WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Gistermiddag is te Axel de 12-jarige A. B. in de „Kleine Krak'', een stilstaand wa ter, bij het baden verdronken. De jongen was te ver gegaan en kon niet meer terug; hulp was eerst na tien minuten ter plaatse. Nog een half uur heeft men getracht de le vensgeesten bij den drenkeling op te wek ken, doch het leven bleek reeds geweken te zijn. Gistermiddag is de 38-jarige heer J. Borghuis uit Breda, die met zijn gezin zijn vacantie te Wageningen doorbracht, bij het zwemmen in den Rijn verdronken. De poli tie heeft na enkele uren het lijk opgehaald. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kin deren achter. Schilder doodgevallen. Gistermorgen is de 45-jarige schilder F. J. de Jong, wonende in de Heer Ambacht straat te Rotterdam, tijdens zijn werkzaam heden aan een pand in deze straat, van een zes meter hooge stelling gevallen. De man was op slag dood. Kindje onder de kokende olie. Te Zetten greep het anderhalfjarig kind je van E. een pan met kokende olie van de tafel en kreeg den inhoud over het lichaam. De kleine overleed spoedig daarna aan de bekomen brandwonden. VAN HET SMOKKELFRONT. GROEIENDE NAIJVER ONDER DE SMOKKELAARS. Zij lokken elkaar in hinderlaag. Uit Nijmegen wordt aan de „Tel." ge-' meld: De smokkelarij in het Nederlandsch- Duitsche grensgebied, is nadat door het krachtig optreden van de Duitsche douane beambten een aantal groote benden, die gewoonlijk met eenige tientallen dragers over de grens trokken, onschadelijk ge maakt zijn in een ander stadium getre den. De smokkelaars van thans zijn meest lieden, die, hetzij allen dan wel met eenige kornuiten, voor eigen rekening smokke len. Dit heeft tengevolge, dat de goede ver standhouding onder de smokkelaars er niet bet-er op geworden is. De naijver neemt hand over hand toe. Zoo is het de laatste weken eenige malen voorgekomen, dat een troep smokkelaars, kort na het passeeren van de grens, uit een hinderlaag beschoten werd, waarbij ook gebruik ge maakt werd van schijnwerpers en lichtko- gels, geheel en al volgens de methode dér commiezen. De smokkelaars bevreesd voor een arrestatie, wierpen hun smokkelwaar weg en vluchtten terug op Nedertandsch gebied. Bij herhaling is gebleken, dat de over val gepleegd werd door een andere bende smokkelaars, die zich op die wijze in het bezit van de smokkelwaar stelden en deze in veiligheid brachten. Het is zelfs voor gekomen, dat de leiders van twee benden smokkelaars, waarvan de leden voor eigen risico en rekenfng smokkelden, onderlihg hadden afgesproken, hun bendeleden door een drietal daarvoor gehuurde mannen te laten overvallen en zich zoodoende in het bezit van den geheelen voorraad van beide benden te stellen. Dat intusschen nog heel wat over de grens gebracht wordt, bewijzen weer de door het Landesfinanzamt voor het dis trict Dusseldorp gepubliceerde cijfers over Juli. Daaruit blijkt, dat alleen in dit klei ne grensgebied 1365 gevallen van smokke larij werden ontdekt, waarbij eenige dui zenden smokkelaars betrokken waren. Hierbij werden in beslag genomen: 45.000 sigaretten, 2600 boekjes sigarettenpapier, 5600 K.G. tabak, 1700 K.G. koffie, 6000 K.G. graan, 2700 K.G. meclproducten en 900 K.G. diverse smokkelwaren. Bovendien werden in beslag genomen 194 fietsen en 13 vrachtauto's waarmede de smokkel waar werd vervoerd. In de laatste dagen is het den douane beambten te Kleef gelukt een uit de rich ting van Rindern komende sipokkelbende tot staan te brengen en twee smokkelaars te arresteeren. Bovendien konden zij de hand leggen op alle smokkelwaar te za- men 150 pond koffie en tabak. Ook is een smokkelaarsbcnde te Gna- denthal aangehouden. De beambten "namen 100 pond koffie en tabak in beslag. OVERVAL OP EEN OUDE VROUW. Gemaskerde inbrekers slaan hun slag. Te Stuiverzand onder Mare (N.