DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 UIT DE OMGEVING KATWIJK. Schieten. D© uitslag d©r gehouden schietwedstrijd cm den Rotterdamschen Beker, door de Burgerwachten van Voor schoten, Wassenaar, Katwijk, Valkenburg. Leiderdorp, ie als volgt: no. 1 Katwijksche Burgerwacht met 459 punten, no. 2 Burger wacht Voorschoten met 455 punten, no. 3 Wassenaarsche Burgerwacht met 441 pun ten, no. 4 Burgerwacht te Leiderdorp met 423 punten en no. 5 de Burgerwacht te Val kenburg met 417 punten. In 1930 won Ka: wijk de Beker met 450 p., in 1931 Voorscho ten met 450 p. Uitslag vrijen baanwedstrijd 1. J. Overduin te Voorschoten 3030 p., 2. J. Noort Voorschoten met 3028 p., 3. C. van Leeuwen te Katwijk met 2928 p. Bur gemeester Woldringh v. d. Hoop te Kat wijk reikte onder toepasselijke woorden den Beker uit. LEIDSCHENDAM. Baldadigheid. Een drietal werkloozen, P. V., J. M. en P. K., die voor de zooveel- ste. maal in beschonken toestand verkeer den, vonden het noodzakelijk in de Tedin- gerstraat een aldaar staande geladen wa gen van den tuinman v. d. W., in die straat woonachtig, van zijn lading te ontdoen en te vullen met steenen. Toen v. d. W. hen hierover een aanmerking maakte, liep hij zoo'n gevoelig pak slaag op, dat het bloed hem langs het gezicht liep De politie heeft proces-ver ba al opgemaakt. LISSE. De Harmonie „Adolf Kolping''. Naar wij uit zeer betrouwbare bron vernemen bestaan er ernstige plannen om de R. K. Harmonie „Adolf Kolping", tot dusver on- derafdeeling van de St. Josephgezellenver- eeniging, om te zetten in een R. K. Pa rochiale Harmonievereeniging. De aanlei ding hiertoe is het feit, dat zij als onderaf- deeling der St. Josephgezellenvereeniging geen juist beeld weergeeft. Immers, zij be staat niet enkel uit Josephgezellen alleen, doch men treft onder hare leden ook Volks bond- en Patronaatsleden. Tot dan toe be rustte de finantieele regeling bij den Baad van Bestuur der St. Josephgezellenvereeni ging en ging deze vereeniging als vanzelf gebukt onder voor haar te zware lasten. Dit te ondervangen zal dan ook, vermoeden wij, wel de oorzaak zijn der voorgenomen reorganisatie. Dat een R. K. Parociale Mu- ziekvereeniging op een plaats als Lisse recht en reden van bestaan heeft behoeft o.i. geen betoog. Als vanzelf mag zij aan spraak maken op de finantieele medewer king van onze drie groote R. K. Standsor ganisaties alsmede van de St. Josephgezel lenvereeniging en Patronaten. Voor de fees ten van bovengenoemde organisaties klop ten men bij „Adolf Kolping" nimmer aan doovemansdeur. Het ligt in de bedoeling de leden van den 'Kb-ad van Bestuur der St. Josephgezellen als Raad van Bestuur voor „Adolf Kolping" te behouden. Waar Roomsch Lisse groot gaat op haar Katho lieke instellingen verwachten wij dat velen zich als donateur, begunstiger of kunstlie vend lid zullen laten inschrijven, als boven omschreven plannen werkelijkheid zullen zijn geworden. Wij zullen nog wel gelegen heid krijgen lat«r op een en ander terug te komen RIJNSBURG. Autorit. Door een hiervoor gevormde commissie uitgenoodigd, hadden eenige be zitters van luxe auto's zioh bereid ver klaard deze disponibel te stellen voor ouden van dagen. De autorit met deze oudjes was op gisteren vastgesteld en zoo had dit dan gisteren, begunstigd door mooi weer plaats. Te 1 uur n.m. stak men van buis om te 'half acht, welgedaan en met vroolijke gezichten terug te keeren. De commissie heeft velen aan zich. verplicht. VOORHOUT. Ernstig