrek een afzonder lijk gebed voor de gesneuvelde soldaten ge beden ter eere van de Moeder van Smar ten. Eens per jaar wordt de gedachtenis ge vierd van de dooden van elk oorlogvoerend land afzonderlijk bij welke gelegenheid tel kens de vredesklok geluid wordt. NED. OOST-JND1E NOODLANDING IN EEN OERWOUD. Vliegtuig verongelukt op Bali. Aneta seint uit Batavia: Een vliegtuig van de K. N. I. L. M., dat een propagandavliegtocht boven de Kleine Soenda-eilanden maakte, moest tijdens een vlucht waarbij reclamebiljetten werden uitgworpen, buiten het vliegveld Grogak op Bali, een noodlanding maken. Het vliegtuig raakte den top van een boom en stortte in de rimboe neer. Het toestel werd toaal vernield. De bestuurder, de heer Prillwitz, werd licht gewondde mecani cien, de heer Lischer, en twee passagiers bleven ongedeerd. Het vliegtuig was gistermorgen aange komen uit Soerabaja en op het vliegveld Grogak, 40 K.M. ten Westen van Singa- radja, geland. Met het vliegtuig waren meegekomen de heeren N. Nieuwenhuis, agent van de K.N.I.L.M., en dr. W. L. Groeneveld Meyer, hoofd van de afdee- ling Luchtvaart van bet departement van Gouvernementsbedrijven. Nadat met meer- endeels inheemsche passagiers een zeven tal geslaagde rondvluchten was gehouden, zou een vlucht naar Zuid-Bali worden on dernomen, om strooibiljetten te versprei den. Te kwart voor twaalf werd van het vliegveld Grorak vertrokken. Aan boord van het vliegtuig bevonden zich de heeren Prillwitz, bestuurder, Lischer, mecanicien, Hill en Mörzer Bruyns van de K.P.M, Om streeks kwart over twaalf raakte het vlieg tuig den top van een boom en viel eenige seconden later in een oerbosch, halver wege tusschen Poedjoengan en het Bra- tanmeer, nabij de Piek van Tabanan. De mecanicien bleef bij den gewonden be stuurder Prillwitz, terwijl de heeren Hill en Mörzer Bruyns na 2 1/2 uur Moendoek bereikten, vanwaar zij per auto naar Boe- boenan vertrokken. Van hieruit werden de autoriteiten te Singaradja telefonisch ge waarschuwd. Verschillende bestuursambte naren, alsmede de heeren Nieuwenhuis en Groeneveld Meyer, begaven zich met een dokter onmiddellijk naar de plaas des on- heils, waar zij omstreeks negen uur na een moeilijken tocht door het oerbosch aan kwamen. Een gelukkige omstandigheid was, dat het volle maan was. De heer Prill witz heeft te Moendoek overnacht en is naar het ziekenhuis te Singaradja ge transporteerd. Zijn toestand is bevredi gend. SPORT WATERPOLO PROM.-DEGRADATIE WEDSTRIJD. A.Z.C. I—De Zijl I 3—1 Begrijpelijker wijze was er gisteravond in Aiphen's Zwembad voor deze ontmoe ting groote belangstelling, waartoe mede de heerlijke zomeravond veel bijdroeg. De talrijke aanwezigen hebben boveildien ge noten van een spannenden kamp, waarin beide ploegen aan elkaar waren gewaagd. De Zijl-speler® speelden somwijlen een al te forsch spel, waartegen de scheidsrech ter beslist onvoldoende optrad. Even acht uur wordt aangevangen. Beide zeventallen zijn volledig. De eerste aanval is voor de A.Z.C., doch het leder gaat over. Keeper Eidens weet daarna een schot van De Zijl keurig te houden, A.Z.C. neemt het leder weer over, Raaphorst plaatst naar C. v. Leeuwen, die onhoudbaar scoort (10). De Zijl krijgt een kans1, het leder gaat over. A.Z.C. komt daarna telkens in den aan val en nadat enkele kansen, door naast of overschieten worden gemist, is het weer C. v. Leeuwen, die voor A.Z.C. den voor sprong vergroot (2—0). De Zijl komt meer opzetten en heeft weldra met een goed