-Br.) is door een tweetal gemaskerde personen in gebroken bij de 80-jarige alleenwonende weduwe, mej. v. G. Terwijl de eene de oude vrouw in bedwang hield, maakte de andere inbreker zich meester van het aanwezige geld, een bedrag van ongeveer f 70. De politie stelt met behulp van politie honden een onderzoek in; tob nog toe ech ter zonder resultaat. WEER EEN SUCCES DER HAAGSCHE POLITIE. Nog een Inbraak opgehelderd. Wederom kan melding worden gemaakt van een succes der Haagsche politie, waar door zij er in geslaagd is, een belangrijke inbraak daar ter plaatse op te helderen. Op 9 Augustus j l. werd in een villa aan de Jacob Oatslaan ingebroken. Tijdens af wezigheid der bewoners verschaften de die ven zich toegang tot het huis door middel van verbreking van een glas-in-loodraam van een der zijmuren. Het geheéle huis werd overhoop gehaald en alle kasten door zocht. Verschillende waardevolle voorwer pen en sieraden, te zarnen een aanzienlijk bedrag vertegenwoordigende, werden mee genomen. Enkele dagen later kreeg de politie een „tip", da-t enkele voorwerpen, vermoedelijk van inbraak afkomstig, te koop waren aan geboden. Een onderzoek wees uit dat men hier inderdaad te doen had met een deel van de buit van de villa in de Jacob Cata laan. Een en ander leidde tot arrestatie van den 22-jarigen B. v. d. L., koopman van beroep en den 28-jarigen bakker F. F. A. S. Beide aangehoudenen werden aan een streng verhoor onderworpen en daaruit kwam Zooveel aan het lioht, dat de politie hef gewenscht achtte op bepaalde punten in Zorgvliet opgravingen te doen. Langs den muur van het oude buiten werd na ge ringe moeite opgegraven het grootste ge deelte vap de voorwerpen uit de villa af komstig, kostbare theepotten, prachtige vazen, koperen klornpjes en voorts een" groot aantal vérdere kostbaarheden werden.' uit den boden? opgegraven. Dicnzelfden avond werd een 60-jarige koper- en blikslager aangehouden, J. E. S. genaamd, als verdacht van heling. Op hem werd nog een heerenhorloge gevonden, eveneens van diefstal afkomstig. Gisteroch tend is nog een vierde persoon aangehou den, eveneens verdacht van heling, de 22- jarige G. B. V. H. Alle aangehoudenen heb ben een volledige bekentenis afgelegd. Het grootste deel .van de gestolen voorwerpen is teruggevonden Een der aangehoudenen is reeds naar het Huis van Bewaring overge bracht; de overigen volgen dezer dagen. Gescheiden man steekt zijn vrouw. Op den Postjesweg ontmoetten een ge scheiden man en vrouw elkaar. Deze ont moeting had, tot gevolg, dat de man de vrouw met een mes te lijf ging en haar daarbij verwondingen aan den hals toe bracht. De man nam daarop de vlucht en is nog niet gevonden De vrouw is overge bracht naar het Wilhelminagasthuis, waar zij ter verpleging is opgenomen. 'De wonden zijn niet levensgevaarlijk. NA 124 UUR PIANOSPEL IN SLAAP GEVALLEN. Nu kunnen alle muzen der toonkunst dan toch voldaan en tevreden zijnEén- honderd en vier en twintig uur heeft Heinz Arntz uit Dusseldorf, „der Dauerklavier- Weltrekordmeister", zijn muzikale offers geplengd op het altaar der kunst, 124 uur lang hebben zijne handen een moeizamen wandeltocht gemaakt over het wit-zwarte slagveld, dat piano-toetsenbord heet en er is toch nog muziek uit gekomen, al- duH lezen we in de „Msbd." Heinz Arntz heeft zijn eigen duur-re- cord pianospelen, dat met 120 uur op zijn naam stond verbeterd. Zooals gezegd, hij heeft er nu 124 uur van gemaakt en de godin der schoone kunsten, moge dankbaar zijn dat een dergelijke muziekfestijn haar vanuit het rustieke dorpje Horst werd op- godragen. Sinds wanneer levert men pianomuziek per uur of operette-schlagers per el Horst heeft in dezen het voorbeeld in den lande gegeven, en men wordt van een lichte ont steltenis bevangen bij de gedachte, dat onze naaste buurman, die in het plaatselijk muziekgezelschap „piston" blaast, morgen van ccn duur-i-ecord-waanzin bevangen aan het dauer-blazen ga-at. De hemel spa- re ons voor de bevliegingen van zulken buurman. Inmiddels heeft Horst, op den uitverkoren zomeravond, toen Hein Arntz zijne finale inzete niet den record-schla ger: „Adieu, ttiein kleinen Gardeoffizier den artist gevierd met schuimende cham pagne, met applaus en zelfs met lofzan gen uit heesche kelen van de talrijke aan wezigen in het café-lokaal.... en, nauwe lijks waren de laatste klanken van het dagenlange piano-concert verstomd, of de klanken van een rommelend onweer rolden over het nachtstille land en tormenteerden boven het dorp Horst, als haddc een schik godin alle muzen "bij elkaar getrommeld om met roffels en vuurwerk hunne vreugde over het gevestigde duurrecord uit te ba/- zuinen. In hoeverre deze uiting der natuur door Iïeinz Arntz werd gewaardeerd? Te mid- tien van al deze huldigingen trok hij zich torug in zijn particuliere vertrekken om zijne beblaarde vingertoppen te laten ver binden onder welk bedrijf hij in Blaap viel.... na een tijdsduur van 130 uren waken. En terwijl Heinz Arntz, „der Welt- rekoi-dmeister in Dauerklavierspielen" pro beerde zijn afgebeuld lichaam de hoognoo- dige rust te geven, welke het reeds zoo lang toekwam, zaten in de gelagkamer de talloozc bewonderaars te feesten aan de schuimende potjes bier.en dronken een „Heil" op het welzijn van den record-vir tuoos. Zoo heeft het. landelijke dorp Horst, in de stille gouwen van het Noord-Limburg- sche platteland zijn reputatie gevestigd door dit schokkende wereldgebeuren waar bij een broodeloos Duitsche musicus om zijn boterham gevochten heeft.... en on danks dit alles heeft de wereldbol niet een .pogenblik stil gestaan of hare loopbaan in eene andere richting verlegd. SPORT CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKET BOND. Uitslagen van Zondag 1.1.: Eerst/ klasse. H. C. C. I—V. V. V. Gew. door H. C. O. met 116 runs. H. C. C. 196 voor 5 V. V. V. 80 en 94 voor 3. H. D. V. 8.V. O. C. Gew. door V. O. C. met 56 runs. Y. O. C. 154 H. D. V. 8. 98 en 57 voor 7. P. W.Haarlem. Gew. door P. W. met 6 runs. P. W. 146 Haarlem 140. Overgangsklasse. Y. R. A. IIKampong. Gew. door Y. R. A. II met 78 runs. V. R. A. 176 Kam pong 98. R. en W. II—H. C. C. III. Gew. door R. en W. II met 169 runs. R. en W, 247 voor 8. H. O. C. 78 en 93 voor 3. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 18 Aug. Huizen, 296 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2.002.30 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus handenarbeid voör de jeugd 5.45 Ohr. Gem. Zangver. „De Lofstem" o.l.v. J#A. Apeldoorn. 6.45 Knipcursus. 7.00 Boekbespreking. 7.45 Nod. Ohr. Persbureau. 8.00 Beiaardconcert op den stadstoren te Enschedé door B. de Bruin. 9.0o Causerie, door J. Hollander. 9.0010.30 Concert door het Haarlem's Strijktrio, F. Vonk (viool), F. Leidner (alt) en C. do Wilde (cello), o.a. Diverti mento, no. 1 in bes gr. t., Mozart. 10.30 Vaz Dia8. 10.4011.30 Grammofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. Mevr. Greta Sijses (zang) en Egb. Veen (piano). 11.00 Gramofoonpl. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Lunchmuziek door het en semble Rentmeester, en gramofoonpl. 2.30 Voordracht door Henri Eerens-. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 AVRO-opera-uitzending. Opera fragmenten door leden van de Italiaan- sche Opera m.m.v. het Omroeporkest o.l. v. V. Martini, o.a. uit „Semiramis", Ros sini, Carmen" Bizet en ,Aida" en „Ri- goletto", Verdi. 9.15 Gramofoonpl. 9.30 „The Comedian Harmonists" zin gen. 10.15 Vaz Dias. 10.3011.30 Uit het Palais de Danse te Soheveningen: Ambrose's Blue Lyres en hot. Or quest a Tipica Argentina Bernardo Alemany. 11.3012.0o Gramofoonpl. Da ven try 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.5011.05 Tijdsein en berichten. 