ongeval. Gisteren reed de landbouwersknecht C. Bel met een driewie- lig rijtuig, waarvoor een paard was gespan nen op de Hoofdstraat toen plotseling het tuig brak, waardoor hij van den wagen kwam te vallen en bekneld raakte tusschen den wagen en een aldaar staande boom. Hierdoor brak hij zijn been. Dr. Bots ver leende de eerste hulp, waarna hij naar het St. Elisabeths-Ziekenhuis te Leiden is over gebracht. Geboren: Adriana Johanna, d. van P. van den Nouland en A. van Schie. Wilhelmina Maria, d. van 0. P. Tetteroo en E. Straver. Gijsbertha, d. van J. P. Hoogervorst en M. Mens. Petrus Hen- dricus, z. van J. A. Zuidhoek en M. van Stijn. Ondertrouwd: P. J. van den Berg 22 j. en Ch. M. Steinbach 23 j., beiden te Voorhout. P. Overdevest 31 j. te Zoe- terwoude en J. M. Warmerdam 30 j. te Voorhout. Overleden: S. Tukker SI j., echtge noot© van L. P. J. v. d. Post. Gevestigd-: P. Busscher uit Zoeter- woude. A. C. Olijkan uit Hilelgom. C. C. van der Holst uit Amsterdam. Th. J. Fransen uit Heemstede. C. Gerritse uit Wijk aan Zee en Duin. Vertrokken: A. B. van Wouw en ge zin naar Leiden. D. de Bruin en gezin naar Sassenheim. Th. van Heiningen naar 's-Gtravenhage. N00RDWIJK. Aanrijding. De heer v. d. B. alhier werd op den Noord-Boulevard aangereden door 'n luxe auto, bestuurd door den heer V. te Leiden. De heer v. d. B. bekwam hier door een wonde aan hoofd en arm. Volgens ingesteld onderzoek en verklaring van den aangeredene treft den bestuurder van de auto geen schuld. Kinderstrandfeesten. Woensdagmid dag werden door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer op het strand we derom wedstrijden gehouden voor kinderen In den vliegerwedstrijd werd de eerste prijs zijnde een zeilschip, toegekend aan Ed. Boezieck, de 2e prijs, een groot schepnet, aan Simons en de 3e prijs, een pistool, aan B Briedé. Behalve deze wedstrijd werd een wedstrijd gehouden in fortenbouw, waaraan door 52 kinderen werd deelgeno men, die in 13 groepen zich beijverden om de hechtste zandburcht op te werpen en deze tegen het opkomende water te verde digen. De le prijs werd hierin toegekend aan de groep van Hassent, de 2e pr. aan de groep Oosterhof, de 3e pr. aan de groep Buschman en de 4e prijs aan de groep Von Freitag Drabbe. Behalve de hoofdprijs werd aan iederen deelnemer aan een winnende groep een prijsje uitgereikt. WASSENAAR. Koningin Wilhelmina-Vereeniging. In het „Wapen van Wassenaar" hield de Ko ningin Wilhelmina-Vereeniging eene alge- meene ledenvergadering. Door den voorzit ter, den heer H. Brouwer, werd een kort openingswoord gesproken. Het was voor spreker aangenaam dit te kunnen doen voor de eerste maal in zijn functie van voorzitter, en dit is hem temeer een aangename taak, daar deze vereeni ging de grootste ter plaatse genoemd ican worden met een ledental van om de 1800; voorts verheugt het spr., dat er ondanks het drukkende zomerweer zooveel leden aanwezig zijn waaruit blijkt, dat de belang stelling in het wel en wee der vereeniging steeds groot is en. blijft, hetgeen door liet bestuur op hoogen prijs wordt gesteld. Spr. hoopt dan ook, dat het hem gegeven zal zijn in zijn functie in het belang en tot nog grooter groei en bloei te mogen werkzaam zijn, doch hiertoe roept hij zoowel den steun in van de leden zoowel als van het be stuur. Deze vereeniging, bestaande uit verschil lende lagen, met hunjie bijzondere verlan gens, verschillende eischen, vraagt hij ge zamenlijk mede te