ge plaatst schot het genoegen den achterstand te verkleinen (2l). Met dezen stand wordt gedraaid. In de tweede helft zien we spoedig een keurig staaltje polo van Thim, die vrijlig- gend den bal te pakken krijgt en snel op- zwemmend, den Zijl-keeper uit doel lokt en daarna fraai scoort (31). De Zijl speelt thans vrij forsch en hinderlijk, waartegen de scheidsrechter in het geheel niet op treedt. Integendeel moet Jongeleen van A.Z.C. het water wegens een kleine over treding verlaten. De Zijl is nu iets sterker en weet hiervan gebruik te maken door den achterstand te verkleinen. Thim wordt hierbij weder onbehoorlijk vastgehouden, wat den scheidsrechter ontgaat, zoodat de Zijl-spelers met dit doelpünt vrij gemak kelijk werk hebben (3—2). De Leidenaars, aangemoedigd door dit succes, komen sterk in den aanval. Keeper Eidens van A.Z.C. verkeert in prachtvorm en redt menigmaal keurig, terwijl overigens het schieten van de Zijl-voorhoede niet altijd even zuiver is. Onder groote spanning komt het einde met een overwinning voor de thuisploeg, welke op een goeden wedstrijd mag terug zien. In de tweede helft werd aan beide zijde met 5 man gespeeld, doordat van bei de ploegen twee spelers het water moesten verlaten. A.Z.C. II—De Zijl II 1—1. In dezen wedstrijd werden de puntjes gedeeld. De rust kwam met een blanke score. In de tweede helft was de duisternis reeds danig ingevallen, dat de spelers bij na niet meer te onderscheiden waren. Toch wisten beide zeventallen nog eenmaal het net te vinden (11), waarmede het einde kwam. ATHLETIEK R.K. Ath. Vereen. „De Bataven". Voor a.s. Zondag zijn „De Bataven - leden J. Bakel en J. Dubbelaar uitge nodigd door de techn. commissie van de D. H. A. K. om uit te komen op de 5000 M. op de nationale kampioenschappen in Am sterdam. Welke wedstrijden worden ge houden in het groote stadion. Het behoeft geen betoog dat er flink wat belangstelling van de zijde der „Ba taven" is, voor de prestaties van deze 2 Al hl eten. Een 30-tal „Bataven" gaven zich reeds op om mee tegaan met de autobus, wel ke voor deze gelegenheid zal rijden Moch ten- er e.v.t. nog meer liefhebbers zijn, dan moeten zij zich vlug mogelijk schriftelijk opgeven bij den voorzitter, Jao Jansan, P. Kerkhof 30a. of 's-avonds op het Sport park. R.K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.R.). De leden worden herinnerd aan de Jaarl. Alg. Ledenvergadering, welke he denavond om 8.30 uur gehouden wordt in het patrona-at. Uit de agenda die dezer dagen ieder toegezonden is, blijkt, dat er enkele be langrijke punten te behandelen zijn; naar aanleiding van een en ander verwachten wij een groote opkomst (vooral ook van seniores). Alle abhleten, alsmede al degenen, die wensdhen deel te nemen aan onze Natio nale Athletiek wedstrijden op 28 Augustus a.s., moeten zich hedenavond ter vergade ring of anders uiterlijk Zatermdddag op geven mt vermelding van de nummers waaraan deelgenomen wenscht te worden. Alg. Mede deeling. Ter voorko ming van onnoodige correspondentie deelt het bestuur mede, dat op onze wedstrijden van 28 Augustus a.s. in groep E (open voor alle junioren, 1517 jaar) het num mer 240 M. hardloopen komt te vervallen, daar bij junioren voor afstanden grooter dan 80' M. geen dispensatie meer wordt verleend. Men neme hiervan goede nota! SCHAKEN Tweekamp EuweFlohr. De afgebroken vierde partij is geëin digd met remise. Na mooi spel eindigde de partij in 58 zetten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6