12.20 Orgelspel O'Henry. 1.20 Shepherd Hush Paviljoenorkest o. l.v. Harry Fryer. 2.202.50 Concert. John Fry (viool) en Arthur Baynon (piano). 3.20 Kerkdienst. 4.05 Dansmuziek door Bertini's Dance Band. 4.5o Sehofcseh Studio-orkest. 5.35 Kihderuur. Derde klasse A. Excelsior IIV. U. C. Gew. door V. U. C. met 85 rune. Derde klasse B. Quick II—H. D. V. S. IV. Gew. door Quick II met 8 wickets. H. B. S. IIAjax II. Gew. door H. B. S. II met innings en 36 runs. Overzicht. V. O. C. is er niet in geslaagd om H. D. V. S. mot innings te kloppen; wa« dit wel gebeurd, dan hadden de Rotterdammmers zich kampioen kunnen noemen. Nu moet de wedstrijd H. C. C. II—V. O. O. de be slissing brengenDeze belooft dus wel buitengewoon interessant te worden. IT. C. O. I had met V. V. V. al heel wei nig moeite; de situatie begint voor dc Am sterdam solle club hopeloos te worden. In Enschede stelde P. W. zich in veilig heid door in een spannenden strijd Haar lem met 6 runs te kloppen. 6.50 Mendelssohn's pianomuziek door Gertrude Peppercorn. t 7.10 en 7.40 Lezingen. 7.46 Vioolrecital door David Wise. 8.20 Promepadeconcert uit de Queen's Hall. BBO-8ymphonieorkest o.l.v. Sir H. Wood, m.m.v. Isolbel Baillie (sopraan); Sohu'bert^programma, o.a. Ouv. „Rosa mund©" en Onvoltooide Symphonie en 7e Symphonie in C. 10.00 Beriohten en lezing. 10.36—12.20 Dansmuziek door het BBO- dansorkest o.l.v. Henry Hali. „Radio-Paris" 1725 M. 8.05 en 12.50 Gmmcfoonplj. 7.2c Dito. 8.20 „Une petite médaille", hoorspel van J. Caussade-Dorival. .06 Kamermuziek (gramofoonpl.). Kalundborg 1153 M. 12.252.20 Concert uit rest. ,Wivex" 3.205.20 Concert door het Radio- Blaasorkest o.l.v. J. Andersen. 7.5011.35 Feestuitzending v. d. Solis- tenvereen. 1921, m.m.v. orkest en solisten, o.a. uit Carmen" Bizet; Variations sym- phoniques voor piano en orkest Franck; Frühlingsrtimmen (zang en orkest) wals, Strauss. Langenberg 473 M. 7.258.20 Concert uit Bad Neuenahr. 11.3512.20 Dajos Bela en zijn orkest (gramofoonpl.). 12.20—1.35 Concert uit Frankfurt. 1.502.50 Concert o.l.v. Eysoldt. 2.50 Gramofoonpl. 6.206.43 Concert o.l.v. Eysoldt. 8.20 Weragorkest o.l.v. Kühn, o.a. Marsoh uit .De Dollarprinces" Fall. Tn de pauze: „Nürburgring" hoorspel van H. Prodöhl. Muziek van Hans Ebert. 10.4012.20 Concert uit het Bnyerisohe Hof" te Solingen. Kapel Vollenbruoh. Rome 441 M. 9.20 Uit Liverno: Opera „Manon" Mas senet. Brussel 508 en 338 M. 5OS M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.l.v. Walpot. 6*60 Gramofoonpl. 8.20 Conoerb o.l.v. J. Kubips. 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostènde o.l.v. F. Pasre m.m.v. Tilkin Servais (zang). Hierna tot 11.20: Gramofoonpl. 338 M. 12.20 Sijkèes en zijn orkest. 1.5o Gramofoonpl. 5.20 Concert o.l.v. Kumps. 6.20 Gramofoonpl. 8.20 Johann Strautt-coneert o.l.v. Wal pot. 9.00 Concert uit het Casino te Knocke m.m.v. Mr. Huberby (zang). Hierna tot 11.20: Gramofoonpl. Zeesen 1635 M. 7.50 Dansmuziek door Gerhard Hoff mann's kapel. 9.30 „Riohard Wagner in Paris'" hoor- sepl van Heinrioh Burkard. 10.35 Beriohten en hierna tot 12.20: Symphonie-eoncert door orkest o.l.v. L. Preiss. De wedstrijden voor de overgangsklasse geepeeld, leverden regelmatige overwin ningen op voor de thuisclubs. In de derde klasse B stelde Ajax II da nig teleur door v*n H. B. S. IT met innings te verliezen. Een nederlaag hadden we ver wacht, maar dat het er een met innings zou worden, zeker niet. SCHAKEN EUWE—FLOHR. De vierde partij afgebroken. De vierde partij van de tweede reeks van den tweekamp EuweFlohr, waarin de Nederlander wit spoelde, was een po- siticpartij, die door beide spelers correct werd behandld. Na ongeveer 45 zetten is het spel in ongeveer gelijken stand afge broken. FEUILLETON. DE WREKENDE GERECHTIGHEID. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). 