werken, opdat altijd de verjaardag van H. M. de Koningin zal kun nen worden gevierd als voorheen, d.w.z. waardig zonder de minste wanklank zelts met een goeden roep ver in den omtrek. Spr. hoopt, dat dit ook in de toekomst zoo zal blijven. Spreker memoreert dat zijn voorganger, de heer Jac. L. Grevers, aan de sinds ©eni ge jaren geopperde wenscb om zich als be stuurslid terug te trekken gemeend heelt daar gevolg aan te moeten geven. Spreker memoreert de vele verdiensten van ge noemde heer Grevers, die zich gedurende een lange reeks van jaren met hart en ziel heeft gegeven voor de vereeniging. Ook •het vertrokken lid, de heer Pleun van der Marei, die door zijn opgewekte geest steeds velen tot steun was, brengt spr. vanaf de zen plaats openlijk dank voor de vele ver diensten. Spr. betreurt het te moeten mededeelen, dat voor eenige maanden is overleden het eere-lid der vereeniging, de heer J. W. Schiff, een der oprichters der Vereeniging, die deze steeds een warm hart. heeft toege dragen en nimmer klopte men tevergeefs bij hem aan. Op verzoek van den voorzit ter wordt aan zijn nagedachtenis hulde gebracht door zich een moment in stilte van de zetels te verheffen. Hierop worden de notulen gelezen, die geen op- of aanmerkingen uitlokten. Vervolgens brengt de voorzitter in het kort een zakelijk verslag van de bespre kingen gevoerd met de plaatselijke Ohr. Oranjevereeniging. Spreker zet in het kort de aanleiding daartoe en het verloop daar van uiteen. Om tot samenwerking te kunnen gera ken moet het punt van geschil in hoofd zaak de eischen feestviering op 31 Aug. en 1 September en medezeggingschap van de Chr. Oranjevereeniging in de samen stelling van het programma tot oplossing gebracht worden. Het 2e punt evenwel ontmoette aanvankelijk nogal eenige be denking, temeer daar dit verstrekkende gevolgen zou kunnen hebben. Evenwel daar bleek, dat het hoofdzakelijk hierom ging dat genoemde vereen, het minder wensche- lijk achtte dat een paar vermakelijkheden van ondergeschikt belang tijdens de fees ten aanwezig waren, meende het bestuur, dat dit niet een reden mocht zijn om hierop de samenwerking te doen afstuiten, en in het belang van de goede zaak over deze bezwaren heen te stappen. De voorzitter vraagt, of de> vereeniging zioh hiermede kan vereenigen. Door eenige leden werd het toegejuicht, dat men tot een compromis was geraakt, doch zij waarschuwden ertegen, dat er ter dege voor gewaakt moest worden, dat de Kon. Wilh.-Vereen. als oudste en grootste zijne zelfstandigheid onder alle omstandig heden zal moeten weten te bewaren. An deren verwachten hiervan juist nu moeilijk heden. De voorzitter beantwoordde allen en zegt uitdrukkelijk, dat tot niets wordt verplicht, ook niet voor de toekomst, en dat het dit jaar bij wijze van proef samen zal worden gevierd, terwijl door beiden naar verhou ding in de kosten hiervan zal worden bij gedragen, terwijl van opgeven van de zelf standigheid der vereeniging geen sprake zal zijn. Hierna legde de vergadering zich neer bij het genomen besluit van het bestuur. Door den secretaris, den heer J. J. Rem merswaal, werd hierop een kort jaarverslag uitgebracht, hetwelk geen aanleiding gaf tot vragen of aanmerkingen. Vervolgens werd het jaarverslag uitge bracht van den penningmeester. De uitga ven hadden beloopen de somma van 6101.70 y2, waaronder posten zooals voor tractatie kinderen 509.prijzen volks- en kinderspelen 436.kosten concours 882.aribeidisloonen 898.muziek 412.vuurwerk 500.enz. De inkom sten waren 6112.58, waarbij posten als staangelden vermakelijkheden 2097.