48) Maar het meisje weigerde het geld stuk, dat hij haar in de hand wilde druk ken, trok zich met een beleedigd air te rug en verliet snel het Hotel. Nog in de vestibule van het hotel scheurde Sandory de enveloppe open. Hij had niet veel tijd noodig om het briefje te lezen, het was maar eenige regels lang en luidde: „Daar ik niet weet, waar ik u anders onder vier oogen spreken kan, verzoek ik u dringend, mij morgenvoormiddag om elf uur op dezelfde plaats van onze vorige bijeenkomst op te wachten. De belangrijk heid van hetgeen ik u te zeggen heb, zal deze stap in uw oogen verontschuldigen, want ik moet u een misverstand ophelde ren dat ik slechts ten koste van de rust van mijn ziel en van de achting voor mij zelf kan laten voortbestaan. Margaretha Rudthart." Zacht fluitend vouwde Sandory het briefje op en" liep de trappen op naar zijn kamer. Hij hoefde er niet aan te twij felen welk misverstand Margaretha te zij nen opzichte wilde ophelderen, maar als de spottende uitdrukking op zijn gezicht geen masker was, dan had deze veelbetee- kenende aanduiding het vertrouwen in het slagen van zijn plannen niet het minst a%n het wankelen gebracht. Hij had een middel om haar te dwingen en dit middel was bij de eerste aanwending al zoo üsorkzaam gebAekan. dat bet hem bij de volgende toepassing wel niet geheel in den j steek zou laten. Bijna op hetzelfde oógenblik, dat de dicht-vagende deur te kennen gaf, dat Rudolf Sandory zijn kamer was binnen gegaan, kwam uit het halfduister van de portiersloge een man te voorschijnt, die tot dusver niemand nog onder de bezoe kers va.n „De Koning van Spanje" had ge zien. Hij scheen erg ziek te zijn, want hij droeg een donkere bril met groote ronde glazen en had een dikke wollen shawl zoo danig om zijn hals gewonden, dat de on derste helft van zijn gladgeschoren gezicht er bijna heelemaal in verdween. Zonder met iemand een woord te wis selen liep hij het hotel uit en sloeg den weg in naar de Koningstraat. Toevallig verliet de deftige heer even na hepi „De Koning van Spanje" en ook hij sloeg de zelfde richting in. Hij bleef eenige passen achter den andere loopen, doch hij ver snelde zijn pas niet om hem in te halen en niemand van de voorbijgangers zou hebben kunnen vermoeden, dat er eenige betrekking tusschen beide menschen be stond. Eerst toen zij kort na elkaar een klein onaanzienlijk café binnengingen zou een scherp opmerker eenige verdenking hebben kunnen koesteren, en hem zouden dan ook andere dingen, die nu plaats gre pen, hoogst merkwaardig zijn voorgeko men. Reeds op de trap zette de man zijn groote blauw-e bril af en ontdeed zich van zijn dikke shawl, waaronder hij wél- haast had moeten stikken. Hij ademde verlucht op, terwijl hij 't zweet van zijn voorhoofd wischte én bleef staan wach ten tot de deftige heer met den baard, denzelfde over wiens nationaliteit Sando ry en Esschenbach het niet eens hadden kunnen worden de trap opkwam. In een vreemde taal, die noch Fransch, noch Duitsch en heelemaal geen Italiaansch was fluisterden zij eenige woorden met elkaar. De grootste schudde als misprijzend het hoofd en druk met elkander pratend door schreden zij de eigenlijke gelagkamer om naar een daarachter gelegen klein kamer tje te g:yan, waar slechts een ronde tafel en een twaalftal leuningstoelen stonden. De kellner bracht hun een flesch wijn en sloot de deur, maar zij hadden hun glazen nog niet gevuld, toen deze weer openging en de schrale gestalte van Frans Esschenbach op den drempen verscheen. Het was hoogst merkwaardig hoe op eens alle schuchterheid en linksheid, uit de hou ding en het gedrag van den zoogenaamden professor waren verdwenen. Beleefd be antwoordde hij den groet van den man met den baard die bij zijn binnenkomst was op gestaan, met een handdruk en beant woordde die van den andere met een bui ging. „Welnu V' aldus wendde hij zich