—, contributies 1805.—, bijdragen 375.—, subsidie 300.— entrée's 856.— enz., al- zoo een batig slot van 10.87 J/. Een tweetal schriftelijke rapporten van commissieleden tot het nazien der beschei den van den penningmeester werden hierop voorgelezen. Uit beide rapporten bleek, dat alles in perfecte orde was bevonden en voorgesteld werd den penningmeester dé charge te verleenen. Tot Commissie voor het nazien der bescheiden van den penning meester voor het jaar 1932 werden bij ac clamatie herkozen de heeren H. H. v. d. Plas en A. Vrijenhoek en na gehouden stemming gekozen de heer H. B. van der Klaauw. Hierop werd overgegaan tot verkiezing van twee bestuursleden. In de vacaturo- J. L. Gevers werd gekozen de heer W. J. Hoogeveen en in de vacature-C. Versteeg de heer G. van der Mark. Door den voorzitter werd het scheidende lid, de heer Versteeg, hartelijk dank ge bracht voor het vele dat hij gedurende een 20-tal jaren in het bestuur voor de vereeni ging heeft gedaan. Hierop volgt een korte uiteenzetting aangaande de te houden feestelijkheden. Dit was dit jaar een bijzonder moeilijk ge val geweest. In April kon het bestuur het niet eens worden leest of geen feest hou den, besloten werd tenslotte het nog eenige maanden aan te zien. In Juni kon men weer tot geen feitelijk resultaat komen en toen heeft men een referendum gehouden onder de leden,en hen gesteld voor de vraag feeso houden zooals van oud9 t.w. 2 dagen met kermisvermakelijkheden of één dag feest zonder vermakelijkheden. Er waren 1217 briefjes ingeleverd. Hiervan waren er 724 voor één dag feest zonder vermakelijkhe den; 351 voor 2 dagen feest met vermake lijkheden, terwijl er 142 briefjes van on waarde geteld werden. Op grond van die uitslag wordt er dit jaar 1 dag feest ge vierd en wel op den dag zelve, 31 Augus tus. Een andere kwestie was: hoe moet deze dag ingedeeld worden. Het bestuur meende dit te doen als volgt: opening met reveille door „Excelsior", zooals gebruike lijk, rondgang der schoolkinderen door het dorp met „Excelsior", tractatie der kinde ren waarvoor de poffertjeskraam aanwezig zal zijn, de kleineren zullen op de gebrui kelijke wijze worden onthaald, zoodat de ruim 1200 schoolkinderen alle op behoor lijke wijze hun deel krijgen, daarna de kinder- en volksspelen. Des middags zal eén concours Hippique worden gehouden op hetzelfde terrein van verleden jaar. Hetzelfde comité heeft we der de leiding t.w. de Z.-H. Jachtvereeni- ging en het plaatselijk Comité. Door de leiding wordt een groot aantal deelnemers verwacht, terwijl de Commandant van de Huzaren te Den Haag eveneens reeds toe zegging heeft gedaan, dat de onderofficie ren zullen medewerken. Hiermede is de middag ook gevuld. Getracht zal worden tijdens dit ruiterfeest nog gymcana-races tusschen te lasschen. Voorts is nog in over weging een gecostumeerde voetbalmatch te houden of een openlucht-bioscoop. Bo venstaande vond groote instemming bij de vergadering. Verder deelde de voorzitter mede, dat „Excelsior" heeft aangeboden des avonds een concert te geven. Ditmaal zal er geen vuurwerk worden afgestoken, doch in de plaats daarvan zal er een fakkeloptocht met muziek door het dorp worden georga niseerd. Het bestuur stelt zich voor een 2000-tal fakkels tegen een minimumprijs van b.v. 10 cent te verschaffen. Het vuurwerk wordt daarom niet gewenscht geacht, om dat dit met het houtwerk enz. op een 600 komt, terwijl er dit jaar vele inkom sten, zooals staangelden en entrée's wor den gemist. Nadat nog over en weer vragen en op merkingen werden gedaan en van antwooid werden gediend door den voorzitter, werd door hem met dank voor de groote op komst de vergadering gesloten. Herwonnen Levenskracht. De gehou den bloempjesdag van Herwonnen Levens kracht op Zondag 14 Augustus heeft opge bracht de somma van 441.92 Ontvreemd. Ten nadeele van den heer M. alhier, is een damesrijwiel ontvreemd. Hetzelfde geschiedde ten nadee-le van Mej. K. M. alhier. Werkloosheid. Het aantal ingeschre ven werkzoekenden bedraagt deze week 265 Gevestigd: R. de Kat en vr. uit Am sterdam. M. Sohwarz uit Amsterdam. M. C. Hessdng geb. van Geloven uit Gouda. C. Zwerver en vr., uit Den Haag. C. J. H. Hiebendaal en gez. uit Rijswijk Z.-H. W. Koster en gez. uit Voorburg. W. F. J. Pijper en vr. uit Amsterdam. T. J. de Laater uit Breda.H. G. Slotemaker de Bruine uit Zeist. A. Okkerse uit Bruinisse. J. H. Blok uit Den Haag. M. Schmidt uit Herdorf. H. C. R. Zork- ler uit Den Haag. M. Th. van Amsterdam uit Leiden. M. Winkler uit Den Haag. J. L. van der Reest uit Haarlem. M. Teilhofer uit Herten. J. L. Wennink en vr., uit Apeldoorn. Vertrokken: M. Rosier naar Lei den. M. de Koning en gez. naar Ned. O.- Indië. B. M. Roes naar Gendringen. H. F. H. Reimering naar Rotterdam. A. Broersma naar Den Haag. Wed. C. P. Kaiser naar Brussel. F. Scheel naar Den Haag. A. J. Straathof naar Voor schoten. J. P. Vermeulen en vr. naar Amersfoort. Wed. J. A. H. Trap en dr. naar Alkmaar. N. A. IJzerman naar Rot terdam. N. van Dijk naar Leiden. G. J. Koolhaas naar Voorburg. M. J. V. Sohieke naar De Bilt. G. J. Rutgers en gez. naar Ede. A. Sturbay naar Den Haag. J. Sterk naar Dordrecht. R. van der Kolk en gez. naar Utrecht. Geboren: Johanna Petronella, d. van J. J. Vcldhuyzen en N. G. van Iperen. G e h uwd: J. van den Does en A. van den Bergh. J. Teunissen en A. J. Straat hof. A. de Groet en C. J. van Rijn. Overleden: J. F. Fokker 71 j. echtg. van A. A. Epenhuijsen. M. v. d. Kroft 81 j. ongeh. WARMOND. Bezoek Haagsche weesjes. Ruim 700 Haagsohe weesjes, van alle gezindten, die gisteren een bezoek aan deze gemeente brachten, hebben ondervonden, dat de we reld nog niet geheel verstard is in egoïs me. Genieten van het heerlijke Holland- sche waterlandschap, van de mooie gezonde Kagermeren, was dit niet iets, waarvan een weesjeshart tot voor verleden jaar niet had durven droomen? Het was bekend ver leden jaar, toen de weesjes eveneens een bezoek aan deze gemeente hebben ge bracht, dit bezoek nog wekenlang het on derwerp van gesprek bij hen was geweest. Men was reeds lang in stille verwachting of ook dit jaar wederom een tochtje naar Warmond "zou worden gemaakt. Dank. zij het volijverige comité is de vurige wensch der kleintjes vervuld kunnen worden. Of zij genoten hebben? Vraag het aan hen, die dezen dag in het midden der kleintjes hebben doorgebracht. Te ruim één uur arriveerde de extra-trein met de kleine bezoekers, en bezoeksters. Aan het station werden zij verwelkomd door het College van Burgemeester en Wethouders. Voorafgegaan door trommel slagers werd naar de havens Cieco en 't Fort gemarcheerd. Evenals verleden jaar hadden de heeren Kieken en Oudshoorn geheel belangloos drie groote booten be schikbaar gesteld om een tochtje over de mooie Kagermeren te maken. En hoe heb ben zij genoten de