in het Fransch op een toon van gespannen -ver wachting tot den laatste. „Gij hebt hem nu gezien 1" „JaIk kon hem goed waarnemen, want hij stond vlak bij mij en terwijl hij een brief las, keerde hij zijn gelaat naar mij tóe. Maar u moet me niet kwalijk nemen, mijnheer, u zult het niet graag hooren maar ik vrees, dat we onze reis voor niets hebben gemaakt." „U kon dus den zoogenaamden baron Hanau in- dezen Sandory niet herken nen V' „Ik zou het niet met zekerheid kunnen zeggen, dat hij het niet is, maar nog veel minder, dat hij het wel is. Het is wel on geveer dezelfde ge9talte} al wil het mij voorkomen, dat de baron niet zoo flink en niet zoo breed in de schouders was Ook in het gelaat vond ik wel eenige trek ken, die mij deden denken aan den moor denaar van den vorst. Maar dan ook weer scheen deze man mij geheel vreemd. De baron had zeker een minder hoog voor hoofd, hij droeg een heel anderen baard en zijn haar was blond. Alles bij elkaar ben ik geneigd te gelooven, dat het niet dege ne, is dien wij zoeken." De zoogenaamde Esschenbach dronk langzaam met. kleine teugjes een half glaasje wijn. Hij zag er wel ernstig doch heelemaal niet beleedigd uit, zooals de andere blijkbaar vreesde. „Daar gij zelf toegeeft, dat gij nog niet geheel zeker van uw zaak zijt, moeten wij u opnieuw de gelegenheid geven nauw keuriger en langer dezen Hanau of San dory te observeeren, zonder dat deze er eenig vermoeden van heeft. Hebt gij zijn stem ook gehoord V' „NeenDe deur van de portiersloge moest dicht blijven, opdat hij me niet zou zien." „Maar gij zoudt toch wel een juist oor deel over ijn identiteit kunnen vormen als u hem kon hooren spreken. Als kamer dienaar van den vorst zult gij toch wel meermalen tegenwoordig zijn geweest bij hun gesprekken?" „Zeker mijnheer. Zoolang de baron op het slot logeerde, hoorde ik hen bijna da gelijks met elkander praten." „Dan moet het al heel raar loopen als uw geheugen u ook hierbij in den steek laat, als n geruimen tijd dezen Sandory hebt hooien spreken. Als mijn verwachtin gen uil'.omen dan zal dat vandaag nog mo gelijk zijn en ik hoop, dat we morgen onze sluwe vogel eindelijk in de kooi hebben." Nu mengde de andere, die aandachtig geluisterd had, zich ook in het gesprek. „U blijft altijd nog vasthouden aan het idee dat deze Sandory de moordenaar is van vorst Suworin?" „Ik zou hem al voor eenige dagen op dezen grond hebben gearresteerd als ik niet op uidtrukkelijk bevel van mijn chef die onder alle omstandigheden een mis greep vermijden wil, daarmee had ge wacht. Nog zelden in mijn langjarige loop baan bij do politie, ben ik zoo zeker van mijn zaak geweest, als in dit geval cn u begrijpt hoe zeer het mij leed doet, dat de misdadiger ongehinderd kan voortgaan met groote Bommen van het gestolen geld te verkwisten." „Ik zou do Duitsche politic voor de besto van de wereld houden als uw ver moeden bewaarheid wordt. Maar hoe zijfc ge toch op het spoor gekomen dat wij reeds lang voor geheel verloren hielden „t)e verdienste daarvan komt niet mij maar een ondergeschikt politiebeambte in een klein plaatsje in de Rijnstreek toe. Toen wij vanuit St. Petersburg bericht kre gen over den moord op vorst Suworin ge pleegd en ingelicht werden over de per soon van den vermoedelijken dader, werd dit bericht zooals van zelf spreekt aan alle politieposten meegedeeld en in ver band met den ernst van het misdrijf werd hun op het hart gedrukt om met grooten ijver te speuren naar personen die met den gezochten Hanau identiek zouden kunnen zijn. Zooals altijd in dergelijke ge vallen, werden er heel wat vergissingen begaan. Heel wat personen werden aange houden, die al aanstonds konden bewijzen, dat zij niets mot de zaak te maken konden hebben en die na korten tijd weer in vrij heid gesteld moesten worden. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9