uitroepen van bewon dering waren niet van de lucht. Zij kwamen oogen te kort om alles in zich op te nemen, waarvan zij zooveel gehoord hadden. - On geveer 4 uur was men weer in Warmond terug en werd opnieuw aan genoemde ha vens aangelegd. Ijverige handen hadden zorg gedragen, dat de kleintjes direct ont haald konden worden op limonade met ge bak. Was voor de kinderen grooter festijn mogelijk? Toen allen verfrischt en verzadigd waren, nam de heer Snethlage, hoofdinspec teur van het Verkeerswezen te 's Graven- hage, voorzitter van het Comité, het woord, om zijn bijzonderen dank te betuigen aan allen, die hadden medegewerkt, de Haag sche weesjes een onvergetelijken dag te be zorgen. Een woord van dank bracht spre ker aan den Burgemeester voor zijn aanwe zigheid, welke hij op hoogen prijs stelde, een speciaal woord van dank aan de heeren Kieken en Oudshoorn voor hun zoo'n loyaal aanbod de kinderen een gratis boottocht aan te bieden, aan de overige comitéleden voor liun onvermoeid werken, in één woord aan allen die hun krachten hadden gege ven dezen dag tot een zoo'n succesvollen dag te maken. Nog werd het woord gevoerd door den heer Manson, lid van het Comité, die een speciaal woord van hulde bracht aan den lieer Snethlage, die volgens spre ker was de ziel van de geheele beweging en aan wien het te danken was, dat deze tocht kon doorgaan. De Burgemeester dankte het Comité voor alles wat hét in het belang der Haagsche weesjes had gedaan en spreker stelde er prijs op te verklaren, dat niets hem aangenamer was dan. dat hij de weesjes het volgende jaar hier in War-, mond weer zou kunnen begroeten. De heer Oudshoorn, mede sprekende namens den heer Kieken, zeide dat zij met blijdschap dit tochtje aan de kinderen hadden aange boden. Spreker wilde niet op de toekomst vooruit loopen, maar dit wilde hij wel zeg gen, dat, zoo het eenigszins mogelijk was, zij het volgende jaar wederom van harte booten zouden beschikbaar stellen om de kleintjes opnieuw van de meren te doen genieten. Na al deze speeches steeg een oorver- doovend hoera op. Het „Lang zullen zij le ven"'was.-niet van de lucht. Tot slot werd door de weesjes een speciaal voor deze gelegenheid gemaakt lied gezongen, dat zeer groote bijval oogstte. Het- einde was thans genaderd en het werd tijd om wederom naar het station te vertrekken. Onder hoera-geroep werden de terreinen verlaten en naar het station ge marcheerd waar de trein reeds gereed stond om de kleintjes naar de Residentie terug te brengen. Hier is een werk verricht dat navolging verdient, en wij willen dan ook een woord van hulde niet onthouden aan hen, die zich geheel belangloos in dienst van deze misdeelden hebben gesteld. Dit is een werk dat waardeering verdient, groote waardeering endaadwerkelij ken steun. Moge de Commissie dit laatste vooral in groote mate ondervinden. Het is een edel en dankbaar werk. „Waarom staat u niet op, vader? Hoort u niet, dat ik het volkslied trommel?" EEN HITTEGOLF Gedurende de laatste dagen onder vindt een groot gedeelte van West- en' Zuid-West Europa de gevolgen van een hittegolf, die voornamelijk Frankrijk, Engeland, het Engelsehe Kanaal, België, Nederland en West-Duitschland bezocht en zich gaandeweg naar het Noordoosten voortplant. De temperatuur is daardoor reeds sedert Dinsdag in ons land stijgen de en bereikte 30 gr. C. (86 Fahr.) in de schaduw waarmede Voor de eerste maal in dezen zomer deze grens in het Westen van ons land overschreden is. Aan deze hooge temperatuur werd gisteren in het Westen van het land en waarschijnlijk ook in andere gedeelten! (maar daarvan bereikten mij nog geen berichten) plotseling een einde gemaakt door den inval van een koelen lucht stroom, die binnen een uur tijds den thermometer 11 graden deed dalen en na de drukkende hitte een 'heerlijke af koeling bracht. De inval van deze koele lucht deed zich voor als een krachtige windstoot uit het Zuid-Westen, die geweldige stof wolken opjoeg en ongeveer een kwartier aanhield. Zooveel stof werd opgewaaid, dat het vergezicht als door c nevel versluierd werd. De aankomende stof wolk had een geelachtige tint. Nadat deze stofwolk gepasseerd was begonnen zich in verschillende richtingen onweersbuien te ontwikkelen. waardoor den geheelen namiddag het gebrom van den donder te hooren was. (Regen vfel hier (d.w.z. in de omgeving van Leiden) slechts heel weinig) maar het is wel waarschijnlijk dat op verschillende plaat sen zware regens zijn gevallen. Ook ljjkt het mij waarschijnlijk, dat in het Zuiden en Oosten des lands zware buien zijn gevallen en het zou mij niet verwonderen wanneer wij ook van hoozen en wolk breuken te hooren krijgen, want 'bij zoo'n overgroot© oppervlakte beheersch en- de 'hitte kan liet heel licht tot geweldige uitwisselingen van heete lucht tegen koele lucht komen, waarvan dan zware onweders, wolkbreuken, hagelslag en on der bepaalde omstandigheden ook ver nielende windhoozen het gevolg zijn. Het zal echter pas na een paar dagen moge lijk zijn om na te gaan welke gevolgen deze hittegolf gehad heeft en nog hier en elders kan veroorzaken. EEN ZAKENMAN zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel treffende reclame. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gouden bruiloft. Onze plaatsgenooten het echtpaar J. Westmaas in den Hoorn, herdenkt 31 Augustus him 50-jarige echt- vereeniging. De verhooging der tarieven. Door de beide Middenstandsvereenigingen alhier wordt Maandagavond in Hotel Centraal een verga-dering belegd, in verband met de verhooging' van de tarieven voor gas en electriciteit. Alle winkeliers en klein-in- dustrieelen worden dringend uitgenoodigd aanwezig te zijn. Aanrijding. De 19-jarige H. v. E. werd gisteren in den Hoorn aangereden door een vrachtauto der firma O. alhier. De jongen werd aan het hoofd verwond, terwijl zijn rijwiel geheel werd vernield. BODEGRAVEN. „St. Caecilia". De R. K. Dameszang- vereeniging „St. Caecilia", onderafdeeling van den 'Ri. K. Vrouwenbond, alhier, be haalde op het zangconcours te IJsselstein den eersten prijs in de vierde afdeeling. Ge zien het voor het eerst meekampen, een keurige prestatie. NIEUWVEEN. Gemeenteraad. De Gemeenteraad komt hedenavond om half negen in open bare- zitting bijeen. Géén werkloosheid. In deze gemeente staan heden geen werkloozen ingeschreven. Voetbal. Bij den Raad is door ver schillende Kerkgenootschappen een ver zoekschrift ingediend houdend het verbie den van voetballen op Zondag. De Nieuwveensche Voetbalclub wist in Nieuwkoop een wedstrijd te winnen tegen Alphia en verkreeg een lauwertak. Hagelschade. Aan eenige tuinders die circa 6 weken geleden belangrijke schade in hun gewas leden door hagelslag, werd door den Burgemeester een schadevergoeding namens een der Fondsen uitbetaald. J. De opbrengst van den gehouden speldjesdag ten bate van „Her wonnen Levenskracht" bedroeg f 24.47.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10